1. česká hokejová liga - 44. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Benátky n. Jizerou - 9. ledna 2019   18:00

Slavia
Slavia
07:37' M. Ondráček (J. Novák, J. Drtina) • 32:10' Vlček (J. Drtina) • 52:15' Vlček  • 58:45' L. Krejčík
4:5
(1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)

1:2 (SN)

Benátky n. Jizerou
10:32' Šír  (D. Špaček) • 36:06' Klapka  (Cikhart, Maier) • 58:52' Rychlovský   • 59:48' Teplý  (Kolmann, Průžek) • ' Kolmann
Slavia
Kostourek, Zubzanda – Hejl, Podrazil
Zimní stadión Eden
527 diváků

Já vám děkuji za pozornost a budu se zase těšit někdy u hokeje na počtenou!
Slavia v závěru přišla o vedení a nakonec prohrává 4:5 po nájezdech. Dva góly v dresu domácích vstřelil Filip Vlček, neproměnil však trestné střílení – stejně jako v prodloužení Jaromír Kverka – a Benátky si poté, co v závěru základní hrací doby srovnali Jakub Rychlovský a Michal Teplý, odnesly díky rozhodujícímu nájezdu Petra Kolmanna bonusový bod za výhru 5:4.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Benátky nad Jizerou.
Kapitán Slavie Novák nedal, za hosty rozhodl o výhře 5:4 jejich kapitán Petr Kolmann.
Novák zvolil střelu a nedává. Benátky vítězí!
Teplému bekhendový blafák nevyšel.
Podobné zakončení zvolil i Vrdlovec, ale Pařík si na něj počkal a jeho pokus vychytal.
Třikrát naznačil, vylákal Růžičku z branky a kapitán Kolmann forhendovým blafákem o tyčku posílá Benátky do vedení.
Šagát si sice Paříka položil, ale forhendový blafák nedokázal zvednout nad jeho beton.
Špaček zvolil střelecké zakončení a na vzdálenější tyč vyrovnává.
Bekhendový blafák a Vlček posílá sešívané do vedení.
Šír zvolil střelu, Růžička kryje.
Ondráček před Paříkem zamíchal, ale bránu netrefuje.
Najman trefuje horní tyč!
Samostatné nájezdy začínají.
Už nic nevymyslel a vítěze určí samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:50'
Průžek se snaží něco vymyslet s pukem v útočném pásmu.
64:30'
Hostující Špaček na jedné straně, domácí Vlček na druhé. První vystřelil na bránu, druhý ji po teči minul. Vhazování po Paříkově levici.
64:05'
Benátky znovu úspěšnější na vhazování a vyrážejí do útoku.
64:01'
Ani Kverka trestné střílení neproměňuje, v poslední chvíli mu při stahovačce ujel puk!
64:01'
Kverka se dostal sám do brejku, proti puku však vyrazil brankář Pařík. Kverka přes gólmana přepadl, ale rozhodčí nařizuje druhé trestné střílení pro Slavii v zápase!
63:45'
Vlček ujel sám na Paříka, který však chytá jeho forhendové zakončení!
63:21'
Vlček nahrával do solidní pozice Vrdlovcovi, který ale z bezprostřední blízkosti netrefuje Paříkovu branku!
62:51'
Procházkův bekhend končí na boční síťce, ale Slavia pokračuje s pukem.
62:12'
Domácí opět na vhazování neúspěšní a musí bránit.
62:08'
Kverka se znovu k puku dostal, avšak jeho nahrávku tečují hosté mimo hrací plochu.
61:57'
Kverka nejprve sebral puk Teplému, ale ten ho dobruslil a kotouč znovu uloupil.
61:06'
Vlček ztratil kotouč a kotouč mají znovu na holi hosté.
60:26'
Kolmann si vybruslil na pravém křídle a pohotově vystřelil na Šorfa. Ten dobrou šanci kapitána Benátek kryje!
60:05'
Benátky nakonec získaly puk a budou rozehrávat.
60:01'
Slavia nedokázala ubránit dvougólový náskok, Benátky dokázaly srovnat a oba týmy tak v základní hrací době berou po jednom bodu. Následuje prodloužení.
60:00'
59:48'
Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
A pozor, Benátky vyrovnávají! Kolmann nabil na levý kruh MICHALU TEPLÉMU, který střelou bez přípravy prostřeluje Šorfa! Je vyrovnáno 4:4. Asistence: Petr Kolmann a Jiří Průžek.
59:15'
Kolmannova střela trefila Šorfa, který měl co dělat, aby uchránil puk před dorážejícími hráči.
59:04'
Hosté znovu v šesti natlačení v útočném pásmu.
58:52'
Oddechový čas pro hosty.
58:52'
Novák (SLA) ještě po gólu fauloval a sešívaní půjdou znovu ve čtyřech bránit jednogólový náskok.
58:52'
Benátky však rychle odpovídají. JAKUB RYCHLOVSKÝ se prosadil na levém křídle a snižuje na rozdíl jediné branky!
58:45'
Slavia právě vstřelila branku!
Byl to velký boj, Průžek se snažil LUKÁŠE KREJČÍKA zastavit, seč to šlo, ale přestože ho nakonec poslal k ledu, slávistický útočník ještě v pádu poslal puk do prázdné branky. Slavia vede 4:2! Bez asistence.
58:28'
Hosté už zkoušejí hru v šesti.
58:03'
Teplý poslal puk do středního pásma a Benátky musejí začít ze středního pásma.
57:18'
Šorf si teď musel dávat velký pozor na Wienckovu teč Kolmannovy střely, která poslala puk o led nahoru. Kotouč však díky dobré reakci zastavil.
57:12'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jindřich Barák – 2 min., vysoká hůl).
57:08'
Průžek nabral rychlost na levém křídle a svižnou střelou se snažil překvapit Šorfa. Neuspěl.
56:13'
Pětice hráčů teď bojuje o puk u mantinelu ve středním pásmu, nakonec vítězí Benátky. Střela od modré ale bránu o dost míjí.
55:33'
Duda na nic nečekal a tvrdě pálil od levého mantinelu, Pařík však zasahovat nemusel, puk trefil boční síťku.
54:57'
54:54'
Ani Benátky nenaložily s početní výhodou, jak by chtěly a potřebovaly.
54:13'
Kotouč skončil po teči na střídačce Benátek, vhazování ve středním pásmu.
53:34'
Sešívaní vyhazují a můžou jít vystřídat.
52:57'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Procházka – 2 min., nesportovní chování).
52:40'
Krejčík chtěl před brankou dorazit Saňovu střílenou nahrávku z pravého mantinelu, ale nepovedlo se mu to.
52:15'
Domácí se radují, hosté si jdou stěžovat. Slavia však znovu vede. FILIP VLČEK se natlačil zpoza branky na bližší tyč a dotlačil puk do branky! Pařík však skončil v brankovišti a i rozhodčím chvíli trvalo, než v nepřehledné situaci gól uznali. Nakonec ale branka i po stížnostech z hostující střídačky platí.
51:42'
Šorfův zákrok proti nepříliš těžké střele Teplého rezultuje v komerční přestávku.
51:14'
Chyby se opět množí na obou stranách, ani jeden z týmů ale nechce riskovat.
50:29'
Dudův projektil od modré zblokoval nebojácný Chrtek, sešívaní ale ještě udrželi útočné pásmo.
50:03'
Teplý se Šírem se sice neprosadili – zastavila je totiž domácí obrana –, ale slávisté vyhodili na zakázané uvolnění.
49:11'
Šagát se uvolňoval na střed a těsně netrefil Paříkovu branku!
49:09'
48:39'
Ani Vrdlovec se svým pokusem neuspěl, Kunst opět hosty osvobozuje.
48:17'
Na druhou stranu naopak vyrazil Šír, Šorf chytá.
47:44'
Domácí se neudrželi v útočném pásmu, Benátky vyhazují.
47:19'
47:07'
Ještě 12 sekund budou hrát oba týmy 4 na 4, pak následuje přesilová hra sešívaných.
47:07'
Vlček zkusil bekhendový blafák, ale trefuje pouze boční síť!
47:07'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (2 min., nesportovní chování). Trest odpyká Jan Cikhart.
47:06'
Kolmann fauloval Vlčka při brejku a rozhodčí nařizuje trestné střílení!
46:41'
Hosté ovšem rychle o puk přišli a sešívaní vyrazili do útoku – konkrétně Vlček, který tvrdou střelou zajistil Slavii necelých 40 sekund před koncem oslabení vhazování po Paříkově pravici.
46:18'
Krejčík zblokoval Špačkovu pumelici od modré, Benátky však pokračují ve hře v útočné třetině.
45:38'
Novák vyhodil kotouč a vyhazuje přes všechny čáry.
45:19'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Štibingr – 2 min., faul kolenem).
45:00'
Ondráček se výborně vyhnul obránci a ještě si ho krásně obhodil, ale kotouč pouze odevzdal hostujícím obráncům.
44:25'
Havlín vybojoval puk v obranném pásmu a z levého křídla těsně míjí Šorfovu bránu.
43:48'
Tempo je sice vyšší než v první třetině, frekvence chyb však skoro stejná.
43:21'
Procházka se snažil prosadit individuální akcí, ale kapitán Kolmann ho odzbrojil a vyhazuje.
42:31'
Novák neudržel útočné pásmo a musí rozehrávat z vlastní obranné třetiny.
42:15'
Krejčík vybojoval v souboji s Maierem kotouč, hostující obránce však zůstal ležet na ledě a rozhodčí hru přerušili.
41:48'
Kunst nahodil puk a jde střídat. Tahle přesilovka se domácím vůbec nepovedla.
41:35'
40:55'
Další dobrá práce hostů, Průžek může pozdržet hru v obranné třetině sešívaných.
40:21'
Benátky ale první pokus o přechod do útočného pásma zastavily a vrátily puk do obranného pásma hostů.
40:08'
Slavia bude hrát ještě cca 90 sekund přesilovku.
40:01'
Další třetina, další vyrovnaný stav 1:1. Ve druhé třetině mírně převzali iniciativu domácí, kterýms se podařilo ve 33. minutě díky přesilovkové trefě Filipa Vlčka znovu dostat do vedení. Benátky však opět odpověděly – o čtyři minuty později srovnal po individuální akci Adam Klapka.
40:00'
39:57'
Vlček se ještě v posledních sekundách rozjel, dostal se na levé křídlo a poslední střelou se snažil něco udělat s nerozhodným výsledkem. Pařík si s jeho akcí poradil.
39:46'
Benátky vyhrály vhazování a vyhazují.
39:34'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Vratislav Kunst – 2 min., podrážení).
39:25'
Kubica se znovu snažil na brankovišti dorážet Šagátovu nabídku, zezadu ho ale fauloval Kunst a půjde si odpočinout na trestnou lavici.
39:06'
Dlouhý vystavil Šíra do ofsajdové pozice, ale protože druhý jmenovaný ztratil puk dříve, než do útočné třetiny vjel, rozhodčí nepískal.
38:55'
Sešívaní mají v závěru třetiny mírně navrch, Duda teď ale z dalšího delšího pobytu v útočném pásmu nic nevytěžil.
38:10'
A další dobrá šance pro slávisty. Vrdlovec tentokrát v pozici nahrávajícího uvolnil na levém křídle Doležala, jenž ještě hledal na druhé tyčce nehlídaného Vlčka. Tomu se ale puk zamotal a dorazit ho do odkryté branky se mu nepovedlo.
37:50'
Šagát získal puk ve středním pásmu pro Krejčíka s Vrdlovem, který jen těsně minul Paříkovu branku!
37:16'
Tvrdá střela Dlouhého od modré trefila jednoho ze slávistických obránců.
36:44'
Sešívaní mohli hned odpovědět. Kohút našel na středu volného Furcha, který bekhendem nahazoval puk na Paříka. Ten neměl kotouč ve své moci a Heldák s Kohútem se ho snažili dorazit do branky.
36:06'
Benátky znovu odpovídají. ADAM KLAPKA neztratil po pokusu o bodyček od Baráka rovnováhu, uvolnil se na střed a překonává Dominika Šorfa. Asistence: Jan Cikhart a Patrik Maier.
34:56'
Vlček podržel na levém křídle puk a připravil střeleckou pozici pro zakončujícího Saňu. Ten bránu o pár centimetrů míjí.
34:07'
Šikovné ručičky v podání Šagáta málem připravily šanci pro Kubicu, ale puk skončil po stahovačce slávistického centra jen těsně u brankáře Paříka.
33:44'
Puk se hned po vhazování odrazil k Dlouhému, jehož střelu však domácí pohotově zblokovali.
33:42'
Wiencek vjel s rychlostí do útočného pásma a připravil výbornou pozici pro Průžka, který ale nedokázal z bezprostřední blízkosti prostřelit Šorfa.
33:02'
Na druhou stranu hned vyrazili domácí a Procházka se málem dostal k dobrému zakončení na branku. Jeho střelu ale hosté nakonec stihli zblokovat.
32:44'
Benátky se snaží hned odpovědět, Havlín zkoušel překvapit Šorfa na bližší tyč.
32:10'
Druhá využitá přesilovka a druhý gól sešívaných. FILIP VLČEK převzal puk na pravé straně, odtáhl si obránce, popojel si blíž středu a přesnou střelu do bližšího horního růžku vrací Slavii vedení! Asistence: Jiří Drtina.
31:19'
Šagát si vyměnil puk s Novákem a zkoušel zaskočit Paříka. Nebezpečnější však byla dorážka, ke které se ovšem Kubica nedostal.
30:44'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Adam Klapka.
30:42'
Klapka vyrazil do útoku, stáhl si puk a zakončoval svižnou střelou do Šorfových betonů.
30:35'
Drtinovu střelu zblokoval jeden z obránců, hosté obracejí hru.
29:35'
Vrdlovec s Doležalem si narazili kotouč a druhý jmenovaný z mezikruží zakončoval. Pařík připraven.
29:13'
Vlček mířil z pravého kruhu do bližšího horního růžku, bránu těsně minul.
29:00'
Slavia kotouč z hostujících holí velmi rychle získala a Ondráček se vydal do útoku. Jeho střelu z křídla kryje Pařík, vhazování po jeho pravici.
28:38'
Kolmann čeká za brankou na příhodnou situaci k rozehrávce.
28:09'
A Šorf byl na ledě znovu, tentokrát poté, co do něj vrazila dvojice Valík – Dlouhý. Naštěstí pro domácí se velmi rychle zase zvedl.
27:42'
Práci slávistickému brankáři přidělal z modré střílející Niko, brankář sešívaných si však i přesto, že se v jednom momentě ocitl na ledě, poradil.
27:07'
Žůrek se stahovačkou uvolnil přes Drtinu a po dobré akci jen těsně míjí Šorfovu svatyni.
26:44'
Průžek se snažil najít najíždějícího si Bittnera, ale rozhodčí přerušují hru kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
26:01'
Puk končí po teči na tribunách, kde si ho jako suvenýr vezme jeden z fanoušků.
25:30'
Ondráček se ocitl sám před Paříkem, který ale jeho velkou šanci vyráží mimo!
25:25'
24:50'
Drtinova tvrdá střela Paříkovi kvůli chybějící cloně před brankářem problémy nepřidělala, Procházka pak trefil Maiera, jenž jeho střelu jen velmi těžce snášel.
24:24'
Procházka zaváží puk, domácí rozehrávají v útočném pásmu.
24:08'
Červenobílým se zatím nedaří udržet se v útočném pásmu.
23:19'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jan Cikhart – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
23:04'
Benátky ale kontrují protiútoky. Nejprve po individuální akci střílel Rychlovský, následně se snažil na pravé straně prosadit Cikhart.
22:30'
Doležalova tvrdá střela od modré nepřidělala Paříkovi příliš vrásek.
22:04'
Sešívaní mezitím drží puk v útočném pásmu. Vymyslí Štibingr nějakou kulišárnu?
21:44'
Domácí fanoušci se teď zlobí za zákrok proti Vrdlovcovi, ale rozhodčí vylučovat nebude.
21:19'
Teplý nabral rychlost ve středním pásmu a prudkou střelou vyzkoušel Šorfovu pozornost. Vhazování po levici slávistického brankáře.
20:50'
Šagátovi se ještě nepodařilo dostat puk z útočného pásma, Drtina s Ondráčkem si už poradili.
20:27'
Duda si najel na levém křídle a donutil Paříka přerušit hru.
20:11'
Kverka hledal na levém kruhu najíždějícího si Procházku, puk ale ztečoval mírně mimo jeden z hostujících hráčů.
20:01'
Máme za sebou úvodních 20 minut zápasu mezi Slavií a Benátkami. Zatím jsme měli možnost k vidění spíše pomalejší hokej z obou stran s nemalým množstvím chyb. Viděli jsme i několik šancí a oba týmy využily své první přesilovky. Nejprve v 8. minutě poslal domácí do vedení Martin Ondráček, o tři minuty později odpověděl Jan Šír. Stav je tedy 1:1. Pokračovat budeme cca v 18:54.
20:00'
19:53'
19:49'
Tentokrát se přihrávka nepovedla Šagátovi, hosté se opět osvobozují.
19:07'
Příliš statická přesilovka v podání sešívaných. Kverka neměl na pravém mantinelu komu rozehrát, a když se pokusil o pas, Benátky ho zachytily a vyhodily.
18:10'
Valíkovi nevyšla nahrávku a puk mu utekl do středního pásma.
17:51'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Tomáš Havlín – 2 min., podrážení).
17:51'
Kohút nabral rychlost na křídle a snažil se natlačit do branky. Po zákroku obránce ale upadl, bude se vylučovat.
17:36'
Hosté si teď vytvořili zajímavou střeleckou pozici, podobné té u prvního gólů domácích. Teplý ale Kolmannův projektil od modré přesně tečovat nedokázal.
17:19'
Doležal nedokázal na křídle zpracovat prudkou Doležalovu nahrávku, hrají Benátky.
16:29'
Kubica chtěl ze vzduchu sklepnout Valíkův lob, jenže nepočítal s vystupivším obráncem Maierem, který mu jeho úmysl překazil.
15:35'
A další šance Slavie. Saňa nabízel do prostoru před brankovištěm střílenou přihrávku pro Procházku. Toho zablokovali obránci, ale volný Krejčík se dostal k zajímavé dorážce, jež však narazila na chuml před brankou.
15:21'
Procházka zavezl puk do útočného pásma pro bez přípravy střílejícího Drtinu, jehož střela končí po bloku v ochranné síti. Škoda pro Slavii, vypadalo to jako zajímavá pozice.
14:29'
Kohút nabral rychlost ve středním pásmu a ihned vyslal prudký pokus směrem na Paříka. Ten ale díky teči jednoho z hostujících hráčů nemusel zasahovat.
14:05'
Už to vypadalo, že Vlček bude moci ve hře pokračovat, avšak rozhodčí nakonec odpískali přihrávku rukou.
13:27'
Chrtek vyzval do střelecké pozice na střed Wiencka, ale jeho pokus mířil mimo.
12:50'
Ondráček hledal nahrávkou před branku hůl Kubicy, kterého však zablokoval jeden z beků.
12:08'
Klapka s Cikhartem se snažili v útočném pásmu vymyslet nějakou zajímavou kombinaci, ale s kotoučem na holi objížděli rohy tak dlouho, dokud jim ho slávisté nesebrali.
11:30'
Krejčík vzal individuální akci po pravém křídle na sebe, puk ale do ochranné sítě zblokoval jeden z obránců Benátek.
10:58'
Šír se snažil vystřelit z další dobré pozice mezi kruhy, ale tentokrát už ho obrana sešívaných nenechala.
10:32'
I Benátky využívají přesilovku a je srovnáno. JAN ŠÍR si vyměnil puk se Špačkem a poté, co ho slávistická obrana nechala úplně volného před Šorfem, zavěsil pod horní tyč. Asistence: Daniel Špaček.
09:09'
Zajímavá situace se ještě udála během komerční přestávky. Fanoušci Slavie vytáhli transparenty na podporu Jana Veselého, který byl minulý týden překvapivě vyměněn do Ústí nad Labem, a začali skandovat jeho jméno.
09:09'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (David Kohút – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
09:09'
David Kohút se dostal přímo před Paříka, který proti jeho šanci výborně zasáhl. Poté slávistický útočník spadl přímo na gólmana a bude za to vyloučen.
09:02'
Na druhé straně pálil nejprve Šír a po něm Klapka, bránu ale oba míjí.
08:37'
Doležal výbornou nahrávkou zpoza branky našel mezi kruhy stojícího Vrdlovce, ale ten kotouč nezpracoval.
07:37'
A přece jenom je z toho využitá přesilovka! Jiří Drtina nabil na modrou Janu Novákovi, jehož dělovku ještě usměrnil mimo dosah Paříka před brankou výborně clonící MARTIN ONDRÁČEK. Asistence: Jan Novák a Jiří Drtina.
07:18'
Šagátova nahrávka z útočného pásma na modrou měla špatně nastavené parametry, Drtina už ji zachytil pouze ve středním pásmu!
06:37'
Sešívaní po velkém souboji u mantinelu u střídačky hostů puk nakonec vybojovali a Kverka nabíjel na první Krejčíkovi. Jeho střela jen těsně míjí Paříkovu klec.
05:55'
První šance pro Slavii, jak zahrozit. Využijí přesilovku?
05:55'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Petr Kolmann – 2 min., držení).
05:35'
První nebezpečnější situace před Paříkem – Drtinova střela z pravého křídla mířila do zajímavých pozic, ovšem hostující brankář vyráží.
04:55'
Novák ztratil při rozehrávce puk, ale Cikhart s Bittnerem si neporozuměli a zmatků v útočném pásmu nevyužili.
04:37'
Teď to opět potvrdily Benátky, píská se další ofsajd.
04:14'
Obě mužstva jako by se zatím rozehřívala, hodně puku končí mimo své původně smýšlené destinace.
03:52'
Jiří Drtina to myslel s vhazováním tak ostře, až puk vyhodil přes benátskou střídačku směrem k automatům na kafe.
03:31'
Kverkova formace neudržela útočnou třetinu, její protagonista ji poté navíc vystavil do ofsajdové pozice.
03:21'
Tahle rozehrávka Havlína spoluhráčovu hůl nenašla, což znamená icing protentokrát na druhé straně.
02:45'
Furchovo odražené nahození vracel do ohně Novák, ale trefil pouze obránce Kunsta.
02:15'
A pozor na hosty. Teplý vymýšlel zajímavou pozici pro najíždějícího si Cikharta, který ale sám před Šorfem na kotouč nedosáhl.
02:07'
Obránce hostů Žůrek neudržel na modré puk, sešívaní se mohou znovu osvobodit.
01:34'
Tentokrát napřáhl od modré Barák, ale Pařík i přes nepříjemně clonící Ondráčka s Kubicou puk vyráží.
01:13'
Kubica zkoušel rychlou střelou z první překvapit Paříka, ale trefil pouze před brankou clonícího Šagáta.
00:47'
Šír s Dlouhým nedokázali udržet v útočné třetině kotouč a Slavie obrací do útoku.
00:31'
Sešívaným se další průniková nahrávka nepovedla, rozhodčí pískají první zakázané uvolnění.
00:20'
O chvíli později to zkoušel po levém křídle Procházka, ale obrana Benátek ho vytlačila k mantinelu.
00:01'
Domácí hráči na vhazování úspěšnější, ale Šagát zastaven při prvním pokusu přejít do útočného pásma.
00:01'
Oba týmy jsou již připravené na ledě, za chvílí začínáme!

HC Slavia Praha: Šorf (J. Růžička) – Duda, J. Novák, J. Drtina, Saňa, Barák, Štibingr, Valík – Procházka, Kverka, L. Krejčík – Kubica, Šagát, M. Ondráček – J. Doležal, Vrdlovec, Vlček – Heldák, Kohút, Furch.

HC Benátky nad Jizerou: Pařík (Žajdlík) – Kunst, Kolmann, Havlín, Maier, Žůrek, Niko – Průžek, Chrtek, Wiencek – D. Špaček, Šír, A. Dlouhý – Teplý, Najman, Rychlovský – Klapka, Bittner, Cikhart.

Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Hejl, Podrazil.
HC Benátky nad Jizerou
To Benátky jsou o poznání v horší situaci. Se 43 body ztrácí z 13. místa na Slavii propastných 17 bodů a o play off si můžou jen nechat zdát. Svěřenci Jiřího Kudrny, kteří do sestavy v rámci spolupráce s juniorkou extraligového Liberce zařazují mnoho mladých hráčů, zvítězili ve čtyřech z posledních třech střetnutích a naposledy obrali o bod suveréna ligy z Jihlavy, s nímž prohráli až v prodloužení. Na ledě Slavie se ovšem Benátkám vůbec nedaří – ze sedmi zápasů vyhráli ve své historii pouhý jediný.
HC Slavia Praha
Vrátit zpět na postupové příčky se dnes pokusí hráči Slavie, kteří prohráli poslední dva zápasy a spadli na 10. místo první ligy. Na osmý Přerov a sedmé Litoměřice však ztrácí pouhý bod, i když mají o jeden, respektive dva odehrané zápasy více. Sešívaní hráli v pondělí na ledě třetího týmu Chance ligy ze Vsetína, a přestože na dva góly domácích pokaždé odpověděli, nakonec prohráli v prodloužení. Svěřenci Miloše Říhy nestačili na své protivníky v celkově pěti ze sedmi posledních utkání, v pěti z nich ale alespoň bodovali. V týmu už nehraje ofenzivní opora červenobílých Jan Veselý, který byl před minulým domácím zápasem proti Porubě vyměněn do Ústí nad Labem za Daniela Vrdlovce.
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám Vás u zápasu 44. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Benátky nad Jizerou. Úvodní vhazování je naplánováno na led pražského Edenu na 18:00.