Prostějov nakonec vítězí na samostatné nájezdy. Viděli jsem kvalitní utkání, které bylo ke konci velmi vypjaté a nebyla nouze o potyčky. V prodloužení se téměř 2 minuty domácí museli bránit v oslabení, nakonec prohráli až na nájezdy. Když Lukáš Krejčík proměnil rozhodující nájezd.
V samostatných nájezdech zvítězil tým LHK Jestřábi Prostějov.
Autorem vítězné branky je LUKÁŠ KREJČÍK.
Samostatné nájezdy začínají.
Rolba už je mimo led, za chvíli začnou nájezdy.
To bylo drama. Ale uvidíme nájezdy. Domácí Huňa jet nemůže, je stále na trestné lavici.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:46
Hosté na puku v pásmu, čas na poslední střelu.
64:31
Hosty zastavuje těsný ofsajd.
64:13
Hosté zpět v pásmu, pak domácí dostávají puk po zmatkách do středního pásma.
63:59
Domácí opět vyhazují.
63:40
Hosté už jsou zpět v pásmu a rozjíždějí kombinaci.
63:19
Domácí hned z buly dokázali dostat puk do středního pásma, kde jej také zatím drží.
63:17
Vyloučen Huňa na 2 minuty za hákování.
62:52
Hosté budou hrát přesilovku, nyní mají výhodu a dobývají ve 4 obranu domácích, nakonec vše ukončuje Jekel, výborným zákrokem.
61:29
Zohorna byl v dobré pozici, ale trefil brusle hráče před sebou.
60:31
Prodloužení začali na puku hosté, ale v pásmu o něj přišli. Na ledě je spoustu místa, uvidíme, kterému ze soupeřů to bude více sedět.
60:01
Po 60 minutách je stav 1:1 a tak po zrhuba 3 minutové pauze uvidíme 5 minut proloužení hranné 3 na 3, kdo dá branku vyhraje. Pokud gól nepadne uvidíme samostatné nájezdy.
60:00
59:20
Puk ve středním pásmu. V moci jej mají hosté.
58:53
Po nárazu se těžce zvedá Jan Wasserbauer, snad bude v pořádku.
58:40
Oddechový čas pro hosty.
58:35
Dolníček, další rychlou akci zakončil střelou do Kantorovi vyrážečky.
57:54
Erat prošel po levém křídle a jeho střelu zastavil Kantor.
57:36
Icing také na straně domácích.
57:25
Hosté vyhazují s tečí puk mezi diváky. Buly před Kantorem.
57:08
Icing hostů. Konec třetiny bude hodně nervózní.
56:27
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Krásnou střelou do horního růžku se prosazuje PETR MRÁZEK. Domácí se tak prosazují v přesilové hře. Asistence: Jan Zdráhal, Roman Erat.
55:53
Další rvačka. Oba dva kohouti si odsedí 2 minuty, 10 minut osobní trest navíc pro Protivného.
55:53
55:40
Třebíč tak bude hrát 2 minuty přesilovku.
55:40
55:40
55:29
Nyní rvačka mezi domácím Jánem Nikem a Tomášem Kvapilem. Zdá se někteří hostující fanoušci našli inspiraci a začali se také rvát s pořadatelskou službou.
54:58
Po delší době v útoku také hosté a hned z toho byla šance jako hrom. Tomáš Protivný od modré čáry hezky našel jednu z tečujících hokejek a jen pohotový zákrok Jekela udržel šance domácích na vyrovnání.
54:10
Famózní Kantor máchl lapačkou a chytá další šanci domácích. Následuje poslední komerční přestávka.
53:39
Domácí začánají opět od vlastní branky a hosté čekají v obraně co vymyslí.
53:17
53:01
Prostějov vyhazuje, poslední vteřiny přesilovky.
52:43
A další série zákroků Kantora. Na závěr to zkoušel od modré Ján Niko. Kantor likviduje.
51:42
Hned tři obrovské šance nyní Třebíč nedokázala využít. Nekolik střel, dorážek, se vším si však Kantor dokázal poradit. Parádní zákroky. Na druhou stranu o poznání lepší nástup do přesilovky než v té předchozí.
51:13
Další přesilovka pro domácí. Tomáš Kvapil si jde sednou na 2 minuty za krosček.
50:34
Třebíč se snaží najít cestičku před Kantora, ale obrana hostů je pozorná, a pokud už se domácí dostanou ke střele, zasahuje Kantor, jako nyní.
49:25
Dlouhou přihrávkou to domácím také nejde, je z toho icing a buly před Jekelem.
48:52
Hosté hrají jednoduše, když se dostanou do potíží nebojí se poslat puk jen tak na Jekela i za cenu icingu. Zatím jim to vychází a domácí nemají na jejich obranu recept.
48:30
48:09
A další práce pro Jekela, tak tato přesilovka se domácím krutě nedaří a místo aby domácí pomýšleli na vyrovnání musí víc bránit než útočit.
47:30
Celou první minutu přesilovky se hrálo ve středním pásmu, nebo před Jekelem, hosté zvládají oslabení skvěle. Domácí zatím bez šance.
46:46
Domácí se až nyní dostávají k založení útoku, to se jim však nedaří a musejí opět až od Jekela.
46:25
Šance pro domácí vyrovnat. Aleš Holík si odpyká 2 minuty za krosček.
46:06
Domácí už zkoušejí netradiční rozehrávku, ale né vždy se jim to povede, není je z toho icing.
45:44
Kristl se k puku před Kantorem neprobojoval. Prostějov otáčí hru a jde do útoku.
45:10
45:00
Zohorna podržel puk a nasbíral další vteřinky k dobru.
44:16
Prostějovu se přesilovka moc nedaří, ale to jim zatím nemusí tolik vadit.
43:46
Po závaru před Jekelem, posíla obrana domácích puk co nejdále.
43:00
A nyní už je přerušeno a na trestnou lavici míří Roman Erat na 2 minuty za podražení. Šance pro hosty odskočit na dvoubrankový rozdíl.
42:34
Po zákroku Erata se bude vylučovat. Nyní výhoda pro hosty.
42:27
Prostějov se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.
42:11
Tečovaná střela od modré šla vedle Kantorovy branky.
41:04
Třebíč rozjíždí další akci od vlastní branky.
40:25
Dolníčkovi nyní střela nesedla a puk tak šel jen do rohu.
40:08
Třetí třetina nám začíná ofsajdem domácích.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:14.
Ve druhé třetině už šancí na obou stranách ubylo. Po dvou dobrých šancích domácích se prosadil z nenápadné střely od modré Lukáš Krejčík. Hosté se tak dostali do vedení a poté si hlídali střední pásmo a vyráželi do nezpečných protiútoků a jen parádní zákrok Jekela dokázal zabránit dvoubrankovému rozdílu ve skóre. Uvidíme zda-li mají domácí dostatek kvality na to stav utkání ještě obrátit, nebo alespoň vyrovnat. Šancí na vstřelení gólu už měli dnes dost. Zůstaňte s námi.
40:00
39:37
Kantor ještě zkontroloval puk nahozený na jeho branku, a už se nejpíše nic dalšího v této třetině nestane.
38:59
Jekel chytá nahození do lapačky a minutu a vteřinu před koncem třetiny se tak bude vhazovat po jeho levici.
38:10
A nyní unik po pravé straně, a jen výborný zákrok Jekela vrážečkou uchránil domácí od druhé pohromy.
37:43
Hosté hrají chytře, ze zabezpečené obrany a čekají na chyby domácích.
36:57
Sporný ofsajd domácích, puk se zastavil o brusli čárového, a není jisté jestli byl už ve středním pásmu, ofsajd se však pískal.
36:04
Domácí po delší době v dobré akci, Kantor však opět zasahuje.
34:46
Ofsajd hostů, nedokázali udržet puk v útočném pásmu. Obdržená branka domácím pochopitelně nepomohla, v jejich hře nyní schází přesnost a klid.
34:28
Po riskantní rozehrávce Třebíče, se puk odrazil do hlediště a vhazovat se bude ve středním pásmu.
33:54
Jestřábi právě vstřelili branku!
Nedáš, dostaneš. Opět to platí. Po dvou slibných šancích domácích, se prosazuje střelou z dálky LUKÁŠ KREJČÍK. Asistence: Jiří Hozák.
33:48
Mrázek v další dobré šanci, Kantor betonem vyráží.
33:35
Kusko měl nyní na hokejce první branku utkání, z dobré pozice však mířil těsně vedle Kantorovy pravé tyče. Následuje komerční přestávka.
32:00
Venkrbec se nyní dlouho držel na puku, dokázal se dostat až před Jekela, ten si nakonec s jeho bekendovým pokusem poradil.
31:09
Zakázané uvolnění hostů.
30:30
Nyní sledujeme velký počet nepřesností, ani jeden z týmů se nedostává do pásma.
29:42
29:28
Nyní už to hosté sehráli dobře, ale s finální střelou jejich kombinace si prodil dobrým zákrokem Jekel.
28:55
Nepovedenná rozehrávka hostů, musejí útok zakládat znovu.
28:27
Domácí obránci našli puk ve skrumáži před Jekelem a posílajího pryč z pásma.
27:42
Až nyní, za sekání si na 2 minuty půjde odpočinout Patrik Koch.
26:57
Se střelou z dálky si Jekel poradil, násdovalo pak osekávání mezi Luňákem a Bartejsem, rozhodčí však oběma pouze domluvají a nevylučují.
26:19
V úniku 3 na 2 pálil hostující Půhoný, z dobré pozice však přestřelil. Nyní měli domácí i trochu štěstí. Následuje komerční přestávka.
25:24
Huňa to nyní zkoušel sám, ale daleko se s pukem dostal. Obranny obou mužstev se zlepšili, a už nevidíme tolik šancí jako v první třetině. Kdo dá první branku bude mít zřejmně velkou výhodu.
24:46
Hezkou akci hostů brzdí ofsadj.
24:16
Horáci nyní dlouho drželi svého soupeře v obraném pásmu, ale puk byl pouze v rohách a domácí tak ani nevystřelili.
23:38
Icing Prostějova.
23:17
Dolníček dokázal najít chybku v rozehrávce hostů a pohotově vystřelil, trefil však přiraveného Kantora.
22:41
Po střele Půhoného, zasahuje lapačkou Jekel.
21:58
Milfait se dokázal dostat zpozda brány, ale puk za Kantora nepropasíroval.
21:13
Nyní sledujeme boj o střední pásmo, oba týmy dostali v kabinách asi spíše obranné pokyny.
20:19
Hned v úvodu druhé třetiny práce pro Jekela, se střelou ze střední vzádlenosti si dokázal poradit.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:20.
V první třetině jsme branku neviděli, to však neznamená, že bychom se v MANN-HUMMEL aréně za prvních 20 minut nudili. Viděli jsme řadu šancí na obou stranách. Nejzajmavější to bylo zhruba v polovině utkání, kdy jsme viděli v rozmezí dvou minut několik úniků i zajimavých střel. Koření v podobě gólu však nepřišlo, ale pokud oba týmy vydrží v nastaveném trendu, nemám obavy, že bychom se dnes branky nedočkali. Uvidíme komu se podaří prosadit se jako první. Zůstaňte s námi.
20:00
19:46
Ještě jeden icing hostů.
19:17
Erat nyní hledal dobrou nahrávkou Dolníčka, hosté však pas přerušili a dostávají puk z vlastního pásma.
18:25
Skákavý puk před Kantorem. Zakončoval Erat, ale s jeho střela mířila jen do lapačky hostujícího gólmana.
18:18
Icing hostů, buly před Kantorem.
17:30
Puk nyní v držení hostů, kteří hledají cestu před Jekela. Třebíč však v obraně pracuje zodpovědně a hosty k ničemu nepouští.
16:49
Velmi dobře nyní hosté, ihned po buly se drali k zakončení a puk skončil až pod betony Jekela.
16:20
Kusko nyní dobře prošel obranou, ale nejlepší moment ke střele prováhal a tak z toho byla zblokovaná nahrávka.
15:25
Následuje nepřesnost v rozehrávce Třebíče a její icing.
15:09
Hezký a účelný presing domácích, ze kterého mohl profitovat Zohorna, v dobré pozici však už vystřelit nedokázal.
14:30
Následuje buly před gólmanem hostů.
14:11
Kantor nyní trochu zalaškoval, když mu při rozhrávce sjel puk z hokejky, a místo ke spoluhráči jej poslal pouze do boční sítě, domácí toho však nedokázali využít.
13:15
Až nyní trochu klidnější pasáž, domácí kontrolují puk a s rozvahou hledají cestu před Kantora.
12:25
Šance střřídá šanci! Domácí Zohorna ujel obráncům, udělal blafák do forhendu, ale Kantor skvělým zákrokem zasáhl. Sledujeme krásný hokej, nahoru dolů.
12:11
A další šance, ale na druhé straně, sám do úniku se dostal jeden z jestřábů, ale jelikož jel ze strany, Jekel si jeho bekendový pokus ukryl do výstroje.
11:27
Velké sólo pro Havránka, projel přes půl hřiště, pak ještě objel branku, ale jeho pas před branku už nedokázali jeho spoluhráči dotlačit do prázdné branky, Kantor už byl mimo.
10:39
Erat si sjížděl za beky hostů, těžký pas ale nezpracoval.
10:30
Buly před Jekelem.
10:20
10:10
Kolář měl dobrou pozici, Jekel se stěstím jeho pokus zastavil.
09:42
Pavel Jekel, nyní likviduje tvrdou střelu od modré čáry, měl to o to težší, že před ním stál další útočník Jestřábů.
09:22
Hosté jsou vykázání do středního pásma, kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
08:31
Nebezpečná střela od modré, Jekel toho příliš neviděl, ale měl štestí že střela šla vedle.
08:26
S první šancí si poradil Jekel.
08:16
Přesilová hra také pro hosty. Vyloučen Dolníček na 2 minuty za podražení.
08:11
Další dobrý zámek domácích, několik možností nahrát puk před branku však Prostějov uhlídal.
07:27
Pokračuje se buly v útočném pásmu domácích.
07:13
Přesilovka prospěla očividně domácím, nyní jsou daleko aktivnější než ze začátku zápasu. Následuje komerční přestávka.
06:20
Wasserbauer se nyní dobře natlačil před obránce a zkoušel to na Kantora bekendem, ten si však jeho pokus pohlídal.
05:49
Přesilovka gól nepřinesla a následně je hra zastavena pro ofsajd hostů.
05:40
05:09
A další dobrý zákrok Kantora, Třebíč na nic nečeká stříli vždy když k tomu má příležitost.
04:24
Dobrá šance, na Kantora teď míří jedna střela za druhou, nyní to zkoušel Silvester Kusko, ale na brankáře hostů si nepřišel.
03:36
Vyloučen Venkrebec na 2 minuty za podražení. Šance pro Třebíč jít do vedení.
03:26
Třebíč využila signalizovaného vyloučení a ztalačila Prostějov. Byla z toho tyčka a další závar před Kantorem.
02:43
Zatím se hraje ve velmi dobré temu a hra nebyla ani jednou přerušována. Signalizované vyloučení hostů, šance pro Třebíč.
01:23
Třebíč se zatím v útoku neprosazuje a hosté měli další slbnou pozici, kdy se po kombinaci dostal před Jekela osamocený útočník hostů, Jekel dalším dobrým zákrokem drží bezbrankový stav.
00:25
Hned v úvodu jsme viděli nebezpečnou střelu jednoho z hostujících obránců, Jekel však zasáhl.
00:01
Dobrý podvečer, za několik málo minut započne utkání 15. kola, ve kterém proti sobě nastoupí domácí Třebíč a Prostějov.
SK Horácká Slavia Třebíč:
Třebíč v posledních zápasech zrovna nezářila, ale v minulém kole Třebíčští smetli Přerov 5:1 na jejich ledě, navíc v sobotním utkání by měli nastoupit již uzdravení Radim Zohorna a Petr Mrázek, kteří pokud nastoupí určitě mohou pomoci zlepšit produktivitu, která Třebíč zatím poměrně trápí.
Horácká Slavia zatím okupuje 9 místo tabulky, ale její střed je velmi vyrovaný a tak případný bodový zisk by její pozici mohl rázně vylepšit.
Sestava domácích v posledním kole:
Jekel – Zdráhal, Niko, Bartejs, Lojek, Čejka, Koch, Schejbal – Erat, Dolníček, Kristl – T. Havránek, Kusko, Huňa – Jan Wasserbauer, Milfait, Paták – Juráň.
LHK Jestřábi Prostějov:
Letos to má Prostějov zatím skvěle rozehrané. Ve čtrnácti zápasech se Prostějovu povedlo celkem dvanáctkrát bodovat, v základní hrací době poznali chuť porážky pouze dvakrát, což je velice dobrá bilance.
Poslední dva zápasy odehráli na svém ledě, první vyhráli se Slavií Praha 13:0, nutno podotknout, že za Slavii nastoupili junioři, kteří v ten samý den odehráli soutěžní utkání ve své věkové kategorii. V minulém kole přivítali Duklu Jihlavu, která si odvezla dva body za vítězství 2:1 v prodloužení.
Největší pozornost bude v dresu hostí určitě poutat Aleš Holík, který získal již na obránce neuvěřitelných dvanáct bodů a vládne tak kanadskému bodování mezi obránci v celé soutěži. Velice platným bekem je i Tomáš Protivný, který si v této sezóně připsal sedm bodů.
Jedničkou v brankovišti je Pavel Kantor, jenž má i zkušenosti z extraligy, celkově zaznamenal v nejvyšší soutěži 139 zápasů.
Sestava hostů v poseldním kole:
Kantor (Neužil) – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Holomek, V. Zadražil, Vokurka – Luňák, Venkrbec, Půhoný – M. Novák, Moskal, Korhoň – L. Krejčík, J. Káňa, Fiala – Švec, Hozák.
V sobotu v rámci 15. kola se mimo další zápasy utkají domácí Bílé Hvězdy proti LHK Jestřábi Prostějov. Lépe si zatím vedou Prostějovští, kterým náleží krásné třetí místo. Jako vždy se dá očekávat velká podpora hostujích fanoušků, kteří pravidelně cestují se svým týmem k vekovním utkáním v hojném počtu. Domácí fandové se určitě nebudou chtít nechat zahambit a tak se dá očekávat velmi slušná návštěva až okolo 2000 diváků. Doufejme, že i to pomůže vyburcovat borce obou týmu a uvidíme tak hezký hokej, bez žádných zákeřností.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.