1. česká hokejová liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Benátky n. Jizerou : Č. Budějovice - 29. října 2018   17:30

302 diváků

Domácí hektický závěr ustáli a mocně slaví na ledové ploše. O výhře rozhodli ve třetí třetině, kdy nejprve sedmnáctiletý Žůrek střelou od modré čáry vyrovnal. Rozhodující branku vstřelil z proměněného trestného střílení Zachar.
59:39'
Až nyní Husovi.
59:32'
Domácím se nepodařilo vyhodit.
59:18'
Hosté hrají s pukem na holi, avšak za brankou.
59:07'
Hosté si vyžádali oddechový čas.
59:07'
Žajdlík pokryl puk u své tyčky a přerušil tak hru.
58:59'
Závar před svým gólmanem domácí přestáli, ale nevyhodili.
58:25'
Strmeň uhání na střídačku!
58:20'
Gilbert měl před sebou volný prostor, Žajdlík zasáhl výborně betonem!
58:09'
Benátečtí dostali kotouč do středního pásma, Strmeň kouká po střídačce.
57:50'
Vlach znovu nahodil puk na pomezí útočného pásma, tam ho mají na holích hosté.
57:20'
Hostům se nedaří dostat do pásma, nyní je opět zastavilo zakázané uvolnění.
57:03'
Ty ale zastavil odpískaný ofsajd.
56:59'
Mikyska protečoval puk do středního pásma, na holi ho ale mají hosté.
56:40'
Nyní to opět zavánělo českobudějovickým icingem, ten se tentokrát nepíská.
56:02'
Hostům se nepodařila rozehrávka – icing.
55:25'
Vyloučený Kachyňa je na ledě.
54:42'
Po další pěkné kombinaci domácí vyprášili z kruhu Strmeňovy betony.
54:22'
Teplý schoval svoji střelu za obránce a určitě vystrašil hostujícího brankáře.
54:06'
Znovu je kotouč ve střední třetině.
53:47'
Hosté dostávají puk za Žajdlíkovu branku, kde ve dvou napadají.
53:25'
Vyloučen hostující Ondřej Kachyňa za podrážení.
52:54'
Nepřesná přihrávka hostů končí icingem.
52:45'
Benátečtí jsou nyní častěji u puku. Aubrecht ho nyní poslal na hranici útočného pásma, čímž uklidnil hru.
52:04'
Hostující útok zastavil odpískaný ofsajd.
51:38'
Benátečtí propíchli puk do středního pásma, kde ho vybojoval Psota, v tísni trefil Strmeně z hranice kruhu do hrudi.
50:46'
Benátečtí nyní kombinují v útočném pásmu, Strmeň tak musí být na pozoru.
50:11'
Domácí se ubránili obrovskému závaru! Hosté nechali za svými zády Hanouska, který spěchal sám na Strmeně, avšak minul!
49:20'
Od modré střílel také Šimánek, skvělý Žajdlík opět chytá.
48:57'
Tvrdou Pavlinovu střelu od modré má Žajdlík ve své náruči.
48:18'
Vlach vyvezl puk a domácí jsou ve čtyřech.
48:13'
Novák vybruslil zpoza branky, avšak Žajdlík byl u své tyčky včas.
48:04'
Domácí jdou do tří. Vyloučen Tomáš Hanousek za podrážení.
47:35'
Benátečtí se brání velkému tlaku, Špačkovi se ale podařilo vyhodit.
46:58'
Hosté roztáčí velký kolotoč, domácí ale velmi dobře brání.
46:20'
Pro kopnutí puku se musí buly opakovat.
46:18'
Vyloučen domácí Jan Šír za sekání.
45:12'
Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
MAREK ZACHAR si nabruslil z levé strany, rychlou kličkou rozpohyboval Strmeně a zřejmě pod betonem se dostal puk kousek za brankovou čáru.
45:12'
Po faulu Pavlina na Zachara je nařízeno trestné střílení!
44:25'
Motor se znovu usadil před Žajdlíkem, střelu od modré ale srazil Průžek do středního pásma.
43:11'
Benátečtí se mocně radují. Na modré čáře napřáhl teprve sedmnáctiletý JAKUB ŽŮREK a odrazem o tyč poslal puk za Strmeňova záda. Vstřelil tak svůj premiérový gól v seniorském hokeji. Asistence: Josef Mikyska.
42:14'
Dnešnímu zápasu přihlíží 302 diváků.
41:35'
Na druhé straně zaútočil Endál, který se ale ke střele nedostal, a tak mohou domácí opět kupředu.
40:41'
Znovu závar před hostujícím brankářem, který českobudějovičtí hráči opět přežili.
40:29'
Benátečtí se pustili do Motoru ve třetí třetině zhurta. Teplého střelu z mezikruží má ale Strmeň ve své moci.
40:01'
Také ve druhé třetině hosté po většinu času diktovali tempo hry. Naráželi ale na výborného Žajdlíka i pozornou domácí obranu. Benátečtí zahrozili zejména v přesilové hře, kdy hostům jistě muselo zatrnout při šanci Rychlovského. Ve třetí třetině nás tedy čeká ještě boj s otevřeným koncem.
Další třetina začne přibližně v 19:11.
40:00'
39:57'
Zacloněnou střelu od modré domácí brankář vyráží.
39:09'
Další rychlý protiútok, před Žajdlíkem ale hosté na kotouč nedosáhli.
38:40'
Na střelu od modré nyní benátecký brankář viděl a krotí puk mezi svými chrániči.
38:26'
Domácí nemohou vystřídat a hosté je svírají v kleštích, Žajdlík opět předvedl výtečný zákrok, když vyrazil kotouč směřující do horní poloviny branky.
37:58'
Domácí jsou dobrou minutu pod pořádným tlakem, obrana v čele s velice dobrým Žajdlíkem ale odolává.
36:25'
Pavlinova střela od modré proletěla až před Žajdlíka, který musel zkrotit neposedný kotouč.
36:12'
Benátečtí jako kdyby přidali na důrazu, nyní jich je plné hřiště a hosté s nimi mají starosti jako kupříkladu nyní Kachyňa s Rychlovským.
35:42'
Chrtek vytvářel zmatek za hostující brankou, nicméně domácí se do koncovky nedostali.
34:55'
Do souboje v mezikruží vlétl Dlouhý a takovou třepetavou střelou donutil Strmeně k zákroku lapačkou.
34:40'
Nyní tlak hostů trošku opadl, hraje se převážně ve středním pásmu.
33:32'
Vlach si klestil cestu před Strmeně, proti přesile se ale neprosadil.
33:14'
Hosté hrají v plném počtu.
32:56'
Benátečtí točili Motor před Strmeněm, nakonec se hostům podařilo vypíchnout puk a vyhodit.
32:22'
Hanousek trefil rameno hostujícího brankáře, tísněný Rychlovský nezametl kotouč do branky!
31:52'
Hosté se znovu osvobodili. Poté zavezl puk do pásma Vlach a také prověřil Strmeně. Nicméně Motor opět vyhazuje.
31:19'
Hosté ihned vyhazují až k Žajdlíkovi.
31:14'
Vyloučen hostující Lukáš Endál za hákování.
31:13'
Vlach ve středním pásmu vybojoval puk pro Teplého, ten ihned poslal kupředu Špačka, jenž byl nedovoleně zastaven.
30:49'
Po nepřesné přihrávce se píská hostující icing.
30:22'
Ochozy jen zašuměly, puk se ale vykutálel vedle levé tyčky Žajdlíkovy branky!
30:10'
Hosté se znovu usadili v útočném pásmu. Ani Fillman, ale ani Kachyňa neprostřelili obranný val.
29:19'
Šimánek se dral do útočného pásma, kam ale nebyl čistě vpuštěn.
28:58'
Hosté mají bleskový přechod do útoku, to předvedli i nyní, kdy jejich akci zastavil velmi dobrý Žajdlík.
28:41'
Puk je mimo kluziště, vhazovat se bude před Strmeněm.
27:51'
Benátečtí se podívali do útočného pásma, Strmeně ale nezaměstnali. Po rychlém protiútoku si Žajdlík připisuje další zákrok.
27:19'
Domácí jsou pod tlakem. Po dalším závaru Žajdlík raději přerušuje hru.
26:29'
Žajdlík si musel poradit s dalšími dvěma obtížnými střelami, které vytěsnil mimo tři tyče.
25:24'
Dančišin se proháčkoval až před domácího brankáře, poté ale nastřelil tyčku!
24:42'
Solidní závar před Žajdlíkem, domácí si ale dokázali poradit.
23:35'
Pýcha adresoval přihrávku Přikrylovi, ten ale na puk nedosáhl.
22:30'
Šírův pokus ze středního pásma vyráží Strmeň do rohu kluziště.
21:46'
Hosté jsou na ledě v pěti.
21:15'
Havlín si tentokrát udělal lepší místo ke střele, kterou s vypětím všech sil Strmeň vyrazil, nebezpečná byla i Rychlovského dorážka, kterou hostující gólman taktéž vytěsnil!
20:59'
Havlín střílel od modré čáry, přesný ale nebyl.
20:33'
Puk je znovu u domácího brankáře.
20:20'
Hosté dokázali dostat kotouč za Žajdlíkovu branku.
20:01'
Benátečtí odehráli první třetinu velmi slušně. Hosté sice určitě byli častěji střílejícím a asi i nebezpečnějším týmem. Domácí přesto dokázali několikrát zahrozit a donutit Jana Strmeně zakročit. Viděli jsme zatím jednu branku, která byla poněkud kuriózní, nicméně i takové góly v hokeji padají.
Další třetina začne přibližně v 18:23.
20:00'
19:57'
Po úmyslném ofsajdu se hra stěhuje před Žajdlíka.
19:54'
Havlínovi utekl puk do středního pásma.
19:46'
Vyloučen hostující Milan Dančišin za podrážení.
18:54'
Doležal se protáhl po pravé straně až před Žajdlíka, ten jeho střelu vyrazil, dorážku nasměroval benátecký odchovanec v českobudějovických službách mimo!
18:22'
Tentokrát zkoušel štěstí z podobného místa Kachyňa, Žajdlík má puk ve své lapačce.
18:01'
Fillman vypálil od modré, domácí brankář se ale roztáhl a puk vyrazil.
17:51'
Šimánek si udělal prostor ke střele, která končí v Žajdlíkově klíně. Heřman čekal na dorážku marně.
17:11'
Žůrek dokázal ohrozit Strmeně, který ale má puk ve své moci.
16:31'
Po vyhraném buly následovala střela od modré čáry, kterou Žajdlík vyráží.
16:23'
Vyloučeni shodně dva hráči. U domácích Tomáš Havlín za vysokou hůl, u hostů Zdeněk Doležal za nesportovní chování.
16:21'
Kachyňovu střelu od modré čáry má Žajdlík ve své moci.
15:35'
Dančišin objel branku, avšak Žajdlík u své bližší tyčky místo neměl.
14:41'
Čermák dělal rozruch před Žajdlíkem, domácí obrana si, alespoň prozatím, poradila.
14:28'
Před Strmeněm operoval Dlouhý, k němu se ale kotouč nedostal, jelikož zůstal někde mezi chrániči hostujícího brankáře.
13:58'
Hosté znovu nahodili na Žajdlíka, ten tentokrát vyrazil puk za branku.
13:47'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Obrovská chyba domácího brankáře Žajdlíka, který chytil střelu ze středního pásma, snažil se rychle rozehrát, puk ale netrefil a pro MARTINA BERÁNKA připravil lehkou pozici. Bez asistence.
13:21'
Průžek dostal puk na svoji hůl a mohl vyhodit. V tu chvíli skočil vyloučený Šír na led.
13:06'
Další tečovaná střela Pavlina až k domácímu brankáři nedoputovala.
12:52'
Pavlin napřáhl na modré čáře, avšak Žajdlík si udělal výhled a puk lapil.
12:21'
Benátečtí mohou vyhodit a nastřádat cenné vteřinky.
12:04'
Novákův nebezpečný pokus profrčel kolem Žajdlíka i levé tyčky.
11:43'
Benátečtí dokázali dostat puk alespoň do středního pásma, kde o něj bojoval Špaček.
11:25'
Havlín se dostal k puku, vyhodit se mu ale nepodařilo.
11:21'
Vyloučen domácí Jan Šír za krosček.
10:59'
Domácí se ve středním pásmu dokázali vyhnout slovinskému beku Pavlinovi, do útočného pásma už se ale nedostali.
9:52'
Žajdlíka na druhé straně nevyděsila střela z ostrého úhlu a Benátečtí opět kvapí kupředu.
9:27'
Po vyhraném buly zakončoval Havlín a Strmeň si musel připsat další zákrok. Nyní je to spíše havířovský odchovanec, kdo je častěji v permanenci.
9:20'
Vlach vnikl do útočného pásma a na modré čáře vyzval ke střele Aubrechta. Po jeho pokusu máchl Strmeň lapačkou a puk v ní nachází.
8:48'
Právě Rychlovského nyní trefila Fillmanova střela od modré čáry, puk je ve středním pásmu. Domácí útočník je v pořádku a spěchá na střídačku.
8:16'
Po důrazu domácích u mantinelu se dostal puk k Rychlovskému, ten byl ale o něj čistě obrán.
8:05'
Po hře vysokou holí se vrací hra opět ke Strmeňovi.
7:56'
Po zakázaném uvolnění se hra vrací tamtéž.
7:48'
Kotouč byl sražen do ochranné sítě nad Strmeňovou brankou, tam se také bude vhazovat.
7:35'
Mikyska se snažil překvapit Strmeně z poměrně ostrého úhlu, což se mu ale nepodařilo.
7:20'
Hosty zastavil odpískaný ofsajd, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
7:08'
Žajdlík opět v permanenci, tentokrát musel vyrazit střelu od modré čáry.
6:51'
Tentokrát nebezpečně tečoval Čermák, puk ale skončil na zadním mantinelu.
6:47'
Husova dlouhá přihrávka končí zakázaným uvolněním.
5:59'
Po delší době zasahuje také Strmeň, který má kotouč ve své moci.
5:45'
Tvrdou Pýchovu střelu schytal obětavý Průžek, puk je alespoň ve středním pásmu.
4:32'
A málem je to mohlo mrzet, po další přihrávce totiž zůstal před domácím brankářem Dančišin. Žajdlík se ale roztáhl a beton kotouč srazil do bezpečí!
4:24'
Kachyňa z ostrého úhlu zaměstnal Žajdlíka, ten si poradil, domácí se ale neosvobodili za modrou čáru.
3:54'
Na druhé straně hledal před brankou Přikryl Čermáka, ten byl ale v pokleku, tudíž na kotouč nedosáhl.
3:28'
Domácí kombinovali v útočném pásmu, nakonec z mezikruží střílel Vlach. Strmeň musel na led, aby jeho střelu zneškodnil.
2:37'
A také českobudějovického brankáře zaměstnali. Strmeň krotí puk u své levé tyčky.
2:18'
Hosté se do domácích pustili pěkně zhurta, nicméně Benátečtí se brání na jedničku. Nyní se poprvé dostali až za Strmeňovu branku.
1:10'
Po vyhraném vhazování končí další pokus hostů v ochranné síti.
1:03'
Pavlinův pokus od modré se snažil tečovat Heřman, domácí gólman má kotouč ve své moci.
0:17'
Po sedmnácti vteřinách hry byl v dobré střelecké parketě Plášil, Žajdlík puk vyráží!
00:01'

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Hosnedl) – T. Hanousek, Havlín, Jan Bednář, Husa, Aubrecht, Žůrek – Teplý, J. Vlach, D. Špaček – M. Zachar, J. Mikyska, A. Dlouhý – Chrtek, Psota, Bittner – Rychlovský, Šír, Průžek – Braid.

ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň (Da. Svoboda II) – Plášil, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Fillman, Kachyňa – Babka, R. Přikryl, Čermák – Endál, Gilbert, M. Novák – Z. Doležal, Šimánek, Heřman – Doktor, Dančišin, Beránek.

Rozhodčí: Barek, Zubzanda – Hejl, Podrazil.
Dobrý den, vítejte u dalšího online přenosu z benáteckého zimního stadionu.

Domácí hokejisté přivítají v dohrávce věhlasného soupeře. Českobudějovický Motor vévodí tabulce druhé nejvyšší hokejové soutěže s velice slušným náskokem osmi bodů. Svoji dominanci potvrdil také v minulém kole, kdy na domácím kluzišti porazil Přerov 3:1.

Benátečtí vyrazili v uplynulém kole do Kladna v notně okleštěné sestavě, která čítala pouhých pět obránců. Přesto s mnohem renomovanějším soupeřem dokázali Benátečtí držet krok a po dvou třetinách prohrávali jen 1:2. Zkušenost kladenských hráčů se naplno ukázala ve třetí třetině, kde domácí nasázeli benáteckému týmu tři branky a mohli slavit výhru 5:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.