1. česká hokejová liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Slavia - 3. listopadu 2018   16:00

Slavia
19:13' J. Veselý  (J. Doležal) • 37:39' J. Drtina  (Šagát, Kubica)

Kladno právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! PETR HOŘAVA se dostal k bekhendové střele, kterou poslal k bližší tyči. Honzík tam nechal malou skulinku, kterou kladenský kapitán trefil naprosto přesně.
60:01'
Šedesát minut o vítězi utkání nerozhodlo. Za malou chvíli začne prodloužení, potažmo samostatné nájezdy.
60:00'
59:17'
Jelínek měl na holi možnou branku, ale jeho zakončení vykopl Honzík betonem na poslední chvíli!
59:00'
Běží poslední minuta třetí třetiny.
57:29'
Je srovnáno. Josef Zajíc poslal puk přes přeplněný předbrankový prostor až na levou tyč, kde do odkryté branky uklidil kotouč ADAM KUBÍK. Asistence: Josef Zajíc a Linus Anders Svedlund.
56:57'
V plném počtu je už také domácí Kladno.
55:36'
Fruch je venku z trestné lavice a začíná přesilová hra Slavie.
54:57'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Martin Kehar – 2 min., hrubost).
54:57'
Do úniku se dostal Doležal, který Brízgalu nepřekonal. Po přerušení se Keharovi nelíbilo píchnutí do lapačky brankáře Kladna a tak Doležala trochu postrčil.
54:28'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ladislav Zikmund – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Josef Saňa – 2+2 min, hrubost).
53:58'
Kubík skvěle našel před levou tyčí Zikmunda, který z první zakončoval do odkryté části branky. Honzík si připsal senzační zákrok, když koncovku Kladna vytěsnil.
53:36'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Aleš Furch – 2 min., faul kolenem).
52:08'
Na levém hrazení získal puk Šagát, který se nebojácně prohnal až před pravou tyč. Brízgala si jeho průnik a následnou střelu pohlídal.
Dnešní utkání sleduje 3033 diváků.
50:14'
Novák dokázal skrýt svou střelu ve skrumáži těl v předbrankovém prostoru, ale puk skončil sražený mimo kladenskou branku.
48:28'
Štěpán Bláha pronikl obranou hostů a z ostrého úhlu poslal bekhend ke vzdálenější tyči proti pohybu Honzíka. Bláhově koncovce chybělo pár centimetrů.
47:46'
Po souboji v levém rohu zůstal na ledě ležet Lukáš Krejčík. Ten bez pomoci odjel na střídačku, ale na místě souboje po něm zůstala krev.
45:59'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Linus Anders Svedlund – 2 min., nesportovní chování).

Po odpískání dopravil Svedlund kotouč do branky soupeře, za což je potrestán dvěma minutami.
45:44'
Po zakázaném uvolnění se hra vrátí před kladenského brankáře Brízgalu.
45:09'
Přečíslení Sešívaných zastavil bránící Kehar a dopředu mohou jít znova Rytíři.
44:25'
Kladno je teď na koni! Bojující Zikmund mezi kruhy postrčil puk na volného Štěpána Bláhu, který rychlou střelou do protipohybu orazítkoval pouze vzdálenější tyč!
43:29'
Konečně se dočkalo také Kladno. Po objetí branky to zkusil na pravé tyči JOSEF ZAJÍC, jehož první pokus dokázal Honzík vytěsnit za branku. Mladý bek Kladna ale kotouč stáhl rychle pod sebe a dalším pokusem trefil přijíždějícího hráče pražské Slavie, od něhož se puk odrazil za brankovou čáru. Asistence: Patrik Machač.
40:01'
40:00'
39:04'
Proti Říhově střele nemusel Honzík zasahovat. Puk o pár centimetrů minul pravou tyč.
38:39'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Petr Tejral – 2 min., držení).
37:39'
Slavia právě vstřelila branku!
Z poměrně klidného průběhu utkáni Kladno opět inkasuje. Šagát svou přihrávkou našel JIŘÍHO DRTINU, který z levého kruhu nic nevymýšlel a svižnou střelou překonal brankáře Kladna. Asistence: Martin Šagát a Zdeněk Kubica.
36:05'
Střílenou přihrávku dostal na hranici brankoviště Kehar, který sklepl puk těsně vedle levé tyče.
35:14'
Během minuty Kladno zatím ani jednou střelou neohrozilo branku Slavie. Dnes Rytířům přesilové hry vůbec nevycházejí.
34:14'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Ondráček – 2 min., napadení).
33:24'
Dvojici kladenských beků přebruslil rozjetý Heldák, který ale v útočném rohu prohrál osobní souboj. Hra se přelévá ze strany na stranu.
31:51'
Při kladenském útoku ztratil jeden z hráčů Slavie hokejku, což domácí nezvládli využít.
30:42'
Před levou tyč dostal přihrávku Tejtar, který z první mířil na bližší tyč, kde rychle zasáhl Brízgala.
29:57'
Domácí hrají v plném počtu.
29:13'
Štěpán Bláha vystihl křižnou přihrávku přes mezikruží a vyvezl hru ven z obranného pásma.
28:50'
Po necelé minutě se Sešívaní přeci jen dostal do útočné třetiny.
27:55'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Josef Zajíc – 2 min., hákování).
27:25'
Kubík nejprve minul brankou, přičemž se puk odrazil od zadního mantinelu zpět před branku, kde se následně snažil dorážet.
26:14'
Ve zmatcích před brankou musel dávat pozor Brízgala, kterému se podařilo betonem vykopnout tvrdší střelu z hole Hrdinky.
23:47'
Svedlundovi se otevřel dostatek prostoru ke střele. Ta nakonec skrz uličku prošla pouze na levý beton Honzíka.
23:11'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Robin Všetečka – 2 min., sekání).
22:38'
Hned za modrou čarou zachytil puk Zikmund, který po otočce poslal naslepo prudký pas směrem k brance. Tam si už z mezikruží sjížděl Kubík, ale na prudkou přihrávku nedosáhl.
22:13'
Slávisté vstoupili do druhé části aktivněji. Středu od modré nebezpečně tečoval na hranici brankoviště clonící Furch.
21:21'
Ze stejné pozice to zkusil také Kubica, ale tentokrát kladenská brankář přerušil hru.
20:56'
Po otočce se měl ke střele Všetečka, jehož pokus vykopl Brízgala betony a Kladno může jít dopředu.
20:01'
20:00'
19:13'
Velmi špatná rozehrávka skončila přímo u JANA VESELÉHO, který vší silou poslal puk do kladenské branky. Pražené se v poslední minutě ujímají vedení. Asistence: Jiří Doležal.
18:57'
Machač ostrou střelou mířil mezi betony Honzíka, který je rychle sklepl na led.
16:19'
Po dlouhé době se do sestavy Kladna vrátil Patrik Machač, který teď dobře uvolnil rozjetého Jelínka, jenž nastřelil spodní část horní tyče, od které se puk vymrštil do pravého rohu.
15:15'
Sešívaní jsou už v plném počtu. Tohle oslabení hosté zvládli v pohodě.
14:17'
Slavia je už ve čtyřech. Dvojnásobná početní výhoda Kladnu vůbec nevyšla.
13:52'
Do přihrávky za brankou zasáhl jeden z hostí a přes osobní souboje na pravém hrazení dokázali Slávisté vyhodit.
13:15'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Ondráček – 2 min., krosček).
12:56'
Kladenský útok zastavil čárový rozhodčí, který odpískal ofsajd.
12:40'
Po neúspěšné kombinaci domácích se obranné čtyřce Slavie podařilo vyhodit.
12:17'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Lukáš Krejčík – 2 min., nedovolené bránění).
12:01'
Po vhazování před Honzíkem dostal puk na modrou Kehar, jehož střela z nápřahu přes hustý provoz před brankou neprošla.
11:09'
Doležal se v dobré rychlosti protáhl přes levé křídlo a u levé tyče zkusil najít mezírku mezi betony Brízgaly. Kladenský brankář dokázal udržet puk před brankovou čarou.
10:24'
V těžké pozici pálil po osobním souboji Kaut, jehož ne příliš povedenou střelu viděl Honzík až na poslední chvíli.
09:34'
Už se zdálo, že se po průnikové přihrávce dostane do úniku Kubík. Toho ale zezadu nepustil bránící Steinocher.
08:17'
Zelingrův pokus skrz obranu hostí přistál přímo v připravené lapačce Honzíka. Prostor pro komerční přestávku.
07:17'
Vyloučený Veselý je zpět na ledě a rovnou se zapojuje do útočné akce.
06:07'
Jelínek inkasoval loket od Hrdinky, ale rozhodčí zůstávají klidní. Sešívaní se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
05:55'
Nash nabil Jelínkovi, který razantní střelou nastřelil levý beton brankáře Pražanů.
05:17'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Veselý – 2 min., sekání).
05:13'
Hosté ztratili kotouč ve vlastním pásmu, čehož se pokusil tvrdou dělovkou využít Kružík. Ten Honzíka prostřelit nedokázal.
04:02'
Z ostrého úhlu zkusil pálit na bližší tyč Kubík, kterému Honzík nenechal u své tyče žádný prostor.
03:22'
S končící přesilovou hrou pálil od modré čáry Saňa, jehož střelu Brízgala viděl včas.
02:43'
Střílející Ondráček po tvrdé ráně dojel na hranici brankoviště, jestli brankáři Kladna náhodou nevypadl puk.
01:45'
Rychle sehraná kombinace skončila ve výstroji Brízgaly, který si střelu od pravého mantinelu pohlídal.
01:18'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Hořava – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

Trest odpyká Jakub Hajný.
00:51'
Kružík z levé strany hledal najíždějícího Vildumetze, ale přihrávka přes dva protihráče neprošla.
00:06'
Veselý bekhendem nahodil puk do útočné třetiny, kam se přivalila další řada Sešívaných.
00:01'

Rytíři Kladno: Brízgala (Stahl) – Zajíc, Nash, Zelingr, P. Hořava, J. Říha, Kehar – Zikmund, Kubík, Jelínek – Vildumetz, T. Kaut, Kružík – Š. Bláha, Machač, Svedlund – O. Bláha, Filip, Hajný.

HC Slavia Praha: Honzík (Šorf) – Duda, J. Novák, J. Drtina, Steinocher, Hrdinka, Saňa, Hejda – J. Doležal, Vlček, J. Veselý – L. Krejčík, Všetečka, M. Ondráček – Heldák, Šagát, Kubica – Panna, Furch, Tejral.

Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Maštalíř, Bosák
HC Slavia Praha

Osmnáct zápasů má odehrána pražská Slavia, která dosud nasbírala třicet jedna bodů. Se zápornou bilancí branek -5 (50:55) jsou Sešívaní na osmém místě.

Trápení je i zde. V posledních pěti zápasech vyhrála Slavia pouze jednou. Po utkáních v Jihlavě a Přerově byli Sešívání bez vstřelené branky. Doma následně přivítali jihočeský Motor, který po prodloužení bral bod navíc. Výhra přišla až v Prostějově, kde Slavia přestřílela Jestřáby poměrem 3:6. Na výhru se Pražanům ale navázat nepodařilo. Kadaň dotáhla utkání až do samostatných nájezdech, v nichž zvítězila dvěma góly.
Rytíři Kladno

Před reprezentační přestávkou odehraje Kladno své dvacáté utkání. V dosavadních devatenáctí kláních vybojovali Rytíři celkem pětatřicet bodů. které stačí na čtvrté místo tabulky. Brankový rozdíl je kladný +18 (65:47).

Kladno trápí značná marodka, což má také odraz na posledních zápasech. V posledních šesti totiž vyhrálo pouze dvakrát, z toho jednou v prodloužení. Po větší prohře 2:5 na ledě Poruby neuspěli Rytíři ani ve Vsetíně, proti kterému vstřelil branku pouze bek Jiří Říha. Spravení chuti přišlo po čtyřech venkovních zápasech doma proti Benátkám. Ty dlouho odolávaly, ale třemi góly Kladno rozhodlo v závěrečné části o výhře 5:1. V posledním utkání Středočeši nestačili na jihlavskou Duklu, která ve vyrovnaném utkání zvítězila těsným výsledkem 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.