1. česká hokejová liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Ústí n. Labem - 9. října 2017   18:00

Prostějov
Prostějov
28:58' Starý (Rudovský, M. Drtina) • 54:07' Divíšek (Starý, Rudovský) • 63:59' M. Drtina (Rudovský, Starý)
3:2
(0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Ústí n. Labem
40:59' Roubík  (Husák, Melka) • 41:57' Severa  (Vrdlovec)
Prostějov

To je ode mě vše, na shledanou!
Na samostatné nájezdy nakonec nemuselo dojít, i když k tomu nebylo daleko. Nakonec se mužem zápasu stal Drtina, který vsítil vítěznou branku. Výsledek je férový, oba celky předvedly dobrý hokej, s šancemi na obou stranách. Štěstí se více dnes přiklonilo na Moravu a proto Prostějov bere z tohoto zápasu dva body.
63:59'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Prostějov s enakonec ještě stihne prosadit a tuto vítěznou branku střílí MAREK DRTINA. Asistence: Jan Rudovský a Jan Starý.
62:35'
Vladimír Brož dostal puk a sám si najel před Neužila, ale nedokázal přehodit jeho levý beton. Velká šance Ústí!
61:06'
Ústí bylo v pásmu soupeře, ale nedokázalo vsítit vítěznou branku a bude se vhazovat před Neužilem.
60:01'
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině se oba celky rozehrály a začaly dávat i branky. Nejprve dokázalo Ústí otočit zápas ihned na začátku třetiny. Pak Prostějov měl dvě přesilové hry a právě tu druhou využil, aby srovnal na 2:2. O vítězi bude muset rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy.
60:00'
Třetí třetina skončila.
58:59'
Neužil zasahuje svou lapačkou proti šanci hostů a drží remízový stav.
58:06'
Prostějov je o něco více na koni a ohrožuje hostující klec. Nyní se bude vhazovat právě před brankou Ústí.
56:00'
Husák si nyní musí sypat popel na hlavu za své posunutí branky.
54:07'
Prostějov ale už tuto přesilovou hru využívá a srovnává stav zápasu. Střela od modré a TOMÁŠ DIVÍŠEK tečuje před brankou puk za záda brankáře Růžičky. Asistence: Jan Starý a Jan Rudovský.
53:25'
Růžička drží svůj tým a přerušuje hru a bude se vhazovat před jeho brankou.
53:03'
Husák za tento čin bude pykat a je tu další šance pro domácí celek k vyrovnání hry.
53:03'
Husák úmyslně po akci Prostějova posunul úmyslně branku!
51:40'
Prostějov nevyužil přesilovou hru k vyrovnání skóre a musí se snažit nadále.
51:29'
49:29'
Brož zahrál vysokou holí a půjde si za to sednout na dvě minuty.
48:11'
David Bernad dostal puk na modré a ujížděl sám na brankáře, ale nakonec se mu nedaří dát branku a pokračujeme za stavu 2:1 pro Ústí.
46:13'
Růžička nyní pořádně nevěděl kde je puk, který skončil sražený v ochranné síti a bude se vhazovat před jeho svatyní.
45:29'
Růžička nyní musel dávat pozor na najíždějícího hráče domácích, ale vše je v pořádku.Na druhé straně již musel dávat větší pozor Neužil a zastavuje akci Ústí.
42:30'
Začátek třetí třetiny Ústí vyšlo a dokázali dvěma slepenými brankami otočit pro ně nepříznivý vývoj utkání.
41:57'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Vrdlovec získal puk za brankou a obtočil se sním a již zpoza branky přihrával na najíždějícího JIŘÍHO SEVERU a ten dává druhou branku svého týmu. Asistence: David Vrdlovec.
41:21'
A další potřebný zásah Růžičky byl třeba, aby Ústí neotočilo vývoj utkání.
40:59'
Hosté na to vlítli a ihned na začátku poslední periody dokázali vyrovnat brankou JAROSLAVA ROUBÍKA. Asistence: Patrik Husák a Antonín Melka.
40:01'
Druhá třetina nám přinesla velmi obdobnou hru jako v té první. Jen s tím rozdílem, že se domácí celek dokázal prosadit z přesilové hry brankou Jana Starého a Ústí půjde do třetí třetiny s cílem vyrovnat hru, případně zvrátit vývoj utkání.
40:00'
38:42'
Růžička se nyní musel natáhnout a chytá střelecký pokus hráče hostujícího celku.
35:50'
35:37'
Ústí zdá se, že přesilovou hru nevyužije a Prostějov se s velkou pravděpodobností ubrání.
35:01'
Ústí ve své druhé minutovce přesilové hry vytvořilo přesilový vzorec a snaží se o vyrovnávací branku.
33:50'
Po skončení přesilové hry se domácí provinili hrou za příliš mnoho hráčů na ledě a nyní budou oni, kteří budou ve čtyřech.
33:40'
33:06'
Druhou přesilovku zvládají hosté o něco lépe a Prostějov do větších šancí nepouští.
31:40'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jan Dufek – 2 min., podražení).
30:53'
Puk za brankou Prostějova, přihrávka před branku, ale hráč Ústí byl v obtížné situaci a nedokázal si zpracovat puk, aby následně mohl zakončit.
30:32'
Zdálo se, že více aktivní začínali být právě hosté, ale bohužel nezvládli dané oslabení a nyní musí dotahovat jednobrankovou ztrátu.
28:58'
Tak tohle byla ukázková přesilo-vková kombinace, kdy nejprve šel puk od modré od Drtiny na Rudovského, který byl trochu za brankou u levé tyče a následně přihrál před branku na JANA STARÉHO a ten zavěsil pod břevno. Asistence: Jan Rudovský a Marek Drtina.
28:18'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., podražení).
26:41'
Puk nakonec Prostějov vyváží ze svého pásma, ale Ústí se dostává vzápětí opět do útoku a následná střela se opřela jen o boční sítku.
26:18'
Puk za brankou Neužila a probíhá o něj urputný boj.
25:46'
Neužil nyní bezpečně chytá střelu vyslanou mezi kruhy a bude se vhazovat po jeho pravici.
25:39'
Dobrá střela hostů, kterou Neužil vyrazil před sebe, o dorážku se snažil další hráč Ústí, ale netrefuje ideálně.
25:09'
Po vhazování ve středním pásmu se domácí dostali do ofsajdu a bude se opět vhazovat.
24:42'
A z protiútoku musel Růžička zasahovat proti šanci domácího celku!
24:21'
Martin Zdvořáček dostal puk a již mohlo Ústí založit útok, ale špatné zpracování a Prostějov může jít dopředu.
22:25'
Stále sledujeme vyrovnanou hru bez vážnějších akcí a na úvodní branku tak stále čekáme.
22:00'
Prostějov je na puku a snaží se o překonání obrany hostů a jejich brankáře.
20:58'
Prostějov začal zostra a vyslal dvě střely ihned na úvod třetiny na Růžičku, který odolává a puk za svá záda nepouští.
20:01'
V první třetině jsme branku neviděli. I když oba týmy měly přesilovky, tak ani jedna nebyla využita a do šaten se jde za bezbrankového stavu. Hra je vyrovnaná a ani jeden z týmů nemá převahu.
20:00'
19:00'
Zbývá nám poslední minuta úvodní třetiny.
17:31'
Ústí sice puk vyhodilo, ale domácí se ihned dostali zpět a pěknou střelu zastavuje Růžička, snad ani neví jak, neboť se ohlédl za sebe kde vůbec je puk, který se od něho odrazil. Obránci mu posléze pomohli a Růžička kryje puk.
17:05'
Jan Starý zavezl puk do pásma, co teď předvedou domácí?
16:34'
16:19'
Pěknou střelu od modré zastavuje Neužil, i když mu puk z výstroje vypadl, velmi rychle se po něm natáhl svou lapačkou.
16:00'
Hostům se konečně podařilo usadit v útočném pásmu...
15:39'
Minuta přesilové hry je pryč a zatím se nic důležitého neděje.
14:34'
Holík se dopustil hákování a půjde za katr.
14:34'
Roubík se snažil prokličkovat do šance, ale puk mu sjel z čepele a jeho střela míří mimo.
13:25'
Puk má v držení Ústí nad Labem, ale Neužila se jim nedaří vůbec ohrozit a hraje se převážně ve středním pásmu.
12:01'
Prostějov sice dokázal dostat puk do branky, ale hráč, který tečoval střelu u pravé tyčky kopnul puk bruslí a rozhodčí branku neuznává.
11:17'
Lukáš Luňák si to namířil středem hřiště, ale neměl šanci proti třem hráčům Ústí a jeho střelecký pokus neměl vůbec šanci.
10:24'
Každý tým měl po jedné přesilovce, Prostějov dokonce na chvíli proti třem, ale skóre zůstává stále bezbrankové.
10:03'
09:16'
Ústí je již ve čtyřech a stále se velmi dobře brání.
08:43'
Domácí se však nemohou vůbec dostat do útočného pásma a jakoby nehráli vůbec proti třem hráčům Ústí.
08:03'
A pro Ústí bude ještě hůře, za brankou Prostějova fauluje Vrdlovec. Vyloučen za krosček.
07:04'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Zdvořáček – 2 min., hákování).
06:45'
Ústí nad Labem si nevypracovalo nic v přesilové hře a Prostějov se bez větších problémů ubránil.
05:57'
05:08'
Ústí mělo puk v útočné třetině, ale nedokázalo si vytvořit potřebný tlak a pak Prostějov vyhazuje.
03:57'
Aleš Holík však při akci Husáka sekl po něm hokejkou a půjde si na chvíli odpočinout.
03:52'
Patrik Husák dostal puk z pravé strany do jízdy, ale před Neužilem neuspěl.
03:16'
Neužil zasahuje proti střele a bude se vhazovat před jeho brankou.
02:52'
Nahozený puk Prostějova, avšak jeden z hráčů se ocitl velmi brzy za modrou čarou a píská se ofsajd.
02:04'
Zakázané uvolnění hostů a vhazovat se bude před jejich brankářem po jeho levici.
01:29'
Prostějov z následného útoku již tak nebezpečný nebyl a na branku nevystřelil.
00:18'
Jaroslav Roubík měl ihned z prvního útoku šanci, kdy byl před brankou,dostal puk a z otočky se snažil jej zamést do branky, ale Neužil byl pozorný.
00:01'

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – D. Kolář, Žovinec, A. Holík, Horyna, M. Drtina, Mikliš – Zabloudil, Voženílek, L. Luňák – Švec, Dvořáček, Starý – Nouza, Fiala, Divíšek – Rudovský, Švarc, Venkrbec.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (J. Růžička) – M. Zdvořáček, Vl. Brož, Hes, Husák, Bernad, Mlčoch, Macek – L. Volf, Smolka, Roubík – Melka, Dufek, Vrdlovec – Severa, D. Merta, Sladkovský..
Jedenácté kolo WSM ligy nabídne duel sousedů v tabulce. Sedmý Prostějov přivítá na svém ledě osmé Ústí nad Labem. Oba celky od sebe dělí pouhý bod. Paradoxně mají i oba celky vyrovnané skóre. Prostějov dal 26 branek a stejný počet také obdržel. Ústí nad Labem je na tom podobně, jen u nic figuruje číslo 31.
Oba týmy mají také stejnou formu co se týká posledních třech zápasů. A to jednu porážku a pak dvě výhry za tři body. Favorit utkání se v tomto zápase hledá velmi těžko. Avšak Prostějov v probíhající sezóně příliš bodů na svém ledě nerozdává. Ze čtyř utkání pouze jedno prohrál a to hned své první domácí utkání proti Litoměřicím. Od té doby si drží neporazitelnost na svém ledě.
Vzájemné zápasy
Oba celky se utkaly mezi sebou nesčetněkrát. V posledním utkání letošního roku dokázal Prostějov zvítězit 6:1 a to na ledě Ústí nad Labem! Jinak pohledem na historii vzájemných zápasů lze vysledovat, že Ústí nad Labem má s Prostějovem pozitivní bilanci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.