1. česká hokejová liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Slavia - 30. října 2019   17:30

Slavia
39:35' Všetečka  (Vlček) • 61:31' Vrdlovec  (J. Novák, Kuťák)
Jihlava
Fiala, Koziol – Roupec, Hranoš
Horácký zimní stadion, Jihlava
1 508 diváků
Slavia

Dnešní utkání sledovalo 1 508 diváků.
Z mé strany je to dnes vše. Děkuji za pozornost, studentům přeji úspěšný krátký týden a někdy příště se budu z Jihlavy zase těšit napočtenou!
Vyrovnaný zápas nakonec na svoji stranu překlopila pražská Slavia a připisuje si tak důležité dva body z jihlavského zimáku. Přitom Dukla vedla od 29. minuty zásluhou Michala Poletína. Jenže Slavia využila jedinou přesilovou hru, kterou měla a v čase 39:35 srovnal Robin Všetečka. I přesto, že měli Jihlavští dost šancí na druhý gól, neproměnili je a v prodloužení se prosadil Daniel Vrdlovec. Slavia je tak zatím jediný soupeř, který Duklu porazil v obou vzájemných zápasech.
61:31'
Slavia právě vstřelila branku!
Klíčový druhý bod si připisuje na své konto Slavia! DANIEL VRDLOVEC zavezl kotouč do útočného pásma a nahrál puk pro Nováka, jehož střelu z úhlu Chaloupek vytěsnil. Ale odrazil ji přímo na hůl Vrdlovce, který prostřelil domácího gólmana a zajistil Slavii druhý bod – 1:2! Asistence: Jan Novák, Filip Kuťák.
60:31'
Šmerha si ve velké rychlosti nabruslil před Pekra, ale upadl, rozhodčí nevylučuje. Na druhou stranu pak šel právě Pekr, avšak ten upadl bez cizího zavinění.
60:03'
Řady stadionu notně prořídly, Jihlava začala prodloužení v obraně, neboť hosté vyhráli úvodní buly.
60:01'
Začalo prodloužení.
Ani třetí třetina tohoto vyrovnaného zápasu změnu skóre nepřinesla. Jihlava měla opět více ze hry, ale nedokázala to vyjádřit gólově. Proto za necelé dvě minuty uvidíme prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:14'
Závar před domácí brankou gólem nekončí. Hejda z mezikruží vystřelil na branku a Šmerha nebezpečně operoval v předbrankovém prostoru, v pádu stihl postrčit kotouč na Vlčka, to už ale do hry vstoupil Chaloupek svým zákrokem.
58:27'
93 sekund před koncem je pískán Jihlavě ofsajd.
57:19'
Juda dvakrát povalil soupeře na zem, čímž nastartoval brejk Dukly, ani ten ale k ničemu nevedl. Začíná to pomalu vypadat, že o zápasu rozhodne nastavení, potažmo nájezdy.
56:56'
Další zakázané uvolnění Slavie. Závěr zápasu skutečně za moc nestojí...
56:35'
Vampola šel do otevřené domácí obrany po vyhraném buly, řešení situace vzal na sebe a vystřelil, ale mířil o hodně mimo.
56:10'
Sporné zakázané uvolnění bylo nyní odpískáno pražskému týmu. Hra se přesunuje před Michajlova a domácí cítí, že by to chtělo vyhrát za tři body.
56:00'
Čachotský mohl prakticky rozhodnout! Od Pekra dostal krásnou nahrávku do prostoru a zkusil na Michajlova dlouhou kličku, slávistický gólman ale výborně přečetl záměr a udržel puk na betonu!
53:47'
Čachotský zavezl do útočného pásma a nabil Marešovi na modrou, jehož tvrdý pokus způsobil sice před brankou Slavie rozruch, ale Michajlov si s tímto vším zkrátka poradil.
52:48'
Oboustranně se rozhodně nejedná o něco, co by mělo být zapsáno v hokejových dějinách. Částečně je nuda nyní vysvobozena komerční přestávkou.
51:28'
Barák pouze trefil kotouč do mantinelu, čímž dal šanci domácím, aby se dostali do útoku. To se jim sice povedlo, ale nic nevymysleli.
49:48'
Čachotský zavezl do útočné třetiny a nechal pod sebe Poletínovi. Poletín ještě šperkoval celou akci nahrávkou vedle sebe na Harkabuse, střela jihlavského dlouhána ale končí vedle.
48:47'
Čárový rozhodčí nyní odpískal těsný ofsajd domácím a dost to schytává z tribun. Ale rozhodnutí to nezmění, proto hra pokračuje dále.
47:39'
Mareš za brankou zpracovával hned dva obránce, hra se k ničemu moc nemá, proto se všeobecně čekal hvizd sudího. Ten ale nepřišel a Dukla vyhazuje alespoň do středního pásma.
46:28'
K Poletínovi se odrazil puk do jízdy a z pravého kruhu domácí #33 tvrdě střílela na vzdálenější tyč, ale poměrně o dost minula.
46:04'
Doležal si řekl o přihrávku mezi kruhy a dostal ji, následná střela skončila jenom na boční síti. Následně se dostali do konfliktu Půža s Brožem, domácí obránce svého soka povalil na zem, ale nebylo to nic, co by bylo potřebné řešit vyloučením.
45:20'
Duda vystřelil od modré, jeho třikrát tečovaná střela nakonec rozduněla zadní plexisklo.
44:27'
Harkabus měl na holi ohromnou šanci! V rychlém protiútoku se elegantně kličkou na střed zbavil obránce a najížděl sám na Michajlova, ale z výtečné pozice trefil jenom jeho lapačku!
43:28'
Zakázané uvolnění Slavie opět přerušuje hru, která se znovu odstěhuje před Michajlova. Jihlava má velkou střeleckou převahu, ale nedokáže ji vyjádřit góly.
43:02'
Steinocher rukou odpálil kotouč hlouběji do kluziště a Jihlava se musela snažit znovu. Jenže její snažení zastavuje ofsajd.
42:23'
Na druhé straně z toho však byla také šance Slavie! Antoš si po zisku kotouče za brankou vybruslil před ní a zkoušel Chaloupka otestovat na delší tyč, domácí gólman se ale roztáhl a betonem zadržel puk!
41:15'
Matěj Pekr měl na holi druhý gól! Dostal krásnou přihrávku od Skořepy na levý kruh, aby mohl vystřelit do odkryté části branky. Ale Michajlov předvedl výborný zákrok betonem!
40:40'
Půža trefil prvního stojícího hráče před sebou od modré a sešívání se tím dostali pryč z pásma. Ale stále nejsou v držení kotouče.
40:20'
Dukla se vrhla po vyhraném buly do útočení, které zakončila tvrdou střelou Holého, Michajlov ale předvedl další povedený zákrok a Slavia následně vyhodila na icing.
40:01'
Po druhé třetině je tak stav zápasu ustanoven na nerozhodném skóre 1:1. Dukla se sice dostala do vedení v 29. minutě zásluhou Michala Poletína a měla další šance ke skórování, jenže nedokázala vedení navýšit a 25 sekund před koncem se snížení dočkala Slavia z hole Robina Všetečky. Další třetina začne za 15 minut.
40:00'
39:35'
Tenhle tlak v předbrankovém prostoru už Dukla nemohla ustát! Tvrdá střela Vlčka od modré spustila ohromný závar před brankou a dva obránci Jihlavy nebyli schopni odpravit kotouč z brankoviště. Proto se k němu dostal nejrychleji ROBIN VŠETEČKA a protlačil puk do branky. Tentokrát tedy místo moči v bruslích udělal mnohem důležitější věc pro svůj tým, soudě dle seriálu Lajna – 1:1! Asistence: Filip Vlček.
38:37'
Peter Lichanec (JIH) podrazil Vampolu ve vlastním pásmu a jde si odpočinout na trestnou. Pro Slavii hodně velká možnost na comeback.
38:11'
Lichanec hodně riskantně napříč vlastním pásmem nahrával na Fronka a domácí trenér rozhodně nebyl šťastný. Stačilo, aby Vampola do kotouče sáhl a byl sám před brankou.
37:20'
Chlubna za brankou neudržel puk ve své moci a přišel o něj, sešívaní tak mohou založit útok. Ale ani to se jim nepovedlo, neboť končí na hokejce Chaloupka.
35:45'
Juda výborně odzbrojil jediného obránce Slavie v brejku 2 na 1 a servíroval černou pryž před branku absolutně volnému Jiřímu Fronkovi, který však v rychlosti nepřekonal výborně chytajícího Michajlova!
35:11'
Na druhé straně to zkusil Tomáš Šmerha, nejproduktivnější hráč týmu ale střelou na delší hůl nechal pouze vyniknout lapačku Chaloupka, který je poprvé vyvoláván.
34:26'
Vrdlovec tvrdě narazil za brankou Slavie Skořepu, diváci by si žádali trest, ale ten nepřijde, sudí to nechávají bez intervence.
34:06'
Ofsajd Jihlavy přerušuje snažení domácích, kteří se v útočném pásmu nyní hnali za druhým gólem.
31:53'
Z prostoru za brankou vypadl puk na Harkabuse, který se do toho na levém kruhu pořádně opřel, ale trefil pouze dva clonící obránce Slavie.
31:14'
Černohorský spíše náhodně trefil u branky Skořepu, který chtěl rychle tlačit kotouč do branky, ale ve zmatku se mu to nepodařilo. Hra se následně přerušila, neboť Slavie vyhodila na další icing.
30:21'
Steinocher vytvořil velkou chybu a pustil Čachotského do brejku, domácí hráč nahrál před branku ještě Pekrovi, pas šel ale domácí #69 na paty.
29:59'
Útočilo se však i na druhé straně. Jiří Doležal to vzal jako jeden z nejzkušenějších hráčů na sebe a střílel z úhlu, Chaloupek ale působí dnes velice jistě a nepustil puk za svá záda.
29:30'
Diváci vycítili, že by jejich koně mohli přidat druhý gól a ženou Duklu do útoku. Ale pozorný Michajlov nyní udržel střelu Holého od modré zcela bez problémů.
28:28'
Dukla právě vstřelila branku!
Gólové mlčení prolomeno, Dukla se ujímá vedení! Fronk využil toho, že jeden z hráčů Slavie byl lehkovážný při rozehře a kotouč ztratil. Jiří Fronk okamžitě nahrál do jízdy pro MICHALA POLETÍNA, který tvrdou střelou z hranice pravého kruhu propálil Michajlova mezi betony – 1:0! Asistence: Jiří Fronk.
27:58'
Vyhození Pražanů přes celé kluziště nebylo posouzeno jako icing, Slavie může proto útočit v plné síle.
26:55'
Kuťák hledal od mantinelu na středu najíždějícího Vrdlovce, do přihrávky v poslední chvíli vložil hůl Skořepa a zabránil tím tak šanci Slavie.
26:12'
Pekr prostrčil kotouč na Čachotského, který sice dobruslil, ale nestihl už nahrát dále. Puk se přesto k domácí #90 vrátil, ale už to bylo dle sudích rukou. Následuje další komerční pauza.
25:26'
Nahození jihlavského Koláře na branku opět zachytil Michajlov a skutečně dnes nesledujeme zápas, který by sedící diváky zvedal ze sedadel. Možná akorát tak v rámci cesty pro pivo.
23:58'
Lichanec podél lajny vracel puk na modrou pro Poletína, ale nahrávka byla dlouhá, Dukla musí proto opustit pásmo.
23:03'
Slavia ale vyhrála jako první buly a oslabení 3 na 5 ubránila. A ubránila i následující pokus Čachotského, který si vyjel mezi kruhy, Michajlov ale likvidoval.
22:53'
10 sekund 5 na 3 pro Dulu! Martin Ondráček (SLA) je vyloučen za podrážení a domácí mají ideální možnost na vedení v zápase.
22:29'
Barák dojel jako první kotouč za brankou a nekompromisně ho vyhodil na druhou stranu.
22:12'
Staněk sice vystřelil od modré přes dva clonící hráče a hostující gólman musel vytáhnout těžký zákrok, domácí bek ale při střele byl v ofsajdu, proto je hra přerušena.
21:15'
Poletín vystřelil z pravého kruhu a Michajlov sklepl pouze před sebe. Dorážka Skořepy se ale moc neujala a Slavia vyhazuje puk na druhou stranu.
21:02'
Tomáš Chlubna se toho moc nebál, pronikl přes Tadeáše Hejdu (SLA), který dostává za nešetrný zákrok dvě trestné minuty.
20:01'
První třetina je pevně ukořeněna v dějinách hokejové Jihlavy. Oba týmy se po ní rozešly 0:0, více ze hry měla Jihlava, která ale nadějné akce ke gólové radosti nedotáhla. Proto se za 17 minut vrátíme do Jihlavy s tím, že ani jeden tým gól nevstřelil.
20:00'
19:42'
Dukla dohrává třetinu v útočném pásmu, ale opět to k gólovému efektu nevede. Vypadá to tedy, že se oba týmy rozejdou po první třetině bez gólu.
19:07'
Přijde mi, že až na základě intervence Fronka se čárový sudí rozhodl pro odpískání úmyslného ofsajdu. Díky tomu se hra stěhuje před Michajlova.
18:53'
Kolář tohle myslel výborně. Křížem nahrál odražený kotouč Fronkovi na levý kruh, jenže Fronkovi prudká nahrávka sklouzla z hole a dokonce skončila až v ochranné síti.
18:44'
Robin Staněk se nakonec rozhodl vzít řešení na sebe a vystřelit z osy ledové plochy, Michajlov tuto skrytou střelou nakonec dobře našel a udržel ve výstroji.
18:01'
Domácí hráči kombinují v útočném pásmu, ale nevede to k větší tvorbě šancí. Slavia je nicméně hodně utavená.
17:19'
Novák se v souboji s Kolářem orientoval lépe a vysokým obloukem vyhodil puk z obranného pásma.
17:00'
V čase 17:00 přichází další vyloučení na straně sešívaných. Michal Steinocher (SLA) měl hůl až moc vysoko a dostává za to menší trest.
16:26'
Šmerha po přechodu modré okamžitě nahazoval před branku, vracející se Mareš ale včas vložil hůl do střely a kotouč s logem Dukly se podívá do ochranné sítě za Chaloupkovou brankou.
15:58'
Juda ukázal dravost a rychlost, díky tomu se protlačil až před brankáře, jeho zakončení ale Martin Michajlov bez problémů pohlídal.
15:06'
Přesilová hra bude již za námi. Jihlavě se moc nepovedla a Duda za chvilku bude moci naskočit na ledovou plochu.
14:17'
Harkabus křížem našel přesně Čachotského, který vrátil puk na modrou pro Pekra. Dřívější neoblíbenec jihlavských fanoušků klasicky vystřelil od modré, ani clona Harkabuse ale ke gólu nevedla.
13:40'
Petr Vampola vyvezl puk až skoro za jihlavskou branku, domácí se musí tedy snažit o nějakou aktivitu v útoku znovu.
13:17'
Kůzlátka, otevřete vrátka! Tomáš Duda (SLA) míří na trestnou lavici za sekání v útočném pásmu. Tím pádem dostává Jihlava nerušené dvě minuty početní výhody 5 na 4. Jestli ji využije, to se necháme překvapit.
12:47'
Častý výdobytek poslední doby v podobě komerčních přestávek je již na jihlavském zimáku pevně zakořeněn. Proto si nyní můžeme užít 61 sekund reklam.
12:16'
Pekr v útočném pásmu krosem našel výborně najetého Skořepu u branky, domácí kapitán ale nedokázal v rychlosti zblízka zasunout puk do odkryté klece!
11:30'
Lichanec přivezl puk pro Fronka do předbrankového prostoru a hokejista s dětskou tváří nekompromisně z první poslal puk na branku, Michajlov ale lapačkou efektně zastavil tuto střelu.
10:43'
Vampola obral za brankou o kotouč Půžu, který snad ani nevěděl, kde kotouč má. Slávistický špílmachr se bleskově obtočil okolo branky, Chaloupek ale hru přečetl.
10:12'
Chlubny přihrávka na Davídka sice vypadala výborně, Davídek ale vstoupil do útočné třetiny brzo a signalizovaný ofsajd jej ze hry vykázal.
09:52'
Další zakázané uvolnění. DJ se skutečně dnes nenudí.
09:30'
Zakázaných uvolnění je snad dnes více než diváků na stadionu. Skutečně kvalita hry není zrovna valná. Za jednu minutu hry se totiž vytvořily tři icingy, na ty vede těsně 2-1 Slavia.
08:16'
Fronk podél prken nahodil na Judu, který však nedokázal proti dvojici silnějších hráčů udržet hrací předmět. Přesto se Jihlava držela v pásmu a akci zakončila střelou Pekra od modré, kterou slávistický gólman podržel v lapačce.
07:19'
Davídek nedostoupil hráče a nastřelený puk tak propadl až k Brožovi stojícímu u tyčky, Chaloupek ale strčil beton k tyči všas a zachránil tím Duklu!
06:55'
Šmerha se zmocnil po buly puku a okamžitě najel do útočného pásma, svoji akci zakončil tvrdou střelou z pravého kruhu, Chaloupek nicméně ramenem vytěsnil puk až do ochranné sítě.
06:32'
Holý jakžtakž dokázal přihrát na Poletína, domácí forvard a bývalý slávista ale nedokázal skákající puk přikrýt. Domácí se přesto dostali do útočného pásma, jenže další slaboučké nahození přikryl Michajlov a zahájil tím komerční přestávku.
06:18'
A další icing. Abychom tu dnes nebyli až do půlnoci...
05:42'
Lichanec zkoušel protlačit kotouč u bližší tyče z úhlu, Michajlov ale ukazuje, že formu zkrátka má a nedopustil tedy žádné překvapení.
05:33'
Další icing Slavie a hra se opět stěhuje před branku Pražanů. Momentálně je to hodně neurovnaná hra z obou stran.
04:57'
Novák sice myslel dlouhou nahrávkou křížem dobře, ale s razancí to přehnal, a proto je tu zakázané uvolnění Slavie. Místní DJ sedící vedle mne se mezitím velice baví hudebním plánem zápasu a servíruje nám jednu hitovku za druhou.
04:38'
Jihlava i nadále zůstane pod tlakem útoku Slavie, neboť vyhodila na zakázané uvolnění.
03:25'
Z protiútoku však mohla Jihlava kasírovat! Do situace 2 na 1 ujel Vlček se Šmerhou, Šmerha místo střely nahrával ještě křížem na Vlčka, který však už byl mimo úhel a vracející se obránce Dukly kotouč zastavil!
03:12'
Domácí už mašírovali do brejku 3 na 2, přihrávka na Skořepu do předbrankového prostoru však byla už pozdě předaná. Dukla ale zavřela sešívané v pásmu a Pekr vystřelil nebezpečně z mezikruží, ale Michajlov udržel puk na betonech.
02:53'
Šmerhova střela po buly byla blokována tak, že dokonce vyletěla přes ochrannou síť kamsi na tribunu. Vhazování se tedy bude opakovat.
02:40'
Staněk nezpracoval letící puk, odpálil ho přímo na Doležala, který to vzal po pravém křídle a vystřelil na mladého gólmana Jihlavy, ten ale včas zasáhl.
02:09'
Jihlava se v úvodu zápasu dokázala dostat Slavii na kobylku a nepouštět ji z pásma. Sešívaní mají skutečně velké problémy dostat se k Chaloupkovi, který nemá prakticky žádnou práci.
01:39'
Půža je hodně při chuti a tentokrát se protlačil přes dva obránce, lehké nahození na branku však zkrotil hostující gólman. Současně s tímto zákrokem se začínali ozývat i hostující fans, kterých přijelo poměrně dost.
01:14'
Tvrdá střela Půži od modré udělala Michajlovovi problémy, nakonec se ale tento pokus nezapočítá jako gólový, puk vypadl do oblouku ledové plochy.
00:36'
Holý přes obránce dostal kotouč z obranného pásma, Slavia se tam snažila vrátit, ale pouze za cenu zakázaného uvolnění. Tím pádem se hra stěhuje před slávistického gólmana.
00:02'
Úvodní buly bylo vhozeno a vyhrála jej Dukla. Ta svou kořist nahodila za branku, Michajlov ale kotouč pokryl a rozehrál na své hráče.
00:01'
Upříímnou soustrast do Slezska. Tímto jednoduchým nápisem se prezentuje domácí kotel, který tak vzdává hold zesnulému fanouškovi Havířova.

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Jan Brož) – Mareš, Staněk, Půža, J. Holý, Černohorský, D. Kolář, Vála – Čachotský (A), Skořepa (C), Pekr – T. Harkabus, Poletín, Chlubna – Lichanec, Juda, Fronk – Piegl, Davídek, D. Čermák.

HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – T. Duda, J. Novák (C), P. Hořava, Steinocher, Barák, Hejda, Antoš – Šmerha, Vampola (A), Vlček – Šteiner, Kuťák, Všetečka – M. Ondráček, Vrdlovec, Furch – J. Doležal (A), Kohút, Jar. Brož.

Rozhodčí: Fiala, Koziol – Roupec, Hranoš.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Chance Liga 2018/2019, 3. kolo, středa 18. září: HC Slavia Praha – HC Dukla Jihlava 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

První třetinu zápasu v pražském Edenu neodehrála Jihlava vůbec dobře, Slavia se v ní dostala do dvoubrankového vedení a přestřílela svého soupeře poměrem 16:5. I přes konstatní tlak Dukly ve zbývajících dvou třetinách, který vyústil v několik gólových šancí, se už ale obrátit skóre nepodařilo. I přesto, že ve 48. minutě dostal Duklu na dostřel Adam Zeman. Jihlava tak podruhé v řadě nevyhrála a podlehla Slavii v Edenu těsně 1:2.

Branky a nahrávky: 15. Furch (Šmerha, Kohút), 19. Šmerha (P. Hořava, Furch) – 48. A. Zeman.
HC DUKLA JIHLAVA
8. místo, 31 bodů, skóre 48:39, bilance 9-1-2-6

Zato v Jihlavě situace tak růžová není. I když Dukla vyhrála popáté ze šesti zápasů, čímž uklidnila napjatou situaci ze začátku října, kdy zase čtyřikrát nevyhrála, fanoušky dráždí především kadaňský kolaps, kde Dukla prohrála 1:2 a Trhači po 40 zápasech v řadě zase jednou vyhráli. Není to však jediný problém, který Jihlavu sužuje. Na sociálních sítích se také často hovoří o tom, že současný trenér Petr Vlk nemá týmu co dát. Nejdéle sloužící trenér na lavičce jednoho týmu v historii Chance Ligy ale má stále důvěru vedení klubu.

Nyní už k sportovní stránce věci. Dukla se po mátožném úvodu nastartovala alespoň výsledkově a porážka z 9. října s Havířovem byla takovým zlomem. Jihlavští totiž pak vyhráli trojici zápasů, včetně derby v Třebíči. Následoval pak sice již zmíněný zápas v Kadani, vstup do druhé poloviny první části ale tým z Vysočiny zvládl. Zápas proti Ústí nad Labem rozhodl osm sekund před koncem kapitán Josef Skořepa, v Benátkách zase Matěj Pekr gólem do prázdné. Herně to však není podle představ trenérů a fanoušků, což i sám po utkání s Ústím připustil trenér Vlk. „Nenacházíme se zrovna v ideální pohodě. Jsme rádi za tři body, ale v naší hře je spousty věcí, které by tam být neměly. I přesto, že jsme si šance vytvořili, tak v zakončení jsme platoničtí, pleská nám to do plexiskla, do mantinelu. Ve třetí třetině pak Ústí mělo jedinou šanci a proměnilo jí, čímž na kluky padá deka. Je to jen z toho, že nejsme schopní se v šancích trošku zklidnit a s chladnou hlavou je proměnit,“ zněla jeho slova na tiskové konferenci.

Týmovou produktivitu táhne osvědčené duo Tomáš Čachotský a Matěj Pekr. Zatímco Tomáš Čachotský má více asistencí (4+10), Pekr naopak více gólů (6+7). Za touto dvojicí je skryta předsezónní posila Michal Poletín (2+12), čtvrtý nejproduktivnější hráč je obránce Jan Pohl (3+7). V brance se dá očekávat start Jana Brože, který má odchytáno 10 zápasů s procentem úspěšnosti 92,75.
HC SLAVIA PRAHA
5. místo, 33 bodů, skóre 49:42, bilance 10-1-1-6

Slepice, sláma a trenéři s holinkami na Slavii pravděpodobně v Jihlavě čekat nebudou, navíc přijedou sešívaní do Jihlavy v roli mírného favorita, ač mluví proti nim bilance venkovních zápasů. Z devíti mají totiž slávisté bilanci tří výher a šesti proher. Pod křídly velezkušeného Petra Vampoly se nicméně během úvodní poloviny zkonsolidoval tým, který bude rozhodně bojovat o první osmičku, která zaručuje jistotu play-off. V posledních zápasech navíc chytil tým z Edenu skvělou formu a z posledních utkání vyhrál hned čtyřikrát. Jediná prohra přišla v Litoměřicích, Stadion desetigólovou přestřelku nakonec opanoval 6:4.

V Litoměřicích to však nebylo jenom o hokeji, ale také o seriálu Lajna. Scénu, kde trenér Hrouzek prozrazuje svým hráčům, co za město jsou Litoměřice, hokejový severočeský klub lehce obrátil a natočil vtipnou pozvánku, trenéři Stadionu navíc absolvovali rozbruslení v holinách. Slavia je ale skutečně v nejlepší formě za dlouhou dobu a v Jihlavě bude určitě bojovat o dotáhnutí se na úvodní čtyřku. Na tu momentálně ztrácí čtyři body.

Lídrem slávistické produktivity je Tomáš Šmerha. Mladý útočník má za 18 utkání 17 bodů (7+10) a je o tři body před Petrem Vampolou (2+12). Vampola je však paradoxně druhý nejtrestanější hráč týmu s 30 minutami, hůře je na tom už jenom Martin Ondráček, který ale inkasoval ve druhém kole trest 5+20 minut. Třetím do party produktivních útočníků jest Daniel Vrdlovec, který byl loni vytrejdován z Ústí a i tuto sezonu obléká sešívaný dres. Jeho 10 bodů (1+9) tak přispívá k gólové produktivitě týmu.
Dobré odpoledne z podzimní Jihlavy! Chance Liga se vrací zpět na Horácký zimní stadion v podobě zápasu 19. kola mezi domácí Duklou a pražskou Slavií. Oba týmy se pohybují v našlapaném středu tabulky a jejich souboj se dá označit trochu jako šlágr kola. Kdo bude ten šťastnější? To uvidíme od středečních 17:30, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.