1. česká hokejová liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba 2011 : Benátky n. Jizerou - 12. září 2020   17:00

Poruba 2011
00:27' Sikora (Teper) • 45:45' Endál (Pastor, Urbanec) • 59:59' Kanko (T. Jáchym)
3:1
(1:1, 0:0, 2:0)
Benátky n. Jizerou
09:07' Hrabík  (Rychlovský)
Poruba 2011
Muštukovs (Foltán) – Teper, Žovinec, T. Voráček, Kozák, Urbanec, Slavík, Pastor – Sikora, T. Jáchym, Pořízek – Stloukal, Korkiakoski, Endál – J. Káňa, M. Hlinka, Kanko – Brodek, Hotěk, Toman.
Čech, Vrba – Otáhal, Dohnal
RT TORAX ARENA
Žajdlík (Hrstka) – Kunst, Aubrecht, Kovář, Bieniek, Kolmann, P. Krejčí – A. Dlouhý, Čederle, Najman – Rychlovský, Wiencek, D. Špaček – Jiruš, Pabiška, Cikhart – Hrabík, Šafařovský.

Prvotní technické trable jsme zdárně zažehnaly, takže doufám, že nezpůsobily v řadách fanoušků u pc nebo na mobilech nějaké negativní ohlasy. Děkuji tímto za shovívavost a přeji krásný zbytek sobotního večera.

V globále i příjemnou neděli. Z RT TORAX ARENY se pro dnešní den s Vámi loučím a těším se na další přenosy.na slyšenou, na viděnou a i na počtenou.
Buďte zdrávi nejen na těle, ale i na duši.
Velmi napínavé a divácky zajímavé utkání máme za sebou. Poruba po vstřelení gólu po parádní akci z vlastní třetiny malinko polevila a v závěru utkání se více méně bránila. Benátky cítily šanci a navyšovaly Muštukovsovi jeho konto zásahů. V poslední minutě sáhli hosté po hře bez gólmana, což navýšilo důraznost na porubskou bránu. Jenže tu dnes hájil Ervins Muštukovs a byl excelentní. Díky technickému provinění se hra přesunula do středního pásma a co se Porubanům nezdařilo v běžné hře, podařilo se v poslední vteřině. Po nahrávce z buly se do prázdné brány trefil Petr Kanko a HC RT TORAX Poruba 2011 vyhrává úvodní zápas Chance ligy 3:1.
Hostující Benátky nad Jizerou předvedly parádní hokej, přestože je tým snad nejmladší ze všech účastníků. Však měl dnes taky šest juniorů v sestavě! na Porubu se Benátky připravily náramně a kdyby utkání skončilo remízou, nikdo by se nemohl divit. Nakonec ale jedou z Moravy bez bodů.
59:59'
Poruba právě vstřelila branku!
Po buly pálí PETR KANKO do prázdné brány. Asistence: Tomáš Jáchym.
59:58'
Tlak hostů je opravdu důkladný a nepříjemný. Puk jen tak tak míjí pravou tyč. Sudí píská postavení hráče v brankovišti, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
59:05'
Benátky odvolávají během hry brankáře a do útoku se tak dává šest hráčů. V souboji nakonec vyhrává Poruba a posílá puk přes všechny čáry. Jen těsně míjí pravou tyč benátské brány. Píská se zakázané uvolnění.
58:55'
Tam a zpět a znova to samé. napínavý zápas až do posledních vteřin.
57:08'
Souboje ve středním pásmu vyhrávají domácí a zkouší dopracovat se navýšení vedení. Oba týmy ale vyznávají tlak na mantinel, čímž se zabrání přímé hrozbě střely. Vychází to na obou stranách.
56:57'
Domácí se spoléhají na kvality gólmana. Ten zasahuje při střele Čederleho.
55:59'
Po delší době se hraje u Žajdlíka. Puk ale za brankou vybojoval Bienek a tak můžou hosté zaútočit. Momentálně jsou aktivnější v napadání a tvořivější, takže mají puk více na holích. Proto ty šance a možnosti na vyrovnání.
54:51'
53:30'
Muštukovs drží jednobrankové vedení! Benátští měli několik šancí dostat puk do brány, ale naráží na bystrého a velmi obratného brankáře. Neuspěli jak Kolmann, tak Hrabík.
52:51'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Michal Hotěk – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Radim Toman.
52:51'
Jen krátká návštěva před Žadlíkem a opět je horko porubské obraně! navíc se do Dlouhého opřel Žovinec a je i velmi divoko kolem Muštukovsovy brány.
51:38'
Střela Kováře od modré končí na pravé tyči. Při odrazu se dostává puk na hůl Wiencekovi, který ale trefuje ležící Muštukovsovy betony, který je navíc i pozvedl. Za ním se vytvořila pro jistotu hradba z obránce Urbance a útočníka Endála.
50:45'
Domácí se v útočné třetině moc neohřáli a už opět musí bránit.
50:17'
Muštukovs udržel puk na levé tyči i při dotírání Hrabíka s Wienckem.
49:29'
49:20'
Domácí měli krátkou přesilovku, ale spíš sbírali a šetřili síly na závěrečných deset minut utkání. Do útoku se moc nehrnuli a nakonec za brankou čekal Kozák na navrátilce z trestné lavice. Až poté se rozjela porubská akce.
48:13'
47:40'
Vhazuje se v porubském obranném pásmu, protože ve čtyřech se Benátkám daří líp než domácím. Muškutovs odrazil pár střel až přerušil hru.
47:29'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Adam Dlouhý – 2 min., vysoká hůl).
46:13'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Jáchym – 2 min., vysoká hůl).
45:45'
Krásný a rychlý přechod středního pásma s nahrávkou za sebe předvedli Urbanec na Pastora a ten přenechal za ním najíždějícímu LUKÁŠI ENDÁLOVI, který zamířil těsně nad ledem k druhé tyči. Žajdlík nemohl nijak zasáhnout. Střela byla zřejmě i schována za Pastora, takže nic neviděl. Asistence: Tomáš Pastor a Patrik Urbanec.
45:10'
Srovnání sestav a hurá do útoku. Poruba přetlačuje soupeře, prozatím bez gólového efektu.
44:59'
44:50'
Domácím se nedaří dostat puk za modrou čáru, aby v pohodlnosti vystřídali. Až Přerušení hry dovoluje vyměnit síly na ledě.
44:00'
Obléhání pásma je důsledné. Střely Benátských hráčů jsou ale blokovány. Gólman zasahuje až po střele Najmana. Bude se vhazovat po levici Muštukovse.
43:26'
Střela od modré v podání Špačka končí vysoko nad porubskou bránou.
42:58'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Káňa – 2 min., faul loktem).
42:47'
Na ledové ploše se nachází dvě zlomené hole. Nebudou moc vadit, protože hra je přerušena pro srážku dvou hráčů. Krejčí s pomocí spoluhráčů odjíždí v předklonu na střídačku. Snad bude v pořádku!
42:19'
Po buly střílí Špaček a k dorážce je nachystán Dlouhý, ale Muštukovs puk ukrývá ve výstroji.
42:00'
Střela Pořízka končí mimo tři tyče. Benátky posílají puk do středního pásma, ale nakonec se díky porubskému zakázanému uvolnění dostávají až do útočné třetiny.
41:28'
Puk se dotkl hráčů na střídačce, takže se bude vhazovat po pravici Muštukovse.
41:00'
Hosté vybojovali za svou brankou puk a Čederle uhání po křídle do útoku. Tam jej zastavuje Kozák.
40:10'
Puk je mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu blíže k porubské bráně.
40:01'
Další třetina začne za minutku.
Hodně soubojů, střeleckých akcí a velkých momentů hlavně na straně gólmanů. Svá pracoviště si hájili víc jak výborně a jen díky jim je stav jaký je. Sice jsme neviděli koření hokeje – góly, ale rozhodně jsme se nenudili.

Momentálně začíná soutěž, novinka na domácích zápasech Poruby. Soutěž o auto Škoda Scala a hned první soutěžící si toto auto od červené čáry vystřelil.
40:00'
39:40'
Domácí jsou ještě před střelou blokováni a je tu další možnost pro hosty. Ty zastavuje už oznámení ukončení třetiny.
39:05'
Poruba se neudržela v útočné třetině a v obraně je teď alarm. Střela Rychnovského končí na betonu Muštukovse.
38:00'
Benátčané spoléhají na brejky a jeden právě předvedl Pabiška. Blokovaný puk končí na holi Špačka, ale ani jemu není souzeno skórovat.
37:06'
Střední pásmo je nyní pokrýváno oběma týmy velmi důsledně. Dostat se přes modrou čáru je těžké a k dopracovat se k bráně ještě těžší.
36:46'
Icing Poruby.
36:27'
Již po několikáté se dostávají oslabené Benátky na steč. Pabiška po pravém křídle ujíždí na Muštukovse, který nemusí zasahovat. Střela byla nasměrována příliš mimo druhou tyč a puk končí v levém rohu útočné třetiny hostů.
35:40'
Hra už nemá tolik energie a hosté se lehce dostávají na kotouč. Domácím přesilovka poněkud hapruje.
34:50'
Hra se tady přesunula před Žajdlíka, ale domácí byli moc dlouho v brankovišti, takže je sudí posílají do středního pásma.
34:29'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Daniel Špaček – 2 min., faul loktem).
34:20'
Hosté útočí, ale jsou zatlačeni k mantinelu.
33:53'
33:01'
Benátky se efektivně brání. V druhé části přesilovky nemají Porubané tolik střel jako na jejím začátku.
32:05'
Korkiakoskimu Žajdlík nedovolil radost. Pravý beton zvedl vysoko nad led, aby zabránil svižné střele po buly. Sklidil tak ovace nejednoho diváka.
31:53'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Petr Kolmann – 2 min., nedovolené bránění).
31:10'
Boj o puk v levém rohu obranného pásma Benátek je přerušen píšťalkou. jak se hráči od sebe odtrhávají, mají dva z nich potřebu řešit souboj ještě i jinak. Sudí ale Endála s Krejčím odtrhávají a odvádí na střídačky.
30:10'
Hosté zkouší zaútočit. Obrana Poruby je důsledná.
29:50'
Hraje se otevřený hokej, což mladíkům z Čech jistě vyhovuje. Hodně se bruslí, napadá a blokuje. Divácky atraktivní hra...
28:30'
27:56'
Káňa přestřelil, resp. puk se otřel o levou benátskou tyč. Hra plyne a další šance na gól je v rukou Sikory. Žajdlík i v pádu dokázal puk odvrátit ze svého působiště u uhlídat stav 1:1.
27:15'
Rychnovský v oslabení zahrozil střelou. Domácí se dokázali včas vrátit a zažehnat hrozbu.
26:30'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Lukáš Pabiška – 2 min., držení).
26:10'
Domácím je signalizována přesilovka.
24:43'
Benátčané se snaží vyhrát osobní souboje na mantinelu. Nedaří se a tak jde na útočnou misi Poruba. I na druhé straně hřiště se hraje po mantinelech. Puk se objevuje na ose hřiště, kde se do střely opírá Pastor. Žajdlík puk vyráží ramenem. Dál musí být ale na pozoru, protože Porubané neslevují a až po střele Kanka ukrývá kotouč v náručí. Bude se vhazovat po pravici hostujícího gólmana.
24:09'
Muštukovs přerušuje hru po střele Hrabíka.
23:15'
Překombinovaná akce domácích končí ve středním pásmu, kam rychle dopravil puk Dlouhý.
22:27'
Kankova dělovka byla blokována Bieniekem.
22:13'
Icing Benátek.
21:25'
Špaček mohl sám po návratu na led mířit s kotoučem na bránu, byl však včas zastaven Urbancem. Na druhé straně se do brány řítil Káňa s Kankem, ale i oni byli obranou těsně blokováni a ke střele tedy ani nedošlo.
21:10'
20:29'
Sikorovo nahození do brankoviště z nouze, protože byl natlačen až do levého rohu, skončilo málem za Žajdlíkem! Ten se rychle podíval, že mu puk skočil na špičku brusle a tak jej stačil přikrýt lapačkou.
20:01'
Druhá třetina začne na 4 minuty a než tyto uběhnou, losují se zde tři aktéři atraktivní soutěže, která proběhne o druhé přestávce.
Velmi ostrý start do sezóny! Poruba hned v první minutě otevřela skóre gólem Marka Sikory. Asi nejmladší tým Chance ligy se ale nenechal tímto rychlým gólem zlomit a postupnými kroky se dostával do zápasu. Jednobrankové manko skvělými zákroky držel gólman Žajdlík a k tlaku přispěla i přesilovka. Kterou sice hosté nevyužili, ale 3 vteřiny po návratu porubského provinilce stav srovnal Kryštof Hrabík. Do druhé třetiny si HC RT TORAX Poruba 2011 přenese minutovou přesilovku, kterou v závěru odehrála s mnoha střelami na bránu. Ke gólu měl blízko Pořízek.
20:00'
19:37'
Křižná nahrávka Sikory na Pořízka nekončí v odkrytém prostoru brány. Žajdlík se stačil včas přesunout. Resp. jeho levý beton.
19:10'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Daniel Špaček – 2 min., sekání).
18:39'
Korkiakoski se dostává po křídle za obranu a byť malinko zatahán za ruku střílí. Puk Žajdlík vyráží pravým betonem.
17:07'
Domácí drží kotouč na holi, ale Benátská obrana je patřičně kompaktní a celistvá, takže se Porubané jen těžko dostávají ke střelám na bránu.
16:14'
Ofsajd Poruby.
15:51'
Benátčané zaútočili a hned z toho byly šance ke skórování. Najman ale dorážky z bezprostřední blízkosti nedokázal za nepropustné betony Muštukovse dopravit.
15:05'
Po krátké hře ve středním pásmu, kam hosté dotlačili puk se RT TORAX opět ukotvuje v pásmu. Hru přerušuje až gólman, když má poskakující puk v lapačce.
14:36'
Střela od modré v podání Tepera míří vysoko nad horní tyč. Puk je ale stále ve hře, protože se odrazil od plexi. Domácí dále okupují útočnou třetinu a hledají cestu k opětovnému vedení. Tedy k radosti z gólu.
14:17'
Nehraje se z důvodu posunuté domácí klece.
13:32'
Káňův pokus z pravého kruhu vyráží Žajdlík ramenem do rohu.
12:56'
Slavíkovo nahození sice Žajdlíkovu klec příliš neohrozilo, na druhou stranu ale Ostravanům přineslo vhazování v útočném pásmu.
11:41'
Hosté se nyní dopustili zakázaného uvolnění, což zastavilo jejich postup vpřed.
09:07'
Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
Po Rychlovského přihrávce dostal puk za Muštukovsova záda KRYŠTOF HRABÍK. Celá situace vyplynula i ze zbytečného polevení domácích hráčů. Asistence: Jakub Rychlovský.
09:03'
09:00'
Tečovaná střela Rychlovského končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po Muštukovsově levici.
07:03'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Káňa – 2 min., hákování).
06:40'
Po střetu se soupeřem zůstal na ledové ploše ležet Michal Hotěk. Teď už to ale vypadá, že bude v pořádku. Odjíždí na střídačku. Bude se vhazovat po levici Žajdlíka.
06:01'
05:42'
I nadále se hraje mimo benátské obranné pásmo.
05:23'
Žajdlík má puk v lapačce, buly po jeho pravici.
04:47'
Těch kliček bylo přespříliš. Jeden z benátských obránců celou situaci na modré čáře přečetl a hosté se osvobozují.
04:01'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Vratislav Kunst – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
03:20'
Po rychlém začátku se nám hra trošku uklidnila. Domácí ale drží puk na svých holích a připravují se na další útok.
00:27'
Domácí pokračovali v tlaku a po sedmadvaceti vteřinách jdou po dělovce MARKA SIKORY do vedení. Asistence: Jakub Teper.
00:20'
První střela míří na Žajdlíka, Pořízek trefuje tyč.
00:01'
Omlouváme se za nedodání sestav. Problém je na straně techniky u pomocných rozhodčích.
Krásný slunný podvečer z RT TORAX ARENY!

Přípravy na zahajovací utkání jsou v plném proudu. Hráči jsou na rozbruslení a hokejový ruch může začít.

Vítejte u jednoho ze zahajovacích zápasů Chance ligy, utkání mezi HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Benátky nad Jizerou.
Na utkání je vstupné 80 korun, důchodci a studenti (s průkazem studenta) mohou do RT TORAX ARENY vstoupit za 40 korun.
Děti a osoby ZTP, ZTP/P a doprovod mají vstup zdarma. Kvůli kontrole počtu diváků na tribunách, resp. v sektorech, si ovšem musí na pokladně vyzvednout volnou vstupenku.
Domácí tým HC RT TORAX Poruba 2011 na dva týdny zastavila karanténa, přesto zvládli odehrát šest duelů s výsledkem 50 na 50 a ziskem prvního místa v turnaji O pohár RT TORAX.

Výhry okusili svěřenci trenérů Výborného, Janečka a Pavlačky v Jihlavě, doma proti Prostějovu a s Frýdkem-Místkem, kdy prohrávali 1:4 a nakonec slavili výhru 8:4.
Prohra v prodloužení proběhla ještě před karanténou doma s Jastrzębiem. Návrat do přípravného kolotoče začal prohrou v Třebíči a pak následovaly výše zmíněné výhry.

Poslední turnajové utkání, a také přípravné, proběhlo v úterý 8. září ve Vsetíně. Z výhry 3:2 se radovali domácí.

Poruba silně posilovala a naposledy podepsala Tomáše Voráčka, hráče se zkušenostmi z mnoha soutěží.
Jak probíhala příprava týmu hostů?
Benátky nad Jizerou odehrály v této nelehké covidové době pět přípravných zápasů s tím, že poslední odehrály před dlouhými 14 dny.

S nováčkem soutěže Vrchlabím svěřenci trenéra Jiruše dvakrát prohráli (0:3, 4:0). S Kolínem doma vyhráli 6:2 a stejnou minci jim Kolín vrátil u sebe doma. Druhou výhru si připsali se Sokolovem, který porazili výsledkem 6:3.

10.9. se ke kádru kolem dvaatřicetiletého kapitána Petra Kolmanna přiřadil Petr Maršoun. Kmenový hráč Mladé Boleslavi.
Benátky mají zřejmě nejmladší kádr v druhé nejvyšší soutěži a přesto se netají, že mají ambice poprat se o play off.
Chance liga je už ve dveřích!
Věřím, že se po půl roce na hokej těšíte!

V RT TORAX ARENĚ proběhne první kolo Chance ligy mezi HC RT TORAX Poruba 2011 a HC Benátky nad Jizerou a můžete se těšit nejen na hru samotnou, ale i na zajímavou soutěž. která bude probíhat při každém domácím utkání. Více informací naleznete na webu HC Poruba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.