1. česká hokejová liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Prostějov - 17. února 2021   18:00

Kladno
Kladno
00:54' Guman (Jágr, Frye) • 03:28' Plekanec (Kubík, Jágr) • 07:01' Melka (Račuk, Marosz) • 55:36' Machala (Snuggerud)
4:2
(3:0, 0:1, 1:1)
Prostějov
Prostějov
26:49' M. Novák  (Žálčík, T. Kaut) • 44:31' M. Novák  (Ouřada, Chlán)
Kladno
Valenta, Šindel – Jindra, Bělohlav
ČEZ stadion, Kladno
Prostějov

To je ode mě pro dnešek vše, hezký zbytek večera.
Kladno výborně odstartovalo začátek zápasu a během prvních osmi minut dalo hned tři góly. Do druhé třetiny si Prostějov přenesl dlouhou přesilovou hru, která jim vlila do žil sebevědomí a dlouho držel tempo zápasu. Ve druhé třetině tak využili Prostějovští svůj tlak a upravili skóre na 3:1 zásluhou Matěje Nováka. Třetí třetina přinesla rychlý hokej plný dobrých šancí. První se prosadili hosté a Ondřej Machala dal svůj druhý gól v zápase. V 56. minutě ale v oslabení ujel kladenský Ondřej Machala, který dal gól na konečných 4:2.
Pitule zůstal ležet na ledě.
55:36'
Kladno právě vstřelilo branku!
Kladno dává gól v oslabení! ONDŘEJ MACHALA ujel sám na brankáře, kterého si rozhýbal a dává gól v oslabení. Asistence: Luc Snuggerud.
54:49'
Kladno vyhrává vhazování.
54:48'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Plekanec – 2 min., podrážení).
54:05'
Prostějov se nemůže dostat do útočných pozic.
53:39'
Kladno se osvobozuje.
52:41'
Suchánek si klekl do střely hostujícího hráče.
52:20'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jaromír Jágr – 2 min., podrážení).
49:30'
Další skvělé šance Kladna, které se žene za dalším gólem, ale ani tentokrát z toho branka nebyla.
49:05'
Kladno teď bylo dvakrát ve velké šanci. Ale Kubík ani Plekanec další gól Rytířů nepřidali.
48:20'
Hlava zkoušel z otočky překvapit Wolfa, ale minul klec.
47:10'
Prostějov zůstal po gólu při chuti a Kladno skoro k ničemu nepouští.
44:31'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Využitá přesilovka! MATĚJ NOVÁK zpoza branky vyjel a trefuje přesně do levého růžku. Asistence: Kryštof Ouřada, Petr Chlán.
44:05'
Kehar obětavě zastavil střelu prostějovského hráče.
43:24'
Kladno se osvobodilo.
43:20'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Stěpan Zacharčuk – 2 min., podrážení).
41:16'
Zacharčuk se dobře postavil do střely prostějovského hráče a puk se tak dostal do středního pásma.
Gago zůstal po střetu s Fryem ležet na ledě.
40:01'
Přenesenou přesilovou hru hosté dobře využili ke zlepšení své hry. Začátek druhé třetiny tak vedli oni a Kladno se k puku skoro nemohlo dostat. Ve 27. minutě navíc tlak využil Novák a upravil stav zápasu na 3:1. Po zbytek třetiny se hrála spíše klidná hra. Ve velké šanci ale byli domácí, které skvělým zákrokem vychytal Wolf a poté hosté nevyužili přečíslení tři na jednoho.
40:00'
39:55'
Rozhodčí opět zrušil signalizované vyloučení hostů.
39:24'
Plekanec v dobré možnosti mířil mezi Wolfovy betony, prostějovský gólman ale gól v poslední minutě třetiny nedovolil.
37:40'
Prostějovští hráči vyrazili tři na jednoho, ale Jandus ani na dvakrát nedokázal obelstít Košarišťana.
37:19'
Mezi kruhy z otočky šikovně vypálil Pitule, puk ale Wolf viděl a vyrazil ho do ochranné sítě.
35:05'
Hra teď dlouho probíhala u mantinelu, kde se hráči prali o puk.
33:21'
Melka dostal přihrávku od modré čáry, ale trefil pouze dobře postaveného Wolfa.
31:58'
Rozhodčí zrušili signalizované vyloučení pro příliš mnoho hráčů na ledě.
31:38'
Kladno nedokázalo puk dostat ze svého pásma.
29:50'
Žálčíkovu tvrdou střelu schytal pouze bránící Suchánek.
28:45'
Prostějov se zatím nemůže dostat do útočných pozic.
28:01'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Martin Kehar – 2 min., nedovolené bránění).
27:35'
Kladno mohlo dát gól do prázdné, ale Wolf skvělým zákrokem puk chytil.
26:49'
Prostějov dává svoji první branku v zápase! Prostějovští si vedle branky vyměnili kotouč, MATĚJ NOVÁK si pohrál s pukem a trefil roh Košarišťanovy branky. Asistence: Lukáš Žálčík, Tomáš Kaut.
25:30'
Machala mířil nad branku Wolfa.
24:38'
Prostějov je nadále aktivnější.
23:15'
Kladenští hráči si nerozuměli v přihrávce a k puku se tak dostali hosté. Ti měli možnost dát gól do prázdné, ale se štěstím pro Kladno se k puku dostali nejdříve Kladenští.
22:25'
Kaut se mohl dostat k dorážce ve zmatku před Košarišťanem, ale puk se nakonec dostal dál od branky.
22:00'
Prostějov zatím ve druhé třetině předvádí zlepšenou hru a je nebezpečnější.
21:00'
První vhazování druhé třetiny vyhráli hosté, kteří se dlouho drželi u puku.
20:01'
Do první třetiny skvěle vstoupili domácí, kteří Prostějovu dali hned tři góly. Poté se ale hra uklidnila a po zbylou polovinu třetiny už žádný gól nepadl. Na konci ale kladenský hráč Suchánek dostal trest 2+2 a Rytíři tak vstoupí do druhé třetiny oslabeni.
20:00'
19:38'
Kladno se nedokázalo osvobodit a hosté se tak dostali ke střele.
19:08'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Suchánek – 2 min., vysoká hůl).
18:40'
Hajný byl také v dobré možnosti, ale prostějovský brankář poslal puk mimo.
17:53'
Filip napálil puk pouze do náruče Wolfa.
16:30'
Prostějov se dostal do útočného pásma, kde se ale k puku opět dostávají domácí.
15:47'
Žálčík šikovně vypálil na Košarišťana, ten ale puk poslal do bezpečí.
15:25'
Hra vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.
13:35'
Rostislav Marosz obětavě zblokoval střelu a na prázdném ČEZ stadionu bylo dobře slyšet, jak zakřičel při zásahu pukem.
13:06'
Na Košarišťana ujížděli soupeři, a tak kladenský gólman raději přerušuje hru.
12:45'
Kladenská první lajna je dál hodně při chuti a opět obtěžovala prostějovskou defenzivu. Tentokrát se ale do střelecké možnosti nedostala.
10:51'
Kladno se dobře brání. V šanci byl Mrázek, ale trefil pouze kladenského hráče před brankou.
09:34'
Kladno zachytilo odraženou střelu a ujíždělo dva na dva. K puku se však dostali hosté a zabránili kladenské možnosti.
09:25'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Luc Snuggerud – 2 min., sekání).
08:55'
Hosté byli v šanci, ale puk letěl mimo branku.
08:22'
Kladno se dál drží u puku a Prostějov k ničemu nepouští.
07:01'
Kladno využívá přesilovou hru! Wolf měl zakrytý výhled. Toho využil ANTONÍN MELKA, který trefil puk přesně mezi clonící hráče. Asistence: Marek Račuk, Rostislav Marosz.
06:20'
Přihrávku Kladna zachytil Kaut, který ujížděl na Košarišťana. Puk ale jen nahrál za branku.
06:00'
Kladno zatím nepřidalo žádnou střelu.
05:29'
První přesilovku zápasu si zahrají domácí.
05:29'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Daniel Vachutka – 2 min., podrážení).
04:40'
Prostějov se nedokázal dostat do útočného pásma a puk je tak ve středním pásmu, kde se k němu dostávají domácí.
03:28'
Oddechový čas pro hosty.
03:28'
A další gól domácích! Jágr přihrál před branku, kde se puk dostal k TOMÁŠI PLEKANCOVI, který neměl žádný problém se zpracováním a dal gól do prázdné branky. Asistence: Adam Kubík, Jaromír Jágr.
03:00'
Kubík napálil puk pouze do bránícího hráče a do útoku se tak dostali hosté.
02:27'
Kladno si dál drží útočné pásmo a zkouší přidat další gól.
00:54'
Necelou minutu od začátku utkání Kladno otevírá skóre! Prostějov nedokázal rozehrát a k puku se dostali domácí. Z levého kruhu přihrál Jaromír Jágr před branku, kde stál šikovně TOMÁŠ GUMAN, který dotečoval puk do sítě. Asistence: Jaromír Jágr, Zachary Frye.
00:30'
Frye dostal pěknou přihrávku od Kubíka, střelu ale Wolf viděl a bezpečně zlikvidoval.
00:01'

Rytíři Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, S. Zacharčuk, Snuggerud, Kehar (A), Suchánek, Zajíc – Kubík, Plekanec (C), Jágr – Guman, Marosz, Račuk (A) – Hlava, Pitule, Melka – Hajný, Filip, Machala.

LHK Jestřábi Prostějov: Wolf – Matyáš, Hrdinka, Drtil, Piegl, Staněk, P. Krejčí, Kellner – Mrázek (A), Bartoš, Gago (A) – Žálčík (C), T. Kaut, M. Novák – Ouřada, Chlán, Hrníčko – Podlaha, Vachutka, T. Jandus.

Rozhodčí: Valenta, Šindel – Jindra, Bělohlav.
Rytíři se s Jestřáby utkali už 1. prosince na ledě soupeře. Kladeňáci tehdy už v první třetině ztráceli o tři branky, předvedli ale veliký obrat a v závěrečném dějství šli do vedení. Domácí Prostějov ještě stačil vyrovnat, a tak došlo na prodloužení. V něm rozhodl o kladenském vítězství 5:4 po prodloužení ruský obránce Stěpan Zacharčuk.
LHK Jestřábi Prostějov

Prostějovští Jestřábi nabrali před reprezentační přestávkou parádní formu a do utkání proti Rytířům půjdou s pěti výhrami v řadě v zádech! Prostějov postupně porazil Ústí nad Labem 2:1, Kadaň 9:2, Sokolov 5:3, Šumperk 6:3 a naposledy vedoucí Vrchlabí 4:1! Prostějovští se tak se sedmačtyřiceti body usadili na sedmém místě tabulky. Před týmy za sebou mají tříbodový náskok a na šestou Třebíč ztrácí čtyři body.

Hlavním lídrem Jestřábů je v této sezoně bezpochyby útočník Petr Mrázek (19+19), který je v rámci celé ligy druhý nejproduktivnější hráč i druhý nejlepší střelec! Dobrými výkony ho v prostějovském dresu doplňují David Bartoš (7+21) a Petr Chlán (13+14).
Rytíři Kladno

Kladenští Rytíři mohli strávit reprezentační přestávku klidně na prvním místě tabulky, v posledních zápasech ale nepředváděli příliš přesvědčivé výkony a jsou až třetí. Nutno ovšem podotknout, že mají stejně bodů jako druhá Jihlava i první Vrchlabí. Kladeňáci nejprve v přímém souboji o čelo tabulky podlehli Vrchlabí 2:4, posléze doma přehráli Frýdek-Místek 5:1, na zlepšený výkon ale nedokázali navázat a naposledy znovu padli. V Ústí nad Labem vstřelili Rytíři jen jedinou branku a prohráli nejtěsnějším možným rozdílem 1:2.

Rytíře v této sezoně táhne kapitán Tomáš Plekanec (12+16), který je nejproduktivnějším hráčem týmu a spolu s Nicolasem Hlavou (12+15) i nejlepším střelcem týmu. Průměr bodu na zápas pak drží i Tomáš Pitule (9+13), který v posledních kolech absentoval.
Dobré odpoledne, vítejte u sledování online přenosu z utkání 28. kola Chance ligy mezi týmy Rytíři Kladno a LHK Jestřábi Prostějov.