1. česká hokejová liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Kladno - 22. září 2018   17:00

Slavia
Slavia
15:37' M. Ondráček (L. Krejčík, Šteiner) • 31:08' Furch (Heldák) • 38:32' L. Krejčík (Hrdinka) • 49:14' M. Ondráček (Saňa, L. Krejčík)
4:3
(1:0, 2:0, 1:3)
Kladno
Kladno
44:19' Kubík  (Hajný, Nash) • 46:56' Zajíc  (J. Strnad) • 52:15' Svedlund  (Kružík, Redlich)
Slavia
Přikryl, Grech – Votrubec, Ševic
Zimní stadion Eden
1772 diváků
Kladno

Z Edenu je to pro dnešek vše, děkujeme za pozornost.
Parádní zápas v Edenu je u konce! Po závaru před brankou si ještě něco důrazně vysvětlovali Kubica se Zikmundem, ale žádná větší šarvátka z toho nebude. Emocí jsme dnes na ledě každopádně viděli spoustu. Od předzápasového vyvěšení dresu Pavla Kolaříka až po strhující průběh samotného klání, kdy domácí Slavia zaslouženě vedla už 3:0, ale na konci se ještě pořádně musela strachovat o výsledek. I díky skvělému brankáři Honzíkovi ale nakonec ubránila těsné vítězství 4:3 a velice cenné tři body proti druhému celku tabulky.
59:57'
Obrovská šance Strnada na pravém kruhu, který úplně sám trefil Honzíka do ramena!
59:52'
Těsně před koncem nejspíš poslední vyloučení zápasu. Šagát vyloučen na dvě minuty + 10 minut osobní trest za vražení na hrazení.
59:42'
Domácí vyhodili a za pukem se hnal Tejral, nepodařilo se mu ale obtočit kolem prázdné branky, u mantinelu ho zastavili hostující beci.
59:09'
Říha hledal z modré čáry mezírku k útočníkům, neúspěšně, domácí skvěle brání.
58:56'
Jaromír Jágr se přesunul na mantinel, odkud ze střídačky sleduje závěrečný tlak Kladna, bude to ještě napínavé!
58:33'
Až teď prošel do útočného pásma Strnad a Kladno odvolalo brankáře!
58:07'
Šagát tvrdě napadl hostující rozehrávku, což se vyplatilo. Rytíři začínají znovu od vlastní branky.
57:43'
Kubica po buly raději rychle poslal puk do středního pásma, domácí šetří čas.
57:37'
Po zákroku Honzíka se vhazuje po levici slávistického brankáře.
57:10'
Hosté se teď snaží vymodlit také nějaký faul, ale rozhodčí nejspíš správně žádný z tvrdších zákroků Slavie nezapískali.
56:24'
Hosté konečně v plném počtu. A konečně se zase hraje v pěti na obou stranách.
56:05'
Slavia hraje přesilovku, ale v útočném pásmu se drží dál Rytíři.
55:13'
Domácí se snaží rychle posouvat puk z pásma a šetřit čas.
55:01'
Slavia znervozněla a vyhodila na zakázané uvolnění.
54:24'
Začíná se počítat trest Nashe, Slavia ale také hraje ve čtyřech, takže poměr sil na ledě je vyrovnán.
54:15'
Pokračuje přesilovka Slavie, jenže obraně domácích ujel Svedlund. Naštěstí pro domácí mu puk ujel a Honzík kotouč odrazil do rohu kluziště.
53:39'
Teď se ale dějí v Edenu věci! Heldák ztratil puk, načež byl nucen faulovat – dvě minuty za vražení na hrazení + 10 minut osobní trest.
53:10'
Po 40 sekundách je tady další trest. Nash dostává dvouminutový trest za tvrdý faul na Šagáta.
52:31'
Tak pozor! Slavia bude hrát dvě minuty proti třem. Nejdřív fauloval kolenem Říha, načež neudržel nervy Zikmund, který také dostal dvě minuty za hrubost.
52:15'
Kladno právě vstřelilo branku!
Domácí se teď hodně zlobí, protože to vypadalo na faul v útočném pásmu Slavie. Nic se nepískalo, načež ujeli Rytíři do přečíslení. Kružíkovu přihrávku před branku první útočník sice nezachytil, následně ale z druhé vlny najel LINUS ANDERS SVEDLUND, který už si poradil a zasunul puk do odkryté branky. Asistence: Daniel Kružík, Tomáš Redlich.
51:40'
Po levém křídle ujel Kehar, který rychle vystřelil a trefil tyčku, u které ale stál Honzík.
50:53'
Velký závar před brankou Slavie musel nakonec obětavým skokem řešit Honzík, kterého teď trochu přibrousili útočníci hostů. Domácí hráči si s nimi hned vyřizují účty.
50:24'
Kladno ale vůbec nic nezabalilo, moc dobře ví, že před poslední brankou Slavie bylo na ledě lepším týmem. Rychle se proto vrhá do útoku.
49:14'
Slavia právě vstřelila branku!
Sešívaní ihned přesilovku využívají. Rychle po buly vypálil obránce Saňa, jehož střelu doklepl do branky MARTIN ONDRÁČEK, který vrátil Slavii dvoubrankové vedení. Obrovská radost slávistů. Asistence: Josef Saňa,Lukáš Krejčík.
49:09'
Devatenáctiletý Vildumetz to teď pořádně přehnal, když si vyšlápl na o čtrnáct let staršího Drtinu. Tvrdým úderem ho přirazil k mantinelu, za což dostal trest 2+10.
48:55'
A Slavia raději vyhazuje přes všechny čáry.
47:59'
Hosté jsou v laufu a hrnou se dopředu. Honzík teď neví, kde mu hlava stojí.
46:56'
Drama je na světě! JOSEF ZAJÍC dostal přihrávku od Strnada na levý kruh. Na nic nečekal a rychle vypálil ke vzdálenější tyči, kde si Honzík nepohlídal volný prostor a podruhé inkasoval. Asistence: Jakub Strnad.
46:22'
Po levém křídle ujel Strnad, následně vypálil těsně vedle Honzíkovy branky.
46:07'
Naopak sešívaní nebezpečně hrozí z rychlých brejků, šanci měl teď Kubica, ale Cikánek byl pozorný.
45:56'
Hosté se drží v pásmu Slavie, který teď jde tvrdě po útočnících Rytířů. To se nelíbí hostujícím fanouškům, ale rozhodčí vylučovat nebudou.
45:14'
Rytíři teď pořádně ožili. Patnáct minut před koncem se dostali na dostřel a pořád pro ně není v Edenu nic ztraceno.
Dnešní utkání sleduje 1772 diváků.
44:19'
Už v rovném počtu hráčů na ledě předvedli Rytíři bleskový brejk. Po přihrávce Hajného se k puku dostal ADAM KUBÍK, který rychlou střelou konečně prostřelil Honzíka. Asistence. Jakub Hajný, Brendon Nash.
43:45'
Do útočného pásma opět najel aktivní Krejčík, mezi kruhy jeho střelu zblokovali obránci a puk skončil v ochranné síti.
43:23'
Teď sešívaní nemohli do pásma, píská se ofsajd.
42:34'
Do přečíslení ujel Kubica, který měl ještě spoluhráče na druhé straně, ale rozhodl se zakončit sám. Cikánek si dobře vyjel před branku a puk lapil.
42:11'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Hajný – 2 min., krosček).
42:08'
Ondráček dobře potáhl puk do pásma, kotouč pak poslal před branku na Šteinera. Ten hodně důrazně doklepával puk směrem k brance, nakonec se mu to podařilo, ale Cikánkovu klec minul.
41:30'
Útok Kladna zastavil ofsajd.
41:04'
Po buly zkusil rychlou střelu Hořava, rána ale Honzíka neohrozila a šla mimo.
40:56'
Zakázané uvolnění Slavie.
40:20'
Střelu z levého kruhu zkusil Heldák, dva decimetry vedle.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:48.
Pokud někdo před druhou třetinou očekával rychlý nástup Kladna, které bude chtít v Edenu rychle srovnat na 1:1, ten se musel hodně zmýlit. Slavia překvapivě ještě nabrala otáčky a byla ve druhé části jasně lepším týmem. Vyvrcholením všeho tak byly dvě branky – z hole Aleše Furcha a Lukáše Krejčíka. Sešívaní předvádí skvělý výkon a po zásluze vedou už 3:0.
40:00'
39:10'
Rytíři se hned rychle vrhli do útoku s jediným cílem – ještě před přestávkou snížit. Mají však jeden hlavní problém – trefit branku.
38:32'
Tak to už začíná být demolice Kladna! Při signalizovaném vyloučení ujel obraně LUKÁŠ KREJČÍK, který zavěsil přesně pod víko! Asistence: František Hrdinka.
36:24'
36:00'
V oslabení ujel do šance Štěpán Bláha, mezi kruhy ale nevystřelil přesně.
34:24'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Martin Kehar – 2 min., držení).
32:15'
Slavia je jasně lepším týmem a teď to vypadá, jako by měla přesilovku. V další šanci byl před brankou Veselý, následně Krejčík. Cikánek zatím drží Kladno od další pohromy.
31:08'
ALEŠ FURCH teď ukázal pořádnou drzost, když u pravé tyčky přebral puk a pak ho důrazně doklepal ke vzdálenější tyči a následně až do sítě. Asistence: Denis Heldák.
30:20'
29:41'
V oslabení ujel obraně Kladna Krejčík, zkusil rychlou střelu pod víko, ale puk poslal jen do ochranné sítě.
29:09'
Šagát dvakrát za sebou zachránil Honzíka, když chytil do nohy tvrdou střelu od modré. S bolestí ve tváři teď odjíždí střídat.
28:20'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Aleš Furch – 2 min., sekání).
27:49'
Další dobrou šanci měl Furch, Cikánek i tentokrát vychytal.
27:20'
Po rychlém přechodu do útoku měl skvělou šanci na pravém křídle Štibingr, se střelou ale příliš váhal a nakonec trefil Cikánka.
26:30'
Slavia je teď na ledě lepším týmem a zaslouženě se drží v útočném pásmu.
25:50'
Po pravé straně málem ujel sám Heldák, zastavil ho rychlý návrat Zelingra.
25:16'
24:40'
Další střela zblokována, Kladnu se zatím přesilovka moc nedaří.
24:05'
Od modré pálil Nash, domácí hráči se do střely obětavě vrhli.
23:16'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Josef Saňa – 2 min., podrážení).
22:10'
Drtina v klíčové chvíli podklouzl, k puku se na modré dostal Jelínek a ujížděl sám na Honzíka. Ten opět předvedl famozní zákrok, když útočníkovi Kladna puk vypíchl hokejkou.
21:40'
K odraženému puku se dostal mezi kruhy Drtina, který rychle vystřelil. Cikánek ukryl puk ve výstroji.
21:15'
Slavia zatím hraje aktivně a nechce pustit hosty do žádného tlaku.
20:40'
Strnad bez puku trefil do hlavy Kubicu, který se těžko zvedá z ledu. Rozhodčí si ale ničeho nevšimli.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:00.
První třetina dnešního slavnostního zápasu je za námi. Slavia začala aktivně, pak ale iniciativu rázně přebrali favorité z Kladna. Ti měli několik dobrých šancí včetně trestného střílení, které jel Machač. Vše ale pochytal zatím výborný brankář Honzík. Prosadili se tak domácí hráči. Nahození Krejčíka šikovně tečoval Ondráček a Slavia tak po první třetině vede 1:0.
20:00'
19:50'
Ještě před sirénou měl velkou šanci Hajný, který se po závaru dostal k puku u pravé tyče, trefil jen boční síť.
19:20'
Tlak Kladna pokračuje, ale hosté se nedokážou dostat ke střele. Nakonec po další nepovedené přihrávce vyhodil Ondráček.
18:29'
Krejčík ukořistil puk a podařilo se mu vyhodit.
18:13'
Nakonec Kružík zkusil vystřelit, ale trefil jen prvního beka.
17:53'
Kružík krouží v útočném pásmu jako kružítko, ale zatím nedokáže najít vhodnou finální přihrávku.
17:33'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Šagát – 2 min., napadení).
16:39'
Teď se ale k tlaku opět nadechuje Kladno, které Slavii zamklo v její třetině.
15:59'
V další šanci Slavie byl na pravém křídle Šagát, Cikánek puk vyrazil do rohu.
15:37'
I když Slavia zatím není v první třetině lepším týmem, za svou bojovnost je odměněna prvním gólem zápasu. Šteiner posunul puk na Krejčíka. Ten se s puk otočil a nahodil na branku, kde číhal MARTIN ONDRÁČEK. Útočník Slavie sklepl puk šikovně přesně za beton Cikánka. Asistence: Lukáš Krejčík, David Šteiner.
14:29'
Strnad se z ničeho nic ocitl sám před Honzíkem. Na pravé straně zkoušel trefit bližší tyč, ale gólman sešívaných byl znovu výtečný a vyrazil puk ramenem.
14:03'
Valík byl po vhazování v tísni na modré čáře, zkusil proto rychlé nahození, které Cikánek vůbec neviděl a měl štěstí, že prolétlo těsně nad hodní tyčkou.
13:52'
Tejral to teď zkusil sám po levém křídle, puk se odrazil od zadního mantinelu a pak ho raději přikryl Cikánek.
13:43'
Tejral zkoušel šikovně protečovat na ujíždějícího Matějku, o kousek to Slavii nevyšlo.
13:23'
Kružík se protáhl kolem beků a z pravého křídla zkoušel střelu bekhendem. Honzík byl opět připraven.
13:10'
Po levém křídle se protáhl Šteiner, načež se puk dostal k Drtinovi, který zkoušel nahození na teč. Nikdo se ale puku nedotkl a kotouč proletěl kolem branky.
12:26'
Navrátilec z trestné Krejčík se hned aktivně zapojil do útoku, při pokusu o obhození soupeře ale neuspěl.
12:10'
12:00'
Až teď po rychlé kombinaci dostal puk mezi kruhy Říha, zkusil střelu z první, ale Honzík měl dobrý výhled a kotouč vyrazil.
11:26'
Začalo oslabení Slavie, ale Kladno se zatím k ničemu nedostalo.
10:10'
Ale je tady další nepříjemnost pro Slavii. Po dvou chybách na vhazování je za zdržování hry vyloučen Krejčík. Bude se teď hrát přes minutu ve čtyřech.
10:10'
Machač se rozjel na Honzíka a zkusil ho na poslední chvíli překvapit střelou k levé tyči. Jenže to brankář Slavie čekal a puk dokázal výborně vyrazit!
10:10'
Ale pozor! Sešívaní chybovali, obraně ujel Machač, kterého podrazil Drtina – pojede se trestné střílení!
09:31'
Hned se domácí dostali do velké šance. Nejdřív mezi kruhy střílel osamocený Veselý, trefil jen hráče před sebou, následně ze stejné pozice pálil Šteiner. Jeho pokus zablokoval Cikánek.
09:21'
Teď to ale s aktivitou přehnal Zikmund (KLA), který dostává dvě minuty za podražení.
08:57'
Kladenští jsou teď všude první a hráči Slavie horko těžko zastavují jejich útočné výpady.
07:58'
Opravdu velký nápor kladenského útoku se teď valí na branku Honzíka. Kružík měl skvělou možnost mezi kruhy, ještě se ale s pukem otočil a nakonec nevyslal moc přesnou střelu.
07:27'
Kružík jel sám na Hrdinku, klička mu ale vůbec nevyšla. Rytíři však dál Slavii tlačí.
06:35'
Opět se do akce dostal Říha, který měl dobrou možnost na pravém kruhu. Odražený kotouč ale do sítě neusměrnil, dobře zasáhl Honzík.
06:04'
Říha si troufl přes dva hráče Slavie, ale zastavil ho rameno Drtiny.
05:29'
Konečně kloudná střela Slavie – od modré napřáhl Valík, útočníci domácích se ještě pokoušeli tečovat, leč neúspěšně.
05:00'
Furch přebruslil dva hráče, zastavil ho až u branky Zelingr.
04:21'
Hosté zvyšují aktivitu a probouzejí se i kladenští fanoušci. Naštěstí pro Slavii teď Kladno zastavil ofsajd.
03:16'
Na levém křídle zahrozil Vildumetz, Kladenští se ale radovali předčasně – trefil jen boční síť.
02:40'
Útok hostů opět ztroskotal na připravených obráncích Slavie.
01:51'
Furch za brankou neuspěl a dopředu jdou tak Rytíři.
01:20'
Když už to vypadalo, že se Kladno vydá dopředu, stačil se dobře vrátit Veselý a zachránil situaci.
00:48'
Slavia se od začátku tlačí dopředu a drží se v pásmu hostů.
00:18'
Útok Slavie zastavil ofsajd.
00:01'
Před začátkem zápasu přichází na led Pavel Kolařík, jehož dres bude dnes slavnostně vyvěšen!

HC Slavia Praha: Honzík (Sochůrek) – Valík, Novák, Drtina, Štibingr, Hrdinka, Saňa, Duda – Heldák, Šagát, Kubica – J. Doležal, Veselý, Šmerha – Ondráček, Šteiner, Krejčík – Tejral, Furch, Matějka

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Zajíc, Nash, Říha, Hořava, Zelingr, Kehar – Redlich, Kubík, Kružík – Strnad, Machač, Vildumetz – Š. Bláha, Zikmund, Hajný – O. Bláha, Svedlund, Jelínek

Rozhodčí: Přikryl, Grech – Votrubec, Ševic.
Jaromír Jágr dnes nakonec nenastoupí!
Nejproduktivnějšími hráči obou celků jsou v této sezoně zatím dva mladíci:

David Matějka, Slavia – 2+2 (20 let)
Adam Kubík, Kladno – 5+1 (19 let)
HC Slavia Praha
Sešívaní se sice po čtyřech zápasech krčí na předposlední pozici tabulky, před sobotním kláním proti Kladnu ale vyhlašují – chceme vyhrát pro Koláče! (Pavla Kolaříka) Motivace slavnostního okamžiku je veliká. Pro bývalého spoluhráče Kolaříka, který bude zápas při svém výjimečném loučení s kariérou určitě sledovat, chce mladý tým Slavie vyhrát. Nebude to mít určitě jednoduché, protože proti rozjetému Kladnu nastupují domácí jako ti, od nichž se body moc nečekají. První bodový zápis si svěřenci trenéra Říhy zapsali na své konto až v minulé kole, kdy vyhráli v Kadani 6:4. A to i když po první třetině prohrávali 1:3.

Rytíři Kladno
To hosté jsou na tom zatím letos i bez Jaromíra Jágra mnohem lépe. Z pěti zápasů vydolovali 11 bodů a drží se na druhém místě tabulky. Rytíři třikrát vyhráli za plný počet bodů, dvakrát pak prohráli – vždy ale až po nájezdech (s vedoucí Porubou a naposledy s Jihlavou). Na Slavii tak určitě můžou nastoupit sebevědomě. A pokud se do týmu konečně zapojí i Jaromír Jágr, budou Kladenští jistojistě pro Slavii dost velkým soustem.
Dnešní zápas Slavie proti Kladnu bude speciální ze dvou velkých důvodů:

1. Ke stropu haly v Edenu bude vyvěšen dres slávistické legendy Pavla Kolaříka – ten po loňské sezoně ve 45 letech ukončil hráčskou kariéru. Dres s jeho číslem 72, které nosil na zádech po dvacet sezon ve Slavii, tak bude vyřazen a Pavel Kolařík se dočká před začátkem duelu s Kladnem obrovské pocty, až sešívaný trikot bude stoupat ke střeše Edenu.

2. Svůj první zápas v sezoně si na ledě Slavie s největší pravděpodobností střihne Jaromír Jágr. Kladenská ikona zatím do hry za Rytíře nezasáhla kvůli zdravotním komplikacím, na sobotní mač v Praze už by ale měla být připravena.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.