1. česká hokejová liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Frýdek-M. - 17. prosince 2017   17:00

Slavia
Slavia
30:55' Barák (Šagát) • 40:58' Šafránek (Jankovský, J. Holý) • 47:18' L. Krejčík (Račuk, Pohl) • 47:54' Nedvídek (Jankovský, Šafránek) • ' Račuk
5:4
(0:0, 1:4, 3:0 - 0:0)

2:0 (SN)

Frýdek-M.
Frýdek-M.
23:58' Klimša  (Franek) • 33:52' Štumpf  (Pechanec) • 34:24' Marek Růžička   • 36:21' Marek Růžička  (Zahradníček, Štumpf)
Slavia
Polívka (41. Frodl) – Ryzák, A. Růžička, Pohl, Kasík, Barák, J. Holý, Knot – L. Krejčík, Endál, M. Kadlec – Šagát, M. Ondráček, Račuk – Šafránek, Jankovský, Nedvídek – Kubica, Z. Doležal, J. Doležal.
Kopeček, Kašík – Beneš, Měkýš
ZS Eden, Praha
Frýdek-M.
Strmeň – Hrachovský, Zahradníček, Piegl, Matyáš, D. Stránský, Bartko – Bajtek, Pechanec, J. Kalus – Klimša, Kvasnica, Martynek – Przybyla, Marek Růžička, Franek – Christov, Štumpf.

Z Prahy je to pro dnešek vše, mějte pěkný zbytek neděle.
Tak dnes se v Edenu fanoušci rozhodně nenudili. Slávisti začali dobře a byli lepším týmem. Ve druhé třetině si ale prošli peklem, během dlouhého oslabení dostali dvě branky a po 40 minutách prohrávali už 1:4. Během sedmi minut třetí třetiny ale dokázali neskutečným způsobem srovnat a nakonec sahali dokonce po třech bodech. Nepovedlo se a nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, kde si vítěznou branku po pěkné střele na zadní tyč připsal Marek Račuk.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.
Rozhodující nájezd proměnil MAREK RAČUK.
Jankovský předvedl parádní kličku a rozhodl o vítězství Slavie!
Marek Růžička zkoušel střelu pod víko, gól nedal.
Na druhé straně neuspěl Šafránek.
Štumpf si na Frodla nepřišel.
Račuk prostřelil brankáře střelou na zadní tyč.
Klimša předvedl dobrý blafák, Frodl ho ale skvěl vychytal lapačkou.
Ani Endál se neprosadil, mířil nad beton.
Proti Frankovi Frodl dobře vybruslil a střelu lapil.
Krejčík zkoušel střelu mezi nohy, ale neuspěl.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:45'
A ještě jedna šanci i na druhé straně. Krejčík se v nouzi dostal ještě k puku a zkoušel do něj plácnout tak trochu na náhodu. Kotouč nakonec po odrazu od beka Frýdku proletěl těsně kolem tyče.
64:05'
Obrovská šance Pechance, který využil náhodného odrazu puku a jel na Frodla sám. Už se zdálo, že brankáře dobře vymíchal a puk zasune mezi jeho betony, Frodl ale nakonec stačil kotouč těsně zasáhnout a před prázdnou brankou ho pak sešívaní s vypětím všech sil odpálili.
63:09'
Teď to byla ze strany Frýdku nadějná kombinace, Zahradníček ale na jejím konci trefil ranou z první jen prvního beka.
62:51'
Hosty teď zastavil ofsajd.
62:35'
Slávisti teď skvěle bránili a nakonec donutili Frýdek zahrát puk mimo útočnou třetinu.
61:57'
A pozor, přesilovku si zahrají i hosté. Šafránek dostal dvě minuty za podražení.
61:23'
61:08'
Hru pořádně rozhýbal až Endál, Krejčík ale ve skvělé pozici ztratil puk a Frýdek vyhodil.
60:58'
Knot opět dvakrát střílel z levého kruhu, obě rány šly ale mimo.
60:28'
Sešívaní pokračují v přesilovce a tlačí se dopředu.
60:01'
Slávisti měli ve třetí třetině hodně blízko k senzačnímu obratu z 1:4 na 5:4, sérii šancí ale nevyužili. I tak by před začátkem poslední dvacetiminutovky asi brali fakt, že po 60 minutách je stav nerozhodný – 4:4.
60:00'
59:45'
Pohl zkoušel střelu z levé strany, ale měl před sebou pět těl, mezírku nenašel.
Sešívaná pětka se radí u domácí střídačky a kuje plán na poslední sekundy.
59:23'
Je tady další vyloučení Frýdku. Bajtek tak dlouho strkal do Endála, až si vysloužil dvě minuty. Navíc obdržel osobní trest za nesportovní chování.
59:03'
Sešívaní chtějí viditelně rozhodnout dřív, než skončí třetí třetina. Šagát se ale k dorážce vlastní střely nedostal.
58:53'
Na ledě se zase rozhořely emoce po tvrdém střetu u mantinelu. Potyčka několika hráčů se obešla bez vyloučení.
58:22'
58:13'
Další šance Slavie, kterou obětavě lapil Strmeň.
57:05'
Další velká šance Slavie, v obrovském závaru a před poloprázdnou brankou ale slávisti nedostali puk do branky!
56:22'
Další přesilovka pro Slavii. Stránský fauloval soupeře kolenem a dostal dvě minuty.
55:28'
Kadlec sebral nepozornému bekovi Frýdku kotouč, chvíli s ním míchal na místě a nakonec zkusil překvapit Strmeně střelou z úhlu. Brankář hostů si jeho ránu ale pohlídal.
55:07'
Nováček Štumpf opět zahrozil, když se rychle dostal mezi kruhy a nakonec pálil do těla brankáře Slavie.
54:15'
Po delší době zahrozili hosté, Frodl si dobře vybruslil a proti střele z levého křídla zasáhl lapačkou.
53:58'
Do šance se tlačil Christov, přes dva beky se ale neprosadil.
53:19'
Po závaru za brankou Frýdku Martynek znovu jen odevzdal puk sešívaným obráncům.
52:40'
Bajtek z nouze rozehrál naslepo a puk tak mají znovu domácí.
51:46'
Až teď hosté vyhodili puk z obranné třetiny a snaží se zformovat do lepšího postavení.
51:05'
Sešívaní dál tlačí a mají ještě dost času na to vsítit další branku...
50:56'
Strmeň raději skryl puk v lapačce, aby uklidnil svůj tým.
50:15'
Na ledě probíhá pořádný boj, Frýdek nechce dopustit, aby Slavia kompletně otočila vývoj.
49:21'
Vhazování ve středním pásmu po dobrém ferčekingu domácích.
48:45'
Buly před Frodlem vyhráli slávisté a vyhazují směrem k brance Frýdku. Frýdek se následně dopouští zakázaného uvolnění.
47:54'
Slavia právě vstřelila branku!
Neskutečné, Slavia během sedmi minut srovnala z 1:4 na 4:4! Po závaru před brankou Frýdku už se zdálo, že hosté dostanou puk do bezpečí. V poslední chvíli se ale k puku důrazně prodral LUKÁŠ NEDVÍDEK a přes dvě hokejky bránících beků doklepl puk do sítě. Asistence: Václav Jankovský, David Šafránek.
47:18'
A je tady pořádné drama. LUKÁŠ KREJČÍK dostal mezi kruhy ideální přihrávku do pohybu a následně prostřelil brankáře ranou k levé tyči. Asistence: Marek Račuk, Jan Pohl.
47:10'
Endál kouzlí za brankou a čeká na vhodnou přihrávku.
46:39'
Je tady další přesilovka pro Slavii. Zahradníček dostal dvě minuty za držení.
46:20'
Šagát drží puk v rohu kluziště a snaží se najít někoho ze spoluhráčů.
45:33'
44:45'
Slávistům teď chyběl důraz před brankou a Frýdek nakonec vyhodil přes všechny čáry.
44:28'
Knot odstřeluje branku od modré, zatím neúspěšně.
43:58'
Další šanci měl Endál, ve skrumáži těl se ale opět neprosadil.
43:32'
Sešívaní si zahrají zaslouženou přesilovku. Pechanec zahákoval soupeře a dostal dvě minuty.
43:25'
Tvrdou ránu teď vyslal Kasík, brankář vyrazil ramenem.
43:05'
Kubica se pral před brankou o dorážku vlastní střely, brankář Frýdku byl ale pozorný a útočníka Slavie odstranili z brankoviště hostující beci.
42:19'
Hosté teď pod tlakem vyhodili na zakázané uvolnění.
41:56'
Další pěknou šanci měl Endál, který objel celou branku a následně chtěl zakončit do mezírky mezi tyčkou a brankářem. Strmeň se ale přemístil včas.
40:58'
Hned zkraje třetiny je tady snížení, které Slavia nutně potřebuje. Střeleckou smůlu domácích protrhl DAVID ŠAFRÁNEK, který ujel obraně a zavěsil přesně pod víko. Asistence: Václav Jankovský, Jan Holý.
40:01'
Střídání v brankovišti Slavie. Polívku nahrazuje Frodl.
40:01'
Viděli jsme hodně vypjatou druhou třetinu. Slávisti nejdřív hodně tlačili, vedení se ale ujal Frýdek. Nejemotivnější chvíle pak přišla ve 35. minutě, kdy rozhodčí sporně vyloučili Jiřího Doležala na pět minut a přidali osobní trest do konce utkání. Domácí tým dostal při dlouhé přesilovce dva góly a po 40 minutách tak prohrává 1:4. Další třetina začne přibližně v 18:47.
40:00'
39:48'
Neskutečnou příležitost měl teď Pohl, ke kterému se ze skrumáže od mantinelu dostal puk. Domácí obránce byl před brankářem úplně sám, tvrdou dělovku z první ale poslal jenom do tyče!
39:25'
Sešívaní teď chvíli hráli ve třech, ale puk se zasekl u mantinelu, kde rozhodčí dál nechávají pokračovat ve hře...
39:15'
Knot teď předvedl tři střely z první v krátkém časovém sledu. Pokaždé ale mířil pro gólmana do ideální výšky. Strmeň si tak se všemi pokusy poradil.
38:13'
Za faul na Knota si jde odpykat dvouminutový trest Marek Růžička. Sešívaní si berou oddychový čas.
38:08'
Rozhodčí signalizovali vyloučení a sešívaní ve výhodě zatlačili soupeře. Pohla ale opět vychytal skvělá brankář Frýdku, který vytasil pěkný zákrok lapačkou.
37:38'
Udeřit chtěl aktivní Pohl, jeho rána končí na těle brankáře Strmeně.
37:27'
Vysvobození přichází až teď, když Frýdek hraje v šesti hráčích. Trest odpyká Franek.
36:59'
Slávisti dostali v tomto oslabení už dva góly a dál hrají ve čtyřech. Snížit se po samostatné akci pokoušel Endál, pálil ale opět z příliš velkého úhlu.
36:21'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Pohroma Slavie pokračuje v plné síle. Po rychlé kombinaci Frýdku napřáhl z první opět Marek Růžička. Jeho dělovka skončila přesně v šibenici Polívkovy klece. Asistence: Jan Zahradníček. Daniel Štumpf.
35:36'
Frýdek dál tlačí. Polívka teď dobře zasáhl a sešívaní vyhodili.
34:24'
A hosté přesilovku hned využívají. Přesnou a rychlou střelou se prosadil MAREK RŮŽIČKA, Polívka se za pukem jenom ohlédl. V Edenu se teď píská, diváci i hráči Slavie se ještě pořádně zlobí na rozhodčí za vyloučení Doležala.
34:15'
Tak teď se na ledě strhla vlna emocí. Jiřího Doležala vyloučili rozhodčí za faul kolenem. Skoro celý Eden se začal zlobit, ale nebylo to nic platné. Následně se hráči obou týmů dostali do potyčky, kterou rozhodčí horko těžko rozdělili. Doležal nakonec dostal pět minut + osobní trest do konce zápasu.
33:52'
Po několika bláznivých minutách jde Frýdek opět do vedení. DANIEL ŠTUMPF se dostal do samostatného úniku, který nová posila Frýdku zakončila skvěle provedenou kličkou brankáři. Ležící Polívka už nemohl zasáhnout a Štumpf zakončoval do prázdné. Asistence: Antonín Pechanec.
33:44'
Velkou šanci měl Endál, z úhlu ale trefil jenom gólmana.
32:46'
Pohl se vrátil z trestné a v přečíslení si parádně stáhl puk do středu hřiště, odkud z několika metrů nedokázal hostujícího brankáře prostřelit!
32:03'
Série vyloučení pokračuje. Čtvrtým momentálně pykajícím hráčem bude Marek Růžička, hraje se ve třech proti třem!
31:52'
Slávisti budou hrát jen ve třech hráčích proti čtyřem. Nedvídek jde odpykat menší trest za špatné střídání domácího týmu.
30:55'
Sešívaní po pěkné akce vyrovnávají na 1:1. Šagát využil volného prostoru při hře ve čtyřech, dostal se mezi kruhy, kde ještě předal puk JINDŘICHU BARÁKOVI, který vytáhl krásnou střelu z první. Strmeň neměl šanci. Asistence: Martin Šagát
30:27'
Sešívaní ale o přesilovku hned přicházejí. Pohl se dopustil nedovoleného bránění.
30:24'
Slavia bude hrát přesilovku, Frýdek byl v šesti hráčích.
29:19'
Zdeněk Doležal zkusil další ránu z levého kruhu. Slavii teď chybí nápad.
28:48'
Hra se teď trochu vyrovnala. Sešívaní dál lehce tlačí, Frýdek ale pozorně brání a nepřipouští žádné větší šance.
27:35'
Z levého křídla pálil Kadlec, opět střela mimo.
26:48'
Teď Slavia předvedla další hrubku v obraně a byla z toho pěkná šance Frýdku. Pohl ztratil na modré čáře puk, který mu sebral Christov. Útočník Frýdku pak další přečíslení zakončil střelou do Polívkova ramena.
25:19'
Ale teď už znovu soupeře tlačí, pěknou teč střely od modré vytáhl Jankovský, puk ale znovu prolétl jenom mimo branku.
24:48'
Tohle slávisti vzhledem k dosavadnímu průběhu nečekali a jsou teď trochu opaření.
23:58'
Z čista jasna je tady gól v domácí síti. Franek byl na začátku akce, kterou potom sám nádherně vyšperkoval krásnou gólovou přihrávkou. V přečíslení s DAVIDEM KLIMŠOU předvedl povedenou stahovačku a poslal kotouč přesně mezi brankáře Polívku a slávistického beka, kde Klimša zakončoval do prázdné branky. Asistence: Tomáš Franek.
23:48'
Hosty teď zachraňuje Franek, který puk vyváží z pásma.
23:16'
A znovu gólovka. Račuk se rychlým pohybem dostal mezi kruhy, odkud mohutně napřáhl, ale trefil jen brankáře Frýdku.
22:45'
V další šanci Slavie byl Kubica, který z mezikruží minul. Sešívaní jsou sice lepším týmem, nedokáží ale najít gólovou střelu.
22:06'
Střelou od modré zahrozili hosté. Polívka byl opět jistý a hosté poté poslali puk na zakázané uvolnění.
21:40'
Ve velké šanci se ukázal Šagát, který využil tělesné předpoklady a pěkně se protáhl kolem beka až před Strmeně, kterého chtěl překonat bekhendovou střelou. Brankář Frýdku dobře vybruslil a střelu vyrazil.
21:18'
Polívka teď trochu zariskoval, když si vyjel hluboko do kluziště odehrát od mantinelu puk. Kotouč jen těsně propasíroval mezi příjíždějícími hráči Frýdku.
20:41'
Nedvídek s Račukem jeli do přečíslení, první jmenovaný zvolil střeli z levého kruhu, tu brankář Frýdku vyrazil.
20:30'
Hosté zahrozili střelou z pravého kruhu, Polívka nic neviděl a jen tak tak vyrazil ramenem.
20:05'
Frýdek začal třetinu zakázaným uvolněním.
20:01'
Slavia a Frýdek se po první třetině rozešly do kabin smírně. I když byli domácí směrem dopředu hodně aktivní, v Edenu ještě nepadla ani jedna branka. Bezúspěšně skončila Pohlova střela od modré a akce po Růžičkově střele od pravého mantinelu, kterou nedokázal nikdo z dorážejících hráčů dopravit za Strmeňova záda. Za Slavii odehrál první třetinu taky slávistický odchovanec Ronald Knot, který do tohoto zápasu působil v extraligové Mladé Boleslavi.
20:00'
19:50'
Úvodní třetina se dohrává v poklidu, žádný z týmu se už ani nesnaží ohrozit branku soupeře.
18:59'
Zdeněk Doležal prověřil Strmeně ranou z pravého kruhu, ten kotouč vyrazil.
18:29'
V souboji u mantinelu ve vlastní obranné třetině získali kotouč slávisté a zakládají útok.
17:22'
Marek Růžička se hnal po pravé straně na Polívku, Knot mu ale znemožnil vystřelit.
16:34'
Štumpf zamířil od modré, puk před brankou získal Holý a odpálil do bezpečí.
15:59'
Kadlec chtěl přihrát zprava do mezikruží Ondráčkovi, puk se ale zastavil o hokejku hostujícího obránce.
15:32'
Slávisté dobře forčekovali ve středním pásmu a sami se dostávají do útoku.
14:38'
Knotovu ránu z pravé strany Strmeň vyrazil betonem.
14:02'
Zakázané uvolnění ze strany Slavie, vhazovat se bude před Polívkou.
13:31'
Jankovský se ocitl před brankou soupeře v dobré pozici, po střele Jiřího Doležala se ale jeho dorážka neujala.
12:59'
Jankovský to zkoušel zadovkou na Kubicu, ke kotouči ale dřív dobruslil frýdecký obránce.
12:38'
Knot si na modré zpracoval kotouč a vystřelil. I s pomocí teče se puk dostal mimo frýdeckou svatyni.
11:51'
Bajtek pálil od modré, jeho střela ale byla zblokována.
11:27'
Druhá lajna Slavie teď způsobila před Strmeněm velký závar, frýdecký brankář si připisuje další úspěšný zákrok.
10:50'
10:34'
Frýdecký Růžička pálil od mantinelu z první, jeho pokus skončil mimo.
10:04'
Frýdek to zkoušel středem hřiště, domácí obrana ale zapracovala na výbornou.
09:20'
Kadlec chtěl vyhodit, kotouč však zachytil na modré jeden z frýdeckých hráčů a domácí se z obranného pásma nedostali.
08:50'
Frýdek čeká přesilovka. Jiří Doležal odpyká menší trest za držení.
08:35'
Proti Kasíkově pokusu od modré Strmeň znovu dobře zakročil.
08:12'
Šafránek vyrazil ve dvojici s Endálem dopředu, v rozhodující moment místo střelby zvolil nahrávku. Frýdecký obránce ji ale vystihl.
07:49'
Holý to zkoušel od modré, puk opět skončil jen na hokejce protihráče.
06:56'
Knot přihrál podél modré čáry Pohlovi, jenž okamžitě vystřelil. Puk se zastavil o skrumáž hokejistů před Strmeňovou brankou.
05:42'
Růžička pálil tvrdě od pravého mantinelu a způsobil zmatek před hostující brankou. Strmeň kotouč jen vyrazil. V následné skrumáži však nikdo ze slávistů nebyl schopen dorazit kotouč za záda frýdeckého brankáře.
05:00'
Slávisté rozehrávají zpoza vlastní klece, útok se jim však nedaří a hra se přelévá na druhou stranu.
04:14'
Domácí vybojovali kotouč za brankou soupeře, po sérii nepřesností ale o puk přišli.
04:08'
Kubica prověřil Strmeně projektilem z levého kruhu, frýdecký gólman zasáhl lapačkou.
03:26'
Jeden z frýdeckých hráčů se snažil přihrát před brankou, jeho spoluhráč však puk nezpracoval a Frýdek o svou šanci přišel.
03:05'
02:46'
Barákovi utekl puk a Slavie musí rozehrávat z vlastní obranné třetiny,
01:58'
Nedvídek nabil ze středu hřiště Pohlovi, jenž si nabruslil do levého kruhu a prudce vypálil. Strmeň vyrazil rohem betonu.
01:05'
Slavia si zahraje přesilovku. Dvě minuty odpyká Bajtek za hákování.
00:39'
Šafránek přihrál Endálovi do středu hřiště, ten však kousek od modré o kotouč přišel.
00:09'
Slavia vede útok po pravé straně, Nedvídek následně zakopl na modré.
00:01'

HC Slavia Praha: Polívka ( Frodl) – Ryzák, A. Růžička, Pohl, Kasík, Barák, J. Holý, Knot – L. Krejčík, Endál, M. Kadlec – Šagát, M. Ondráček, Račuk – Šafránek, Jankovský, Nedvídek – Kubica, Z. Doležal, J. Doležal.

HC Frýdek-Místek: Strmeň (L. Daneček) – Hrachovský, Zahradníček, Piegl, Matyáš, D. Stránský, Bartko – Bajtek, Pechanec, J. Kalus – Klimša, Kvasnica, Martynek – Przybyla, Marek Růžička, Franek – Christov, Štumpf.

Rozhodčí: Kopeček, Kašík – Beneš, Měkýš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.