1. česká hokejová liga - 41. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Kadaň - 20. ledna 2018   17:00

Přerov
Přerov
21:29' Zbořil  • 26:29' Goiš (Pala, F. Dvořák) • 49:28' T. Doležal (T. Sýkora, Šlahař)
3:2
(0:0, 2:0, 1:2)
Kadaň
Kadaň
48:36' Szathmáry  (J. Müller, Rindoš) • 57:47' Szathmáry  (Hlava, Wágner)
Přerov
Obadal, Zbořil – Gančarčík, Lukš
MEO Aréna
1828 diváků
Kadaň

Přerov to i přes dramatický závěr zvládl a vybojoval tři body. Kadaň potvrdila zlepšené výkony a pořádně kousala. Na bodíky to lae dnes nestačilo a na stadionu v Přerově se může slavit. Zubři se drží na dohled třetího místa.
Dnešní utkání sleduje 1828 diváků.
59:47'
Zakázané uvolnění Přerova, hosté si berou oddechový čas a zkuší to v šesti.
59:22'
Zakázané uvolnění rozhozených hostů.
59:04'
Doležal mohl po hrůzostrašné rozehrávce rozhodnout. Z mezikruží ale v rychlosti netrefil prázdnou branku!
58:57'
Trhači vybojovali puk a řítí se vstříc vyrovnání.
58:32'
Domácí z protiútoku prověřili brankáře soupeře, ale ten ukryl touš ve výstroji.
58:12'
Zakázané uvolnění Přerova.
57:47'
Kadaň právě vstřelila branku!
Tak to jsou věci. Hosté vyrazili do protiútoku, střelu Hlavy Šimboch vyrazil pouze na hokejku ŠIMONA SZATHMÁRYHO a ten do prázdné branky s klidem uklidil kotouč. Asistence: Nicolas Hlava a František Wágner
57:35'
56:58'
Kotouč znova u Šimbocha. Kadaň hraje toto oslabení opravdu brilantně.
56:29'
A opět, Zubrům se nedaří udržet pásmo a vytvořit si tak šanci k rozhodnutí zápasu.
55:58'
Kadaň vyhazuje až k Šimbochovi.
55:36'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jaroslav Kůs – 2 min., držení protihráče).
55:12'
Zakízané uvolnění Přerova, poté hned rána z vhazování a další nás čeká opět po levačce Šimbocha.
54:52'
Vhazování ve středním pásmu, hra je v posledních minutách opravdu hodně kouskovaná a moc se nehraje.
54:31'
Ani Trhači se neprosadili, vybojovali ovšem vhazování po levici Šimbocha.
54:13'
Zubři se dostali ke střele z vrcholu kruhů, Pavlát byl ale připraven a pokus ukryl ve výstroji.
53:40'
Tu ale hatí ofsajd.
53:19'
Stejně jako ten na druhé straně, který minul branku. Šance pro Kadaň na protiútok.
52:58'
O jednu takovou se málem postarali hosté, avšak jejich střelecký, nenápadný pokus neuspěl.
52:34'
Hraje se nahoru dolu, ale bez větších šancí.
52:03'
Nene, nakonec puk získal soupeř, který se ale vysstavil ofsajdu.
51:56'
Pasáž mnoha nepřesností končí Přerovem v útočné třetině. Podaří se mu něco vymyslet?
50:58'
Trhači kombinují za vlastní brankou Přerov dobře napadá a znemožňuje rozehrávku.
50:24'
Domácí jsou zpět před brankou soupeře a pokračují ve zvýšené aktivitě. Odměnou jim bude vhazování v útočné třetině.
49:28'
Přerov právě vstřelil branku!
Domácí rychle odpovídají. Kadaň sice vyhodila, ale domácí se rychle vrátili a přihrávkou na protější tyč našli TOMÁŠE DOLEŽALA, který se nemýlil. Zubrům se tak bude znova lépe dýchat. Asistence: Tomáš Sýkora a Jakub Šlahař
48:52'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Buchtela – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
48:36'
Máme sníženo. Ihned po vhazování se opřel do puku ŠIMON SZATHMÁRY na modré a propálil úplně vše, co mu stálo v cestě. Drama je na světě. Asistence: Jan Müller a Josef Rindoš.
48:32'
Helma přerovského gólmana navíc dostala pořádnou ránu a musí se tak podrobit rychlému ošetření na střídačce.
48:32'
Hra je znova před Šimbochem, ten kryje další ránu od mantinelu. Ještě nás čeká zajímavý konec.
47:29'
Nahození od mantinelu Šimboch vyrazil a spoluhráči následně vyhodili na zakázané uvolnění.
47:00'
Puk se zastavil ve skrumáži za hostující brankou. Hra je přerušena.
46:28'
Hosté přidávají na aktivitě, jejich snaha o vyrovnání je evidentní. DOmácí ale zatím bez obtíží zvládají.
46:00'
Po odpískání se nám strhla malá potyčka, rozhodčí to ovšem řeší bez vyloučení.
45:57'
To se jí povedl oa je v útočné třetině, dočkáme se i snížení?
45:25'
Hraje se ve středu hřiště, Kadaň se snaží dostat se k puku.
44:51'
Tlak Přerova ale trval a zakončila jej až střela z mezikruží, která skončila ve výstroji brankáře.
44:20'
Milan Procházka číhal u pravé tyče, kotouče se ale nedočkal. Kadaň se ubránila.
43:47'
Zblokovaná střela skončila v lapačce PAvláta. Vhaovat se bude po jeho pravici.
42:42'
Jsme zpátky v pěti na obou stranách, vytěžili z toho málem Zubři, jejich střela z úhlu ale zamířila mimo.
42:08'
Změnit se to pokusila Kadaň, avšak ani ta se v pásmu neusadila.
41:42'
Ani jednomu celku se nedaří využít většího prostoru na ledě.
41:07'
Hosté přišli o kotouč a na druhou stranu se tak hnali domácí, kteří se ovšem sami připravili o pásmo.
40:36'
Zajímavá přihrávka k pravé tyči branky Kadaňě nenašla jen těsně adresáta.
40:17'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Sýkora – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jaroslav Kůs – 2 min., krosček).
40:01'
Druhá třetina je za námi. Domácí potvrdili roli favorita a dali hned dva góly. Díky tomu jsou blízko zisku důležitých bodů. Zdali se jim to povede se dozvíme zhruba od 18:48.
40:00'
39:32'
Naopak ale mohli domácí zvýšit. Dostali se do situace dva na jednoho, kdy Procházka ještě vylepšoval pozici spoluhráče, ale toho excelentně vychytal hsotující brankář.
39:09'
Psolední minuta začala, hosté vybojovali kotouč a ještě se pokusí snížit.
38:39'
O kotouč se bojuje v obranném pásmu Kadaňe, dočkáme se ještě nějaké zajíamvé situace?
37:58'
Hra je přerušena, vhazovat se bude před Pavlátem.
37:29'
Hosté se usadili ve třetině, avšak střela od modré Šimbocha výrazněji neohrozila.
36:59'
36:53'
Další puk v hledišti, Přerov se s největší pravděpodobností ubrání bez obtíží. Poslední dvě sekundy.
36:28'
Kotouč skončil v ochranné síti po teči jednoho z hostů, ti jsou tak poslní do středního pásma, kde se bude vhazovat.
35:58'
Přerov se dostal do výborné šance v oslabení. Střelu z mezikruží ovšem brankář hostů bravurně vychytal a i s následnou dorážkou si s pomocí obránců poradil.
35:37'
Hosté to zkusili z otočky z mezikruží, avšak na Šimbocha si nepřišli.
35:24'
Kotouč je vyhozen, Kadaň přijde o několik vteřinek.
34:59'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Novotný – 2 min., hákování).
34:24'
V tom ji ale limitují časté nepřesnosti, které vedou ke ztrátám puku.
33:55'
Kadaň je častěji na puku a snaží se o zdramatzování utkání.
33:21'
Střela z levého kruhu pro vhazování jen těsně minula tyč branky Šimbocha.
32:51'
Ofsajd kazí útočné choutky Zubrů, následuje komerční přestávka.
32:30'
Plášek starší to zkoušel z pravé strany, ale na brankáře hostů si nepřišel, ten krye i další nahození od modré.
32:05'
31:48'
To znvoa neplatí, soupeř vyhazuje do bezpečí.
31:34'
Trhači se usadili v pásmu.
31:08'
Nakonec ne a Pavlát po špatném vyjetí daroval puk na hůl dojíždějícímu soupeři, kterého ale stihl odzbrojit obránce.
30:48'
Kadaň je zpět v pásmu, podaří se jí něco vymyslet?
30:27'
Domácí začínají vyhozením.
30:05'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Milan Procházka – 2 min., hákování).
29:41'
Hraje se nahoru dolu, ani jeden tým se nedokáže déle usadit v útoku.
29:07'
Trhač se usadili v útočné třetině. Podaří se jim něco vymyslet?
28:29'
Jsou to ovšem Zubři, kdo se dostal do velké šance, ani nájezd, ani následná skrumáž ale k navýšení skóre nevedli.
28:02'
Hosty gól v jejich síti očividně zaskočil, ale pomalu se opět vrací do hry.
27:36'
Domácí jsou při chuti, rychle pokračjí v útočení a snaží se přidat branku. Pavlát kryje.
26:29'
Hned po vhazování se ale puk posunul na Radomíra Palu, který se s ničim nerozpakoval a vyslal projektil směrem k Pavlátovi. Před ním vložil do rány hokejku JIŘÍ GOIŠ a nechytatelně překonal gólmana. Asistence: Radomír Pala a Filip Dvořák
26:24'
Zajímavá střela od odré končí na pozorném brankáři hostů, ten tak drží svůj tým.
26:10'
To samé však na druhé straně, Kadaň se dostala dokonce do situace dva na jednoho, ale moc dobře ji nevyřešila. Byla sice z toho i střela, ale Šimboch s ní až takový problém neměl. Následuje komerční přestávka.
25:56'
Trhači vybojovali kotouč, ale nepodařila se jim rozehrávka, která našla pouz hokejku soupeře.
25:18'
Hraje se ve středu hřiště, ani jeden tým si netvoří tlak.
24:52'
Palovo nahození od modré Pavlát bez větších obtíží udržel ve výstroji.
24:14'
Přerovu se nedaří déle udržet se na kotouči, ani Trhačům se ale kotouč na hokejkách nedrží.
23:42'
Hosté očividně přidali, hrají vyrovnanou partii a mohou pomýšlet na body.
23:20'
Zakázané uvolnění po špatném pasu i na druhé straně.
23:08'
Jeden z hostů ztratil rovnováhu a ve vysoké rychlosti to napálil do přerovské branky. Naštěstí je však v pořádku a rychle se dostal zpět na nohy.
22:29'
Zubři ale dostali kotouč do bezpečí, Trhačům se navíc nepovedla rozehrávka a ta znova končí zakázaným uvolněním.
21:51'
Hosté přidali a vybojovali vhazování po levici Šimbocha.
21:29'
To, co se nepovedlo v první třetině, se povedlo nyní. S první nepřehlednou situací si hostující brankář ještě dokázal poradit, ale k odraženému puku se na modré dostal MIKULÁŠ ZBOŘIL, který se s ničím nepáral a prostřelil Pavláta, který nebyl v nejlepší pozici. Bez asistence.
21:19'
A znova, ještě jednou se tedy hra vrátí před Pavláta.
20:52'
Na druhé straně se tak hnali do protiútoku Zubři, avšak ani jim se nevedlo lépe. Trhači ale vyhazují jen na zakázané uvolnění.
20:24'
Hosté se hnali ve třech do útoku, avšak jejich předávka nebyla vůbec dobrá a lehce o puk přišli.
20:01'
Hárči jsou zpět na ledové ploše, druhá třetina brzy začne.
Máme za sebou první třetinu, v ní byli jasně aktivnější domácí, kteří přehrávali svého soupeře, dokonce hráli i tři přesilovky, ale zatím se jim moc nedaří. Naopak Trhači dobře brání a nepouštějí soupeře do větších šancí. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina. Ta začne přibližně v 17:52.
20:00'
19:44'
Střela od modré nenadělala Pavlátovi větší probléme, to už je asi vše, co se stane v první třetině.
19:16'
Následná přihrávka byla seažena mimo třetinu a domácí musí znova od Šimbocha.
18:54'
Teď to bylo o něco lepší, z hranice kruho ale Zubři promáchli.
18:37'
Domácí tým dnes přesilové hry nesehrává nejlíp, naopak soupeř skvěle brání a vyhazuje kotouč.
18:05'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Nicolas Hlava – 2 min., sekání).
17:46'
Několi kstřel minulo branku Trhačů, Přerov stále v šesti, soupeř se nemůže dostat k puku.
16:58'
Obrovská šance Zubrů, kteří v ponechané výhodě dostali puk za obranu, ovšem z blízka Pavláta nepřekonali a ani následná zadovka před brnaku nevedla k zakončení. Domácí pokračují v tlaku.
16:27'
Kadaň již v plném počtu operuje v útočné třetině, kde se snaží trápit svého soupeře.
15:23'
Přerov se vystavil do ofsajdového postavení, to už je ale soupeř zpět v pěti na ledě.
15:00'
Další vyhození, Zubři ne a ne usadit se v útoku.
14:41'
Kadaň hraje v oslabení velmi dobře, svého soupeře k ničemu nepouští a opět vyhazuje.
13:44'
Trhači vyhazují a pokračují v dobrém bránění, které po celou první třetinu předvádějí.
13:14'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jaroslav Kůs – 2 min., hákování).
13:02'
Zajímavá zadovka hledala Wágnera na vrcholu kruhu, ten však trefil pouze soupeře.
12:41'
Kadaň se dostala k ohrožení domácí branky, gólma Šimboch byl ovšem připraven a kryje.
12:15'
11:50'
Hostům se podařilo dostat se až před Šimbocha a vybojovat vhazování.
11:05'
Střela od modré končí ve výstroji brankáře Pavláta.
10:05'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Dominik Pavlát – 2 min., držení).
07:57'
Přerovští hokejisté hrajou aktivně a snaží se využít svého tlaku z přesilovky.
06:25'
Zubrům se první přesilovku utkání využít nepodařilo. Kadaň se ubránila a drží nerozhodný výsledek.
04:25'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Šimon Szathmáry – 2 min., nedovolené bránění).
02:00'
Zatím se hraje v poměrně klidném tempu, bez zvětší šance, která by vedla k brance.
00:01'

HC ZUBR Přerov: Šimboch (Klimeš) – Malina, Chmelíř, Zbořil, M. Novotný, Pala, Lenďák, Běhal – T. Doležal, T. Sýkora, Šlahař – Plášek, Pšurný, Plášek ml. – Milan Procházka, F. Dvořák, Goiš – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Navrátil.

SK Trhači Kadaň: Pavlát (Spěšný) – Trefný, R. Černý, Blaha, Szathmáry, Cestr, Buchtela – Wágner, Kůs, Hlava – Rezek, Tupý, J. Müller – O. Procházka, Rindoš, Krejčiřík.

Rozhodčí: Obadal, Zbořil – Gančarčík, Lukš.
Vzájemná utkání

Kadaň 1:2 Přerov
Přerov 2:1 Kadaň
Kadaň 1:9 Přerov
Kadaň 2:1 Přerov
SK Trhači Kadaň

Kadaň je na tom velmi bídně. Z čtyřiceti utkání vyhrála pouze osm a hned 32 jich prohrál. To vše při katastrofálním skóre 80:163 a pouze 23 body. Hosté jsou tka beznadějně poslední a bojují pouze s Benátkama, které mají o čtyři body více.

Narozdíl od nich ovšem mají o něco lepší formu. V posledních pěti zápasech dokázala Kadaň připsat dvě vítězství. Jednou nad Třebíčí a podruhé nad Ústí nad Labem. Podaří se Trhačům potrápit i Přerov?
HC ZUBR Přerov

Přerovu se letos daří, i díky tomu je na čtvrtém místě po 25 výhrách a 15 prohrách se skóre 114:97. To vedlo k zisku 72 bodů a ztrátě tří bodů na třetí Kladno. Ze čtvrté pozice ale doráží rival z Prostějova.

Zubrům se moc nedařilo, výsledkem toho jsou poslední dvě prohry na půdě Českých Budějovic a výše zmíněného Prostějova. Pokud budou chtít Zubři uhájit dobrou příčku či se posunout ještě na třetí místo, budou muset přidat.

K tomu mají dnes ideální podmínky. Podaří se jim ale potvrdit roli favorita?
Dobrý den u dalšího kola WSM ligy. Dnes přivítá Přerov Kadaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.