1. česká hokejová liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Vsetín - 20. února 2021   17:00

Frýdek-M.
Frýdek-M.
11:15' Šedivý (D. Kindl) • 39:46' D. Kindl (Repe, Martynek) • 47:56' Macháček (Haman, Peterek)
3:2
(1:1, 1:0, 1:1)
Vsetín
Vsetín
05:58' R. Vlach  (Babka, Ondračka) • 47:27' L. Bednář  (R. Vlach, Půček)
Frýdek-M.
Čech, Skopal – Bartek, Hranoš.
Vsetín

To bylo něco! Sledovali jsme fantastický zápas nahoru dolů se šancemi na obou stranách. Jediné, co tomu dnes chybělo, byla bouřlivá divácká kulisa. Hráči létali po ledě jako stíhačky a brankáři měli spoustu práce, aby zlikvidovali nebezpečné pokusy střelců.

Položky na gólovém účtu začal tvořit vsetínský Vlach, který ujel frýdecké obraně a nadvakrát překonal Gábu. Ve 12. minutě vyrovnal v přesilové hře jeden z tria Kindl, Šedivý, Martynek, ale v zápisu je uveden Peterek.

Druhá třetina nabídla pouze jednu trefu. V samém závěru se o ní postaral Hryciow, který si srazil do vlastní brány přihrávku Kindla.

V poslední části Vsetínští toužili po vyrovnání, bušili na Suchánkovu branku a ve 48. minutě se radovali po trefě Bednáře. V téže minutě se radovali i domácí, Macháček rozhodl o vítězství Slezanů 3:2.

Valaši si tak ve Frýdku-Místku prodloužili sérii zápasů bez vítězství. Poslední úspěch zaznamenali v Polárce v roce 2016.
Dramatický závěr nakonec gól nenabídl a hráči Frýdku-Místku se radují z vítězství 3:2.
59:32'
Prudká střela Bartka od modré čáry, Vítek clonil před brankářem Suchánkem, ale domácí gólman puk vyrazil vedle branky.
58:43'
Střela Bartka od modré čáry končí v Suchánkově výstroji.
58:27'
Kindl vyhrál buly a domácí trochu s problémy poslali puk do středního pásma.
58:16'
Gába zůstává na střídačce. Hosté na buly v šesti hráčích do pole.
58:16'
Trenér Stantien si vzal oddechový čas. Uvidíme, zda odvolá brankáře Gábu a pošle tým na buly s šesti hráči.
58:16'
Zemanovo nahození od levého mantinelu dobře pokryl Suchánek ve spolupráci se svými obránci, kteří nepustili protihráče před branku.
57:20'
Frýdečtí potřebovali střídat a vyhodili puk tak dobře, že rozhodčí nemuseli pískat zakázané uvolnění.
56:31'
Pechanec si najel z levé strany před branku, a poté vypustil zpětnou přihrávku na přední tyč. Vystrašený domácí bek nadvakrát odpálil puk z předbrankového prostoru do rohu hřiště.
55:44'
Mikulík našel z pravého rohu na vrcholu pravého kruhu Šedivého, který vypálil z první k bližší tyči, kam vystavil tělo gólman Gába a puk vyrazil.
54:29'
Nahození Bartka po buly prolétlo vedle frýdecko-místecké brány.
54:02'
Hamanovo nahození se odrazilo ke Klimšovi, jenže ten nedokázal vystřelit na vsetínskou branku. Hosté proto rozjeli protiútok, ovšem ten úspěch neměl.
53:20'
Suchánek se znovu vyznamenal, když zneškodnil Gorčíkovu střelu i Kudělkovu dorážku, který si najel před bránu z druhé vlny.
52:38'
Hryciow přišel na modré o puk, Peterek zavezl kotouč k mantinelu, jenže neměl komu přihrát.
51:14'
Mikulík si vybruslil za soupeřova obránce, najel si z levé strany před Gábu a chtěl puk zasunout do prázdné branky, jenže vsetínský gólman vytáhl ze svého repertoáru Haškovský zákrok a puk holí Mikulíkovi vypíchl!
49:29'
Lukáš Bednář mohl být znovu autorem vyrovnávací branky! Bednář se dostal do úniku, zamíchal s pukem před Suchánkem, ale po kličce do forhandu nedokázal přehodit Suchánkův beton!
47:56'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Závar před Gábou končí gólem domácího celku! Autorem gólu je ŠTĚPÁN MACHÁČEK! Tomi sebral u pravé tyče vsetínské branky puk, objel zezadu branku a nadvakrát se snažil přehodit Gábův beton. To se mu nepovedlo, puk se však odrazil až k modré čáře k Macháčkovi, který střelou před několik hráčů prostřelil vsetínského gólmana! Asistence: Filip Haman, Jonáš Peterek – 3:2!
47:27'
Vsetín právě vstřelil branku!
Valaši využívají přesilovku! Kindl přišel o hůl, odjel na střídačku a Vsetín využil přečíslení ve vyrovnávací gól. Po přihrávce Vlacha střílel za ležícího Suchánka LUKÁŠ BEDNÁŘ – 3:2! Asistence: Roman Vlach, Roman Půček.
46:25'
Frýdečtí vyhráli buly, ale Malík nedokázal vyhodit, trefil pouze Repeho. Až o pár sekund končí puk za Gábovou brankou.
46:19'
Puk se dotkl střídačky Rysů. Vhazování po levici Suchánka.
46:05'
Domácí hned v úvodu vyhodili puk do vsetínské třetiny.
45:37'
Tlak Vsetína končí vyloučením frýdecko-místeckého hráče. Jakub Adámek vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
45:16'
Šilhavý z levého kruhu napřáhl a golfovým úderem vypálil na frýdeckou branku, Suchánek vyrážečkou odrazil puk do zadního plexiskla.
44:23'
Na jedné straně Repe nedokázal prostřelit Gábu, na druhé Březina projel v levém kruhu kolem dvou hráčů a backhandem se snažil zasunout puk za záda Suchánka, ale frýdecký gólman si svým výkonem říká o místo v extraligovém týmu Třince, když utěsnil všechny cesty puku do brány.
43:48'
Pechanec se dokázal uvolnit v pravém rohu mantinelu, přihrál do kruhu Březinovi, který okamžitě vystřelil! Suchánek je dnes výborný a střelu zlikvidoval.
42:50'
Przybyla se rozjel středem hřiště až mezi kruhy, odkud vypálil, Gába nepříjemnou střelu vyrazil do ochranné sítě.
42:15'
Vítek našel zpoza branky mezi kruhy Půčka, tomu nesedla střela a puk vycestoval vedle levé tyče Suchánkovy branky za mantinel.
41:32'
Vlach přihrával z levé strany před branku, kam si najížděl Klimek, ale před ním trefil puk jeden z domácích obránců.
40:56'
Adámek zkoušel vybruslit s pukem zpoza vsetínské branky, ale po střetu se soupeřem upadl. Rozhodčí nevylučují.
40:01'
Druhá třetina už nebyla tak atraktivní jako ta první, přesto byla zajímavá se šancemi na obou stranách. Jen jedna skončila gólem a to ta úplně poslední, kdy si Kindlovo nahození srazil do vlastní branky Hryciow. Frýdek-Místek tak před poslední dvacetiminutovkou má jednobrankový náskok.
40:00'
39:46'
Domácí rychle využili přesilovou hru! Repe přihrál k levému mantinelu DENISOVI KINDLOVI, který nahodil puk před Gábu, kde byl Šedivý se Smetanou a před nimi clonící Hryciow si bruslí srazil puk do vlastní branky – 2:1! Asistence: Jurij Repe, Rostislav Martynek.
39:38'
V závěru druhé třetiny si domácí zahrají přesilovou hru. Na dvě minuty je vyloučen Vojtěch Šilhavý za nedovolené bránění.
39:24'
Na druhé straně ještě otestoval kvalitu brankáře střelou z pravého kruhu Šedivý, Gába puk tělem vyrazil k hokejkám svých spoluhráčů.
38:48'
Babka naslepo vystřelil do modré čáry, puk se před brankou odrazil k Vlachovi, který nedokázal sražený puk bleskově vystřelit na domácí branku.
38:07'
Gába neudržel nahození od modré čáry, u levé tyče číhal na dorážku Klimša, ale Jenáček mu nepovolil z otočky dorazit kotouč do vsetínské branky.
37:15'
Nahození ze středního pásma skončilo v lapačce frýdeckého brankáře Suchánka.
36:40'
Další dobrá střela Mikulíka z levé strany. Gába se musí v bráně otáčet.
35:32'
Velká šance Frýdku-Místku. Peterek sebral za brankou nahození na brankou a nabídl gólovou příležitost přihrávkou mezi kruhy Macháčkovi, který ve vynikající pozici trefil pouze betony brankáře Gáby!
34:57'
Oba vyloučení hráči už jsou na ledě a pokračuje se v plném počtu.
34:29'
Hra čtyři na čtyři nabízí více místa, čehož hokejisté využívají. Klimša vybídl na modré čáře ke střele Hamana, jeho prudkou ránu brankář Gába chytil.
33:59'
Nahození Štacha od levého mantinelu zneškodnil Suchánek. Svým zákrokem donutil rozhodčího k přerušení hry.
33:30'
Prudká střela Hrachovského od modré čáry končí v Gábově výstroji.
32:52'
Ve frýdeckém pásmu se do sebe pustili Repe s Vítkem a oba inkasovali dvě minuty za hrubost. Hraje se čtyři na čtyři.
31:49'
Babka si najel na přihrávku od svého spoluhráče, vjel do pravého kruhu a polovysokou střelou zkoušel překonat Suchánka. Bývalý gólman Přerova jeho pokus nepustil do brány.
31:40'
Nepříjemné nahození ze středního pásma, Suchánek měl se žabkou problémy, ale dojíždějící Babka nedokázal puk dorazit za záda frýdeckého gólmana.
30:55'
Martynek vjel do útočného pásma rychleji než puk z hole Šedivého. Vhazování v prostřední třetině.
29:33'
Frýdečtí točili soupeře v útočném pásmu, celou akci ukončil nahozením od modré čáry Mikulík, které Gába chytil.
28:27'
Jenáčkovo nahození od modré čáry bylo pro Suchánka nepříjemné, Babka velmi dobře clonil před domácím gólmanem, ten ale puk chytil.
27:41'
Suchánek chytá puk po odrazu od mantinelu.
26:58'
Velmi dobrá šance Vsetína! Pechanec se zjevil sám před Suchánkem, ale nedokázal dorazit puk za záda mladého reprezentanta po střele Gorčíka.
26:32'
Na druhé straně si najel po levé straně do kruhu Mikulík a zápěstím vystřelil na Gábu. Vsetínský gólman puk zpacifikoval.
26:19'
Prudkou Kudělkovu střelu vyrazil Suchánek vedle branky.
25:50'
Domácí jsou v plném počtu, ale vhazovat se bude před Suchánkem. Frýdečtí zahráli puk na zakázané uvolnění.
25:37'
Březina dostal diagonální přihrávku do pravého kruhu, kde byl sám. Brankář Suchánek proti němu vyjel a zminimalizoval střelecký úhel. Vsetínský útočník trefil jen boční síť.
24:58'
Po střele z levé strany měl Suchánek co dělat, frýdecký gólman celou akci ukončil schováním kotouče do výstroje.
24:26'
Štach přihrál na levou stranu Půřkovi, který prudce vypálil golfovým úderem, Suchánek kotouč výborně zneškodnil.
23:59'
Domácí vyvezli kotouč do vsetínské třetiny, kde ještě napadají.
23:40'
Poprvé se vylučuje na domácí straně. Za faul kolenem byl vyloučen Ondrej Šedivý. Vsetínské čeká dvouminutová přesilovka.
22:19'
Vítek vjel středem hřiště před kruhy, ale střelou pouze trefil bránícího soupeře.
21:39'
Martynek si vzal puk ve středovém kruhu, ladně projel kolem soupeřů a vystřelil na vsetínskou branku, tam byl ale vynikající Gába. Výborná šance Frýdku.
21:22'
Mikulík si všiml odkrytého prostoru na modré čáře, vjel do útočného pásma a vystřelil, Gába puk vyrazil.
20:39'
Pechanec zavezl po pravé straně puk do kruhu, odkud nepříjemně nahodil na bránu Suchánka. Frýdecký gólman kotouč vyrazil do druhé strany, kam si dojel Pechanec, ale tam už nedokázal nasměrovat střelu na domácí branku.
20:01'
První třetina nabídla zajímavý a vyrovnaný hokej se dvěma góly, po jednom na každé straně. V 6. minutě zachytil Vlach na červené čáře nahození od Babky a poslal Vsetín do vedení. To vydrželo zhruba šest minut, pak využil přesilovou hru Kindl a vyrovnal. Oba brankáři si ani v dalším průběhu nemohli stěžovat na nedostatek práce, ale další puk už za svá záda nepustili.
20:00'
19:47'
Jenáčkovo nahození do středního pásma uklidnilo hru, Vsetínští kontrolují závěr první části.
19:10'
Hosté se nemohou vymanit z obranného pásma, domácí dobře napadají u mantinelu.
17:55'
Vsetínští jsou v plném počtu, Březina si toho zřejmě nevšiml, a tak nahození tohoto hráče končí zakázaným uvolněním.
17:32'
Tomi v obrovské šanci v závěru přesilovky, když si na levé straně vyměnil puk se Šedivým, ale prudkou střelou trefil jen vsetínského gólmana!
17:10'
Prudká střela Kindla trefila některého z clonících hráčů Vsetína.
16:49'
Vsetínští získali puk a vyhodili ho až za domácí branku.
16:26'
Repe prudce vypálil od modré čáry, Gába puk vyrazil nad sebe a Klimša trefil černou gumu výš než měl. Rozhodčí hru přerušili.
16:08'
Mikulík vjel do útočného pásma bez puku dřív než jeho kolega Veselý – ofsajd.
15:34'
Roman Vlach měl dost času na rozehrávku, ale zvolil jednu z nejhorších variant. Vyhodil puk za mantinel. Domácí budou hrát druhou přesilovku, tu první využili.
14:55'
Suchánek máchl po puku a našel ho v lapačce. Vsetínští se snažili ještě kotouč dojet a znepříjemnit situaci frýdeckému strážci, ale bezúspěšně.
14:35'
Mikulík vypálil z pravého rohu před brána, puk se od Gáby odrazil zpět do hry.
14:00'
Nahození Jenáčka do rohu získali domácí hráči, zavezli puk do středního pásma, kde nahodili puk za bránu, tam už byli u puku Vsetínští.
13:07'
Nahození Malíka od modré čáry prolétl kolem dvojice hráčů až ke Gábovi. Ten s trochou problémů dokázal zneškodnit nepříjemnou střelu frýdeckého obránce.
12:09'
Suchánek opět v akci, když musel zneškodnit dobrou střelu Vlacha z pravé strany.
11:15'
Frýdecko-Místečtí nakonec využili přesilovku! Peterek zamíchal pukem při cestě před branku, zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Martynka, ten přenechal puk Kindlovi, jehož rána se odrazila od zadního mantinelu k pravé tyči vsetínské branky. Tam mohl dorážet do odkryté branky ONDREJ ŠEDIVÝ, od kterého se puk odrazil do brankáře Gáby a do brány! Asistence: Denis Kindl – 1:1!
10:39'
Babka získal puk a zavezl ho až do útočného pásma, kde nasbíral cenné sekundy.
10:05'
První buly v oslabení Vsetínští vyhráli a vyhodili puk až za Suchánkovu branku.
09:57'
Vsetín bude hrát v oslabení. Na trestnou lavici putoval Lukáš Bednář, který inkasoval dvě minuty za napadení.
08:52'
Klimša se snažil projet po pravé straně do útočného pásma, ale o pár setin dříve mu přejel modrou čáru Kindl.
08:45'
Husák podruhé v utkání zaváhal, jeho rozehrávku zachytil Vlach, jenže puk mu ujel do rohu. Domácí se vzápětí dopustili zakázaného uvolnění.
07:45'
Nepříjemná střela Veselého po buly orazítkovala pouze plexisklo na zadním mantinelu za vsetínskou brankou.
07:01'
Další velká šance žlutozelených! Hosté byli v přečíslení před frýdeckou brankou, Bednář přihrál z levé strany najíždějícímu Zemanovi, který byl sám před Suchánkem, ale jeho pokus frýdecko-místecký gólman fantasticky zlikvidoval!
05:58'
Z první velké akce Valaši skórovali! ROMAN VLACH ujel po levé straně frýdecké obraně a nadvakrát překonal brankáře Suchánka! Asistence: Jakub Babka, Tomáš Ondračka – 0:1!
05:44'
Mikulík nahodil puk od pravého mantinelu na bránu, tam byl připravený brankář Gába.
05:30'
Zajímavá situace Frýdku-Místku, Repeho nahození do chumlu hráčů Gába vyrazil, pár sekund na to jeli domácí v přečíslení tři na dva a Gába měl co dělat, aby zneškodnil prudkou přihrávku Šedivého.
04:47'
Stuchlík vypálil od pravého mantinelu nepříjemnou střelu přes obránce, Gába se snažil kotouč chytit do lapačky, ale puk mu vypadl vedle branky.
03:34'
Gába si připsal další zákrok, poté co na něj od levého mantinelu vystřelil Martynek. Gába střelu nad ledem vyrazil ke svým spoluhráčům.
02:25'
Po Michálkově nahození Vsetínští signalizovali zakázané uvolnění, rozhodčí rozpažil, puk se odrazil od zadního mantinelu k pravé tyči vsetínské branky, kam si dobruslil Šedivý, ale rychlou střelou nepřekonal brankáře Gábu.
01:20'
Babka od modré nahodil puk na Suchánka, frýdecký brankář vyrazil puk do rohu, kde se kotouče zmocnil Půček, který střelou přes obránce zamířil na bližší tyč, kde byl mladý gólman připraven.
00:27'
V první půlminutě byli Frýdečtí u puku, Hrachovský zavezl puk do útočného pásma, ale tam neměl spoluhráče.
00:01'
Jak vidíte dnešní duel vy čtenáři? Komentujte zápas na twitteru pod hashtagem #FRMvVSE.

HC Frýdek-Místek: Suchánek (L. Daneček) – Haman, Hrachovský, Husák, J. Adámek, Z. Malík, Repe, J. Michálek – R. Veselý, Mikulík (C), Šedivý – Martynek (A), D. Kindl, Klimša (A) – Macháček, Peterek, Tomi – Stuchlík, Przybyla, Ramik.

VHK ROBE Vsetín: Gába (Málek) – Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka (C), Štach (A), J. Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Babka, R. Vlach, Klímek – Půček, Šilhavý, Vítek – L. Bednář, A. Zeman, Berger.

Rozhodčí: Čech, Skopal – Bartek, Hranoš.
Frýdek-Místek versus Vsetín. Souboj dvou týmů, které spolu sváděly souboje ve finále druhé ligy. Plné stadiony v obou městech, atmosféra hodná extraligových zápasů a vynikající hokejové výkony.

Bohužel to je minulostí. Aktuálně půjde o souboj dvou celků v prázdné aréně. Vsetínští bojují o co nejlepší pozici do play-off, pouze šest bodů je dělí od první čtyřky. To Rysi ztrácí na pozice zaručující předkolo play-off už devět bodů a naděje na prodloužení sezóny se s přibývajícími zápasy zmenšuje.

Zajímavosti před zápasem:
* Frýdek-Místek nevyhrál za 3 body v posledních třech zápasech, navíc ve všech zápasech prohrával. Pouze zápas na Slavii dokázal dotáhnout k bodovému zisku, v prodloužení zvítězil 4:3.
* Vsetín z posledních tří zápasů vydoloval plný počet devíti bodů. Doma zdolal Porubu, vyhrál v Jihlavě a porazil doma Třebíč.
* Brankář Gába drží čisté konto už 109 minut a 48 sekund.
* Frýdecko-Místečtí prožili poslední zápas v Přerově bez gólové radosti a prohráli na ledě favorita 0:3.
* Nejproduktivnějšími hráči Frýdku-Místku jsou Ondrej Šedivý (13+14), Milan Mikulík (7+17) a David Klimša (11+7). Statistikám v týmu Vsetína vládne trio Antonín Pechanec (7+18), Sebastián Gorčík (10+14) a obránce Jan Bartko (5+16).
* Dres soupeře v minulosti oblékali Antonín Pechanec, Jan Bartko, Šimon Jenáček, Michal Matiaško a Radim Matuš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.