1. česká hokejová liga - 41. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Havířov : Benátky n. Jizerou - 20. ledna 2018   17:30

Havířov
Havířov
23:21' Gřeš (Pořízek, Drtil) • 26:42' M. Kalus  • 27:10' Luža (M. Kalus, Fronk) • 46:48' Gřeš
4:2
(0:1, 3:1, 1:0)
Benátky n. Jizerou
11:01' Hrníčko  (Psota) • 24:04' Bittner  (Jan Bednář)
Havířov
Přikryl, Koziol – Rožánek, Konvička
Gascontrol Aréna
1308 diváků

Azet odehrál posledních deset minut velice zkušeně a moc hostům kotouč nepůjčil. Nakonec tedy zaslouženě poráží Benátky 4:2 a drží se stále ve hře o play-off.
59:30'
Hosté moc na kotouči nejsou a ke zdramatizování zápasu už nejspíš nedojde.
58:42'
Bambula nádherně lehce přiťuknul kotouč Marunovi, který se snažil objet Kořenáře, ale neskóroval.
58:19'
Dudkova tvrdá rána od modré končí kde jinde než v náručí Kořenáře.
57:41'
Kotala hezky proskočil s kotoučem u mantinelu a hledal Kanka, ten v těžké pozici nedokázal usměrnit kotouč do brány.
56:39'
A opět nyní mladík Šír v akci, pěknou střelou donutil Bláhu k zákroku.
55:40'
Ve stejné pozici nyní Bambula, trefuje pouze Kořenáře, neuvřitelné.
55:03'
Utěšená akce domácích. Kotala našel zpoza branky v dobré pozici Mataie, ten pálí bez přípravy, ale mírně nepřesně.
54:32'
Stejně jako nyní na druhé straně Bláha.
54:16'
Drtil se nyní nerozpakoval a napálil kotouč už ze středního pásma. Kořenář raději přerušuje hru.
53:32'
Jenže takové pokusy jako nyní Kotalův prostě na prvoligové brankáře nemůžou platit.
53:02'
Na střely to je zatím neuvěřitelných 41:12, z tohoto pohledu se skóre pro hosty jeví jako hodně milosrdné.
52:18'
Další Lužův pokus, ten likvidovat nemusel, kotouč šel mimo bránu.
52:12'
Další střela, tentokrát Matai, Kořenář si určitě nemůže stěžovat na nedostatek práce.
51:57'
Definitivně se pokoušel rozhodnout Maruna, našel jen připraveného Kořenáře.
51:43'
Fronk nabral rychlost, ale skončil až za brankou, odkud se pokusil najít své spoluhráče, bohužel neúspěšně.
50:58'
Dobrá šance pro Šíra, jeho pokus musel likvidovat Bláha.
50:33'
Domácí po čtvrté brance trochu ubrali na aktivitě. Aby se jim to nevymstilo...
49:04'
Nešťastně končí utkání pro Radka Havla, alespoň prozatím. Kotouč ho nešťastně trefil do úst a Havel odchází do kabiny. Rozsah zranění nám potvrdí až přivolaný lékař.
47:44'
O podobnou parádu se pokusil i hostující Havlín, ale na modré upadl a založil tak brejk domácích. Maruna v nájezdu 2 na 1 už ale zpětnou přihrávku neočekával a kotouč tak skončil v rohu.
46:48'
Havířov právě vstřelil branku!

Tak tohle byla hokejová paráda. TOMÁŠ GŘEŠ ujížděl na Kořenáře, zbýval mu v cestě jediný obránce, kterého se zbavil nádhernou stahovačkou a zamířil přesně!
45:59'
Domácí pokouší osud, protože dalším faulem nabídl Fronk hostům možnost ke srovnání.
44:14'
Ihned po skončení oslabení se zkoušel individuálně prosadit Kotala, v poslední fázi však o kotouč přišel.
43:58'
Domácí se nyní ubránili bez větších problémů.
42:57'
Domácí nepouštějí Benátky prozatím ani do svého pásma.
41:58'
Bláha nyní zvedl kotouč asi víc než on sám chtěl, ten skončil v hledišti a Bláha na trestné lavici. Samozřejmě obrazně, trest za něj odpyká benjamínek Bambula.
41:37'
Z minisouboje u mantinelu vyšli vítězně hosté, ale ihned o kotouč zase přišli.
40:30'
Třetí třetina začíná opět jako dvě předchozí tvrdou ranou z pravého křídla, jejím autorem ovšem tentokrát není Tomi, nýbrž hostující Bittner.
40:01'
Asi si dokážu představit, co se dělo v domácí kabině o první přestávce, protože ve druhé třetině už to byl úplně odlišný Azet. Ale pozor, i hosté se dokázali dostat do výborných příležitostí a výsledkem tak byla pěkná třetina plná branek i velkých šancí. Zatím jsou ve vedení domácí, ale pouze o jedinou branku a stále tak je o co hrát. Pokud chce Azet pomýšlet na play-off, nesmí si dnes dovolit žádnou ztrátu. Poslední třetina začne asi v 19:05.
40:00'
39:48'
Kalus přebruslil beka a dostal se sám před Kořenáře, kterému udělal hezký blafák, ale nedokázal kotouč zvednout a trefil pouze ležící beton.
39:12'
Hosté v pásmu, ale nic nevymysleli a domácí vyhazují.
38:19'
Zbytečné vyloučení Puziče. V souboji u mantinelu tak dlouho používal drobné krosčíčky, až už to sudí Přikryl nevydržel a posílá ho na hanbu.
37:25'
Matai krásně obkroužil celé útočné pásmo a dostal se do výborné střelcké pozice, ale přestřelil.
36:58'
Kotouč v brankovišti, snaží se dorážet Kanko, Kotala, vítězem minisouboje je Kořenář.
35:57'
Fronk se rozhodl nehledat najíždějící parťáky v útoky tvrdou ranou prověřil Kořenáře.
34:33'
Gřeš se pokoušel tečovat nahození Dudka, mířil vedle.
34:16'
Po divoké pasáži plné šancí v polovině utkání se tempo nyní trochu uklidnilo a oba trenéři spřádají další plány.
33:20'
Nevím, kolikátá už je to střela Tomiho z pravého křídla, ale počet jeho pokusů dnes bude atakovat dvouciferné číslo.
32:31'
Kalus opět při chuti, tentokrát tvrdou ranou vyprášil Kořenářovy chrániče.
32:13'
Dudkovi nestačily na modré ani dva pokusy, při druhém zlomil hůl a domácí diváci nad ním taky.
31:54'
A divokou dvouminutovku ukončila střela Maruny, Kořenářův lektvar na domácí střelce ale opět účinkuje.
31:18'
Na druhé straně opět hráč sám před brankářem. Tentokrát se před něj proháčkoval krásně Pořízek, ale ani jeho chytrý pokus neskončil v síti.
30:29'
Další samostatný únik tentokrát Chrtek, Bláha opět vynikající.
30:00'
Obrovská šance Bittnera, který dostal krásnou přihrávku za obránce a jel sám na Bláhu, ten jeho blafák zlikvidoval.
29:20'
Hezká teč Tomiho, Kořenář jen tak tak stihl nechat beton na místě.
28:02'
Stejně jako nyní po střele Chrtka.
27:30'
Z levého křídla zkusil Bláhovu pozornost Havlín, kotouč však minul pravou tyč.
27:10'

A Azet využívá i pokračující přesilovku. PATRIK LUŽA tvrdou bombou pod víko odstřelil Kořenářovu bandasku. Asistence Marek Kalus a Jiří Fronk.
26:42'

Už to vypadalo, že Korenář má po nájezdu MARKA KALUSE kotouč ukrytý pod sebou, ten se však nakonec došoural za brankovou čáru a je vyrovnáno.
26:42'
Marek Kalus byl podražen Chrtkem v úniku a uvidíme trestné střílení.
26:20'
Šance Ráce v přesilovce, hosté odolávají.
25:32'
Za držení odchází na trestnou lavici tentokrát hostující Hrabík.
25:15'
V podobné pozici jako při druhé brance se ocitl na druhé straně Drtil, ten ovšem recept na Kořenáře nenašel.
24:35'
Marunova bomba, Kořenář zasahuje.
24:04'
Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!

Azet se z vyrovnání neradoval ani minutu. LADISLAV BITTNER dostal v přečíslení 2 na 1 krásnou přihrávku a pohotově zavěsil. Asistence Jan Bednář.
23:21'

TOMÁŠ GŘEŠ si našel volný kotouč před brankovištěm a nekompromisně jej poslal za Kořenářova záda. Asistence Radek Pořízek a Tomáš Drtil.
22:55'
Pořízek spěchal za dlouhou přihrávkou, nakonec však kotouč stejně odevzdal...
21:35'
Havel zachytil kotouč mířící z pásma, ale z jeho projektilem si gólman hostů opět poradil.
20:27'
Druhá třetina začíná stejně jako ta první – nebezpečnou ranou Tomiho z pravého křídla.
20:01'
Ze strany domácích to je zatím velká bída. Zajímavostí je, že hosté nemají k dispozici ani tři kompletní formace, přesto drží po první třetině vedení, když se jim povedlo využít přesilovou hru, zatímco domácí své velké šance trestuhodně zahodili. Druhá třetina začne přibližně v 18:14.
20:00'
19:51'
Tvrdá rána Kotaly končí opět v náručí Kořenáře.
19:42'
Hezká přihrávka Kanka na Mataie, ten opět váhal se zakončením.
18:48'
Zatím to je hodně marná snaha Azetu. Po delší mezihře ve střední pásmu se kotouč dostal k Bláhovi, který raději přerušil hru.
17:15'
Azet v náporu, volný kotouč mezi kruhy, nikdo do něj nedokázal gólově plácnout.
16:15'
Velká šance Kaluse, který měl na pravém křídle před sebou prázdnou branku a vedle ní ležícího Kořenáře. Trefil však právě pouze hostujícího brankáře.
15:49'
Z pozice levého beka pálí Semen Mirochnikov, ale střela Semena nezasela plody gólového úspěchu.
15:24'
A domácí už hrají v plném počtu.
15:16'
Po zásahu domácí obrany končí kotouč v ochranné síti a přesilovka hostí se chýlí ke konci.
14:32'
Hosté v náporu, Fronk se nakonec dostal ke kotouči a vyhazuje.
13:24'
Král hezky pronikal středem a Patrik Luža si musel pomoct držením a hosté dostávají možnost navýšit vedení.
12:55'
Přihrávku směřující na volného Fronka ztečoval Hrníčko mimo hrací plochu.
11:52'
Po něm ve střelecké pozici Kalus, ani on zatím na Kořenáře nevyzrál.
11:25'
Azet jako kdyby obdržená branka probudila a vyrovnat se hned pokusil Pořízek, zatím marně.
11:01'

Hosté nepotřebovali ani minutu přesilovky. DOMINIK HRNÍČKO si se svou střelou počkal a umístil ji nádherně do pravého horního rohu Bláhovy branky. Asistence Matěj Psota.
10:16'
Havel srazil na mantinel jednoho hráče hostů, který nebyl v držení kotouče a přesilovku si tak zahrají i Benátečtí.
9:35'
Dva na jednoho, Kanko dostal hezkou přihrávku, ale kotouč do odkryté poloviny branky nedokázal usměrnit.
8:44'
Když už byli hosté kompletní, vypálil od modré Krisl, jeho pokus po ledě moc šancí na úspěch neměl.
8:14'
Domácí jsou v této přesilovce zatím hodně pasivní.
7:39'
Pěkná přihrávka na Mataie stojícího před brankou, ten ale ani nadvakrát kotouč do branky nedostal.
6:41'
Zmíněné vyloučení je právě uděleno.
6:30'
Obrovská šance, Fronk v nájezdu, ale bekhendem nezakončil přesně i díky faulu Bednáře, domácí hrají ve výhodě.
5:54'
Najetý Kalus neměl komu předat puk, tak jej jen lehce nahodil na Kořenáře.
4:32'
Ve velké šanci se ocitl sám před Bláhou Veselý, ale nedokázal mu procpat kotouč mezi betony.
3:40'
Puzič si hezky najel mezi kruhy, zkusil to z první, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.
3:15'
A po něm tvrdá rána Fronka, ale nenašla si cestu mezi tři tyče.
2:58'
Luža na modré netrefil puk.
1:52'
Domácí si sice přehazovali kotouč, ale ozval se hvizd a za postavení Pořízka v brankovišti se hra přesouvá do středního pásma.
1:22'
Jandejsek přehnal napadání v útočném pásmu a za podražení jde za katr.
1:04'
I hosté se dostávají poprvé do pásma a Ondra Bláha musel dvakrát po sobě přerušit hru pro klid duše.
0:15'
Azet ví, že dnes hraje téměř o všechno a proto hned po patnácti vteřinách vysílá na Kořenáře první pozdrav z pravého křídla Tomi.
00:01'

AZ RESIDOMO Havířov: Bláha (K. Šimeček) – Drtil, Krisl (C), Luža, Dudek, Puzič, R. Havel (A), Mrowiec – Tomi, L. Bednář, M. Kalus – Fronk, Rác, Maruna (A) – Kanko, Matai, Kotala – Gřeš, Pořízek, Bambula.

HC Benátky nad Jizerou: Kořenář (Stezka) – Kunst, Jan Bednář, Mirochnikov, Jandejsek, Havlín – Psota, Bittner (C), Hrníčko (A) – Z. Král, Chrtek, R. Veselý – Wiencek, Hrabík, Šír.

Rozhodčí: Přikryl, Koziol – Rožánek, Konvička.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.