1. česká hokejová liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí n. Labem : Jihlava - 24. září 2018   18:00

Ústí n. Labem
10:17' Planý (Severa) • 38:59' Jícha  • 40:14' Tůma (Roubík, M. Vágner)
3:4
(1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)

0:1 (SN)

Jihlava
Jihlava
07:33' Harkabus  (Suchánek, Pekr) • 47:51' Čachotský  (Dostálek, J. Pohl) • 50:15' Anděl  (Pekr) • 65:00' Čachotský
Grech, Kostourek – Kotlík, Ševic
Zimní stadion Ústí nad Labem
998 diváků
Jihlava

Já vám děkuji za pozornost. Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek.
Vhazování: 40:28.
V samostatných nájezdech se jako jediný prosadil zkušený kapitán Dukly Tomáš Čachotský a připsal týmu z Vysočiny bod navíc. Celkově tedy Dukla veze ze severočeské metropole vítězství 4:3 po samostatných nájezdech.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
Autorem vítězné branky je TOMÁŠ ČACHOTSKÝ.
Lukáš Volf trefil pouze tyč!
Tomáš Harkabus nepřekonal Dlouhého.
Josef Jícha netrefil mezeru mezi betony Brože.
Vlastimil Dostálek ani nezakončil, kotouč nechal za sebou.
Daniel Vrdlovec kličkou do forhendu neuspěl.
Adam Zeman mířil na lapačku, ale tu měl Dlouhý připraven.
Jakub Planý to udělal skvěle, ale také nepřekonal Brože.
Matěj Pekr minul branku Jana Dlouhého, ten si však na kotouč sáhl.
Jaroslav Roubík trefil pouze lapačku Brože.
Tomáš Čachotský do bekhendu krásně proměnil.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení dnešní utkání také nerozhodlo, a tak nás čekají samostatné nájezdy a to po pěti na každé straně.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:35'
Průnik a následnou střelu Miha Štebiha tečoval před brankou Tomáš Harkabus jen těsně nad branku Jana Dlouhého.
64:17'
Matěj Pekr vypálil z pravého kruhu ostrou ránu, ale ramenem se zaskvěl Jan Dlouhý!
64:00'
Probíhá poslední minuta prodloužení. S pukem hraje Dukla.
63:30'
Václav Krliš se snažil zakončit z otočky, trefil však pouze brusle Adama Zemana.
63:12'
Tomáš Harkabus se před branku Jana Dlouhého nedostal a skončil přes hokejky domácích na ledové ploše.
62:34'
Slovan zásluhou Lukáše Volfa kotouč pouze odevzdal Dukle.
61:00'
Rozhodnout však mohl Lukáš Anděl, ale sám před Dlouhým neuspěl se svou bekhendovou kličkou.
60:15'
Jaroslav Roubík začal prodloužení s pukem na hokejce.
60:01'
HC Slovan Ústí nad Labem – HC Dukla Jihlava po 3. třetinách 3:3.

Čeká nás prodloužení třech proti třem. Pokud se po pěti minutách nerozhodne, čekají nás samostatné nájezdy.
60:00'
59:34'
Dukle patří závěr třetiny, ale ani na dvakrát kotouč nedostal na Dlouhého Jakub Suchánek.
58:40'
Tomáš Harkabus mohl rozhodnout dnešní utkání! Ujal sám na Dlouhého, ale střelou nad lapačku neuspěl! Jan Dlouhý nyní zachránil domácí Slovan!
Dnešnímu utkání přihlíží 998 diváků.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:40'
Dukla přežila těžké oslabení a hraje v plném počtu.
56:55'
Lukáš Volf při přechodu přes modrou čáru poslal přihrávku do ofsajdu, ale jestli to byl ofsajd, tak jen velmi těsný. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
56:14'
Antonín Melka to vzal na sebe a individuální akcí se dostal přes obránce a mířil nad rameno Jana Brože, ten však vytáhl další skvělý zákrok!
55:49'
Lukáš Volf měl opět vedoucí branku na hokejce! Z otočky posílal kotouč za Jana Brože, který reflexivně kotouč vytáhl lapačkou nad břevno!
55:40'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Josef Skořepa – 2 min., hákování).
55:33'
Po průniku Vrdlovce pálil těsně vedle pravé tyče Lukáš Volf! To byla velká šance Slovanu na vedoucí branku!
55:00'
V tuto chvíli se hraje hokej nahoru a oba týmy chtějí rozhodnout ještě v základní hrací době.
54:03'
Slovan je v plném počtu, ale ve stejný moment mohl zvedat ruce nad hlavu Adam Zeman, který si našel u pravé tyče odražený puk od zadního mantinelu a dorážel jej za Dlouhého, který se však roztáhl na brankové čáře a skvělým zákrokem podržel Slovan!
52:50'
Antonín Melka mohl v oslabení poslat Slovan zpět do vedení! Z mezikruží však jeho ránu srazil obránce Dukly těsně nad branku Jana Brože!
52:35'
Josef Jícha osvobodil domácí.
52:03'
A Dukla má velkou možnost utkání během pár minut otočit. Přesilová hra přichází pro Duklu v ideální možný moment.
52:03'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jakub Planý.
51:16'
Dukla má nyní jasně více ze hry a začíná zúročovat své zkušenosti. Dlouhý musel vyrážet nebezpečnou ránu od modré z hole Jana Pohla.
50:15'
Dukla právě vstřelila branku!
Obrovský tlak Dukly vyústil ve vyrovnávající branku! Matěj Pekr našel krásnou přihrávkou mezi kruhy LUKÁŠE ANDĚLA, jenž kotouč umístil za Dlouhého – 3:3! Asistence: Matěj Pekr.
48:43'
A Jihlava ožila, další průnik před brankou domácích musel zastavit až Jan Látal skvělým obranným zákrokem.
47:51'
Dukla dlouho držela Slovan v zámku, a nakonec z toho vyústila branka v síti Jana Dlouhého. Po zmatku před brankou dorazil kotouč do odkryté branky TOMÁŠ ČACHOTSKÝ, který tak využívá přesilovou hru a snižuje stav dnešního utkání – 3:2! Asistence: Vlastimil Dostálek, Jan Pohl.
46:53'
Jihlavští rozehráli přesilovku výborně, ale do finální přihrávky před brankou vložil hůl domácí kapitán Martin Vágner.
46:27'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jakub Mert – 2 min., hákování).
45:54'
Až nyní se k puku dostal nejaktivnější hráč Dukly, Tomáš Harkabus, ten ale z levého kruhu přestřelil branku Jana Dlouhého.
44:38'
Diagonální přihrávka Jaroslava Roubíka se až na hokejku Antonína Melky nedostala. Slovan však po třetí brance kontroluje hru.
44:00'
Jakub Planý kotouč nahazoval před branku Dukly, a moc nechybělo, aby do kotouče vložil hůl Daniel Vrdlovec a usměrnil jej do sítě.
43:07'
Průnik Tomáše Harkabuse zastavil u pravého mantinelu dobrým obranným zákrokem Jakub Mert.
42:38'
Dukla je v plném počtu.
42:00'
Antonín Melka sice zavezl kotouč do třetiny, ale Tomáš Čachotský jej o kotouč obral a vyhodil přes všechny čáry.
41:28'
Přihrávka rukou zastavuje nyní útok domácího Slovanu.
41:07'
Slovan musí začít přesilovku opět od své branky po vyhození Kajínka.
40:38'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Matěj Pekr – 2 min., nedovolené bránění).
40:14'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Slovan v úvodu třetí třetiny navyšuje své vedení! Obrovskou smůlu měl obránce Dukly, kterému se mu kotouč zastavil o kaluž před brankou a Jaroslav Roubík kotouč posunul na MARTINA TŮMU, který propálil Brože – 3:1! Asistence: Jaroslav Roubík, Martin Vágner.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:48 .
Druhá třetina byla ve znamení boje o každý metr ledu. Nakonec však v závěru druhé dvacetiminutovky potěšil domácí fanoušky po samostatném úniku brankou Josef Jícha, a Slovan jde do kabin po 2. třetině s vedením 2:1.
40:00'
39:30'
Josef Skořepa posílal zadovkou kotouč před branku domácích, ale tam si jej nenašel žádný z jeho spoluhráčů.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:59'
Slovan jde v závěru druhé třetiny do vedení! JOSEF JÍCHA se dostal do samostatného úniku a kličkou do bekhendu nedal Brožovi v brance Jihlavy šanci – 2:1! Asistence: Bez asistence.
38:28'
Lehké nahození Davida Merty bekhendem schoval v lapačce Jan Brož.
38:13'
Po icingu Slovanu se hra přesouvá před domácí branku.
38:00'
Po kombinaci Daniela Vrdlovce a Josefa Jíchy měli hosté velké štěstí, střela z hole druhého jmenovaného jen těsně minula levou tyč Brožovi branky!
37:41'
Tomáš Harkabus si počkal na vrcholu kruhu na přihrávku, a ranou z první zkusil pozornost Jana Dlouhého, ten byl opět přesný se svým zákrokem.
37:00'
Jan Látal napřáhl na modré, trefil však pouze brusle blokujícího Lukáše Anděla.
36:33'
Po ráně Petra Štindla byla tentokrát v pozoru lapačka domácího brankáře.
35:33'
David Kajínek nahazoval švihem kotouč od modré a Jan Dlouhý toho moc neviděl, reagoval na poslední chvíli, ale za to přesným zákrokem vyrážečkou.
35:00'
Josef Jícha dorážel vyražený kotouč Janem Brožem, ten však odolal, a to i dalším dvěma pokusům domácích z bezprostřední blízkosti.
33:40'
Tomáš Čachotský se svou rychlostí dostal za obranu Slovanu, ale tísněný nedokázal kotouč zasunout za Jana Dlouhého, který již byl skoro kličkou jihlavského forwarda překonán.
33:16'
Daniel Vrdlovec je na ledě. Slovan v plném počtu.
33:01'
Rána Davida Kajínka se zastavila před brankou o klubko hráčů, každopádně nejpozornější byl Jan Dlouhý, který si puk našel a ukryl do své lapačky.
32:13'
Josef Jícha odvedl pořádný kus práce v oslabení, když vyvezl kotouč a ještě ohrozil branku Dukly. Našetřil tak velmi cenné vteřinky pro domácí.
31:18'
Hned v úvodu vyslal tvrdou ránu od modré Jakub Suchánek. Jan Dlouhý si puk našel a vyrazil jej.
31:16'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Daniel Vrdlovec – 2 min., podrážení).
30:19'
Antonín Melka zahrál výborně v defensivě, když obral o kotouč Matěje Pekra a nepustil jej do šance, která hrozila po průniku hostujícího forwarda po pravém mantinelu.
29:38'
Kotouč na střídačce Slovanu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
29:30'
Jan Dlouhý vyráží do ochranné sítě střelu Davida Kajínka od modré.
28:35'
Slovan dosáhl druhé branky, když se před brankou prosadil Tomáš Jandus! Radost domácím však překazili sudí, kteří po poradě branku neuznali pro dosažení branky úmyslným kopnutím.
27:45'
Dukla Jihlava hraje v plném počtu. Vyloučený Václav Půža je na ledové ploše.
27:40'
Až nyní si počkal s pukem na vrcholu kruhu Daniel Vrdlovec, a svou ranou prověřil lapačku Jana Brože, ta však byla na místě.
27:12'
Jakub Suchánek vyvezl další kotouč do bezpečí z pohledu jihlavské Dukly.
26:18'
Přesilovky se dnes Slovanu nedaří. Antonín Melka rozehrál pouze na hokejku Tomáše Harkabuse, který dokonce prověřil Jana Dlouhého.
25:45'
Slovan se hned po buly vyhnal z útočné třetiny.
25:45'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Václav Půža – 2 min., vysoká hůl).
24:57'
Martin Tůma se prezentoval hodně rozvážnou rozehrávkou a resultovala z toho rána Davida Kajínka od modré, nicméně do připraveného Jana Dlouhého.
23:16'
Martin Tůma neprocedil svou přihrávku přes brusle Miha Štebiha.
23:03'
Krásným průnikem se prezentoval Jakub Planý a akci zakončil přesnou přihrávku na modrou, odkud střílel švihem Jakub Mert. Jan Brož v brance Dukly si na jeho pokus počkal a vyrazil hokejkou do rohu kluziště.
22:15'
Tomáše Čachotského nepustil do pásma Slovanu dobrým obranným zákrokem Josef Jícha.
21:33'
A další icing Dukly přesouvá hru opět před Jana Brože.
20:50'
Martin Weinhold nestřílel od modré švihem vůbec špatně. Jan Brož nic neviděl a musel reflexivně zasáhnout vyrážečkou.
20:43'
Nepřesná přihrávka Davida Kájinka končí zakázaným uvolněním Dukly.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:53 .
HC Slovan Ústí nad Labem – HC Dukla Jihlava po 1. třetině 1:1.
Slovan je herně mírně aktivnější, nakonec jsme však viděli v první třetině po jedné brance na obou stranách. Za Jihlavu se prosadil bývalý ústecký hráč Tomáš Harkabus. Za Slovan vyrovnával premiérový střelec Jakub Planý.
20:00'
19:55'
Matěj Pekr se snažil v závěru třetiny natlačit před Jana Dlouhého a zakončit, nakonec však pouze posunul domácí klec.
19:38'
Dukla Jihlava v plném počtu.
19:00'
Poslední minuta první třetiny. Ani tato přesilovka se domácím nedaří.
18:30'
Nakonec kotouč zkušeně vyvezl výborný hráč do oslabení Tomáš Čachotský.
18:10'
Slovan dlouho kombinuje s pukem na hokejce v pásmu, zatím však bez střelby.
17:38'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Dominik Hrníčko – 2 min., hákování).
17:13'
Dělovka Daniela Vrdlovce byla zablokována do ochranné sítě.
16:45'
Jaroslav Roubík sice dojel vyhozený kotouč, který mířil na icing, vytočil se z rohu, ale jeho přihrávku na modrou nezpracoval ideálně Martin Vágner.
16:00'
Nahození Jakuba Planého od mantinelu příliš Jana Brože neprověřilo, ten vyrážečkou poslal kotouč do rohu kluziště.
15:02'
David Váňa je na ledě. Slovan v této přesilovce vůbec nedokázal zakončit.
14:12'
Další útok Slovanu byl zastaven ofsajdem. Jihlava brání střední pásmo bezchybně.
13:45'
Přesilovka se ovšem Slovanu zatím nedaří a nemůže se usadit ve třetině.
13:02'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (David Váňa – 2 min., držení).
13:02'
Josef Jícha se krásnou kličkou do bekhendu dostal do obrovské šance, ale Jan Brož se roztáhl na čáře a krásným zákrokem zlikvidoval jistou branku. Bude se však vylučovat.
13:00'
Jakub Březák si krásným hitem počkal za brankou na Tomáše Čachotského.
12:39'
Jakub Březák zahrál na icing. Vhazovat se bude před Janem Dlouhým.
12:08'
Dukla postupovala ve třech proti dvěma obráncům, kotouč se dostal na levé křídlo na hokejku Davida Čermáka, který se natlačil ramenem před Dlouhého, ale ten jeho střelu kryl.
11:10'
Lukáš Zukal poslal skrytou ránu po ledě, ale Jan Brož byl v čas se svými betony na ledě.
11:04'
Po icingu Dukly se hra přesouvá opět před Brože, ten má úvodu zápasu více práce jak jeho protějšek Jan Dlouhý.
10:17'
Situaci dvou na jednoho vyřešili ústečtí dokonale! Jiří Severa našel JAKUBA PLANÉHO a ten ranou švihem rozvlnil síť za Janem Brožem. Ústecký útočník si tak připsal vůbec první bod v dresu Slovanu – 1:1!.Asistence: Jiří Severa.
09:28'
Lukáš Volf se objevil sám u levé tyčky Jana Brože, ten si však svou bližší tyč pohlídal a pozorným zákrokem nepřipustil srovnání.
08:34'
Tomáš Harkabus tentokrát nahazoval kotouč před branku Dlouhého, ale ten si kotouč tentokrát našel.
07:33'
Jihlava přeci jen přesilovku využívá! Ránu od modré Jakuba Suchánka vyrazil Jan Dlouhý pouze před sebe, kde jej Matěj Pekr posunul na hokejku TOMÁŠE HARKABUSE, a ten jej poslal po ledě do ústecké branky. Slaví tak návrat na ústecký led brankou – 0:1! Asistence: Jakub Suchánek, Matěj Pekr.
07:15'
Lukáš Anděl zapsal první tutovku pro Duklu! Unikl po pravém mantinelu, ale ranou z kruhu nepřekonal Jana Dlouhého.
06:30'
Adam Zeman pronikl sice do pásma, ale nahrál velmi nepřesně, a tak mohl v poklidu puk vyhodit Antonín Melka.
06:05'
David Kajínek vybruslil s pukem až za modrou a píská se ofsajd Dukly na úvod její přesilovky.
05:59'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jan Látal – 2 min., sekání).
05:43'
Po icingu Dukly se bude vhazovat před brankou Jana Brože.
05:17'
Martin Weinhold měl také na hokejce úvodní branku. Po zmatku před brankou Dukly se k němu odrazil kotouč, ale sám z vrcholu kruhu nedokázal překonat Jana Brože v brance Dukly.
04:45'
Tomáš Jandus byl v první větší šanci zápasu, bekhendem z mezikruží však trefil pouze střed branky, a tam připraveného Jana Brože.
04:35'
Daniel Vrdlovec se snažil z poza branky zasunout puk za Jana Brože, ten však zasáhl svojí hokejkou výborně.
03:32'
Antonín Melka hledal po rychlém průniku po pravém mantinelu před brankou Martina Tůmu, ale obrana Dukly opět stihla kotouč srazit do rohu kluziště.
02:34'
Přihrávku Daniela Vrdlovece nepustil před branku Brože David Kajínek.
01:30'
Tomáš Harkabus, bývalý ústecký útočník prověřil poprvé Jana Dlouhé v brance Slovanu. Ten kotouč ramenem dokázal vyrazit.
00:45'
První střelu utkání vyslal domácí Jaroslav Roubík, ale s touto střelou opravdu neměl problém brankář Dukly Jan Brož.
00:30'
Adam Zeman však vedl první útok zápasu, narazil však na Martina Vágnera v obraně Slovanu.
00:01'
Úvodní bule vyzněla pro Jaroslava Roubíka.
00:01'
Před dnešním utkáním bude probíhat loučení s bývalým ústeckým útočníkem Ladislavem Gengelem.

HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý (Groh) – M. Vágner (C), Látal, Zukal, Weinhold, Březák, M. Jandus, Mert – Tůma, Roubík, Melka (A) – L. Volf, Vrdlovec (A), D. Merta – Jícha, Krliš, T. Jandus – Planý, Severa. Trenéři: Čaloun, Machulda

HC Dukla Jihlava: Brož (Lundström) – Kajínek (A), J. Pohl, Suchánek, D. Váňa, Štindl, Štebih, Mareš – Čachotský (C), Zeman, Dostálek – Pekr, Skořepa (A), Anděl – Hrníčko, Osmík, Harkabus – D. Čermák, Půža. Trenéři: Vlk, Zeman.

Rozhodčí: Grech, Kostourek – Kotlík, Ševic.
Zápasy na ledě Slovanu v sezoně 17/18:

25. kolo: HC Slovan Ústí nad Labem – HC Dukla Jihlava 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

51. kolo: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Dukla Jihlava 5:6 pp (1:0, 3:3, 1:2).
HC Dukla Jihlava
Počet zápasů: 6 zápasů.
Umístění: 7. místo.
Počet bodů: 8 bodů.
Bilance: 2 – 1 – 0 – 3
Nejlepší střelec: Matěj Pekr – 9 bodů (6+3).
Poslední zápas: Jihlava – Havířov 1:3 (1:2, 0:0, 0:1). Branka Jihlavy: Dostálek.
HC Slovan Ústí nad Labem
Umístění: 10. místo.
Počet bodů: 7 bodů.
Bilance: 2 – 0 – 1 – 3
Nejproduktivnější hráč: Antonín Melka – 8 bodů (3+5).
Poslední zápas: Benátky – Slovan 2:7 (2:2, 0:3, 0:2). Branky Slovanu: Melka 2x, Tůma 2x, Roubík, Jandus, Vrdlovec.