1. česká hokejová liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Třebíč - 6. ledna 2021   17:00

Frýdek-M.
Frýdek-M.
13:30' Klimša (Husák, Mikulík) • 30:14' Kaukič (Kaukič, Haman)
2:3
(1:0, 1:3, 0:0)
Třebíč
Třebíč
25:28' Vodný  (Stehlík, Nedvídek) • 26:17' Bittner  (Vodný, Nedvídek) • 32:44' Vodný  (Stehlík, Nedvídek)
Frýdek-M.
Třebíč

Zápas nakonec končí stejným výsledkem, který se urodil už po druhé třetině . I ve třetí třetině byla lepším týmem Třebíč, ovšem Frýdek-Místek měl také nejednu šanci srovnat. Jekel ale zachytal výborně a domácí tak musí na první body v roce 2021 dále čekat.
59:23'
Po Zahradníčkově střele musel Jekel raději podržet kotouč a bude se vhazovat před ním.
59:20'
Rysi odjeli vystřídat a ztratili pásmo. Následně ho ale zase rychle získali a můžou se ještě pokusit na poslední chvíli srovnat.
58:50'
Domácí jsou ale stále v pásmu a snaží se překvapit Třebíč.
58:32'
Mikulík stál sám před Jekelem, ale kotouč mu sjel z hole!
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty poslední třetiny.
57:48'
Po úmyslném ofsajdu se hra přesouvá před Jekela. Domácí to zkusí bez brankáře v šesti.
57:17'
Ohromnou šanci měl nyní exvítkovický forward Daniel Kurovský, který se řítil na Jekela sám, ovšem nepodařilo se mu ho překonat. Jekel nastavil beton.
56:43'
Šťovíček se parádně uvolnil a projel kolem mantinelu. Horácká Slavia se dostala do útočné třetiny, tam toho ale moc nevymyslela.
55:55'
Haman si obhodil hráče a zamířil do útočného pásma, tam ale puk už neobdržel.
55:02'
54:58'
Veselý vyhodil kotouč a i druhá přesilovka se již blíží ke konci.
54:39'
Frýdek-Místek už je na ledě ve čtyřech hráčích.
54:28'
Bittner dostal kotouč do mezikruží a okamžitě pálil. Jeho rána ale nemířila na branku.
53:40'
Domácím se podařilo ve třech vyhodit kotouč zase až za branku Jekela.
53:02'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Zahradníček – 2 min., faul kolenem).
52:58'
Třebíč ale prohrála buly a domácí okamžitě kotouč vyhodili k Jekelově brance.
52:39'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Radek Veselý – 2 min., sekání).
51:50'
Mikulík se snažil vybojovat dobré postaení v pásmu, ale soupeř mu kotouč odpálil až k Danečkovi.
50:58'
Třebíč se dostala do útočné třetiny, ale následně jí domácí rychle vyprovodili zpět doprostřed kluziště.
50:17'
Do tvrdé rány od modré padl jeden z hostů a asi to pro něj nebyl úplně nejpříjemnější moment.
49:54'
49:29'
Třebíč se dostala ve vlastním oslabení do útoku. Václav Krliš ale mířil mimo branku.
49:18'
Filip Haman vypálil od modré čáry, střelu ještě tečoval Radek Veselý, ovšem Jekel za svá záda kotouč nepustil.
48:47'
Třebíč stále na kotouči i přes početní nevýhodu. Frýdek-Místek odjel střídat.
48:28'
Frýdek-Místek hraje přesilovku, ovšem mimo útočnou třetinu.
47:15'
Tomi dostal pas na modrou, ale do útoku se neprodaral, okamžitě u něj byl obránce třebíče.
45:55'
Domácí nemohou rozehrát ve vlastním pásmu. Tebíč drží střední třetinu.
45:31'
Šedivý posunul na Mikulíka, ten to z levého kruhu zkusil zápěstím, ovšem Jekel neměl s touto střelou problém.
44:54'
44:43'
Nedbal a Ferda si vyměňovali kotouče, ovšem nedostali se k žádné střele.
44:10'
Rána jednoho z hostů míří na zadní plexisklo. Rána se zozezněla prázdnou halou.
43:36'
Kurovský se chtěl osvobodit, ale Šťovíček mu dvakrát puk zachytil a udržel pásmo.
43:19'
Nedvídek vypálil z blízkosti gólmana. Ten měl zakrytý výhled a tak z něho kotouč vypadl. Dorážku třebíčanů ale pokryl a hru přerušil.
42:54'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Ondřej Hrachovský – 2 min., nedovolené bránění).
42:20'
Michálek z Třebíče od mantinelu pálil zajímavě na Danečka, který předvedl jistý zákrok.
40:54'
Ladislav Bittner si udělal hodně prostoru před Danečkem, ale ten ho dalším skvělým zákrokem vychytal.
40:06'
Úvodní buly poslední třetiny vyhrála Třebíč a hned se pouští do útoku.
40:01'
Druhá třetina byla od té první diametrálně odlišná. Jednak padly čtyři góly, druhak se úplně otočil průběh hry a skóre. Domácí byli velmi nedisciplinovaní a šli několikrát za katr. A i díky tomu hosté otočili velmi rychle zápas. Rysi sice srovnali, ovšem poté šli opět od čtyř a znovu inkasovali. Před třetí třetinou jsou tedy hosté ve vedení.
40:00'
39:45'
Třebíč vyhnala domácí ze svého pásma a poslala kotouč až k brance Lukáše Danečka.
39:10'
Vodný chtěl zkompletovat hattrick! Octl se sám před brankou Danečka. Na poslední chvíli mu někdo z domácích před kotouč vložil hůl.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:22'
Husák poslal kotouč Šedivému k tyči, ten ho chtěl naservírovat před branku, ovšem puk zablokoval bruslí jeden ze soupeřů.
38:10'
Zakázané uvolnění Třebíče posouvá hru zpět před Pavla Jekela.
37:40'
Domácí opět vybojovali pásmo, ale tam se vůbec nedostali do žádné šance.
37:10'
Psota bojoval s Michálkem o puk, následně tam přijel ještě Ferda a další domácí hráč, ale nikdo nemůže puk vydolovat.
36:58'
Frýdek-Místek se dostal do útoku, ovšem nevyslal tam žádnou střelu na branku. Jen zadržují kotouč za brankou.
35:28'
Kotouč po teči opustil hrací plochu. Následně se vhazovalo před domácím strážcem svatyně.
35:10'
Stuchlík tečoval nahození od modré. Usměrnil ho na branku, kde chtěl ještě dorážet Kaukič, ovšem Jekel pokryl kotouč.
34:54'
Kaukič protečoval kotouč do pásma, ovšem následně ho nikdo z Frýdku-Místku nezískal a domácí museli opustit pásmo.
34:09'
Třebíč stále v obrovském tlaku. Nyní před Danečkem zůstal Radim Ferda, který pálil do brankářova betonu.
32:44'
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Domácí pykají za tuto špatnou disciplínu. Třetí proměněná přesilovka v podání Třebíče. MICHAL VODNÝ kousek před Danečkem tečoval ránu Jakuba Stehlíka a domácí gólman už s tím nestačil nic udělat. Asistence: Jakub Stehlík a Lukáš Nedvídek.
31:42'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Filip Haman – 2 min., hákování).
31:42'
Tak toto je velká nedisciplinovanost Frýdku-Místku, který opět fauluje a bude hrát v oslabení.
31:26'
Po buly se Třebíč rychle dostala do šance a tak Daneček raději podržel kotouč a zastavil hru.
30:14'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Tak Frýdek-Místek rychle srovnává v podstatě z první větší šance ve druhé třetině. LUKÁŠ KAUKIČ si sjel před branku, kde Jekel neudržel kotouč, a poslal ho za jeho záda. Asistence: Lukáš Kaukič a Filip Haman.
29:38'
Hrachovský nahodil kotouč do útočného pásma, ale tam už kotouč nikdo z jeho spoluhráčů nedojel.
28:06'
Vladimír Oščádal vypálil z levého křídla, ale tentokrát nemířil na Danečka a jeho puk letěl hodně mimo.
26:17'
Další využitá přesilovka a skóre je najednou otočeno. Do mezikruží si najel LADISLAV BITTNER a svým jedenáctým gólem v sezóně zvýšil na 2:1. Asistence: Michal Vodný a Lukáš Nedvídek.
25:58'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Zahradníček – 2 min., hákování).
25:28'
A je srovnáno! MICHAL VODNÝ po přihrávce Stehlíka vypálil od modré čáry tvrdou dělovku, která doletěla až za Danečka. Asistence: Jakub Stehlík a Lukáš Nedvídek.
24:58'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jonáš Peterek – 2 min., hákování).
24:58'
Kotouč přejel do středního pásma a ani rychlé nahození zpět neuniklo čárovému rozhodčíu, který rychle píská ofsajd.
24:16'
Daneček si nyní chvíli oddechl, ale teď už je Křehlík s pukem opět v útočné třetině a nahazuje na domácího gólmana.
23:26'
A další tvrdá rána, kterou musel Daneček zneškodnit. Třebíč opravdu tlačí a hraje se na jednu branku.
23:17'
V mezikruží dostal kotouč jeden z hostů a okamžitě vypálil. Daneček ale sevřel betony a následně kotouč lapil a podržel.
22:37'
22:32'
Zukal nahodil kotouč na branku, ale nebyla to gólová šance. Daneček puk jednoduše zlikvidoval.
22:20'
Šťoviíček a Nedbal kombinovali, ale nakonec ani nevypálili.
21:58'
Domácím se podařilo vyhodit a vystřídat.
21:32'
Velký závar před Danečkem. Ten kotouč drží ve své lapačce. Několik hráčů Třebíče se ho ale snažilo dostat.
21:08'
Nedbal vypálili ostrou ránu, která ale zamířila jen na zadní mantinel.
20:37'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Zahradníček – 2 min., vysoká hůl).
20:01'
První třetina je za námi. Třebíč byla ze začátku jasně lepší, jenže karty se obrátily poté, co se nechal vyloučit Karel Nedbal a rysi tuto přesilovku využili. Poté se hra vyrovnala, v závěru se rysům dopředu dařilo více, ale skóre se už neměnilo.
20:00'
19:35'
Tak přece jen nakonec Třebíč ještě v šanci v útočném pásmu. Štovíčkovu ránu ale kryje Lukáš Daneček.
19:20'
Třebíč jen vyhodila do útočného pásma, ale tam už kotouč nezískala.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:47'
Pavel Jekel se nyní musel činit proti střele a dorážce Daniela Kurovského, který pálil z bezprostřední blízkosti.
17:55'
Ferda byl dohrán velmi tvrdě za brankou Frýdku-Místku. Ovšem všechno bylo v souladu s pravidly.
17:30'
Frýdek-Místek střídá a opět vyjíždí do úočného pásma.
16:19'
Haman objel branku, ale neměl nakonec komu nahrát, a tak domácí nezakončili.
15:22'
Hrachovského bomba byla zastavena brankářem horácké Slavie.
15:07'
Před Jekelem tečoval kotouč jeden z hráčů domácího týmu. Puk ale do branky nezapadl.
14:18'
Veselý posunul před branku na Klimšu, ten zkusil zakončit, ale kotouč letěl mimo.
13:30'
Domácí využívají přesilovou hru! Milan Mikulík posunul kotouč k modré, tam byl Husák, který pálil, ale DAVID KLIMŠA kotouč tečoval přímo před Jekelem do branky. Asistence: Patrik Husák a Milan Mikulík.
12:53'
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Karel Nedbal – 2 min., nedovolené bránění).
12:40'
Třebíč zvýšenou aktivitou v útočném pásmu donutila frýdeckomístecké vyhodit na icing.
12:29'
Krliš to zkusil potáhnutím od modré, ovšem kotouč poslal spíše do rohu kluziště.
11:54'
Domácí vyhodili přes všechny čáry, ale jeden z hostujících hráčů stihl kotouč dojet a tak se nepíská icing.
11:11'
Jonáš Peterek vypálil, ovšem jeho rának brance nedoputovala.
10:53'
Domácí se dostali přes střední pásmo a drží kotouč v útočné třetině.
10:13'
Domácí se drží v útočném pásu, ovšem nedostávají se do zakončení.
09:36'
Hrachovský chtěl vypálit od modré, ovšem soupeř mu do trajektorie puku strčil hokejku.
09:19'
Michálek posunul kotouč za branku, následně pokračoval Ramik, ale ani jeden z nich nedokázal zakončit.
08:16'
Psota ve velké šanci. Poté, co mu spoluhráč v šanci dva na nikoho předal kotouč ho ale parádně vynuloval Lukáš Daneček!
08:10'
Radek Veselý chtěl do rychlého brejku, ovšem ocitl se v ofsajdu.
07:59'
Daneček si připsal další zákrok proti střele jednoho z hostů a následné dorážce Lukáše Nedvídka.
07:01'
Třebíč hraje perfektně před svým obranným psámem, kde frýdecko-místecké skoro nepouští.
06:40'
Hosté nahodili kotouč ze středního pásma. Ten si za brankou našel Daneček a rozehrál ho.
05:55'
Třebíč kombinovala v útočné třetině, ale na branku nevystřelila. Domácí pak vyjeli do útoku, ale zastavil je ofsajd.
05:04'
Opět nedvídek, tentokrát zachytil kotouč před modrou čarou a následně ho poslal před branku, ale tam už si ho pohlídali domácí.
04:46'
Nedvídek vyhrál buly a horácká Slavia opět kombinuje v útočném pásmu.
03:52'
Hrachovský předal dlouhým pasem kotouč na modrou čáru, ovšem Frýdek-Místek si nepohlídal ofsajd.
03:35'
03:33'
Lukáš Daneček se nyní činil proti střele Karla nedbala. Nepustil kotouč za záda chvíli před koncem oslabení.
03:02'
Třebíč se stále v přesilovce moc nedostává do šancí. Frýdek-Místek již třikrát vyhodil.
02:15'
Dorážet zkoušel Bittner, ovšem netrefil branku a domácí posílají kotouč pryč.
01:58'
Nedvídek vypálil z prostoru nad kruhem, ale trefil jen nohy Ondřeje Hrachovského.
01:35'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Patrik Husák – 2 min., nedovolené bránění).
00:01'

HC Frýdek-Místek: L. Daneček (Raszka) – Haman, Homola, Husák, J. Michálek, Zahradníček, Hrachovský, Pírek – Ramik, Kofroň, Mikulík – Šedivý, Tomi, R. Veselý – Klimša, Kurovský, Peterek – Matuš, Kaukič, Stuchlík.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Furch, L. Chalupa, Stehlík, Tejnor, Nedbal, Vodička – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Ferda, Michálek, Š. Kratochvil – Hrubec, Oščádal, Křehlík..
SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ

Třebíč taky nezažívá povedené období. Jelikož byla ze začátku ligy dlouhou dobu v karanténě, musela nahánět zápasy v termínech, kdy ostatní nehráli. Nyní má na kontě po čtrnácti zápasech 23 bodů. Poslední tři utkání ale prohrála a drží se na jedenácté, tedy předposlední postupové pozici do předkola. Tým zatím vstřelil 41 branek, ale obdržel jich už 44.

HC FRÝDEK-MÍSTEK

Frýdku-Místku se nedaří. Po posledních výsledcích se propadl až na patnácté místo Chance ligové tabulky. Za čtrnáct zápasů si vybojoval pouze 16 bodů. V pondělním zápase ho porazila drtivě Poruba. V předchozím utkání ale skvěle vzdoroval lídru tabulky z Jihlavy, kterému nešťastně podlehl až kvůli gólu z absolutního konce utkání. A dva zápasy zpět dokonce doma přehrál Slavii. Rysi určitě mohou kousat, i když Třebíč je tým, na který, jak mnozí rádi říkají, frýdeckomístečtí hokejisté "neumí". Mají jim ale co vracet, a to je může nakopnout. V loňské sezóně je Třebíč porazila ve všech vzájemných zápasech a navíc na poslední chvíli rysy předskočila v postupu do předkola play-off, které se nakonec ale zrušilo. Navíc rysi přivedli nové posily a mají v týmu taky lídra Ondreje Šedivého, který má v kanadském bodování průměr více než jednoho bodu na zápas.

Forma: P – P – V – P(pp) – P

Poruba – Frýdek-Místek 5:0
Frýdek-Místek – Jihlava 0:1
Frýdek-Místek – Slavia 4:2