1. česká hokejová liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sokolov : Vsetín - 26. října 2019   17:00

Sokolov
Sokolov
28:52' T. Rohan (Kverka, Stříbrný) • 32:09' Osmík (Kovařík)
2:6
(0:1, 2:3, 0:2)
Vsetín
Vsetín
07:45' Dostálek  (Rehuš, Kudělka) • 24:21' Kucharczyk  (D. Tůma, Jonák) • 27:24' D. Tůma  (Jonák, J. Drtina) • 30:39' Pechanec  (Dostálek, Rehuš) • 53:00' Dostálek  (Holomek) • 54:54' D. Tůma  (Kucharczyk, Dudáš)
Sokolov
Grech, Hucl – Flegl, Belko
Zimní stadion Sokolov
Vsetín

Skončilo utkání, které bylo 50 minut vyrovnaným. V druhé polovině třetí třetiny už domácí Baník vsadil vše na útok, ale Vsetín dokázal využít mezer v obraně. Po gólech Dostálka a Tůmy odjíždí zpět na Moravu se třemi body za vítězství 6:2.
55:48'
Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Patrik Michálek.
54:54'
Vsetín právě vstřelil branku!

Nyní už je rozhodnuto. Další chybu v sokolovské obraně trestá osamocený David Tůma. Asistence: Radim Kucharczyk, Martin Dudáš.
53:00'

Domácí Baník nevyužil dlouhou přesilovou hru 5 na 3, naopak na druhé straně udeřil po přihrávce od Holomka VLASTIMIL DOSTÁLEK. Asistence: Ondřej Holomek.
Oddechový čas pro domácí, kteří spřádají plány na dvojnásobnou přesilovou hru.
50:53'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Ondřej Holomek – 2 min., hrubost).
50:50'
Baník kombinuje v útočném pásmu, zatímco v rohu svádějí souboj mimo hru Holomek s Vránou.
50:08'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vlastimil Dostálek – 2 min., sekání).
49:59'
Fečovi vypadl puk, k dorážce se ale nikdo z hostujících se k dorážce nedostal.
48:52'
Vsetín, ač vede o dvě branky, aktivně forčekuje a komplikuje domácím rozehrávku z vlastního pásma.
48:03'
Několikrát tečovaná střela Dudáše nakonec skončila těsně vedle branky Davida Feča.
46:48'
Do velké šance si najel obránce Petr Přindiš, ale s jeho střelou si Gába poradil. Vhazovat se bude v obranném pásmu Vsetína.
46:10'
Jeřábek z dobré pozice mezi kruhy pálil vedle.
45:04'
Dudášova rána nyní nadělala hodně práce Fečovi. Ten se natahoval jak široký tak dlouhý a vyrazil jí mimo koncem lapačky.
44:46'
Nyní Fečo raději podržel nahození a vhazovat se bude před sokolovskou brankou.
44:32'
Po rychlém najetí do útočné třetiny pálil z ostrého úhlu Volf, ale David Fečo vyrazil pravým puk betonem.
43:37'
Kuběna dlouho mířil, ale jeho střela z pravého kruhu nakonec těsně minula tyč vsetínské branky.
42:35'
Holomek využil nepřesné rozehrávky Baníku, ale jeho střelu schytal do nohy Kadeřávek.
41:54'
Další zakázané uvolnění Vsetína, domácí Baník nyní velmi aktivní v útočném pásmu.
41:12'
V další šanci před Gábou se zjevil Martin Osmík, ale jeho střela skončila na betonu vsetínského brankáře.
41:00'
Lubomír Kovařík dorazil za záda Gáby střelu Rulíka, ale rozhodčí gól neuznávají, protože bylo dříve pískáno.
40:54'
Náznak přečíslení Baníku skončil nepřesnou přihrávkou. Vsetín se vzápětí osvobodil zakázaným uvolněním.
40:38'
Nahození Jiřího Hunkese od modré čáry skončilo v lapačce Davida Feča.
40:20'
Do prvního útoku třetí části se vrhli domácí, ti budou stahovat dvougólové manko.
40:01'
Prostřední část přinesla mnohem zajímavější hokej. Domácí začali sice aktivně, ale na druhé straně udeřil Vsetín, který se dostal až do vedení 3:0. Baník sice rychle snížil, ale Pechancům gól vrátil hostům třígólový náskok. Posledním střelcem třetiny byl Martin Osmík, který ve 33. minutě snižoval na 2:4.

Třetí třetina začne zhruba v 18:39.
40:00'
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny, v útočném pásmu drží puk domácí Baník.
38:44'
Po Kverkově střele zvonila za zády vsetínského brankáře tyč!
38:18'
Chyba v sokolovské obraně, po které se dostal do dobré šance David Tůma. Brankář Fečo měl co dělat, aby zvládl další nebezpečnou šanci hostů.
37:58'
Útočný výjezd Křehlíka si pohlídal obránce Kudělka.
36:58'
Domácí útočníci šli tři na dva. Střelu vzal na sebe kapitán Rohan, k dorážce se dostal ještě Kovařík, ale Gába předvedl výborné zákroky a podržel svůj tým.
36:25'
Jiří Hunkes dostal hodně prostoru v pravém kruhu, jeho ostrou střelu vyrazil David Fečo.
35:50'
Domácí ztratili kotouč ve středním pásmu a útočit bude Vsetín.
35:35'
Tomáš Rohan trefil svou střelou hokejku obránce, puk nakonec bezpečně přikryl Gába.
35:15'
Vsetínský tlak vyústil ve střelu obránce Slováčka, kterou zlikvidoval domácí gólman.
34:09'
Antonín Pechanec se snažil procpat puk do branky u levé tyče brankáře Feča. Ten ho však udržel před brankovou čárou.
33:51'
Rohanovi přeskočil puk hokejku a to znamená zakázané uvolnění Baníku.
33:05'
Švec se probíjel skrz vsetínskou obranu, nakonec ale skončil i s pukem až za brankou hostů.
32:09'
Baník právě vstřelil branku!

V Sokolově se s góly roztrhl pytel! Necelé dvě minuty po brance Pechance snižuje na 2:4 z pohledu domácích MARTIN OSMÍK. Asistence: Lubomír Kovařík
30:39'

Ale místo sokolovského snížení nakonec přichází branka na druhé straně. Po přihrávce od Dostálka se přesně trefil ANTONÍN PECHANEC. Asistence: Vlastimil Dostálek, Branislav Rehuš.
29:40'
Domácí rázem ožili a snaží se tlačit před branku Vsetína.
28:52'

Sokolov rychle snižuje! Domácí kapitán krásnou kličkou překonal brankáře hostů a vrací svůj tým do hry. Asistence: Jaromír Kverka, Josef Stříbrný.
27:24'

Hosté jdou do trháku! Na 3:0 zvyšuje po přečíslení dva na jednoho přesnou střelou DAVID TŮMA. Asistence: Vít Jonák, Jiří Drtina.
25:17'
Martin Osmík vyzkoušel pozornost Davida Gáby, ale ten jeho střelu chytil do lapačky.
24:21'

Vsetín využívá přesilovou hru! Do dvoubrankového vedení posílá Valachy RADIM KUCHARCZYK. Asistence: David Tůma, Vít Jonák.
23:50'
Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Adam Rulík – 2 min., vysoká hůl).
23:48'
Zakázané uvolnění Baníku, vhazuje se před Davidem Fečem.
23:15'
Brankář Gába má ve druhé třetině víc práce než kolega Fečo. Nyní musel zasahovat proti několika dorážkám domácích.
22:44'
Kovařík se dostal do šance, ale jeho střelu z pravého kruhu vyrazil David Gába.
21:35'
Boj o puk u mantinelu v obranném pásmu Sokolova. Rozhodčí zatím do hry nezasahují.
20:09'
První buly druhé části pro Baník, Tomáš Rohan ovšem při útoku nachytán v ofsajdu.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 17:48.
První třetina přinesla jedinou branku, kterou v osmé minutě vstřelil Vlastimil Dostálek. Hosté ze Vsetína byli většinu času aktivnější než Baník, největší šanci domácích neproměnil hned ve druhé minutě Jan Bečvář.
20:00'
19:40'
Jaromír Kverka zavezl puk do útočného pásma, ale skončil u mantinelu, obklopen protihráči.
19:00'
Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.
18:46'
Martin Procházka se dostal sám před brankáře, mířil mezi betony, ale David Fečo jeho střelu zvládl vyrazit.
18:14'
Sokolovský ofsajd a vhazování ve středním pásmu.
17:31'
Obránce Kudělka se dostal ke dvěma střelám, obě ovšem zblokovali obětaví domácí hráči.
16:40'
Marek Švec dobře vystřelil z rychlého protiútoku, jeho střela skončila těsně mimo. Následně zahráli hosté na zakázané uvolnění.
16:01'
Jeřábkovo nahození prošlo až k Fečovi a ten měl spolu s obránci plné ruce práce s pukem v brankovišti.
15:25'
Domácím se nepodařilo rozjet útok a u puku jsou znovu hosté.
14:15'
Jakub Vrána si najel před branku a jeho střelu vyrazil betonem David Gába.
13:48'
Riskantní rozehrávka hostů a Baník se po dlouhé době usadil v útočném pásmu.
13:02'
Šilhavý dostal přihrávku mezi kruhy, ale ubránil ho Jan Tomeček.
12:41'
Sokolovští se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
12:05'
Střela Dudáše z vrcholu kruhu minula růžek sokolovské branky.
11:45'
Sebastian Gorčík nahodil do útočného pásma, hosté se znovu usazují před Fečem.
11:27'
Útočné snažení domácích zastavil ofsajd.
11:07'
Střelu Jiřího Drtiny skryl v náruči David Fečo a Sokolov zároveň hraje v plném počtu.
10:22'
Konečně se domácím podařilo vyhodit puk z pásma a mohou vystřídat.
09:58'
Vsetín kombinuje v útočném pásmu, Baník se brání zuby nehty.
09:29'
David Fečo musel dvakrát zasáhnout proti střele kapitána hostů Víta Jonáka. Vhazovat se bude po levici domácího gólmana.
09:07'
Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Petr Vodička – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
07:45'

Hosté jsou zatím aktivnější a jdou zaslouženě do vedení. Na rychlou střelu VLASTIMILA DOSTÁLKA domácí brankář nestačil zareagovat. Asistence: Branislav Rehuš, Tomáš Kudělka.
07:17'
Vít Jonák střílel švihem z dobré pozice, ale jeho střelu znovu schytal Tomáš Křehlík.
07:07'
Vsetínskou rozehrávku zastavil ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.
06:15'
Střelu Holomka od modré čáry zblokoval domácí útočník Křehlík.
05:40'
Hosté ze Vsetína teď tlačili na sokolovskou obranu, ale jejich útočné snažení končí vyhozením puku mimo hřiště.
04:53'
Rychlý útok Lukáše Volfa, který si najel až do levého kruhu. Jeho střela minula branku Feča.
03:45'
Rehuš tečoval těsně před Fečem, ale domácí brankář vyrazil puk mimo.
02:58'
Hosté kombinovali kolem branky Davida Feča, ale do vážnější šance se nedostali.
01:50'
Domácí útočník Čejka zůstal ležet v rohu kluziště a nevypadal vůbec dobře. Na střídačku dojel za pomoci spoluhráčů.
01:40'
Bečvář se z ničeho nic zjevil před brankovištěm a vsetínský gólman vytáhl parádní zákrok betonem!
00:45'
Hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale Dudáš dostal na modrou čáru těžkou přihrávku, kterou nezpracoval a hra se přesunula do středního pásma.
00:10'
Úvodní vhazování vyhráli domácí, po jejich prvním útoku musel zasahovat brankář Gába.
00:01'
Sokolovský zimní stadion se pomalu plní. Zatím o sobě nejvíc dává vědět skupinka fanoušků v sektoru hostí, která přijela až z dalekého Vsetína.

HC Baník Sokolov: Fečo (Kuchař) – Přindiš, Kadeřávek, J. Tomeček, Vodička, Šafář, Michálek, A. Rulík – T. Rohan, Kverka, Stříbrný – Švec, Vrána, Kuběna – Osmík, Kovařík, Čejka – Bečvář.

VHK ROBE Vsetín: Gába (Bláha) – Slováček, Kudělka, Dudáš, Hunkes, J. Drtina, Jeřábek, Holomek – Jonák, Kucharczyk, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Dostálek – Gorčík, Pechanec, L. Volf – Karafiát, Šilhavý, Vítek.

Rozhodčí: Grech, Hucl – Flegl, Belko.
Hráči obou týmů už opustili led po rozbruslení, na scénu vyjela rolba. Utkání začne za necelých dvacet minut.
KOHO SLEDOVAT
V utkání proti Pirátům si Tomáš Vracovský připsal tři body za gól a dvě asistence. Celkově už v této sezóně zaznamenal 13 bodů (4+9) a patří k tahounům mužstva. Mladý útočník, který si zahrál extraligu za Plzeň a prošel i mládežnickými reprezentacemi, má rozhodně šanci se v první lize ukázat. Rozhodovat zápasy umí, to ukázal už při loňském tažení Baníku druhou ligou.

Na led sokolovského stadionu vyjede Sebastian Gorčík přesně po dvou týdnech. Žlutá barva na jeho dresu zůstane, ovšem černou vymění za zelenou. Čtyřiadvacetiletý útočník Karlových Varů přišel do Vsetína na hostování do konce roku a uvedl se výborně – v prvních třech zápasech si připsal čtyři kanadské body. Jak se mu povede proti svým bývalým spoluhráčům?
VZÁJEMNÁ BILANCE
Vzájemné utkání těchto týmů v rámci 3. kola letošní sezóny Chance ligy bylo vyrovnané až do poslední chvíle, domácí Valaši se v září nakonec radovali z těsné výhry 3:2.

VHK ROBE Vsetín – HC Baník Sokolov 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 11. Martin Procházka, 13. Vít Jonák, 29. Antonín Pechanec – 16. Pavel Kuběna, 34. Marek Švec
HC BANÍK SOKOLOV
Domácímu Baníku patří v tabulce Chance ligy předposlední místo. Vstup do prvoligové sezóny se nováčkům nepodařil a když už se zdálo, že se po domácích výhrách nad Přerovem a Chomutovem blýská na lepší časy, vrátila Baník zpátky na zem středeční prohra na ledě Poruby s hrozivým výsledkem 0:7. Na domácím stadionu, se skvělými fanoušky v zádech, se však Baník dokáže prosazovat. Navážou Západočeši na vítězství proti silným Pirátům?

Kanadské bodování
Matěj Zadražil 5+8 13 bodů
Tomáš Vracovský 4+9 13 bodů
Jaromír Kverka 5+7 12 bodů
VHK ROBE VSETÍN
Vsetínský hokejový klub nedávno oslavil 80. výročí založení, a i když léta největší slávy dávno pominula, Valaši znovu hledí vzhůru a postupnými kroky se snaží probojovat zpět mezi hokejovou elitu. Po loňské účasti v semifinále je v letošní sezóně cílem postup do finále Chance ligy. Po sedmnácti kolech však patří Vsetínu až osmá pozice, v našlapaném středu tabulky zatím bojují o místo v první osmičce s pražskou Slavií, Jihlavou a Havířovem. Právě Havířov byl posledním soupeřem žluto-zelených, ve středu se na Lapači radovali domácí po výhře 3:1.

Antonín Pechanec 4+10 14 bodů
Ondřej Slováček 1+12 13 bodů
Radim Kucharczyk 7+3 10 bodů
Ze Zimního stadionu v Sokolově pro Vás bude textový přenos psát Tomáš Stehlík.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování onlajn přenosu utkání 18. kola Chance ligy mezi domácím Baníkem Sokolov a hosty ze Vsetína.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.