1. česká hokejová liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Havířov - 11. října 2017   18:00

Havířov

Máme za sebou dnešní utkání. Utkání rozdílných třetin. První třetinu byli jasně lepší domácí, v té druhé Havířov a třetí byla spíše vyrovnaná. Zápas tak dospěl až do nájezdů, kde měli více štěstí hosté a berou tak dnes o bod více než jejich soupeř.
V samostatných nájezdech zvítězil tým AZ RESIDOMO Havířov.
Autorem vítězné branky je ROMAN RÁC.
Rác předvedl skvělou kličku a rozhodl o tom, že extra bod půjde pro Havířov.
Fořtova rána mezi betony mezírku netrefila.
Ani Bendář neuspěl.
Berger už si položil brankáře, ovšem jeho ležící beton nepřekonal.
Sikoru Šimboch vychytal, pokračujeme dále!
Matouš Kratochvíl se trefil mezi betony Bláhy!
Beránek přímou střelou Šimbocha nepřekvapil. Přerov stále žije!
Pšurný neuspěl, Bláha vyrazil kotouč vyrážečkou!
Fronk forhendovým blafákem poslal puk mezi nohy Šimbocha.
Sýkora střelou mezi betony neuspěl.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:46'
Ještě to zkoušel Fořt z mezikruží, ovšem ani on se neprosadil.
64:32'
Šimboch si poradil se zakončením soupeře a teď už je skoro jasné, že ani prodloužení nerozhodne.
64:03'
Zdá se, že ani prodloužení nerozhodne. Zápas nám spěje do nájezdů.
63:29'
Další zajímavá šance domácích, ale ani nyní neskončila brankou.
62:52'
Domácí jsou o něco aktivnější, do zakončení se málem dostal Fořt, ale na poslední chvíli mu brankář puk vypíchl.
62:19'
Rychlý útok Havířova skončil střelou příklepem, kterou Šimboch dokázal zlikvidovat.
61:49'
Hosté vybojovali kotouč a čekají s ním za brankou na prostřídání formací.
61:04'
První zákrok si připisuje Bláha. Bude se vhazovat po jeho pravici.
60:39'
Novotný dostal namazáno mezi kruhy, ovšem nezakončil přesně a minul branku.
60:29'
Hosté vyhráli buly a ihned se hnali do zakončení. O puk ovšem přišli a nyní je za brankou Přerov.
60:01'
Tři třetiny dnešní bitvu nerozhodly. Bude tak muset rozhodnout prodloužení, případně nájezdy.
60:00'
59:48'
Ještě však ofsajd domácího týmu.
59:28'
Hraje se ve středu hřiště. Dnes půjdeme pravděpodobně do prodloužení.
58:58'
Zdá se, že ne. Na druhou stranu může pospíchat domácí tým. Času již ovšem moc není.
58:37'
Havířov kombinuje v útočné třetině. Podaří se mu ještě něco vymyslet?
58:13'
Zubři vyhodili kotouč až k Bláhovi a vynutili si vhazování na druhé straně ledové plochy.
58:03'
Zakázané uvolnění Zubrů. Hra se přesune před Šimbocha.
57:38'
Rozhodčí si teď nebyli jistí jak vyhodnotit situaci na ledě a proto zvolili vhazování ve středním pásmu.
57:17'
Teď ale přišlo zakázané uvolnění a hosté nemohou střídat.
57:06'
To se ale zatím nedaří. Hostující brankář je pozorný a obrana mu v tom také hodně pomáhá.
56:37'
Zubři ovšem nepříjemně tlačí. Chtěli by utkání rozhodnout ještě před prodloužením-
56:02'
Bláha se také předvedl. Poradil si s nebezpečím v podobě dvou střel z hokejek soupeřů a drží svůj tým nad vodou.
55:24'
A znova závar na druhé straně, kde se ale po skrumáži k puku nikdo z Havířova nedostal. Šance jsou na obou stranách. Dočkáme se i gólu?
54:48'
Bláha je však pozorný a nechce dovolit důležitý gól, který by rozhodl dnešní zápas.
54:22'
Nahození Havířova ukořistili Zubři, kteří se připravují na útočný výpad.
53:57'
O pár okamžiků později již přerovský brankář zasahovat musel, ovšem kotouč udržel v lapačce.
53:41'
Do zajímavé šance se hnali hosté, kteří už se dostali před Šimbocha, ovšem v konečné chvíli jim sjel kotouč a nebyla z toho ani střela.
53:12'
Hra je přerušena. Pas Havířova nikoho nezastihl, zakázané uvolnění.
52:39'
Zubři vybojovali puk za brankou soupeře, ovšem zpětná přihrávka do prostoru mezikruží nikoho nenašla.
52:13'
Domácí také na druhé straně neuspěli. Bláhova lapačka byla dostatečně rychlá.
51:48'
Šimbochovi vypadl kotouč z rukavice, ovšem nikdo ze soupeřů se k němu včas nedostal.
51:16'
Havířov si sjel na vrchol kruhů. Odtud vyzkoušel pozornost soupeře, ale ten byl v pozoru a puk udržel ve výstroji.
50:50'
Domácí ihned po vhazování vyhodili a oslabení tak bez větších obtíží přežili.
50:37'
Šimboch si poradil s ránou z vrcholu kruhů a drží tak svůj tým. Z vyloučení zbývají čtyři sekundy.
50:08'
Hostům sjel kotouč z holí, Zubři se dostali ke kotouči a rychle jej vyhodili.
49:34'
A znova. Havířovu se tato přesilová hra hrubě nedaří.
49:07'
Zubři dokázali již dvakrát vyhodit kotouč do bezpečné vzdálenosti.
48:41'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Filip Dvořák – 2 min., držení hole).
48:24'
Domácí přidali plynu, ovšem zatím je to bez kýženého gólu. Podaří se jim to změnit?
47:54'
Nepřesné rozehrání domácích. Zakázané uvolnění.
47:27'
Velký závar před brankou Bláhy gólem nekončí. Obrovská šance Přerova v nepřehledném prostoru před brankou.
46:58'
Nahození pokryl Bláha. Po komerční přestávce se bude pokračovat.
46:44'
Nepřesný pas Residoma. Zubři tak levně přichází ke kotouči.
46:09'
Po dlouhé době i Přerov v třetině soupeře. Tam však rychle přišel o puk.
45:38'
Obrovská šance Havířova na druhé straně, situaci dva na jednoho ale hosté nevyužili nejlépe a jen kousíček jim chyběl k tomu, aby trefili puk. Následné zakončení od mantinelu již Šimboch v klidu pokryl.
45:20'
Puk vyhozený z obranné třetiny Havířova končí mezi diváky. Bylo to ovšem s tečí.
44:45'
Domácí střídačka se dotkla puku a hra je tak přerušena a vhazovat se bude ve středu ledové plochy.
44:11'
Šimboch má kotouč v rukavici a přerušuje tak hru.
43:58'
Ti ovšem vybojovali kotouč čekají za vlastní brankou na prostřídání formací.
43:29'
Hosté kombinují s pukem na vlastní polovině a hledají skulinku v obraně Zubrů.
42:49'
Greš vystihl rozehrávku soupeře, ale neměl dost rychlosti na to, aby vyrazil do protiútoku.
42:10'
Nyní jsou to hosté, kdo se snaží něco vymyslet, domácí obrana ale vybojovala puk.
41:38'
Zubři se usadili v útočné třetině, Bláha vyrazil střelu z rohu a poté si poradil i s dalším pokračováním akce.
40:57'
Třetí třetina zatím vypadá velice vyrovnaně. Dočkáme se nějaké branky?
40:25'
Začala nám poslední třetina dnešního duelu. Domácí Zubři se rychle dopustili zakázaného uvolnění.
40:01'
Máme za sebou druhou třetinu, který byla ve své první části velmi vyrovnaná, ovšem pak začali vládnout hosté a po zásluze se dostavilo snížení i následné vyrovnání. Zubři nechali Havířov hrát a ten je doslova přejel. Před třetí třetinou tak mají domácí nad čím přemýšlet. Tato perioda se jim opravdu nepovedla. Ta závěrečná začne zhruba v 19:52.
40:00'
39:55'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se tedy ještě jednou přesune před domácího brankáře.
39:32'
Zubři se ještě v útoku snaží zlepšit pohled na druhou třetinu, ale to už se jim nejspíše nepovede.
38:52'
Hosté tentokráte před brankou nikoho nenašli a jejich přihrávka doletěla až zpět k Bláhovi.
38:24'
Rác promáchl v situaci dva na jednoho, to byla obrovská šance! Havířov mohl otočit tav utkání!
37:59'
Havířov pokračuje v tlaku, v posledních minutách jakoby na ledě nebyl jiné mužstvo.
37:25'
Havířov právě vstřelil branku!
Vysoká aktivita hostů přináší své ovoce! Havířov se dostal k rychlému útoku, který zakončil JÍŘI FRONK naprosto přesnou střelou. Residomo tak po zásluze vyrovnává. Asistence: Lukáš Bednář
37:06'
Až nyní je hra přerušena. Kotouč skončil po zákroku Šimbocha v ochranné síti.
36:40'
Hra se nám trochu uklidnila. S pukem kombinují Zubři.
36:08'
Akce dva na jednoho na druhé straně. Ani nyní se však stav utkání nemění. Bláha předvedl parádní zákrok!
35:24'
Obrovská šance hostů, kteří jsou hodně aktivní! S tvrdou střelou z mezikruží si však Šimboch poradil a i následná skrumáž dopadla pro Zubry dobře.
34:54'
Až nyní se podařilo Zubrům vyhodit kotouč a chvíli si tak odpočinout.. Zasahovat musel i Bláha, ale s přízemní jedovkou si poradil.
34:29'
Tlak je opravdu veliký. Domácí brankář však opět drží puk.
34:10'
Tlak hostů trvá, Šimboch ovšem svůj tým drží.
33:44'
Havířov cítí šanci. Po komerční přestávce se opět bude vhazovat před brankářem domácích Zubrů.
33:30'
A je z toho snížení. Tentokrát už to domácí neubránili a MAREK SIKORA po individuální akci protlačil kotouč do branky. Možná i s přispěním jednoho z ležících obránců. Bez asistence.
32:47'
Havířov začal poměrně nebezpečně kousat, Šimboch si tak na nedostatek práce stěžovat určitě nemůže.
32:11'
Komerční přestávka a po ní přijde vhazování před domácím brankářem.
31:12'
Na druhé straně zahrozili hosté, ovšem ani tento pokus se za pozorného brankáře Zubrů nedostal.
30:56'
Před Bláhou vznikla nepřehledná skrumáž a poté i potyčka, kterou musí uklidňovat hlavní rozhodčí.
30:29'
Na zemi zůstal ležet po střetu Novotý a rozhodčí raději přerušil hru.
30:19'
Domácí vyhodili kotouč až k brankáři Havířova. Hosté tak budou muset začít od něj.
29:50'
Souboj u mantinelu vyšel lépe pro Zubry a ti se dostali do zajímavé šance. Jakub Šlahař dostal namazáno na hranici kruhů, ovšem na přesunujícího se Bláhu nevyzrál.
29:16'
Střela od modré našla přímo výstroj domácího brankáře. Tomu nezbývalo než poděkovat a ukrýt kotouč ve výstroji.
28:56'
Šimboch srazil puk do ochranné sítě. Hra je tedy opět přerušena. V posledních minutách se moc nehraje.
28:52'
Havířov se dopustil ofsajdu. Hlavní rozhodčí jej navíc posoudil jako úmyslný. Vhazovat se tedy bude před Bláhou.
28:32'
Šimon Kratochvíl zkusil vystřelit kousek mezi kruhy, ale jeho taháčku chyběla přesnost i rychlost. Bláha byl úspěšný.
27:59'
Střela trefila prvního obránce a do protiútoku se tedy hnal Havířov. Ani on však branku soupeře neohrozil a hra se opět obrací.
27:30'
Zubři se usadili v útočné třetině, podaří se jim něco vymyslet?
27:04'
Dlouhou pasáž hry bez přerušení končí ofsajd domácích Zubrů a následuje komerční přestávka.
26:17'
Druhá třetina je zatím daleko vyrovnanější. Ani jeden tým ne a ne dostat se do větší šance.
25:57'
To tak na druhé straně vyzkoušel soupeř, ovšem branku netrefil a Zubři čekají za Šimbochem na prostřídání formací.
25:18'
Už jsou to však znova Zubři, kdo je usazen před brankou soupeře. K zakončení to ovšem nevede.
24:40'
Domácí brankář drží kotouč, bude se vhazovat po jeho pravici.
24:10'
Na druhé straně zahrozili i hostující hráči, ale nakonec jim chybělo pár centimetrů k zakončení.
23:28'
Už to vypadalo, že Zubři vystihnou špatnou rozehrávku soupeře, ale Pšurnému kotouč sjel z hokejky. Havířov se ovšem osvobodil pouze díky vyhození přes všechny čáry.
22:57'
Navíc se ihned hnali do útoku, ale domácí brankář odražený kotouč od mantinelu pro jistotu ukryl v lapačce.
22:21'
22:11'
Napaka to byli hosté, kdo se dostal do zakončení, střela od modré ale Šimbocha nepřekvapila.
21:51'
Zubrům se nedaří dostat se zpět do útoku, Havířov skvěle brání a nepouští soupeře k ničemu.
21:22'
Havířov vyhodil kotouč a šetří tak cenné vteřinky, které se budou určitě hodit.
21:00'
Domácí se dostali do zajímavého zakončení přímo před brankou, ovšem Bláha byl připraven a puk dokázal pokrýt.
20:41'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov Jakub Kotala (2 min. – vysoká hůl).
20:21'
Druhá třetina začala ofsajdem domácího týmu.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nabídla ze začátku velmi aktivní hokej od Přerova. Ten toho využil a dal hned dvě branky. Poté sice ještě pokračoval v tlaku, ale další gól již nepřidal. Probudili se naopak hosté a byli oni tím nebezpečnějším celkem. Ke snížení to ovšem nevedlo a o to se budou snažit v další třetině, jež začne zhruba v 19:57.
20:00'
19:32'
Havířov usazen v útoku. Podaří se mu ještě snížit? To se dozvíme po dalším vhazování.
18:51'
Zubři bojovali za brankou soupeře, kde však puk nevybojovali a musí se rychle vracet.
18:23'
Šimboch drží další kotouč a zatím je dnes bezchybný. Bude to však trvat i ve zbytku utkání? Havířov začíná na konci třetiny poněkud zlobit.
18:15'
17:59'
Další vyhození, domácí hráči se tak pravděpodobně ubrání.
17:33'
Havířov byl však rychle u puku zpět a nahození musel Šimboch ukrýt ve výstroji.
17:30'
O puk ovšem znova přišli a Zubrům se podařilo dostat puk do bezpečí.
17:09'
Ten už je však zpět a snaží se uklidnit hru v útočné třetině.
16:48'
Domácí se osvobozují a vyhazují až za brankou soupeře.
16:21'
Od Postnikova se puk odrazil do hlediště. Hra se tedy přesune do středního pásma.
16:15'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Roman Pšurný – 2 min., podražení).
16:01'
Deklaruje to i střela z úhlu, která sice Šimbocha neohrozila, ovšem Residomo vybojovalo další vhazování.
15:33'
Hra se poměrně vyrovnala v posledních vteřinách. Možná jsou to dokonce hosté z Havířova, kdo je na tom o něco lépe.
14:59'
Havel to možná trochu uspěchal a ihned po buly poslal nepříliš tvrdou střelu na Šimbocha, který ji udržel a Zubři mohou střídat.
14:55'
Zakázané uvolnění Zubrů. Domácí tak nemohou střídat a čtvrtá formace bude ještě muset chvíli vydržet na ledě.
14:18'
Ani Zubři ovšem nedopadli lépe a tak se hra znova vrací před Šimbocha.
13:47'
Po delší době se v útoku představili i hosté, ovšem jejich akce neskončila ani střelou.
13:15'
Po komerční přestávce se bude vhazovat před brankářem Zubrů.
12:59'
Hosté zatím pouze vyhazují kotouče a nevědí si moc rady s aktivní hrou jejich soupeře. Ten tak zkouší útok za útokem.
12:23'
Zakázané uvolnění Havířova, který je opravdu pod velkým tlakem.
11:57'
Zubři jsou za vlastní branku a čekají na prostřídání formací.
11:19'
Domácí celek je však při chuti a stále tlačí svého soupeře. Ten ne a ne dostat se z vlastního obranného pásma.
10:48'
Minimálně z tohoto útoku ne. Residomo se ubránilo a vyhazuje kotouč do bezpečné vzdálenosti od branky.
10:17'
Zubři jsou v útočné třetině, kde hledají další skulinku v obraně jejich soupeře. Podaří se jim něco vymyslet?
09:40'
Domácí tým pokračuje ve velmi aktivní hře, hosté zatím nevím, jak na svého soka vyzrát.
09:11'
Přerov právě vstřelil branku!
Ta samá situace. I po dalším buly přišla střela z modré čáry, která již byla úspěšnější. Do puku se opřel LUBOMÍR MALINA a trefil se náramně. Bez asistence.
09:07'
Hned po vhazování přišla střela z vrcholu kruhů, se kterou si však Bláha bez větších obtíží dokázal poradit.
08:57'
Rozhodčí nechal zhruba půl minuty hráče bojovat u mantinelu. Úspěšněji z toho nakonec vyšli domácí, soupeř pouze vyhodil na zakázané uvolnění.
08:29'
Koblar vybojoval puk před brankou Bláhy, ovšem z otočky branku netrefil.
07:57'
Greš promáchl po přihrávce před branku a Zubři se následně dostali k puku, který však po teči jednoho z hráčů skončil pouze v hledišti.
07:31'
Zakázané uvolnění i po nepřesnosti v rozehrávce Přerova. Havířov se tedy znova přesune před Šimbocha.
06:59'
Nahozená Přerova do útočné třetiny nevyšlo ideálně. K puku se dostal soupeř a už myslí na útočné choutky.
06:32'
Souboj ve středu hřiště dopadl lépe pro Havířov, ovšem tomu se nepovedl pokus a pas, jenž skončil pouze na zakázaném uvolnění.
06:09'
Podobná situace i na druhé straně. Po komerční přestávce se tak bude pokračovat.
05:57'
Domácí jsou i díky dvěma přesilovkám daleko aktivnější. Havířov se nyní zmohl pouze na nahození, které ovšem Šimboch raději podržel.
05:30'
Ofsajd překazil útočné snažení Přerova. Rozhodčí byli ve střehu a ihned přerušili hru.
05:15'
04:53'
Hosté opět vystrnadili svého soupeře z obranné třetiny a pokračují v dobré exekuci.
04:29'
Zatím to vypadá, že ne. Bláha betonem vyrazil kotouč a Havířov ihned vyhodil.
04:09'
Až téměř po minutě se domácí dostali do útočného pásma. Podaří se jim přidat další branku?
03:42'
Havířov dokázal vyhodit kotouč a dokonce se dostat i do třetiny soupeře. Šimboch tak musel předvést zákrok a udržet kotouč ve výstroji.
03:15'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Dominik Cihlář – 2 min., nedovolené bránění).
02:03'
Domácí se přeci jen rychle ujímají vedení! Kombinace nakonec našla na pravé straně volného MIKULÁŠE ZBOŘILA a ten z příklepu trefil přesně! Asistence: Roman Pšurný
01:58'
Střela od modré letěla mimo, domácí ale pokračují v tlaku.
01:33'
Domácí se drží ve třetině a snaží se něco vymyslet, soupeř se však zatím dobře brání.
01:03'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jakub Dudek – 2 min., držení protihráče).
00:48'
Zakázané uvolnění Zubrů přerušuje hru.
00:29'
Hosté začali aktivně, ale nepovedla se jim kombinace na modré čáře. Přerov toho využil a pospíchal do situace dva jedna. Bláha si však připsal hned na úvod skvělý zákrok!
00:01'

HC ZUBR Přerov: Šimboch (Klimeš) – Malina, Chmelíř, M. Novotný, Zbořil, Pala (A), Padrnos – Plášek (A), T. Sýkora (C), F. Dvořák – Milan Procházka, Pšurný, Fořt – Goiš, Berger, Šlahař – Koblar, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl.

AZ RESIDOMO Havířov: Bláha (Matoušek) – Drtil, Krisl (C), Dudek, Postnikov, R. Havel, Chroboček – Sikora (A), Matai, Kotala – Gřeš, Rác, P. Beránek – Fronk, Maruna (A), Pořízek – Cihlář, L. Bednář, Baláž.

Rozhodčí: Kopeček, Zubzanda – Kreuzer, Novák.
Vzájemná utkání
Při vzájemných zápasech obou týmů bývá důležitým faktorem stadion, na kterém se hraje. Většinou se totiž daří domácím. Bude to platit i dnes?

Havířov 4:3 (po sn.) Přerov
Přerov 1:0 Havířov
Přerov 3:1 Havířov
Havířov 4:1 Přerov
Přerov 3:0 Havířov
AZ RESIDOMO Havířov

Hosté na tom nejsou momentálně zrovna nejlépe. V letošní sezóně se radovali pouze ze tří vítězství a hned sedmkrát se museli z ledové plochy vracet poraženi. Se dvanácti body jsou tak až dvanáctí, jeden bod před Vsetínem a šest před beznadějně poslední Kadaní. Havířov má za sebou šňůru čtyř proher. Ta začala se Vsetínem, pokračovala v Třebíči, proti Ústí a v posledním kole po dobrém výkonu i proti Varům. I hosté tak mají dnes o motivaci postaráno.

ejlépe hodnocenými hráči jsou útočníci Marek Kalus (2+5), Jan Hueček (4+3) a obránce Tomáš Drtil (2+4).
HC ZUBR Přerov

Zubři v posledních zápasech poněkud poklesli v tabulce, když prohráli doma s Litoměřicemi 0:2 a následně na Slavii stejným rozdílem. Přerov tak minulá kola bojuje s koncovkou, protože v zápase před tím dal jen jeden gól Benátkám. Domácím se navíc na vlastním stadionu moc nedaří a dnes tak budou chtít tyto smolné série prolomit a vrátit se do vyšších pater tabulky. Na první Karlov Vary jim totiž schází pouhé tři body.

Zubři budou potřebovat, aby se znova probudili jejich nejlépe bodovaní hráči Roman Pšurný (4+6), Tomáš Fořt (4+5) a Milan procházka (5+4). Povede se jim to už dnes proti Havířovu?
Dobrý den u dnešního zápasu mezi HC ZUBR Přerov a AZ RESIDOMO Havířov.