Třebíč konec ubojovala a po velmi dlouhé době vyhrála před vlastními diváky a to hned proti lídrovi tabulky. V poslední třetině jsme viděli už spíše urputnou obranu domácích, které však slavila nakonec úspěch. Já se s vámi dnes loučím a těším se u dalších přenosů na počtenou.
59:47
České Budějovice právě vstřelily branku!
Tak ještě 13 sekund před koncem Motor dramatizuje. Sám před brankou zůstal MIROSLAV ČERMÁK. Asistence: Tomáš Nouza, Roman Vráblík.
59:34
Jekel si nyní poradil s dorážkou z bezprostřední blízkosti. Motor stále bez brankáře.
59:10
Několikáté opakování buly ve středním pásmu.
58:56
Motor to zkouší bez brankáře.
58:56
Motor se do výraznějších šancí nedostává. Třebíč brání na výbornou.
57:27
Hra je rozevlátá na obě strany, sousta nepřesností ve středním pásmu však vyhovuje více domácím protože čas ubíhá.
55:38
Radim Zohorna vypíchl puk váhajícím obráncům Motoru a šel opět sám na Gábu, neměl však dostatečnou rychlou aby už hostujícího golmána překonal.
54:30
Nyní přečíslení 3 na 2, Dolníček nahrál a jeho kolega pálil bez přípravy, Gába vyrazil.
54:03
Jekel si nyní na dvakrát ale bezpečně poradil se střelou od modré čáry.
53:15
Ofsajd domácích a následuje komerční přestávka.
52:14
Raška s Mrázkem opět trápí rozehrávku Motoru.
51:50
A druhý v pořadí, mezitím po buly závar před Gábou.
51:29
Je to bitva o každý centimetr ledu. Třebíč však hraje takticky dobře. Nyní nepovedená rozehrávka Motoru a icing.
50:03
Raška s Wasserbauerem si hezky vyměnili puk a byla z toho hezká tečovaná střela, která nadělala Gábovy značné starosti.
49:07
Další zašlápnutý puk u mantinelu a buly před Jekelem.
48:00
A další v pořadí.
47:45
Opět si domácí nekomplikují situaci a sice trochu sporně ale píská se icing.
47:07
Třebíč se soustředí hlavně na obranu a Motor hledá kudy se dostat před Jekela.
46:29
Další icing v podání domácích.
46:18
Po dalším přerušení následuje komerční přestávka.
45:28
Nyní puk v ochranné síti a bude se vhazovat po levici Jekela.
44:19
Hra se nyní odehrává především ve středním pásmu, kde má Třebíč rozestavěnou past a snaží se zachytávat útoky Motoru.
43:49
43:07
Motoru se přesilovka zatím nedaří. Třebíč dobře brání modrou čáru.
42:29
A další vyhození Třebíče.
41:55
Třebíč začíná dobře a vyhazuje puk až ke Gábovi.
41:47
Vyloučen Patrik Koch na 2 minuty za vysokou hůl.
41:20
Velká šance Motoru, jen skvělý zákrok Jekela nyní zabránil snížení stavu.
40:27
Icing Českých Budějovic. Buly po pravici Gáby.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:19.
Co říci ke druhé třetině? Zkrátka parádní hokej. Viděli jsme celkem 6 branek a celou třetinu vyhráli domácí v poměru 4:2. Dvakrát se prosadil Matěj Pekr, který se na soupisku domácích dostal teprve dnes a výrazně tak Horákům pomáhá. Ale také Motor umí udeřit a vidíme tak gólové hody. Budou pokračovat i ve třetí třetině a nebo se domácí stáhnou do obrany a budou bránit výsledek. Uvidíme po přestávce.
40:00
39:34
Až nyní se hra uklidňuje pro divokém průběhu druhé třetiny.
38:47
37:26
Motor to nyní sehrál na jedničku a milimetrově přesně. Na konci kombinace stál sám před prázdnou brankou MICHAL CHOVAN a vsítil tak stou branku Motoru v této sezoně. Asistence: Rok Pajič, Tomáš Nouza.
36:45
A dvojnásobná přesilovka také pro Motor. Vyloučen Silvester Kusko na 2 minuty za hákování.
36:39
Těžkou střelou musel schytat Jekel, ale už se oklepal a je připraven bojovat dál.
35:56
Vyloučen Tomáš Bartejs na 2 minuty za podražení.
35:19
Motor bude hrát přesilovku a nyní hraje se 6ti hráči v poli a vynutil si obrovský tlak. Jelek však odolává.
34:39
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
MATĚJ PEKR to udělal zkušeně a prosazuje se mezi betony Gáby. Bez asistence.
34:38
Další samostatný unik v podání domácích a uvidíme další trestné střílení.
34:07
Nyní sledujeme tedy parádní hokej. ADAM RAŠKA si vzal puk, dostal se do střelecké pozice a parádní střelou k tyči skóruje. Asistence: Jan Wasserbauer, Petr Mrázek.
32:54
Tak se nám s góly roztrhl pytel. Motor po rychlé akci po buly snižuje. Z dorážky se prosadil BENJAMIN WALKER. Asistence: Tomáš Nouza, Lukáš Zíb.
32:48
Nyní leží na ledě Jan Wasserbauer a těžce se zvedá, ale zdá se že bude v pořádku.
32:29
A Třebíč jde do dvoubrankového vedení. Po kombinaci zůstal sám před Gábou RADIM ZOHORNA a nemýlil se. Asistence: Petr Mrázek, Adam Raška.
31:31
Třebíčští využívají rychle dvojnásobnou přesilovku, když se po kombinaci prosadil střelou MATĚJ PEKR. Asistence: Roman Erat, David Dolníček.
31:12
Další vyloučení pro Motor a velká šance pro domácí. Vyloučen Žiga Pavlin na 2 minuty za vysokou hůl.
31:04
Po zašlápnutí puku v pásmu se bude pokračovat vhazováním.
30:25
Vyloučen Lukáš Zíb na 2 minuty za hákování.
30:08
Nyní icing Horáků.
29:10
Ofsajd Třebíče.
28:02
Babka byl nyní v dobré pozici před Jekelem, ale nedokázal puk dostat na druhou stranu branky, kde byl už úplně volný spoluhráč.
27:18
Třebíč z dobré protiakce zahrozila, dnes dobře hrající Raška zavezl puk až před Gábu, který s ním měl pak starosti, ale dokázal jej ukrýt do výstroje dokud se neozvala píšťalka rozhodčího.
26:52
Ofsajd Horáků a následuje komerční přestávka.
25:23
Po zaváhání v rozehrávce Třebíče se Motor dostal do nebezpečné situace, se kterou si však Jekel poradil.
24:38
Bartejs po dobré kombinaci střílel od modré čáry, i přes provoz před Gábou skončil puk v jeho náručí.
24:21
Třebíč vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
24:09
Po nebezpečné střele Pajiče zasahuje lapačkou Jekel.
23:38
Střela Lukáše Zíba od modré čáry šla vysoko nad.
22:38
Motor nyní dobře napadá rozehrávku domácích a ti mají problémy, ale Jekel zatím zasahovat nemusí.
21:55
Nepovedená rozehra domácí končí zakázaným uvolněním.
21:14
Střela Motoru ztečovaná mimo hřiště.
21:03
Raška zkusil střelu ale trefil jen Gábuv beton.
21:03
Trestné střílení uvidíme až po krátké úpravě ledu v brankovišti hostů.
21:03
Mrázek ujel obraně Motoru a byl faulován, uvidíme trestné střílení.
20:18
Erat zavezl puk do pásma, ale tam o něj Horáci rychle přišli, útočí tak Motor.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:19.
První třetina je minulostí. Viděli jsme v první fázi téměř dominanci Motoru, který vyústil k jeho vedoucí branku. Třebíč působila, že nezná na svého soupeře recept, ale po krásné nahrávce přes celé hřiště se uvolnil Adam Raška a dokázal svůj nájezd proměnit. Do druhé třetiny tak jdeme za nerozhodného stavu a také hra ke konci třetiny byla vyrovnaná. Dokáže se Třebíč vyburcovat k výkonu se kterým se mohou rvát o tři body? Zůstaňte s námi.
20:00
18:51
Třebíč teď dobře napadá a také Motoru to dělá nepříjemnosti. Dvojice Dolníček, Erat se málem dostala k dorážce před brankou Gáby, puk se však odrazil jiným směrem.
17:18
Máme tu novou zápletku utkání, Třebíč vypadala v útoku bezradně, ale stačilo jedno uvolnění přes celé hřiště a je srovnáno.
15:50
Po krásném uvolnění ujel všem ADAM RAŠKA a sám před Gábou propasíroval puk mezi jeho betony a srovnává tak stav dnešního utkání. Asistence: Mrázek.
15:05
Ofsajd hostů. Následuje komerční přestávka.
14:05
Třebíč mírně přidala a hra se opticky vyrovnala, ale hraje se hlavně ve středním pásmu, bez vážnějších šancí.
12:57
Mrázek nyní dobře prošel středním pásmem a vystřelil směrem na Gábu, ten jeho pokus vyrazil do rohu.
12:19
Ondřej Šulek to nyní zkusil přes obránce, ale Jekel jeho střelu našel v lapačce.
11:32
Motor nyní dominuje utkání hlídá si puk a Třebíč nestíhá v pohybu.
10:12
Další nebezpečnou situaci musel řešit Jekel ve vlastním brankovišti. Ale s pomocí obránců dostali puk mimo nebezpečnou zónu.
09:35
Přečíslení dva na jednoho hosté nevyřešili a tak místo puku skončil v brance po nedotaženém blafáku jeden z jejich útočníků.
09:02
Zápas zatím provází horší kulisa, kdy domácí fandové jsou dnes spíše za diváky a nepovzbuzují svůj tým.
08:12
Třebíč těžce hledá skulinku v pevné obraně Motoru.
07:39
Po dohrání od Zohorny se těžce zvedá Dušan Žovinec, ale bude v pořádku a hra může pokračovat.
06:40
Třebíč je evidentně vývojem zaskočena, změnit se to snaží formace s čelem v Raškou, ale dlouho se však na puku v pásmu neudrželi.
05:06
A hosté se rychle po buly prosazují, střelou z hranice kruhů skóruje ROMAN VRÁBLÍK. Asistence: Pajič, Čermák.
04:56
Po nepřesné rozehře se dostali ihned do protiútoku hosté, ale jejich útok se zastavil v pásmu a bude se pokračovat vhazováním.
03:19
Buly ve středním pásmu po té co puk opustil hřiště.
03:05
Střela od modré z hole Zíba prověřila pozornost Jekela, ten si s pukem na dvakrát poradil.
02:35
Po závaru před Jekelem se vhazuje po jeho pravici.
00:54
Ani na druhé straně útočníci nezahálí ale ani jejich zakončení nebylo přesné a Jekel tak nemusel zakazovat.
00:18
Hned z prvního útoku se k zakončení dostal jeden z útočníků domácích, ale jeho střela šla vedle.
00:01
SK Horácká Slavia Třebíč se doma trápí a to už dlouhou dobu. Je třeba opravdu dlouho listovat kalendářem abychom našli výhru Třebíče před vlastními diváky. Ti však mají stále se svým klubem trpělivost a pevně věří v lepší zítřky a na koho jiného by se měli domácí vytáhnout než na lídra tabulky?
Třebíč byla zvyklá vozit body z venkovních utkání, ale v posledním utkání v Prostějově prohrála vysoko 7:3 a tak má na svém kontě zatím jen 36 bodů a je na první nepostupovém jedenáctém místě.
Nejproduktivnějším útočníkem je nestárnoucí Roman Erat s 22 body (3+19). Nejpilnější střelec je Richard Kristl s 11 brankami. V brankovišti pak nejčastěji nastupuje Pavel Jekel (91,82%), kterému kryje záda Dominik Svoboda (89,37%).
Sestava SK Horácká Slavia Třebíč v minulém zápase:
Jekel (21. Do. Svoboda) – Zdráhal, Niko, Bartejs, Koch, Čejka, Lojek, Blaha – Erat, Dolníček, Kristl – Kusko, R. Zohorna, Mrázek – Huňa, Raška, Psota – Malec, Milfait, T. Havránek.
ČEZ Motor České Budějovice vedou tabulku s náskokem 3 bodů před Kladnem a ještě mají jedno utkání k dobru. Že se i dobře namazaný motor, může někdy zaseknout jsme se mohli přesvědčit v minulém kole, kdy České Budějovice doma podlehly Dukle Jihlava v poměru 1:2. Jinak však jihočeši sbírají body pravidelně a nyní mají jak nejvíce vstřelených, tak spolu právě s Jihlavou i nejméně obdržených branek ze všech týmů v lize.
Jejich nejlepším střelcem je s celkem 14 zásahy Miroslav Čermák, nejproduktivnějším útočníkem je pak Michal Chovan s celkovým ziskem 23 bodů (8+15).
V brankovišti pak mají vynikající čísla David Gába
(93,56%) a Ondřej Bláha (92,44%).
Sestava ČEZ Motor České Budějovice v minulém zápase:
Kváča – Suchánek, Vráblík, Pavlin, Žovinec, Zíb, Mazanec, Mucha – L. Květoň, Nouza, Heřman – Chovan, Pajič, Čermák – Šulek, Walker, Volek – Kuchejda, Škoda, Babka.
V rámci 29. kola WSM ligy přivítá SK Horácká Slavia Třebíč na svém ledě lídra tabulky a žhavého kandidáta minimálně na baráž, ČEZ Motor České Budějovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.