1. česká hokejová liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Poruba 2011 - 27. ledna 2021   18:00

Kladno
Kladno
22:03' Guman (Račuk, Marosz) • 33:11' Pitule (Frye) • 53:34' Marosz (Guman)
3:2
(0:0, 2:2, 1:0)
Poruba 2011
22:09' Raška I  (Sikora) • 37:19' Stloukal  (T. Jáchym, Korkiakoski)
Kladno
Zavřel, Bejček – Podrazil, Dědek
ČEZ stadion, Kladno
Poruba 2011

Poslední třetina byla velice bojovná. Oba týmy se snažily jít do vedení. A to se povedlo domácím, když Marosz trefil puk přesně mezi betony. Poslední minuty zápasu byly ve znamení tlaku Poruby, která sahala po vyrovnání. Na posledních 10 sekund ještě Ostravané využili výhodu a zkusili hru bez brankáře. Kladno se ale zvládlo ubránit a tak končí zápas 3:2.
59:51'
Kladno vyhrálo vhazování, ale je pouze zakázané uvolnění.
Branka hostů zůstala prázdná.
59:50'
Oddechový čas pro hosty.
59:50'
10 sekund před koncem se bude vhazovat před brankou domácích.
58:30'
Račuk byl také v dobré pozici, ale Foltán byl připraven.
57:50'
Kozák byl ve skvělé šanci, ale Košarišťan zabránil gólu.
57:28'
Kladno vyhodilo pouze na zakázané uvolnění.
56:00'
Poruba se usadila v útočném pásmu a zkouší vyrovnat.
55:32'
Szathmáry napálil pouze do těla Košarišťana a ten přerušuje hru.
Sorokin zůstal ležet na ledě.
53:34'
Kladno právě vstřelilo branku!
Kladno opět vede! Jáchym ztratil puk za brankou, kde se ke kotouči dostal Tomáš Guman, který nahrál ROSTISLAVU MAROSZOVI. Ten zamířil přesně mezi betony. Asistence: Tomáš Guman.
51:54'
Hlava z otočky poslal puk těsně nad branku hostů.
51:20'
Bílek napálil puk pouze do připraveného Foltána, který přerušuje hru.
49:40'
Jágrovu hokejku při střele nadzvedl jeden z Porubských a puk končí v ochranné síti.
48:10'
Zacharčuk napálil tvrdou od modré čáry, ale jen do břevna.
48:04'
Frye nastřelil puk od mantinelu, ale Foltán ho dobře viděl a přerušuje hru.
47:09'
Kladno se dostalo z tlaku Poruby, ale hráči jeli střídat a v útočném pásmu dlouho nezůstalo.
46:36'
Poruba teď dobře útočí a zamkla Kladno v obranném pásmu.
Klíma odjíždí do kabiny.
45:30'
Kladenský obránce zastavil rychle rozjetého Pořízka a Kladno se dostává do útočného pásma.
44:43'
Sikora byl ve skvělé pozici, ale puk mu nesedl a sjel z čepele.
43:25'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu a nejsou vidět větší šance.
41:53'
Klíma zůstal ležet po střetu s brankou domácích na zemi.
40:28'
Mikliš zkoušel překvapit Foltána střelou od modré, ale ten puk chytil do náruče.
40:01'
Tato třetina přinesla celkem čtyři branky. Skóre otevřel Guman, ale šest vteřin poté dokázali hosté vyrovnat zásluhou Rašky. Do vedení šli poté opět domácí, když Pitule tečoval puk až za Foltána. Ve 38. minutě ale Ostravané využili přesilovku a vyrovnali na 2:2. Začátek třetí třetiny je v 19:45.
40:00'
39:58'
Korkiakoski nebezpečně střílel na Košarišťana a ten dokázal puk vyrazit hlavou.
39:31'
Je odpískáno zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Košarišťanem.
37:19'
Poruba právě vstřelila branku!
Poruba využívá přesilovku! Jáchym napálil přímo na hůl PETRA STLOUKALA a ten protečoval puk do sítě. Asistence: Tomáš Jáchym, Markus Korkiakoski.
36:56'
Kozákovu střelu zbklokoval Kehar.
36:05'
Teper tvrdě pálil na Košarišťana, ten ale puk viděl a poslal pryč.
35:50'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Plekanec – 2 min., vražení na hrazení).
35:37'
Kladno se osvobozuje a Poruba musí znovu zakládat útok.
35:22'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Guman – 2 min., vysoká hůl).
34:33'
První pokus Ostravských zastavil kladenský obránce a další letěl těsně vedle branky.
33:11'
Kladno vede 2:1! K modré čáře se dostal puk na Zacharyho Frye, který napálil na brankáře Foltána. Před brankou TOMÁŠ PITULE puk ztečoval až do sítě. Asistence: Zachary Frye.
32:20'
Po skvělé výměně zakončoval Sikora, ale Košarišťan byl připraven.
31:38'
Poruba teď zamkla Kladno v obranném pásmu a pálila jednu střelu za druhou.
30:15'
Frye trefil pouze hokejku bránícího hráče a Poruba se dostává dopředu.
29:05'
Zacharčuk tvrdě pálil od modré a před brankovištěm vznikl zmatek. Poruba ale dokázala puk získat a poslat ho pryč.
27:00'
Voráček od modré nenápadně vyslal puk na Košarišťana, který puk špatně zpracoval a ten zůstal ve hře. Frye ale kotouč pohlídal a poslal do bezpečí.
26:45'
Korkiakoski nebezpečně pálil z mezikruží, ale puk se odrazil od tyčky do ochranné sítě.
26:00'
Kladno se teď drží v útočném pásmu.
24:30'
Frye dobře nastřelil puk od modré čáry, kde před brankou ještě tečoval kotouč jeden z domácích. Foltán ale byl připraven.
23:44'
Poruba se dostává do tlaku a Rytíře skoro k ničemu nepouští.
22:09'
A je vyrovnáno po 6 vteřinách! Marek Sikora skvěle přihrál ADAMOVI RAŠKOVI, který dával puk do prázdné klece. Asistence: Marek Sikora.
22:03'
Kladno otevírá skóre! Račuk sebral puk ve středním pásmu a přihrál přímo před Foltána TOMÁŠI GUMANOVI a ten už s pukem neměl problém. Asistence: Marek Račuk.
21:30'
Porubský hráč nahodil na Košarišťana, ten puk udržel v lapačce.
20:40'
Dopředu se ale dostávají Rytíři.
20:20'
Poruba si drží útočné pásmo po vyhrané buly.
20:01'
První třetina zápasu byla velmi vyrovnaná na obou stranách. Ani jeden tým ale nebyl v gólové šanci, i když bylo k vidění hodně přesilových her. Největší možnost měl za Rytíře Zacharčuk, který trefil pouze Foltánovy betony. Na druhé straně ujel do úniku Pořízek, kterého za cenu faulu zastavil Frye. Další třetina začne v 18:49.
20:00'
19:35'
Poruba nepouští Rytíře do větších šancí a skvěle se brání.
17:30'
Po přihrávce rukou se bude vhazovat ve středním pásmu.
16:45'
Marosz nebezpečně tečoval Jágrovu střelu, ale nakonec z toho gól nepadl.
15:39'
Ostravané se dobře brání v oslabení.
15:05'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Adam Raška.
14:35'
Rytíři se dál drží v útočném pásmu i po skončení přesilovky.
13:49'
Špaček se dostal do dobré pozice, ale jeho pokus byl ztečován.
13:24'
Marosz přihrál přímo porubskému hráči a ten vyhazuje puk.
12:50'
Plekanec tečoval střelu, ale Foltán byl připraven.
12:30'
Kladno se drží v útočné třetině a zkouší využít přesilovou hru.
12:11'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Hudeček – 2 min., sekání).
11:54'
Plekanec dostal dobrou přihrávku od Melky, ale puk nezpracoval dobře a přestřelil.
11:36'
Raškova střela byla zblokována a puk končí opět v ochranné síti.
11:05'
Machač šetří čas s pukem za porubskou brankou.
10:22'
Kladno se osvobozuje.
10:21'
Puk skončil v ochranné síti a vhazovat se bude u Košarišťana.
10:10'
Poruba se nemůže dostat do útočných pozic.
09:45'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ondřej Mikliš – 2 min., držení).
09:45'
Miklišovu střelu od modré zablokoval jeden z porubských hráčů.
09:35'
Vhazování bude před Foltánem.
09:05'
Poruba se dostává dopředu a Hudeček zkoušel překonat Košarišťana, ten byl ale připraven.
08:56'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Jáchym – 2 min., vysoká hůl).
08:32'
Dokonce Porubu nepouští k puku a zůstává v útočném pásmu.
08:15'
08:09'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Zachary Frye – 2 min., hákování).
07:45'
Kladno drží útočné pásmo.
07:05'
Bílek se rozjel z obranné třetiny až před brankáře hostů, ale na Foltána tvrdou střelou z bezprostřední blízkosti nevyzrál.
06:59'
Poruba se dostává dopředu a Košarišťan puk chytá.
05:00'
Mikliš střelil tvrdě na brankáře, ten dlouho nevěděl, kde má puk. Ale nakonec se dostal kotouč mimo bránu a do bezpečí.
04:40'
Hajný zkoušel překvapit Foltána, ale ten puk podržel v náručí.
03:40'
Zacharčuk dostal puk před bránu, ale nedokázal dostat kotouč do sítě.
03:20'
Zatím jsme neviděli žádnou větší šanci.
02:11'
Je odpískáno zakázané uvolnění a vhazovat se bude u Foltána.
01:10'
Nakonec se jim to na chvíli povedlo, ale u puku jsou opět hosté.
00:48'
Rytíři si špatně přihráli a nedokázali se dostat ze své obranné třetiny.
00:20'
A ti se stále drží u puku.
00:01'
Úvodní vhazování vyhráli domácí.
00:01'

Rytíři Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, V. Sorokin, S. Zacharčuk, Kehar (A), Suchánek, Zelingr – Melka, Plekanec (C), Jágr – Guman, Marosz, Račuk (A) – Kubík, Machač, Bílek – Hajný, Pitule, Hlava.

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – T. Voráček, Urbanec, Teper, Slavík, Szathmáry, Kozák (A), Žovinec – Špaček, Toman, Kanko – Raška I, Hudeček, Sikora (C) – Korkiakoski, T. Jáchym, Stloukal – Pořízek, Klíma, Endál (A)..
Vzájemný zápas tyto týmy sehrály v 7. kole Chance ligy, kdy byla úspěšnější Poruba, která dokázala Rytíře porazit 4:3 po samostatných nájezdech.
HC RT TORAX Poruba

Poruba je nyní v tabulce Chance ligy před Rytíři na 3. místě s 45 body. Poruba narozdíl od Kladna o svoje hráče přichází. Po vzájemné dohodě Porubu opustili Michal Hlinka a Jan Káňa. Dalším hráčem, který Ostravany opustil, je Filip Dundráček. Ten v letošním ročníku stihl odehrát 12 utkání a odnesl si z nich pouze 1 bod za asistenci. Za to Markus Korkiakoski, který naopak předvádí dobré výkony, má vyřízené střídavé starty do extraligové Plzně. Proti Kladnu ale s největší pravděpodobností Korkiakoski nastoupí. Vítěznou sérii Ostravanů přetrhla prohra 4:5 v prodloužení se Sokolovem. V dalším zápase si Poruba dokázala poradit se Šumperkem, který porazila 3:1. Naposledy se Ostravané střetli s Vrchlabím, se kterým prohráli 2:5. Nejproduktivnějším hráčem Poruby je Markus Koskiakoski (27 bodů), kterého s velkým odstupem následuje Tomáš Jáchym (19 bodů).
Rytíři Kladno

Rytíři se momentálně nacházejí na 4. místě tabulky Chance ligy. Na vedoucí Jihlavu ale ztrácejí jen 4 body! Kladno za poslední 2 týdny oznámilo 2 nové posily do obrany. Prvním nováčkem byl Jakub Suchánek, který většinu letošní sezony hrál nejvyšší soutěž v Českých Budějovicích, kde za 21 zápasů nasbíral 7 bodů za 2 góly a 5 asistencí. A pro Kladenské je velkou posilou! Za dva zápasy si dokázal připsat už 2 body za gól a asistenci. Druhou posilou je Američan Luc Snuggerud. Ten naposledy působil v rakouském Innsbrucku, kde hrál minulou sezonu, a za Rytíře nastoupí již v tomto zápase proti Porubě. Kladno v posledních 3 zápasech dokázalo posbírat 6 bodů, když v Havířově těsně prohrálo 1:0, doma s Litoměřicemi sehrálo vyrovnaný zápas a nakonec bralo 3 body za výhru 3:2 a naposledy Rytíři vyhráli jasně 3:0 na Slavii. Nejproduktivnějším hráčem Rytířů je stále Tomáš Plekanec (23 bodů), kterého doplňuje Nicolas Hlava (22 bodů). Hned v závěsu jsou 3 hráči s 21 body – Antonín Melka, Tomáš Pitule a Marek Račuk.