Ústí nad Labem – Ve 23. kole letošního ročníku WSM Ligy přicestoval na led Ústí nad Labem lídr soutěže z Kladna. Slovan po nepříliš třech vydařených utkáních venku zvládl reputaci na výbornou, když si fotbalovým skórem poradil s Rytíři. Do listiny střelců se zapsal pouze Jaroslav Roubík, první čisté konto si letos do statistik připsal Jakub Soukup. Neporazitelnost Ústí nad Labem po šedesáti minutách na severočeském stadionu pokračuje!

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.

27. Roubík (Melka).
Rozhodčí: J. Doležal – Čížek, Špringl ml.
Vyloučení: 3:3.
Bez využití.
Diváci: 2 016.
Průběh utkání: 1:0.
Zakázaná uvolnění: 2:3.
Ofsajdy: 5:3.
Vyhraná vhazování: 30:28 (11:7, 9:12, 10:9).
Nejlepší hráči: Antonín Melka – Miroslav Hanuljak.
59:58
Roubík vyhozením jen těsně minul kladenskou svatyni!
59:43
Ofsajd Kladna (na ofsajdy 5:3).
59:31
Dalecký ze střední třetiny orazítkoval pravou tyč!
59:06
Melka vyhodil kotouč do útočné třetiny.
58:24
Roubík od střídačky soupeře minul.
58:06
Doležal z ostrého úhlu prázdnou klec netrefil.
57:54
Kladno riskuje power-play, vhazuje se po pravici Jakuba Soukupa.
57:54
Oddechový čas pro hosty.
57:34
Pro změnu postavení mimo hru Slovanu (na ofsajdy 5:2).
56:59
Soukup přečetl úmysly Tona z levého kruhu.
56:25
Druhý ofsajd Rytířů (na ofsajdy 4:2).
55:24
Doležal od pravého mantinelu nahodil na branku Hanuljaka.
54:42
Vágner zblokoval v leže střelu Strnada.
53:50
Zajíc z mezikruží nemířil přesně.
52:09
Domácí gólman se prezentoval efektivním semaforem proti pokusu Drtiny.
51:28
Burgerovu střelu ze středu Soukup vychytal. Podruhé v krátkém časovém sledu je posunuta domácí branka, a tak je opět na místo činu povolán ledař.
50:52
Moučka se přes defenzivu soupeře do zakončení nedostal.
49:45
Kloz si vybruslil z levé strany na střed, odkud zamířil nad.
48:38
Vágner s Bernadem drží kotouč na vlastní polovině.
47:35
Kasík po menším tlaku hostů poslal puk do středního pásma.
46:38
46:15
Kladnu se nedaří usadit u branky Soukupa.
45:29
Domácím se podařilo vyhodit.
44:38
Domácí se budou muset potřetí dnes bránit ve čtyřech. Jan Dalecký (UNL) míří za katr na dvě minuty za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 6.
Vyloučení celkem v zápase: 3:3.
44:21
Začala signalizovaná výhoda pro hosty.
Dnešní utkání sleduje 2 016 diváků.
43:15
Hanuljak si se střelou Bernada od útočné modré čáry poradil.
42:42
Gengel odjíždí na střídačku za pomoci spoluhráčů.
42:42
Gengel zůstal ležet v rohu, rozhodčí hru raději přerušil. Na pomoc přispěchal lékař!
41:55
Rytíři drží puk na vlastní polovině.
40:54
Roubík předal touš do prostoru mezi kruhy Doležalovi, který akci překombinoval.
40:01
Zahajovací vhazování třetího dějství dopadlo lépe pro Jiřího Burgera.
40:01
Po čtyřiceti minutách jsou šťastnější hokejisté Ústí nad Labem, kteří díky brance Jaroslava Roubíka ze dvacáté sedmé minuty vedou nad Kladnem nejtěsnějším možným rozdílem. Slovan byl ve druhé části i velmi mírně střelecky aktivnější, nechme se překvapit, co nabídne třetí třetina.

Vyhraná vhazování: 11:7, 9:12.

Další třetina začne přibližně v 17:34 hod.
40:00
39:46
Po přihrávce Tona prověřil Soukupa z ostrého úhlu Ptáček.
38:56
Ofsajd Kladna (na ofsfajdy 4:1).
38:43
Střelu Vrdlovce zblokovala obrana Kladna.
38:13
Zakázané uvolnění Rytířů (na icingy 2:3).
38:06
Čtvrté postavení mimo hru Ústí nad Labem (na ofsajdy 4:0).
37:31
Přikryl pouze nahodil k brance soupeře a se svou formací míří střídat.
36:08
Tenkrát z levého kruhu nechal vyniknout Soukupa.
35:12
34:41
Kladno vyhazuje co nejdále od své branky.
34:35
Dělovku Kasíka zblokovali hráči z defenzivy Rytířů.
33:50
Domácí se nikam nehrnou a drží černou gumu na svých holích.
33:12
Třetí početní výhoda ve prospěch Ústí nad Labem. František Ptáček (KLA) obdržel menší trest za sekání.

Celkem TM v letošním ročníku: 20.
Vyloučení celkem v zápase: 2:3.
32:59
Začala signalizovaná výhoda pro domácí.
31:58
Loskot hledal zprava Moučku, který z levého kruhu promáchl.
31:01
Tenkrát zkoušel střelecké štěstí po vhazování v útočné třetině, puk ale putoval jiným směrem.
30:24
Roubík z pravé strany nenalezl recept na hájce hostující svatyně.
29:35
Kasíkovi střela z dálky nesedla.
28:20
Severočeši mohli navýšit své vedení z přečíslení tři na jednoho. Ladislav Gengel předal kotouč Jaroslavu Moučkovi, který nepřihrál podle svých představ Marku Loskotovi.
28:01
Domácí vykázáni z útočného pásma pro postavení Ladislava Gengela v brankovišti.
27:43
Postavení mimo hru Ústí nad Labem (na ofsajdy 3:0).
26:39
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Domácí otevírají skóre! Antonín Melka (2+6) objel z pravé strany branku Miroslava Hanuljaka a přes brankoviště poslal touš na čepel JAROSLAVA ROUBÍKA (5+4), který se do odkryté branky nemýlil. Asistence: Antonín Melka (2+6).
25:25
Ústí nad Labem vyčkává na šanci ve středním pásmu.
24:56
František Ptáček se zmohl pouze na nahození do ofenzivní třetiny.
23:36
23:35
Přindišova přízemní střela nenadělala gólmanovi Kladna potíže.
23:28
Loskot z těžké pozice neprostřelil Hanuljaka.
22:31
Druhý icing Ústí nad Labem (na icngy 2:2).
21:51
Vágner od levého mantinelu přestřelil.
21:36
Podruhé si domácí zahrají dnes v početní převaze. Roman Přikryl (KLA) vyfasoval menší trest za vražení na hrazení.

Celkem TM v letošním ročníku: 16.
Vyloučení celkem v zápase: 2:2.
20:30
Jako již tradičně každé domácí utkání Slovanu je na ledovou plochu povolán ledař k opravě ústecké branky.
20:22
Zakázané uvolnění Slovanu (na icingy 1:2).
20:01
Na zahajovacím vhazování druhé části úspěšnější Jiří Burger.
20:01
Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

– 6;
Miroslav Hanuljak – 8.
V úvodní dvacetiminutovce se diváci branky nedočkali, do šaten tak oba týmy odchází za bezbrankového stavu. Největší dosavadní šanci si vytvořili v úvodu jedenácté minuty hosté, když Matěj Pekr nezužitkoval přihrávky od Tomáše Redlicha a odmítl otevřít skóre do odkryté branky.

Vyhraná vhazování: 11:7.

Další třetina začne přibližně v 16:44 hod.
20:00
19:24
Moučka z levého kruhu nepřelstil Hanuljaka.
18:49
Ptáček křižnou přihrávkou nalezl Kubíka, který na Soukupa nevyzrál.
18:11
Icing hostů (na icingy 0:2).
17:44
Tenkrát se přes bránícího Brože do zakončení nedostal.
16:27
Střelecká muška Vágnera nebyla přesná.
15:26
Zakázané uvolnění Rytířů (na icingy 0:1).
14:55
Kladno vyčkává s rozehrávkou v neutrálním území.
13:28
Melka z prostoru mezi kruhy minul.
12:54
12:26
Vágnerovi se nepodařilo vyhodit ani do středního pásma, Rytíři pokračují v tlaku.
11:39
Drtina nemířil přesně.
10:54
Druhá šance v podobě přesilovky pro Kladno. Antonín Melka (UNL) si musí jít odpykat menší trest za hákování.

Vyloučení celkem v zápase: 2:1.
10:01
Redlich zahlédl po chybě v domácí rozehrávce u opačné tyče Pekra, na kterého zívala odkrytá branka. Pravé křídlo hostů zaváhalo a nedokázalo se prosadit.
09:39
Ofsajd Slovanu (na ofsajdy 2:0).
08:59
Slovan poháněný vlastními fanoušky vyčkává na vhodnou příležitost za brankou hostů.
07:44
Moučka si v útočné třetině vyměnil kotouč se Zajícem, rána druhého jmenovaného byla zblokovaná jen těsně vedle branky.
07:17
06:56
Kloz v oslabení prověřil pozornost Hanuljaka.
06:00
Jedovka Tenkráta končí v lapačce Soukupa.
05:17
Přesilovou hru si zahrají také Středočeši. Dvouminutovým trestem za hákování potrestán Marek Loskot (UNL).

Celkem TM v letošním ročníku: 12.
Vyloučení celkem v zápase: 1:1.
05:03
Gengelovu ránu z levé strany brankář Kladna vyrazil.
04:21
04:19
Postavení mimo hru Ústí nad Labem (na ofsajdy 1:0).
03:58
Rytířům se podařilo vyhodit.
03:21
Kasík nadvakrát neprostřelil obranný val soupeře.
03:14
Bernad od hranice ofenzivního pásma přestřelil.
02:21
Početní výhoda pro domácí. Peter Jánský (KLA) inkasoval menší trest za hákování.

Vyloučení celkem v zápase: 0:1.
01:18
Slovan kombinuje v útočném pásmu.
00:35
O první střelu se postaral z levého kruhu Melka, Hanuljak připraven.
00:01
Na zahajovacím vhazování uspěl Jaroslav Roubík.
00:01
Domácí nastupují v dresech tmavě modrých, hosté v bílomodrých.
Slovan má za sebou sérii tří zápasů venku, ze kterých ústečtí hokejisté vybojovali pouze dva body. Svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše padli v Českých Budějovicích (2:8) a Havířově (1:5), dva body získali žlutomodří po výhře v Benátkách nad Jizerou (4:3 po prodloužení; všechny výsledky z pohledu Ústí nad Labem). Ústí nad Labem drží domácí neporazitelnost v řádné hrací době, neboť před vlastním publikem letos vždy alespoň minimálně bodovalo. V loňském 34. kole WSM Ligy Slovan prohrával 0:4, avšak dokázal zvítězit 6:5. Jedná se navíc o reprízu loňského čtvrtfinále play-off, ve které byl úspěšnější outsider ze severu Čech.
Kladno je na vítězné vlně a v posledních pěti duelech zvítězilo. Rytíři ztratili jediný bod, když Horáckou Slavii Třebíč porazili 4:3 až po prodloužení, tři body si připsali proti Dukle Jihlava (2:1), Most (7:1), Kadaň (5:3) a Frýdek-Místek (6:2; všechny výsledky z pohledu Kladna).
Porovnání obou týmů v aktuálním ročníku:

16,51 % využitých přesilových her (5. místo)
84,62 % ubráněných oslabení (10. místo)
33,23 průměrně vyslaných střel za zápas (6. místo)
35,82 průměrně vyslaných střel proti za zápas (12. místo)
276 trestných minut (7. nejhorší místo)
průměrná domácí návštěvnost: 887 diváků (11. místo)

Rytíři Kladno:
18,75 % využitých přesilových her (3. místo)
90,48 % ubráněných oslabení (1. místo)
32,50 průměrně vyslaných střel za zápas (8. místo)
31,05 průměrně vyslaných střel proti za zápas (4. místo)
263 trestné minuty (8. nejhorší místo)
průměrná domácí návštěvnost: 2 050 diváků (3. místo)
V brankovišti týmů na začátku stanou:

Jakub Soukup (16 zápasů; 8 výher; 53 inkasované góly; 0 shut-outů; úspěšnost zákroků 90,91 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 3,24; 0 asistencí; 0 trestných minut).

Miroslav Hanuljak (12 zápasů; 8 výher; 27 inkasovaných gólů; 2 shut-outy; úspěšnost zákroků 92,88 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 2,22; 1 asistence; 0 trestných minut).
Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí:
Jan Doležal.
Čároví rozhodčí: Jan Čížek, Radek Špringl ml.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Bernad, M. Vágner (C), Kasík, Vl. Brož, Zajíc, Přindiš, Husák – Z. Doležal, Roubík, Melka – Dalecký, Vrdlovec, J. Kloz – Loskot, Gengel, Moučka – Markulinec, Macek, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Rytíři Kladno: Hanuljak (Cikánek) – P. Hořava, J. Drtina, Ptáček, Ulrych, David Růžička, Kehar, F. Matula – Tenkrát, Burger, Machač – D. Tůma, Kubík, P. Ton – Jánský, R. Přikryl, Strnad – Pekr, Zikmund, Redlich. Trenéři: Pavel Patera, František Kaberle, Jiří Kopecký.

Poslední ligový duel obou mužstev (22. kolo WSM Ligy,
9. 11. 2016):

HC AZ Havířov 2010 – HC Slovan Ústí nad Labem

5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Dvořáček (Petran, L. Doudera), 13. Gřeš (Štumpf, Pechanec), 19. Haas (Maruna), 24. Gřeš (Štumpf, Pechanec), 42. Tomi (Kalus) – 48. Loskot (Kasík, Roubík).
Rozhodčí: Kubičík – Měkýš, Rampír.
Vyloučení: 6:2.
Využití: 0:1.
Diváci: 1 446.
Střely na branku: 39:27 (14:8, 13:11, 12:8).
Průběh utkání: 5:0, 5:1.

Rytíři Kladno – HC Frýdek-Místek
6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Tenkrát (Burger, Machač), 15. Cetkovský, 29. Kubík (P. Ton, Ptáček), 38. Jánský (R. Přikryl, Strnad), 48. David Růžička (Zikmund, Repe), 60. Strnad (Kehar) – 26. Cienciala (O. Kovařčík, Lacka), 50. Chmielewski (O. Kovařčík, Roman).
Rozhodčí: P. Würtherle – Jindra, Kreuzer.
Diváci:
1 846.
Střely na branku: 29:28 (13:8, 8:10, 8:10).

3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Cetkovský (Pekr, P. Ton), 36. D. Tůma (Machač), 50. Strnad.
Rozhodčí: Šír, M. Sýkora – Malý, Šimán.
Vyloučení: 8:6.
Využití: 1:0.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 2 368.
Střely na branku: 35:26 (12:8, 14:7, 9:11).
Průběh utkání: 3:0.
Favoritem dnešního střetnutí je podle sázkových kanceláří celek Rytíři Kladno.
Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

19 zápasů: 5 výher, 4 výhry po základní hrací době, 0 remíz, 1 prohra po základní hrací době, 9 porážek, skóre 54:74.

Nejčetnějšími výsledky v historii jsou výhra Slovanu 3:2 a prohry Slovanu 1:6 a 3:6 (vše 2x).
Letošní bilance obou týmů v základní části:

22 zápasy: 7 výher, 4 výhry po základní hrací době, 3 prohry po základní hrací době, 8 porážek; skóre 70:76, 32 body, v tabulce 8. místo.

22 zápasy: 13 výher, 3 výhry po základní hrací době, 2 prohry po základní hrací době, 4 porážky; skóre 69:47, 47 bodů, v tabulce 1. místo.
Příjemné sobotní odpoledne z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky 23. kola WSM Ligy. HC Slovan Ústí nad Labem hostí tým Rytíři Kladno.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 17:00 hod.

Stadion: Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika;
souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.;
kapacita: 6 500 míst.