1. česká hokejová liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí n. Labem : Litoměřice - 22. října 2018   18:00

Ústí n. Labem
45:14' Melka (Weinhold) • 53:15' Roubík (Zukal)
2:4
(0:1, 0:2, 2:1)
Litoměřice
Litoměřice
17:14' Buchtela   • 24:10' Rousek  (Jebavý, M. Havelka) • 37:13' Flynn  (Marcel, Strejček) • 41:38' J. Kloz  (Rousek, Korkiakoski)
Jechoutek, Valenta – Coubal, Kokrment
Zimní stadion Ústí nad Labem
1289 diváků
Litoměřice

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek. Děkuji vám za pozornost.
Severočeské derby nakonec pro sebe uzmuli hokejisté Litoměřic, kterým radost nezkazil ani mohutný finiš Slovanu. HC Slovan Ústí nad Labem – HC Stadion Litoměřice2:4!
59:36'
Daniel Vrdlovec a Antonín Melka promáchli v obrovských šancích na snížení!
59:12'
Antonín Melka tečoval kotouč před brankou pouze do protihráče.
58:43'
Aleš Stezka zůstal na střídačce – Slovan v šesti při powerplay.
58:43'
Slovan si vyžádal oddechový čas.
58:43'
Jiří Severa kotouč nahodil na Michajlova, a ten ač nechtěl tak musel přerušit hru.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny. Slovan v útočné třetině, Aleš Stezka zatím v brance.
57:39'
Slovan přežil oslabení a hraje v plném počtu.
56:32'
Oscar Flynn objel branku Slovanu, ale kotouč za Stezku nedostal.
55:39'
Kališníci si vyžádali oddechový čas.
55:39'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jiří Severa – 2 min., nedovolené bránění).
55:11'
Michajlov podržel v lapačce střelu Lukáš Zukala z pravého křídla.
54:54'
Pavel Kousal svou nepřesnou dlouhou přihrávkou zahrál na icing. Vhazovat se bude před domácí brankou.
53:15'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Slovan ještě vykřesal naději na zisk bodů! Lukáš Zukal nahrál na modrou JAROSLAVU ROUBÍKOVI, který kotouč nahodil na branku a hostující obránce jej tečoval do proti pohybu Michajlova – 2:4! Asistence: Lukáš Zukal.
Dnešnímu severočeskému derby přihlíží 1289 diváků.
52:25'
Po reklamní pauze se bude vhazovat před Michajlovem.
51:43'
Daniel Voženílek svou přihrávkou před branku nenašel svého spoluhráče.
50:51'
Jan Kloz umě kličkou objel Jakuba Březáka, dostal se před Stezku, ale jeho rána skončila až v ochranné síti nad brankou.
50:12'
Patrik Marcel vystřelil přes obránce, Aleš Stezka kotouč vyrazil a znovu dorážel Patrik Marcel, ale i s druhým pokusem si domácí brankář poradil.
49:16'
Tomáš Jandus střílel z otočky a ještě před Michajlovem zasáhl rukavicí ve stylu semaforu obránce Jan Strejček, který ještě pár vteřin bude ránu vyklepávat.
49:00'
Jan Strejček střílel od modré ihned po vhazování, Aleš Stezka byl na místě a jeho pokus kryl do lapačky.
48:43'
Kališníci šli ve třech proti dvěma obráncům, chybnou přihrávkou však přišli o výhodnou situaci.
47:55'
Jakub Březák kotouč jen nahrnul do brankoviště, kde si jej po zmatku našel střelec první branky Slovanu Antonín Melka, ale z otočky trefil pouze postoj Michajlova.
46:43'
A opět hbitý Oscar Flynn, který udělal kličku do středu hrací plochy a ranou z mezikruží jen těsně minul levý horní růžek domácí branky!
46:00'
Oscar Flynn mohl ranou švihem z pravého křídla odpovědět na snížení Slovanu, ale Aleš Stezka zasáhl vyrážečkou.
45:14'
Slovan snižuje stav dnešního utkání! ANTONÍN MELKA ranou z mezikruží trefil přesně pod vyrážečku Michajlova – 1:4! Asistence: Martin Weinhold.
45:00'
Hra přerušena pro postavení útočícího hráče Litoměřic v brankovišti.
44:36'
Daniel Voženílek prošel přes střední pásmo jako nůž máslem, našel mezi kruhy Oscara Flynna, ale lapačky Aleše Stezky zamezila další brance v domácí síti.
43:30'
Martin Zdvořáček hledal mezi kruhy Jaroslava Roubíka, ale tam byl připravený Ondřej Smetana, který akci domácích překazil.
42:40'
Jakub Březák ranou od modré vysoko přestřelil hostující branku a kotouč se zastavil až na plexiskle za brankou Michajlova.
41:38'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Ústecký odchovanec JAN KLOZ využívá přesilovou hru a .zvyšuje vedení Stadionu, když obdržel přihrávku do velkého úhlu od Marcuse Korkiakoskiho, ale i tak našel mezeru mezi betonem a tyčku – 0:4! Asistence: Lukáš Rousek a Marcus Korkiakoski.
40:50'
Stadion v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilovka.
40:33'
Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.
40:33'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Weinhold – 2 min, podrážení.).
40:01'
Slovan zahajuje třetí část v početní převaze, která může trvat ještě 50 vteřin.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:41.
Ve druhé třetině dominovali Kališníci, kteří se také díky dvěma brankám posunuli k zisku třech bodů z dnešního utkání. Trefili se Lukáš Rousek a Oscar Flynn.
40:00'
39:40'
Matěj Hes trefil pouze blokujícího hráče před sebou.
39:10'
Daniel Vrdlovec nabil na modrou Martinu Weinholdovi, ale jeho pokus vyrazil pravým betonem, dnes přesný Martin Michajlov.
38:50'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Dominik Málek – 2 min., pozdní dohrání).
38:21'
Kališníci jsou při chuti. Otakar Šik si počkal s pukem mezi kruhy a jen vynikající zákrok vyrážečkou od Stezky zachránil Slovan.
37:13'
Litoměřice však nakonec svou přesilovku využívají! Nahození od modré od OSCARA FLYNNA skončilo trestuhodně až za zády Aleše Stezky – 0:3! Asistence: Patrik Marcel a Jan Strejček.
36:45'
Oscar Flynn zůstal úplně sám u levé tyče domácích, a ti měli velké štěstí že jej přihrávka nenašla.
36:15'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Lukáš Zukal – 2 min., hákování).
36:00'
Lukáš Volf hledal z otočky Daniela Vrdlovece, ale jeho pas byl nepřesný.
35:14'
Stadion je v plném počtu.
34:40'
Antonín Melka měl na holi nyní dvakrát snížení! Jeho první ránu z mezikruží vyrazil Michajlov vyrážečkou a jeho druhý pokus minul branku Stadionu!
34:00'
Slovan si nerozuměl v útočné třetině a Jan Strejček kotouč vyvezl až to útočné třetiny Litoměřic, kde ohrozil svou ranou branku Stezky.
33:23'
Jan Látal vypálil hned po vhazování do Filipa Jiráska, který kotouč vyvezl z pásma Litoměřic, ale na modré se pískal hostům ofsajd.
33:14'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Oscar Flynn – 2 min., sekání).
32:35'
Lukáš Volf zastavil ránu hosté od modré a ještě založil útočnou akci Slovanu, která však žádné ohrožení branky nepřinesla.
31:45'
Na druhé straně po ráně Antonína Melky kotouč poskakoval Michajlovi po rameni, spadl za něj, ale brankovou čáru nepřešel, poté zasáhla obrana Kališníků.
31:17'
Matěj Zadražil zakončoval přečíslení Litoměřic třech proti jednomu, ale skvěle se na brankové čáře roztáhl Aleš Stezka a tuto šanci zlikvidoval!
30:45'
Jaroslav Dvořák byl v ofsajdové pozici, a tak musel kotouč pustit do pásma Litoměřic bez povšimnutí.
29:35'
Tomáš Jandus z levého kruhu trefil pouze připraveného Michajlova, následná rána Daniela Vrdlovce branku Stadionu minula, teď měl Slovan dobré šance na snížení skóre.
29:02'
Rána Martina Tůmy sražena obranou Stadionu do ochranné sítě.
28:23'
Oscar Flynn vjel příliš rychle do útočné třetiny – ofsajd.
28:00'
Milan Davídek najel do pásma Kališníků v obrovské rychlosti a jeho rána švihem na zadní tyč jen těsně minula prostor mezi třemi tyčemi!
27:34'
Aleš Stezka schoval pohotově do lapačky ránu Filipa Jiráska z pravého kruhu.
26:55'
Slovan hraje v plném počtu a následuje reklamní pauza.
26:45'
Dlouhý je teď zámek hostů. Jan Kloz další ranou trefil pouze Aleše Stezku a následná přihrávka Daniela Voženílka do brankoviště nenašla spoluhráče.
26:00'
Ondřej Smetana posunul kotouč na Jana Kloze, ten však z pravého kruhu nedostal kotouč na domácí branku.
25:21'
Lukáš Volf ujel po pravém mantinelu v oslabení, jeho slabý pokus však Martin Michajlov vyrazil.
24:55'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Lukáš Zukal – 2 min., podrážení).
24:40'
Antonín Melka měl dobře najetého Martina Tůmu, přihrávku mu však adresoval nepřesnou.
24:10'
LUKÁŠ ROUSEK dostal luxusní přihrávku do brejku na útočnou modrou od Jiřího Jebavého a samostattný únik zakončil ranou o tyč – 0:2! Asistence: Jiří Jebavý a Martin Havelka.
23:33'
Slovan v plném počtu.
23:05'
Litoměřice jsou v útočné třetině s pukem na hokejce, ale dlouho se nikdo nemohl dostat do střelecké pozice, až vystřelil Ondřej Smetana od modré, ale opět do připraveného Stezky.
22:29'
Až teď se dostali hosté k zakončení, ale ránu Patrika Marcela ukryl ve výstroji Aleš Stezka.
22:00'
Martin Tůma kotouč vyhodil až za branku Litoměřic.
21:33'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Antonín Melka – 2 min., sekání).
21:25'
Jak Kloz v signalizované výhodě z výborné pozice trefil rameno Stezky!
21:00'
Jakub Březák ranou z poloviny hřiště orazítkoval plexisklo.
20:27'
Stadion je v plném počtu a v tu samou chvíli vypálil z pravého kruhu Daniel Vrdlovec, ale pouze do lapačky Michajlova.
20:01'
Slovan zahajuje druhou část možností 27 vteřin v početní výhodě.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:48 .
Litoměřice vyhráli úvodní třetinu severočeského derby v poměru 1:0. O jedinou branku se v první třetině postaral ranou od modré Ondřej Buchtela.
20:00'
19:50'
Martin Weinhold střílel od modré, ale ten naopak minul levou tyč Michajlovi branky..
19:30'
Lukáš Volf svou ranou z úhlu trefil pouze boční síť.
19:00'
Slovan se až nyní dostal do své útočné třetiny.
18:34'
Daniel Voženílek se v oslabení dostal do tutovky, když využil domácí chyby, ale sám před Stezkou svou ranou neskóroval. Skvělý zákrok domácího brankáře!
18:28'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jaroslav Dvořák – 2 min., krosček).
17:14'
Litoměřice dávají úvodní branku derby! ONDŘEJ BUCHTELA kotouč nahodil od modré a ten se zatřepal až v síti – 0:1! Asistence: Bez asistence.
16:20'
Ondřej Buchtela dvakrát hledal před brankou Lukáše Rouska a ten se dvakrát dostal do dobré šance, ale kotouč za záda Stezky nedostal.
15:20'
Martin Zdvořáček udělal hrubku za svou brankou a Ivan Řehoř předkládal kotouč do prázdné branky na Oscara Flynna, tomu však rána z první nevyšla a minul polo odkrytou branku Slovanu!
15:00'
Kotouč šel po ose David Merta – Daniel Vrdlovec a zakončující Lukáš Volf, Martin Michajlov však byl se svým zákrokem připraven a vyrazil kotouč hokejkou do rohu kluziště.
14:30'
Jakub Březák svou ranou od modré trefil blokujícího Ivana Řehoře.
14:13'
Po komerční přestávce se bude vhazovat před Martinem Michajlovem.
13:20'
Ondřej Machala si dobře vybruslil s pukem na vrchol pravého kruhu a jeho ránu musel vyrážet Aleš Stezka vyrážečkou do rohu kluziště.
12:32'
Jaroslav Roubík a Antonín Melka spolu kombinovali v útočné třetině, a nakonec se i domácí kanonýr Jarda Roubík dostal k zakončení, to však minula pravou tyč litoměřické branky.
11:12'
Rána Ondřeje Smetany skončila na pravém betonu Aleše Stezky. Litoměřice začínají vyrovnávat obraz hry.
10:02'
Ofsajd Stadionu.
09:41'
Jejich akci zakončil těsně před brankou Ivan Řehoř, ale nestihl zamířit, a tak Aleš Stezka v klidu kotouč podržel pod svou lapačkou.
09:00'
Jan Látal kotouč vyhodil obloučkem z pásma Slovanu, hrát tak budou moct Kališníci.
08:33'
Dominik Málek trefil při rozehrávce Jaroslava Roubíka, od kterého se kotouč odrazil do hlediště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
08:02'
Zakázané uvolnění Litoměřic posouvá hru do útočné třetiny domácích.
07:21'
Ivan Řehoř teď nebezpečně tečoval před domácí brankou střelu Ondřeje Buchtely od modré a Aleš Stezka nevědomky kotouč vyrazil betonem vedle své branky!
06:10'
Jakub Březák nahazoval kotouč od modré na teč, ale žádnou z domácích hokejek nenašel a kotouč tak skončil vedle branky Martina Michajlova. Slovanu však patří úvod zápasu.
05:04'
Milan Davídek mohl jako první otevřít skóre! Jeho rána ihned po vhazování orazítkovala horní tyč litoměřické branky!
05:01'
Zakázané uvolnění tentokrát na straně Litoměřic.
04:40'
Patrik Marcel nyní měl hodně volného prostoru na modré čáře, ale svým pokusem trefil spoluhráče a od něj se kotouč odrazil do ochranné sítě.
04:26'
Ivan Řehoř si chtěl obhodit obránce, ale kotouč poslal pouze na střídačku domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
04:13'
Icing Slovanu přesouvá hru před Aleše Stezku.
04:00'
Jan Látal nyní vypálil od modré velmi dobře, ale kotouč zasáhl jeho spoluhráče před brankou, a tak Martin Michajlov zasahovat nemusel.
03:15'
První ostřejší zákrok pro Martina Michajlova. Daniel Vrdlovec vyzkoušel jeho pravý beton ranou z pravého kruhu.
02:43'
Litoměřice předvedli rychlou kombinaci v útočné třetině, kterou však nestihl zakončit Ondřej Machala.
01:51'
Po zakázaném uvolnění Litoměřic se bude vhazovat před jejich brankou.
01:10'
Filip Jirásek na druhé straně ujel po pravém mantinelu a jeho střela bekhendem znamenala první zásah pro Aleše Stezku v brance Slovanu.
00:30'
Matěj Hes zavezl jako první kotouč do pásma Kališníků, ale hostům se podařilo kotouč dostat okamžitě za modrou čáru.
00:01'
Úvodní buly patřilo domácímu Slovanu.
00:01'

HC Slovan Ústí nad Labem: Stezka (J. Dlouhý) – Weinhold, Hes, Látal, Březák, M. Zdvořáček, Zukal – L. Volf, Vrdlovec (C), D. Merta – Severa, Roubík (A), Melka (A) – Chrpa, P. Kousal, Davídek – Tůma, Kropáček, T. Jandus. Trenér: Mareš.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Sklíba) – Marcel, Buchtela, D. Málek (A), Smetana, Strejček (C), Jebavý, Dajčar – Rousek, J. Kloz, Korkiakoski – Řehoř, Flynn, Voženílek – Jirásek, M. Zadražil, Machala – Šik, M. Havelka, J. Dvořák. Trenér: Bruk.

Rozhodčí: Jechoutek, Valenta – Coubal, Kokrment.
Vzájemné zápasy:

V ročníku 2017/2018 se oba týmy střetly v základní části celkem čtyřikrát a Slovan byl úspěšný ve třech případech, když vždy vyhrál za tři body (3:1, 4:1, 3:1). Jen v jednom utkání v loňské sezoně Slovan padl, a to na ledě Kališníku po samostatných nájezdech 3:2. V letošním ročníku jsme již měli možnost sledovat jedno derby, to vyznělo v Kalich areně jednoznačně pro domácí Litoměřice, které brali vítězství 6:1.
HC Stadion Litoměřice

Stadionu zatím patří po šestnácti odehraných zápasech 8. místo v tabulce Chance Ligy. V první čtvrtině soutěže navíc Kališníci dokázali získat skalpy favoritů soutěže jako je Motor, Kladno nebo Jihlava. Dle slov trenéra Tvrzníka zdobí mladý tým Stadionu hlavně týmovost a bojovnost. A jak zhodnotil vládce litoměřické střídačky Daniel Tvrzník první čtvrtinu soutěže: „Zatím musíme hodnotit pozitivně, protože až na zápas s Kadaní se nám takřka všechna utkání herně vydařila. Myslím si, že jejich většinu jsme odehráli velice dobře. Vystupujeme jako tým. Kluci plní, co mají. I když bodů mohlo být víc.“

Nejvíce prostoru na ledové ploše dostává v dresu Kališníků ústecký odchovanec Jan Kloz, který má v průměru na zápas čas na ledě 20 minut a 32 vteřin. Hned za ním a druhým nejvytěžovanějším hráčem je Fin Markus Korkiakoski, který strávil na ledě v průměru na zápas 19 minut a 18 vteřin. V brankovišti Stadionu se od začátku ročníku vystřídali již tři brankáři. Nejvíce odchytaných zápasů má však Tomáš Král, který si v devíti dosavadních zápasech drží průměru zásahů na 90,68%.
HC Slovan Ústí nad Labem

Slovanu patří v tabulce stále poslední 15. místo. Severočeši však po sedmi zápasech konečně dokázali bodovat. Nová trenérská dvojice Tomáš Mareš a Martin Štěpánek přivezla se svým týmem v minulém kole bod za prohru v prodloužení na ledě Třebíče. Poprvé v sezoně hájil brankoviště Slovanu brankář Chomutova Aleš Stezka , který si připsal 31 úspěšných zásahů.