1. česká hokejová liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Havířov : Kolín - 1. prosince 2020   16:00

Havířov
Havířov
18:07' Kotala (Prokeš, Chroboček) • 20:13' Prokeš (Adamský) • 51:00' Kotala (Adamský, Prokeš)
3:2
(1:0, 1:1, 1:1)
Kolín
Kolín
24:18' J. Veselý  (Štohanzl, L. Krejčík) • 43:07' Šafránek  (Z. Král)
Havířov
Dědek, Kašík – Hanzlík, Hranoš
Gascontrol Aréna, Havířov
bez diváků diváků
Kolín

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek večera a u dalšího zápasu zase napočtenou.
V třetí třetině se prosadil každý tým jednou. Nejprve dal gól ze samostatného úniku Šafránek z Kolína. Vítěznou branku po krásném akci vsítil Kotala. Kolín už si žádnou větší šanci nevypracoval i díky výborné obraně AZetu. Havířov si tak připisuje do tabulky další tři body a pomalu se posouvá do vyšších pater tabulky.
59:45'
Šafránek to zkoušel nebezpečně z úhlu, následně nevyšel pokus přes celé hřiště Prokešovi.
59:36'
Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.
58:40'
Výborný Prokeš vystihl přihrávku a vyhodil puk.
Oddechový čas pro hosty.
58:20'
Husova střela neprošla přes několik clonících hráčů ke Grohovi
57:57'
Mrowiec posílá kouč přes všechny čáry.
57:35'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Radek Prokeš – 2 min., nedovolené bránění).
57:20'
Rašnerovu střelu zblokoval Zumr.
56:30'
AZet kombinuje v útočném pásmu, zatím beze střely.
55:51'
Štohanzl vyhazuje až za Groha.
55:42'
Vyloučení v týmu SC Kolín (Jakub Husa – 2 min., sekání).
55:07'
Kotala se před brankou nedostal ke kotouči.
54:40'
Šafránek protečoval do útočné třetiny.
53:52'
Opět se pokračuje ve hře. Kolín kombinuje v obranné třetině.
53:44'
Hra je nyní přerušena. Po střetu za Sejpalovou bránou zůstal na ledě ležet Veselý.
53:35'
Icing Kolína.
52:20'
Prokeš dostal přihrávku před bránu, ve velké šanci puk nedokázal dobře zpracovat.
51:00'
Havířov právě vstřelil branku!
JAKUB KOTALA po krásném úniku kolem pravého mantinelu zakončil přesně podél pravého Sejpalova betonu – 3:2. Asistence: Martin Adamský a Radek Prokeš
50:37'
Mrowiec si nerozuměl s Rašnerem a darovali pásmo hostům.
49:36'
Procházka si najel až před bránu, kde ztratil puk. Zakončoval však Szturc, ale vedle.
48:40'
Váchalovi se zlomila hůl a domácí, tak hráli chvíli proti čtyřem. Situaci chtěl využít Adamský, proti byl Sejpal.
48:03'
Doktor si krásně vybruslil mezi kruhy, ale jeho střela byla zblokována.
47:20'
Husa nahodil puk ze středního pásma, který Grohovi nadělal nečekané problémy.
46:40'
Hosté v plném počtu. Kolín se však nedokázal za celé oslabení dostat z pásma a Sejpal předvedl několik skvělých zákroků
46:07'
Za Sejpalem po teči Chrobočka zvonila tyč.
45:15'
V přesilovce nejprve nebezpečně střílel Prokeš, následně i Adamský. AZet mačká svého soupeře.
44:45'
Vyloučení v týmu SC Kolín (Jakub Muška – 2 min., podrážení).
43:07'
Kozlové právě vstřelili branku!
Nejprve byl v šanci AZet, když odkrytou klec netrefil Prokeš. Hned vzápětí se dostal do samostatného úniku DAVID ŠAFRÁNEK a i se štěstím překonal Groha.
43:05'
Adamský se protáhl kolem obránce u mantinelu, ale za brankou o puk přišel
41:29'
Szturc v situaci 2 na 1 objel padajícího obránce a sám před Sejpalem minul.
41:15'
Muška nahodil od modré a po odrazu od mantinelu byl puk v brankovišti, Groh vše jistí.
40:20'
Král v útočném pásmu chtěl najít dobře postaveného spoluhráče, ale Bořuta přihrávku zblokoval.
40:01'
statistiky po druhé třetině
střely na branku 23:5
střely mimo 3:9
vhazování 18:17
trestné minuty 27:2
Do druhé třetiny vstupoval Kolín se čtyř minutovou, v ní ale rychle inkasoval zásluhou Prokeše. Ani ve zbytku početní výhody se hosté do šance nedostali. Zbytek třetiny se nesl ve stejném duchu jako první, domácí tak byli o něco aktivnější. Kozli se dokázali prosadit z ojedinělé příležitost a prohrávají tak stále pouze o gól. Třetí třetina začne přibližně v 17:30.
40:00'
39:58'
V posledních sekundách druhé třetiny byl v šanci ještě Jankovský, vyslal pouze slabou střelu a Groh si připsal jednoduchý zákrok.
39:30'
Prokeš střílí před brankou do betonů Sejpala.
39:16'
Rozhodčí odvolal zakázané uvolnění hostů, a tak se vhazuje ve středním pásmu.
39:00'
Petržilka ztrácí kotouč v útočné třetině.
38:47'
Bednář v ofsajdu.
38:10'
Nepřesná rozehrávka Kolína a AZet začíná kombinaci za vlastní brankou.
37:33'
Mrowiec vybruslil od modré čáry a poslal střelu zápěstím, kterou ale zblokoval obránce. K dorážce se dostal ještě Szturc, mířil vedle.
36:54'
Kolín reklamuje faul Kočího, avšak bez odezvy rozhodčích.
36:27'
Doktor schoval svou střelu za obránce Mušku, ale Sejpal si s ní poradil.
36:13'
Zakázané uvolnění hostů.
35:18'
Prokeš se dostal až před Sejpala, ten likviduje jeho pokus pravým betonem.
34:46'
Veselý zkoušel štěstí střelou z otočky, puk minul pravou tyč jen těsně.
33:55'
Jankovský se v oslabení dostal do situace 2 na 1, ale přihrál nepřesně
33:20'
Po více než minutě přišla první střela v přesilovce. Bořuta vystřelil nad.
33:00'
AZet ztrácí kotouč a hosté se osvobozují.
32:18'
Havířov vyhrál vhazování a kombinuje v útočném pásmu.
32:13'
Vyloučení v týmu SC Kolín (Jakub Petržilka – 2 min., sekání).
32:05'
Bořutovu rozehrávku vystihl Petržilka, ale puk hned ztratil.
31:00'
Blaha vyslal střelu od modré brány, Groh vyrazil betony.
30:30'
Králova přihrávka byla zblokována a Mrowiec tak v klidu vyhodil kotouč až za Sejpala.
29:35'
Kozli vyhráli vhazování, ale v útočné třetině se dlouho neudrželi.
29:18'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jakub Doktor – 2 min., hákování).
28:57'
Puk v ochranné síti, vhazovat se bude v obranném pásmu Kolína.
28:40'
Rutar si nádherně vybruslil od modré čáry až před Sejpala, kterého nakonec trefil pouze do masky.
28:20'
27:48'
I čtvrtý útok Havířova získal útočné pásmo, ke střele to však nevedlo.
27:30'
Kočí nebezpečně nahazoval před bránu. AZet se drží v pásmu.
26:12'
Procházka pěkně protečoval na Szturce, ten ale puk nedostihl včas.
25:26'
AZet po inkasovaném gólu začal hrát aktivněji. Hosté závar před Sejpalem vyřešili.
24:18'
JAN VESELÝ si vybruslil zpoza branky a o Groha dostal puk do sítě. Asistence: Martin Štohanzl a Lukáš Krejčík.
24:13'
23:35'
Konečně se Kozli dostali k zakončení. Stehlík pálil z pravého kruhu, ale Groh vyrazil lapačkou
22:10'
Veselý zavezl puk do pásma, tam ho o něj ale připravil Rutar a domácí se tak znovu osvobozují.
21:35'
Hosté se nemůžou usadit v útočném pásmu.
20:13'
Adamský vybojoval puk za bránou a přihrál ho RADKU PROKEŠOVI, který si kličkou poradil s brankářem Sejpalem – 2:0. Asistence: Martin Adamský
20:01'
statistiky 1. třetiny
střely na branku 11:3
střely mimo 3:2
vhazování 8:9
trestné minuty 5:0
Začátek první třetiny přinesl vyrovnaný hokej, ale Havířov postupně času převzal otěže zápasu a dostával se k větším příležitostem. Necelé 2 minuty před sirénou se pak prosadil Kotala. Domácí si zkazili první třetinu vyloučením Semana, který dostal trest na 5 minut + do konce utkání za sekání. Druhá třetina začne přibližně v 16:44.
20:00'
19:42'
Kolín kombinoval v útočném pásmu a dlouho to ke střele nevedlo, nakonec však z mezikruží střílel Veselý a Groh si připisuje dobrý zákrok.
19:11'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Filip Seman – 5 min. + OK, sekání).
18:07'
JAKUB KOTALA vystřelil z pravého kruhu nad lapačku Sejpala a ten tentokrát zakročit nedokázal. Asistence: R. Prokeš a D. Chroboček
16:50'
Krejčík jen nahodil do útočného pásma a puku se tak zmocnil Rašner.
16:25'
Husa rozehrál nepřesně a Azet je v pásmu.
15:10'
Seman hledal před bránou Procházku, tomu hůl zblokoval jeden z bránících hráčů.
14:20'
Kolín má problém se dostat na útočnou polovinu a je z toho další zakázané uvolnění.
13:53'
Zakázané uvolnění Kolína.
13:19'
Doktor napřáhl na pravém kruhu, ale trefil bránu pouze zboku.
12:22'
Procházkova příhrávka byla zblokovaná a vhazovat se bude po levici Sejpala.
11:48'
Rašner protečoval puk pouze od ochranné sítě.
11:27'
Adamský si krásně nejel do třetiny a od mantinelu si to zamířil k bráně, kde zasouval puk mezi Sejpalovy betony, ten ale stihl zakročit.
10:20'
Na druhé straně to zkoušel od modré Bláha, branku ale netrefil.
09:25'
Rutar nahazoval puk přes celé hřiště, kde ho dojíždí Sklenář a AZet je v pásmu.
08:42'
Špatná rozehrávka Kolína a AZet je opět v útočném pásmu.
07:40'
Adamský z pravého kruhu nastřeluje tyč!
07:21'
Prokeš ujížděl sám na Sejpala, ale branku netrefil
06:15'
Gólman Groh měl po zákroku puk pod výstrojí a někteří hráči Kolína se již radovali, rozhodčí však rozpažil.
05:30'
Szturc si vybruslil od mantinelu do středu hřiště, ale vystřelil slabě.
04:53'
Ofsajd AZetu.
04:41'
Dva hraniční zákroky na obou stranách, rozhodčí zatím faul nepíská.
04:05'
Adamský pálí z pravého kruhu pouze do betonu gólmana.
03:30'
V útočném pásmu Kolín, střílel Král, ale Groh vyráží.
02:45'
Bořuta v dobré střelecké pozici v mezikruží neskóruje
01:58'
Doktor se dostával před Sejpala, ale nakonec mu puk vypíchl obránce.
00:41'
Ihned po vhazovaní nahazuje Mrowiec. Sejpal má puk v lapačce.
00:36'
Do dobré příležitosti se dostal Kočí, střelu z mezikruží vyráží Sejpal.
00:13'
První střelu utkání si připisuje Husa, který střílel od modré.
00:01'
Ledová plocha je perfektně připravena a za pár minut se může začít.

AZ Heimstaden Havířov: Groh (Daňa) – Kočí, Bořuta (A), Mrowiec, Chroboček, Rašner, L. Rutar – Adamský, Prokeš, Kotala – O. Procházka, F. Seman (A), R. Szturc – Doktor, Maruna (C), D. Sklenář – Mrva, Ivan, Cihlář.

SC Kolín: Sejpal (O. Martínek) – Kukla, Husa, Muška, Blaha, Zdeněk, Váchal – Z. Král, Šafránek (C), Jankovský – Stehlík (A), J. Veselý, L. Krejčík (A) – Petržilka, Štohanzl, R. Martínek – Němec, Semirád, Zumr – Síla..
Dnes uvidíme utkání 7. kola Chance ligy mezi domácím AZ Heimstaden Havířov a SC Kolín.

SC Kolín je momentálně v tabulce na 17. místě, přičemž odehrál 7 zápasů (1 – 1 – 1 – 4), má 6 bodů a skóre 20:26
Dvakrát vyhrál (nad Vsetínem a v prodloužení se Zubry). Pětkrát odešli Kozli z ledu poraženi. Nad jejich síly zůstalo Kladno, Přerov, Prostějov, Benátky, Kadaň a naposledy Poruba. V RT TORAX Aréně přitom na Ostravany vypustili více střel (38:31). Kolín hrál aktivní hokej a Poruba se dlouho adaptovala na hru týmu z Čech. Překvapení se nakonec nekonalo, ale favorit vyhrál pouze o jediný gól 4:3.

Trenér Petr Martínek po zápase na Porubě řekl: „Odehráli jsme utkání proti soupeři, který má ambice na postup do extraligy a dokážu říct, že jsme tady byli víc než rovnocenným soupeřem. Dokonce si myslím, že jsme si alespoň bod zasloužili. Bohužel jsme ho nezískali. Nedokázali jsme totiž využít naše šance a srdíčkem, kterým jsme tady hráli, jsme domácím hodně znepříjemnili život.“

Sestava SC Kolín v Porubě: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Zdeněk – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Veselý, Stehlík – Semirád, Štohanzl, Petržilka – Zumr, Martínek, Němec – Síla.

AZ HEIMSTADEN Havířov je v tabulce na 13. místě, odehrál 8 zápasů (2 – 1 – 1 – 4), získal v nich 9 bodů se skóre 22:25
Vstup do sezóny nebyl pro tým ze Slezska nejpovedenější. V osmi zápasech vyhrál jen třikrát. Po koronavirové pauze získal čtyři body. Nejprve bral bod za prohru v prodloužení v Jihlavě 2:1, ve Frýdku–Místu podlehl 6:4, ale naposledy se doma představil proti Litoměřicím a poprvé od 19. září z toho byly výhra za tři body. Nad Stadionem zvítězil 6:3. V dobrém světle se v zápase ukázala nová posila Radek Prokeš, který si připsal tři body (1+2) a na ledě měl největší ice – time mezi útočníky.

Trenér Jiří Režnar po zápase s Litoměřicemi kvitoval výkon svých svěřenců i zisk bodů: „Výhru už jsme hodně potřebovali. Podali jsme opět velmi dobrý výkon, který nám na rozdíl od minulého utkání ve Frýdku-Místku přinesl 3 body. Dnes bylo důležité, že jsme dávali góly, akorát jsme si to ve třetí třetině trochu zkomplikovali. Zaplať pánbůh za 3 body a jedeme dál.“

Sestava AZetu v posledním zápase: Groh – Kočí, Bořuta, Mrowiec, Rašner, L. Rutar, Chroboček – Adamský, Prokeš, Kotala – O. Procházka, F. Seman, R. Szturc – Doktor, Cihlář, L. Bednář – Mrva, Maruna, Fridrich – Ivan.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.