Narozdíl od první a druhé třetiny se tempo hry lehce snížilo, hráči méně napadali a stříleli. Ve třetí třetině padlo celkem pět vyloučení, z nichž to páté v čase 57:14 vpodstatě odstřihlo Frýdek od šance dorovnání stavu nebo jeho otočení. Celý zápas se již od prvního vhazování vyvíjel lépe pro Třebíč, která prvních pět minut držela Frýdek v sevření v jejich obranné třetině. Po té se rozbruslil i Frýdek, ale to až v čase, kdy padla první branka zápasu, kterou vstřelil David Dolníček. Od té chvíle se Frýdek-Místek sice snažil, dokázal držet i puk, ale jeho snažení chyběla přesnost a gólová koncovka. V čase 16:01 si Třebíč své vedení ještě navýšila na 2:0 zásluhou Ondřeje Malce. Hostům se díky nešťastným vyloučením v konci třetí třetiny nepodařilo vyvinout dostatečný tlak k vyrovnání a odjíždí z Třebíče bez bodů. Děkuji Vám za sledování onlajn přenosu a někdy příště naschledanou.
59:55
Malec střílel z ostrého úhlu, jeho pokus vyrazil Šimboch betonem.
59:30
Mrázek vystartoval na Šimbocha, ten si vyjel z brány až k puku na modré čáře a stihl ho vyhodit do středního pásma.
59:14
59:12
Ofsajd hostů.
58:30
Třebíč ropzehrává za svojí bránou a podle aktivity a vyloučení hostů to vypadá, že nedojde k větším změnám stavu v utkání.
57:15
Vhazování před Šimbochem vyhráli domácí, Wasserbauer si nahrává se Psotou, který se dostal před bránu hostů, ale nedokázal puk dotlačit za Šimbocha.
57:14
Vyloučen hráč číslo 8 Tomáš Franek (FRM) na dvě minuty – příliš mnoho hráčů.
56:59
56:05
Kristl háže hokejkou kolem puku před Šimbochem, ale nedaří se mu ho prorazit za záda brankáře hostů.
55:12
Vhazování před Šimbochem si berou domácí, Zdráhal si přihrává s Pekrem, ten nahazuje puk před bránu, kde stojí připravený Dolníček, kterému se nepodařilo tečovat puk do brány.
54:59
Vyloučen hráč číslo 22 Jakub Kania (FRM) na dvě minuty – hákování.
54:30
Bartejs se pokoušel kombinovat s Dolníčkem před bránou hostů, v tom jim však bránila obrana Frýdku.
53:30
Lojek rozehrává zpoza třebíčské brány, ve středním pásmu se k puku dostal Kristl, který o puk přišel až u brány Šimbocha.
52:49
Vhazování vyhráli domácí, Mrázek nahazuje puk do středního pásma, kde si kotouč berou hosté.
52:40
Jan Zdráhal rozehrál puk za zády Vejmelky, u pravého mantinelu ve třetině domácích došlo k menší potyčce o puk, kterou následně rozhodčí odpískali a bude probíhat vhazování ve třetině Horácké Slavie.
51:32
Vhazování ve středním pásmu vyhráli domácí, Bartejs projíždí středním pásmem, nahazuje puk za branku Šimbocha, kde dále hrají hosté.
51:05
Wasserbauer se pokusil vybojovat puk u levého mantinelu, to se mu podařilo a hra pokračuje ve středním pásmu.
49:53
49:33
Třebíč má k dispozici 18 sekund přesilovky 5 na 4, které se snaží využít ke střelám na Šimbocha, který zatím tomuto nátlaku odolává.l
48:50
Šimboch předvedl krásnbý zákrok po té, co vyrazil puk, jej ještě ve vzduchu zachytil.
48:49
Hosté hrají ve čtyřech.
48:24
Třebíč hraje přesilovku 5 na 3, zatím se jim však nedaří v pásmu zaujmout dobré postavení hosté se freneticky brání.
47:52
Vyloučen hráč číslo 81 David Cienciala (FRM) na dvě minuty – hákování.
46:52
Třebíčská přesilovka zatím působí jako normální hra 5 na 5. Frýdek se dostává do útočných šancí pomalu více, jak Třebíč.
46:49
Vyloučen hráč číslo 33 Adam Rufer (FRM) na dvě minuty – hákování.
46:44
46:14
Tato přesilovka hostům zatím moc nevychází, nedokáží se dostat do výhodné střelecké pozice.
44:44
Vyloučen hráč číslo 55 Ján Niko (TRE) na dvě minuty – nedovolené bránění.
44:44
Tisíc šedesát diváků dnes přihlíží, jak Třebíč vede nad Frýdkem 2:0 a bezpřestání skandují.
44:20
Vhazování před Šimbochem vyhráli hosté.
43:55
Roman Erat se dostal k puku ve středním pásmu, vyjel na Šimbocha, ale obrana hostů ho stihla zastavit. Tato akce skončila bez větší odezvy.
42:58
Je vidět, že aktivita Třebíče, ale i Frýdku značně poklesla. Hráči si puk přehazují ze strany na stranu a dostávají se do šance pouze po chybě některého z nich.
42:32
Zohorna se pustil do středního pásma za pukem, kde ho jako první zastihl jeden z hráčů obrany hostů a druhý ho odstavil ze třetiny Frýdku.
41:59
Od pravého mantinelu ve třetině Třebíče nahazoval puk jeden z frýdecko-místeckých levému mantinelu, kde stál Samiec, který nedokázal puk zachytit.
41:21
Hráči se zatím po začátku třetí třetiny spíše oťukávají, nikdo se nedostává do větších šancí.
40:34
Pechanec si najel před Vejmelku, odkud se pokusil vypálit, jeho pokus však skončil mimo bránu.
40:02
Úvodní vhazování třetí třetiny si berou domácí.
40:01
Ve druhé třetině byla vidět zvýšená aktivita hráčů Frýdku, kteří více napadali, více stříleli, ale nebyli schopní puk dorazit do klece domácích, mimo jiné i kvůli smůle, kterou měl v čase 29:33 Sýkora, který minul prázdnou bránu nebo díky skvěle chytajícímu Vejmelkovi, který se nenechal zaskočit ani jednou střelou hostů. Oproti tomu Třebíč ponechala své dosavadní tempo z první třetiny, ani nezrychlila, ani nezpomalila, ale co se týče střel na branku, těm chyběla větší razance a přesnost, díky kterým by mohla být Horácká Slavia i v čtyřbrankovém vedení. Máme před sebou však ještě jednu třetinu, která může vše změnit. Dokáže Frýdek stáhnout dvoubrankové vedení Třebíče nebo ho Horácká Slavia ještě navýší? To se dozvíme ve třetí třetině, která začne přibližně v 19:12.
40:00
39:40
Erat se octl úpně volný před Šimbochem, jeho pokus o střelu však skončil bez úspěchu.
38:58
Franek s Kovaříčkem se snaží vybojovat puk ve třetině domácích, v tom jim brání třebíčská obrana.
37:54
Kristl si najíždí podél levého mantilu k Šimbochovi, nahazuje puk na Malce, ten odráží puk zpět ke Kristlovi, který minul úplně prázdnou bránu.
37:42
Odpískána přihrávka rukou, vhazuje se ve středním pásmu.
36:58
Frýdek-Místek dokázal odolat náporu Třebíče, která se dostala nejen do jedné slibně vypadající šance.
36:48
35:52
Třebíč předvádí kanonádu střel, krásnou střelou se může pochlubit Zohorna, který si objel brankoviště a z ostrého úhlu minul pravou tyč Šimbochovy brány.
35:11
Frýdek dokázal rychle dostat Třebíč ze své třetiny vyhozením za Vejmelku.
34:48
Při pokusu o průnik přes modrou byl Mrázek podražen. Vykloučen hráč číslo 32 David Stránský (FRM) na dvě minuty – podražení.
34:21
Vhazování před Vejmelkou si berou hosté, Franek vypálil z téměř devadesáti stupňového úhlu, jeho střelu dokázal Vejmelka pokrýt pravým bokem.
33:57
Dolníček ve středním pásmu u levého mantinelu nahodil puk do prostoru na střed hřiště, kde se k puku snažil dostat Erat, ale jeho pokus zneškodnila obrana Frýdku.
33:25
Karel Vejmelka předvedl tři parádní zákroky jdoucí rychle za sebou. Třebíčský golman má dnes dobrý den.
32:41
Klimša pálil od modré čáry na Vejmelku, který jeho pokus zneškodnil levým betonem, tato střela mu nedělala větší potíže.
31:33
Milfait nahodil puk od levého mantinelu ve třetině hostů na Kristla, který tvrdě vypálil na Šimbocha a ten jeho střelu pokryl lapačkou a ramenem.
30:52
Franek zkusil vypálit na Vejmelku, ale puk mu ještě rychle stihla sebrat třebíčská obrana.
29:33
Podobná situace se stala nyní i Třebíči, Dolníček si nahodil puk blíže před Šimbocha, ten po něm skočil, vyrazil ho hokejkou ke Kuskovi, který měl úpně volnou bránu, kterou stačil rychle pokrýt Kovařčík svou nohou a zabránil tak gólu, který by byl pro Frýdek již kritický.
28:32
Na Vejmelku si najížděl Chmielewski se Sýkorou, Sýkora se dostal před úplně prázdnou bránu, ale jeho teč minula síť o cca dvacet centimetrů a zahodil tak gólovou tutovku.
28:00
Psota si najel podél pravého mantinelu do třetiny hostů.
27:12
Hra se aktuálně přesouvá ze strany na stranu. V jednu chvíli jsou u puku domácí, ve druhou hosté.
26:32
Šimboch si vyjel daleko z brány až na hranici modré čáry, kam spěchal za pukem jeden z třebíčských hráčů, nadhodil si puk a ten následně ze vzduchu uchopil do lapačky.
25:10
Pekr svádí souboj u pravého mantinelu ve třetině hostů, ,získává puk a následně ho nahazuje před bránu hostů. Tam si kotouč přebírají frýdecko-místečtí.
24:45
Malec okradl ve středním pásmu Frýdek o puk, najel si podél pravého mantinelu a z poměrně velké blízkosti vypálil na Šimbocha.
24:18
Psota si najíždí podél levého mantinelu do středního pásma, zajíždí za bránu hostů, kde o puk přichází.
22:55
Vhazování před Šimbchem vyhráli hosté, Kania nahrál do středního pásma Frankovi, ten si popojel do pravého kruhu ve třetině domácích, nahodil puk před bránu, kde si ho převzal Jaroš a následně vystřelil na Vejmelku. Ten dokázal tuto akci zlikvidovat krásným zákrokem.
22:55
Icing hostů.
22:20
Adámek vystřelil od modré čáry na Vejmelku, před ním puk dorážel Samiec, ale Vejmelka dokázal tomuto tlaku odolat bez větších potíží.
21:51
Je evidentní, že hosté dostali o přestávce v kabině pokyn k důraznější hře. Oproti úvodu první třetiny hra působí vyrovnanějším dojmem.
21:25
Milfait vyjel sám na Šimbocha, počkal si, vystřelil, ale brankář hostů byl svým levým betonem pohotový.
20:44
Vhazování ve středním pásmu vyhráli hosté, puk si bere Bartko, který nahazuje puk do středního pásma.
20:43
Štebih zůstal po zásahu pukem ležet na ledě, ale zvedá se sám a odjíždí na střídačku s doprovodem potlesku od diváků.
20:35
Třebíč se dostává do ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.
20:28
Puk mimo hřiště, vhazuje se ve středním pásmu.
20:02
Vhazovánbí si berou na své hole hosté, vyrážejí směrem za Vejmelkou, kde o puk přicházejí.
20:01
Máme za sebou první třetinu utkání SK Horácká Slavia Třebíč proti HC Frýdku-Místku. Frýdek se dostal ihned po vhazování pod obrovský tlak Třebíče, kterému dokázal odolat hlavně zásluhou Juraje Šimbocha, který se nedopustil chyby a stav tak zůstal vyrovnaný 0:0. Frýdek-Místek se po počátečním tlaku Třebíče celkem rychle zmotal a začal napadat Horáckou Slavii. Karel Vejmelka společně s ostatními hráči však zůstal klidný a taktéž se nedopustili větších chyb. Vše se zlomilo v čase 13:39, kdy vstřelil gól David Dolníček a posunul tak Třebíč do vedení 1:0. Poté hra patřila z větší části hlavně Třebíči, a v čase 16:01 vstřelil druhou branku Ondřej Malec, který posunul Třebíč do vedení 2:0. Do konce utkání nedocházelo k žádným větším útočným akcím, hra se držela spíše ve střední nebo třetině domácích. Další třetina začne přibližně v 18:20.
20:00
19:55
Frýdek se pokusil o poslední pokus vystřelit na Vejmelku, tato střela skončila mimo bránu.
18:53
Malec dostává přihrávku na střed hřiště, nahazuje puk za záda Šimbocha, tam si ho přebírá Pekr, který kotouč následně ztrácí a Frýdek vyráží za Vejmelkou.
17:57
Odpískána přihrávka rukou a vhazuje se ve středním pásmu.
17:29
Wasserbauer nahazuje puk od domácí brány až do třetiny hostů, kde si ho obrana Frýdku přebírá.
17:08
Vhazování před vejmelkou si berou na své hole hosté, Kania krouží kolem obrany hostů, ale nedaří se mu najít žádného ze svých spoluhráčů v dobré střelecké pozici.
16:01
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Třebíč se dostává do dvoubrankového vedení, zásluhou ONDŘEJE MALCE, který dostal nahrávku od Matěje Psoty před odkrytou bránu Šimbocha a vystřelil do prázdné brány. Asistence: Matěj Psota.
15:30
Havránek tančí s pukem za bránou Vejmelky, ten si od něj bere Psota a vyráží před Šimbocha.
14:54
Sýkora se snaží z levého kruhu ve třetině domácích nahodit puk před bránu Vejmelky, tam ho zachytila třebíčská obrana a hra se přesouvá do středního pásma.
13:39
Roman Erat se dostal podél pravého mantinelu do pravého kruhu ve třetině hostů, nahodil puk před bránu hostů, kde ho tečoval do svatyně hostů DAVID DOLNÍČEK. Asistence: Roman Erat.
13:13
Třebíč uklidňuje hru a čeká na čerstvé posily ze střídačky. Erat se dostává k puku a nahrává Dolníčkovi.
12:33
Psota si nájíždí podél levého mantinelu přes všechny čáry až před brankáře hostů, kde ho zastavila obrana Frýdku a hra se přesouvá před Vejmelku.
12:08
Třebíč je stále aktivnějším týmem, ale je vidět, že i Frýdek-Místek se nechce jen tak lehce poddat a viditelně má třebíčská obrana s jejich útokem problémy.
11:38
Na dvě přihrávky si v mezikruží hostů počkal Mrázek, jeho střelám však chyběla přesnost.
10:46
Kusko spěchá za pukem, který vyhodil jeden z třebíčských do středního pásma, hráč Frýdku tam je však první a hra se přesouvá za záda Šimbocha.,
09:54
Vhazování před Šimbochem vyhráli domácí, puk si bere Erat, nahrává Zdráhalovi na modré čáře, který puk ztrácí a hra se přesouvá do třetiny domácích.
09:05
Karel Vejmelka předvedl v rozštěpu pěkný zákrok, vhazuje se před branou domácích, Slavia se dostává do třetiny hostů, Psota našel Huňu, ale vzápětí na modré domácí puk ztrácí a hraje se opět ve středním pásmu.
08:39
Třebíč se ve své první přesilovce sice držela ve třetině hostů, ale nedokázala se dostat ke střele s gólovou koncovkou.
08:24
07:52
Frýdek čelil v první polovině oslabení prvnímu třebíčskému útoku, který opakovaně kombinoval před Šimbochem, ale nepříliš často se odhodlal ke střele.
06:24
Vyloučen hráč číslo 8 Tomáš Franek (FRM) na dvě minuty – zdržování hry.
06:22
Při vhazování se dopustil Frýdek-Místek zdržování hry a Třebíč si tak zahraje první přesilovku.
06:20
Hezkou přihrávku teď u levého kruhu soupeře zachytil Malec a prověřil Šimbocha.
06:00
Třebíč se po delší době dostala do třetiny hostů, kde se ale moc dlouho neohřála a obrana Frýdku je vyhání zpět do středního pásma.
05:35
Tvrdou střelu z ostrého úhlu nyní vychytal pohotový Vejmelka.
04:57
Vypadá to, že Frýdek se už rozbruslil a stále napadá třebíčskou třetinu. Vývoj utkání se vyrovnává.
04:26
Klimša dorážel puk před Vejmelkou, který jeho pokus vykryl levým betonem.
04:02
Vejmelka si konečně sáhl na puk, který ukryl ve své lapačce a vhazuje se před bránou domácích.
03:29
Frýdek se opět osvobozuje na základě zakázaného uvolnění. Už to jsou skoro čtyři minuty, kdy se Frýdek jen horkotěžko dostává z tlaku, který na něj vyvíjí Třebíč.
02:58
Malec dorážel na Šimbocha v bráně, ten byl však v pozoru a dokázal všemu tlaku odolat.
02:22
Sýkora vyjel na Vejmelku středem hřiště, ale asi tři metry před bránou upadl a Třebíč si bere puk na své hole.
01:44
Mrázek vystřelil z levého kruhu u brány hostů, puk přeletěl bránu a za ní si ho přebírá jiný z třebíčských.
01:26
Frýdek-Místek se po necelé minutě a půl osvobodil ze sevření Třebíč, ale pouze na základě zakázaného uvolnění. Vhazuje se před Šimbochem.
00:20
David Dolníček si zkusil objet branku Šimbocha, ten však byl ve střehu. První třebíčská formace dostala hosty pod poměrně velký tlak, od úvodního buly se hra drží ve třetině Frýdku.
00:04
Úvodní vhazování vyhrála Třebíč.
00:01
Přeji příjemný hokejový podvečer. Dnes se proti sobě v prvním novoročním zápase postaví SK Horácká Slavia Třebíč a HC Frýdek-Místek. Horácká Slavia má výhodu domácího hřiště a podpory diváků. Třebíč má za sebou velice úspěšný prosinec co se týče výher, kterých mají pět v řadě. Frýdek-Místek pak přerušil svoji jízdu po třech vítězstvích prohrou s pražskou Slavií, kdy prohrál 0:6. Bude ta třebíčská pro Frýdek menší překážkou? Dokáže si Slavie připsat šesté vítězství v řadě?

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Do. Svoboda) – J. Zdráhal, Niko, Bartejs, D. Mikyska, Přibyl, Lojek, Blaha – Pekr, Dolníček, R. Erat – Mrázek, Milfait, Kusko – Kristl, R. Zohorna, Jan Wasserbauer – T. Havránek, Psota, Malec – Huňa.

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – Adámek, Kania, Bartko, Štebih, D. Stránský, Zahradníček – Klimša, Rufer, Půhoný – J. Sýkora, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Cienciala, Christov – Franek, Jaroš, Samiec.

Rozhodčí: Dědek – Krátký, Šmika..
Dne 4. ledna proběhnou první utkání v novém roce 2017, v jednom z nichž se proti sobě postaví HC Frýdek-Místek a SK Horácká Slavia Třebíč. Horácká Slavia si ve svém posledním zápase dokázala poradit s Kadaní a vyhrála 2:1, zatímco Frýdek-Místek utržil tvrdou porážku od pražské Slavie, se kterou prohrál 0:6. V tabulce WSM ligy se Třebíč drží na sedmé příčce a Frýdek-Místek na jedenáctém . Z třebíčských řad vykukuje Roman Erat (7+26) jako nejproduktivnější útočník a Jan Zdráhal (5+11) jako nejproduktivnější obránce. Na straně Frýdku se jako nejproduktivnější útočník prosazuje Aron Chmielewski (10+12) a jako nejproduktivnější obránce Jakub Kania (0+12). Nejlepším střelcem na straně Třebíče je Richard Kristl, který má na svém kontě 15 branek a na straně Frýdku opět Aron Chmielewski, který vstřelil 10 branek. Gólmani Horácké Slavie Pavel Jekel (91,99%) a Dominik Svoboda (89,11%) si zatím drží velice dobrou brankářskou kondici, což můžeme říci i o gólmanech Frýdku-Místku, kde chytá Juraj Šimboch (91,47%) a Lukáš Daneček (89,82%). Třebíč má za sebou pět výher v řadě a sune se rychle vpřed. Od Frýdku-Místku, který přerušil svoji vítěznou linii po třech výhrách porážkou proti pražské Slavii, se dá očekávat zvýšená aktivita a snaha o posunutí na vyšší příčky v tabulce. Dokáže Třebíč udržet vysoké tempo? Povede se Frýdku překvapit Horáky? To se dozvíme již zítra v 17:30, kdy padne úvodní vhazování.

Sestavy obou týmů v minulém zápase:

HC Frýdek-Místek: Šimboch – Kania, Bartko, Zahradníček, Matyáš, Haman, Adámek, D. Stránský – Půhoný, Rufer, Klimša – M. Kovařčík, Pechanec, O. Kovařčík – Samiec, Jaroš, Flok – Chmielewski, Kaukič.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Niko, Přibyl, Čejka, Lojek, Blaha, Hort, Jiří Wasserbauer – Erat, Dolníček, Pekr – Malec, Psota, R. Zohorna – T. Havránek, Jan Wasserbauer, Kristl – Milfait, Mrázek, Paták – Huňa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.