1. česká hokejová liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litoměřice : Havířov - 20. října 2018   17:00

Litoměřice
Litoměřice
23:43' J. Kloz (Rousek, Korkiakoski) • 27:12' J. Kloz (Rousek, Korkiakoski) • 28:48' M. Havelka (Strejček, J. Dvořák)
Havířov

Litoměřice si v zápase 16. kola Chance ligy poradily s Havířovem a zvítězily 3:0. O výsledku rozhodla prostřední perioda, kdy domácí nasázeli soupeři tři góly. AZet na ně nedokázal zareagovat a odjíždí domů bez bodu. Stadion naopak po výhře nad Kladnem bere další triumf.
58:00'
Na ledě probíhají poslední dvě minuty poslední třetiny.
56:08'
55:17'
Semanův pokus z pravého kruhu Michajlov zneškodnil lapačkou.
54:31'
Tomáš Gřeš dostal z mezikruží přihrávku takřka na hranic brankoviště, z těsné blízkosti ale přestřelil.
54:08'
Domácí si zahrají další oslabení, Řehoř zahákoval soupeře a vyfasoval dvě minuty.
52:17'
Procházka chtěl prostrčit mezi kruhy Bednářovi, puk se přes domácí obránce ale do svého cíle nedostal.
50:51'
49:58'
Kloz dostal opět krásnou nahrávku z pravé strany do míst mezi spodní hranou kruhu a brankoviště, zblízka ale Bláhu nepřekonal.
48:51'
Maruna odpyká dvě minuty za hákování, Stadion si zahraje v početní výhodě.
48:07'
47:40'
Antonín Bořuta zacílil z oblasti mezi kruhy, kotouč šel mimo.
47:18'
Proti střele z levého kruhu Michajlov vytasil zákrok betonem.
46:40'
Po pěkné akci Havířova zasáhl skvěle Michajlov, který na poslední chvíli chytil kotouč, který z pravé strany letěl do branky.
46:07'
Přesilovka pro Havířov. Gaspar vyfasoval menší trest za hru vysokou holí.
45:50'
Ránu od pravého mantinelu Michajlov vytěsnil pomocí betonu.
45:05'
Další zakázané uvolnění Stadionu.
44:06'
Icing Stadionu, vhazovat se bude před Michajlovem.
43:41'
Antonín Bořuta pokračuje v ostřelování litoměřické klece, tentokrát pálil mimo.
42:13'
Zakázané uvolnění Havířova.
42:03'
Jan Maruna zacílil z vrcholu pravého kruhu, Michajlov opět výborně zasáhl.
41:36'
Smetanovu střelu od modré Bláha vyrazil.
41:15'
Branislav Rehuš pálil z pravého kruhu, Michajlov vyrazil, následně si skvěl poradil i s dorážkou.
40:34'
Poskakující kotouč ukryl Bláha do lapačky.
40:01'
Oba týmy už krouží po ledě, závěrečná třetina zápasu mezi Stadionem a Havířovem za chvíli odstartuje.
Zatímco v úvodním dějství nepadl ani gól, v prostřední periodě se skóre měnilo hned třikrát. Všechny branky skončily v havířovské síti. Dvakrát se trefil Jan Kloz a jednu branku přidal Havelka. Stadion si tak před závěrečnou třetinou hýčká vedení 3:0.
40:00'
39:55'
Kloz mohl po dobré přihrávce na pravý kruh zkompletovat hattrick, z těsné blízkosti ale přestřelil.
39:13'
38:46'
Domácím se podařilo vyhodit, puku se zmocnil Dvořák, kterého ve středním pásmu zfauloval Bořuta, který si tak odpyká dvě minuty za podrážení.
38:38'
Havířovští se tlačí před domácí klec, zatím si ale počínají neúspěšně. Jediná střela z mezikruží šla mimo.
37:24'
37:10'
Bláha si připisuje po jedné z dalších střel domácích úspěšný zákrok.
35:24'
Síly na ledě se vyrovnají, za nedovolené bránění odpyká menší trest havířovský Jergl.
34:13'
Další vyloučení na straně Stadionu. Tentokrát rozhodčí posílají na "lavici hanby" Strejčka, který vyfasoval 5 + do konce utkání za zásah do hlavy a krku. Trest odpyká Ondřej Machala.
34:03'
Strejček si najel z pravé strany mezi kruhy a nebezpečně vystřelil, jeho rána šla vedle pravé tyče.
33:55'
Icing Havířova, buly proběhne před Bláhou.
33:44'
33:11'
Matai to zkoušel od modré čáry, na Michajlova si ale nepřišel.
32:28'
Po přiklepu zpoza branky se mezi kruhy ocitl Rutar, Michajlov jeho pokus vyrazil. K dorážce se žádný z hostujících hráčů nedostal.
32:06'
Bořuta zamířil od modré mimo.
31:44'
Další přesilovka pro AZet. Martin Havelka dostává dvě minuty za sekání.
31:16'
31:08'
Strejček přihrávkou od mantinelu skvěle našel na protilehlé straně Šik, ten ranou z první vypálil a Bláha měl co dělat, aby jeho pokus vyrazil rohem betonu.
30:17'
Havířov svírá domácí v obranném pásmu, od modré zkoušel vystřelit Cihlář, jeho střela byla zblokována.
29:44'
Stadionu se povedlo po krátkém závaru před vlastní svatyní vyhodit.
29:16'
Litoměřice si zahrají oslabení. Menší trest vyfasoval Jirásek za vysokou hůl.
28:48'
Litoměřice právě vstřelily branku!
A Stadion už vede o tři góly. Před Bláhovou klecí si skvěle počkal MARTIN HAVELKA a po přihrávce od Strejčka z pravé strany a takřka od mantinelu propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jan Strejček a Jaroslav Dvořák.
28:35'
27:12'
Domácí dvojnásobnou přesilovku ihned využívají. Po pěkné kombinaci se podruhé trefil JAN KLOZ. Ten využil přihrávku přesnou přihrávku z levého kruhu a z oblasti mezi brankovištěm a pravým kruhem se nemýlil. Asistence: Lukáš Rousek a Markus Korkiakoski.
26:35'
Havířov bude hrát pouze ve třech. K Mrowiecovi přibyl na trestnou ještě Kotala.
26:05'
Korkiakoski vyslal před branku kolmou přihrávku, ani jeden z jeho spoluhráčů na ni ale nedosáhl.
25:50'
Další oslabení pro AZet. Za hru vysokou holí odchází na trestnou Mrowiec.
25:47'
Smetana si srovnal kotouč a pálil takřka od modré, jeho rána šla zcela mimo .
25:06'
Z pravého kruhu to chtěl zkusit Šik, jeho střela ale byla zblokována.
24:56'
Havířov zastavuje na cestě před Michajlova ofsajd.
23:43'
Krásná akce ze strany Stadionu končí gólem v havířovské síti. Rousek přihrál křižně z levého kruhu na pravý JANU KLOZOVI, jenž z první propálil Bláhu. Asistence: Lukáš Rousek a Markus Korkiakoski.
23:28'
Kloz si najel na pravý kruh a zacílil, jeho rána šla nad.
23:07'
Stadion čeká přesilovka, za hákování odpyká dvě minuty Dudek.
22:48'
Šik se snažil prosadit slušnou ranou z mezikruží, Bláha ale vyrazil.
21:13'
Aleš Jergl si najel po pravé straně až těsně k Michajlovovi, z těsné blízkosti chtěl propasírovat puk k pravé tyčce, na litoměřického brankáře si ale nepřišel.
20:34'
Korkiakoski přihrál na levý kruh Klozovi, jenž nebezpečně vypálil. Bláha si s jeho ranou poradil.
20:01'
Za pár okamžiků vypukne v Kalich Areně druhá perioda, oba týmy už jsou nastoupeny.
První třetina je u konce a fanoušci v ochozech prozatím neviděli ani jednu branku. K ní měl blíž Havířov, který dostal po faulech domácích výhodu dvojnásobné přesilovky. Tu ale nevyužil a v samotném závěru prvního dějství navíc Gřeš netrefil zcela odkrytou domácí klec. Do kabiny tak odcházela obě mužstva za stavu 0:0.
20:00'
19:27'
Dvořák chtěl zpoza branky nahrát mezi kruhy Havelkovi, jeho přihrávka se k němu nedostala.
18:32'
Obrovská šance ze strany Havířova, střelu z pravého kruhu Michajlov jenom vyrazil směrem k protilehlému kruhu, kde se puku zmocnil Greš, ten mohl využít zcela odkrytou branku a ležícího brankáře, po jeho střele však kotouč jenom projel brankovištěm.
18:07'
Zakázané uvolnění ze strany Stadionu, vhazovat se bude po Michajlovově levici.
17:45'
Další pokus z levého kruhu, Michajlov tentokrát vytěsnil rohem betonu.
17:39'
Michajlov si po ráně od levého mantinelu připisuje další úspěšný zákrok.
17:01'
Šik s Dvořákem se hnali na Bláhu a druhý jmenovaný po přihrávce z pravé strany ze spodní hranice pravého kruhu vystřelil, proti havířovskému gólmanovi neuspěl.
15:06'
Ve skrumáží před havířovskou brankou se k puku dostal Zadražil a chtěl ho přes ostatní spleť hráčů prostrčit až za brankovou čáru, to se mu ale nepovedlo.
14:22'
Hosté si narazili kotouč o mantinel za domácí brankou a k odraženému kotouči přispěchal Procházka a z úhlu ihned vystřelil, Michajlov byl připravený.
13:41'
Haas se prohnal středem hřiště, následně si nabruslil na levý kruh a prudce vypálil, Michajlovovi puk vypadl, napodruhé ho ale chytil.
13:00'
Domácí dvojnásobné oslabení ubránili, AZet je ale nadále usazený v jejich obranné třetině.
12:50'
12:05'
Na led se vrací Řehoř a domácí se budou bránit už ve čtyřech.
11:55'
Hosté kombinují v obranném pásmu Stadionu, domácí nedokážou kotouč vyhodit.
11:19'
Další rána z obdobné pozici, Michajlov si s ní opět poradil.
11:04'
Bednářův projektil z pravého kruhu Michajlov zastavil pomocí betonů.
10:50'
Litoměřice jdou do tří, za zdržování hry míří na trestnou také J. Dvořák.
10:38'
Před brankou si krásně přiťukli kotouč Veselý s Rehušem, první jmenovaný následně vypálil z pravého kruhu. Michajlov ho vychytal.
10:05'
Hosté si poprvé zahrají v početní výhodě. Sudí posílají na trestnou lavici Marcela, který odpyká dvě minuty za hákování a navíc desetiminutový trest za nesportovní chování. Menší trest odsedí Ivan Řehoř.
09:27'
Na ledě se bojuje o každý centimetr ledu, ani jeden z týmu si ale momentálně není schopen vytvořit střeleckou příležitost.
08:07'
Po pěkné akci kališníků pálil z pravého kruhu Dvořák, ale ranou na vzdálenější tyč přestřelil.
07:24'
Radek Veselý se vydal na výlet do litoměřického obranného pásma a i když jeho pokus z dálky vypadal neškodně, Michajlov ho musel zlikvidovat nadvakrát.
06:33'
Procházka to zkouše z ostrého úhlu, Michajlov vyrazil před sebe a o dorážku z těsné blízkosti se pokoušel Cihlářu. Proti brankáři Stadionu ale neuspěl.
06:02'
Jergl se prohnal středem hřiště, poté si potáhl puk pravé straně a z ostrého úhlu vystřelil. Michajlov jeho ránu vyrazil.
05:50'
A další icing Havířova. Buly se opět vrací do obranného pásma AZetu.
05:39'
Zakázané uvolnění ze strany Havířova, vhazovat se bude před Bláhou.
05:20'
Ránu od pravého mantinelu z větší vzdálenosti Michajlov bez problémů schoval do lapačky.
04:58'
04:15'
Marcel udělal na modré chybu v přihrávce a Ondřej Procházka mohl vyrazit do sóloakce. Situaci zachránil Strejček, který ho vytlačil ze střeleckého úhlu a nedovolil mu pořádně vypálit.
03:52'
Voženílek si před hostující brankou špatně zpracoval puk a ten šel zcela mimo.
03:32'
AZet se zatím dobře brání, Stadion během přesilovky ještě nevystřelil.
02:58'
První přesilovka pro domácí. Za podrážení dostal dvě minuty Bláha, trest odpyká Dominik Cihlář.
01:32'
Dobrá šance ze strany domácích. Jebavý založil zpoza branky akci podél pravého mantinelu, k puku se následně na pravém kruhu dostal Zadražil, jenž ještě přiklepl Jiráskovi. Ten ale z dobré pozice ranou z první přestřelil odkrytou klec.
00:59'
Na středu hřiště dostal dobrou přihrávku do jízdy Flynn, jeden z hostujících obránců ho ale o puk šikovně připravil.
00:32'
Stadion se snaží dostat do obranného pásma soupeře, AZet ale prozatím dobře forčekuje.
00:17'
První střela ze strany Havířova, která přišla na Michajlova z levého kruhu. Litoměřický brankář ukryl kotouč do výstroje.
00:01'
Obě mužstva jsou na ledové ploše, zápas za malou chvíli začne.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (D. Dvořák) – Marcel, Gaspar, Smetana (C), D. Málek, Jebavý (A), Strejček, Dajčar – Korkiakoski, J. Kloz, Rousek – Voženílek, Flynn, Řehoř – Machala, M. Zadražil, Jirásek – J. Dvořák, M. Havelka, Šik.

AZ RESIDOMO Havířov: Bláha (Dufek) – Chroboček, Matai, Bořuta (A), Dudek, Rutar, Mrowiec – R. Veselý, F. Seman (A), Rehuš – Maruna (C), Haas, Jergl – Gřeš, Pořízek, Kotala – L. Bednář, Cihlář, O. Procházka..
Litoměřice po porážkách s Prostějovem a Kadaní v posledním kole Chance ligy zabraly a porazily na vlastním ledě silné Kladno 3:2. Dvěma brankami se blýskl Otakar Šik, který zaznamenal druhý a třetí gól domácího celku. Jednou trefou přispěl Lukáš Válek.

První čtvrtinu základní části tak Stadion uzavřel s dvaadvaceti body a skóre 47:44 na devátém místě ligové tabulky. V ní dýchá na záda právě svému dnešnímu soupeři z Havířova. AZet nasbíral od začátku sezony stejně jako kališníci osm vítězství a sedm porážek. Zatímco za tři body vyhrál sedmkrát, Litoměřice pouze šestkrát. Proto dělí oba protivníky v pořadí ligy pouhý jeden bodík.

Havířovští v uplynulých dvou kolech naplno bodovali, když porazili jak Ústí, tak Třebíč. Do Kalich Areny proto dorazí v dobré formě. Kališníkům bude opět chybět zraněná trojice Kadlec, Král, Pavlas. Lukáše Válka si stáhl Litvínov a Davida Kvasničku s Jakubem Pourem povolala Plzeň. Do sestavy se naopak po zranění vrací Machala. Stejně jako proti Kladnu pomůže i Jan Strejček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.