1. česká hokejová liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Havířov : Vrchlabí - 3. prosince 2020   16:00

Havířov
Havířov
19:31' O. Procházka (F. Seman, R. Szturc) • 46:13' Kotala (Chroboček, Prokeš) • 58:44' Bořuta (Adamský)
Vrchlabí

Tak nakonec se, po zlepšeném výkonu ve druhé a třetí třetině, z výhry, asi zaslouženě, radují domácí. V závěrečné dvacetiminutovce o tom rozhodli Kotala v přesilovce a Bořuta při Vrchlabské power-play.

Ode mne je to pro dnešek vše, napočtenou u dalších přenosů.
59:30'
Hosté pokračují v klasické přesilovce 5 na 4. Nikovu střelu z blízka likviduje Groh.
58:44'
Havířov právě vstřelil branku!
ANTONÍN BOŘUTA se trefuje z poza vlastní branky do odkryté hostující klece a je to 3:1. Asistence: Martin Adamský.
58:35'
Hosté to zkoušejí bez brankáře.
58:16'
58:12'
Přesilovka AZetu končí. Chvíli se bude hrát 4 na 4 a pak budou mít přesilovku hosté. Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jakub Doktor – 2 min., sekání).
57:58'
Hosté se opět bez problémů osvobozují.
57:36'
Pokračuje přesilovka AZetu 5 na 4.
57:20'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Roman Szturc – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Matouš Kratochvil – 2 min., hrubost).
57:18'
Hosté se opět osvobozují. Rozhdodčí signalizuje, že se bude vylučovat.
56:58'
Havířovští kombinuji v pásmu, ale bez střely.
56:29'
Hosté už jsou ve čtyřech.
56:25'
Puk opouští pásmo Vrchlabí.
56:16'
Hosté jdou na chvíli do tří.Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Ján Niko – 2 min., vysoká hůl).
56:01'
Teď se havířovští dostali do pásma a kombinují.
55:38'
Hosté s přehledem toto oslabení brání.
55:24'
Puk u Grohovy branky.
55:06'
Ofsajd AZetu. Vhazuje se až před domácí brankou.
54:31'
Hosté se osvobozují.
54:29'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Matouš Kratochvil – 2 min., podrážení).
53:58'
Nepřesnosti na obou stranách, hraje se převážně ve středním pásmu.
53:28'
Další Nikovu střelu řeší Groh lapačkou, rozhodčí si myslel, že puk podrží a tak pískl.
52:58'
Bučkovu střelu od modré má Groh ve výstroji.
52:25'
Chyba domácích v rozehře ve středním pásmu, Urban se díky tomu dostal do zakončení, Chroboček se stihl vrátit a zastavil jej.
52:08'
51:30'
Hosté kombinují v pásmu, následuje bomba Nika, Groh vyráží betonem.
51:05'
AZ se osvobozuje.
50:30'
Chrtek v šanci, ale netrefil se mezi tři tyče.
50:15'
Linhartovu střelu Groh nejprve vyrazil a pak si puk stáhl pod sebe.
50:08'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jaroslav Mrowiec – 2 min., hrubost).
49:50'
Linhart se dostal do výborné střelecké pozice, ale poprvé jej vychytal Groh betonem a podruhé mířil bekendem těsně mimo.
48:35'
Další buly před hostující brankou.
48:09'
Buly před Kloučkem.
47:34'
Maruna se dostal do dobré střelecké pozice, ale netrefil se mezi tři tyče.
46:13'
AZ bleskově využívá přesilovku a poprvé v zápase jde do vedení. JAKUB KOTALA si, po střele Prokeše a dobré práci Chrobočka před bránou, našel u levé tyče volný puk a zasunul jej za záda bezmocně ležícího Kloučka – 2:1. Asistence: David Chroboček a Radek Prokeš.
46:05'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Tomáš Linhart – 2 min., podrážení).
45:55'
AZ se kostrbatě, ale přeci jen, dostal z vlastního pásma do útoku.
43:31'
Prokeš získak puk a šikovně jej vyvezl ven z pásma.
43:18'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (David Chroboček – 2 min., hákování).
43:06'
42:35'
Nikova rána trochu zahřála Groha, který si připisuje první zákrok v této třetině.
42:24'
Hra se, i po skončení přesilovky, stále odehrává v pásmu hostů.
41:46'
41:45'
Doktorova střela zblokována.
40:58'
Seman se dostal do zakončení, ale nezvedl puk dostatečně vysoko.
40:42'
Až nyní se ale domácí dostali do pásma.
40:10'
AZ pokračuje v přesilovce.
40:01'
Druhá třetina už přinesla výrazně jiný obraz hry. AZ byl mnohem aktivnější, ale svou převahu nedokázal vyjádřit brankově.
Do třetí třetiny, která začne v cca 17:38, tak jdeme stále za vyrovnaného skóre 1:1.
40:00'
39:58'
Prokeš ještě stihl vystřelit, ale Klouček vyráží puk do rohu.
39:48'
Hosté se na chvíli osvobodili.
39:44'
V závěru druhé třetiny tady máme přesilovku domácích. Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (David Kajínek – 2 min., nedovolené bránění).
39:14'
Heřman se dostal ke dvěma střelám z pravého kruhu, ale ani jednou Groha neprostřelil.
38:35'
Útok Stadionu zastavili domácí na vlastní modré, následně jejich rozehra končí po dotyku puku s hostující střídačkou.
38:14'
Další buly před Kloučkem.
38:07'
37:10'
Po delší době se také hosté dostali k zakončení, ale Urban našel beton pozorného Groha.
36:50'
Szturc si hledal s pukem na hokejce střeleckou pozici, nakonec ji našel v mezikruží, ale byl zblokován.
36:10'
Prokeš tečuje Bořutovo nahození, Kouček vyráží.
35:40'
Hromadný souboj o puk v rohu pásma hostů, nakonec jej získali domácí, ale zároveň se dostali ven z pásma.
35:29'
Kotala vedl útok AZetu, jím nahozený kotouč uklidil před Prokešem Klouček pod lapačku.
35:13'
Buly před Grohem.
34:44'
Urban se kostrbatě, ale přeci jen, dostal do pásma a k pokusu o střelu, byl však zblokován a navíc skončil na ledě.
34:22'
Seman se z pravého křídla tlačil do zakončení, Klouček si svou levou tyč pohlídal. Buly v pásmu hostů.
33:38'
Stále je hra z 90% v hostujícím pásmu, a puk na havířovských hokejkách, skóre se však nemění.
32:37'
AZ je v náporu, Adamský a spol. motají svého soupeře, který nestihl vystřídat.
31:55'
Rychlý kontr AZetu vedl k situaci 2 na nikoho, ale Fridrich Rašnerovu přihrávku za Kloučka neusměrnil.
31:00'
Urbanovu střelu Groh vyráží do rohu.
30:50'
Buly před Grohem, který si připsal teprve první zákrok ve druhé třetině.
30:45'
Krásný průnik Procházky, ale ani ten nevedl ke gólu.
30:40'
30:20'
30:10'
Havířovští motají svého soupeře, ale bez efektu.
29:30'
Prokešova bomba šla nad, následně se hosté osvobozují.
29:04'
Posunutá, a momentálně i opravovaná, hostující branka.
28:40'
Hosté však faulovali a nabízejí domácím třetí přesilovku. Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Ondřej Matýs – 2 min., držení).
28:21'
Szturc dostal o mantinel přihrávku do jízdy, a jeho střelu Klouček jen vyrazil a tak musel řešit i následný velký závar na svém brankovišti. Ale odolal.
27:47'
Pěkná souhra první havířovské lajny. Adamský po vniknutí do pásma přenechal puk Prokešovi, ale ani ten Kloučka neprostřelil.
27:17'
Icing hostů po jejich nepřesné rozehře.
26:42'
Procházka dostal nabito na pravém kruhu, střelu švihem si však Klouček pohlídal.
25:37'
AZ má nyní více ze hry, Kotala se tlačil individuálně do zakončení, ale neuspěl.
24:55'
Puk se nyní po odrazu od zadního mantinelu pohyboval v havířovském brankovišti, až jej jeden z obránců uklidil do rohu.
24:24'
Hosté kombinují v útočném pásmu, Machalova následná střela končí u Groha.
23:59'
Stadion zakládá útok od své branky.
23:35'
Tak nakonec se musely převrtat otvory pro kolíky u domácí branky, ale už se chystá buly.
23:35'
Posuntá havířovská brána, buly před Grohem.
23:20'
23:05'
AZ zakládá další útok až od své branky ale v útočném pásmu se neudržel.
22:53'
Další přerušení hry po Semanově střele a zákroku Kloučka.
22:40'
Hosté se na chvíli osvobozují.
22:20'
Také Rašnerovu bombu od modré vrchlabský gólman chytá.
21:35'
Prokeš dvakrát zkusil svou střelu z pravého kruhu, ale poprvé byla zblokována, podruhé našel puk Klouček ve výstroji.
21:20'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (David Kajínek – 2 min., podrážení).
20:44'
AZ je v úvodu v náporu, ale teď ho zastavil těsný ofsajd.
20:01'
V první třetině byli herně o něco lepší hosté. Ti šli také do vedení přesilovkovou brankou Vály, ale domácím se podařilo v poslední minutě vyronat Procházkou.
Do dalšího průběhu tak mají oba týmy k vítězství blíže, tak uvidíme kdo bude tahat za delší provaz.
Druhá třetina začne v cca 16:43
20:00'
19:45'
Mladý havířovský bek Kočí se rozhodl pro individuální rozehrávku a dokázal se dostat z pod tlaku protihráče. V této třetině se už ale nic důležitého nestane.
19:31'
Tak trochu z čistého nebe přichází vyrovnávací branka AZetu. ONDŘEJ PROCHÁZKA dostal od Semana přihrávku k protilehlé tyči a střelou o tělo brankáře z velkého úhlu vyrovnává na 1:1. Asistence: Filip Seman a Roman Szturc
18:45'
Rozhodčí teď pískli hostům šest hráčů, ale nakonec po protestech a opravě verdiktu vylučovat nebudou.
18:30'
Maruna posílá puk o mantinel do středního pásma, reaguje tak na další nápor hostů.
17:55'
Mrňa výborně opakovaně vybojoval puk v havířovském pásmu a hned z toho bylo ohrožení domácí branky.
17:14'
17:00'
16:50'
Kajínkova bomba byla utlumena clonícími hráči.
16:22'
Hosté se udrželi těsně v pásmu a rozvíjejí kombinaci.
16:05'
Machačovo zakončení míří nad havířovskou branku.
15:40'
Bořuta vyhazuje puk přes všechny čáry.
15:14'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Ludvík Rutar – 2 min., podrážení).
14:58'
Hromadný souboj o puk v rohu havířovské třetiny, nakonec jej získali domácí, ale zároveň se dopustili faulu.
14:39'
Nepřesná rozehra AZetu znamená icing.
14:17'
Další zákrok Groha, tentorkát má v lapačce střelu Urbana.
13:49'
Až teď se hra přesunula na druhou polovinu plochy. Kratochvil se dostal ke střele z levého kruhu, ale čepel kotouč netrefila jak bylo potřeba a skákavý puk pokryl Groh.
13:15'
Hosté se stále nemohou dostat z vlastní třetiny, azeťáci výborně napadají.
12:53'
Následný nápor havířovských v útočném pásmu ukončuje až icing Vrchlabí.
12:20'
Prokeš se kráně protáhl po levém křídle a hledal před brankou Adamského, ale ten byl zablokován.
11:45'
Hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu, nakonec až zákrok Groha přerušuje jejich akci i hru.
10:50'
Útočné snažení AZetu vystřídala protiakce hostů, ale Maruna se včas vrátil a zablokoval soupeře.
09:33'
Vrchlabí vstřelilo branku!
Bleskově využitá přesilovka hostů. Po křížné přihrávce z pravé strany dorážel u vzdálenější tyče ONDŘEJ VÁLA a hosté vedou 1:0. Asistence: Tomáš Nouza a Martin Heřman.
09:21'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jakub Kotala – 2 min., vysoká hůl).
08:50'
Costa se po rychlé akci hostů, a kličce proti Adamskému, dostal do zakončení a z blízka trefuje dobře postaveného Groha.
07:48'
Vrchlabský Matýs šikovně rozehrál akci Stadionu, bekendové nahození před branku ale nakonec nenašlo žádnou vrchlabskou hokejku.
07:31'
Doktor zavezl puk do útočného pásma AZetu, ale hra se rychle otáčí na druhou stranu.
06:38'
Chtrtek tečoval před Grohem nahození od modré, ale havířovský gólman vyrážečkou stihl zareagovat.
06:14'
05:52'
Buly před Kloučkem. Ale ještě před tím se ošetřuje jeden z čárových rozhodčích.
05:30'
Kotala s Prokešem bojují o puk v rohu vrchlabské třetiny, ale nakonec jej získávají hosté.
04:54'
Oboustranně nepřesná hra je teď k vidění a tedy i bez šancí.
04:10'
Mladíček Ivan se prodral do zakončení mezi kruhy, Klouček opět pozorný a vyráží.
03:46'
Na druhé straně obránce Niko prověřil pozornost Groha, ten vyráží betonem.
03:22'
Havířovští se ještě drží v útočném pásmu, ale bez efektu.
03:00'
02:24'
Chrobčkova střela po zákroku Kloučka sražena do rohu.
01:58'
AZ svírá svého soupeře, Szturc dotíral na brankovišti, ale ani on neuspěl a opět je hra přerušena.
01:25'
Procházka mířil mezi Kloučkovy betony, ale ten si mezírku pohlídal.
01:18'
Doktorova bomba minula hostující branku, následně hra přerušena.
01:00'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Ján Niko – 2 min., hákování).
00:20'
Groh se chopil rozehrávky za havířovskou brankou a chvíli poté musel předvést dva spolehlivé zákroky mezi svými tyčemi.
00:01'
Ledová plocha havířovské Gascontrol arény je vzorně vyžehlena, utkání může za pár minut začít.

AZ Heimstaden Havířov: Groh (Daňa) – Kočí, Chroboček, Mrowiec, Rašner, Bořuta (A), L. Rutar – Adamský, Prokeš, Kotala – O. Procházka, F. Seman (A), R. Szturc – Doktor, Maruna (C), Fridrich – Mrva, Ivan, Cihlář.

HC Stadion Vrchlabí: Klouček (Soukup) – Bučko, Linhart (A), Niko, Kajínek, Jirků (C), Vála – Nouza (A), Chrtek, Heřman – Machač, Matýs, M. Kratochvil – Mrňa, Urban, Machala – Chalupa, Costa, Formánek – Hozák..
Vítáme vás u on-line přenosu z dohrávaného utkání 3. kola Chance ligy 2020/2021 mezi AZ Heimstaden Havířov a HC Stadion Vrchlabí.

AZ Heimstaden Havířov: 11. místo, 9z. (3 – 1 – 1 – 4), 12 bodů, skóre 25:27.
Havířovští hokejisté jsou, po zatím odehraných devíti zápsech, v tabulce na pozici, která jim nebyla před soutěží přisuzována. Naopak mnohými byli pasování do role spolufavoritů soutěže. Tak tomu ale zatím není. Vlažný start do sezony + odložení několika zápasů z důvodů karantény vlastní či u soupeřů je zařadilo do spodních pater tabulky, ze kterých se ale, díky výhrám v posledních dvou kolech (v sobotu nad Litoměřicemi 6:3 a v úterý nad Kolínem 3:2), drápou nahoru. Aktuálně je to tedy příčka 11.

Týmové kanadské bodování družiny trenéra Jiřího Režnara vedou dva hráči. Jsou to sedmibodoví Jakubové Doktor (3+4) a Kotala (5+2). Druhý jmenovaný je s pěti góly i neúspěšnějším střelcem. V +/- je největším střadatelem Martin Adamský za šest plusových bodů. Nejvytíženějším hráčem AZetu je obránce Alex Rašner, který v průměru odehraje necelých 22 minut a je také výrazně nejproduktivnějším obráncem (2+3). Gólman Dominik Groh, který zastoupil zraněného Aleše Stezku, má ve třech zápasech průměr 3.33 obdržené branky za zápas, úspěšnost 87.01 %.

Sestava AZetu v posledním zápase: Groh (Daňa) – Kočí, Bořuta (A), Mrowiec, Chroboček, Rašner, L. Rutar – Adamský, Prokeš, Kotala – O. Procházka, F. Seman (A), R. Szturc – Doktor, Maruna (C), D. Sklenář – Mrva, Ivan, Cihlář.

HC Stadion Vrchlabí:5. místo, 10z. (6 – 0 – 1 – 3), 19 bodů, skóre 37:24.
To nováček Chance ligy z podkrkonoší určitě svými výkony i postavením tabulce příjemně překvapil své fanoušky i hokejovou veřejnost. Vysoce nadprůměrná ofenzíva, solidní obrana a pravidlený sběr bodů řadí Vrchlabí na prozatímní 5. místo. Naposledy si Stadion v úterý odvezl všechny body z Kadaně po výhře 5:1.

Kanadské bodování týmu vedeného trenérem Stanislavem Baďoučkem vede Tomáš Nouza za 11 bodů (2 +9), Martin Heřman jich nasbíral 10 (6+4) a Matouš Kratochvil 9 (5+4). Nejproduktivnějším obráncem je pětibodový Ján Niko, který s 12 plusovými body vede i tabulku +/-. Mezi třemi tyčemi tým spoléhá na gólmana Jakuba Soukupa (5 vítězství), ten nastoupil do osmi zápasů s úspěšností 92.24 % (2.52).

Sestava Vrchlabí v posledním zápase: Soukup (Štěpánek) – Bučko, J. Moník, Linhart, Vála, Kajínek, Jirků, Niko – M. Kratochvil, Hozák, Urban – Machač, Nouza, Mrňa – Chalupa, Matýs, Chrtek – Heřman, Costa, Formánek.

Podle sázkovývh kanceláří jsou mírným favoritem domácí hokejisté, ale kdo se bude radovat ze zisku bodů, uvidíme ve čtvrtek v podvečer. Utkání totiž začíná v havířovské Gascontrol Aréně už v 16:00.