1. česká hokejová liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba 2011 : Vrchlabí - 23. ledna 2021   16:00

Poruba 2011
06:46' Raška I  • 24:22' Sikora (Endál, Žovinec)
2:5
(1:3, 1:0, 0:2)
Vrchlabí
Vrchlabí
02:40' Heřman  (Nouza, Kajínek) • 03:58' Formánek  (J. Moník) • 19:19' Chalupa  (Hozák, Soukup) • 53:57' Niko  (Urban) • 58:58' Nouza  (Heřman)
Poruba 2011
Muštukovs (21. Foltán) – Teper, Žovinec, Kozák (A), Slavík, T. Voráček, Urbanec, Dundáček – Raška I, Hudeček, Sikora (C) – Stloukal, T. Jáchym, Korkiakoski – Pořízek, Klíma, Endál (A) – Špaček, Žolobov, Kanko.
Čech, Skopal – Polák, Otáhal
RT TORAX ARENA
Vrchlabí

Z dnešního sobotního odpoledne a utkání je to ode mne vše. Děkuji za pozornost a loučím se s Vámi z RT TORAX ARENY příští sobotu na počtenou.
Zpočátku třetiny bylo hodně vyloučených. V plném počtu hráčů se začalo hrát až od páté minuty. Domácí dál tvrdili muziku, ale protlačit puk za Soukupa se nepodařilo ani v početních výhodách. naopak se radovali hosté, když si počkali na vhodný okamžik. Klid na hokejky i střídačku dodal gól obránce Jána Nika.
V závěr uhrál RT TORAX přesilovku při níž sáhli trenéři po hře bez gólmana. Vabank se nepodařil. Heřman poslal puk přes všechny čáry, bránu netrefil, ale Tomáš Nouza si pro něj dojel, vyhrál souboj a prázdnou branou nepohrdl.
Vrchlabí třetí třetinu vyhrálo a svým výkonem i celé utkání. Bodově se dotáhlo na druhou Porubu, ale má zápas k dobru, takže tohle poměření není zatím relevantní.

Poruba střílela co se dalo, ale z 39 střel zapadly za gólmana jen dva puky.
Vrchlabí vyslalo pouhých 20 přesně mířených střel a vytěžilo z toho tři body díky pěti gólům v porubské síti.
58:58'
Vrchlabí vstřelilo branku!
Puk dostal až za porubskou bránu (jen těsně minul levou tyč) a TOMÁŠ NOUZA po vyhraném souboji za brankou dostává kotouč do prázdné brány. Nutno podotknout v oslabení. Asistence: Martin Heřman.
58:50'
Hudečkovu střelu zablokoval Heřman.
58:22'
Z pásma vhazuje puk Nouza.
58:11'
HC RT TORAX Poruba 2011 hraje bez gólmana!
58:11'
Oddechový čas pro domácí.
58:11'
Soukup drží puk v náručí po střele Sikory. na dorážku byl nachystán Endál s Raškou.
57:32'
Kozákovi puk podjel hokejku a tak nebyla střela tak razantní, jak by chtěl. Hozák puk vyváží až do útočné třetiny.
57:06'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Pavel Mrňa – 2 min. podrážení).
56:40'
Domácí mají výhodu.
56:12'
Žolobov nezachytil nahrávku Dundáčka a tak se puku zmocnil Vála.
53:57'
Na konci akce byla střela JÁNA NIKA a velká radost hostující střídačky, protože si tímto gólem zajistila klid. Doposud byly šance na plné bodování otevřené a aktivitou Poruby i dost nejisté. Asistence: Patrik Urban.
53:40'
Hosté v klidu zakládají akci z vlastní třetiny.
53:22'
Icing Poruby. Dnes jsou rozhodčí hodně přísní.
53:14'
53:00'
Kanko je vysunutý hodně v útočné třetině. Vrchlabí začíná znovu svou útočnou akci od své brány.
52:13'
Vhazuje se po Foltánově pravici, protože puk skončil v ochranné síti.
52:00'
Hostům přesilovka nevychází, respektive, domácí sehrávají obrannou část skvěle. Puky posílají až k soupeřově bráně.
51:14'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Lukáš Klíma – 2 min., vysoká hůl).
51:10'
Souboj vyhrává Vrchlabí, ale přerušuje se pro faul.
51:03'
Přestože se domácí dostali z tlaku a všichni svorně jeli za kotoučem, rozhodčí pískají icing a bude se opět vhazovat po levici Foltána.
50:33'
Heřman schován na druhé straně kluziště, jenže puk se k němu nedostal. Nouza zavezl kotouč do pásma, kde střílí a Foltán přerušuje hru.
50:20'
Hráči se navzájem zablokovali a puk je nakonec v hledišti.
50:13'
To je posouzeno jako zakázané uvolnění a tak se bude vhazovat po pravici Soukupa.
50:10'
Machač nahazuje do pásma.
49:44'
49:40'
Foltán přerušuje hru po střele Urbana.
49:12'
Hozák s Mrňou cloní Foltánovi, ale ani tak se puk za porubského gólmana nedostává.
48:20'
Domácí se osvobozují vyhozením díky Tepera.
48:02'
Střela Linharta míří nad porubskou bránu.
47:44'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Urbanec – 2 min., krosček).
47:40'
Střelu Jirků vykryl Urbanec.
47:09'
Machač s Chalupou se pokusili vysunout hru k Foltánovi, ale proti byl Slavík. Nakonec přerušuje hru střela Korkiakoskiho a lapačka hostujícího gólmana.
46:30'
Vrchlabí nestíhá pokrývat hráče a na zteč se dostává Hudeček. Sikorovu nahrávku ale nezpracoval dle představ a tak ke střele na bránu ani nedochází.
45:43'
Poruba vyhrála vhazování a Dundáčkovu střelu cloní Žolobov.
45:22'
Soukup drží puk v lapačce po střele Špačka. U tyče stál na dorážku Žolobov.
44:34'
44:02'
Odstřelovaná pokračuje a i Korkiakoskiho střelu Soukup chytá.
43:33'
Poruba se dostala do středního pásma, ale pořád má kotouč na hokejkách.
43:05'
Teperova rána jen lehce minula pravou Soukupovu tyč.
42:48'
42:34'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Ondřej Vála – 2 min., sekání).
41:58'
41:37'
Kozák rozjel akci a Jáchym drží puk v pásmu. Puk mu vyseknul z hole Heřman.
40:48'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Hudeček – 2 min., vysoká hůl).
40:23'
Poruba má před sebou poměrnou část přesilovky. První pokus usadit se v útočné třetině zhatil Niko, druhý vstup ukončil Hudeček, když v útočné třetině zahrál vysokou holí.
40:01'
Domácí si v první přestávce hodně dobře vyjasnili situaci a do druhé tercie vstoupili aktivněji. Postupně RT TORAX navyšoval důraznost, dohrával osobní souboje a vytěžil z toho kontaktní branku. Marek Sikora ukončil početní výhodu v páté minutě třetiny. Vyrovnání měli Porubané blízko několikrát, ale střílí na zkušeného a v lize třetího nejlepšího gólmana, kterého je opravdu oříšek překonat.

V posledních minutách druhé třetiny se začaly objevovat souboje a potyčky. Sudí mají zápas zatím pod kontrolou a vyšší tresty neudělili.

Střely za poslední dvě třetiny:
29:13
40:00'
39:58'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Tomáš Kynčl – 2 min., vysoká hůl).
39:58'
Jáchym byl v koncovce zablokován tak, že zůstal na ledě a do kabin odchází dřív. Asi něco s levou rukou, protože při pádu byl Kynčlem zaháknut za hokejku.
39:28'
Za porubskou brankou se strhává souboj, z kterého vítězně vyšel Nouza a nabídl střelu Heřmanovi.
39:17'
RT TORAX je pískán ofsajd.
38:55'
Porubané jsou na kotouči a sudí píská, protože se za vrchlabskou brankou na ledě nachází Niko. Po dlouhé době se zvedá z ledu a odjíždí sám na střídačku.
38:38'
Stadion se ale v útočné třetině neudržel a musí zpět do obrany.
38:11'
Puk už byl ve středním pásmu, takže se píská ofsajd.
38:01'
Tentokrát se vyhozením přes všechny čáry proviňuje RT TORAX.
37:32'
Domácí vyhrávají vhazování po levici Soukupa, jenže ke střele mezi tyče nedochází.
37:12'
Tlak Poruby zůstává, jen si musí dát pozor i na úniky. Nakonec je vše posouzeno jako icing pro Vrchlabí.
36:43'
36:40'
Střelu Kozáka blokoval Oliva a další střely se odrážely od protihráčů. Přesilovka se tentokrát nezdařila využít.
36:28'
Vhazuje se po levici Soukupa po střele Stloukala.
35:40'
Hozák drží hru u Foltána a když už se domácí dostávají ke kotouči, zahrávají zakázané uvolnění, dle mínění rozhodčích.
35:34'
Vrchlabí má nepropustnou obranu! Domácí nenachází recept na vyrovnání.
34:43'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (David Kajínek – 2 min., nedovolené bránění).
34:40'
Hudeček je ve výborné pozici střílet. Zakončení mu znemožnil Kajínek.
34:27'
Týmy hrají v plném počtu.
34:02'
Ani Vrchlabí nedokázalo ohrozit Foltánovu bránu a tak se stav utkání ani při hře 4/4 nemění.
33:01'
Pořízek objíždí bránu, protože nenachází prostor k dorážce tváří v tvář gólmanovi. nakonec ani tak nezakončuje. Obránci utěsnili prostor mezi tyčemi než se Soukup srovnal ve svém postavení.
32:27'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Hudeček – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Ján Niko – 2 min., vysoká hůl).
31:40'
Důraz a zase důraz ve hře Poruby je asi klíčem k překonání houževnatého soupeře. Boje o střední pásmo už nejsou jako v ženském hokeji. Zatím se jiskří v souladu s pravidly.
29:58'
Devět hráčů bojovalo u levého mantinelu vrchlabského pásma o kotouč až se nakonec do úniku dostal Mrňa. Mířil na druhou tyč, ale i tak byl Foltán připraven zasáhnout lapačkou.
29:22'
Vhazování po pravé ruce hostujícího gólmana se opakuje. Endál opět v akci a opět se puk nepodařilo protlačit do brány.
29:02'
Endál střílí později než by měl. Soukup se stačil proti jeho dorážce postavit. Před tím čelil pokusu Pořízka.
28:33'
Domácí přitvrdili a dohrávají soupeře hodně důrazně. Obraz hry se mění ve prospěch domácího týmu.
28:01'
Střelu Jáchyma chtěl tečovat Korkiakoski, ale byl Linhartem skolen k ledu.
27:40'
Poruba vyhrává vhazování a po stele Urbance se za brankou hostů strhává malá potyčka. Formánek je sudím vyzván k pohovoru. Bude se vhazovat po levici Soukupa.
27:28'
Foltán má puk v lapačce po střele Filipa Moníka.
26:46'
25:57'
Do úniku se dostává Sikora, ale střelu mu Soukup vyjetý z brány chytá. Navíc se po odpískání ještě mezi hráči diskutuje, takže sudí krotí emoce.
25:46'
Michal Pochobradský a Martin Heřman operovali na brankovišti, ale Foltán jejich úmysly dokázal číst s předstihem.
24:43'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Voráček – 2 min., nedovolené bránění).
24:22'
Poruba právě vstřelila branku!
Už závar před pár vteřinami zaváněl gólem, ale vrchlabská obrana pracovala výborně. Nestačila až teď pokrýt volného MARKA SIKORORU, který viděl volný puk u ležícího Soukupa a razantně jej dopravil mezi tři tyče. Asistence: Lukáš Endál a Dušan Žovinec.
23:40'
Obléhání pásma přináší střely, ale Soukup vždy sklapne betony včas.
23:00'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Tomáš Kynčl – 2 min., nedovolené bránění).
22:30'
Čekání na chybu soupeře v rozehrávce nebo postavení. Tak lze popsat váhání Kozáka, který vyčkává za vlastní branou. nakonec se dlouhou nahrávkou hra bleskově přesunuje před Soukupa.
21:40'
Krátká návštěva Porubanů v útočné třetině nekončí střelou. Hraje se na mantinelech a záhy se hra přesouvá do volného prostoru a k Foltánovi.
20:31'
Vrchlabí lehkým nahození posílá puk za Fotánovu bránu. Domácí ale mají puk pod kontrolou jenže se nemohou prodrat středním pásmem.
20:01'
Střídání v týmu HC RT TORAX Poruba 2011: ze hřiště odchází Ervins Muštukovs, přichází Frederik Foltán.
20:01'
Porubské fanoušky zřejmě překvapuje tento konec první třetiny, Vrchlabské asi vůbec ne. Každopádně zatím vede tým s lepší koncovkou a ani se na ni nemusí tolik dřít jako hráči Poruby. Ono nakonec i Porubský gól padl z hole vrchlabského hráče, že ano.....
Skóre otevřel ve třetí minutě Martin Heřman a do minuty se z gólu radoval podkrkonošský tým podruhé. A o to víc, když puk za Muštukovsova záda dopravil Dorostenec František Formánek. Pak si dal Heřman vlastňáka, který byl připsán střelci na bránu Adamovi Raškovi.
Dvakrát si RT TORAX zahrál přesilovku, ale nevyužil šance, které si vypracoval. Navíc v té na konci třetiny inkasoval z hole Davida Chalupy. U této branky má druhou nahrávku připsánu gólman Soukup.
20:00'
19:37'
19:19'
DAVID CHALUPA nastavil jen čepel hole do střely z levé strany a Muštukovse překonal v oslabení nad ramenem. Asistence: Jiří Hozák a Jakub Soukup.
18:50'
Vyrovnání bylo blízko, ale Soukup dal do cesty puk beton.
18:04'
Nahrávku Rašky Teper nezachytil a na zteč se odhodlával Mrňa. Nakonec se ale puk dostal do moci Poruby.
17:37'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (František Formánek – 2 min., příliš mnoho hráčů).
17:18'
Muštukovs vytěsnil střelu Olivy a jen se kouknul za sebe kam puk letí. Odrazil se od horní tyče na led, kde jej už pohotově zakryl lapačkou.
16:10'
Domácí se v obraně dobře postavili a nakonec jsou v útočné třetině. Soukup ale zasahovat nemusí, nepřesnosti v nahrávkách dostávají puk do moci hostům.
15:30'
Nakonec se píská icing a Vrchlabí má možnost díky nabytí pásma navýšit vedení.
15:20'
Přejít střední pásmo se nezdařilo první pětce Poruby.
14:30'
Hra je přerušena. Před pád vteřinami čelil Muštukovs nepříjemné střele z hole Hozáka. Nakonec se domácí z tlaku vymanili a přesunuli hru do střední třetiny, kde se bude nyní i vhazovat.
14:14'
Porubany zastavuje ofsajd.
13:50'
Hodně technický hokej nyní předvádí oba týmy. Vědí o svých kvalitách a nedávají si navzájem ani centimetr ledu zadarmo.
12:30'
Muštukovs má puk v lapačce po střele Nouzy a okamžitě rozehrává.
11:48'
Přechod středního pásma není ani pro jednoho soupeře jednoduchý. Tentokrát se podařilo lehkými tečemi i z pomocí protihráče dostat se do zakončení. Soukup prohlédl kombinace Jáchyma s Korkiakoskim a včas zalehl na led. Puk je pod jeho tělem.
10:44'
Nepřesná nahrávka Machače na Chrtka končí na hokejce Tepera, který znovu zakládá útok.
10:23'
Soukup vykryl střelu Rašky. Vhazuje se v levém kruhu.
09:12'
Ve středním pásmu se odehrál souboj o kotouč a sudí nahrávku z otočky na Pořízka vyhodnotili, že přišla ještě před červenou čarou. Tudíž se hra přesouvá před Muštukovse, protože Pořízek Klímovou nahrávku nezachytil a puk skončil až v rohu útočného pásma.
08:30'
Slavíkova střela plachtila vzduchem a těsně před gólmanem hodlal tečovat Jáchym. Soukup byl ale v postřehu rychlejší a drží puk v lapačce. Bude se vhazovat po jeho levici.
07:52'
Před Muštukovsem se odehrála podobná situace, ale Žovinec nadzvedl hůl zavčasu, aby puk letící napříč brankovištěm nechtíc netečoval do vlastní brány.
06:46'
ADAM RAŠKA I. byl posledním, kdo se za Porubské dotkl kotouče a poslal jej na Soukupa. Ten byl hodně vyjetý u pravé tyče, puk prošel za něj a ve snaze odpálit jej mimo brankoviště si dal Martin Heřman vlastňáka.
06:38'
05:33'
Dlouho měli domácí výhodu, ale Soukup nepovolil snížení. A i nyní v početní převaze se Porubě nedaří založit přesilovou formaci a výrazně ohrozit soupeřovu bránu.
04:38'
Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Martin Heřman – 2 min., faul loktem).
03:58'
Tak tohle je paráda! Dorostenec FRANTIŠEK FORMÁNEK překonává Muštukovse skoro baseballovým lobem a navyšuje vedení Stadionu. Asistence: Jakub Moník.
03:27'
Domácí se radovali z vyrovnání, ale sudí za brankou rozpažil. Endál s Klímou byli v závaru před brankou a dostrkali puk za brankovou čáru. Těžko říct, co způsobilo neuznání gólu.
02:40'
Muštukovs se soustředil na střelce Nouzu, ale nakonec přišla nahrávka dozadu a MARTIN HEŘMAN se do polo odkryté klece nemohl nemýlit. Porubský gólman se snažil slejdovat proti střele, ale byl na místě pozdě. Asistence: Tomáš Nouza a David Kajínek.
02:00'
Na Kájínka vyhrává Pochobradský puk, když se opakuje vhazování, tentokrát ale blíž porubské bráně. nakonec je z toho i střela na Muštukovse, který puk zachytil.
01:20'
Klíma vyhazuje za modrou, kde si puk přebírá Jakub Moník. Rozehrávku narušil Slavík. Puk je mimo plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu blíže k Soukupově bráně.
00:49'
Vrchlabí vytáhlo hru před Muštukovse. Nakonec Špaček vyhazuje neúmyslně přes všechny čáry. Jáchym nestačil za červenou kotouč protečeovat.
00:12'
Nouza šikovně na útočné modré posunul kotouč do jízdy Pochobradskému, ale puk si nakonec vzal Hudeček a v závěru akce byla první střela na Soukupa. Bude se vhazovat po jeho levici.
00:01'
Dnes bude fajn posedět na zimáku, doma nebo kdekoliv můžete sledovat textový onlajn z Chance ligy, když je venku takové povětrnostní pozdvižení....

Vítám Vás tedy u sledování utkání dvou nejvýše postavených týmů. Druhá Poruba hostí třetí Vrchlabí a v druhém vzájemném zápase má podkrkonošskému týmu co oplácet. V září zůstaly body na Stadionu.

Dnešní úvodní sestavy jsou následující:

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Foltán) – Teper, Žovinec, Kozák (A), Slavík, T. Voráček, Urbanec, Dundáček – Raška I, Hudeček, Sikora (C) – Stloukal, T. Jáchym, Korkiakoski – Pořízek, Klíma, Endál (A) – Špaček, Žolobov, Kanko.

HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Vála, Kynčl – Heřman, Pochobradský, Nouza (A) – Machač, Chrtek, Chalupa – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, J. Moník, F. Moník.

Rozhodčí: Čech, Skopal – Polák, Otáhal.
Oba týmy s malými zádrhely drží vlnu vítězství a od září se mnoho změnilo. Věkově jsou si blízko – Poruba průměr 27 let, Vrchlabí 24 let – jenže domácí mají, troufám si říct, zkušenější tým, přestože níže vyřčená srovnání misky vah zřejmě nepřevažují na žádnou stranu.

Po šedesáti minutách základní hrací doby budeme všichni zúčastnění, i Vy fanoušci, chytřejší a jeden z týmu šťastnější.

Utkání začíná v 16 hodin.
Poslední vzájemné utkání bylo odehráno v rámci šestého kola 28. září. Vrchlabí si nenechalo na domácím ledě body vzít a vyhrálo těsně 3:2.

HC RT TORAX Poruba 2011
Od 30. prosince odehrál osm zápasů a osmkrát bodoval. Pravda, jednou jen za bod, když jej v rozletu v posledních minutách utkání zastavil Sokolov a lajnu šesti utkání za tři body k překvapení všech přerušil. Ve středu v Šumperku slavila Poruba opět výhru i díky skvěle odehraným oslabením ve třetím dějství.
Ervīns Muštukovs je hodně vytěžován. Odchytal už 1161 minut a s průměrem 92,54 je čtvrtý nejlepší gólman Chance ligy.
V obraně je ošidné, kdo je tahounem zadních řad. Jakub Teper odehrál všech dvaadvacet zápasů a nastřádal třináct bodů (5+8), jenže později příchozí Šimon Szathmáry podpořil tým dvanácti body (3+9) a to ve 13 zápasech.
Celkově čtvrtým mužem soutěže je Markus Korkiakoski a samozřejmě vede týmovou tabulku (10+17). Přesto není ani střeleckým matadorem ani elitním nahrávačem. Lukáš Endál se vyšvihl do čela střelecké listiny s 11 góly a Tomáše Jáchyma s jeho osmnácti asistencemi ještě nepřekonal ani Markus.

HC Stadion Vrchlabí
Průměrný věk týmu je 24 let, ale ve svých řadách má velmi zkušené hráče, takže není vlastně ani překvapením, že nováček soutěže je takto vysoko v tabulce.
Z posledních pěti zápasů získalo Vrchlabí deset bodů, když dvakrát získalo bod v prodloužení, resp. po nájezdech.
Ve středu doma ukončil zápas vteřinu před koncem prodloužení se Slavií Martin Heřman, jenž je nejen střeleckým esem Stadionu, ale také vede kanadské bodování týmu (12+12) a v hodnocení celé soutěže tomuto útočníkovi patří šesté místo.
Elitním nahrávačem je nejzkušenější hráč týmu Tomáš Nouza. Rozdal už šestnáct puků, které jiní dopravili do brány. Přidal i pět gólů a řadí se mezi dvacet nejlepších hráčů kanadského bodování soutěže.
Mezi beky je nejlepším hráčem Vrchlabí Tomáš Linhart (5+6) a dnes se zmíním i o brankářích, protože dnešní maskovaní muži patří do TOP pětky.
Jakub Soukup má jen o 3 setiny lepší průměr než porubský Ervīns Muštukovs – 92,57 za odchytaných 755 minut ve čtrnácti zápasech.

20. 1. Vrchlabí – Slavia 2:1p
16. 1. Litoměřice – Vrchlabí 3:4sn
13. 1. Vrchlabí – Havířov 5:3
11. 1. Vrchlabí – Vsetín 2:3 (dohrávka 2. kola)
9. 1. Vsetín – Vrchlabí 2:4
V řádném 23. kole Chance ligy si troufám říct, že bude šlágrem kola právě utkání v RT TORAX ARENĚ.

Druhý tým soutěže, jeden z pěti týmů, který má plný počet utkání, HC RT TORAX Poruba 2011 hostí nováčka ligy. HC Stadion Vrchlabí, který si svými výkony zajistil průběžné třetí místo se zápasem k dobru a 41 body na kontě.
Domácí Poruba je po 22. kolech druhá se ziskem 45 bodů jen díky horšímu skóre ve vstřelených a inkasovaných gólech než první Jihlava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.