1. česká hokejová liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třebíč : Prostějov - 4. ledna 2018   17:30

Třebíč
Třebíč
27:54' Dolníček (P. Kratochvíl) • 33:34' Gajarský (Paták) • 37:19' Kusko (R. Erat, P. Kratochvíl) • 37:57' Nedbal (R. Erat, Dolníček)
4:2
(0:1, 4:0, 0:1)
Prostějov
Prostějov
14:19' Havlík  (Nouza, Divíšek) • 54:27' Divíšek  (Nouza)
Třebíč
Dostál (Do. Svoboda) – Nedbal, L. Vágner, Furch, Čejka (A), Hort, Půža, Jiří Wasserbauer – P. Kratochvíl, Dolníček (C), R. Erat (A) – Paták, Kusko, Malec – D Horký, Mlynář, Ferda – Gajarský, Süss, Matěj Novák.
Doležal, Barek – Kreuzer, Šperl
MANN + HUMMEL ARENA
1222 diváků
Prostějov

Dnes o výsledku rozhodli přesilové hry a druhá třetina, ve které se domácí dokázali zlepšit v předváděné hře a obrátit vývoj zápasu. Pomohla jim k tomu dlouho trvající přesilovka 5 na 3. Ve třetí třetině sice byli aktivnější hosté, kteří dokázali snížit, ale víc už nestihli a Třebíč tak doma opět vítězí a připisuje si další 3 body do tabulky. Děkuji pro dnešek za pozornost a u dalších zápasů na shledanou.
59:45'
A tak ještě další a daleko těžší.
59:39'
Ještě jeden zákrok Dostála.
59:29'
Po skrumáři puk skončil v ochranné síti.
59:10'
Puk ve středním pásmu.
58:48'
Krásný zákrok lapčkou proti střele od modré čáry předvedl Dostál.
58:24'
Oddechový čas pro hosty.
58:24'
Hosté teď na dlouho zavřeli Třebíč v jejím pásmu, ale vše ukončil rozhodčí, který viděl postavení útočícího hráče v brankovišit.
57:21'
Hosté to dál zkouší bez brankáře.
57:21'
Oddechový čas pro domácí.
57:18'
Dlouhý zámek Prostějova, kdy už odvovali brankáře zkoušeli hrát v 6 lidech. Puk nakonec dostali obranáci Třebíče na icing.
56:14'
Hosté ještě sympaticky bojují a chtějí utkání srovnat. Další zákrok Dostála.
55:06'
Zakázané uvolnění Třebíče.
54:27'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Těsně po skončení přesilovky se hosté prosazují z hole TOMÁŠE DIVÍŠKA. Asistence: Nouza.
54:10'
Nyní špatná kombinace hosty stála útočné pásmo.
52:58'
Třebíč ve 4 hráčích v poli.
52:55'
Ostrá střela od obránce šla nad a puk se tak vykutálel z pásma.
52:40'
Dostál puk ukryl do výstroje.
52:24'
Vyloučen Roman Erat na 2 minuty za hákování. Přesilovka hostů 5 na 3 v délce 36 sekund.
51:58'
Třebíč dostává puk až na druhou stranu hřiště. Prostějov musí do pásma znovu.
51:11'
Svělý zákrok Dostála, kdy sám proti útočníkovi dokázal ještě zasáhnout betonem.
50:58'
Vyloučen Václav Čejka na 2 minuty za podražení.
50:16'
Zakázané uvolnění v podání Třebíče.
49:55'
Velmi podobně řeší situaci na druhé straně také Neužil.
49:12'
Dostál nyní podržel puk v lapačce po lehkém nahození ze středního pásma.
48:24'
Nyní sledujeme útočnou snahu hostů ještě zdramatizovat utkání, ale Třebíč je v obraně dobře zorganizovaná a nepouští Prostějov do větších šancí.
Dnešní utkání sleduje 1222 diváků.
47:32'
Hra nyní ztratila na tempu.
46:40'
45:43'
Třebíč přesilovku zatím využila ke zklidnění hry a načerpání sil, než k zaútočení na pátou branku. Nyní je zastavil úmyslný ofsajd. Takže buly před Dostálem.
44:33'
Neuvěřitelný tah na branku nyní předvedl Ondřej Malec, který ačkoliv byl faulován se dostal až před Neužila a zakončil. Vyloučen Ladislav Havlík na 2 minuty za držení.
43:30'
Domácí v plném počtu. Prostějov se v přesilovce zatím dnes nedokázal prosdit.
42:54'
Třebíč ve 4 a puk ve středním pásmu.
42:29'
Třebíč dokázala puk dostat mimo pásmo, předtím zablokovaná střela z dobré pozice.
41:49'
Zatím výborně zasáhl Dostál a podržel puk, ale kombinace hostů je rychlá a přesná.
41:30'
A další vyloučení, tentokráte Roman Erat na 2 minuty za podražení.
41:15'
Třebíč začala oslabení dobře, puk dostali rychle z pásma.
40:51'
Vyloučen David Dolníček na 2 minuty za sekání. Šance pro hosty vrátit se do utkání.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:17.
Jestli v první třetině byly lepší hráči Prostějova, tak ve druhé třetině dominovala Třebíč. Dokázala otočit vývoj hry i skóre, ze stavu 0:1 na 4:1. Postupně se prosadili Dolníček, Gajarský, Kusko a Nedbal. Nutno říct, že k tomu pomohla velmi dlouhá přesilovka Třebíče 5 na 3, v závěru třetiny během které dokázali domácí vstřelit 2 branky a mají tak konfortní vedení. Dokáží jej bez problému udržet a dokráčet ke 3 bodům? Nebo Prostějov ještě zdramatizuje zápas. Uvidíme po přestávce.
40:00'
39:19'
Hosté v plném počtu. A hraje se 5 na 5.
38:48'
Součastné vyloučení pro hráče Koláře a Mlynáře. Třebíč pokračuje v přesilovce 5 na 4.
37:57'
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
A přesilovka 5 na 3 ještě pokračovala a tak se po střele od modré čáry dokázal prosadit KAREL NEDBAL. Asistence: Erat, Dolníček.
37:19'
Krásná kombinace v přesilovce 5 na 3 končí střelou z bezprostřední blízkosti brankáře z hole SILVESTRA KUSKA. Asistence: Erat, Kratochvíl.
36:34'
A další faul hostů. Vyloučen Daniel Kolář na 2 minuty za podražení.
36:02'
Vyloučen Marek Drtina na 4 minuty za vysokou hůl. Třebíč může zvýšit své vedení.
35:33'
A Třebíč teď předbrala otěže utkání a diktuje tempo. Další střela od modré čáry se kterou měl Neužil velké starosti, ale nadvakrát ji dokázal ztlumit.
34:35'
A mohlo to být už o dvě branky, ve velké šanci neprostřelil Neužila David Horký.
33:34'
A Třebíč jde do vedení. Po dalším z úniků se střelou do rohu branku prosazuje ADAM GAJARSKÝ. Asistence: Paták.
32:45'
Venkrbec si dobře sjel před branku domácích, ale střela mu nevyšla a tak Dostál puk vyrazil betonem.
32:30'
31:22'
Furch střílel z dobré pozice a Neužil měl opět plné ruce i nohy práce, ale vše dokázal ustát.
30:50'
29:40'
Třebíč se usadila v pásmu a kombinace končí nebezpečnou střelou z levé strany, která šla jen těsně vedle.
28:48'
Vyloučen Matěj Zabloudil na 2 minuty za podražení.
27:54'
A další střela už končí brankou. Prosadil se kapitán domácích DAVID DOLNÍČEK, když procedil puk mezi rukou a tělem Neužila. Asistence: Kratochvíl.
27:30'
Suss v dobré pozici před Neužilem, ale ten vytáhl další velmi dobrý zákrok a puk vytěsnil lapačkou mimo.
27:15'
26:24'
Roman Erat dlouho váhal se střelou, až nakonec vypálil od modré, ale Neužil jeho ránu ukryl do náruče.
25:12'
Vyloučen Tomáš Divíšek na 2 minuty za nedovolené bránění. Šance pro domácí vyrovnat.
24:51'
Icing Třebíče.
24:05'
Po delší době se Třebíč dostává do útočném pásma, ale Neužil zatím žádné velké stratosti nemá.
23:37'
Ofsajd v podání Třebíče.
22:57'
A Dostál si připusuje další zákrok, tentokráte lapačkou.
22:38'
A další práce pro Dostála. Ten se dnes zatím opravdu nenudí.
21:48'
Začátek druhé třetiny patří jasně hostům. Další ošemetná situace před Dostálem, finální střela šla jen těsně nad.
21:15'
A další těžká střela od modré, kterou musel řešit Dostál.
20:41'
Kolář střílel od modré jen těsně vědle Dostálovy pravé tyčky.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:18.
Po první třetině jsou ve vedení hosté a nutno říct, že zaslouženě. Byly aktivnější, lepší v kombinaci a zaslouženě se dostali do vedení po střele Havlíka. V poslední minutě měl však na hokejce vyrovnání Kratochvíl, ale skvělý zákrok vytáhl Neužil a hosté tak vednou o jednu branku. Podaří se Třebíči srovna a nebo dokonce obrátit vývoj utkání. Uvidíme po přestávce.
20:00'
19:30'
Kratochvíl ve skvělé šanci, kterou mu připravili Erat s Dolníčkem, ale Neužil skvělým zákrokem udržel vedení Prostějovu.
18:09'
Hezká kombinace hostů, ale zakončení na jejím konci šlo mimo branku. Hosté jsou nyní aktivnější.
16:56'
Roman Erat se dostal po hezké akci do slibné šance, ale ani nadvakrát nedokázal překonat už ležícího Neužila.
15:20'
Horáci se snaží o rychlou odpověď, ale střelu Nováka, vyrazil Neužil.
14:19'
A po jedné z dalších kombinací se hosté už prosazují, když z pravé strany propálil tvrdou ranou Dostála obránce LADISLAV HAVLÍK. Asistence: Nouza, Divíšek.
13:44'
Až nyní se hosté dostali do pásma a Dostál musel být opět v pozoru.
13:16'
Nyní sledujeme spíše vyčkávací pasáž hry na obou stranách.
12:30'
Dostál lehkým zákrokem poslal puk do ochranné sítě za brankou. Buly po jeho pravici.
11:21'
Divíšek se dostával nyní do nadějné pozice, ale místo zakončení volil možná už zbytečnou nahrávku a tak Dostál nemusel zasahovat.
10:20'
10:03'
Teď už kombinace Třebíče vyšla a byla z toho slušná šance, ale Neužil byl na místě.
08:48'
Domácím zatím kombinace v přesilovce nejde. Hosté se dokonce dostávali do nadějného protiútoku, ale střelou to neskončilo.
08:10'
Po hezké akci domácích, musel faulovat Žovinec a Třebíč tak bude mít první přesilovku.
07:20'
Kratochvíl se nyní po individuální akci dostal ke střele, ale mířil nad branku Neužila.
06:28'
Zatím jsou aktivnější hosté, Třebíči vázne kombinace především v útočném pásmu.
05:39'
Další dobrý zákrok Lukáše Dostála v brance Třebíče.
04:33'
Nováček v sestavě Třebíče David Horký, měl slušnou šanci dorazit volný puk po skrumáži do odkryté branky, ale v polsední chvíli mu šanci překazil jeden z obránců Prostějova.
04:15'
Lehké nahození ze středního pásma Neužil ukryl do lapčky a rychle rozhrál na své obránce.
03:38'
03:04'
Hezká kombinace hostů v přesilovce končila nebezpečnou střelou, kterou však Dostál dokázal skvěle vyrazit ramenem.
01:38'
Vyloučen David Horký na 2 minuty za podražení.
01:09'
První náznak akce také pro Třebíč, hosté byli ale v obraně dobře připraveni.
00:20'
Uvodní buly pro hosty, kteří se dostali také k první střele zápasu, ta však byla zblkována.
00:01'

SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál (Do. Svoboda) – Nedbal, L. Vágner, Furch, Čejka (A), Hort, Půža, Jiří Wasserbauer – P. Kratochvíl, Dolníček (C), R. Erat (A) – Paták, Kusko, Malec – D. Horký, Mlynář, Ferda – Gajarský, Süss, Matěj Novák.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – M. Drtina, D. Kolář, A. Holík, Havlík, Žovinec, Rašner – Nouza (A), Divíšek (A), Starý – Dvořáček, Venkrbec (C), Rudovský – Nestrašil, V. Meidl, L. Luňák – Zabloudil, Prokeš, Fiala – Švec.

Rozhodčí: Doležal, Barek – Kreuzer, Šperl.

LHK Jestřábi Prostějov – VHK Robe Vsetín 1:4
Sestava Třebíče z minulého utkání: Dostál (Jekel) – Čejka, Nedbal, Hort, Kaláb, Půža, Furch, Jiří Wasserbauer, Spurný – R. Erat, Dolníček, Kratochvíl – Vodný, Kusko, Kristl – Malec, T. Havránek, Ferda – Süss, Matěj Novák.

Sestava Prostějova z minulého utkání: Neužil (31. Groh) – M. Drtina, D. Kolář, Havlík, A. Holík, Mikliš, Žovinec, Horyna – L. Luňák, Divíšek, Nouza – Rudovský, Venkrbec, Dvořáček – Zabloudil, V. Meidl, Hajný – Fiala, Prokeš, Nestrašil.
První zápas v roce 2018 proti sobě svede domácí SK Horácká Slavia Třebíč a LHK Jestřábi Prostějov, který se uskuteční v rámci 36. kola WSM ligy. A podle postavení obou soupeřů v tabulce i podle aktuální formy se dá předpokládat vyrovnané utkání. Prostějovu se v posledních zápasech velmi dařilo. Sérii vítězných zápasů Jestřábů však uťal v minulém kole Vsetín. Bílé hvězdy vyhrály už desátý domácí zápas v řadě, nyní je však trápí rozsáhlá marodka. Uvidíme jestli se s tím Horáci dokáži vyrovnat a nebo si Jestřábi nějaké body odvezou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.