Slavia - Chomutov | ONLINE | 16.11.2019 15:00 | 1. česká hokejová liga 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

1. česká hokejová liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Chomutov - 16. listopadu 2019   15:00

Ukončeno
Slavia
Slavia
25:09' Vampola (Vlček)
1:4
(0:0, 1:2, 0:2)
Chomutov
Chomutov
26:50' Llewellyn  (Štochl, J. Svoboda) • 36:57' Hlava  (Tomica, Doktor) • 47:52' Stloukal  (J. Černý, Tejnor) • 59:30' Klíma  (Suchý, Žovinec)
Slavia
Sestavy:
Michajlov (Málek) – T. Duda, J. Novák, P. Hořava, Valík, Barák, Hejda, Antoš – Šmerha, Vampola, Vlček – M. Ondráček, Vrdlovec, Jar. Brož – Kubica, Kuťák, Šteiner – Všetečka, Furch.
Rozhodčí
Maršálek, Souček – Beneš, Otáhal
Zimní stadion Eden
1326 diváků
Chomutov
Sestavy:
Pavlát (Altrichter) – Blaha, Rýgl, Štochl, Lang, Žovinec, Tejnor, Seemann – Stloukal, Vrhel, J. Černý – Klíma, Suchý, Rudovský – Tomica, Doktor, Hlava – Chrpa, J. Svoboda, Llewellyn.
Přenos se aktualizuje automaticky

Já Vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou!
V důležitém souboji tabulkových soupeři slávisté sice nad Chomutovem vedli, ale Piráti pak čtyřmi brankami otočili průběh utkání a po vítězství 4:1 berou důležité tři body oni.
Konec zápasu.
59:30'
Piráti právě vstřelili branku!
A Piráti přidávají definitivní pojistku. Slavia propadla do obrany a Suchý předložil jasnou gólovku LUKÁŠI KLÍMOVI. Asistence: Filip Suchý a Dušan Žovinec.
59:13'
Slávisté hrají poslední minutu v oslabení, přesto jsou natlačení v útoku. Na žádný obrat už to nevypadá.
58:06'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Petr Hořava – 2 min., podrážení).
57:58'
Chomutov vyráží do otevřené slávistické obrany, jako to teď předvedli Rudovský se Suchým, zatím se mu však žádnou šanci vytvořit nepodařilo.
57:30'
Novák nakonec stihl kotouč před brankovou čarou a tak se zakázané uvolnění nepíská.
56:46'
Slávisté kombinovali kolem Pavlátovy branky, ale rozhodčí nakonec hru přerušují kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
55:00'
Dudova střela z levého křídla rezultovala v nebezpečné dorážky Šteinera a Vrdlovce, puk se však ani na Pavláta nedostal. Zastavila jej změť hráčů před ním.
54:18'
Piráti velmi efektivně napadají slávistickou rozehrávku a nepouští červenobílé ani do středního pásma.
52:54'
Chomutov se už opravdu nikam tlačit nebude. Slávistům se ale zatím nedaří překonat hráz, kterou hosté postavili na obranné modré.
52:02'
Výborná samostatná akce v podání Brože skončila částečně zákrokem Pavláta, částečně trochu lízla tyčku.
51:41'
Druhé zakázané uvolnění v krátkém sledu. Takhle můžou zůstat Piráti v klidu.
Dnešní utkání sleduje 1326 diváků.
49:51'
Hejda nejprve skvěle zapracoval dozadu, ale Novákovi se pak nepodařila nahrávka. Místo toho se do šance hnal Svoboda, jenž však nevyzrál na Michaljova. Důležitý zákrok slávistického brankáře.
48:30'
Další příležitost Chomutovských a v ní Rudovský, jenž neměl daleko k tomu, aby hostující kotel rozradostnil počtvrté.
47:52'
Piráti právě vstřelili branku!
S koncem hry 4 na 4 přichází třetí branka Chomutova. Piráti se natlačili do brankoviště a po několika odrazech se puk zjevil před PETREM STLOUKALEM, který ho poslal za bezmocného Michaljova. Asistence: Jakub Černý a Dominik Tejnor.
47:31'
Samostatnou akcí se zkoušel prosadit Duda, Pavlát připraven.
46:14'
Oba týmy budou hrát ve čtyřech.
45:48'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jan Svoboda – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Robin Všetečka – 2 min., hrubost).
45:39'
Šmerha se uvolnil na pravém křídle a tvrdou ranou prověřil Pavláta. Ten v posledních minutách drží hubený chomutovský náskok.
45:09'
Ondráček se svižně obtočil kolem branky a pokoušel se zasunout puk kolem Pavlátova betonu.
44:32'
Obrovský tlak sešívaných v závěru přesilovky rezultoval v několik příležitostí Šteinera, Kuťáka a Všetečky, které ale zůstávají neproměněny. Slávisté buď stříleli mimo, nebo narazili na zeď jménem Dominik Pavlát.
43:28'
Chrpa si teď sám rozebral slávistickou obranu na kousky. Jeho bekhendem zakončenou akci nakonec vleže na ledě zachraňoval Michaljov.
42:47'
Nedorozumění při rozehrávce musel zachraňovat svým výjezdem z branky Michaljov, ale po další nepřesné nahrávce Šmerhy se do nebezepečné šance dostal Llewellyn.
42:25'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vít Seemann – 2 min., podrážení).
41:28'
Solidní individuální techniku ukázal Jaroslav Brož, když se kličkou vyhnul obránci a bekhendem hrnul puk na Pavláta.
40:16'
Sešívaní se snaží být hned od úvodních minut aktivní. Novákovo nahození od modré mířilo mimo.
40:01'
Začala třetí třetina.
Máme za sebou dalších dvacet minut a konečně jsme se dočkali branek. Lépe si nakonec vedli Chomutovští, kteří po úvodním gólu Petra Vampoly z 26. minuty odpověděli dvěma zásahy Darbyho Llewellyna a Nicolase Hlavy. Po dvou periodách tak nad Slavií vedou 2:1.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:42'
Vyrovnávacím gólem ve svém prvním zápase po návratu do Slavie se mohl představit Zdeněk Kubica, ale Pavlát na jeho projektil včas zareagoval a zasáhl.
38:55'
Hra je teď přerušena, jelikož Vlčkův lob ze středního pásma tečoval vyvěšený dres Josefa Beránka.
37:36'
Důležitý zákrok Michaljova proti střele Černého je teď pro Slavii po inkasované brance klíčový. Následuje vhazování po pravici slávistického gólmana.
36:57'
Piráti právě vstřelili branku!
Příliš moc prostoru teď slávisté dali NICOLASU HLAVOVI a ten tvrdě trestal. Chomutovský útočník objel branku, vyjel si na střed a rychlou střelou na bližší tyč prostřelil Michaljova. Asistence: Marek Tomica a Jakub Doktor.
36:22'
Pozornost všech hráčů i fanoušků se soustředí na mantinel u levého rohu obranného pásma Pirátů. Nekonečné souboje o puk mezi všemi deseti hráči nakonec utnuli hvizdem píšťalky rozhodčí.
35:04'
Sešívaným se podařilo uloupit puk při aktivním napadání a Šteiner z boku mířil na Pavláta.
34:33'
Chomutov oslabení úspěšně ubránil a ihned vyrazil do útoku – Michaljov však přečíslení tří proti jednomu důležitým zákrokem zastavil.
34:08'
V té si ovšem paradoxně vypracovali více příležitostí. Brož však nejprve netrefil puk, načež Vlčkovu tvrdou střelu Pavlát pokryl.
33:36'
Vampola ještě tvrdým projektilem zkoušel využít dvojnásobnou početní výhodu 5 na 3, Pavlát byl připraven. Domácí teď hrají pouze klasickou početní výhodu.
33:15'
Vampola shodil puk na úroveň brankové čáry na Vrdlovce, který svižným pasem nalezl u druhé tyčky Šmerhu. Před ním číhala odkrytá branka, ale slávistický útočník nastřelil pouze přesouvajícího se Pavláta.
32:58'
Chomutovu zatím stačí stát na svých místech a blokovat rozehrávku Slavie. Teď se jim navíc podařilo vyhodit.
32:19'
Sešívaní si zahrají více než minutu dlouhou přesilovku 5 na 3.
32:19'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Dušan Žovinec – 2 min., hrubost).
32:19'
Teď se zlobí fanoušci obou týmů. Ti chomutovští za zákrok jednoho ze slávistů na Pavláta, který zůstal ležet na zemi – rozhodčí hru přerušili pro postavení útočícího hráče v brankovišti –, slávističtí zase kvůli odplatě jednoho z chomutovských hráčů. Bude se vylučovat pouze na straně hostů.
31:37'
Vlček si skvěle sjel od modré na nabídku Šmerhy od zadního mantinelu, ale ta byla příliš prudká, takže ji zpracovat nedokázal.
31:29'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Nicolas Hlava – 2 min., hákování).
31:02'
Výborný Michaljov drží vyrovnaný stav! Hlava ujel do samostatného úniku, avšak tváří v tvář slávistickému brankářovi střílel pouze do středu branky. Nepochodili ani jeho dorážející spoluhráči.
30:17'
Nahození Hořavy ze středního pásma Pavlát raději podrží a utne tak časový úsek, kdy se dlouho nepřerušovalo.
29:34'
Další nebezpečná teč jednoho z chomutovských hráčů, tentokrát Černého, který sklepával puk po nahození Rýgla od modré. Michaljov instinktivně puk vyrazil.
27:50'
Hořava si ve středním pásmu všiml volného Vlčka, který sice před sebou měl hodně volného prostoru, ale nebyl v rychlosti a tak musel rychle zakončovat. Pavlát puk v pohodě pokryl.
27:07'
Michaljov předvedl fantastický zákrok proti Rudovskému, který se po nahrávce Suchého ocitl úplně sám v prostoru mezi kruhy. Jeho prudkou střelu slávistický brankář chytil lapačkou.
26:50'
Piráti právě vstřelili branku!
Střela z ničeho nic a je vyrovnáno. Chomutov se usadil v útočném pásmu, dostal puk na modrou na Štochla, jehož rychlé nahození ještě škrtnul DARBY LLEWELLYN. Michaljov neměl na tak rychlou teč šanci zareagovat. Asistence: Jakub Štochl a Jan Svoboda.
25:09'
Slavia právě vstřelila branku!
Jsou to ovšem slávisté, kteří teď ukázali rychlý přechod do útoku a efektivitu. Vlček vyslal do přečíslení PETRA VAMPOLU, jenž se vyhnul obráncům a bekhendovým zakončením mezi nohy prostřelil Pavláta. Asistence: Filip Vlček.
24:52'
Rychlá akce Pirátů teď mohla otevřít skóre utkání. Suchý vyzval k pokusu Žovince, ale Michaljov byl připraven.
24:13'
Stloukal si počkal na levém mantinelu, až mu přijde kotouč z nepřesné slávistické rozehrávky, a z první posílal puk na branku. Netrefil.
22:38'
Výborná práce Furcha, který ukořistil kotouč chomutovskému obránci, zůstala bohužel nevyužita, neboť slávistickému útočníkovi se nepodařilo předat puk dál.
21:47'
Ondráček na nic nečekal a z přečíslení dvou proti jednomu hned střílel na Pavláta. Ten v pohodě vyráží.
20:58'
Šmerhovi teď ovšem nevyšla přihrávka na Hořavu a rozhodčí pískají zakázané uvolnění.
20:15'
Úvodní vteřiny probíhají v obranném pásmu sešívaných, kteří už ale pomalu obracejí směr hry.
20:01'
Začala druhá třetina.
V Edenu za sebou máme první třetinu důležitého zápasu mezi hráči Slavie a Chomutova. V úvodní periodě se hrál vyrovnaný hokej, ani jeden tým nemá vyloženou převahu. O trochu více šancí měli slávisté, kteří hrozili hlavně při přesilových hrách. Gólu jsme se však nedočkali.
20:00'
První třetina skončila.
19:53'
Poslední zdravici slávistickému brankáři vyslal Suchý, Michaljov jeho střelu jen vyrazil nahoru za sebe.
19:39'
Michaljov si nebyl jistý, zda mu puk po individuální akci Stloukala a střele z levého křídla náhodou někde neproklouzl. Měl ho ale pevně pod svou výstrojí.
19:14'
Ondráček s Brožem předvedli rychlý přesun z obrany do protiútoku, nahrávku ani střelu se jim však vytvořit nepodařilo.
18:53'
Sešívaní oslabení zvládli a můžou opět počítat se všemi pěti hráči.
17:38'
Slávisté zatím první část přesilovky brání dobře, byť nechali volný průchod rychlému Černému. Jeho střelu z mezikruží ale kvapem zblokovali.
16:41'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Robin Všetečka – 2 min., držení hole).
15:54'
Antoš se snažil překvapit Pavláta nahozením z brankové čáry, puk ovšem po rychlém postupu přes střední pásmo končí v lapačce Michaljova.
15:24'
Nahození od modré nakonec končí u Pavláta. Před ním se ještě strhla menší potyčka mezi chomutovským obráncem a Ondráčkem, ale nic vážnějšího to nebude.
14:53'
Chomutov si nerozuměl v rozehrávce a puk nakonec musel z předbrankového prostoru odklízet brankář Pavlát. Šteinerovi tak jeho forčeking skoro vyšel.
13:05'
K bekhendové příležitosti na pravém křídle se i v přesile tří protihráčů propracoval Vlček, Pavlát v pohodě kryje.
12:25'
Přesilovková formace Slavie strávila v útočném pásmu celou dvouminutovku a vytvořila si několik šancí. Tu největší měl na své holi Šteiner, když dorážel Barákovu odraženou střelu od zadního mantinelu. Pavlát se ale fantasticky přesunul a puk vyrazil!
11:38'
Nejnebezpečnější z první části slávistické přesilovky bylo asi nahození Baráka od modré čáry, které bylo několikrát tečované a nadělalo Pavlátovi vrásky.
10:30'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Filip Suchý – 2 min., hákování).
10:28'
Vlček se s Vampolou hnali do přečíslení dvou proti jednomu, které první jmenovaný zakončoval stahovačkou a následnou prostrkávačkou puku mezi betony Pavláta. Nevyšlo to.
09:14'
A následuje další přerušení po zákroku Michaljova. Střela Chomutovských téměř z brankové čáry pro něj žádné riziko nepředstavovala.
08:57'
Rozhodčí sice nakonec celou akci ukončuje kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti, šance Klímy a následné dorážky jeho spoluhráčů však zaváněla velkým nebezpečím pro slávistického brankáře Michaljova.
07:59'
Opět to je Daniel Vrdlovec, který se tentokrát na středu kluziště dostal do dobré střelecké pozice. Pavlát jeho projektil vyrazil nad sebe a jeden z hostujících obránců ho srazil mimo nebezpečné prostory.
07:10'
A další nebezpečná šance domácích. Barák výborně udržel kotouč na modré čáře, předložil ho na druhou stranu Kuťákovi, jenž hledal u pravé tyčky najíždějícího Vrdlovce. Pavlát se stihl přesunout.
06:26'
Slávisté začali přesilovou hru ve velkém tempu a po sérii několika nahrávek nakonec z prostoru mezikruží nebezpečně zakončoval Brož. Na dorážku však Vrdlovec ani on nedosáhli a tak se na druhou stranu do rychlého brejku hnal chomutovský Doktor. Michaljov raději puk podržel.
06:07'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vít Seemann – 2 min., hákování).
06:07'
Zjevně faulovaný Vampola se snažil předložit gólovou přihrávkou jednomu ze svých spoluhráčů na druhé straně útočného pásma, leč zahákován zezadu se mu to nemohlo podařit. Bude se vylučovat.
05:11'
Puk nebezpečně poskakoval okolo brankoviště Michaljova, prudkou střelou z ostrého úhlu se nakonec prezentoval Petr Stloukal.
04:51'
Ani svěřenci Miloše Říhy první přesilovou hru nevyužili, místo toho teď vyhodili na zakázané uvolnění.
04:16'
Šmerha tvrdou ranou od modré nastřelil blokujícího exslávistů v dresu Chomutova Marka Tomicu. Slavia přišla o útočné pásmo.
03:34'
Zatím se však musí bránit v obranném pásmu, nedokážou se totiž vyhnout agresivnímu forčekingu Chomutova.
03:20'
Slávisté jsou v plném počtu a zahrají si minutu a patnáct sekund dlouhou početní výhodu.
02:35'
45 sekund čeká oba týmy hra 4 na 4. Na trestnou lavici jde za podrážení Darby Llewellyn (CHM).
02:35'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Darby Llewellyn – 2 min., podrážení).
02:10'
O chvíli později a už z podstatně nebezpečnější pozice, střílel Stloukal, trefil masku Martina Michaljova.
01:52'
Piráti se zatím příliš neženou do střelby. Rudovského jediná střela v dosavadním průběhu přesilovky byla zblokována.
01:20'
Chomutov si zahraje první přesilovou hru, dvě minuty za sekání dostává útočník sešívaných Robin Všetečka (SLA).
01:20'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Robin Všetečka – 2 min., sekání).
00:50'
Suchý s Klímou se hnali do přečíslení dvou proti jednomu, které však první jmenovaný nevyřešil příliš ideálně, nastřelil totiž jediného hokejistu Slavie.
00:17'
Tam ho však rychle sbírají sešívaní obránci a Duda může na levém křídle zahájit první útočnou akci domácích.
00:05'
Chomutov vyhrál úvodní vhazování a Blaha nahazuje puk do útočné třetiny.
00:01'
Utkání právě začalo.
Vše už je připraveno na úvodní vhazování, zápas 22. kola Chance ligy mezi Slavií a Chomutovem co nevidět začne!
Úvodní sestavy:

HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – T. Duda, J. Novák, P. Hořava, Valík, Barák, Hejda, Antoš – Šmerha, Vampola, Vlček – M. Ondráček, Vrdlovec, Jar. Brož – Kubica, Kuťák, Šteiner – Všetečka, Furch.

Piráti Chomutov: Pavlát (Altrichter) – Blaha, Rýgl, Štochl, Lang, Žovinec, Tejnor, Seemann – Stloukal, Vrhel, J. Černý – Klíma, Suchý, Rudovský – Tomica, Doktor, Hlava – Chrpa, J. Svoboda, Llewellyn.

Rozhodčí: Maršálek, Souček – Beneš, Otáhal.

POSLEDNÍCH 5 ZÁPASŮ:
25.09.19 Chomutov – Slavia 5:0
29.09.19 Slavia – Chomutov 2:3 SN
17.04.15 Chomutov – Slavia 3:2 PP
07.04.15 Slavia – Chomutov 1:2
03.04.15 Chomutov – Slavia 0:2

PIRÁTI CHOMUTOV

Hokejisté Chomutova se na rozdíl od Slavie nemůžou opřít o dobrý návrat z reprezentační pauzy: ve středečním domácím zápase v prodloužení nestačili na 13. tým tabulky z Benátek. O to více bude zápas proti červenobílým pro Severočechy důležitější. Chomutov je s 39 body na šestém místě, o bod před svým dnešním soupeřem. Pirátům se navíc venku vůbec nedaří: z deseti střetnutí šest prohráli.

HC SLAVIA PRAHA

Sobotní program Chance ligy zahájí utkání mezi Slavií a Chomutovem. Hráči sešívaných nakročili do prvního zápasu po reprezentační pauze výborně: ačkoli čelili na ledě Přerova velkému tlaku, dokázali ve třetí třetině vstřelit tři branky a dokráčet k vítězství 4:2. Svěřenci Miloše Říhy bodovali na domácím ledě v devíti z deseti duelů, jen naposledy nestačili na lídra z Českých Budějovic.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám Vás u zápasu 22. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a Piráti Chomutov. Úvodní vhazování je naplánováno na 15:00 na led pražského Edenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.


Články odjinud