1. česká hokejová liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Frýdek-M. - 6. února 2021   16:00

Kladno
Kladno
01:36' Marosz (Kubík, Kehar) • 09:08' Hajný (Suchánek, Machač) • 12:21' Machala (Suchánek) • 17:07' Guman (Marosz, Snuggerud) • 43:39' Plekanec (Hlava, Melka)

Hezký zbytek večera.
V poslední třetině jsme také mohli vidět pouze jeden gól. Tomáš Plekanec dokázal využít přesilovou hru a stanovil tak konečné skóre 5:1.

Dnešní utkání patřilo domácím, kteří si dokázali už v první třetině vystřílet vedení 4:0. Ve druhé třetině Frýdek-Místek snížil na 4:1 zásluhou kapitána Milana Mikulíka. A na konečných 5:1 dal v poslední třetině Tomáš Plekanec.
59:07'
Zacharčuk nabil přímo na hůl Tomimu, který stál před brankou domácích. Ale ani tak hosté další gól nepřidali.
58:42'
Puk získali domácí a vyhazují.
58:27'
Puk zůstává v souboji za brankou.
57:55'
Hosté se musejí znovu postavit do útočných pozic.
57:39'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Plekanec – 2 min., sekání).
56:50'
Zajíc předal puk před branku Jelínkovi, kterého ale Tomáš Suchánek vychytal.
56:11'
Frýdek-Místek zatím tuto přesilovou hru příliš nezvládá.
54:55'
Kladno se osvobozuje.
54:36'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Šimon Jelínek – 2 min., podrážení).
53:15'
Šedivého pokus zlikvidoval Brízgala betonem.
52:04'
Hlava zkusil vystřelit z boku, ale puk se zasekl ještě před brankovou čárou.
51:22'
Puk je v ochranné síti a vhazovat se bude před Tomášem Suchánkem.
50:20'
Kehar ve středním pásmu upadl, a tak se do šance dostali sami hosté, které ale dobře vychytal Adam Brízgala.
49:42'
Hosté se osvobozují a šetří vteřiny.
48:52'
Luc Snuggerud byl také velice nebezpečný, ale Tomáš Suchánek puk vypíchl opět do ochranné sítě.
48:35'
Adam Kubík pálil nebezpečně, ale zamířil pouze do břevna.
48:19'
Kladno si zahraje přesilovku 5 na 3.
48:19'
Oddechový čas pro domácí.
48:19'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Vojtěch Tomi – 2 min., vysoká hůl).
48:00'
Martynek opět ujel, trefil se mezi betony kladenského gólmana, ale puk letěl mimo tři tyče.
47:25'
Dopředu se dostali do přečíslení hosté, ale nebyli úspěšní.
47:02'
Domácí vyhráli vhazování.
47:01'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Lukáš Kaukič – 2 min., hákování).
46:44'
Matyáš Filip obkroužil branku, ale škvírku nenašel.
43:39'
Kladno právě vstřelilo branku!
Kladno využívá druhou přesilovku! První kladenská střela za záda Suchánka ještě nedošla, ale k odraženému kotouči se dostal TOMÁŠ PLEKANEC, který dává pátý gól Kladna. Asistence: Nicolas Hlava, Antonín Melka.
42:33'
42:32'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Vojtěch Tomi – 2 min., nedovolené bránění).
42:10'
Domácí si teď drží útočné pásmo.
40:50'
Klimša dorážel puk, ale nezakončil dobře.
40:01'
Kladenský tlak se oproti minulé třetině zmírnil a Kladno ve druhé třetině nedokázalo dát ani gól. Úspěšní ale byli hosté. Ti dokázali využít přesilovou hru a Milan Mikulík alespoň snížil na 4:1. Třetí třetina začne v 17:40.
40:00'
39:55'
Veselý vystřelil, ale jeho pokus byl neúspěšný.
39:16'
Domácí se zatím dobře brání.
38:30'
Hosté se nemůžou dostat do útočného pásma.
38:00'
Rytíři se osvobozují.
37:55'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Antonín Melka – 2 min., podrážení).
37:01'
Zacharčukova střela od modré zůstala v náručí Tomáše Suchánka. Hostující gólman přerušuje hru.
34:45'
Marosz dostal dobrou křižnou přihrávku, ta ale nebyla přesná.
31:16'
Kladno se osvobozuje a dostalo se až před Tomáše Suchánka.
30:53'
Brízgala přerušuje hru.
30:14'
Plekanec s Fryem se dostali do přečíslení dva na jednoho. Repe ale Plekancovu střelu vyrazil do ochranné sítě.
29:48'
Hosté se ale opět usadili v útočném pásmu.
29:33'
29:26'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Nicolas Hlava – 2 min., podrážení).
28:54'
Vhazování před Brízgalou vyhráli hosté.
28:51'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Suchánek – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Denis Kindl – 2 min., sekání).
28:49'
Plekanec obkličkoval hostující obránce, ale mezi betony Suchánka nezasunul.
28:32'
Stuchlíkovu střelu na druhé straně zastavuje Brízgala a přerušuje hru.
28:15'
Machačovu střelu vyrazil Tomáš Suchánek do rohu.
26:33'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Také Frýdek-Místek využívá přesilovou hru! Kladno se sice dokázalo osvobodit, ale hned poté Frýdek-Místek snižuje. MILAN MIKULÍK po dobré souhře svých spoluhráčů prostřelil Brízgalu od pravého kruhu. Asistence: Ondrej Šedivý, Denis Kindl.
26:08'
Repe tvrdě pálil na branku, domácí gólman ale chytil puk do lapačky.
25:50'
Kindl se pokoušel dorazit puk za Brízgalu, ten ale přerušuje hru.
25:28'
Vhazování vyhráli hosté a zůstávají v útočném pásmu.
25:27'
Frýdek-Místek si zahraje svoji první přesilovku v zápase.
25:27'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jaromír Jágr – 2 min., hákování).
24:45'
Machala opět ve skvělé šanci, ale Tomáš Suchánek mu puk vypíchl.
24:25'
Oba týmy se teď přetahují o puk, ten končí mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
22:30'
Tomi se dostal do obranného pásma domácích, kde mu puk ale sebrali Rytíři.
21:54'
Machala dostal puk dobře od Zajíce a rychle projel přes hostující obránce. Tvrdou střelou ale Tomáše Suchánka nepropálil.
21:31'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Štěpán Macháček – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Suchánek – 2 min., hrubost).
20:10'
A dostávají se do útočného pásma, kde však žádnou šanci neměli a puku se ujali domácí.
20:01'
Vhazování opět vyhráli hosté.
20:01'
První třetina zápasu patřila domácím Rytířům. První gól Kladna dal ve druhé minutě Rostislav Marosz. Toho následovali Jakub Hajný, Ondřej Machala a Tomáš Guman. Ondřej Machala dal při tom svůj první gól v letošní sezoně za Rytíře. I hosté měli několik šancí, ale Adam Brízgala zatím zůstává s čistým kontem. Druhá třetina začne v 16:47.
20:00'
19:45'
Peterek rychle vystřelil z otočky, ale domácí gólman schoval puk v lapačce a přerušil raději hru.
18:40'
Klimša vypálil tvrdě na Brízgalu, ten ale poslal puk do bezpečí.
17:07'
Rytíři nakonec dokázali využít přesilovou hru! Rostislav Marosz přihrál od levého kruhu přímo na hůl TOMÁŠE GUMANA, který stál před brankou a propálil hostujícího gólmana. Asistence: Rostislav Marosz, Luc Snuggerud.
16:25'
Jágr měl už dvě možnosti, ze kterých mohl dát gól. Tomáš Suchánek ale přesilovku zvládá.
15:18'
Vhazování vyhráli domácí, kteří se postavili do útočných pozic.
15:17'
První přesilovou hru zápasu si zahrají domácí Rytíři.
15:17'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Milan Mikulík – 2 min., podrážení).
12:21'
A máme tu další gól domácích Rytířů! Suchánek opět střílel od modré čáry, jeho pokus hostující gólman zvládl vyrazit. Před brankou ale čekal ONDŘEJ MACHALA, který puk zachytil a dává svůj první gól za Rytíře. Asistence: Jakub Suchánek.
09:08'
A je to 2:0! Rytíři vybojovali puk u mantinelu a nahráli na modrou čáru Suchánkovi. Ten vypálil na brankáře, kde kotouč ještě tečoval JAKUB HAJNÝ. Asistence: Jakub Suchánek, Patrik Machač.
08:00'
Dopředu míří domácí, ale Jágrovi utekl puk do středního pásma.
07:40'
Peterekovu střelu raději Brízgala schoval v lapačce. Vhazovat se tedy bude před kladenským gólmanem.
04:32'
Na druhé straně byli hosté také v dobré možnosti. Tomiho rána ale skončila jen v náručí Brízgaly, který přerušil hru.
04:10'
Guman jel sám na Suchánka, ten ale další gól Kladna nedovolil!
03:44'
Vhazování před Brízgalou.
02:40'
I po úvodním gólu se Kladno drželo v pásmu hostů a mělo několik šancí na další gól. Žádný z toho ale nepadl.
01:36'
Necelé dvě minuty po začátku utkání Kladno otevírá skóre zápasu! ROSTISLAV MAROSZ zůstal nekrytý mezi kruhy a zamířil přesně do sítě! Asistence: Adam Kubík, Martin Kehar.
01:10'
Teď se ale v útočné třetině drží domácí.
00:20'
Ti také jako první vystartovali do útoku.
00:01'
Úvodní vhazování vyhráli hosté.
00:01'

Rytíři Kladno: Brízgala – Frye, Mikliš, Zajíc, Snuggerud, Kehar (A), Suchánek, S. Zacharčuk – Hlava, Plekanec (C), Melka – Guman, Marosz, Kubík – Machala, Filip, Jágr – Hajný, Machač, Š. Jelínek.

HC Frýdek-Místek: Suchánek – Haman, Hrachovský, Husák, J. Adámek, Repe, J. Michálek, Homola – D. Kindl, Mikulík (C), Šedivý – Macháček, R. Veselý, Klimša (A) – Martynek (A), Peterek, Tomi – Flok, Stuchlík, Kaukič.

Rozhodčí: Barek, Květoň – Roischel, Dědek.
Vzájemný zápas tyto týmy sehrály v 10. kole Chance ligy, kdy bylo úspěšnější Kladno, které dokázalo Frýdek-Místek porazit 5:3.
Dnešní zápas je ozvláštněn podporou akce O kapku lepší hokej, kdy domácí Rytíři obléknou oranžové dresy. Ty posléze půjdou do dobročinné aukce a vybraný výtěžek pomůže dětem s poruchou krvetvorby.
HC Frýdek-Místek

Frýdek-Místek je nyní v tabulce Chance ligy na 16. místě s 28 body. Rysové po šňůře porážek, která je trápila od půlky ledna, poslední dva zápasy dokázali vyhrát a budou na to chtít navázat.

Poslední 3 zápasy Frýdku-Místku:

Litoměřice – Frýdek-Místek 4:1
Frýdek-Místek – Šumperk 6:3
Třebíč – Frýdek-Místek 1:3

Nejproduktivnějším hráčem Rysů je Ondrej Šedivý (13+13), kterého doplňuje Milan Mikulík (6+17).
Za Frýdek-Místek hrají i dva exkladenští hráči, kteří tým doplnili v průběhu sezony – Jurij Repe (2+2) a Denis Kindl (1+3).
Rytíři Kladno

Rytíři se momentálně nacházejí na 3. místě tabulky Chance ligy. Na vedoucí Vrchlabí ale ztrácejí jen 3 body! Vrchlabí má navíc stejně bodů jako Jihlava, která je na 2. místě. Vrchol tabulky je tedy stále velice vyrovnaný.