1. česká hokejová liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba 2011 : Jihlava - 6. října 2018   17:00

Jihlava
49:37' Dostálek  (J. Pohl, Kajínek) • 54:31' T. Havránek  (Harkabus)
Poruba 2011
Dolejš (Tadeáš Dvořák) – Adam, Ovčačík (A), Urbanec, Matějíček, Dundáček, Slavík – J. Káňa (A), Hudeček, Illéš – Vymazal, Zdeněk (C), Fojtík – Toman, Baláž, Ollender – Kanko, T. Jáchym, Tomi – Häring.
Čech, Ondráček – Měkýš, Otáhal
MFH Ostrava
470 diváků
Jihlava
Lundström (Brož) – J. Pohl, Kajínek (A), Půža, Suchánek, Štebih, Štindl – Dostálek, Čachotský (C), D. Čermák – Anděl, Skořepa (A), Pekr – Harkabus, Zeman, T. Havránek – Osmík, Hrníčko.

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a budu se těšit někdy brzy na počtenou.
Většina bodů dnes zůstává v Ostravě. Domácí si vypracovali dvougólový náskok ve druhé třetině, ale Jihlava nic nevzdala a dvěma góly ve třetí části srovnala a dostala tak zápas do prodloužení. V tom měli hosté více šancí, ale Dolejš svůj tým, jako mnohokrát během utkání, podržel. Samostatné nájezdy odstartovala Jihlava, ale nakonec to byli domácí, kteří se radovali.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC RT TORAX Poruba 2011, vítězný gól a prémiový bod přináší svému týmu MICHAL VYMAZAL – 3:2.
Za Duklu prověří Dolejše Harkabus, domácí gólman ale odhadl jeho pokus a vytěsnil jej mimo branku – 2:1.
Čtvrtou sérii ukončí domácí Toman, ale ten se prudkou střelou zblízka neprosadil – 2:1:
Jihlava posílá do boje Dostálka, ten se rozjel na branku, ale klička mu nevyšla 2:1.
Dalším domácím hráčem je Vymazal, kterému se podařilo vyzrát na jihlavského gólmana, když mu nejprve naznačil střelu a pak až vystřelil – 2:1.
K Dolejšovi míří Zeman, ale jeho klička za Dolejšova záda neprošla – 1:1.
Za domácí se k brance Lundströma rozjíždí Káňa, ale jeho střela končí v lapačce – 1:1.
Za Duklu se na branku rozjel Pekr, ale na Dolejše nevyzrál 1:1.
Za RT TORAX se přichystal Kanko, který střelou nad lapačku srovnává – 1:1.
Hostující kapitán Čachotský nikam nespěchal a trefuje horní část branky – 0:1.
Jihlavští samostatné nájezdy odstartují.

64:57'
Z mezikruží to ještě zkusil Suchánek, ale mířil nad.
64:48'
Těsně u branky střílel Anděl, ale ani následně neprotlačil puk do branky.
64:19'
Dukla se prosazuje do pásma velmi lehce, střely jejich hráčů jsou ale nepřesné.
63:38'
Na opačné straně se sám k brance dostal Zdeněk, ale Lundström byl připraven.
63:00'
Hosté pořádají doslova nájezdy do pásma, postupně neuspěli Kajínek, Suchánek ani Čachotský.
61:50'
Osmík zkusil tvrdou střelu do horní části branky, ale Dolejš si poradil.
61:02'
Poruba se drží v pásmu, ale nemá příliš prostoru ke střelám.
60:25'
Jihlavský Pekr se propracoval až před Dolejše, ale ten puk za svá záda nepustil.
60:01'
Po krátké pauze budeme svědky pětiminutového prodloužení.
59:26'
RT TORAX má puk pod kontrolou, ale jihlavští jsou pozorní.
58:49'
Hraje se ve středním pásmu.
58:20'
Do branky se dostával Fojtík, puk do branky nedostal, ale odražený kotouč se dostal k místu, kde zívala odkrytá klec, Zdeněk ho ale také v rychlosti nedokázal do tohoto prostoru dostat.
58:08'
Domácí rozehrávají do pásma.
57:10'
Hosté se znovu protáhli do pásma, puk nečekaně změnil směr, ale Dolejš opět v pohotovosti.
56:42'
Zakázané uvolnění pro Jihlavu.
56:33'
Dolejš se musel mít na pozoru, hráči ve žlutých dresech okupovali jeho nejbližší prostor.
56:18'
Dukla se dostala do pásma a začíná se usazovat.
55:29'
Pohl krouží svým obranným pásmem a hledá, kterým směrem by rozehrál.
55:03'
Hosté posílají puk na zakázané uvolnění.
54:31'
Dukla právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno!! S asistencí Harkabuse překonává Dolejše TOMÁŠ HAVRÁNEK – 2:2. Asistence: Tomáš Harkabus.
54:10'
Na opačné straně raději Lundström přikryl kotouč před dotírajícím Jáchymem.
53:50'
Dostálek se Zeman zkusili vyšachovat Dolejše, ale bez úspěchu.
53:32'
Dukla motá hlavy domácím hráčům, Dolejš je v pohotovosti.
52:51'
Dnešní utkání sleduje 470 diváků.
52:19'
RT TORAX v plném počtu.
51:43'
Domácí se znovu usazují k Lundströmovi a chtějí zvýšit svůj těsný náskok.
51:20'
Jihlavští vyhazují kotouč do bezpečí.
51:11'
Hudečkovi střela nesedla.
50:49'
Domácí se usadili v pásmu, a rozjeli přihrávkový kolotoč.
50:19'
Za hrubost putuje mezi trestoměřiče hostující Anděl.
49:37'
Tak to byla rychlovka, hosté se stáhli těsně k brance, VLASTIMIL DOSTÁLEK našel odkryté místečko v Dolejšově kleci a využil ho – 2:1. Asistence: Jan Pohl, David Kajínek.
49:15'
Za hru vysokou holí je potrestán domácí Urbanec.
48:38'
Poruba je znovu v pásmu, hostující gólman má plné ruce práce.
48:01'
Illéšova střela mířila mezi betony, které sklapl Lundström včas.
47:22'
Hosté rozehráli do středního pásma, tam ale stál Tomi, který mění směr hry.
46:50'
Čachotský se drží u domácí branky, spolu se Zemanem ohrožují Dolejše, ale nejsou přesní.
46:03'
RT TORAX bojoval u hostující klece, puky se ale odrážely od zadního plexiskla.
45:02'
Ofsajd odpískán hostům.
44:40'
Dostálek s Čachotským bojují těsně před Dolejšem.
44:05'
Domácí dostali puk do pásma, ale směr útoku se mění.
43:21'
Tomi sprintuje do pásma, v rohu vybojoval puk, nahrál na Jáchyma a sám se přesunul před branku, ale Lundström je připraven.
42:58'
Osmík s Havránkem si vypracovali šanci, ale Dolejš je na svém místě.
42:48'
Domácí se usadili v pásmu, ale Lundströmova klec v přímém ohrožení není.
41:50'
41:22'
Jihlavským se přesilovka příliš nedaří.
40:43'
Zakázané uvolnění pro Duklu.
40:30'
Káňa dobře narušuje jihlavskou rozehrávku.
40:01'
Domácí začnou třetí část v oslabení.
40:01'
Ve druhé třetině bylo k radosti domácích fanoušků vidět dvě branky, jednu dali porubští v přesilovce a druhou ve svém vlastním oslabení. Hráči TORAXu se celkově více pouštějí do útočení a podnikají nájezdy na jihlavskou klec. Jihlavským se naopak přestává dařit souhra, ale pravdou je, že před nimi stojí výborně chytající Dolejš, který jim nedá nic zadarmo. Nechme se překvapit, s jakou taktikou nastoupí oba týmy do třetí části.
Další třetina začne přibližně v 18:43.
1/3 – 10:7
2/3 – 9:25
40:00'
39:57'
Jihlavští dorážejí na Dolejšovu klec, ale ten je zcela koncentrovaný.
39:39'
Za hru vysokou holí je potrestán domácí Matějíček.
39:09'
Na opačné straně se podobně vedlo Pekrovi, kterému sebral gól Dolejš.
38:52'
Prudký nájezd na branku předvedl domácí Ollender, ale puk za zády Lundströma neskončil.
38:40'
V přerušené hře se může z trestné lavice přesunout Dostálek.
38:15'
Rozehrávka hostů nebude zakázaným uvolněním, Anděl sprintuje za pukem, ale do střelecké pozice se už nedostal.
38:01'
Puk je dlouho zašlápnutý u mantinelu v útočném pásmu TORAXu, sudí vyčkávají.
37:10'
Domácí se doslova protlačili do pásma.
36:38'
Dukla začíná chybovat ve středním pásmu, toho se snaží domácí chytře využít.
36:02'
Porubští v pásmu, Ollender se dostal velmi blízko, ale svůj pokus nezakončil ideálně a patřičně se na sebe zlobí.
35:29'
Šance se na obou stranách střídají.
34:42'
34:27'
Dolejš je ve svém brankovišti pozorný, Jihlavané to zkoušejí ze všech pozic.
34:00'
Jihlava rozjela přesilovkový kolotoč.
33:28'
Šance využil Vymazal, který se propracoval až k jihlavské kleci, ale Lundströma nepřekonal.
33:16'
RT TORAX vyhazuje kotouč a přesunuje se do středního pásma.
32:42'
Domácí budou hrát znovu v oslabení, za katr putuje Adam za krosček.
31:45'
31:31'
Poruba právě vstřelila branku!
Domácí dávají gól ve svém vlastním oslabení, po nahrávce Vymazala se k brance rozjel JAN HUDEČEK a překvapil Lundströma – 2:0. Asistence: Michal Vymazal.
31:09'
Kotouč je ve středním pásmu.
30:51'
Od modré pálil Pohl, ale jeho střela byla zblokovaná.
30:34'
Čachotskému střela nesedla.
30:10'
Jihlavští se usadili v pásmu a rozjeli přihrávkový kolotoč.
29:45'
Za faul kolenem je potrestán domácí Jáchym.
28:46'
Na opačné straně si až před Dolejše najel Osmík, ale domácího gólmana nepřekonal.
28:28'
Domácí využívají přesilovku, Dolejš rozehrál na JIŘÍHO ZDEŇKA, který se od modré přesunul až před Lundströma a nedal mu šanci – 1:0. Asistence: Daniel Dolejš.
28:03'
Jihlavští vyhazují kotouč k Dolejšovi.
27:50'
Od modré tvrdě pálil Ovčačík, ale přestřelil.
27:33'
Domácí jsou usazeni v pásmu.
27:02'
Za zásah do oblasti hlavy a krku je potrestán hostující Dostálek na 2+10 minut. Dvouminutový trest odpyká Čermák.
26:59'
RT TORAX v pásmu, od modré pálil Slavík, z druhé strany to zkoušel Hudeček, ale marně.
26:06'
Jihlava má puk pod kontrolou, ale nedokáže v pásmu nic moc vymyslet.
25:20'
Dolejš zalehl prostor ve své brance, přes veškerou snahu nedokázali jihlavští vydolovat kotouč a dostat ho do branky.
25:12'
24:52'
Harbakus zkoušel puk protlačit k tyči, ale marně.
24:37'
Domácí Ovčačík posílá puk do bezpečí.
24:20'
Porubští přistupují ke svému soupeři natěsno, nedávají jim moc prostoru.
24:00'
Dukla se usazuje v pásmu.
23:33'
Jihlavští se dostali do pásma, ale domácí Urbanec odpaluje puk podél mantinelu až k Lundströmovi.
23:12'
Za sekání je vyloučen domácí Illéš.
23:00'
Hosté vyhazují kotouč do rohu k Dolejšovi.
22:37'
Hostům se nedaří vymanit se z obranného pásma.
22:02'
Do pásma vyrazil Kanko s Jáchymem, ale jejich souhra neprošla.
21:38'
Útok domácích končí na ofsajdu.
21:18'
Příliš zbrklá rozehrávka hostů končí na zakázaném uvolnění.
20:50'
Za odpáleným pukem sprintoval Fojtík, ale hráč Dukly byl přece jen rychlejší.
20:36'
Dostálek chtěl u domácí branky dorážet, ale Dolejš mu nedal šanci.
20:21'
20:09'
Čachotský se rozjel na Dolejšovu klec a zakončil do jeho lapačky.
20:01'
První třetina se odehrála bez branek, a to i přesto, že domácí měli k dispozici dvě přesilovky, hosté právě jednu hrají, ale přerušila jí přestávka. K vidění byl hokej na obě strany, ale jihlavští si přece jen dokázali připravit lepší šance. Uvidíme, komu se podaří otevřít skóre dnešního zápasu.
Další třetina začne přibližně v 17:46.
1/3 – 10:7
20:00'
19:52'
Hosté se drží u Dolejše, ten je ale pozorný.
19:26'
Pěknou kličku předvedl Pohl u kruhu, ale nemířil přesně.
19:02'
Jihlavští jsou neúprosní, snaží se dostat puk do branky za každou cenu, ale domácím se daří posílat puk až za jejich branku.
18:21'
Za krosček putuje na trestnou lavici domácí Káňa.
18:02'
Domácí v pásmu, před branku si sjížděl Káňa, ale puk do braky nedostal, nepodařilo se to i jeho spoluhráčům.
17:36'
Čachotský si objel branku Poruby, ale nezakončil ideálně.
16:40'
Jihlavští si do pásma najíždějí jako na výlet, Dolejš má ale zdá se vše pod kontrolou.
15:39'
V útočném pásmu TORAXu byl u mantinelu zašlápnut kotouč.
14:44'
Půža se ve středním pásmu ujal kotouče, ale jeho spoluhráči se nedostali do žádné výhodné pozice ke střele.
13:33'
Poruba si vypracovala několik šancí, žádná ale nestačila na změnu skóre.
12:55'
Kotouč ve středním pásmu.
12:36'
Domácí znovu okupují prostor před jihlavskou brankou.
12:09'
Dukla vyhazuje puk do bezpečí, jeden z jejich hráčů se odvážně pouští k Dolejšovi.
11:48'
Od modré pálil Urbanec, ale Lundström měl dobrý výhled.
11:33'
Za podrážení je vyloučen hostující Pohl, Jihlava hraje znovu v oslabení.
11:13'
10:50'
Domácí znovu v pásmu, stahují se těsně k brance, ale Lundström je v pohotovosti.
10:37'
Jihlava znovu vyhodila, ale porubští se jen s obtížemi dostávají z obranného pásma.
10:11'
Domácí zpět v pásmu, k brance se protáhl Zdeněk, ale puk do branky nedostal, z opačné strany brankoviště to zkusil Urbanec, ale skóre se nemění.
09:42'
Jihlavským se podařilo vyhodit a následují puk.
09:13'
Za nedovolené bránění je potrestán hostující Štindl.
08:30'
Menší výměna názorů u Dolejšovy klece končí jen s malým napomenutím sudích.
07:43'
Na opačné straně si dobře najížděl Zeman, ale jeho pokus byl zblokovaný bránící hokejkou do rohu.
07:21'
Do dobré situace si najel domácí Jáchym s Tomim, ale prvně jmenovaný nevystřelil podle představ.
06:54'
Jihlavští v ofsajdu.
06:41'
Útočící strany se rychle střídají, oba gólmani jsou ve střehu.
06:00'
Příliš prudká nahrávka na Zemana končí na zadním mantinelu, ale Zeman si pro puk sjel a hned z první nastřelil Dolejše.
05:35'
Zakázané uvolnění pro domácí, znovu se vhazuje u Dolejše.
04:27'
Čermák si dobře objel porubskou klec, ale k tyči se mu nepodařilo zasunout kotouč.
03:31'
Ofsajd zmařil snahu Jihlavy.
03:00'
Dobrý zákrok pro hostujícího gólmana, vhazuje se u jeho branky.
02:26'
Dostálek to myslel dobře, ale jeho rychlá přihrávka nenašla hůl spoluhráče, ale zastavila se u Hudečka, který pokračoval směrem k Lundströmovi.
01:48'
Toman se rozjel za pukem, ale Kajínek byl u své branky dříve.
01:37'
Opakuje se stejná situace, vhazuje se znovu u Dolejše.
01:20'
Rychlá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění RT TORAXu.
01:09'
Dolejš má puk v lapačce, bude se vhazovat po jeho levici.
01:02'
Pekr několikrát ztratil kotouč, ale přesto se jihlavští dokázali dostat do pásma.
00:46'
Další dobrý zákrok pro domácího Dolejše.
00:27'
Domácí nahodili kotouč do pásma, Pohl nečekal, že dopadne přímo před něj.
00:14'
Boj po úvodním vhazování vyhrála Jihlava a Dolejš si připisuje první úspěšný zákrok.
00:01'
Který z týmů si zapíše další body do tabulky? Tak na to si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Buďte u toho s námi.
V předchozím kole vyhrál TORAX na ledě Benátek nad Jizerou 4:3 až po samostatných nájezdech, Dukla na svém ledě zvítězila 3:2 nad Frýdkem-Místkem.
Lídrem Jihlavy je se čtrnácti kanadskými body útočník Matěj Pekr (9+5), což z něj dělá i nejlepšího střelce týmu, nejlepším nahrávačem je se sedmi příhrami Josef Skořepa (2+7). Nejlepším mezi obránci je s osmi body Jakub Suchánek (2+6).Nejtrestanějším hráčem týmu je s třiatřiceti trestnými minutami útočník Dominik Hrníčko. Úspěšnějším z dvojice gólmanů je Niklas Lundström s průměrem 2,03 a úspěšností 90,91 %.
Kanadské bodování RT TORAXU Poruba 2011 vede s devíti body útočník Jakub Illéš (3+6), nejlepším střelcem jsou se čtyřmi přesnými zásahy útočníci Jozef Baláž (4+4) a Jan Hudeček (4+1). Nejproduktivnějším bekem je se třemi body Daniel Krenželok (1+2). Nejvíce trestných minut -16 – si zatím vykoledoval obránce Filip Dundáček. Z dvojice gólmanů je úspěšnější Daniel Dolejš s průměrem 2,78 a úspěšností 91,79 %.
I když od sebe oba týmy dělí v tabulce dvě příčky, patří dnešní soupeři do skupiny týmů, které mají na svém kontě 17. bodů. RT TORAX Poruba je v neúplné tabulce na 6. místě s bilancí 4-2-1-2 a aktivním skóre 32:28. Dukla Jihlava má o odehraný zápas více, patří ji 4. místo v tabulce s bilancí 4-2-1-3 a skóre 40:25. Se čtyřiceti vstřelenými brankami je Jihlava střelecky nejúspěšnějším týmem ligy.
V 11. kole Chance Ligy přivítá RT TORAX Poruba na svém ledě v exilu ostravské Multifunkční haly tým Dukly Jihlava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.