1. česká hokejová liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Kladno - 20. října 2018   17:00

Frýdek-M.
Frýdek-M.
02:17' Mikulík (Kofroň) • 06:10' Raška (Krisl, Martynek) • 24:20' Martynek  • 26:11' Martynek (Raška) • 50:30' Martynek (Przybyla, Bartko)
5:6
(2:3, 2:1, 1:1 - 0:1)
Kladno
Kladno
04:37' Bláha  (Nash, Zajíc) • 15:07' Kubík  (Nash, Redlich) • 16:09' Zikmund  (Kubík, Nash) • 25:32' Jelínek   • 41:35' Zikmund  (Zajíc, T. Kaut) • 60:24' Vampola  (Zikmund, Kehar)
Frýdek-M.
Petr Přikryl, Vojtěch Fiala – Karel Lukš, Jiří Novák
Hala Polárka, Frýdek-Místek
1852 diváků
Kladno

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Je konec. Kladno dnes v gólovém zápase nakonec vyhrálo 6:5, ovšem potlesk si dnes zaslouží oba týmy, jelikož předvedli reklamu na hokej.
Ve 42. minutě vrátil vedení na hostující stranu Zikmund a posléze se hra uklidnila, ovšem v 51. minutě srovnal Rostislav Martynek, který tak zkompletoval hattrick.
Následně se šlo do prodloužení, kde rozhodl Petr Vampola a Kladno získalo dva body.
60:24'
Kladno právě vstřelilo branku!
PETR VAMPOLA se dostal za obránce a následně bekhendem zakončil k levé tyči Hamerlíkovy branky. Rytíři tak v dnešním zápase vítězí! Asistence: Ladislav Zikmund a Martin Kehar.
60:07'
Hladonik se dostal krátce po začátku prodloužení do šance, ale Cikánek ho vychytal.
60:01'
Prodloužení začne přibližně v 19:27.
Třetí třetina rovněž nerozhodla o vítězi a následuje tak prodloužení! Parádní zápas se skvělou atmosférou, když halu Polárka dnes navštívilo skoro dva tisíce diváků.
60:00'
59:28'
Lukáš Cikánek předvedl něco neuvěřitelného, když Kofroň vybojoval kotouč u posledního obránce Kladna a následně ho poslal na Hladonika před bránu, který z první zakončoval, ale hostující gólman se roztáhl a předvedl zákrok utkání!
59:17'
Domácí se provinili zakázaným uvolněním.
59:02'
Poté se Kladno usídlilo v pásmu domácích, ale zatím beze střely.
58:44'
Fantastický Hamerlík, který skvělým zákrokem podržel naděje domácích na body, jelikož se Vampola dostal ke střele z mezikruží, ale domácí brankář lapačkou vyrazil puk do ochranné sítě!
58:32'
Po boji v pásmu Rytířů se k puku dostalo Kladno.
58:08'
Následně skončil puk mimo hrací plochu a bude to tak další buly ve třetině Kladna.
58:03'
Kladenští se nyní provinili zakázaným uvolněním a následuje buly v pásmu Rytířů.
57:51'
57:01'
Následně se už domácí dostali do pásma soupeře a vypálili, s tím si ale poradil Cikánek.
56:39'
Petr Vampola se ocitl v tutové situaci po další velké chybě domácích, ale sám před bránou neprostřelil Hamerlíka!
56:15'
Obrovská chyba domácích, po které se dostal do šance Tomáš Redlich, ovšem přestřelil a následně ho sestřelil Patrik Husák. Dnes se hraje až na krev, která ale zatím k naštěstí vidět není.
56:02'
Hostům se povedlo vyhodit kotouč ze své třetiny.
Tak tohle je obrovská šance rozhodnout utkání ve svůj prospěch, jelikož Frýdek-Místek bude hrát čtyři minuty před koncem přesilovou hru a proto si trenéři Wojnar a Daňo vzali oddechový čas.
Oddechový čas pro domácí.
55:51'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Josef Zajíc – 2 min., krosček).
55:23'
Frýdek-Místek srovnávací branka nabudila a nyní to jsou domácí, kteří útočí.
55:11'
Kofroň se dostal ke střele z levé strany, ale tu Cikánek vyrazil.
54:54'
Adam Raška dostal nabito, ale jeho rána letěla přesně doprostřed a Cikánek si s ní poradil.
54:22'
Novotný se dostal dopředu po pravé straně, ale následně z toho nebylo nic velkého a vše se obešlo bez střely.
53:55'
Hajný se ocitl v šanci, ale jeho rána před bránou skončila těsně vedle.
53:29'
53:05'
Posléze se ale Slezanům podařilo vyhodit kotouč.
52:52'
Nyní hosté semkli domácí tým.
52:15'
Nash se sice dostal přes dva hráče Frýdku-Místku, ale posléze vystřelil vedle brány Hamerlíka.
51:55'
Kladno nyní může odpovědět v přesilové hře, jelikož byl vyloučen domácí kapitán.
51:29'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Milan Mikulík – 2 min., držení).
50:30'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Je srovnáno na 5:5! ROSTISLAV MARTYNEK se dostal s kotoučem za obránce a posléze zakončil přesně k pravé tyči a zkompletoval hattrick! Asistence: Dan Przybyla, Jan Bartko.
49:39'
Rudovský vypálil ze středního pásma, ale s tím si lehce poradil Cikánek.
49:04'
Dušan Žovinec jen nahodil kotouč na bránu hostů, kde ho chytil do lapačky Cikánek.
48:05'
Nyní se hosté provinili zakázaným uvolněním a bude to tak buly v pásmu Rytířů.
47:55'
Sedmnáctiletý Adam Raška udeřil ukázkový hit Zajícovi ve středním pásmu.
47:36'
Kladno nyní hraje to co potřebuje a nikam se zbytečně nežene.
Dnešní utkání sleduje 1852 diváků.
46:46'
Posléze se domácí provinili zakázaným uvolněním.
46:27'
Redlich jen nahodil kotouč do útočné třetiny a až na gól Kladenských zatím nevidíme moc šancí.
45:55'
Posléze se Slezané dopustili ofsajdového postavení, ve kterém byli snad dva hráči Frýdku-Místku.
45:39'
Žovinec se dostal přes dva protihráče, ale vystřelit už nedokázal a kotouč tak získalo opět Kladno.
45:03'
Josef Zajíc vystřelil z mezikruží, ale trefil jen brusli svého spoluhráče.
44:39'
Kladno zatím ovládá a dominuje ve třetí třetině. Frýdek-Místek se nemůže dostat do utkání po obdržené brance.
44:13'
Ránu Jakuba Hajného vyrazil betonem Hamerlík a podržel tak svůj tým.
43:25'
Frýdeckomístečtí sice získali kotouč na své hole, ale nic velkého z toho ani tentokrát nebylo.
42:38'
Rytíři se opět dostali ke střele a ve třetí třetině jsou zatím lepším týmem.
41:35'
Dnes padají góly hlavně z dorážek a Kladno jde už poněkolikáté do vedení! LADISLAV ZIKMUND se před bránou zorientoval nejlépe po vyražené střele Zajíce a dává gól do poloprázdné branky. Asistence: Josef Zajíc a Tomáš Kaut.
41:30'
Rytíři jsou od začátku utkání velice aktivní a opět letěla střela na branku, se kterou si Hamerlík věděl rady.
41:24'
41:12'
A opět přišla střela Kladna, ovšem následně je to Hamerlík, který si připsal další zákrok.
40:57'
Posléze si Hamerlík připsal úspěšný zákrok lapačkou.
40:17'
Domácím se podařilo vyhodit kotouč ze své třetiny, ale stále se musí bránit v oslabení.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:46.
Druhá třetina je u konce a stav je nerozhodný 4:4. Ve 25. minutě se podařilo domácím srovnat, když se prosadil z trestného střílení Rostislav Martynek, který bekhendovým blafákem zakončil pod horní tyč. O minutu později šlo ovšem Kladno zpátky do vedení. Po zmatku před bránou Frýdku-Místku uviděl kotouč jako první Šimon Jelínek a srovnaný stav tak dlouho netrval. Ovšem o další minutu později bylo srovnáno. Raška vypálil z mezikruží s čímž si ještě Cikánek poradil, ale na dorážku Rostislava Martynka neměl nárok. Ve druhé polovině druhé periody se hra zklidnila a nebyli jsme svědky nějaké velké šance.
40:00'
39:55'
Nashova tvrdá rána skončila jen nad zadním mantinelu.
39:30'
Střela Lukáše Cikánka skončila těsně vedle levé tyče domácí brány.
39:24'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Štěpán Novotný.
39:11'
Hořava vybojoval puk ve svém obranném pásmu, čímž založil útok Kladna.
38:41'
Jan Kalus si udělal místo, ale jeho následná střela byla zblokována do ochranné sítě.
38:03'
38:00'
Frýdeckomístečtí se nebojí zaútočit i v oslabení.
37:05'
Domácím se podařilo vyhodit kotouč ze své třetiny a mohou vystřídat.
36:27'
Jiří Říha ujel po pravé straně, ale následně vypálil jen vedle levé tyče Hamerlíkovy brány.
36:03'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Adam Raška – 2 min., vysoká hůl).
35:53'
Kladenští vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění.
35:44'
Velmi dobrý rychlý útok předvedli domácí a následně po nahrávce Martynka zakončoval Bartko, ovšem jen do výstroje Cikánka.
35:26'
Ladislav Zikmund si objel bránu a snažil se zakončit, ovšem Hamerlík byl včas u své levé tyče a následně položil lapačku na kotouč.
34:30'
Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1, ale než stačil vystřelit Jakub Hajný, tak mu v tom zabránili další dva hráči Frýdku.
-21:55'
Redlich se dostal ke kotouči před bránou, ale následně ho vystřelil jen vedle brány.
33:29'
Klimša se neubrzdil a skončil v bráně, která se posunula.
33:11'
Posléze se Rytíři dopustili zakázaného uvolnění a bude to tak další buly před bránou Hamerlíka.
33:02'
Krisl jen nahodil kotouč do pásma Kladna a jel vystřídat.
32:09'
31:52'
Nyní se hra trochu uklidnila a Kladno se dobře brání v oslabení.
31:05'
Posléze musel být na druhé straně připravený Hamerlík, který si poradil se zakončením a chytil kotouč do lapačky, načež neváhal a poslal ho zpátky do hry.
30:54'
Novotný se dostal ze své třetiny, až ke střele, ale tu vyrazil holí Cikánek.
30:39'
Nyní se přihrávka domácím vůbec nepodařila a kotouč skončil na zakázaném uvolnění.
30:15'
Nyní se hra přerušila, jelikož kotouč skončil mimo hrací plochu.
30:09'
Oslabení Rytířů bude trvat dál a Slezané se tak mohou dostat opět do vedení.
30:09'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Redlich – 2 min., hákování).
29:31'
Nyní Dušan Žovinec vyprodukoval dvě tvrdé střely z pravé strany, ale ty byly zblokované.
29:16'
Po fantastické kombinaci pálil z mezikruží Štěpán Novotný, ale pouze do výstroje Cikánka.
28:42'
Štěpán Novotný se po skvělé přihrávce před bránu dostal do zakončení, ale Cikánek předvedl důležitý zákrok.
28:28'
Dnes vidíme opravdu velký boj a nádherný zápas, kterému možná chybí jen nějaká bitka. Opravdu reklama na hokej jak má být.
28:09'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Adam Kubík – 2 min., krosček).
27:41'
Opět vidíme velice útočný hokej na obou stranách, ale ani jedna střela nešla mezi tři tyče.
26:11'
Je to gól a Frýdek-Místek srovnává na 4:4! Adam Raška vypálil ze středu útočné třetiny, ovšem Cikánek vyrazil kotouč jen před sebe, kde se nacházel ROSTISLAV MARTYNEK a ten opět zvedl domácí diváky ze sedadel, když usměrnil kotouč do odkryté brány. Asistence: Adam Raška.
25:32'
Hosté si berou vedení zpět na svou stranu po chybě domácího brankáře! Hamerlík si myslel, že má kotouč ve své moci, ovšem ten se nacházel pouze vedle něj, čehož si jako první všiml ŠIMON JELÍNEK a dorazil ho do frýdeckomístecké svatyně. Rychlé odpovědi na vstřelené góly trápí Frýdek-Místek od začátku sezóny skoro v každém zápase. Bez asistence.
25:14'
Patrik Husák vyslal takovou nenápadnou střelu zpoza modré čáry, se kterou si ale Cikánek poradil.
24:20'
Je srovnáno na 3:3! Na samostatný nájezd se postavil ROSTISLAV MARTYNEK, který blafákem do bekhendu překonal Cikánka!
24:20'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (trestné střílení – sekání).
24:09'
23:45'
Rudovský si sice objel bránu, ale následně přišel o puk a Rytíři jej opět vyhodili.
23:08'
Posléze přišla nepřesná přihrávka Frýdeckomísteckých a kotouč skončil ve středním pásmu.
22:29'
Kofroň lacině přišel o puk ve třetině soupeře a následně se tak Kladno vyprostilo z tlaku.
22:09'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jiří Říha – 2 min., hákování).
21:18'
Domácí bojují o puk v útočném pásmu, ale nakonec ho nezískali.
20:54'
Rytíři se nyní provinili zakázaným uvolněním a bude to tak buly před bránou Cikánka.
20:26'
Kubík nebezpečně vypálil z pravé strany, ale Hamerlík měl beton u své levé tyče včas.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:52.
První velice gólová třetina je u konce a Kladno tak vede 3:2. Už ve 3. minutě poslal domácí po aktivní hře do vedení Milan Mikulík, který zakončil po přihrávce Kofroně do poloprázdné brány. O dvě minuty později bylo ovšem srovnáno. Štěpán Bláha využil odražení se puku od zadního mantinelu a zakončil do odkryté brány Frýdku-Místku. V 7. minutě se ale domácí fanoušci mohli opět radovat, jelikož je poslal zpátky do vedení Adam Raška, který byl aktivní před bránou a z dorážky vstřelil gól. Posléze se ale domácí nechali několikrát vyloučit a v 16. minutě toho Jágrův tým využil. Adam Kubík se zorientoval před bránou po vyražení puku od Hamerlíka a srovnal. O minutu později Kladenští otočili utkání, když Kubík zabojoval o puk za bránou a posléze ho poslal před svatyní Slezanů, kde byl volný Ladislav Zikmund a ten zakončil pod horní tyč.
20:00'
19:34'
Matyášova přihrávka skončila jen na zakázaném uvolnění a bude to další buly před svatyní Hamerlíka.
18:45'
Mikulík nyní napravil svou chybu a získal kotouč na svou hůl, jinak by se Kladno dostalo do samostatného úniku.
18:18'
Posléze se dopředu dostali rysi, ale následné zakončení se moc nepovedlo a Cikánek mohl být v klidu.
18:07'
Peter Hamerlík musel nyní být ve střehu, jelikož přišla další střela z hole hostujícího útočníka.
17:33'
Bláhova střela z levé strany skončila jen na betonu Hamerlíka.
16:09'
Hosté otáčejí utkání ve svůj prospěch a vedou 3:2! Kubík zabojoval aby se nepískalo zakázané uvolnění, ovšem domácí si nepohlídali LADISLAVA ZIKMUNDA, který se ocitl před bránou sám a zakončil do horní části branky. Brendon Nash si opět připsal asistenci a nasbíral tak během dvanácti minut hattrick. Asistence: Adam Kubík, Brendon Nash.
15:58'
Kofroň vypálil ze středu útočné třetiny, ale jeho pokus Cikánek viděl a také zlikvidoval.
15:07'
I dnes je to v hale Polárce gólový den, jelikož Kladno podruhé srovnává a využívá přesilovou hru! Po chumlu hráčů před domácí svatyní se nejlépe zorientoval ADAM KUBÍK a procedil kotouč za záda Hamerlíka. Asistence: Brendon Nash, Tomáš Redlich.
14:35'
Kladenští už jsou v pásmu domácího soupeře, ale zatím stále nevystřelili.
13:45'
Domácí se od začátku utkání velmi snaží, ovšem s důrazností to přehání a je to tak další přesilovka pro Rytíře.
13:27'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Klimša – 2 min., sekání).
12:45'
12:42'
Bartko vyhodil kotouč ze své třetiny a domácí v této přesilovce soupeře do ničeho nepustili a naopak sami zaútočili.
12:01'
A právě David Kofroň se dostal s kotoučem až za posledního kladenského obránce, ale posléze nestačil zakončit.
11:45'
Rytíři opět tlačí domácí mužstvo, ale následně Frýdeckomístecké vysvobodil David Kofroň.
10:45'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Štěpán Novotný – 2 min., sekání).
10:38'
Tomáš Redlich byl tentokrát velmi blízko gólu, ale jeho dorážka do poloprázdné brány skončila těsně vedle pravé tyče!
10:06'
Adam Kubík mohl srovnat stav na 2:2, ale jeho rána při rychlém útoku skončil z levého křídla vedle brány Hamerlíka.
09:41'
Nyní předvedl Peter Hamerlík solidní zákrok proti střele z pravé strany.
09:35'
09:08'
Posléze se Slezané dostali do zakončení, ovšem ani to se nevešlo mezi tři tyče.
08:41'
Opět Kladno ukázalo ukázalo rychlý a efektivní průnik do útočného pásma, ale tentokrát beze střely.
07:59'
Hladonik vysvobodil svůj tým, když vyvezl puk, ale následně chyběl při bránění, čeho málem využil Jiří Říha, ale ten minul domácí bránu.
07:35'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Dušan Žovinec – 2 min., podrážení).
07:22'
Hosté po obdržené brance chtěli odpovědět, ale rána od modré skončila pouze na zadním mantinelu.
06:10'
Rysi si berou vedení zpět na svou stranu a zatím vidíme velice atraktivní a pohledný hokej! Jiří Krisl vypálil další tvrdou ránu, se kterou si Cikánek dvakrát dobře neporadil a ADAM RAŠKA dorazil kotouč do brány! Asistence: Jiří Krisl, Rostislav Martynek.
05:41'
Adam Raška se dostal až za obránce a následně chtěl zakončit, ovšem podklouzl a skončil pouze v bráně Kladna, načež mu bylo odpískáno postavení v brankovišti.
04:37'
Hosté srovnávají na 1:1! Nash vypálil střelu pouze do zadního mantinelu, odkud se kotouč odrazil před bránu, kde byl pohotový ŠTĚPÁN BLÁHA a vstřelil tak gól do odkryté brány. Asistence: Brendon Nash, Josef Zajíc.
04:15'
Nyní se domácí hráč provinil přihrávkou rukou a následuje tak vhazování ve středním pásmu.
03:51'
Šimon Jelínek navedl kotouč do útočné třetiny a po chvíli přišla střela jeho spoluhráče, ovšem skončila jen vedle svatyně Hamerlíka.
03:34'
Rytíři nyní sevřeli soupeře, ale posléze spadla branka a hra je přerušena.
03:04'
Jiří Říha se krátce po buly dostal do ke střele, ale ta šla těsně vedle brány Hamerlíka. Posléze se domácí dopustili dalšího zakázaného uvolnění.
02:53'
Posléze se Rytíři dostali do zakončení, ale to skončilo těsně nad bránu Hamerlíka. Následně se rysi dopustili zakázaného uvolnění.
02:17'
Domácí využívají přesilovku 5 na 4 a jdou do vedení! Kofroň poslal precizní přihrávku k pravé tyči, kde se nacházel MILAN MIKULÍK a ten z první zakončil za záda Cikánka! Asistence: David Kofroň.
01:17'
Frýdeckomístečtí mají velkou šanci se dostat do vedení, jelikož mají přesilovku 5 na 3.
00:53'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Vampola – 2 min., krosček).
00:23'
Hosté se hodně rychle nechali vyloučit, ale na začátku přesilovky se domácí mužstvo dopustilo ofsajdu.
00:12'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Brendon Nash – 2 min., podrážení).
00:01'

HC Frýdek-Místek: Hamerlík (Hlaváč) – Žovinec, Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, Krisl, Matyáš – Hladonik, Mikulík (C), Kofroň – Peterek, Novotný, Rudovský – Martynek (A), Przybyla, Raška – Christov, Klimša (A), J. Kalus.

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Nash, Zajíc, P. Hořava (A), Zelingr, Kehar, J. Říha – Kubík, Vampola (C), Zikmund – Jelínek, T. Kaut, Redlich – Hajný, Svedlund, Bláha – Vildumetz.

Rozhodčí: Petr Přikryl, Vojtěch Fiala – Karel Lukš, Jiří Novák.
V PRVNÍM VZÁJEMNÉM ZÁPASE USPĚLO KLADNO

Hned v prvním kole se proti sobě utkala dnešní mužstva na ledě Rytířů. První třetina sice branku nepřinesla, ale ve druhé periodě to napravil v přesilové hře Vampola. Slezané tak před posledním dějství prohrávali 0:1. Něco málo po minutě hry ve třetí periodě zvýšil náskok Říha.

Následně sice dal naději Frýdku-Místku v přesilové hře Rudovský, ale okamžitě odpověděl Strnad a posléze korigoval výsledek rovněž v přesilovce Kubik. Kladno tak vyhrálo jasně 4:1
KLADNO BOJUJE O ČELO TABULKY I BEZ JÁGRA

Rytíři se po klopýtavém začátku sezóny rozjeli a momentálně se nacházejí na druhém místě s dvaceti devíti body. Před posledním zápasem v Litoměřicích si Kladenští připsali hned pět výher v řadě. Ovšem na ledě Litoměřic to byli domácí, kteří šli do vedení. Vteřinu před koncem první třetiny ale srovnal Zikmund. Ve druhém dějství otočil utkání Vampola, ale ke konci periody bylo opět srovnáno. Ve třetí dvacetiminutovce se prosadili pouze domácí a Kladno prohrálo 2:3.

Nejproduktivnějším hráčem Rytířů je hned se šestnácti body Vampola, který se o první příčku dělí taky v počtu gólů společně se Zikmundem a Kubikem. Všichni tři hráči mají na účtu sedm vstřelených gólů. Trenérskou dvojici skládá Jindřich Lidický s Davidem Čermákem.

A co Jaromír Jágr? Podle dosavadních informací ani tentokrát nezasáhne do utkání jako hráč, ovšem k vidění bude na střídačce po boku právě zmíněných trenérů a bude se tak snažit svými zkušenostmi znepříjemnit den frýdeckomísteckým fanouškům.
DVA ZÁPASY, ŠEST BODŮ

Teprve podruhé v letošní sezóně šla vidět spokojenost fanoušků v hale Polárka. Po úspěšném utkání v Prostějově zavítala do Frýdku-Místku Kadaň. V první třetině byly k vidění velké zvraty, když na začátku otevřeli brankový účet rysi, ale o tři minuty později byli ve vedení hosté. Odpověď domácích ovšem byla rovněž rychlá a do šaten se šlo za stavu 2:2.

Ve druhé dvacetiminutovce šli do vedení opět Trhači, ovšem následně se o obrat postaral Hladonik a Frýdeckomístečtí vedli před posledním dějství 4:3. Konec utkání si už domácí pohlídali a počtvrté v letošní sezóně zvítězili. Aktuálně je tak Frýdek-Místek na třinácté pozici s dvanácti body. Nejproduktivnějším hráčem je s devíti body kapitán Milan Mikulík, ovšem nejlépe to pálí Janu Hladonikovi, který se trefil hned pětkrát v šesti zápasech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.