1. česká hokejová liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Benátky n. Jizerou - 21. září 2019   17:00

Přerov
Petrásek (Šimonů) – Krisl (A), R. Černý, Kubeš, Zbořil (A), Šnajnar, Čáp – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – Goiš, T. Sýkora (C), Š. Kratochvil – Süss, Indrák, F. Dvořák – Zmeškal.
Obadal, Kašík – Zedník, Kučera
MEO Aréna Přerov

Přerovští hokejisté slaví díky fotbalové výhře 1:0 další tři body do tabulky a ani napopáté tak zatím neokusili hořkou chuť porážky! S tou nakonec pojedou domů hráči Benátek nad Jizerou, kteří předváděli velmi dobrou hru směrem dozadu, nízká aktivita na ofenzivním poli jim ale ke vstřelení alespoň jediného gólu nestačila. Brankář Michael Petrásek slaví první vychytanou nulu v tomto ročníku a já se s vámi pro dnešek z přerovské MEO Arény loučím. U dalšího přenosu na počtenou!
59:50'
Navrátil drží puk v rohu kluziště, Zubři dnes budou slavit další tři body.
59:40'
Zakázané uvolnění Benátek hraje Zubrům do karet! Žajdlík se musí vrátit mezi tři tyče.
59:13'
Puk z hokejky jednoho z přerovských útočníků jenom těsně minul odkrytou klec!
59:00'
Rozehrána poslední minuta třetí třetiny, hosté hrají bez brankáře!
58:52'
Zakázané uvolnění Přerova.
58:11'
Hejcman vyrazil do přečíslení s Čípem, první jmenovaný ale vůbec nezakončil přesně.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny, z trestu Kubeše zbývá 17 vteřin.
57:33'
Nyní však k velké radosti domácích fanoušků puk tratí a Zubři tak mohou vyhodit.
57:25'
Benátečtí stále kombinují v útočné třetině.
56:51'
Najman pálil bez přípravy z pravého kruhu, puk mu však sjel z hokejky.
56:21'
Hosté zvládli ubránit další oslabení, začíná jim přesilová hra.
56:17'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jakub Kubeš – 2 min., nedovolené bránění).
55:31'
Obrovská šance domácích gólem nekončí! Žajdlík už se položil k ledu a Robert Černý jej obkroužil. Snažil se puk zasunout do brány, ovšem jako zázrakem v ní nekončí ani následná dorážka!
55:13'
Ti už jsou ale zpátky v ofenzivní třetině.
54:49'
Špaček dokázal vyvézt puk mimo obrannou třetinu a chvíli tak Zubry pozdržel.
54:21'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Vratislav Kunst – 2 min., podrážení).
54:05'
Domácí hrají v plném počtu, ubránit tuto početní výhodu jim nečinilo velké problémy.
53:44'
A kvůli nepřesnostem se teď o útočné pásmo připravují sami hosté.
53:15'
Čáp vložil svoji hůl do křižné přihrávky, Zubři tak maří dobře rozestavený útok Benátek.
52:45'
Hampl zpátky na ledě, hosté hrají v plném počtu.
52:11'
Špaček sice na vhazování uspěl, od jeho přihrávky byli ale oba hostující obránci příliš vzdálení a puk tak doklouzal až na druhý konec kluziště.
52:05'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Krisl – 2 min., nedovolené bránění).
51:35'
Jiruš rychle odpálil sražený kotouč, bránící formace Benátek tak může prostřídat.
51:04'
Benátečtí obránci vyhazují vysokým lobem až k Petráskovi.
50:45'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jan Hampl – 2 min., držení).
50:43'
Proti rozjetému Čípovi si v bruslařském souboji nedovoleně počínal Hampl, bude se vylučovat.
49:38'
Šnajnarovo nahození z půlky hřiště Žajdlík raději přikryl lapačkou, dotíral na něj totiž Pšurný.
48:57'
Žůrek hezky proklouzl mezi dvěma protihráči, puk ale ihned po přejetí modré čáry ztratil.
48:15'
S pukem za Petráskovou bránou čeká Černý.
47:26'
Další ze série soubojů u mantinelu končí vítězně pro Zubry, ti tak nyní třímají kotouč na svých holích.
46:40'
A vzápětí schoval do lapačky i pokus od modré střílejícího Kubeše.
46:35'
Žajdlíkův výkon je nadále velmi dobrý, nyní si ladně poradil s Doležalovou prudkou ránou z levého kruhu.
46:21'
Benátkám se už dlouho nedaří vybudovat žádnou šanci, nyní je v ofenzivních úmyslech brzdí ofsajd.
45:31'
Dvořák vybojoval puk v přetlačované za bráno hostů, Čáp ale o pár vteřin později ztratil postavení v útočné třetině.
45:00'
Zakázané uvolnění Zubrů, ze třetí třetiny už bylo ukrojeno pět minut.
44:45'
Tentýž brankář nyní likviduje nahození Goiše vyrážečkou.
44:30'
Sýkora vyzval křižným pasem ke střele z prvního doteku Čápa, Žajdlík si připisuje další úspěšný zákrok.
43:54'
Zbořilova rána od modré čáry byla sražena do zadního mantinelu.
43:32'
Minuta z trestu Wienceka je minulostí.
43:22'
42:47'
Benátky se brzy zvládly osvobodit, Zubři už ale míří zpátky do útoku.
42:32'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Petr Wiencek – 2 min., držení hole).
42:09'
Čáp za vlastní bránou, rozhodčí signalizuje trest pro Benátky.
41:36'
Přerov pokračuje v napadání, Půček puk na polovině hřiště jen odevzdal soupeři a zamířil na střídačku.
40:38'
Za vlastní bránu čeká s kotoučem Robert Černý.
40:05'
Na buly vytěžili kotouč domácí.
40:01'
Druhá třetina nám žádnou branku nenabídla, přestože domácí hokejisté hosty tlačili prakticky bez ustání. Žajdlík svůj tým zatím stále drží nad vodou, to jeho protějšek Michael Petrásek do hry mnoho zasahovat nemusel. Zda defenziva Benátek povolí, se dozvíme ve třetí třetině, do které si Zubři přenášejí hubené vedení 1:0. Další děj se nám začne odkrývat přibližně v 18:42.

Střely na branku | 37:12
40:00'
39:40'
Špaček napadal po buly Černého, ale za bránou, kterou vzápětí posunul, upadl a brzdí hvizdem rozhodčích přerovskou akci.
39:35'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Darek Hejcman – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Ladislav Bittner – 2 min., hrubost).
39:16'
Kubeš nahazoval puk spoluhráčům na sklepnutí, ten ale proletěl až do rohu kluziště.
38:59'
Žajdlík se musel roztáhnout proti nebezpečnému protiútoku hostů a poté chvíli zůstal ležet v brankovišti. Doufejme, že bude v pořádku.
38:35'
Tvrdou ránu Krisla zblokoval obranný val, Benátky rychle vyhazují.
37:57'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Ján Niko – 2 min., vysoká hůl).
37:36'
Zubři setrvávají ve své ofenzivní náladě a hostům jakoby docházel dech, skóre je ale pořád pouze 1:0.
36:49'
Kratochvil pálil hned po buly, puk ale rozduněl pouze zadní mantinel.
36:39'
Krisl chyboval a Zubři tak ztratili pásmo, svou hrubku ale v souboji jeden na jednoho proti Najmanovi dokázal zkušeně odčinit.
35:42'
Mumraj před Žajdlíkem, který se ocitl mimo branku, gólem nekončí! Puk od Hejcmana přes skrumáž neprošel.
35:32'
Ochranná síť opět zastavuje puk za Žajdlíkem, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
35:07'
Kotouč vylétl mimo hrací plochu přes střídačky, vhazovat se bude ve středním pásmu.
34:36'
Goiš pálil nápřahem ze středu pásma a puk byl sražen do ochranné sítě. Komerční přestávka teď hostům zcela jistě přijde vhod.
33:37'
Trochu nevídaně se teď v souboji u mantinelu v přerovském pásmu objevil i jeho gólman, který puk před Bittnerem zvládl uhájit do doby, než mu přijeli spoluhráči na pomoc.
32:54'
Petrásek je už nějakou dobu bez práce, Zubři naopak zvyšují tempo a snaží se pálit ze všech pozic.
32:31'
Prudkou ránu nyní vyslal Navrátil, Žajdlík ne zcela přesvědčivě zasáhl lapačkou.
32:04'
Doležal pronikl do pásma a zpoza brány hledal Pšurného, ten z hranice brankoviště ale těsně minul!
31:26'
A totéž po vystřídání plní i čtvrtá přerovská formace.
30:29'
Benátečtí mají problémy s rozehrávkou, lajna Tomáše Sýkory předvádí kvalitní forčeking.
29:34'
Zubři jsou nyní aktivnější. Hejcman se řítil po levém křídle do zakončení bekhendem, na Žajdlíka ale nevyzrál.
29:10'
Přetlačovaná u mantinelu v rohu pásma Benátek končí vytěženým pukem pro Navrátila.
28:21'
Sudí teď přehlédli ofsajd Benátek, hra se k nelibosti domácích nakonec přerušuje až dalším icingem Přerova.
28:06'
K Jirušovi na levém kruhu se odrazil kotouč, ten puk ale vůbec netrefil.
27:56'
Zakázané uvolnění Hanáků.
27:28'
Dobře ubráněné oslabení v podání Zubrů.
26:56'
Hejcman s Čípem teď dobře zbrzdili benátecké hráče v pohybu, ti stále nenacházejí cestu do útočného pásma.
26:20'
A daří se jim to i podruhé.
25:49'
Pšurnému se s přispěním Doležala podařilo vyhodit, Zubři se na chvíli osvobozují.
25:28'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Zdeněk Čáp – 2 min., vysoká hůl).
25:28'
Za Zmeškalovou bránou chvíli ležel Dlouhý, bude se vylučovat.
24:30'
Číp stál i u další akce, kterou posléze sám zakončoval. Brankář hostů stihl betony sklapnout včas.
23:45'
Čípova rána příklepem zneškodněna Žajdlíkovým betonem.
23:32'
Jakub Navrátil ve velké příležitosti! Zpoza branky se dostal puk přímo na jeho hůl do mezikruží, kde stál sám. Žajdlík si ale velmi dobře povyjel, zmenšil střelecký úhel a zasáhl lapačkou.
23:10'
Niko čeká za vlastní bránou na lepší pohyb spoluhráčů, aby mohl rozehrát.
22:59'
Ofsajd Benátek.
22:43'
Do skrumáže před Žajdlíkem nahodil puk znovu Zdeněk Čáp, benátecký brankář si ale sražený puk po chvíli našel a přikryl jej lapačkou.
22:19'
Čápovu přízemní střelu tečoval v mezikruží Kratochvil, touš ale po jeho doteku mezi tři tyče nezamířil.
21:25'
Rychlovský se snažil překonat Petráska z velké blízky, jeho beton ale nepřekonal.
20:38'
Benátky hrají v plném počtu.
20:18'
Hosté vyhazují kotouč podél hrazení až k Petráskovi.
20:05'
Na vhazování uspěli domácí, kterým zbývá ještě půlminuta přesilovky.
20:01'
První třetina je za námi. Střelecky se v ní lépe zadařilo domácím Zubrům, kteří se v 10. minutě prosadili z hokejky Jana Süsse. MEO Aréna dnes nenabízí žádnou skvostnou podívanou, které na dobrém dojmu nepřidal ani rozkouskovaný závěr plný zbytečných vyloučení. Zda se hra uklidní, či naopak bude ještě více vyhrocená, se dovíme v dalším průběhu. Druhá třetina začíná přibližně v 17:51.
20:00'
19:42'
Rozkouskovaný konec třetiny nabízí další přerušení po úspěšném zákroku gólmana Středočechů.
19:35'
Pšurný střílel z levého kruhu, Žajdlík byl ale v tomto duelu úspěšnější.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny, Zubři zamkli hosty v jejich pásmu.
18:52'
Krislova rána od modré končí na prvním obránci Benátek.
18:39'
V boxu časoměřičů teď mají dostatek práce, posledních pár minut se prakticky jen vylučuje.
18:39'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Roman Půček – 2 min., hákování).
17:11'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Zdeněk Čáp – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Daniel Špaček – 2 min., hrubost).
16:37'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Doležal – 2 min., pozdní dohrání).
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Petr Šafařovský – 2 min., příliš mnoho hráčů).
16:02'
Útočné snahy hostů brzdí postavení mimo hru.
15:24'
Až nyní Benátečtí dokázali vydolovat puk. Ten však vzápětí nepřesnou přihrávkou ztrácí a přicházejí o útočné pásmo.
15:10'
Stále se nepřerušuje, což domácí publikum nevnímá radostně.
14:44'
V rohu přerovského pásma setrvává přetlačovaná u mantinelu, rozhodčí nechávají hru plynout.
14:17'
Aubrecht zvládl uhájit držení kotouče před forčekujícím Dvořákem a může rozehrát.
13:28'
Další icing Hanáků.
13:16'
S koncem Dudova trestu pěknou přihrávkou našel Sýkora před bránou Čípa, ten ale skákavý kotouč netrefil ideálně!
12:40'
Benátky podruhé vyhazují, Zubři musí dobývat pásmo nanovo.
12:21'
Opět je skloňováno jméno Romana Pšurného, kterého střelu z pravého kruhu dokázal brankář Benátek ukrýt ve výstroji.
11:31'
Parádní zákrok Žajdlíka! Navrátil po křižném pasu Pšurného střílel do odkryté brány, hostující gólman se ale skvěle stihl přemístit!
11:08'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Radek Duda – 2 min., hákování).
11:04'
Čáp vybojoval puk ve vlastní třetině, do ofenzivy se mohou vrhnout opět domácí.
10:09'
Kubešovo nahození zkoušel tečovat před bránou Hejcman, puk ale proletěl bez jakékoli změny trajektorie do rohu kluziště.
09:02'
Přerov právě vstřelil branku!
Po devíti minutách hry přerovští Zubři otevírají skóre! Lví podíl na první brance zápasu měl Pšurný, jenž dokázal uhrát puk u mantinelu a poslal jej do středu na JANA SÜSSE, který se špetkou štěstí překonal Žajdlíka! Tomu tygří skok po puku nevyšel. Signalizovaný trest se neukládá. Asistence: Roman Pšurný.
08:31'
Šnajnara u mantinelu odstavil Dlouhý, puk mají ve svém pásmu na hokejkách hosté.
07:22'
Naivní Zbořilovu přihrávku středem kluziště zase vybral Duda a poslal na Petráska prudkou střelu zápěstím.
06:58'
Domácí obránce Černý čeká s pukem za vlastní bránou.
06:32'
Klapkovu nepřesnou přihrávku vychytal Číp a v přečíslení poté posunul kotouč na Pšurného, kterému k zakončení do odkryté části klece nechybělo mnoho!
05:42'
Pojizeřané zatím předvádějí sílu na hokejkách. Poněkolikáté v zápase zmařili přicházející střelu Zubrů včasným zákrokem holí. Tentokráte Kubeše odzbrojil Wiencek.
05:04'
Úspěšný zákrok Žajdlíka si vyžádal přerušení, vhazovat se bude po jeho pravici.
04:40'
Šimon Kratochvil zavezl puk do útočné třetiny, aby mohl střílet Krisl. Jeho rána ale skončila na benátecké defenzivě.
04:08'
Benátky jsou v prvních minutách aktivnějším týmem. Jejich soupeři se puk neustále motá pod bruslemi a vlivem nepřesností se dopouští už třetího icingu. Vhazuje se před Petráskem.
03:08'
Na druhé straně seznámil Žajdlíkovu vyrážečku s pukem Radek Číp.
02:49'
Podél pravého mantinelu se dokázal dostat za přerovskou obranu Bittner, ani nadvakrát však Petráska nepřekonal.
02:16'
Čtvrtá lajna Zubrů aktivně napadala, hosté se ale s pukem dokázali dostat do útočného pásma a z levého křídla tak mohl vystřelit Šafařovský.
01:34'
Další zakázané uvolnění domácích hokejistů.
01:16'
Přechod třetí přerovské formace do útoku se nevyvedl, záhy na opačnou stranu s pukem zamířili Benátečtí.
01:06'
Aubrecht pálil zápěstím po buly, Petrásek měl na jeho střelu dobrý výhled a zvládl zasáhnout.
01:03'
Icing Přerova.
00:20'
Žajdlík si připisuje první zákrok, Pšurný ozkoušel jeho pozornost střelou z mezikruží.
00:09'
Z úvodního vhazování vydolovali kotouč domácí Zubři.
00:01'
Obě mužstva jsou již nachystána k úvodnímu buly. Hosté z Benátek dnes oblékají tmavě modrou sadu dresů, domácí Zubři hrají v trikotech s převažující žlutou barvou.

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Šimonů) – Krisl (A), R. Černý, Kubeš, Zbořil (A), Šnajnar, Čáp – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – Goiš, T. Sýkora (C), Š. Kratochvil – Süss, Indrák, F. Dvořák.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Hrstka) – Buchtela, Kunst (A), Aubrecht, Žůrek, Niko, Hampl, Kovář – Rychlovský (A), Najman, D. Špaček (C) – Půček, Chrtek, R. Duda – Jiruš, A. Dlouhý, Wiencek – Klapka, Bittner, Šafařovský.

Rozhodčí: Obadal, Kašík – Zedník, Kučera.
Vzájemné zápasy 2018/2019:
15. kolo | 17.10.2018 | Benátky – Přerov 4:0
30. kolo | 1.12.2018 | Přerov – Benátky 4:0
45. kolo | 12.1.2019 | Benátky – Přerov 0:1
60. kolo | 26.2.2019 | Přerov – Benátky 7:1
HC ZUBR Přerov
Pro přerovské Zubry se v momentálně páté sezoně ve druhé nejvyšší soutěži jedná o vůbec nejpovedenější start, jelikož dokázali ze dvanácti možných bodů vyválčit hned jedenáct. V prvním kole zvládli derby s Prostějovem (3:2) a poté dovezli cenné dva body z Třebíče (5:4p). Ve zbylých dvou duelech se pořádně rozstříleli. Kadaň rozmetali 7:0 a stejný počet gólů nasázeli i Ústí (7:1), přičemž v obou zápasech dokázal zapsat hattrick Roman Pšurný (6+2). Ten vede produktivitu Přerova spolu s Jakubem Navrátilem (1+7). Skvělá čísla má i defenzivní posila Jakub Kubeš (2+5). Svěřenci Kočary, Grofa a Sklenáře aktuálně okupují druhé místo tabulky a v dnešním duelu s Benátkami nad Jizerou mohou atakovat samotné čelo.
HC Benátky nad Jizerou
Benátky nad Jizerou v minulé sezóně patřily k týmům pohybujícím se blíže dnu tabulky. Prioritou je totiž výchova mladých talentů a ta se farmě Liberce prozatím daří. V červnovém draftu NHL se objevili hned dva hráči, kteří v minulém roce modrobílý dres oblékali. Loňskou třináctou pozici s 56 body na kontě však Pojizeřané chtějí těžko opakovat. Jedna z nejmladších soupisek ligy by si letos po třech letech ráda zahrála play off. Kromě ostřílené posily Radka Dudy (2+1) bude k vidění více zkušených hráčů. Daniel Špaček (1+3) má třiatřicet let, mezi juniory už nepatří ani Adam Dlouhý (2+1), ani Ladislav Bittner (0+1). Z nadějných mladíků, kteří se hlásí o slovo, lze zmínit třeba Ondřeje Chrtka (3+1). Letošní ročník už by po letech změnu mohl přinést, klub je zatím na solidní sedmé pozici. Nejprve byl sice vynulován Litoměřicemi (0:4), poté ale přehrál Slavii (3:1) a vyšlápl si dokonce i na favority soutěže Jihlavu a Motor. Oba dva skolil v nájezdech poměrem 5:4.
Hezký podvečer z přerovské MEO Arény! Ta se dnes stane dějištěm 5. kola Chance ligy, kdy se utkají domácí Zubři s týmem Benátek nad Jizerou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.