1. česká hokejová liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí n. Labem : Kladno - 28. října 2017   17:00

Ústí n. Labem
39:54' D. Merta (Vrdlovec, M. Vágner) • 42:23' Melka (Roubík) • 56:35' Melka (Roubík)
3:4
(0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)

0:1 (SN)

Kladno
Kladno
21:37' Zikmund  (P. Hořava, Kubík) • 24:46' Redlich  (Svedlund) • 53:35' Machač  (J. Kloz) • ' Kružík
Zubzanda, Kostourek – Kokrment, Belko
Zimní stadion Ústí nad Labem
2 387 diváků
Kladno

Kladno v Ústí vítězí. Nutno poznamenat, že po většinu zápasu bylo lepší. A dva body si jednoznačně zaslouží. Domácí zápas nezabalili ač hráli na tři formace a zápas dotáhli až na nájezdy.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Rytíři Kladno.
Vítěznou branku si připsal DANIEL KRUŽÍK, kterému se při nájezdu sice puk zamotal mezi nohy, ale puk dopravil pod tělem Soukupa.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení jsme sledovali přesilovou hru domácích, která nebyla zahrána podle představ. V první polovině ze hry měli více hráči Slovanu, v závěru prodloužení byli nebezpečnější hosté. Po úpravě ledu bude následovat série 5 nájezdů na každé straně.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:22'
Rytíři se vyhnali z pásma sami.
63:40'
Husák se pokoušel najít Gengela, ale nenašel.
62:29'
Trojka Kloz – Tůma – Hořava, teď domácím dost zatopila.
61:39'
Kloz nebezpečně vypálil a po Štindlově ataku na Soukupa se bude vhazovat.
Prodloužení začne za minutu.
Ve třetí třetině jsme opět viděli tři branky, tentokrát dali dvě domácí a jednu hosté. Ve 43. minutě vyrovnal Melka. V 54. minutě poslal hosty znovu do vedení průnikem od mantinelu Patrik Machač. Domácí se však nevzdali a z přečíslení 3 na 2 vyrovnal v 57. minutě druhou brankou v utkání Antonín Melka.
60:00'
59:38'
Kotouč se odrazil špatně od mantinelu přímo před Strnada, který minul!
59:14'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jurij Repe – 2 min., krosček).
58:57'
Machačovo střelu Soukup vyráží.
58:33'
Icing Slovanu.
Dnešní utkání sleduje 2 387 diváků.
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a hned se ve velké šanci ocitl Gengel.
56:35'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
ANTONÍN MELKA vyrovnává! Domácí ihned po vhazování přečíslili hosty a vyrovnávají. Antonín Melka si navedl kotouč od mantinelu na osu hřiště a vypálil k tyčce. Asistence: Jaroslav Roubík.
56:24'
Redlich se Zikmundem se dostali do přečíslení dva na jednoho! Soukup chytá.
56:05'
55:59'
Vágner vyhazuje.
54:56'
Štich vypálil z osy hřiště přímo do připraveného Soukupa.
54:36'
Vrdlovec s Mertou se vydali při oslabení na výlet, ale bohužel bez vstřelené branky.
54:04'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jaroslav Roubík – 2 min., podražení).
53:35'
Kladno právě vstřelilo branku!
Domácí odehráli oslabení výborně, ale inkasují hned vzápětí. PATRIK MACHAČ se protáhl kolem mantinelu až před Soukupa, kterého si položil a zasunul kotouč do branky. Asistence: Jan Kloz.
53:21'
52:32'
Pekr zkusil vypálit, Soukup vyráží.
51:52'
A znovu domácí kapitán osvobozuje svoje mužstvo. Následně Rytíři nepřesně rozehráli a píská se icing.
51:24'
51:21'
Na přesilovou hru hostí přichází první formace.
51:21'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
50:27'
Štich zachytil puk na modré poslal ho rovnou zpátky před branku, kde se snažili dorážet Kružík s Kubíkem. Soukup udržel beton na ledě.
49:12'
Husák nabídl puk před branku, kde hlídkovali Merta s Vrdlovcem, ale ani k jednomu se kotouč nedostal.
47:45'
Osamocený zůstal před Soukupem Štich, ale Soukup byl pozorný! Šance střídá šanci!!
46:51'
Přihrávku od Hese dostal do výborné palebné pozice Melky, který přestřelil!
46:23'
Ofsajd domácích.
46:01'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Vágner – 2 min., podražení).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jan Kloz – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
45:18'
Špatná rozehrávka domácích a před Soukupem zůstali tři osamocení Rytíři! Ale domácí brankář drží Slovan v šanci za vítězstvím.
44:50'
Třetí pětka domácích teď uzamkla Kladno v jejich pásmo, ale do vyložené příležitosti se nedostali.
43:59'
Ladislav Zikmund vystřelil od mantinelu mimo. Na druhé straně jsme mohli sledovat útočnou snahu domácích, která brankou nekončí.
43:22'
Hes neodpálil důrazně kotouč a Rytíři se mohli dostat znovu do vedení. Pohotový beton vytrčil Jakub Soukup!
42:23'
Proč je Roubík pro Ústí důležitý ukázal při následující akci. V útočném pásmu vybojoval kotouč na kladenském bekovi, přihrál ho ANTONÍNU MELKOVI, který prostřelil Cikánka. Asistence: Jaroslav Roubík.
42:00'
Zikmund se obtočil kolem Mlčocha a z prostoru mezikruží minul tři tyče, které dnes hájí Jakub Soukup.
41:12'
Tůma trefil Soukupa do masky, hraje se dál. Následně však rozhodčí hru přerušují pro icing domácích.
40:40'
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a kombinují.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:39.
Ve druhé třetině jsme viděli celkem tři branky. Dvě vstřelili Rytíři a jednu domácí Slovan. Ve 22. minutě se prosadil po obkroužení branky Ladislav Zikmund. Druhá branka Kladna přišla poté první hned o tři minuty později. Chybu při domácí přesilovce potrestala dvojka Svedlund – Kubík, přičemž druhý jmenovaný skóroval. Domácím se podařilo snížit 6 vteřin před koncem druhé třetiny. Přesilovou hru využil David Merta po pasu od Daniela Vrdlovce.
40:00'
39:54'
Využitá přesilovka a zároveň branka do šatny! Daniel Vrdlovec našel před brankou DAVIDA MERTU, který zasunul kotouč podél betonů Cikánka. Asistence: Daniel Vrdlovec, Martin Vágner.
39:26'
39:13'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Hořava – 2 min., podražení).
38:23'
Roubík vyhazuje.
38:13'
David Štich nastřelil hokejku Merty od které se odrazil puk do ochranné sítě.
37:30'
Buly se bude opakovat kladenský hráč si na něm počínal podle pravidel.
37:27'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ladislav Gengel – 2 min., sekání).
36:36'
Dnes vidíme převážně hru v obranném pásmu domácích. Svedlund se pokoušel najít před brankou Kubíka, kterého vychytal Soukup.
35:24'
Husák uštědřil Strnadovi pár lehkých krosčeků a nyní byl na pohovoru u jednoho z hlavní arbitrů.
34:44'
Kloz vypálil Soukupovi kolem krku a domácí brankář znovu hru přerušuje.
34:11'
Další pokus hostí lapí do lapačky Soukup. Rytíři i přes menší nápor domácích jsou lepším týmem a hru bezpečně kontrolují.
33:56'
Soukup před dojíždějícím Redlichem kotouč raději podržel.
33:44'
Marek Mlčoch zkusil pozornost Cikánka, ale ten byl opět připraven.
33:28'
32:52'
Domácím byl odpískán ofsajd při kterém byl podražen Bernad a domácím fanouškům se to vůbec nelíbí.
32:01'
Bernadovo pokus ztečován do ochranné sítě. Domácí si začínají vytvářen optickou převahu.
31:31'
31:27'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jurij Repe – 2 min., podražení).
28:13'
Gengel oslovil přihrávkou Hese, který pálí mimo.
27:46'
Hořava nahodil puk na branku a Kubík se snažil dorážet. Soukup připraven.
26:41'
Severovu střelu vyráží s problémy Cikánek do rohu.
26:30'
Gengel napřáhl na modré proti jeho střela nastavil lapačku Cikánek.
26:14'
Pekr v mezikruží mířil mimo.
26:00'
Kladno je nadále aktivnější a snaží se přidat další branku.
25:01'
24:46'
Další chyba v rozehrávce domácích, kterou hosté trestají. Po přihrávce od Svedlunda měl snadnou práco TOMÁŠ REDLICH, který posílá Rytíře do vedení 2:0. Asistence: Linus Anders Svedlund.
24:34'
Hosté se osvobozují.
24:03'
Bernad dostal přihrávku mezi kruhy od Roubíka, ale mířil těsně vedle!
23:28'
Domácí neudrželi kotouč v útočném pásmu a čárový rozhodčí píská ofsajd.
23:01'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Patrik Machač – 2 min., podražení).
22:41'
Kladno se mohl dostat do dvoubrankového vedení! Jan Kloz v před brankovém prostoru kotouč příliš zvedl a ušetřil Slovan od další inkasované branky.
22:27'
Markulinec prověřil Cikánka střelou za modrou čárou, kterou sráží brankář Rytířů do ochranné sítě.
21:37'
David Bernad se snažil založit akce, ale nevyšlo to. Kotouče se zmocnili hosté a otevírají stav zápasu. Kolem branky obtočil LADISLAV ZIKMUND, který zasunul Soukupovi kotouč mezi betony. Asistence: Petr Hořava, Adam Kubík.
21:12'
20:12'
Strnad vyváží kotouč do středního pásma, domácí dohrávají přesilovou hru.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:46.
První třetina branku nepřineslo, přesto se diváci nenudili. Velkou příležitost měl Kloz, který mohl doklepnout odražený kotouč za Soukupa, ale domácí brankář se v poslední moment roztáhl na brankové čáře a zamezil hostům ve skórování.
20:00'
19:20'
V oslabení ujel na Soukupa Strnad, ale na domácího brankáře si nepřišel!
19:12'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Linus Anders Svedlund – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:38'
Melka přihrál Bernadovi, který vypustil jedovku, kterou Cikánek vyrazil. Následně hostují brankář zklikvidoval pokus Roubíka.
17:40'
Akci Kladna zakládá Juruj Repe.
16:43'
Vrdlovec vybojoval puk za brankou a hned vybídl Mertu. Proti jeho ráně nastavil Cikánek reflexivně rameno!
16:10'
Bernadovo pokus od mantinelu kryje ve své lapačce Cikánek.
15:17'
Třetí formace Slovanu odevzdala kotouč do útočného pásma a jde střídat. U puku jsou znovu hosté.
14:10'
Strnad nabízel puk před branku Pekrovi, který tečoval puk mimo.
12:51'
Po Hesovo nahození od modré mohl dorážet Gengel, ale puk se mu zapletl pod nohy.
12:04'
Rytíři jsou znovu usazeni v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.
11:12'
Momentálně sledujeme hru ve středním pásmu.
10:00'
Melka otestoval Cikánka, který vyráží jeho střelu betonem. Domácí jsou usazeni před Cikánkem.
09:22'
09:01'
Odražený kotouč od zadního mantinelu se snažil dorazit do branky Jan Kloz, ale Soukup se roztáhl na brankové čáře a drží stav utkání vyrovnaný!
08:22'
Rytíři roztočili kolotoč a Tůma mířil vedle Soukupovy branky.
07:46'
Machač našel z rohu v mezikruží Kehara, kterého vychytal Soukup.
07:22'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., sekání).
07:15'
Linus Anders Svedlund v před brankovém prostoru trefil pouze Soukupa do betonů.
06:36'
Čtvrtá pětka Rytířů pokračuje v tlaku hostí a Soukup měl plné ruce práce.
05:44'
Kladno si ze začátku utkání vytvořilo tlak, kterému domácí zatím odolávají. Nyní byl zašlápnut kotouč v útočném pásmu Rytířů a rozhodčí hru vykazují do středního pásma.
04:34'
Do dobré šance se dostal Pekr, kterého vychytal Soukup.
03:56'
Pekr tečoval pokus Kehare, ale mimo tři tyče.
03:11'
První pětka domácích se dostala do útočného pásma jen na chvíli. Následně hosté vyhazují puk k Soukupovi a střídají.
02:09'
Na druhé straně dostal nabito Jurij Repe, ale v poslední chvíli mu kotouč sklouzl z čepele.
01:12'
Po přihrávce od Merty byl ve vyložené příležitosti Husák, jehož střela se otřela o boční síťku!
00:27'
00:09'
Úvodní akci zápasu rozjíždí Rytíři od vlastní branky.
00:01'
Slavnostní ceremoniál je u konce a vše se schyluje k úvodnímu buly.
Před utkáním proběhne slavnostní ceremoniál k tisícovce odehraných zápasů ústecké legendy JAROSLAVA ROUBÍKA. Na ledové ploše mu gratulují zástupci klubu a fanoušků. A jsou mu předávány dárky. Samozřejmě nechybí potlesk ve stoje!
Oba týmy jsou na ledové ploše.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Hes, Bernad, M. Vágner (C), Husák, Vaněk, Mlčoch, Vl. Brož – Gengel, Roubík (A), Melka – D. Merta, Vrdlovec (A), Severa – Navarra, Sladkovský, Markulinec.

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Lenďák, Štich, Kehar, Štindl, P. Hořava (A), Repe – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr – J. Kloz, Machač, D. Tůma (C) – Redlich, T. Kaut, Zikmund – Kubík, Svedlund, Kružík.

Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Kokrment, Belko.
HC Slovan Ústí nad Labem

V krajské metropoli se nejspíše blýská na lepší časy. Svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše vyhráli tři zápasy v řadě (Třebíč 3:2, Benátky n/J 6:4, Karlovy Vary 3:2), což se domácím v letošní sezóně ještě nepodařilo. Navíc v poslední odehraném utkání porazili jako první celek Energii na vlastním ledě. Na produktivitu si fanoušci Slovanu nemohou stěžovat. Severočeši nastříleli nejvíce branek ve WSM Lize a v elitní desítce kanadského bodování se nachází hned 4 hráči Slovanu.

Statistické údaje:
Umístění: 7. místo
Body: 28 bodů
Skóre: 61:57
Nejproduktivnější hráč: Antonín Melka (9+13)
Nejlepší střelci: Antonín Melka, Jaroslav Roubík (oba 9 branek)
Nejlepší nahrávač: David Bernad (14 asistencí)
Úspěšnost zákroků: Jan Růžička (93.48%)
Nejtrestanější hráč: Patrik Husák (34 TM)
Čas na ledě: David Bernad (26:38)
Využití přesilových her: 80.49%
Ubráněná oslabení: 71.88%
Průměrná domácí návštěvnost: 1 245

Poslední odehrané utkání:
HC Energie Karlovy Vary 2:3 HC Slovan Ústí nad Labem (1:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky:
7. Flek (T. Rachůnek), 60. Balán (Flek, Podlipnik) – 11. P. Kousal (Roubík, Melka), 46. Gengel (Roubík, Hrdinka), 53. Vrdlovec (D. Merta).

Sestava Ústí nad Labem: J. Růžička – Bernad, Hrdinka, M. Vágner "C", Husák, Vaněk, Hes – Gengel, Roubík "A", Melka – D. Merta, Vrdlovec "A", P. Kousal – Severa, Najman, Macek – Markulinec, Sladkovský, Navarra.
Rytíři Kladno

Kladenští Rytíři míří do Ústí nad Labem. Středočeši na vlastním ledě jsou úspěšní. Horší tomu je však na ledě svých soupeřů. Kladno vyhrálo v letošní sezóně na venkovních kluzištích pouze 3 utkání (Frýdek-Místek 3:0, Litoměřice 2:1 pp., Kadaň 3:0). O produktivitu Rytířů se stará především druhá útočná trojka ve složení TůmaMachačKloz, kteří vévodí týmové produktivitě. Davida Tůmu a Jana Kloze znají velmi dobře domácí fanoušci z působení ve Slovanu.

Umístění: 2. místo
Body: 34 bodů
Skóre: 47:35
Nejproduktivnější hráč: David Tůma (9+4)
Nejlepší střelec: David Tůma (9 branek)
Nejlepší nahrávači: Patrik Machač, Jan Kloz (oba 8 asistencí)
Úspěšnost zákroků: Lukáš Cikánek (91.92%)
Nejtrestanější hráč: David Štich (18 TM)
Čas na ledě: Petr Štindl (21:47)
Využití přesilových her: 10.29%
Ubráněná oslabení: 73.33%
Průměrná domácí návštěvnost: 2 223

Rytíři Kladno 2:1 SK Horácká Slavia Třebíč (0:1, 1:0, 1:0)
22. Svedlund (Hořava), 46. Strnad (Kehar, Štindl) – 6. Zohorna (Havránek, Mlynář).

Sestava Kladna: Cikánek – Štich, Zelingr, Štindl, Kehar, Hořava, Matula – Pekr, Přikryl, Strnad – Tůma, Machač, Kloz – Zikmund, Kaut, Redlich – Bláha, Svedlund, Kubík.
Poslední vzájemné střetnutí:
WSM Liga, 5. kolo, 23.9.2017, 16:00, ČEZ stadion Kladno
Rytíři Kladno 2:1 pp. HC Slovan Ústí nad Labem (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)
33. Machač, 63. D. Tůma (Štich, R. Přikryl) – 49. Gengel.
Rozhodčí: Luczków, Obadal – Votrubec, Doležal. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 2 021. Střely na branku: 43:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Kladno: Cikánek – P. Hořava, F. Matula, Kehar, Zelingr, Lenďák, Štich – J. Kloz, Machač, D. Tůma – J. Strnad, R. Přikryl, Svedlund – Zikmund, T. Kaut, Lorraine – Redlich, Kubík, Kružík.

Ústí nad Labem: Soukup – Bernad, Husák, Macek, Vaněk, M. Zdvořáček, Hes – Smolka, Roubík, Melka – Dufek, Vrdlovec, D. Merta – Flynn, L. Volf, Gengel – Markulinec, Severa, Mical.
Jedno z nejzajímavějších kol 18. kola WSM Ligy se odehraje v Ústí nad Labem, kam přijedou kladenští Rytíři. Oba týmy dělí od sebe v tabulce 6 bodů! Druzí Rytíři se dotáhli i zásluhou výhry Slovanu v Karlových Varech na lídra právě na Energii. Na čele tabulku pozorujeme dva celky se stejným počtem bodů – Energii a Rytíře (oba 34 bodů).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.