1. česká hokejová liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vsetín : Havířov - 15. září 2018   17:30

Vsetín
Vsetín
13:17' Pechanec (Jonák, Březina) • 54:49' Kucharczyk (Jonák, Rob)

Jan Lukáš (HAV)
Havířov dokázal na Lapači vyválčit cenné dva body a stal se prvním týmem v letošní sezoně, který na vsetínském stadionu slaví úspěch. Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost při sledování přenosu a ze Vsetína vám přeji příjemný zbytek dnešního večera i celého víkendu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým AZ RESIDOMO Havířov.
Vítěznou trefu obstaral BRONISLAV REHUŠ.
Samostatné nájezdy začínají.
Samostatné nájezdy odstartuje tým Vsetína.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:57'
Tak nyní si Lapač prožil chvíle vzrušení, většina stadionu ovšem trnula, protože Gába rozehrával kotouč až od vlastní střídačky, ten však zachytil ve středním pásmu Rehuš a mířil do odkryté branky, minul ji jen o pár centimetrů! Díky jeho nepřesné mušce uvidí Lapač samostatné nájezdy.
64:41'
Oddechový čas pro domácí.
64:41'
Pechanec nyní přihrával zadovkou Slováčkovi, jenž se napřahoval, ale nakonec nevypálil, chtěl prvně jmenovanému přihrávku vrátit, ale ten s tím vůbec nepočítal a po kotouči se natahoval marně, po následném odrazu od mantinelu Lukáš hru přerušil.
64:08'
Březina, ač otravován havířovskými obránci, si dokázal vybojovat výhodnou střeleckou pozici a snažil se rozhodnout utkání, na jeho ránu mezi betony byl však Lukáš připraven.
62:45'
Maruna nabil na střelu Bambulovi, jeho rána minula tyč vsetínské branky, nicméně Havířov je v prodloužení mírně aktivnějším týmem.
62:05'
Na druhé straně si do střelecké pozice najel Rob, ale stále se mu nepodařilo najít recept na pozorného Lukáše.
61:42'
Nyní se za vsetínský obranný val dostal Matai a zkoušel to bekhendovou kličkou, na Gábu si však nepřišel.
61:02'
Havířov mohl nyní rozhodnout, Houdek nyní dostal od vsetínské obrany až příliš prostoru a plynulou jízdou doputoval do útočného pásma, kde adresoval přihrávku Grešovi, ten však střelou z voleje branku minul.
60:27'
Holomek nahodil kotouč do útočného pásma, kde si jej dojel Kucharczyk, Valaši se snaží usadit v útočném pásmu.
60:01'
Základní hrací doba je minulostí a to znamená jediné, oba celky si rozdělí po jednobodovém zisku. O bonusový druhý bod svedou soupeři souboj v prodloužení, do kterého nastoupí oba celky v počtu tří hráčů. Pokud se nerozhodne ani v nastaveném čase, budou následovat samostatné nájezdy.
60:00'
59:43'
Slováček napálil kotouč na branku, kde jej těsně před Lukášem tečoval Kucharczyk, puk však zamířil do zadního plexiskla.
59:17'
Havířov touží po bodovém zisku z Lapače, Slezané už se o nic nepokoušejí a veškeré úsilí věnují maximální obraně.
58:37'
Brejk v podání Havířova, konkrétně Pořízka, jenž rychlou jízdou dojel odražený kotouč a ještě stihl prověřit pozornost vsetínského brankáře.
58:25'
Teper vypálil od modré čáry, před Lukášem clonil Jonák, ale havířovský brankář zachoval klid a na puk si počkal, hru přerušil a bude se vhazovat po jeho levici.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, Vsetín se nadechuje k náporu.
57:04'
Březina ve vyložené příležitosti, mohl přihrát ještě Kucharczykovi, jenž by s největší příležitosti zakončoval do prázdné branky, ale zvolil střelu, kterou však Lukáš dokázal pokrýt.
56:39'
Valaši motali Slezany v obranném pásmu a ke tvrdé ráně napřáhl Jonák, trefil však připraveného Gábu.
55:56'
Veselý se snažil napodobit své spoluhráče a zkusil to od modré čáry, trefil však bránícího Slováčka, jenž si kotouč vytřepal ze své výstroje a rozehrává ve prospěch vsetínských barev.
55:13'
Rozhodčí opustili od svého přísného metru, který je charakterizoval ve druhé třetině a nyní nechají bez povšimnutí i tvrdší zákroky na hranici pravidel.
54:49'
Vsetín právě vstřelil branku!
Valaši odpovídají tím nejlepším možným způsobem! Velký podíl na vyrovnávací trefě Vsetína má Luboš Rob, ten dojel nahozený kotouč do pásma, vyhrál osobní souboj s havířovským obráncem a ve spolupráci s Jonákem připravil možnost pro RADIMA KUCHARCZYKA, zkušený borec ve vsetínském dresu pak ve vyložené pozici prostřelil Lukáše mezi betony. Asistence: Vít Jonák, Luboš Rob.
54:02'
Havířov právě vstřelil branku!
Slezané otáčejí skóre utkání! Po vhazování se puk dostal na modrou čáru, kde byl připraven JAKUB MATAI, jeho rána proletěl skrumáží a zastavila se až ve vsetínské brance, samotný autor branky ani netušil, že kotouč je za zády vsetínského brankáře, když si uvědomil co se děje, náležitě svou trefu oslavil. Asistence: Radek Pořízek.
53:44'
Rác nyní dovedl kotouč do útočného pásma, najel si mezi kruhy a vypálil, Lukáš vyrazil a spolehlivými zákroky drží svůj tým.
52:55'
Pechancovi se nyní podařilo kotouč naservírovat do jasné pozice Robovi, tomu však v klíčové fázi kotouč přeskočil hůl, Vsetín ovšem přidává na aktivitě.
52:08'
Dnešní utkání sleduje 3014 diváků.
51:43'
Zakázané uvolnění.
51:07'
Seman nyní připravil střeleckou pozici pro Gřeše, ten se snažil kotouč dostat do branky střelou k bližší tyči z levé strany, Gába byl však dobře postavený a nenechal ve své brance jedinou škvírku.
50:19'
Pechanec nyní napřáhl k tvrdé ráně, která nejspíš Lukáše trefila do masky, havířovský brankář se však otřepal a hra pokračuje.
49:52'
Po vhazování pálil od modré čáry Luža, Gába opět pohotově zasáhl a použil svůj beton.
49:20'
Havířov hraje s klidem, je si vědom, že domácí jsou Vsetínští a to oni musejí přijít s kreativní aktivitou, Slezané jsou v roli čekatelů, čas letí a naděje na cenné body z Lapače se zvedá.
48:24'
Až nyní Gába přikryl kotouč pod svou rukavicí a po dlouhé době je hra přerušena.
48:13'
Vsetínu se nyní nedaří rozehrávka, Slezané napadají hluboko v útočném pásmu a dělají Vsetínským problémy.
47:32'
Na chvíli se ohřál v útočném pásmu i Vsetín, ale puk opět sviští na druhou stranu, a tak je to nyní pořád dokola, kdo se ve zběsilém tempu dokáže prosadit?
46:46'
Dudek nahazoval kotouč do skrumáže před brankou, Gába měl ztížený výhled, ale dokázal kotouč vyrazit.
46:03'
Hraje se dlouho bez přerušení, nyní je v útočném pásmu nastěhovaný Havířov, Matai vystřelil, ale Gába vůbec nemusel zasahovat, protože kotouč branku míjel velkým obloukem.
44:49'
Slibná příležitost se nyní zrodila před havířovskou brankou, sami před Lukášem se ocitli Kuronen s Rácem, vsetínští borci si však dávali až příliš velkou přednost v zakončení a nakonec z toho nic nebylo.
44:27'
Havířov je nyní více na kotouč a snaží se vymyslet akci, která by mohla vést k obratu.
43:09'
Podobně jako ve druhé třetině, tak i nyní se hra rychlé přelévá ze strany na stranu, příliš hokejové krásy k vidění není.
41:54'
Kopta nyní přihrál na střelu Rudlovi, ten tvrdě vypálil, Lukáš jeho dělovku vyrazil, ale tentýž hráč si pro kotouč přijel ještě jednou, napodruhé však rozvlnil pouze boční síť.
41:13'
Vsetín hraje v plném počtu.
40:36'
Azet využívá přesilovou hru a vyrovnává skóre! Po kombinaci v útočném pásmu se kotouč dostal na modrou čáru, kde se do rány opřel TOMÁŠ DUJSÍK a nechytatelnou střelou do levého rohu vsetínské branky dává Havířovu naději na body. Asistence: Lukáš Bednář.
40:12'
Třetí třetina odstartovala, Havířov se okamžitě přesunul do útočné třetiny a pokračuje ve dvojnásobné početní výhodě.
40:01'
Během prostředního dějství jsme branku neviděli. Hraje se bojovný hokej a rozhodčí s tresty rozhodně nešetří, vlastně je spíš vzácný moment, když vidíme kompletní počet hráčů na obou stranách. Více ze hry měl však i nadále Vsetín, ale své příležitosti nedokázal přetavit ve druhou uklidňující branku. Havířov v závěru dostal možnost dvojnásobné přesilové hry, zatím se mu ji nepodařilo využít, ale na začátku třetí třetiny bude mít ještě jednu minutu a dvanáct vteřin na vyrovnání, stane se tak v 19:15.
40:00'
39:58'
Další jedovatá rána v podání Dujsíka, tentokrát Gába použil svou vyrážečku a kotouč letí až do ochranné sítě, což je v této situaci pro Valachy určitě osvobozující.
39:31'
Prudká střela v podání Dujsíka, Gába vyrazil, kotouč je nadále na holích hostujících hráčů.
39:13'
Valaši si v závěru druhé třetiny zkomplikovali situaci, rozhodčí uděluje domácím hned dva tresty a to znamená jediné, Havířov si na přelomu druhé a třetí třetiny zahraje ve dvojnásobné výhodě. Viníky prekérní situace jsou Pechanec za vysokou hůl a Luboš Rob za hákování.
38:42'
Slováček nyní od modré čáry nahazoval kotouč a kdyby trefil branku, nejspíš by slavil úspěch, protože Lukáš neměl šanci letící kotouč vidět a na jeho reakci to bylo znát.
38:16'
Holomek nyní poslal kotouč na rozjetého Březinu, jenž vypálil z pravého křídla, Lukáš opět úspěšný.
37:50'
Havířov nyní dobře brání modrou čáru, Vsetín je zatím v početní výhodě neškodný.
36:58'
Vsetín se držel v útočném pásmu, ale akci k zakončení nevymyslel, nyní se zelenožlutí vlastní vinou připravili o útočnou třetinu a musejí pro kotouč až ke Gábovi.
36:21'
Vsetín si zahraje přesilovou hru, s obrannou čínností to přepískl Tomáš Houdek a k dvouminutovému trestu za napadení fasuje ještě desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
36:06'
Vsetínská obrana nyní ustála slibně se rozjíždějící brejk, v roli obranných hrdinů Kucharczyk a Teper. Havířov má dnes velmi těžké vypracovat si tutovou příležitost.
35:34'
Pohledná akce v podání vsetínských útočníků, konkrétně Hořanského, jenž zpoza branky vyzval ke skórování Kuronena, ale ani tentokrát česko-finská spolupráce neslaví úspěch, Lukáš si teplotu změřit nenechal a kotouč zastavil včas.
34:20'
Kucharczyk nyní pálil nadvakrát, do jeho první rány se vložil obránce Laža, ke vsetínskému borcovi se však kotouč odrazil znovu, rána mu dokonale sedla, ale pohotovým zákrokem se prezentoval také jeho bývalý spoluhráč z Olomouce Jan Lukáš, když včas vytáhl lapačku.
33:40'
Březina nyní střílel po individuální akci, branku však netrefil a kotouč se odráží na havířovské hole.
32:44'
Vsetínský přechod do útoku přerušil ofsajd.
32:15'
Tresty se nyní rozdávají na obou stranách, před Lukášem se strhl pěstní souboj, ve kterém figurovali vsetínský Jonák a havířovský Chroboček. Objektivně soudíme, že domácí Valach jednoznačně souboj ovládl, pobyt na trestné lavici za hrubost jej však nemine. Stejný trest odpyká také druhý uličník David Chroboček.
32:05'
Havířov kompletní.
31:45'
Teper přihrál Pechancovi, jenž poslal kotouč do mezikruží Březinovi, vsetínský útočník si kotouč připravil a vypálil, Lukáš se menšími problémy úspěšně zasáhl.
31:12'
Vsetínu se však zatím nepodařilo přejít ani střední pásmo, navíc nyní se nešťastně srazili Pechanec s Jonákem.
30:50'
30:05'
Početní výhoda Havířova končí, dvě minuty za hákování fasuje Radek Veselý, hra ve čtyrech potrvá pětačtyřicet vteřin, poté startuje přesilovka Vsetína.
29:44'
Opět se ke střele napřáhl aktivní Veselý, do jeho tvrdé rány však obětavě skočil Slováček a Valaši se následně osvobodili.
29:13'
Bednář se odhodlal ke střele z levého kruhu, Gába jeho pokus vyrazil a Teper následně vyhodil.
28:50'
Vsetín si prožije krušné chvíle, vinou špatného střídání se bude muset domácí tým po dobu jedné minuty a tří vteřin bránit ve třech. Trest za Vsetín odsedí Antonín Pechanec.
28:32'
Havířov svírá vsetínskou obranu, zpoza branky nyní Haas připravil slibnou pozici pro Řehuše, ten však nedokázal trefit odkrytý prostor ve vsetínské brance.
27:53'
Možnost pro Havířov, dvě minuty za hákování obdržel vsetínský útočník Mikael Kuronen.
27:35'
Pořízek přejel s kotoučem modrou čáru a snažil se skrz bránícího Slováčka prostřelit Gábu, vsetínský brankář si však kotouč dokázal najít a střelu zneškodnil.
27:16'
Neúspěšná rozehrávka Slezanů končí zakázaným uvolněním, hra se stěhuje před Lukáše.
26:39'
Kucharczyk v další příležitosti, Lukáš úspěšně vyrazil a krom první inkasované branky působí velmi jistě, extraligové zkušenosti jsou znát.
26:01'
Agilní Veselý se snažil vymyslet akci, která by mohla vést k ohrožení Gábovy svatyně, těžko se mu však hledal spoluhráč v jeho dresu, Vsetín prostor v obranném pásmu dokonale hustí.
25:12'
Nyní jsme svědky tak trochu bláznivého hokeje, kotouč letí ze strany na stranu, Valaši zkouší jít do rychlých protiútoku, ale Havířov na zadní vrátka myslí.
24:27'
Nyní se však před Lukášem zjevil Kucharczyk a snažil se propasírovat puk za jeho záda, nepovedlo se a vsetínský útočník byl následně odzbrojen havířovskými obránci.
23:34'
Již kompletní Vsetín se snaží zformovat k přechodu do útočné třetiny.
22:58'
Seman to zkusil střelou z levého křídla, Gába znovu úspěšně vyrazil.
22:40'
Podešva osvobodil Vsetín z havířovského sevření.
22:24'
Havířovský Veselý je dnes velmi aktivním střelcem, ale ani tentokrát jeho rána nekončí za zády vsetínského brankáře, ten puk ukryl ve své výstroji a bude se vhazovat po jeho pravici.
22:11'
Havířov celkem úspěšně kombinuje, prázdnou branku měl před sebou Řehuš, ale v klíčové fázi mu kotouč sjel z hokejky.
21:27'
Havířov kompletní, startuje jeho zkrácená početní výhoda.
21:23'
Zakázané uvolnění Vsetína.
20:54'
Přesilovka Vsetína skončila, dvě minuty za hákování obdržel Roman Rác, po dobu dvaatřiceti vteřin budeme svědky hry ve čtyrech, poté odstartuje přesilová hra Slezanů.
20:25'
Šanci si ovšem připravil oslabený Havířov, Veselý napřáhl v útočném pásmu a protáhl brankáře Gábu.
20:03'
Na začátku druhé třetiny uspěl na vhazování Podešva, Valaši pokračují v přesilové hře.
20:01'
Skončila první třetina utkání, ve které měl více ze hry domácí Vsetín a dostal se do jednobrankového vedení. Havířov měl k dispozici dvě přesilové hry, ale proti vsetínské obraně se mu dnes nepodařilo zatím vymyslet brankovou akci. Bojovnost však Slezanům určitě nechybí a ve druhé třetině jistě budou chtít jednobrankové manko smazat. Prostřední dějství vypukne na Lapači přibližně v 18:20.
20:00'
19:27'
Vsetínští v přečíslení dva na jednoho, Hořanský mu naservíroval příležitost přesnou přihrávkou od mantinelu, finský útočník však ani nadvakrát nezakončil přesně, Hořanský ještě stačil přijet a snažil se kotouč za Lukáše procpat, byl však nedovoleně odstaven havířovským Markem Haasem, jenž putuje na trestnou lavici za hrubost.
18:49'
Vsetín usazen v útočném pásmu, od modré čáry vypálil Hryciow, ale jeho dělovka orazítkovala pouze zadní plexisklo.
17:36'
Cihlář nyní našel přihrávkou zpoza brány Macuha, ten na nic nečekal a snažil se okamžitě vypálit, na poslední chvíli muž však jeho úmysl překazil obránce Mikuš,
16:35'
Havířovský Veselý nyní vypálil z levého křídla, Gába předvedl pohotový postřeh a jeho schovanou ránu vytáhl vyrážečkou.
15:56'
Havířov trpělivě zkouší vymyslet kombinaci před Gábou, Maruna dovedl kotouč do útočného pásma, ale marně hledal své spoluhráče, ti byli obsazení hráči v zelenožlutém.
14:46'
Havířov se snaží utvořit kombinaci v obranné třetině Vsetína, ale Slezané to dnes proti dobře bránícím Vsacanům nemají jednoduché.
14:03'
Vsetínští fanoušci nyní vytáhli choreografii, kterou vzkazují podporu trenérovi vsetínské juniorky Juraji Juríkovi, jenž byl svazem potrestán stopkou na devět měsíců za to, že využil mezeru v pravidlech soutěže.
13:17'
Valaši využívají přesilovou hru! Vše začalo nádhernou kombinací, kterou neúspěšně zakončoval Jonák, Valaši však byli nadále důrazní a tlačili se do brány, v závaru se dokázal nejlépe zorientovat ANTONÍN PECHANEC a procpal kotouč do havířovské brány. Z úcty ke svému bývalému týmu se však ze vstřelené branky neradoval. Asistence: Vít Jonák, David Březina.
12:36'
Vsetín si zahraje přesilovou hru, Slováček dokázal ve středním pásmu vystihnout rozehrávku Havířova a po pravém křídle upaloval vstříc k Lukášovi, za záchranou brzdu musel zatáhnout Marek Haas a dostává za to dvě minuty – podrážení.
11:38'
Havířov v útočném pásmu, Macuh se s kotoučem vymotal zpoza brány a zkoušel jej bekhendem zasunout mezi Gábovy betony, vsetínský obránce Holomek však zakončení Macuhovi zkomplikoval a puk zamířil mimo.
11:07'
Pechanec nyní přenechal zadovkou kotouč Robovi, ten měl dostatek času na to, aby si svou střelu připravil a Lukáše měl velké problémy při likvidaci této prudké rány.
10:37'
Havířov v plném počtu.
10:36'
Vsetín nyní havířovské obraně doslova zatopil pod kotlem, Kopta připravil skvělou možnost pro Březinu, ten z mezikruží zkoušel prostřelit Lukáše, ale kotouč havířovského brankáře trefil, to však klid nepřineslo, dlouho se nevědělo, kde puk je, až jej Lukáš tygřím skokem přikryl.
10:16'
Na konci kombinace pálil Slováček, jeho rána však byla těsně před havířovskou brankou zblokována mimo.
09:51'
Teper si s kotoučem najel do útočného pásma, za modrou čárou se zastavil, počkal na své spoluhráče a v poklidu zahájil útočnou kombinaci Vsetína.
09:18'
Vsetín kompletní, startuje jeho zkrácená přesilová hra.
08:55'
Havířovský Greš se nyní prezentoval střelou přes obránce, Gába musel použít svou vyrážečku, aby dokázal změnit směr letícího kotouče.
08:37'
Poměr sil na ledě se srovná, dvě minuty za nedovolené bránění fasuje Tomáš Houdek.
08:19'
Maruna opět nedokázal prostřelit vsetínskou obranu a do přečíslení dva na jednoho upaloval Pechanec s Rudlem, druhý jmenovaný zamířil k tyči havířovské brány, ale těsně minul.
07:27'
Slováček nevyhodil kotouč hned a puk se vrátil zpět do vsetínského pásma, kde stála trojice hráčů hostů, Teper však dokázal obětavým skokem přihrávku překazit a Valaši se stačili zformovat k obraně.
07:18'
Vsetín se bude opět bránit, dvě minuty za vysokou hůl pro Petera Mikuše.
07:00'
Vsetínská obrana nyní ovšem zaspala a do úniku prchal Bednář, vystřelil z pravé strany, Gába vyrazil betonem.
07:00'
06:47'
Vsetín přidal na tempu a uzavřel Azet v jeho obranném pásmu, ke střele se odhodlal obránce Mikuš, ale Lukáš měl na jeho pokus velmi dobrý výhled a ukryl puk ve své lapačce.
06:14'
Ne, Havířovu se vůbec přechod přes střední pásmo nedaří, kotouč se opakovaně vrací k Lukášovi.
05:48'
Havířov nyní rozehrává kotouč v obranném pásmu a snaží se najít cesty přes střední pásmo, kde stojí připravena vsetínská pětice.
05:10'
Havířovská přesilovka je minulostí, Vsetín se s přehledem ubránil.
04:51'
Další zmar pro havířovskou útočnou snahu zaznamenal pohotovým vyhozením Podešva.
04:02'
Havířovu se zatím v početní výhodě nedaří, pozorně bránící Vsetín neumožňuje Slezanům vytvořit kombinaci před Gábou.
03:32'
Maruna zkoušel nahodit kotouč na vsetínskou branku, trefil však bránícího Tepera, jenž okamžitě odpálil kotouč mimo ohrožení vsetínského brankáře.
03:10'
Poprvé v dnešním utkání se vylučuje, na lavici hanby putuje Roman Rác, dvě plus deset minut za pozdní dohrání. Trest je na místě, neboť hostující Cihlář musel ledovou plochu opustit za doprovodu lékaře.
02:46'
Luža chyboval ve středním pásmu a kotouč se odrazil zpět do havířovské třetiny, Březina jej sice dojel, ale zakončení z ostrého úhlu Lukáše nezaskočilo.
02:15'
Na druhé straně postupoval do útočného pásma Kucharczyk, vsetínský borec se nijak nerozmýšlel, zastavil se a prudce vypálil, Lukáš musel jeho střelu vyrazit.
01:46'
Od modré čáry nyní vypálil Bednář a brankář Gába si připisuje první úspěšný zákrok, když střelu havířovského obránce vyrazil betonem.
01:23'
Začátek utkání zatím brankové příležitosti nepřináší, oba celky jakoby vyčkávali s čím ten druhý přijde.
00:40'
Mezi havířovskými obránci se nyní snažil prodrat do zakončení Rob, zkoušel překonat Lukáše bekhendem do protipohybu, ale kotouč branku minul.
00:03'
Utkání bylo zahájeno, na úvodním buly uspěl havířovský Seman a Azet nahazuje kotouč do útočného pásma.
00:01'
Nyní už je vše připraveno k zahájení utkání 4. kola Chance ligy, do Vsetína dorazila i početná skupina fanoušků z Havířova, můžeme tak očekávat bouřlivou atmosféru, která je mezi těmito týmy již tradiční.
Obě mužstva jsou již nastoupena na ledové ploše, ještě než však utkání začne, promluví ke vsetínskému Lapači pan starosta města Jiří Růžička.

VHK ROBE Vsetín: Gába (Šelepněv) – Mikuš, Rudl, Slováček, Teper, Holomek, Jenáček, Hryciow – Podešva, Rác, Kuronen – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Kucharczyk, Březina – Hořanský.

AZ RESIDOMO Havířov: Lukáš (Bláha) – Chroboček, Matai, Luža, Houdek, Dudek, Dujsík, Mrowiec – R. Veselý, F. Seman, Rehuš – Maruna, Haas, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Bambula – Macuh, Cihlář, Pawliczek..
VHK ROBE Vsetín: Start Valachů do nového ročníků je hodně divoký, ale zároveň také pestrý. Vsetín nejprve zamířil do hnízda ambiciózních Jestřábů, kde se skóre přelévalo ze strany na stranu. Zelenožlutí byli blízko prvnímu tříbodovému vítězství, ale krátce před poslední sirénou o jednobrankový náskok přišli a v prodloužení se radovali domácí Hanáci. Vsetín si chuť spravil v domácí premiéře, kdy doslova znemožni Kadaň a nechal hokejovou veřejnost zamyslet se nad faktem, zda je opravdu dobře, že druhá nejvyšší soutěže v České republice je uzavřená. Třetí utkání se však Valachům vůbec nevyvedlo, na ledě favorizovaného Kladna tahal Vsetín za kratší konec a po zásluze prohrál 2:4. V útrobách legendárního Lapače touží Valaši napravit matný dojem ze středu Čech a proti Havířovu neberou nic jiného než tři body.

Vsetínský kádr doznal během letní pauzy výrazných změn. Nové posily se zatím jeví v dobrém světle, pozici jedničky zatím zaujímá reprezentant běloruského hokeje Jan Šelepněv. Klubové bodování vede Mitchell Theoret, jenž už dokázal vstřelit tři branky a na další čtyři asistoval. Valachy však v novém ročníku trápí úvody zápasu, Vsetín nedokázal během tří utkání ani jednou vyhrát první třetinu, přijde změna v domácím střetnutí se Slezany?
AZ RESIDOMO Havířov: Havířov patří mezi nejmladší města v České republice a jakoby si to uvědomil i management místního klubu a pro letošní ročník výrazně omladil svůj kádr. S Havířovem se rozloučila klubová ikona a kapitán Jiří Krisl, jenž zamířil do sousedního Frýdku-Místku. Mrzí také odchod brankáře Dolejše, jenž Havířovu výrazně vypomáhal během loňské sezony. Azet si však na brankářském postup pro letošní sezonu pojistil služby Ondřeje Bláhy a na odchovance českobudějovického hokeje se chce výrazně spoléhat.

Úvod sezony zastihl podceňovaný Azet v dobré formě. Domácí premiéra se Slezanům povedla na jedničku a vlastním fanouškům udělali radost vítězstvím 4:2 nad celkem z Litoměřic. Výborný zápas odehrál Havířov v rámci slezského derby ve Frýdku-Místku, kde domácím Rysům nepovolil ani jednou skórovat, naopak síť slezského rivala rozvlnil celkem třikrát. První porážka Havířova se dostavila až ve třetím utkání sezony, stalo se tak na led nováčka z Poruby, kde působí i hráči, kteří v minulosti oblékali právě dres Azetu. Další sousedské derby tentokrát Havířovu nevyšlo a padl těsně 2:3. Nyní se Havířov těší na dalšího atraktivního soupeře a míří na Lapač s cílem prokázat, že před startem sezony byl neoprávněně podceňován.
Dobrý den ze Vsetína, kde se schyluje k druhému domácímu utkání Valachů v novopečeném ročníku Chance ligy. Na Lapač přijíždí slezský celek z Havířova, který se v úvodu soutěže prezentoval velmi dobře. Podaří se mu na slibné výkony navázat i na Lapači?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.