1. česká hokejová liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Přerov - 10. září 2018   18:00

Slavia
Slavia
18:35' Kubica (Šagát) • 37:22' M. Ondráček (L. Krejčík)
2:4
(1:0, 1:2, 0:2)
Přerov
Přerov
24:17' Pšurný  (T. Doležal) • 25:52' M. Kratochvíl  (Goiš, M. Pohl) • 44:44' M. Kratochvíl  (Pšurný, Goiš) • 55:24' M. Kratochvíl  (Goiš, Hejcman)
Slavia
Přerov
Klimeš (Šurý) – Pala, R. Černý, M. Novotný, Zbořil, Malina, M. Pohl, Padrnos – T. Doležal, T. Sýkora, Rachůnek – Milan Procházka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, M. Kratochvíl – Moučka, Navrátil, Kylnar.

V Edenu je dobojováno. Zubři zásluhou dvou branek Matouše Kratochvíla, který v celkovém zúčtování zaznamenal hattrick, ovládli třetí třetinu a zaslouženě si do Přerova odváží tři body za vítězství 4:2. Slavii tak vstup do sezony s omlazeným kádrem příliš nevyšel a do středy, kdy se představí v Českých Budějovicích, mají co zlepšovat. Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera a zase někdy u Onlajnů na počtenou!
59:23'
Kotouč je za domácí brankou, tohle už vypadá se slávisty bledě.
58:32'
Po srážce s jedním ze soupeřů zůstal na ledě ležet Jiří Doležal. Domácí příznivci se hodně zlobí a žádají si faul, trestné lavice nicméně zůstávají prázdné.
58:00'
Dvě minuty do konce třetí třetiny. Vršovičtí jsou na puku, nedokáží však vymyslet žádnou kloudnou akci.
56:25'
Domácí fanoušci nic nevzdávají a sympaticky fandí dál, před jejich miláčky však čeká obtížný úkol. Zvládnou slávisté ještě průběh utkání zvrátit?
55:24'
Přerov právě vstřelil branku!
A z protiútoku odskakuje Přerov do dvoubrankového vedení MATOUŠ KRATOCHVÍL má dnes střeleckou, z levého kruhu v úniku víceméně jen plácl do puku, který letěl těsně nad zemí a překvapil tak Polívku, který evidentně čekal zakončení do horní části branky. Je z toho hattrick pro hostující číslo 26! Asistence: Jiří Goiš a Darek Hejcman.
54:55'
Veselý se hezky proháčkoval až před Klimeše, backhand ale nezvedl do požadované výšky a vyprášil tak hostujícímu brankáři pouze připravené betony.
53:51'
Teď už to však Zubrům nevyšlo a vhazovat se bude před Klimešem. Poslední minuty jsou jasně v režii svěřenců Miloše Říhy.
52:40'
Pala byl v úzkých před napadajícím Doležalem, přesto dokázal vyhodit přesně tak, aby se puk zastavil na hranici icingu. Slavia začíná utahovat šroubky.
51:28'
Chvilku v útočném pásmu s kotoučem na holi si užívala druhá vršovická letka, nicméně pozorně stínující beci nedovolili žádné vážnější ohrožení branky.
50:11'
49:49'
Saňa včas vystoupil proti střele a osvobozuje Slavii.
49:00'
Krejčík se vystavil při úniku do těsného ofsajdu, což se nelíbí Ondráčkovi. Útočník Pražanů následně míří na krátký pohovor k arbitrům, kteří si podobné chování nechtějí nechat líbit.
48:39'
Přerov zamkl Slavii před Polívkou, který ovšem vytáhl dobrý zákrok lapačkou a přerušuje hru.
48:11'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Novák – 2 min., hákování).
47:19'
Je to teď takové rozlítané. Chvíli útočí Přerov, chvíli Slavia, nicméně největším úspěchem byla zatím nastřelená boční tyč od Sýkory.
45:37'
Veselo mohlo být i na druhé straně, k dorážce z mezikruží se dostal Šagát, jenže Klimeš vytáhl bravurní zákrok a udržel puk v teploměru.
44:44'
Podobně jako domácí ve druhé třetině, tak i Zubři skórují z ojedinělé akce! MATOUŠ KRATOCHVÍL se zmocnil puku na modré čáře, udělal dva rychlé kroky a zpoza obránce vystřelil. Polívka toho moc neviděl a přesně umístěná rána mu prolétla nad pravým ramenem přesně do šibenice. Asistence: Roman Pšurný a Jiří Goiš.
43:47'
Podobné řešení na druhé zkoušel jeho bratr Tomáš, jednak mu však střela tolik nesedla, druhak byl Polívka perfektně připraven a padající touš mlsně schoval v lapačce.
42:37'
Kolem stojícího protihráče se obtočil Doležal a backhandem hodně vystrašil zadumaného Klimeše. Ten podobné řešení evidentně vůbec nečekal a měl co dělat, aby včas zasáhl betonem.
41:42'
Kubica si v souboji s Černým nejspíš pomohl také trochu rukama a hostující bek se po tvrdém zákroku jen těžko zvedá z ledu. Následně je Zubrům odpískán icing.
40:27'
Šmerka včas dojel vyhozený kotouč a předložil nahrávku Novákovi, který do toho práskl vší silou, ke své smůle však minul kotouč a hokejka jen tak nazdařbůh zaduněla o led.
40:01'
Zubři sice nedokázali zkraje druhé části využít 110 vteřin trvající přesilovku 5 na 3, leč následně během minuty otočili dvěma slepenými góly Pšurného a Kratochvíla výsledek ve svůj prospěch. Slavia se snažila o srovnání, na ledě však dlouhou dobu byla spíše v roli bránícího celku. To změnil až dvě a půl minuty před koncem Ondráček, který po ojedinělé akci stanovil skóre na 2:2. Ve třetí třetině je tak startovní pozice obou soupeřů stejná, začínat se bude cca v 19:45.
40:00'
39:35'
Po vyhraném buly se na modré čáře dostal ke střele Zbořil, nicméně včas mu do ní vložil hokejku Panna a hrací předmět se tak stává kořistí jednoho z fanoušků v domácím kotli.
39:07'
Krátce po ohlášení poslední minuty se navíc dostali i do obrovské šance. Před Polívkou dorážela hned trojice bruslařů ve žlutém, puk se po krátké skrumáži nakonec vynořil těsně vedle tyčky!
38:27'
Jsou to nicméně hosté, koho inkasovaná branka nakopla, a nadále motají pětici v červeném v jejich vlastním pásmu.
37:22'
Slavia právě vstřelila branku!
Blesk z čistého nebe! Zubři dlouho drželi Pražany zamčené v jejich pásmu, následně však nechali ujet Krejčíka, který zavezl puk až do vzdálenějšího rohu, odkud jej po krátké valné hromadě prostrčil na MARTINA ONDRÁČKA, který z hranice brankoviště propálil Klimeše mezi betony! Asistence: Lukáš Krejčík.
36:01'
Nepřesná rozehrávka hostí končí icingem. Poslední minutu se vůbec nic zajímavého neudálo, sledujeme zejména souboje v území nikoho, které končí většinou tím, že je puk opálen kamsi do rohu.
35:08'
Na hranici útočné třetiny hlídkoval Tejral, který následně obdržel prudký centr z obranného pásma. Zpracovat jej však nedokázal a ještě se přitom vystavil do ofsajdu, žádné vzrušení se tak nekoná.
33:51'
Hosté v plném počtu. Nepovedená dvouminutovka domácích, Klimeš nemusel zasahovat.
33:05'
Při nepovedené souhře slávistů to chvíli vypadalo, že hokejistů v červenobílé kombinaci bylo na ledě šest. Píšťalka rozhodčích sice zůstává němá, ne však hostující fanoušci, kteří názor na danou situaci dávají hodně hlasitě najevo.
32:52'
Drtina dostal nabito na modrou, odkud nicméně trefuje jen prvního obránce, ten následně vyhazuje přes všechny čáry.
31:51'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Mikuláš Pohl – 2 min., podrážení).
31:26'
Procházka příliš dlouho otálel s rozehrávkou a dovolil Kubicovi vložit mu do ní hůl. Po odrazu od ní zamířil kus černé gumy až ke stropu vršovického zimáku, kde orazítkoval jeden z polštářků sloužících k umírnění zvuku.
29:56'
Hodně hluchá pasáž hry. Oba soupeři puk více ztrácejí, než aby s ním tvořili. Obrany mohou být v naprostém klidu.
29:17'
28:25'
A další zbytečná ztráta puku v podání domácího kapitána. Svěřencům kouče Říhy se zatím přesilovka vůbec nedaří.
27:30'
Velká hrubice Nováka. Ten ztratil na modré čáře lehký kotouč, z následného protiútoku pak zakončoval úplně osamocený Hejcman, který však vysoko přestřeluje.
27:17'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Milan Procházka – 2 min., příliš mnoho hráčů).
26:36'
Sešívaní nevěší hlavy a ihned se ženou za vyrovnáním. Kohút se hezky vyměnil s Krejčíkem a zavezl puk za modrou čáru, místo střely nicméně zvolil přihrávku právě na svého spoluhráče, kterou hostující obrana dokázala zachytit.
25:52'
Stačila necelá dvouminutovka a nálada v Edenu je rázem diametrálně odlišná. Domácí vymysleli dvě hrubé chyby v krátkém časovém sledu, nejprve jeden z obránců nedůrazně vystoupil proti MATOUŠI KRATOCHVÍLOVI, který následně prostřelil Polívku trestuhodně na bližší tyč. Asistence: Jiří Goiš a Mikuláš Pohl.
24:17'
Studená sprcha pro slávisty, kteří od konce dvojnásobného oslabení byli jasně aktivnějším týmem. Zubři zavezli puk do pásma a následně rozpoutali chaos před bezmocným Polívkou, který nakonec jen vleže sledoval ROMANA PŠURNÉHO, který z bezprostřední blízkosti propasíroval touš za jeho záda. Asistence: Tomáš Doležal.
23:06'
Hejcman se už už natahoval po skákávém puku, se kterým by následně uháněl sám na Polívku, bravurním zákrokem na poslední chvíli mu jej však uzmul Drtina, který si užívá ovací publika.
22:00'
Domácí v plném počtu. Ve dvojnásobném oslabení si nakonec připsali o jednu střelu víc, než jejich soupeř.
21:32'
Zatím je to od Zubrů prachbídné, ještě jsme neviděli střelu na bránu.
20:26'
Hosté stáli rozestavení v přesilovkové formaci, Moučkovi se však vůbec nepodařila rozehrávka a Pražané se osvobozují.
20:01'
První třetina nové sezony v Edenu je za námi a zatím nám nabídla poněkud neurovnaný hokej z obou stran. Jak Slavia, tak i Přerov střídali světlé momenty s těmi horšími, lépe z toho však vychází domácí, kteří vedou zásluhou trefy Zdeňka Kubici. Zubři budou mít velkou šanci na snížení už zkraje druhé periody, kdy si zahrají téměř dvouminutovou přesilovku 5 na 3 – ta začne přibližně v 18:58.
20:00'
20:00'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (František Hrdinka – 2 min., držení).
19:50'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Josef Saňa – 2 min., sekání).
19:44'
Pražané se krátce před sirénou málem dostali do dvoubrankového vedení. Saňovu ránu od modré chytře tečoval Veselý do protipohybu gólmana, který následně jen sledoval, jak touš míjí jeho pravou tyč doslova o milimetry.
18:35'
Sešívaní se krátce před koncem první třetiny dostávají do vedení! Šagát se na hranici kruhu dostal k puku a z první vystřelil. První dorážku ZDEŇKA KUBICI do úplně prázdné klece ještě Klimeš dokázal fantastickým zákrokem zneškodnit, na tu druhou už však byl krátký! Asistence: Martin Šagát.
16:43'
A následně jej tam dobrou půlminutu podržet. Nikoliv aktivní hrou, ale prostým zašlápnutím puku u domácí střídačky.
15:39'
Šagátově pětce se dlouhým zámkem podařilo utavit druhou přerovskou formaci, která už víceméně jen tahala nohy po ledě, po mnoha pokusech o střelu však nakonec přichází osvobození Zubrů, kterým se poštěstilo snad napopáté vyhodit touš do středního pásma.
13:23'
Po delší odmlce, způsobené zejména nepřesnou hrou obou celků, si mezi kruhy najel Šteiner, jehož štípavý projektil orazítkoval Klimešovi levý biceps a následně zamířil do rohu.
11:37'
Jednu z nich mohli využít Kohút s Krejčíkem, jenže to by druhý jmenovaný musel trefit puk při svém pokusu z hranice kruhu.
10:45'
Slavii jakoby uplynulé momenty nabudily a při svém pressinku se dostávají až za hostující klec. To žlutě oděným bruslařům moc klidu na hokejce nepřidává a naopak kupí chyby.
09:48'
Divoké momenty na obou stranách. Nejprve hezkou kombinaci zakončil pouze do betonu Klimeše Veselý, na druhé straně pak Přerov dojel zakázané uvolnění a z mezikruží střílel Sikora, do jehož stoprocentní šance na poslední chvíli vložil hokejku Hrdinka.
09:17'
Velké zmatky před Polívkou. Gólman červenobílých už ležel rozpláclý na zádech, přesto však dokázal udržet puk před brankovou čarou. Následně se do jednoho z dorážejících Zubrů pustil Ondráček, vše je ale nakonec vyřešenou domluvou.
09:04'
Další z mnoha technických prohřešků proti pravidlům, Ondráčkovo nahození končí icingem.
08:35'
Riskantní rozehrávku Šagáta dokázal vypíchnout Rachůnek, ke své smůle však až milimetry za modrou čarou. Další odpískaný ofsajd.
08:19'
Kylnar byl při vyhození na icing sestřelen jedním z napadajících slávistů, po chvilce se ale zvedá a se sklopenou hlavou odjíždí na střídačku. Té se nelíbí, že zákrok nebyl oceněn dvěma minutami, arbitři však své rozhodnutí odmítají změnit. Vhazovat se bude po Klimešově levici.
08:11'
Tejral při průniku do útočného pásma zvolil kličku v ten nejméně vhodný moment. Domácím je dopískáno postavení mimo hru.
07:22'
Chvíli v útočném pásmu operovali s Pukem Zubři, nic kloudného však nevymysleli a naopak pustili do úniku po hrazení Doležala, jehož nikterak nebezpečnou střelu schovává Klimeš ve své výstroji.
06:49'
Polívka tlumí nebezpečnou střelu od modré, v Edenu je následně vyhlášena první komerční přestávka této sezony.
05:45'
Přerovští hodně vysoko napadají a domácím tím způsobují vskutku nemalé starosti. Už dobrou minutu a půl se ekipa z Vršovic nedostala přes vlastní modrou čáru.
04:27'
04:16'
Chytrá teč Veselého málem skončila brankou, skvěle však zareagoval strážce hostující svatyně, jenž kus černé gumy vyrazil na poslední chvíli vyrážečkou.
03:58'
Novák střílel od modré jen do připraveného Klimeše, který následně raději touš pokryl lapačkou. Vhazovat se bude po jeho pravici.
03:33'
Nedůraznou slávistickou obranou se až do zakončení prodral Kratochvíl, Polívka vyráží do rohu.
02:44'
Slávistům se přesilovka příliš nedaří, při přechodu do útoku se navíc vystavili do ofsajdu, který je navíc posouzen jako úmyslný.
02:22'
První zákrok Klimeše, jenž včas sklapl betony proti Šmerhově ráně z úhlu.
01:57'
Kubica si vybruslil až mezi kruhy, jeho přízemní střela však těsně míjí pravou tyč.
01:26'
A znovu musí Pražané začínat až u své klece. Přes všechny čáry vyhodil Kratochvíl.
00:39'
Hned v úvodu se do velké výhody dostávají sešívaní, kteří si zahrají čtyřminutovou přesilovku. V jejím úvodu zkoušel střílet Krejčík, obrana hostí však puk vyráží do bezpečí.
00:27'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Doležal – 2 min., nebezpečná výstroj).
00:01'

HC Slavia Praha: Polívka (Sochůrek) – Hrdinka, J. Novák, J. Drtina, Antoš, Hejda, Saňa, Štibingr – J. Doležal, J. Veselý, Šmerha – Panna, Šagát, Kubica – M. Ondráček, Kohút, L. Krejčík – Furch, Šteiner, Tejral.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šurý) – Pala, R. Černý, M. Novotný, Zbořil, Malina, M. Pohl, Padrnos – T. Doležal, T. Sýkora, Rachůnek – Milan Procházka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, M. Kratochvíl – Moučka, Navrátil..
HC ZUBR PŘEROV

Přerovští mají Pražanům co oplácet. Jejich loňská cesta soutěží, ve které po základní části skončili na pátém místě, totiž měla mnohem předčasnější konec, než v jaký fanoušci věřili. Zubři ve čtvrtfinále play-off vyfasovali právě Slavii a ač se mělo jednat o vyrovnanou sérii, po čtyřech prohraných zápasech začala v Přerově dovolená.

Ani příprava se však Zubrům nepovedla podle představ. Z jedenácti zápasů uspěli pouze ve dvou, nepodařilo se jim navíc porazit ani papírově slabší soupeře z druhé ligy. Vše si ovšem svěřenci trenérů Přecechtěla a Dočkala vynahradili hned v prvním ligovém kole. Na domácím ledě přivítali jihlavskou Duklu a loňského účastníka nejvyšší soutěže díky perfektní druhé třetině porazili 5:4. Připíší si dnes skalp dalšího slavného soka?

Na rozdíl od Pražanů budou mít Zubři výhodu v tom, že přes léto jen minimálně obměnili kádr. Jistě, velmi citelný je například odchod střelce Šlahaře, Přerov se však i nadále může spolehnout například na služby Romana Pšurného či Marka Sikory. Stálicí v hostující kleci je pak Lukáš Klimeš.

HC SLAVIA PRAHA

Sešívaní o letní pauze hodně obměnili a omladili kádr. V týmu skončila řada opor včetně trenéra Razýma, nahradilo je však dravé mládí, které málem srazilo i pražskou Spartu. Nový lodivod červenobílých hokejistů, Miloš Říha, měl na výběr z více než čtyřicítky bruslařů, ze kterých nakonec poskládal tým s věkovým průměrem pouhých 24 let, který v přípravě ovládl 7 zápasů z 10.

Kapitánem nově vybudovaného mančaftu pak určil vršovickou legendu, dnes devětatřicetiletého obránce Jana Nováka, který společně s několika dalšími třicátníky bude mít za úkol co nejlépe usměrňovat dravé mládí v cestě za úspěchem. Fanoušci si také jistě pamatují dalšího věrného obránce Jiřího Drtinu, o góly by se pak mělo starat především duo Lukáš Krejčík – Jan Veselý, kteří své kvality ukázali už právě v přípravě.

POSLEDNÍ UTKÁNÍ SLAVIE

Slavia – Kladno 2:5
Benátky – Slavia 4:5pp
Kobra – Slavia 2:6
Slavia – Sparta 2:3pp
Litoměřice – Slavia 1:2
Příjemný podvečer z vršovického Edenu, kde bude úderem osmnácté hodiny vhozeno úvodní buly druhého kola hokejové Chance ligy, ve kterém změří síly HC Slavia Praha s HC ZUBR Přerov! Pro domácí se jedná o premiéru v novém ročníku, naopak hosté budou chtít navázat na cenný skalp ze soboty, kdy doma porazili silnou Jihlavu 5:4.