1. česká hokejová liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vsetín : Frýdek-M. - 26. září 2018   17:30

Vsetín
Vsetín
08:33' Kucharczyk (Jenáček) • 13:49' Pechanec (Rob, Jonák) • 50:01' Rudl (Rác, Kuronen)
3:2
(2:1, 0:0, 1:1)
Frýdek-M.
Frýdek-M.
19:45' Hrňa  (Raška) • 59:59' Klimša  (Hrňa, Bartko)
Vsetín
Fiala, Kopeček – Novák, Zídek.
Zimní stadion Na Lapači
2475 diváků
Frýdek-M.

Je dobojováno. Valaši svůj náskok zásluhou Rudla v polovině třetí třetiny navýšili a tento výsledek sebevědomě hájili až do poslední sekundy. Frýdek-Místek během závěrečné minuty a půl zkusil hru bez gólmana a tento tah se vyplatil právě v poslední sekundě utkání v momentě, kdy už zřejmě Valaši trochu polevili. Nepolevil však frýdeckomístecký útočník David Klimša.
Jeho střela Janu Šelepněvovi za záda propadla, i přesto vsetínský gólman získává cenu pro nejlepšího hráče utkání. Na druhé straně je to útočník Erik Hrňa, vsetínský odchovanec, který kromě Klimšy jako jediný dokázal Šelepněva překonat.
Ode mě je to pro dnešek vše, z Lapače se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.
59:59'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Lapač už se chystal na závěrečné oslavy a děkovačku, což se však musí ještě o jedno přerušení odložit. Domácí gólman si poradil se střelou Kovařčíka i dorážkou. DAVID KLIMŠA si ale puk za brankou soupeře našel i sekundu před koncem utkání a jeho zasunutím k pravé tyčce upravuje konečný výsledek. Asistence: Erik Hrňa, Jan Bartko.
59:50'
Nahození Klimši z mezikruží je pod kontrolou domácího brankáře. Do konce třetí třetiny zbývá deset sekund.
59:23'
Ze skrumáže v mezikruží vytáhl kotouč Rob a vyhodil. Puk těsně před brankou dobruslil Rudovský.
58:57'
Vhazuje se po Šelepněvově pravici. Malik je na střídačce.
58:57'
Oddechový čas pro hosty.
58:57'
Šestici hráčů z Frýdku-Místku bránila druhá vsetínská formace a vyhození po nahrávce Pechance patřilo Robovi. Puk jen o pár centimetrů minul levou tyčku prázdné frýdeckomístecké brány. Píská se zakázané uvolnění.
58:26'
Hosté hrají v šesti! Malik je na střídačce.
58:09'
Zahradníčkova kombinace s Bartkem nevyšla dle představ, útočnou třetinu pro svůj tým však tato dvojice vybojovala.
57:49'
Krislovu nahrávku vystihl Teper, který tak může uklidnit hru za vlastní brankou. Valaši rozehrávají.
56:10'
Kovařčík vypálil ihned po vhazování. Střela patřila k těm pro vsetínského brankáře složitějším a do stejné kategorie bychom mohli zařadit i druhý Kovařčíkův pokus. Tentokrát pálil z mezikruží.
55:39'
Slováčkovu dlouhou přihrávku na Theoreta vystihl Zahradníček, který puk ve vsetínském pásmu i podržel. Po vystřídání celé formace se pohotovou střelou z mezikruží do gólmanovy náruče prezentoval Peterek.
54:45'
Mikulíkova přihrávka nenašla hokejku Krisla přesně, a tak druhý jmenovaný následně do pásma jen nahodil. Za vlastní brankou se puku ujímají zelenožlutí.
53:58'
Pechanec vybídl ve středním pásmu k útoku Jonáka. Toho na levém křídle zastavil Mikulík, a tak útočnou akci dokončil Pechanec sám. Od mantinelu odražený kotouč poslal zblízka na betony Malika, puk se o jeho chrániče zastavil.
52:33'
Frýdek nebyl důsledný ve vyvezení kotouče z pásma, čehož ve středu modré čáry využil ve svůj prospěch Kopta. Nikdo z obránců se již nestačil na své místo vrátit, a tak se mu do cesty postavil pouze Kovář, přijíždějící ze střídačky. Kopta zakončoval mezi betony. Malik si toto místo pohlídal a kotouč následně hokejkou odpálil do rohu.
51:54'
Kucharczyk pálil ihned po buly v útočném pásmu. Stejný scénář jako před dvěma minutami se ale neopakoval, kotouč kolem branky pouze proletěl.
51:16'
Hned tři vsetínští hráči se nadvakrát pokusili rozehrát a dostat se ze svého pásma. Tento zdaleka jednoduchý úkol jim pokaždé překazil hostující útočník Kuťák a obrana Valachů vyváží puk až na třetí pokus.
50:01'
Vsetín právě vstřelil branku!
Předchozím přečíslením si domácí vybojovali útočné pásmo, přesněji tedy vhazování po levici Malika. Toto buly vyhráli a bleskově po něm navyšuje vsetínský náskok obránce DOMINIK RUDL. Asistence: Roman Rác, Mikael Kuronen.
49:56'
Do Krislovy střely od modré se položil domácí obránce a dal tak příležitost Kucharczykovi ke střele z přečíslení. Autor dnešní první vsetínské branky mířil mezi betony.
48:56'
Hosté jsou stále aktivní v útočném pásmu. Všichni se snaží tlačit do brankoviště, kde jsou pro Šelepněva nepříjemní. Z větší vzdálenosti to ale zkoušel například Rudovský, kterému v rozhodujícím okamžiku sjel puk z hokejky.
47:34'
V rychlém časovém sledu se předvedl také druhý hráč extraligového Třince. Hrňa se stejně jako jeho spoluhráč prokličkoval obranou a z pravého kruhu zakončoval přízemní střelou. Pro brankáře bylo její zkrocení náročnější, ale i tak úspěšné.
47:05'
Kovařčík se uvolnil mezi vsetínskými hráči a sám zakončoval z bezprostřední blízkosti mezi Šelepněvovy betony.
46:24'
Mikulík našel z vlastního pásma dlouhou přihrávkou Christova. Jeho střela šla výrazně nad branku, ale domácí brankář pro jistotu zasáhl vyrážečkou. Tento úspěšný zásah dal vsetínskému útoku šanci na přečíslení, které skončilo už ve střední třetině.
45:47'
Domácí v plném počtu. V posledních sekundách přesilové hry mohl této početní výhodu využít Raška, z vrcholu pravého kruhu ale přestřelil.
45:16'
Slezský tým si v další z ofenzivních akcích několikrát poslal kotouč a jedna z přihrávek skončila na hokejce domácí hráče. Vsetín se tedy osvobozuje.
44:18'
V rohu vedle Šelepněvovy brány vybojoval puk mezi čtyřmi dalšími hráči hostující Klimša. Poslal jej okolo brankové konstrukce na druhou stranu kluziště a Frýdek-Místek může začít s vytvářením náporu. Vypadá to, že zvolí strategii agresivního tlačení se do brankoviště.
43:50'
Vsetínští vyhrávají vhazování před svým gólmanem a okamžitě podél mantinelu vyhazují.
43:47'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Dominik Rudl – 2 min., vysoká hůl).
43:27'
42:59'
Po kombinaci vyslal na Malikovu branku střelu Rác. Jeho pokus, stejně jako Slováčkova střela od modré, byl zblokován obranou. Přes Malika pak neprošla dorážka Theoreta.
42:15'
Frýdek-Místek sbírá cenné sekundy v soupeřově pásmu s velkou úspěšností. Puk má na svých hokejkách vedle Šelepněvovy branky.
41:38'
Hostující útočník Kalus vyhodil kotouč do středního pásma a následně jej i dobruslil a poslal ho ještě dál. Rozehrávka Vsetínských z vlastního pásma nebyla úplně úspěšná, jelikož kotouč skončil na zakázaném uvolnění.
41:27'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Adam Raška – 2 min., podrážení).
41:14'
Bartko nahazuje do útočného pásma, tam je však faulován domácí obránce Hryciow a bude se vylučovat.
40:31'
Úvodních pár sekund strávili Valaši v početní výhodě, netrvala ale dostatečně dlouho na to, aby stačili něco vymyslet. I nyní jsou to ale oni, kdo se aktivněji snaží dostat do pásma.
40:15'
40:01'
Je za námi také druhá dvacetiminutovka, a v té jsme vstřelenou branku neviděli. Hosté z Frýdku-Místku byli v určitých pasážích druhé třetiny lepším týmem, oba celky pak dokázaly zahrozit z rychlých protiútoku nebo kombinací v blízkosti brankoviště. Jak již ale bylo řečeno, nic z toho gól nepřineslo, a tak i po čtyřiceti odehraných minutách drží Vsetín hubené vedení 2:1.
Třetí třetina začne cca v 19:06.
40:00'
39:42'
Sám na soupeřova brankáře uháněl Theoret, v posledních metrech mu zdárně sekundoval mladý hostující útočník Raška. Vsetínský forvard stačil vystřelit, pokus mezi ruku a tělo končí v Malikově výstroji.
39:22'
39:02'
Na vsetínskou bránu pálil nejnebezpečněji Hrňa, jeho střelu však zablokoval Mikuš. Na druhou stranu se v rychlém protiútoku řítil domácí obránce Rudl, ten přestřelil.
38:19'
Hra pokračuje za stavu 4 na 4. Vhazování ve vsetínském útočném pásmu vyhrál Frýdek-Místek, který okamžitě rozehrává a snaží se dostat před Šelepněva.
38:15'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Kofroň – 2 min., vysoká hůl).
37:58'
Valaši mají kotouč na svých hokejkách a daří se jim vyhazovat.
37:29'
Vsetínští rychle vyhazují, zpoza vlastní brány rozehrává dlouhou přihrávkou Krisl.
37:22'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Martin Podešva – 2 min., nedovolené bránění).
36:50'
Jenáček s Podešvou si za vlastní brankou nevedli v soubojích o kotouč dobře proti Przybylovi s Kuťákem. Hosté mohou v klidu rozestavit svůj útok a pokusit se o vyrovnání.
36:06'
Souhru na jeden dotyk nyní předvedli Raška s Kovařčíkem. V přečíslení si přihráli a střelou z první mířil extraligový útočník do pravého horního rohu Šelepněnovy branky. Vsetínský gólman zasáhl ramenem.
35:11'
Střelu Hrachovského od modré zblokovala vsetínská obrana, která v dalším průběhu kotouč již úspěšně vyvezla. Hra se rychle stěhuje z pásma do pásma a je také doprovázena rychlými střeleckými pokusy.
34:22'
Jonákovu střelu z vrcholu levého kruhu obětavě zablokoval Raška. Načež se do pásma mohl vydat hostující tým. Šelepněv si se všemi střelami poradil. Jeho spoluhráči už na tom byli hůř, jelikož vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění.
33:39'
Klimša s Mikulíkem si našli své místo na hranici vsetínského brankoviště a snažili se všemožnými způsoby dostat puk za Šelepněnova záda. Situaci pro Vsetín u pravé tyčky vyřešil Jindra, jenž puk poslal k mantinelu. Tam si jej našel Rudovský a vše zakončil střelou do horních pater, jež ukryl domácí brankář v lapačce
32:41'
Ze šance dva na dva mohli Valaši vystřelit. Navíc se jim do spolupráce přijel nabídnout Kopta. Souhra Jenáčka s Kucharczykem se ale nakonec neuskutečnila, jelikož vsetínský obránce byl na modré čáře zastaven.
31:48'
Kuťákova zadovka v mezikruží nenašla svého adresáta, kterým byl Kalus. K puku se tak dostal jeden ze vsetínských útočníku a okamžitě nabídnuté situace využil. Ofenzivní akce končí tečí Kucharczyka, kterou ukrývá Malik mezi betony.
31:02'
Christovova střela z vrcholu levého kruhu zůstala stát nehybně v brankovišti. Šelepněv polohu kotouče včas zaregistroval a jeho přikrytím přerušuje hru.
30:48'
Za brankou Vsetína zůstal ležet Teper, který se nyní zvedá a s rukou na obličeji odjíždí na střídačku. Rozhodčí po krátké poradě nevylučují, což nesou nelibě domácí fanoušci.
30:23'
Jonák s Robem se možná poněkud překvapivě ocitli v situaci dva na jednoho, kdy střílel druhý jmenovaný vsetínský hráč. Malik si skákavým pukem nebyly jist, nakonec se mu ale přeci jen povedlo úspěšně zakročit a přerušit hru.
29:45'
Na druhou stranu se s pukem na holi vydal Rudovský. Dojel za Šelepněvovu bránu, kde byl odzbrojen. Valaši následně hru uklidnili a vydávají se střídat. Je to naopak Frýdek-Místek, kdo může rozehrát.
29:05'
Černý poslal ukázkový pas z levého křídla Koptovi před branku. Druhý jmenovaný vsetínský hráč puk trestuhodně netrefil, i přesto se Valaši drží v pásmu a dál kombinují.
28:41'
Na straně domácích vypálil z vrcholu levého kruhu Jonák, u hostů to byl Krisl, kdo mohl za brankářova záda dorážet nahození od modré.
27:47'
Velmi dobře si u vsetínského brankoviště počínali Kovařčík s Hrňou, kteří chtěli navzájem dorazit své střely za zaneprázdněného gólmana.
27:22'
Frýdek je nyní aktivnějším týmem. Po posledním pokusu, který šel z hokejky Rašky, byl Šelepněv donucen přerušit hru. Vhazovat se bude po jeho pravici.
26:35'
Šelepněv pokryl střelu Hrachovského a po následné krátké kombinaci hostů se dostává Vsetín do středního pásma.
25:26'
Przybyla vybojoval kotouč na pravé kruhu svého pásma a chystal se jej vyvézt. Vsetín ale nedá nic zadarmo a dostat se za modrou čáru je pro Slezany obtížné.
24:19'
Hosté v plném počtu. V posledních okamžicích přesilové hry se mohli prosadit Theoret nebo Mikuš. Oba si vylámali zuby na pozorném Malikovi.
23:36'
Hosté opět poslali puk mimo svou třetinu. Kotouč skončil jen ve středním pásmu, kde si jej bystrá vsetínská formace našla. Do pásma nabruslil Jonák, jenž ještě za jízdy vystřelil. Puk se otřel o Malikovy betony a končí za bránou.
22:52'
Valaši jsou již usazeni v útočné třetina. Z ostrého úhlu na levém křídle to zkoušel Slováček, proti jeho pokusu se Malik stačil včas přesunout.
22:31'
Hostující mužstvo okamžitě vyhazuje a Teper zakládá útok od Šelepněva.
22:19'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Dušan Žovinec – 2 min., sekání).
22:17'
Kofroň se nacpal do vsetínského brankoviště a pokusil se puk procpat po levým betonem. To se mu nepodařilo a jeho neomalený a dotěrný způsob se navíc nelíbí domácí hráčům.
21:07'
Hosté se usadili před vsetínským brankářem a kombinují. Kovařčík se nejprve pokoušel najít skrz mezikruží Hrňu, přes bránícího Rudla se mu to ale nepovedlo, a tak se sám rozhodl pro střelu. Šelepněv reagoval pomaleji, ale nakonec úspěšně.
20:08'
Frýdek-Místek vyhrál první vhazování druhé třetiny útočným způsobem, takže musel kotouč rychle dobruslovat v rohu za brankou Šelepněva. Tam byli však úspěšnější domácí a dostávají puk mezi modré čáry.
20:01'
Úvodní třetina duelu mezi Vsetínem a Frýdkem-Místkem je u konce. Nenabídla množství nadějných gólových šancí a hra se spíš přelévala z jedné strany na druhou, i přesto však viděl Lapač tři branky. V 9. a 14. minutě se po rychle sehraných útočných kombinacích prosadili domácí, 15 sekund před sirénou korigoval skóre první třetiny Hrňa.
Druhá třetina začne cca v 18:17.
20:00'
19:45'
Do konce prvního dějství zbývá 15 sekund a hostující tým snižuje na rozdíl jedné branky. Jako první dnes Šelepněva z mezikruží prostřelil vsetínský odchovanec ERIK HRŇA. Asistence: Adam Raška.
18:49'
Hostující obránci byli nuceni rozehrát zpoza vlastní branky. Jejich ofenzivní tažení bylo ve středu kluziště zastaveno a rychlými dynamickými tempy se Valaši dostávají do útoku.
17:50'
Klimša má puk na hokejce a nachází se s ním u mantinelu vedle vsetínské branky. To se samozřejmě nelíbilo domácím, kteří kotouč vybojovali a poslali jej jako pozdrav Malikovi.
17:14'
I přes šance na straně Frýdku-Místku ujel obráncům Březina a z pravého křídla poslal puk na bližší tyč. Kotouč se nejprve zastavil o dojíždějícího Kovařčíka, poté zasahoval brankář Malik.
16:47'
Przybylovu střelu z pravého kruhu si pohlídal domácí obránce Slováček a Šelepněv tak zasahovat nemusel. Hostující mužstvo je nyní aktivní na puku a snaží se o snížení.
15:17'
Žovincovo nahození od mantinelu zkomplikoval Šelepněvovi vlastní obránce, který se před něj v tu chvíli postavil. Vsetínský brankář ale nezpanikařil a s pukem si poradil.
13:49'
Slováček svou dlouhou přihrávkou nejprve nenašel Roba ve středním pásmu, což Vsetínským vůbec nezabránilo v tom, aby si své místo před Malikem našli. Rob si vyměnil kotouč s Jonákem a nakonec to byl ANTONÍN PECHANEC, komu byl z levého křídla puk poslán, aby jej dostal za brankářova záda. Asistence: Luboš Rob, Vít Jonák.
12:37'
Zahradníčkova střela od modré se pouze proletěla kolem pravé tyčky a skončila za Šelepněvovou bránou. Tam si ji našel Hrňa a okolo brankové konstrukce se snažil procpat kotouč za čáru. Vsetínský brankář úspěšně zasahuje.
11:56'
Podešva pouze nahazuje do útočného pásma. Za vlastní brankou se puku ujímá Hrachovský.
11:19'
Po zakázaném uvolnění Frýdku-Místku se hra opět přestěhovala do vsetínského útočného pásma. Prvotní přihrávka nově vytvořené útočné akce mířila od Kopty na Březinu v mezikruží. Nahrávku zblokoval a poslal mezi modré čáry Klimša.
10:54'
09:52'
Z vrcholu pravého kruhu pálil Hrňa, střela mířila přesně mezi Šelepněvovy betony, které vsetínský brankář včas sklapl.
09:25'
Hosté nestačili ani rozestavit svou přesilovkovou formaci a Vsetín se osvobodil. Domácím se zatím daří vyhazovat.
08:54'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Lukáš Jindra – 2 min., hákování).
08:33'
Domácí se po vytvoření náporu přeci jen dočkali vstřelené branky. RADIM KUCHARCZYK napoprvé neuspěl svou ranou z vrcholu levého kruhu, nakonec se mu ale podařilo tečovat Jenáčkovu střelu od modré, kterou tak nasměřoval na vzdálenější tyčku. Asistence: Jakub Jenáček.
07:51'
Před Malikem se prezentovala druhá vsetínská formace. Nejprve pálil z vrcholu pravého kruhu Jonák a jeho tvrdou střelu mohl za záda mladého gólmana poslat Pechanec. Následně neuspěla ani střela z druhé strany.
06:53'
Rob do útočného pásma pouze nahodil. Stejně se o několik sekund později rozhodl taky Teper. Hra se přelévá z jedné strany na druhou, oba celky se snaží vybojovat pásmo, ohrozit branku se jim však nedaří.
06:11'
Valaši se usadili v útočném pásmu a Slováčkovu střelu od modré mohl těsně před brankářem Malikem tečovat Šilhavý. Kotouč končí v rohu kluziště a Frýdek-Místek vyhazuje.
05:44'
Slováčkovi se nepodařilo rozehrát, v napadání si dobře vede hostující Mikulík.
04:43'
Rob to zkusil po pravém křídle. Vybojoval útočné pásmo a pod nátlakem se musel z pravého kruhu vrátit k modré čáře. Odtud nahrával k levé tyčce Pechancovi, střelu zblokoval Kalus.
04:12'
Hraje se ve vsetínském obranném pásmu, Frýdek je ale také již delší dobu bez střely. Valaši navíc vyhazují na zakázané uvolnění.
02:45'
Do této doby nedošlo k žádnému většímu ohrožení branky ze strany Vsetína a nezdálo se, že by tomu mělo být jinak. Po levém křídle si totiž do útočného pásma najel junior Jindra a jeho posunutí kotouče nevypadalo nijak nebezpečně. Malik však nebil úplně koncentrován a pokus k pravé tyčce mu nadělal problémy.
01:57'
Březina obešel ve středním pásmu Kofroně. Jeho nahození mělo problémy s udržením v útočné třetině. Vsetín si své místo před Malikem musí vybojovat v souboji u mantinelu.
01:08'
Do útoku se vydali také domácí. Robovi se daří držet puk za brankou soupeře, na žádné větší ohrožení to ale zatím nevypadá.
00:36'
Bartkovu přihrávku od modré čáry hodlal využít Raška. Jeho nahození přes obránce skončilo mezi Pechancem a Kovařčíkem, přičemž Šelepněv musel po nepříjemné teči jednoho z nich zasahovat.
00:12'
Jako první se kotouče chopili hosté, stáhli si jej do svého pásma a dvojice beků zakládá útok.
00:01'

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv (Sachr) – Mikuš, Černý, Slováček, Teper, Rudl, Hryciow, Jenáček – Theoret, Rác, Kuronen – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Kucharczyk, Březina – Jindra, Podešva, Šilhavý.

HC Frýdek-Místek: Malík (L. Daneček) – L. Kovář, Hrachovský, Zahradníček, Bartko, Žovinec, Krisl, D. Stránský – Klimša, Mikulík, Rudovský – Raška, M. Kovařčík, Hrňa – J. Kalus, Peterek, Kofroň – Christov, Przybyla, Kuťák..
VHK ROBE Vsetín

Valaši drží po sedmi kolech šestou příčku. Na tu jim nyní stačí jedenáct bodů, které posbírali za tři výhry v základní hrací době, jednu prohru v prodloužení a jednu v nájezdech. V posledních dvou odehraných zápasech dokázali Vsacané naplno bodovat, ani jednou se to však neobešlo bez dramatického konce. V sobotu nechali Třebíč vrátit se do hry ve třetí třetině i napříč tomu, že po čtyřiceti minutách hry bylo vedení Vsetína tříbrankové. Něčeho podobného se Valaši dopustil i v pondělí v Litoměřicích, kdy soupeř ze stavu 0:3 snížil na 2:3 během posledních minut utkání.

V ofenzivě se mohou Vsetínští spoléhat na druhou formaci, jejíž tři útočníci figurují na předních příčkách kanadského bodování. Jsou jimi Luboš Rob, Vít Jonák (oba 5+5) a Antonín Pechanec (3+6).
HC Frýdek-Místek

Po šesti odehraných zápasech je na kontě slezského týmu šest bodů, což jej řadí až na 13. místo tabulky. V minulém utkání čelil Frýdek-Místek na domácím ledě ostravské Porubě. V derby byli úspěšnější hosté, kteří se radovali z výhry 4:3. Stejné skóre svítilo na tabuli i po konci předešlého zápasu v Litoměřicích. Rysi byli na severozápadě republiky blízko k zisku alespoň jednoho bodu, jelikož vítěznou branku vstřelilo domácí mužstvo jednu sekundu před koncem základní hrací doby. Zmiňovaných 6 bodů tak získal Frýdek-Místek v domácím utkání s Třebíčí (8:2) a v Ústí nad Labem (2:1).

Nejproduktivnějším hráčem je se sedmi kanadskými body (3+4) Rostislav Martynek. Ten je zároveň také nejlepším střelcem týmu. Po dvou vstřelených brankách pak mají Milan Mikulík (celkově 2+3), David Klimša (2+1) a Jan Bartko (2+0).
Vítám všechny hokejové fanoušky u online přenosu z utkání osmého kola Chence Ligy. V jednom ze zápasů se dnes proti sobě postaví celky VHK ROBE Vsetín a HC Frýdek-Místek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.