1. česká hokejová liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Havířov - 9. prosince 2017   17:00

Prostějov
Prostějov
40:29' Nouza (Divíšek, D. Kolář) • 42:55' Nouza (Divíšek, Rudovský) • 62:50' L. Luňák (Nouza, M. Drtina)
3:2
(0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Havířov
Havířov
25:24' Hudeček  (Kanko, R. Havel) • 38:58' Pořízek  (Kurovský, Urbanec)
Prostějov
Groh (Neužil) – D. Kolář, Žovinec, A. Holík, M. Drtina, Mikliš, Havlík – Zabloudil, V. Meidl, L. Luňák – Švec, Dvořáček, Starý – Nouza, Fiala, Prokeš – Divíšek, Rudovský, Venkrbec.
Michal Dědek a Jakub Koziol – Karel Lukš a Milan Gančarčík
1842 diváků
Havířov
Matoušek (Bláha) – R. Havel, Krisl, Dudek, Puzič, Drtil, Urbanec – Kanko, Maruna, M. Kalus – Rác, Hudeček, Sikora – Matai, Kotala, Pořízek – Fronk, Gřeš, Kurovský.

To je ode mě vše, na shledanou.
Viděli jsme vyrovnané utkání, které se trochu pozdrželo neukázněným chováním hostujících fanoušků, kteří byli nakonec těžkooděnci vykázáni ze stadionu. Havířov vedl po druhé třetině o dvě branky. Domácí však snížili a následně využili přesilovou hru a vynutili si prodloužení. V nastavené pětiminutovce se hrálo opatrně a již se zdálo, že dojde na samostatné nájezdy. Nakonec se Prostějov dokázal z jedné útočné akce prosadit a slaví další domácí vítězství.
62:50'
Jestřábi právě vstřelili branku!
A je tu konečná branka zápasu. Nejprve přišla střela Nouzy, kterou Bláha vyrazil před sebe. LUKÁŠ LUŇÁK dobruslil celou akci a v tísni svého soupeře dokázal ještě puk zasunout do branky. Asistence: Tomáš Nouza a Marek Drtina.
62:25'
Tomáš Divíšek až příliš pospíchal do útoku a vystavil se ofsajdu.
61:13'
Nyní je puk v pásmu Havířova, proti střele zasahuje Bláha, který jen puk vyrazil před sebe. O zakončení se snažil Venkrbec, ale nedokázal usměrnit nepohodlný puk.
60:40'
Chybná přihrávka na modrou stála Havířov útočné pásmo.
60:01'
Základní hrací doba nestačila k tomu, aby určila vítěze dnešního střetnutí. Nyní bude následovat pětiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy. Ve třetí třetině jsme mohli vidět návrat Prostějova do hry, kdy dokázal dát dvě branky. Následně museli být vykázáni nepohodlní fanoušci hostů ze stadionu.
60:00'
59:00'
V poslední minutě základní hrací doby, byl donucen předvést další zákrok Groh.
58:29'
Divíšek dostal puk a mohl jít sám na branku. Bohužel mu scházela rychlost a navíc se mu puk zamotal mezi brusle.
57:31'
Havířov se probral a nyní se snažil o střelu ze středu kluziště Fronk. Na poslední chvíli mu byl puk sebrán.
56:22'
Avšak nyní hosté si nebezpečně počínali v obranném pásmu soupeře, střela však byla sražená a Prostějov vyváží puk.
55:42'
Dušan Žovinec střelou z pravé strany neuspěl.
55:00'
Do konce zápasu nám zbývá pět minut a Prostějov hýří aktivitou a snaží se strhnout vedení na svou stranu.
54:28'
Havířov je od odchodu svých fanoušků tak trochu ze hry. Nyní se provinil ofsajdem.
53:48'
Prostějov měl nyní několik zajímavých šancí před brankou soupeře. Avšak pokaždé se hostům podařilo danou skrumáž vyřešit bez úhony.
53:09'
52:42'
V oslabení ujeli dva hráči Havířova na branku soupeře. Vše vyústilo ve střelu z pravé strany, kterou Groh kryje.
51:37'
Přihrávka zpoza branky před branku a nakonec puk dostali obránci Havířova do bezpečí.
51:09'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Marek Kalus – 2 min., nesportovní chování).
51:00'
Fanoušci Havířova momentálně nejspíš chladí své horké hlavy venku před stadionem a my můžeme pokračovat ve hře.
50:39'
A hosté jsou vyzváni, aby opustili zimní stadion, což se již také děje. Otázka jestli jim tohle bylo potřeba...?
50:39'
Do sektoru hostů míří těžkooděnci, kteří snad s neukázněnými fanoušky udělají pořádky.
50:39'
No a hostující fanoušci, i přes výzvu pořadatele, stále zlobí ve svém sektoru a stále se nepokračuje ve hře.
50:39'
Kotel hostujících fanoušků použil ve svém vyhrazeném sektoru pyrotechniku. Určitá část pyrotechniky se dostala i na ledovou plochu a je třeba nepořádek uklidit.
50:23'
Tomáš Divíšek se snažil prosadit proti třem hráčům Havířova, ale s tímto počinem neuspěl. Následné se píská přihrávka rukou.
49:30'
Vhazování ve středním pásmu a do konce zápasu nám zbývá necelá desetiminutovka. Dokáží rozhodnout jeden či druhý tým zápas v základní hrací době?
48:33'
47:25'
Po další střele již má Groh puk ve své výstroji a hra je přerušena.
46:52'
Jakub Matai dostal puk do jízdy a využil svou rychlost k tomu,a by si nabruslil před brankáře Groha, ale ten jeho pokus kryje.
46:33'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Dušan Žovinec – 2 min., hrubost).
46:19'
Prostějovu se nedaří vůbec přechod přes modrou čáru soupeře, opět vyhazuje jen na zakázané uvolnění. Snad již třetí v krátké době za sebou.
45:43'
Hra přerušena pro zakázané uvolnění domácích a Havířov se již stěhuje před brankáře Groha.
44:47'
Oba celky si pečlivě hlídají svou modrou čáru a snaží se protihráče napadat ihned po jejím přechodu. Každá chyba může rozhodnout zápas.
43:35'
Prostějov se provinil zakázaným uvolněním a to znamená přesunutí hry zpět před brankáře Groha.
42:55'
Domácím se daří využít přesilovou hru, kdy TOMÁŠ NOUZA využil přihrávky k pravé tyči a pohodlně zavěsil do odkryté branky. Asistence: Tomáš Divíšek a Jan Rudovský.
42:12'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Radek Pořízek – 2 min., podražení).
40:29'
Prostějovu se daří ani ne po minutě hry ve třetí třetině snížit stav na 1:2 a to díky brance TOMÁŠE NOUZY. Asistence: Tomáš Divíšek a Daniel Kolář.
40:01'
Více se toho již ve druhé třetině nestane. Havířov dokázal dát na začátku třetiny branku. Prostějov pak měl šanci na srovnání v době, kdy hrál přesilovku pět proti třem, ale tu nedokázal využít ve svůj prospěch. Havířov pak ke konci třetiny přidal druhou branku a je na dobré cestě ke třem bodům.
40:00'
39:37'
Ještě vhazování po pravici brankáře Groha, Prostějovu se daří vyhodit pouze na zakázané uvolnění.
38:58'
Havířov právě vstřelil branku!
A zničehonic je tu druhá branka hostů. Puk dostal RADEK POŘÍZEK, který s ním přejel do pásma soupeře, nabruslil si šikovně na střed a vystřelil. Puk skončil hezky v pravé šibenici brankáře Groha. Asistence: Daniel Kurovský a Patrik Urbanec.
38:00'
Poslední dvě minuty druhé třetiny.
37:29'
Na puku, ale bez střelby na branku. Petr Kanko dojel puk až k brankáři domácího celku a donutil jej, aby puk vzal do své lapačky.
36:25'
Prostějov zabral, ale střelecký pokus byl blokovaný obětavým zákrokem hráče hostů. Prostějov však stále na puku.
35:00'
Již se pokračuje a puk mají domácí na svém území.
34:38'
Stále se nehraje, protože branka byla asi hodně vychýlená a ledaři se snaží branku Bláhy ukotvit k ledu.
34:38'
Vylučovat se nebude a hraje se v plném počtu. Po akci Prostějova byla posunutá branka a hra je přerušena.
34:13'
Po souboji Jana Hudečka zůstal ležet jeden z hráčů Prostějova. Hra pokračovala dále. A až po přerušení se rozhodčí domlouvají jestli někdo něco viděl?
33:33'
Ve druhé třetině jsou hosté živější a příliš svému soupeři přechod do svého pásma nedovolují.
32:27'
Hosté hrají v plném počtu a tato dvojnásobná přesilová hra se domácím vůbec nepodařila. Kromě té jedné pěkné střely nedokázaly vytvořit nic víc.
31:57'
Havířov získal puk za sovu brankou a vyhazuje podél mantinelu ze svého pásma.
31:22'
Až nyní, kdy přišla hezká střela, ale Bláha se stihl přesunout a chytá tuto šanci!
31:12'
Prostějovu se nedaří usadit v pásmu.
30:27'
Prostějov si nyní vytvořil menší tlak před brankou soupeře a vybojoval si faul. Za katr půjde Havel za podražení. A také vedle něho usedne Gřeš za nesportovní chování.
29:41'
28:57'
Jan Hudeček vystřelil z pravé strany, ale byl již hodně z úhlu a tato střela míří mimo branku.
28:25'
Havířov operuje v pásmu soupeře, ale spíše puk honí jen podél mantinelu.
27:44'
Groh zasahuje proti nepřehledné situaci před brankou a bude se vhazovat po jeho pravici.
27:41'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Dušan Žovinec – 2 min., sekání).
27:20'
Střela domácích, která skončila vysoko v ochranné síti a bude se vhazovat před Bláhou.
26:51'
Radek Pořízek vybojoval puk za brankou a přihrává na modrou, nicméně Prostějov nakonec vyhazuje puk.
26:25'
Hosté jsou stále aktivnější a snaží se o další zteč branky Prostějova.
25:24'
A nyní další střela Havířova končí již za zády Dominika Groha. O branku se postaral JAN HUDEČEK. Asistence: Petr Kanko a Radek Havel.
25:15'
Havířov donutil brankáře Prostějova k dalšímu zákroku a těch střel Havířova přibývá.
24:49'
Radek Pořízek se prezentoval střelou mezi nohy obránce, ale Groh připraven a vyráží puk svým betonem do rohu kluziště.
24:32'
24:13'
Přesilovka Havířova skoro končí a na jejím konci přišla střela z pravé strany, ale tu Groh bez problémů vyrazil.
23:16'
Prostějov skvěle napadá rozehrávku soupeře a již je skoro půlka přesilové hry pryč.
22:50'
Havířov se zatím nemůže dostat do pásma soupeře a vytvořit si tak tlak na branku.
22:32'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ondřej Fiala – 2 min., podražení).
21:34'
Další pokus o střelu vyrazil Bláha a Havířov vyváží puk.
21:14'
Hráč Prostějova vystřelil z levé strany, ale pro Bláhu to byl jeden z těch rutinnějších zákroků.
20:35'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Havířov, který se ihned vydal do útočné třetiny, ale Groh nemusel zasahovat.
20:01'
Bezbranková první třetina je za námi a popravdě mnoho šancí k tomu, aby nějaká branka přišla nebylo. Hra je vyrovnaná od obou stran. Více ze hry měl Prostějov a to v době, kdy měl možnost přesilové hry, ve které měl několik pěkných střel, ale všechny chytil Bláha za pomoci svých spoluhráčů.
20:00'
19:36'
V ní je Havířov v útočném pásmu, ale puk nemá přímo pod svou kontrolou.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:27'
Z dlouhého pobytu Prostějova je nakonec zakončení, které Bláha bez větších obtíží chytá do své výstroje.
17:37'
Radek Prokeš se snažil o střelu, ale puk mu na poslední chvíli sjel z čepel. Následně však přihrál na modrou a Prostějov se drží v pásmu soupeře.
16:25'
Havířov má problémy se dostat do útočného pásma soupeře a daří se mu maximálně dostat puk do středního pásma, kde jej ihned ztrácí.
15:33'
Další rána od modré, ale ta byla nejspíše někým z obránců sražena do horní sítě.
15:19'
Tvrdou střelu od modré má Bláha ve své lapačce. Další vhazování po jeho levici.
15:07'
Zakázané uvolnění hostů a je tu šance něco vymyslet před jejich brankářem.
15:00'
Do konce úvodní periody zbývá pět minut a zatím sledujeme vyrovnanou bitvu, kdy příliš mnoho šancí nevidíme.
13:54'
Ten je poněkud otřesen a za pomoci Havela a Pořízka je odveden na střídačku.
13:54'
Po souboji zůstal na ledě ležet jeden z hráčů Havířova, konkrétně se jedná o Drtila.
12:57'
Daniel Kurovský ukázal důraz před brankou domácích, ale proti dvěma obráncům neměl šanci na úspěch.
12:07'
Jakub Dudek si pohlídal nahozený puk z obranného pásma Prostějova před najíždějícím soupeřem.
11:25'
Havířov ustál své první oslabení a nyní míří dopředu.
10:37'
10:11'
Tomáš Nouza vystřelil v bezprostřední blízkosti, Bláha včas zaklapl své betony a puk se odrazil až do středního pásma.
09:53'
Bláha si připisuje proti dalšímu zakončení další úspěšný zákrok, kdy se snažil před brankou dorážet střelu Venkrbec.
09:31'
Opět se puk nebezpečně pohyboval v brankovišti, ale tentokrát odklidil puk jeden z obránců.
09:21'
Střelu z levé strany má Bláha ve své moci a vhazovat se bude po jeho pravici.
09:06'
Prostějov vytvořil přesilový vzorec a na střelu čekáme...
08:37'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Tomáš Drtil – 2 min., nedovolené bránění).
08:27'
Marek Švec se snažil na pravém křídle dostat před branku, ale obránci Havířova mu to znemožnili.
07:14'
Nouza dostal hezkou přihrávku na pravé křídlo a ihned bezprostředně zakončoval, ale Bláha jej vychytal!
06:42'
Obrany obou celků jsou zatím poměrně dobře připravené. Střelu jednoho hráče Prostějova vyrazil Bláha, ale nebyl to úplně jistý zákrok.
05:39'
Ofsajd Havířova a vhazovat se bude ve středním pásmu.
05:28'
Nedostane, puk již mají prostějovští obránci.
05:00'
Havířov v útočném pásmu a zatím si přihrává...Dostane se do nějaké zajímavé střely?
04:09'
Ten se však nedokáže vůbec dostat ke střele. Až nyní se snažil o změnu Jan Rudovský, který si nabruslil až před brankáře Havířova, ale puk mezi betony nedokázal dostat.
03:34'
Více puk na svých hokejkách má Prostějov.
02:19'
Sledujeme zatím vlažný vstup do zápasu a ani jeden celek se nedostal do výraznější šance.
01:05'
Zakázané uvolnění Havířova, hra se přesune zpět před brankáře Bláhu.
00:31'
Oba celky si vyzkoušely přechod do útočného pásma, ale ani jeden z brankářů nemusel zasahovat.
00:01'
AZ RESIDOMO Havířov
Havířovu patří desátá pozice a to nasbíral rovných 40 bodů. Havířovu se naopak nedaří, v posledních pěti zápasech zaznamenali rovnou čtyři porážky. Světlo na konci tunelu viděli v předposledním zápase, kdy porazili Benátky 2:1 na jejich kluzišti. Avšak v posledním zápase vše zapadlo do starých kolejích a to protože přišla porážka 0:1 od Českých Budějovic. Nicméně potenciál by tu byl, protože Budějovice hodně potrápili.
LHK Jestřábi Prostějov
Jestřábi se nachází na šesté pozici se získanými 49 body. Prostějovu se momentálně daří – vyhrály poslední dva zápasy – po výsledku 2:1 brali body na Slavii a doma si poradili 3:1 s Litoměřicemi. Navíc Prostějov příliš mnoho bodů na svém kluzišti nerozdává. Jejich bilance domácích zápasů je následující – 7-3-1-3.