1. česká hokejová liga - 40. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí n. Labem : Vsetín - 17. ledna 2018   18:00

Ústí n. Labem
27:55' Severa (L. Volf, M. Vágner) • 39:59' Gengel (Bernad, Davídek)
2:3
(0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

0:2 (SN)

Vsetín
Vsetín
08:03' Kucharczyk  (Holomek, Protasenja) • 22:12' Kucharczyk  (Kopta, Žák) • ' Podešva
Michal Škrobák, Matěj Sýkora – Jan Votrubec, Martin Ševic
Zimní stadion Ústí nad Labem
Vsetín

Po samostatných nájezdech vítězí Vsetín.
V samostatných nájezdech zvítězil tým VHK ROBE Vsetín.

Autorem vítězné branky je MARTIN PODEŠVA.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení nerozhodlo, jdeme na nájezdy.
63:46'
Hned po vhazování Slovan vyhazuje z útočného pásma.
63:41'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Radomír Vaněk.
63:10'
Vsetín teď tlačí. Dvě její střely za sebou však nešly na branku.
62:00'
Slovan šel znovu do brejku. Jeden z domácích útočníků však nedokázal trefit branku.
61:00'
Slovan teď šel do brejku. Horčička ale kryje.
60:01'
Po velice vyrovnané třetí třetině jdeme do prodloužení.
60:00'
58:00'
Slovan je teď pod velkým tlakem. Dlouhý však drží celý tým.
56:00'
Vsetín teď dlouho drží útočné pásmo. Slovan však vzdoruje.
52:50'
Po nepovedeném nahození Vsetína se hra přesouvá do středního pásma.
52:30'
51:09'
Po ofsajdu je přerušená akce Vsetína.
50:30'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Filip Dundáček – 2 min., nedovolené bránění).
49:30'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Antonín Melka – 2 min., sekání).
46:20'
Slovan to teď sehrál pěkně. Merta však trefil vsetínského obránce před ním.
44:50'
44:10'
43:47'
Slovan teď tlačí v útočném pásmu. Bernad však svoji střelou minul branku.
42:50'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Tomáš Vávra – 2 min., držení protihráče).
42:13'
Vsetín teď bude mít půlminutovou přesilovku 5 na 3. Slovan teď bude muset hodně bránit.
42:08'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Martin Zdvořáček.
40:50'
Vsetín jde v úvodu třetiny do přesilovky.
40:44'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Vágner – 2 min.).
40:01'
V druhé třetině se Slovanu podařilo skóre vyrovnat a tak půjdeme do třetí napínavé periody. Třetí třetina začne přibližně v 19:45.
40:00'
39:59'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Po zmatku před brankou se prosadil LADISLAV GENGEL a Slovan vyrovnánvá. Asistence: David Bernad a Milan Davídek.
39:37'
Melka vystřelil z úrovně kruhů. Horčička však kryje.
38:30'
Slovan má ke konci třetiny přesilovku. Uvidíme jak si s početní výhodou poradí.
38:22'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (David Vítek – 2 min., sekání).
37:10'
Akci Vsetína teď zabránil jeden z obránců Slovanu. Zachránil tak Slovan před nebezpečnou akcí.
36:02'
34:02'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vojtěch Šilhavý – 2 min., hákování).
33:26'
Slovan úspěšně bránil a Vsetín nevyužil přesilovou hru.
33:01'
31:12'
Po buly jel do úniku Merta. V tváří v tvář však gólmana hostí překonat nedokázal.
31:01'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Marek Mlčoch – 2 min., hákování).
29:48'
Slovan vstřelená branka nabudila a drží teď dlouho útočné pásmo.
27:55'
Po Volfově úniku se dostal puk k JIŘÍMU SEVEROVI a ten zakončil do prázdné branky. Asistence: Lukáš Volf a Martin Vágner.
26:17'
Puk se teď nebezpečně pohyboval před Horčičkovou brankou. Všechny pokusy Slovanu však vykryl betony.
25:09'
24:22'
Vsetín úspěšně brání a Slovan nepouští k žádné výraznější akci.
23:09'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vojtěch Šilhavý – 2 min., vysoká hůl).
22:12'
Vsetín právě vstřelil branku!
Vsetín teď sehrál pěknou akci. Puk se dostal k volnému RADIMOVI KUCHARCZYKOVI a ten jen zakončil do prázdné branky. Asistence: Ondřej Kopta a Michal Žák.
20:49'
Dva hráči Slovanu teď vytvořili pěknou útočnou akci. Horčička však kryje betony.
20:01'
Po první třetině je stav 0:1. Slovan měl tři přesilovky, ani jednu však neproměnil. Vsetín se prosadil po zmatku před brankou. Druhá třetina začne přibližně v 18:48.
20:00'
19:13'
Vsetín sice drží pásmo, k žádné výrazné střele se však nedostává.
17:50'
První dnešní přesilovka pro Vsetín. Uvidíme jak si s ní poradí.
17:42'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ondřej Najman – 2 min., hákování).
16:25'
Melka jel sám na brankáře, netrefil však branku.
14:15'
Slovanu se nabízí již dnešní třetí přesilovka. Uvidíme zda se mu jí podaří proměnit.
14:01'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Anatolij Protasenja – 2 min., hákování).
12:50'
Slovan se teď snaží o pomalou rozehrávku z obranného pásma.
12:18'
11:26'
Jeden z hráčů Slovanu jel sám na brankáře. O kousek však přestřelil horní tyč.
10:18'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Filip Dundáček – 2 min., krosček).
09:06'
Merta vybojoval pásmo a nahrával na Severu. Ten však nedokázal trefit branku.
08:03'
Puk se po zmatku před brankou dostal k volnému RADIMOVI KUCHARCZYKOVI a ten by neomylný. Asistence: Ondřej Holomek a Anatolij Protasenja.
06:55'
Dlouhý teď pokryl šanci Vsetínu a hra se opět přesouvá do útočného pásma Slovanu.
05:58'
Mezi hlouček hráčů před Horčičkovou bránou se dostal puk. Jeden z hráčů Slovanu vystřelil, netrefil však branku.
05:20'
04:46'
Vsetín se úspěšně brání a vyhazuje puk ze svého pásma.
03:30'
Máme tady první přesilovou hru utkání, uvidíme jak se s ní Slovan popere.
03:20'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Daniel Krenželok – 2 min., držení protihráče).
02:38'
Slovan opět vybojoval pásmo a vystřelil na brankáře hostí. Ten však vše zvládá s přehledem.
01:55'
Severa se teď prokličkoval mezi dvěma hráči hostí. Horčička kryje.
01:35'
Nahození Vsetína na branku Dlouhý vyráží.
00:15'
Po nepovedené rozehrávce Vsetínu dochází k zakázanému uvolnění. Bude se tak vhazovat v obranném pásmu týmu hostí.
00:01'

HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý (Volke) – M. Zdvořáček, Weinhold, M. Vágner, Vaněk, Mlčoch, Bernad, Vl. Brož – L. Volf, Gengel, Navarra – Macek, T. Jandus, M. Chalupa – Melka, Davídek, Najman – Severa, D. Merta.

VHK ROBE Vsetín: Horčička (Šurý) – D. Krenželok, Frolo, Dundáček, Holomek, Žák, Ondračka – Podešva, Šilhavý, Illéš – Vávra, Březina, Slováček – Markovič, Kopta, Karafiát – P. Beránek, Protasenja, Vítek – Kucharczyk.

Rozhodčí: Michal Škrobák, Matěj Sýkora – Jan Votrubec, Martin Ševic.
VHK ROBE Vsetín

Vsetín se nachází na osmém místě. Na Třebíč o příčku výš, ztrácí 7 bodů. Vsetín odehrál tuto sezónu devatenáct utkání na cizím ledě. Z těchto zápasů si drží bilanci 9:10.

Nejproduktivnější hráč Vsetína je David Březina, který je na 4. místě. Za tuto sezónu stihl dát osmnáct gólů a na devatenáct přihrát.

HC Slovan Ústí nad Labem

Slovan se nachází v tabulce WSM ligy na dvanácté příčce. Pokud dokáže porazit na domácím ledě Vsetín, přiblíží se na dosah jedenáctým Litoměřicím. Slovan vyhrál z posledních pěti utkání jen jedno a potřeboval by tedy nějakou sérii výher, aby se dostal mezi kádry postupující do play-off. Slovan odehrál z 39 kol pouze osmnáct doma, což je nejméně z celé WSM ligy.

Ač se ústeckému kádru aktuálně moc nedaří, má v tabulce nejproduktivnějších hráčů WSM ligy na desátém místě Jaroslava Roubíka s 33 body a na třinácté příčce Antonína Melku s 30 body.

Frýdek-Místek – Ústí nad Labem 1:3
Ústí nad Labem – Kadaň 1:3
Havířov – Ústí nad Labem 4:2
Prostějov – Ústí nad Labem 4:3
Ústí nad Labem – České Budějovice 1:4