1. česká hokejová liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Ústí n. Labem - 18. listopadu 2019   18:00

Frýdek-M.
Frýdek-M.
19:42' Stuchlík (Kafka) • 29:39' Kaukič (Stuchlík, Martynek) • 35:13' Eret  • 59:51' Klimša (Hrachovský)
4:2
(1:1, 2:1, 1:0)
Ústí n. Labem
06:04' Maršoun  (D. Krejčí, Grim) • 39:52' Kružík  (D. Krejčí)
Frýdek-M.
Robert Čech, Jakub Koziol – Jan Kleprlík, Henrich Kráľ

Domácí tedy nakonec vítězí a získávají z dnešního zápasu tři body. První třetina byla hodně vyrovnaná, ale další dvě už jasně patřily Frýdku-Místku. I když výsledek úplně neodpovídá velké převaze, na ledě si rysi tvořili velmi zajímavé a velké šance. V poslední třetině se trefil za domácí jen David Klimša a to do prázdné branky.

Tabulka
10. Frýdek-Místek – 31 bodů
14. Ústí nad Labem – 15 bodů

Děkuji, že jste sledovali online přenos. Těším se zase na příště, Jiří Polášek.
59:51'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Autorem branky je DAVID KLIMŠA. Dlouhý pas Hrachovského našel Davida Klimšu na útočné modré. Ten ani nespěchal a "krokem" dovezl puk do prázdné brány. Asistence: Ondřej Hrachovský.
59:27'
Domácí od modré míjí prázdnou branku!
59:04'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Daniel Kružík – 2 min., vysoká hůl).
59:04'
V rohu kluziště na straně domácího celku došlo k faulu ústeckého hráče!
58:47'
David Krejčí od modré vypálil pozemní ránu na Malíka, který kotouč raději podržel.
58:41'
Buly před Malíkem, Ústí hraje v šesti a branka je prázdná.
58:41'
Oddechový čas pro hosty.
58:25'
Hosté vybojovali kotouč za vlastní brankou a rychle přešli do brejku.
58:00'
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:30'
Malík se na druhé straně natáhl pro vzdušné nahození soupeře.
57:14'
Eret skvěle vybojoval kotouč od soupeře, který vůbec netušil, že za ním frýdecká třicet devítka je. Vznikla z toho střela zblízka, ale bez úspěchu.
56:30'
Kafka získal puk po sklepnutí ze vzduchu od soupeře. Vypálil tvrdě, avšak nepřesně.
56:09'
55:56'
A další skvělé vyhození. Přesilovka je skoro pryč.
55:30'
Domácím se opět podařilo vyhodit puk až za branku soupeře.
55:23'
Malík musel pokrýt další střelu, tentokrát hru raději přerušil.
55:09'
Malín skvěle strčil beton do puku před tyčkou a zkazil tak kombinaci hostů.
54:45'
Na Malíka letěly už tři rány, ale všechny je skvělý brankář rysů vyrazil.
54:15'
Domácí dokázali rychle vyhodit puk a ušetřili trochu času v oslabení.
54:09'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Dan Przybyla – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
54:09'
Další velké zmatky před domácí brankou. Nakonec rysi řeší situaci vyhozením puku pryč.
53:44'
Mikulík z pravého kruhu výtečně vystřelil, avšak jeho střela skončila na hrudi připraveného Brízgaly.
53:17'
Útočnou akci rysů zastavuje ofsajd a vhazuje se před modrou čarou.
53:00'
Velký závar před domácí bankou! Do střely spadli dva hráči, kteří ležící v brankovišti bránili vlastními těly dorážky hostů.
52:39'
Brízgala musel přerušit hu po další střele domácích.
52:10'
Vildumetz prověřil Malíka od modré, ale domácí brankář byl velmi pozorný.
51:41'
51:19'
Domácí akci překombinovali a kapitán Mikulík pálil do skla na mantinelu.
50:24'
Střela jednoho z domácích skončila na zadním mantinelu po zásahu Brízgaly.
50:14'
Ústečtí šli dopředu ve vlastním oslabení, ale puk zavezli do rohu.
49:41'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Lukáš Zukal – 2 min., vysoká hůl).
49:31'
Haman dostal dobrý puk napříč třetinou, ale dobře ho nezpracoval a hosté vyhazují do střední třetiny.
49:09'
Hostům se stále nedařilo vyvézt kotouč ze svého obranného pásma. Nakonec si puk přebral Nestrašil a zakončil. Brízgala zastavuje hru.
48:45'
Z útočného pásma nyní ústecké hráče vyhání jejich přihrávka rukou.
48:37'
Jelínkova střela našla jen připraveného Malíka u levé tyčky.
48:22'
Rychlou útočnou akci Ústí zastavil ofsajd.
48:10'
47:38'
Hosté kombinovali v útočném pásmu, ale nepřesná přihrávka jejich akci zmařila a Frýdek-Místek vyhazuje.
47:01'
Domácí hráči vyhodili tvrdou ránou od své branky. Tu ještě na útočné modré tečoval jeden z hráčů do rohu.
46:45'
46:10'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Kryštof Stuchlík – 2 min., příliš mnoho hráčů).
45:50'
Dlouhá kombinace Frýdku-Místku byla zakončena Hamanovou střelou od modré, které však změnila směr hokejka.
45:14'
Hosté se dokázali uvolnit a vyhodili, pak také vystřídali.
45:08'
Vojtěch Tomi procpal puk k betonům Brízgaly a několikrát se ho snažil dorazit za něj, až ho odstavili protihráči.
44:45'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jan Havel – 2 min., hákování).
44:20'
Jeden z hostů nechtěně tečoval na modré puk, který letěl až od domácí branky a nepískalo se tak zakázané uvolnění.
43:37'
Pavel Kordule získal kotouč a jel na Malíka sám, ale domácí brankář dnes opět začaroval a jeho šanci vychytal.
43:02'
Domácí drží kotouč za svou brankou a čekají na své střídající spoluhráče.
42:28'
Petr Kafka v dobré šanci netrefil branku, ale poslal kotouč kousek nad ní.
42:20'
Ránu Ondřeje Hrachovského od modré čáry Brízgala dobře viděl a puk mu vletěl do nastavené lapačky.
42:16'
Zakázané uvolnění posunuje hru zpět před branku Brízgaly.
41:49'
Hosté poslali zpoza branky puk před ním, ale tam jej nikdo nezachytil a Slovan musel z pásma pryč.
41:00'
Hosté ve středním pásmu odebrali kotouč a poslali pozemní ránu na Malíka, který semkl betony a vyrazil.
40:35'
Eret unikal s pukem, ale rozhodčí odpískal a vhazuje se u Malíka.
40:19'
Ústí nad Labem získalo kotouč a ten nakonec zavezli k Malíkovi. Skákavý puk se před brankářem několik hráčů snažilo vyseknout ale Malík kotouč nepustil.
40:01'
Úvodní buly třetí třetiny vyhrává Frýdek-Místek.
40:01'
Tak druhá třetina nám nabídla velmi zajímavý a atraktivní hokej. Jako první se prosadil Frýdek-Místek, který otočil zápas. Vypadalo to, jakoby na led vkročil úplně jiný tým. Tlak na Brízgalovu branku stále sílil a nakonec vyústil dalším gólem. Domácí měli opravdu hodně velkých šancí, avšak další puk do sítě už nedocpali. Hrála se poslední minuta a frýdeckomístečtí už spíš odpočítávali čas do konce třetiny. No a to byla chyba, jelikož se ke kotouči dostal Daniel Kružík a snížil výstavní ránou. Rozuzlení se tedy dočkáme až ve třetí třetině.

A třetí třetina nám začne v 19:36.
40:00'
39:52'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Autorem branky je DANIEL KRUŽÍK. Domácí snižují! Pár sekund před koncem třetiny se k puku dostal Daniel Kružík, který ho výstavní ránou dostal pod víko. Asistence: Daniel Krejčí.
39:30'
Domácí chvíli nevěděli o puku, ale následně ho získali, poslali dopředu a odjeli střídat.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:59'
Lukáš Kaukič si od své modré přebruslil křížem hřiště až na kruh v útočném pásmu, odkud vyslal tvrdou dělovku. Ta končí v lapačce.
38:15'
Havlovo nahození nebylo vůbec dobré, ale následný brejk rysů zastavuje ofsajd.
37:50'
A Brízgala musel čelit dalšímu pokusu, tentokrát od Rostislava Martynka. Další buly přímo před ním.
37:18'
Stuchlíkova rána z mezikruží tvrdě narazila o zadní mantinel. Domácí ale stále vyvíjejí obrovský tlak na soupeře.
36:25'
Lukáš Motloch prověřil Brízgalu tvrdou ránou z kruhu, ale gólman Slovanu perfektně zareagoval.
36:00'
Ofsajd nyní zastavil další útočnou akci rysů.
35:54'
Hosté chtěli vystřídat a nahodili puk, ale přes polovinu hřiště. Zakázaní uvolnění.
35:13'
Autorem branky je PETR ERET. Ten byl volný přímo před brankou Brízgaly a potom, co se k němu dostal puk z rohu brankáře pohotově prostřelil.
34:52'
Další skvělé přebrání puku ve střední třetině v podání rysů. A následně také další přerušení Brízgaly.
34:35'
Hostující brankář musel opět po dorážkách Frýdku-Místku přerušit hru. Domácí už ale buly nevyhráli.
34:13'
Mikulík dokázal přes hokejku hráče vystřelit, ale dobrou ránu vyrazil betonem gólman Slovanu.
34:05'
Brízgala musel nyní opět čelit dotírajícím hráčům Frýdku-Místku přímo před ním. Puk ale pokryl a přerušil hru.
33:42'
Viktorovi Nestrašilovi nesedla střela z velkého úhlu a puk poslal vzduchem do rohu kluziště.
33:30'
Ondřej Bláha si najel až do mezikruží, kde měl hodně prostoru a pálil. Malík ale dneska v brance čaruje.
32:25'
Przybyla spadl na zem po kličce, kterou oklamal soupeře. Fanoušci se zlobili ale sudí nepískal. A bylo to správné rozhodnutí.
31:45'
Kovář nyní tvrdě dohrál soupeře o mantinel, ale domácím kotouč unikl až do vlastní třetiny.
30:54'
Jan Grim ujel do samostatného úniku, před Malíkem zpomalil, ale výtečný Malík opět předvedl fantastický zákrok.
30:50'
Jakub Michálek zkusil vypálit tvrdou ránu z prostoru před kruhem, ale napálil jen prvního protihráče.
29:39'
Autorem branky je LUKÁŠ KAUKIČ. Domácí obracejí důležitý zápas! Kaukič se před brankou nemýlil a Brízgala podruhé prostřelen. Asistence: Kryštof Stuchlík, Rostislav Martynek.
29:24'
Domácí opět vybojovali pásmo, ale po oslabení jejich útočná aktivita klesla.
28:19'
28:05'
A domácí opět vyhazují puk. Přesilovka se krátí.
27:45'
Po vyhození kotouče střelou musel na druhé straně puk vyrazil Brízgala.
27:32'
Malík musel čelit dvěma tvrdým střelám po dvou pohledných kombinacích soupeře. Brankář domácích ale v této třetině zatím stoprocentní.
26:45'
Hosté neudrželi pásmo, Frýdek-Místek puk vyhodil a napadá i v tom útočném.
26:19'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Kryštof Stuchlík – 2 min., podrážení).
26:07'
Hosté vyhodili a přesilovka skončila. Slovan hraje v plném počtu.
25:29'
Filip Haman od modré vypálil a jeho rána prošla až na Brízgalu. Ten ukryl kotouč na své hrudi.
25:02'
Sražená střela se dostala k hráči u pravé tyče, který tu tyč svou dorážkou také nastřelil.
24:36'
Hosté dokázali vyhodit puk z pásma, Frýdek-Místek je ale rychle zpět.
24:07'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Daniel Kružík – 2 min., držení).
23:22'
Domácí vyslali střelu z dálky a před Brízgalou se několik hráčů cpalo k dorážce. Gólman ale kotouč nakonec polapil.
23:13'
Viktor Nestrašil ukázkově bekhendem vystřelil na levou tyč Brízgalovy branky. Bankář kotouč dokázal vyrazit.
22:33'
Lukáš Zukal byl atakován protihráčem a poslal puk na svého brankáře.
21:54'
Ústečtí vyvezli do středního pásma, ale opět byli o puk obráni a museli ke své brance.
21:30'
Domácí ale perfektně napadají a hra zatím vypadá úplně jinak než v první třetině.
20:50'
Frýdek-Místek nadvakrát prostrčil kotouč do útočného pásma, ale pokaždé ho odebrali ústečtí.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrává Slovan, ale domácí se dostávají do útoku.
20:01'
První třetina nakonec končí nerozhodně! Slovan poměrně brzo využil přesilovku, o parádní ránu se postaral Petr Maršoun. Ústí nad Labem domácí v některých chvílích dost přehrávalo a dostávalo pod obrovský tlak. Frýdeckomísteckým se nedařilo kombinovat, vytvářet si gólové šance a občas tvořili velké chyby. Ale nakonec přece jen skórovali! Kryštof Stuchlík, který kvůli zranění měsíc nehrál, svůj návrat na led okořenil v druhém zápasu už třetím gólem! Osmnáct sekund před koncem se tak stav vyrovnal a začínáme od znova.

Další třetina začne přibližně v 18:47.
20:00'
19:42'
Autorem branky je KRYŠTOF STUCHLÍK. Velké chyba hostů a rysi unikají do šance dva na jednoho. Kryštof Stuchlík získává kotouč a posouvá ho do branky pod ležícím Brízgalou. Je srovnáno – 1:1. Asistence: Petr Kafka.
19:24'
Nick Malík chytá ledabylý pokus jednoho z hostujících hráčů a vhazuje se před ním.
19:14'
Stuchlíkova teč z hole sjela mimo branku. Následné dvě rány Tomiho kryje brankář Brízgala.
18:45'
Domácím se podařilo na delší chvíli se usadit v pásmu, ovšem nakonec opět ani nevystřelili a puk jim unikl.
18:01'
Kordule získal kotouč při kombinaci rysů a otočil hru. Nakonec vypálil na mantinel vzadu.
17:33'
Domácí vyhodili na svou střídačku, ale následně vyhráli buly v obranném pásmu.
17:15'
Malík chytá ránu Zukala a ohlušující rána od naraženého puku se nese celou Polárkou.
16:40'
Rysi nevědí, jak se dostat do útočného pásma. Nedaří se jim prokombinovat se, ani soupeře oklamat kličkami.
16:08'
Hosté v další šanci, dorážejícímu hráči střela nesedla, ale Frýdek se uvolňuje pouze zakázaně a Slovan má nyní domácí hodně v tlaku.
15:44'
Brízgala byl stíhán domácím hráčem při rozehrávce, ale skvěle hráče oklamal.
15:23'
Tvrdá rána ústeckých končí na vršku mantinelu za Malíkovou brankou.
14:53'
Nick Malík po dorážce hostů předvádí další neskutečný zákrok ve svatyni domácího celku!
14:25'
Domácí získali kotouč za modrou čarou a nahodili do rohu, jelikož hráči museli ještě vyklidit pásmo.
13:45'
Další puk utekl Frýdku-Místku a Slovan ho lehce získává.
13:15'
Rysům opět útok s nahozením do pásma nevyšel a Slovan přebral kotouč.
12:45'
Jan Grim dostal krásnou zadovku přímo před prázdnou branku, do které ale fantastickým zákrokem malík přesunul beton a předvedl skoro nemožný zákrok!
12:28'
Malík dobrým zákrokem nakonec vychytal střelu jednoho z hostů, nakonec domácí vyhodili puk mimo led.
11:50'
Další rána rysů nyní končí na mantinelu za brankou.
11:05'
Domácí zkusili otestovat pozornost rozhodčích a vystřelili do pásma při jasném ofsajdu. Rozhodčí samozřejmě píská.
10:45'
Velká šance tři na dva v podání domácích. Vojtěch Tomi ale nedostal puk úplně ideálně a tak se Brízgala před jeho střelou stihl přesunout alespoň betonem a vyrazil.
10:35'
Vojtěch Tomi byl v pásmu sám a tak zkusil pálit z otočky, Brízgala vyráží.
10:01'
Štěpán Bláha opět nebezpečně prověřuje Malíka. Tomu kotouč sice vypadává, ale následně ho chytá pod lapačku a přerušuje hru.
09:37'
Domácí si nyní nepočínali dobře při nahození puku do útočné třetiny, sudí moc dobře viděl a také píská zakázané uvolnění.
09:25'
Další útočný nájezd hostů zastavuje ofsajd. Buly tedy před modrou čarou.
09:06'
Dobré nahození Mariana Adámka se snažil jeho spoluhráč před ústeckým gólmanem tečovat, ale netrefil kotouč.
08:20'
Slovan velmi aktivní v útočném pásmu! Domácí několikrát nechali nehlídaného hráče v pozici na střelu.
07:30'
Na druhé straně hosté nastřelili pravou tyč Malíkovy branky!
07:01'
Kafka v obrovské příležitosti, měl hodně prostoru, dokázali se k němu sice stáhnout hráči, ale on si je obkličkoval a z kruhu vystřelil. Brízgala ale vyrazil.
06:04'
Autorem branky je PETR MARŠOUN. Po vydařené kombinaci jdou hosté do vedení! Petr Maršoun stál na konci kombinace a dobrou přízemní ránou propálil Malíka. Slovan využívá přesilovku. Asistence: Daniel Krejčí a Jan Grim.
05:50'
Ústí nad Labem drží pásmo a dostává se k dalším a dalším střelám.
05:20'
Domácí skvěle vyhodili a puk málem stihli v akci dva na jednoho. To by byla opravdu velká šance.
04:58'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Petr Eret – 2 min., hákování).
04:29'
Hosté nyní sehráli velmi dobrou akci, na jejímž konci zakončoval jeden z nich k tyči, ale Malík prostor ucpal.
04:02'
Stuchlík čekal na modré a tečoval puk do pásma, kdyby ho zachytil, jel by na branku sám. Puk ale ujel.
03:37'
Nestrašil vybojoval kotouč v útočném pásmu a výtečně poslal na Kafku, který napálil kotouč opět do hrudi Brízgaly.
03:12'
Filip Haman opravdu tvrdě vypálil z prostoru ještě před modrou čarou a Brízgala musel podržet. Domácí tak získali vhazování v pásmu.
02:58'
Lukáš Zukal vypálil na brankáře Malíka, který puk podržel v lapačce.
01:22'
Stuchlík dostal puk do pásma, přihrál spoluhráči, ale ten puk nezachytil.
00:36'
Frýdek-Místek vyhrál vyhnal soupeře ze svého pásma, avšak nedokázal získat puk.
00:08'
Rysi okamžitě bruslili k Brízgalovi a vystřelili. Brankář kotouč podržel.
00:01'
Domácí tým vyhrává úvodní buly zápasu.
00:01'
Sudí i hráči jsou již na ledě a utkání začíná za necelou minutku.

HC Frýdek-Místek: Malík (L. Daneček) – M. Adámek, Haman, L. Kovář, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský – D. Stránský, Kafka, Stuchlík – Mikulík (C), Eret, Przybyla – Martynek (A), Tomi, Kaukič – Kvasnica, V. Nestrašil, Motloch – Klimša (A).

HC Slovan Ústí nad Labem: Brízgala (Stahl) – Smetana (C), Müller, D. Krejčí (A), Vl. Brož (A), Hes, Zukal, Veber – Ma. Svoboda, J. Havel, Kružík – Grim, Vildumetz, Maršoun – Houška, Kordule, Filip – O. Bláha, Š. Bláha, Jelínek..
HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM

Ústecký Slovan hraje ve velmi špatné formě. Z posledních 15 možných bodů získali jen jeden jediný. Od Frýdku-Místku jsou sice vzdáleni jen 3 pozice, je mezi nimi ale velmi propastný rozdíl – 13 bodů. Šance na první osmičku je už prakticky ztracená. Čtrnácté místo a velmi záporná bilance 49 vstřelených gólů oproti 90 obdrženým také moc týmu nepřidává. Do Frýdku-Místku pojede Slovan i podle sázkových kanceláří jako jasný outsider.

Forma: P(pp) – P – P – P – P

Poslední zápasy:
Slovan Ústí n. L. – Vsetín 2:3pp
Poruba – Slovan Ústí n. L. 6:2
Slovan Ústí n. L. – Chomutov 1:3
HC FRÝDEK-MÍSTEK

Rysi v posledním zápase vyhráli v Kadani v poměru 2:7. Stále tak pro ně žije šance na konečné umístění v top 8. Poslední postupová pozice je nyní vzdálená 8 bodů. Proti tragickému Ústí, které má aktuálně nejhorší formu v lize tak musí získal plný počet bodů. Svěřenci trenéra Wojnara patří k více skórujícím týmům v lize, za 22 zápasů vstřelili již 71 branek, což činí průměr 3,2 branky na zápas.

Forma: V – P – P – V – P

Kadaň – Frýdek-Místek 2:7
Frýdek-Místek – Třebíč 3:5
Prostějov – Frýdek-Místek 3:2