1. česká hokejová liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Benátky n. Jizerou : Frýdek-M. - 20. listopadu 2019   17:30

Benátky n. Jizerou
2:50' Wiencek (R. Duda, Průžek) • 12:20' A. Dlouhý (Kunst, Šafařovský) • 23:43' Průžek (Rychlovský, D. Špaček) • 29:42' Rychlovský (Chrtek)
4:5
(2:1, 2:2, 0:1 - 0:1)
Frýdek-M.
Frýdek-M.
11:51' J. Adámek  (Martynek, Przybyla) • 23:08' Tomi  (Kafka, Haman) • 38:07' Kaukič  (Martynek, Hrachovský) • 56:50' Przybyla  (Martynek, Eret) • 63:19' Novotný  (Kafka, Haman)
Micka, Souček – Bosák, Maštalíř
203 diváků
Frýdek-M.

Jak již bylo řečeno. Dvě třetiny byl zápas minimálně vyrovnaný, domácí byli možná o krapet aktivnější. Třetí třetina a i prodloužení ale patřilo hostům, kteří nakonec berou druhý bonusový bod.
63:19'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Hosté rozhodují zápas. Při přesilové hře sevřeli domácí tým. Nakonec zakončení ŠTĚPÁNA NOVOTNÉHO se mezi Schwarzovými betony dostává do sítě. Asistence: Petr Kafka, Filip Haman.
63:09'
Mikulíkova střela byla sražena ke Kafkovi, který ale promáchl.
62:59'
Domácím se nedaří vyhodit.
62:35'
Po parádní souhře trefil Mikulík břevno!
62:17'
Hosté si vyžádali oddechový čas.
62:17'
Vyloučen domácí Radek Duda za sekání.
62:12'
Další pokus má na svědomí Kaukič a Schwarz musel opět podržet svůj tým.
61:58'
Kafka našel Tomiho, jehož střelu Schwarz vyráží. Po následném závaru má domácí brankář puk pod svými betony.
61:23'
Dlouhý nabil Špačkovi, jehož pokus vyráží Malík do zadního mantinelu.
60:58'
Sólová akce domácího Rychlovského skončila za Malíkovou brankou.
60:30'
Przybyla se zbavil Havlína, jeho bekhend z ostrého úhlu ale krotí Schwarz.
60:01'
Po dvě třetiny se hrál vyrovnaný hokej, možná byli domácí mírně aktivnějším týmem. Třetí třetina patřila ale hostujícímu týmu, který svoji dominanci vyjádřil i střelecky. Tři minuty před koncem poté hosté také vyrovnali. V hektickém závěru Benátečtí dělbu bodů dokázali ubránit.
60:00'
59:50'
Benátečtí byli pod tlakem, proto raději vyhazují na icing.
59:36'
Rychlý útok hostů zakončoval Tomi do Schwarze, další střelu poté vyrazil přesunující se domácí gólman!
58:57'
Eret se odpoutal od svého strážce, pak ale o kousek minul!
58:43'
Przybylův bekhend byl nyní sražen za domácí branku.
58:09'
Nyní ale Benátečtí vytvořili solidní závar před Malíkem, který má puk kdesi pod svým tělem.
57:40'
Hosté jsou znovu nastěhováni před Schwarzem, domácím se nedaří poslat puk alespoň do středního pásma.
56:50'
Po přesné přihrávce před brankoviště usměrnil kotouč DAN PRZYBYLA do spojnice, od které se odráží za brankovou čáru. Asistence: Rostislav Martynek, Petr Eret.
56:19'
Slezané se nyní sami vyhání do středního pásma. Nutno dodat, že ve třetí třetině jsou to oni, kdo diktuje tempo hry.
55:59'
Kupředu pospíchal Průžek, ale neměl dostatečnou rychlost, a tak mají puk zase hosté.
55:51'
Před útočícím Kvasnicou raději Schwarz přidržel puk pod svojí lapačkou.
55:24'
Špaček vydoloval kotouč u mantinelu, jeho dlouhou přihrávku ale nikdo zachytil. Píská se tedy další icing.
55:07'
Benátečtí nyní byli pod tlakem, proto raději vyhazují na icing.
55:01'
Benátečtí dostali puk alespoň do středního pásma.
54:26'
Havlínovu nepřesnou rozehrávku vystihl Novotný, Schwarz dokázal kotouč vyrazit. Chvíli poté sražena střela Novotného minula o kousek domácí branku!
53:55'
Hlavní rozhodčí nyní hodně pouštějí hru. Nyní si hosté poradili na hranici faulu, následně dělovku Kováře vyráží Schwarz do stropu benátecké haly.
53:18'
Benátečtí aktivní hrou našetřili nějaké vteřinky v útočném pásmu.
52:47'
Przybylovo bekhendové nahození sráží Schwarz do míst, kde není nikdo v červeném.
52:06'
Za domácí obranu si nabruslil Novotný, rozhýbal Schwarze, puk mezi jeho betony ale nezasunul!
51:56'
Průžek zamíchal pukem a vyslal zajímavou střelu, kterou Malík neudržel, puk mají ale hosté.
51:20'
Nestrašilův bekhend z ostrého úhlu si Schwarz pohlídal, domácí mohou s pukem na holi opustit své pásmo.
50:31'
Na Dlouhého střelu z levého křídla Malík dobře viděl, puk vytěsnil za svoji branku.
50:07'
Brzy poté Benátečtí vyhodili kotouč na icing.
50:04'
Martynek nyní padl na led dříve než se pod jeho brusle dostala Havlínova hůl, hlavní rozhodčí zakroutil hlavou, že tohle pískat nebude.
49:35'
Po zašlápnutí puku je hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
49:26'
Po další střele Charváta z téhož místa vznikl menší závar, neboť Malík vyrazil kotouč jen před sebe, hosté ale posléze poslali puk do bezpečí.
49:15'
Charvát se odhodlal ke střele od modré čáry, ta byla ale sražena mimo.
48:40'
Na Kovářovo nahození Schwarz dobře viděl a puk sráží do rohu kluziště.
47:55'
Domácí byli chvíli usazeni v útočném pásma a Malíkovy betony musely být v pohotovosti.
47:00'
Z druhé strany útočného pásma zakončoval též Haman. Domácí brankář má kotouč ve své lapačce.
46:56'
Na druhé straně Kovář prověřil Schwarze, ten ale vyráží.
46:38'
Po Nikově střele od modré vznikl před Malíkem závar, hosté ale tuto situaci ustáli.
45:45'
Rychlovského nahození sráží Malík do rohu kluziště, hosté ale nemají puk pod kontrolou.
45:25'
Zakázané uvolnění znovu posílá hru před Schwarzovu branku.
45:02'
Kafka se dral ke sražené střele od modré čáry, nedostihl už ji ale ve střeleckém úhlu.
44:55'
Motlochovu střelu drží domácí brankář pevně ve své moci. Vhazovat se bude po jeho levici.
44:05'
Zakázané uvolnění hostů posílá hru před Malíka.
43:24'
Domácí si sami zavařili nepřesnou přihrávkou. Zpoza beka střílel Kovář a Schwarz měl plné ruce práce.
42:53'
Benátečtí jsou v plném počtu.
42:36'
Puk doklouzal alespoň do středního pásma, domácí spěchají střídat.
42:16'
Opět pálil Mikulík, pokus byl sražen do rohu kluziště. Domácí nemohou vyhodit.
41:59'
Další Mikulíkovu střelu vyráží domácí brankář svými betony.
41:44'
Znovu Mikulík zakončoval po velice pěkné souhře, Schwarz se ale stihl přesunout!
41:19'
Schwarz si připisuje zásah maskou po střele Mikulíka, domácí poté měli problém, aby dostali kotouč do bezpečí.
40:53'
Vyloučen domácí Daniel Bukač za podrážení.
40:38'
Dnešnímu zápasu přihlíží 203 diváků.
40:32'
Na ledě zůstal ležet Novotný, hra je ale pokračovala dál. Na modré čáře napřáhl domácí Havlín, Malík musel vyrazit puk do ochranné sítě.
40:16'
Zakázané uvolnění vrací hru před Schwarzovu branku.
40:01'
Také druhá třetina nabídla zajímavý hokej a ani v ní nebylo o branky nouze. Hostům se podařilo vyrovnat, domácí odpověď byla rychlá. Poté se Benátečtí dostali dokonce do dvoubrankového vedení. Slezané se ale dostali znovu na dostřel v přesilové hře po přísnějším faulu Bukače, po předchozím podobném, avšak nepotrestaném, zákroku na Průžka.
Další třetina začne přibližně v 19:11.
40:00'
39:35'
Střela od modré čáry byla sražena nad ochrannou síť branky domácího gólmana Schwarze.
39:01'
Malíkovi projel u mantinelu kotouč, Duda ho vracel před branku, tam si ale hosté poradili.
38:07'
Domácí se bránili úspěšně a hlavně aktivně, přesto ale nakonec kapitulovali a hosté jsou znovu ve hře. Martynkovu přihrávku dostal na správné místo LUKÁŠ KAUKIČ. Asistence: Rostislav Martynek, Ondřej Hrachovský.
38:00'
Na druhé straně střelu z levého křídla vyráží Schwarz.
37:26'
Najmanův pokus z ostrého úhlu vyrazil Malík jen pod nohy Dlouhému, který nyní šetří vteřinky.
37:09'
Skákavý puk končí až u Malíka, který musí rozehrát.
36:47'
Vyloučen domácí Daniel Bukač za nedovolené bránění.
36:36'
Průžek obhodil protihráče, kotouč se dostal k Šafařovskému, jenž orazítkoval levou tyčku!
35:36'
Přesně se vstupem Tomiho na led promáchl před Malíkem Jiruš.
35:25'
Po několika rychlých přihrávkách pálil Duda křížně mimo. Puk je ve středním pásmu.
34:58'
V obrovské šanci se ocitl Buchtela, hostující branku ale minul!
34:47'
Domácí jsou v útočném pásmu, Malík ale zatím zasahovat nemusel.
34:00'
Opět nepříjemná střela, která ale o kousek minula Schwarzovu branku! Domácí můžou uklidnit hru.
33:51'
Nejprve na jedné straně se neprosadil dorážkou Duda, na druhé straně hosté nevyužili nadějný brejk!
33:38'
Potrestánahráčská lavice hostí za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Vojtěch Tomi.
33:30'
Kafka měl příliš prostoru ke střele, tu ale dokázal Schwarz vyrazit za svoji branku.
32:31'
Dvě hostující střely nyní zaduněly o zadní mantinel, domácím se nedaří dostat puk do středního pásma.
30:48'
Na druhé straně opět duní Schwarzovy betony a domácí znovu mohou kupředu.
30:34'
Kovářovu nepřesnou přihrávku vystihl Průžek, po jeho přiťuknutí střílel Havlín do Malíkovy hrudi.
30:09'
Rychlý útok hostů vyřešil přesný Schwarzův zásah.
29:42'
Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
Benátečtí vyhráli buly v útočném pásmu a předvedli parádní souhru. Rychlovský našel Špačka, ten poté poslal puk Chrtkovi, který oslovil JAKUBA RYCHLOVSKÉHO, jenž se prosadil střelou na bližší tyčku. Asistence: Ondřej Chrtek.
29:00'
Buchtelovu střelu od modré se snažil tečovat Šafařovský, Malík si ale našel puk a má ho ve své moci.
28:42'
Zakázané uvolnění posílá hru zpět před Marka Schwarze.
28:27'
Na druhé straně po rychlé střele nachází Schwarz kotouč ve své moci.
28:19'
Našlápnutého Dlouhého eliminoval Michálek, který ho nakonec obral o puk.
27:44'
Hosté nyní zavřeli domácí tým před Schwarzem, ten ale dvakrát úspěšně zasáhl.
26:44'
Průžek povozil na svých zádech několik protihráčů, Malík ale nakonec nemusel zasahovat.
26:10'
Střelu zpoza beka Schwarz vyrazil, domácí brankář si poté poradil i s následnou dorážkou.
25:17'
Jiruš obral váhající hosty o puk, jeho přihrávku zastavil Wiencek, ten nabil Bukačovi, který ale pálil o kousek vedle!
23:57'
Duda se prodral až před Malíka, vyhnul se jeho betonu, za který poté zasouval puk, hostující brankář ale zastavil kotouč na brankové čáře!
23:43'
Podruhé v zápase si Benátečtí berou vedení velice rychle zpět. Do útočného pásma vnikl Rychlovský, který přesnou přihrávkou našel před odkrytou částí branky JIŘÍHO PRŮŽKA a ten byl neomylný. Asistence: Jakub Rychlovský, Daniel Špaček.
23:08'
Hosté svoji přesilovou hru využívají. U levé tyčky zůstal nedostatečně pokrytý VOJTĚCH TOMI, který dostal puk pod Schwarzovými betony do sítě. Asistence: Petr Kafka, Filip Haman.
22:49'
V oslabení se vydal Buchtela na útočný výlet, přesně našel Jiruše, který z velmi dobré parkety těsně minul!
22:25'
Wiencek získal puk a zavezl ho až do útočného pásma.
21:54'
Kovář měl na modré čáře ostře nabito, Schwarz kotouč vyráží.
21:27'
Vyloučen domácí Radek Duda za držení.
21:12'
Na druhé straně zakončoval Duda, vzdálenější tyčku ale minul.
21:01'
Kafkovo nahození sráží Schwarz do rohu kluziště.
20:29'
Pokus od modré čáry vyrazil Malík svými betony.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:22.
V první třetině jsme viděli vyrovnaný hokej, domácí využili přesilovou hru. Hostům se podařilo vyrovnat, Benátečtí se ale velice brzy dostali zpět do vedení, které udrželi až do sirény.
20:00'
19:47'
Útok frýdecko-místeckého týmu zastavil odpískaný ofsajd.
19:09'
Martynek nebezpečně střílel z levého křídla, ale minul. Hosté měli velký tlak, Schwarz si připsal dva úspěšné zákroky.
18:19'
Po nepřesné přihrávce hostů se hra stěhuje před Malíka, jelikož se píská icing.
17:56'
Kafka nádhernou přihrávkou našel nedostatečně obsazeného Novotného, jehož střelu vyráží Schwarz vyrážečkou.
17:07'
Další zakázané uvolnění posílá hru před Malíka.
16:45'
Od modré čáry střílel Charvát, jehož pokus byl sražen až nad ochrannou síť.
16:40'
Malík musel do rozkleku, aby zachytil střelu z mezikruží. Buly proběhne po jeho levici.
16:28'
Benátečtí získali puk, dostali se až za Malíkovu branku, následná přihrávka ale nenašla nikoho v bílém.
15:57'
Z pravého křídla střílel Kvasnica, Schwarz máchl lapačkou a puk v ní nachází.
15:36'
Hamanova střela od modré čáry byla sražena do středního pásma.
14:41'
Eret operoval před Schwarzem, puk se ale k němu nedostal, a tak musí hosté znovu velice rychle zpět.
14:24'
Icing frýdecko-místeckého týmu posílá hru před Malíka.
14:01'
Hosté vystihli nepřesnou přihrávku Průžka, pak si ale oni také nepřesně přihráli a jsou to oni, kdo musí rychle dozadu.
13:04'
Špaček dovezl puk do útočného pásma, po jeho zavežení střílel Rychlovský, hostující gólman kotouč vyráží.
12:20'
Benátecká odpověď na sebe nenechala vůbec dlouho čekat. První střela ještě zaduněla o zadní mantine. Pak ale vystřelil Kunst, jeho střela byla sražena, puk si ale našel ADAM DLOUHÝ a dostal ho za záda hostujícího brankáře. Asistence: Vratislav Kunst, Petr Šafařovský.
11:51'
Výborná přihrávka Martynka nyní našla najíždějícího JAKUBA ADÁMKA, který střelou mezi ruku a tělo brankáře Schwarze dostal puk k levé tyči. Asistence: Rostislav Martynek, Dan Przybyla.
11:24'
Hra se opět mírně uklidnila, zatím sledujeme hokej bez většího množství střeleckých pokusů.
10:27'
Benátecký první útok předvedl rychlou akci. Duda dostal puk přes Rychlovského na napřaženého Havlína, jehož pokus krotí Malík.
10:15'
Po svižné střele Hrachovského máchl Schwarz lapačkou a puk v ní nachází.
9:17'
Šafařovský se dostal do útočného pásma, tam se ale proti přesile neprosadil.
8:21'
Nejprve hosté vyslali dvě nepřesné střely, poté se domácí podívali do útočného pásma, jejich pokus byl ale sražen do ochranné sítě.
7:41'
Pokus ze středního pásma sráží Schwarz svým betonem do rohu kluziště.
6:29'
Menší závar před Malíkem, který má ale puk ve své moci.
6:10'
Nyní jsme byli svědky několika nepřesností z obou stran, ani jeden z gólmanů zatím zasahovat nemusel.
4:22'
Zatím sledujeme rychlý hokej z obou stran, domácí jsou opticky aktivnějším týmem.
3:24'
Tečovanou střelu, prakticky od modré čáry, má Schwarz ve své moci.
3:09'
Domácí nyní v rozletu zastavil odpískaný ofsajd.
2:50'
Benátečtí přesilovou hru rychle využívají. Po několika rychlých přihrávkách pálil mimo Malíkův dosah PETR WIENCEK.Asistence: Radek Duda, Jiří Průžek.
2:29'
Vyloučen hostující Lukáš Kaukič za podrážení.
1:53'
Vyloučen domácí Jan Šír na 5 minut a do konce zápasu za hrubost, u hostů Kryštof Stuchlík, taktéž na 5 minut a do konce zápasu za hrubost. Vítězem bitky se stal domácí útočník, který hostujícího soka poslal několika přesně mířenými údery k ledu.
1:53'
Utkání hned v úvodu přerušila hru bitka Šíra a Stuchlíka, což je tedy na začátek zápasu nečekané.
1:41'
Domácí raději vyhazují na icing.
1:40'
Po buly zakončoval Kaukič, jeho střela asi na branku neletěla, přesto Schwarz raději zasahoval.
1:29'
Po úmyslném ofsajdu domácího družstva se hra posouvá před Schwarzovu branku.
00:01'

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz (Žajdlík) – Buchtela, Havlín, Bukač, Kunst, Niko, Charvát, Had – Rychlovský, Chrtek, Průžek – R. Duda, Najman, A. Dlouhý – Jiruš, Šír, D. Špaček – Klapka, Šafařovský, Wiencek.

HC Frýdek-Místek: Malík (L. Daneček) – Haman, M. Adámek, Hrachovský, J. Adámek, J. Michálek, L. Kovář – Mikulík, Novotný, Kafka – Martynek, Przybyla, Eret – Klimša, Stuchlík, Tomi – Kvasnica, Kaukič, V. Nestrašil – Motloch.

Rozhodčí: Micka, Souček – Bosák, Maštalíř.
Dobrý den, vítejte z benáteckého zimního stadionu.

Benátečtí hokejisté po třech úspěšných duelech v minulém kole ve Vsetíně inkasovali od rozjetých Valachů tvrdý direkt v podobě osmi gólů. V nabitém tempu blížícího se finiše základní části Chance ligy však není čas ohlížet se za odehranými duely a je třeba koukat dopředu. V rychlém sledu je tu totiž další, v pořadí 24. kolo, v němž ve středu 20. listopadu přijede celek HC Frýdek-Místek, kterému mají Středočeši za první vzájemné utkání sezóny co vracet! Benátky totiž na ledě soupeře vedly po dvou třetinách 3:1, leč prohráli 3:5. Rysové patří společně s benáteckým týmem do druhé poloviny tabulky, rozdíl mezi oběma celky je jen pětibodový, a tak je nasnadě, že se jedná o důležitý zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.