1. česká hokejová liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Havířov - 20. ledna 2021   17:00

Havířov
04:09' Rudovský  (J. Kloz) • 09:01' Doktor  (O. Procházka)
Přerov
D. Dvořák (20. Postava) – Hrabal, Forman (A), Zbořil (C), Krisl, R. Černý, Dluhoš – T. Doležal (A), Pšurný, Dostálek – Süss, Hejcman, Číp – Matěj Svoboda, Indrák, Ryšavý – Štefka, Macuh, Goiš – Václavek.
Adamec, Albrecht – Balážová, Apatsidis
MEO Aréna, Přerov
Havířov
Stezka (Štipčák) – Rašner, Lytvynov, Bořuta (A), Mrowiec, Ševěček, Kachyňa, Kočí – Doktor, F. Seman (A), O. Procházka – Rudovský, J. Kloz, Horváth – Lednický, Maruna (C), Mrva – Vašenka, Petriska, Krupa.

Tak dnes by se s velkou nadsázkou dalo říct, že Přerov utrpěl vítězství. Díky přísným a možná trochu necitlivým vyloučením Havířova na konci třetí třetiny dokázali Zubři díky Hejcmanovi srovnat ve dvojnásobné početní výhodě. Následně si neporadili se čtyřmi samostatnými úniky v prodloužení a museli se tak spolehnout až na samostatné nájezdy, kde padla jediná branka z hole Pšurného. Já se s vámi pro dnešek z přerovské MEO Arény loučím. U dalšího přenosu na počtenou!
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC ZUBR Přerov. Jediným úspěšným řešitelem samostatných nájezdů byl Roman Pšurný.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení je u konce. V nich Zubři jeli sami na branku hned čtyřikrát, ale trestuhodně nevyužili ani jednu velkou příležitost. Utkání bude pokračovat samostatnými nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:30'
To snad ani není možné! Havířov opět nechal soupeře ujet do samostatného úniku, zatímco v prodloužení přerovského Postavu sám nijak neohrozil! Ani čtvrtý únik, tentokráte Radka Čípa, však gólem nekončí. Stezka má velmi dobrou přípravu před případnými samostatnými nájezdy.
63:40'
Zubři znovu nevyužívají tutovku! Pšurný ujel sám s Doležalem, nakonec se ale přesunul do středu hřiště a ze zakončení ve výsledku mnoho nebezpečí nevyplynulo.
63:30'
Rudovského střelu zdálky Postava zlikvidoval bez problémů.
63:02'
Martin Ryšavý v samostatném úniku nepřekonal Stezku zakončením mezi betony!
61:54'
Rašner ve velmi dobré pozici nepřekonal Postavu. U kotouče domácí.
61:24'
Puk je znovu na domácích holích.
60:26'
Hrabal utekl do samostatného úniku a měl dostatek prostoru na provedení takřka jakéhokoli zakončení, ale obrovskou šanci ani nezakončil!
60:01'
Třetí třetina je u konce, Zubři nakonec havířovské vedení stáhli na nulu a po přesilovkové trefě Hejcmana si zajistili bodový zisk. Nutno konstatovat, že ve velkém množství oslabení Havířov odváděl dobrou práci, na dvojité už však nestačil. Utkání pokračuje prodloužením.
60:00'
59:30'
Oba týmy střídají, zatímco Bořuta čeká s pukem za Stezkou. Do sirény zbývá 30 vteřin.
58:33'
Hra je dnes až nepříjemně rozkouskovaná. Další přerušení přináší puk letící mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před pásmem Havířova.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:30'
A nyní zakázané uvolnění Přerova.
57:23'
Postavení mimo hru odpískáno pro změnu na opačné straně.
57:11'
Hosté hrají v plném počtu.
56:41'
Zubrům z přesilovky po přísném vyloučení Bořuty zbývá ještě půlminuta.
56:33'
Ofsajd Přerova.
55:56'
Přerov právě vstřelil branku!
Zubři se konečně dočkávají srovnání! Na několikátou přesilovou hru už se DAREK HEJCMAN zřejmě nemohl dívat, tak jednoduše napřáhl k dělovce, kterou propálil Stezku. Asistence: J. Süss.
55:11'
Velká komplikace pro Havířov! Maruna ani po napomenutí neodehrál vhazování podle pravidel, kvůli čemuž jde Havířov 5 minut před koncem do tří!
55:11'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jan Maruna – 2 min., zdržování hry / chybné vhazování).
55:11'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Antonín Bořuta – 2 min., podrážení).
55:11'
Hrabal v úniku faulován, domácí se budou opět stěhovat do útočného pásma pro přesilovou hru.
54:57'
Tak ani šestý trest pro Havířov nedokázali domácí potrestat.
54:39'
Po dobré kombinaci pálil z prvního doteku Pšurný, Stezka ale na jeho střelu dobře viděl.
53:52'
Zubři se nyní ve vlastní přesilové hře dopouštějí zakázaného uvolnění. To zcela vystihuje obraz dnešního hokejového večera.
53:36'
Havířov sbírá puky po nepřesných střelách a opět vyhazuje.
53:10'
Zubři opět nedokázali uspět na vhazování v útočném pásmu. Havířov vyhazuje.
52:57'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Alex Rašner – 2 min., vysoká hůl).
52:37'
Stále sledujeme bojovnou hokejovou podívanou, která má od hokejové krásy velmi, velmi daleko.
51:41'
Kachyňa vyslal na Postavu propagační střelu. Buly se odehraje po jeho pravici.
50:51'
Číp se dostal za modrou čáru, nedokázal však dostat puk za napadajícího hráče Havířova.
50:00'
Indrák stojí za vlastní brankou a čeká na dostřídání Zbořilem.
49:33'
Havířov je v plném počtu, po delší době se tak hraje znovu v pěti na obou stranách.
48:50'
Hosté se osvobozují, Zubři zatím velmi dlouhou přesilovkovou pasáž ke srovnání nevyužili.
48:19'
Pšurný střelou z pravého kruhu hledal na teč Doležala, puk ale proletěl do rohu kluziště.
47:59'
Havířov se od nynějška brání ve čtyřech.
47:33'
Havířovští opět putují na trestnou, Zubři tak mají k dispozici zhruba půl minuty dvojnásobné přesilovky.
47:33'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jan Maruna – 2 min., nedovolené bránění).
47:09'
Hráči AZetu vyvážejí kotouč z vlastního pásma. Zatím se jim prodloužené oslabení daří bránit.
46:10'
Roman Pšurný měl na hranici brankoviště srovnání ve svých rukou, avšak puk mu v nejméně vhodný moment utekl!
45:59'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Alex Rašner – 2 min., hákování).
45:35'
Číp nabral vysokou rychlost na pravém křídle a nastřelil Stezku, od něhož se puk odrazil k dojíždějícímu Zbořilovi! Ten ovšem skákavý puk nedostal na svoji hůl, nýbrž na nohu a nemohl tak zakončit do odkryté části klece.
45:07'
Až nyní jsou Zubři postavení na svých útočných pozicích. Po ráně Formana zbývá z trestu Ševěčka ještě 55 sekund.
44:45'
Ani druhý přechod do útoku Zubrům nevyšel, uvidíme, co do třetice.
44:17'
Filip Seman po vyhraném buly okamžitě odpaluje puk k Postavovi.
44:07'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Vojtěch Ševěček – 2 min., nedovolené bránění).
43:37'
Černý dobře ubránil jednoho z havířovských forvardů v souboji jeden na jednoho. Puk je pod kontrolou hráčů v modrožlutých dresech.
43:07'
Zakázané uvolnění domácích.
41:49'
V rohu kluziště zůstal ležet po ráně pukem přímo do obličeje Matěj Svoboda. Doufejme, že bude brzy v pořádku.
41:17'
Buly v obranném pásmu domácích před gólmanem Postavou.
41:03'
Kloz stahovačkou obešel Zbořila, před Postavu už se však natlačit nedokázal.
40:13'
Po vhazování je u kotouče domácí centr Pšurný.
40:01'
Prostřední třetina je minulostí. Pakliže by se sledujícím nelíbil hokej nabízený v první třetině, oproti právě uplynulému dějství by byli za úvodní periodu ještě vděčný. Domácí celek si v zatím velmi bojovném zápase vysloužil snížení na sklonku 23. minuty. Štefka v protiútoku hledal hokejku padajícího Macuha. Puk se i s ním doklouzal do brankoviště, odkud jej za Stezku postrčil Jiří Goiš. Havířovští ještě se sudími diskutovali ohledně možného nedovoleného bránění brankáři, arbitři však nakonec domácí snížení posvětili. V často kouskované třetině neměl vyloženou převahu ani jeden celek, dvojnásobnou početní však mohl využít Havířov, když ostřeloval Postavu, jenž po první "dvacce" nahradil v domácím brankovišti Dvořáka. Třetí třetina začne přibližně v 18:37.
40:00'
39:44'
Icing AZetu.
39:03'
Přerov zvládl ubránit i další oslabení, poslední minuta druhé třetiny je v plném proudu.
38:12'
Svoboda vyhazuje puk po pravém mantinelu, Havířov musí dobývat útočné pásmo nanovo.
37:55'
Postava skvěle zasáhl lapačkou proti Bořutovi. Hra bude po buly pokračovat v pásmu domácích.
37:25'
Zubři hrají ve čtyřech.
37:03'
Hosté si zahrají 21 vteřin v dvojnásobné početní výhodě. Poslední pasáž je značně rozkouskovaná množstvím trestů.
37:03'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jan Štefka – 2 min., podrážení).
36:18'
Bořutův trest vypršel, Havířov jde do přesilovky.
36:13'
Černý nabral rychlost podél pravého mantinelu, jeho střela nápřahem však rozduněla pouze hrazení za Stezkou.
35:25'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Darek Hejcman – 2 min., sekání).
34:51'
Stezka vychytal Hrabalův pokus, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
34:30'
Přerov na vhazování neuspěl, Havířov se rychle osvobozuje.
34:18'
33:00'
Domácí oslabení zvládli a hrají v plném počtu.
32:48'
Hosté přesilovku nehrají vůbec zle, situaci jim navíc ulehčují stojící Zubři. Postava, který v brankovišti Přerova nahradil po první třetině Dvořáka si však nyní připsal dobrý zákrok po střele Rudovského.
32:09'
Hosté mají puk pod svou kontrolou a bránící čtverku Hanáků pevně sevřeli. Nepočetné střely Havířova však končí mimo tři tyče.
31:12'
Zubři se hned po buly dostali do brejku po havířovské chybě! Situaci řešil Doležal střelou příklepem, povyjetý Stezka ale dokázal zasáhnout!
31:00'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Robert Černý – 2 min., hákování).
30:54'
Hosté hrají v signalizované početní výhodě.
30:37'
Prudká střela Süsse končí ve Stezkově lapačce, pokračovat se bude po krátké komerční přestávce.
30:26'
Hra je plná nepřesností a mnohdy připomíná až šermířský souboj. Milovníci kvalitní hokejové podívané by si tento zápas příliš nevychutnali.
29:42'
29:10'
Ani Zubrům se zatím v přesilové hře nedaří, dlouhé přihrávky končí na zadních mantinelech, kde je však rychleji sbírají hráči v bílých dresech.
28:08'
Doležal se vrací na led, Přerov si tak zahraje zhruba minutu a půl v početní výhodě.
27:42'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jan Maruna – 2 min., podrážení).
26:53'
Zubrům se zatím v oslabení daří, puk se nachází u Stezky.
26:09'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Doležal – 2 min., podrážení).
24:56'
Havířov se ocitl v přečíslení 3 na 1, couvající domácí obránce však dobře pokryl prostor pro přihrávku. Ondřej Kachyňa proto nakonec zvolil střelu, která Stezkovi nečinila problémy.
24:22'
Ofenzivní snahy Zubrů brzdí ofsajd.
22:48'
Zubři zkraje druhé třetiny přicházejí se snížením! Dosti šťastná a poměrně kuriózní branka je tak může vrátit zpátky do hry. Štefka v protiútoku hledal hokejku padajícího Macuha. Puk se i s ním doklouzal do brankoviště, odkud jej za Stezku postrčil Jiří Goiš. Havířovští ještě se sudími diskutovali ohledně možného nedovoleného bránění brankáři, arbitři však nakonec domácí snížení posvětili. Bez asistence
22:06'
Dluhoš byl odstaven od puku Ševěčkem, Zubrům se nedaří s rozehrávkou.
21:02'
Číp se dostal do samostatného úniku, ale díky skvělému Bořutovi vůbec nezakončil!
20:10'
Buly dopadlo lépe pro hosty.
20:01'
20:00'
Střídání v týmu HC ZUBR Přerov: ze hřiště odchází Daniel Dvořák, přichází Michal Postava.
První třetina se lépe vydařila hostům. Ti byli v prvních minutách aktivnější, když už po chvíli zahrozili nebezpečným protiútokem. Na gól ale ani tak nemuseli čekat dlouho. V páté minutě našel Kloz hokejku Jana Rudovského, jenž ze středu propálil Dvořáka. Zanedlouho pak za trojici hráčů schoval přesnou střelu Jakub Doktor a AZ se ujal dvoubrankového vedení. Po studené sprše Zubři navýšili svoji aktivitu, Havířov se ovšem nenechal zaskočit a první dvacetiminutovku si pohlídal. Druhá třetina začne přibližně v 17:49.
20:00'
19:50'
A ještě minimálně jedno se uskuteční před Stezkou, který do lapačky skryl střelu Radka Čípa.
19:42'
Rudovský po buly na nic nečekal a okamžitě pálil. Jeho střelu schoval Dvořák ve své výstroji. Před ním se teď odehraje už třetí vhazování během krátké chvíle.
19:38'
Další zakázané uvolnění v podání domácího celku.
19:30'
Icing Zubrů.
18:50'
Krisl se při rozehrávce šikovně zbavil napadajícího Maruny, první třetina brzy vkročí do své poslední minuty.
17:23'
Dobrá šance Hrabala pro snížení, který z velké dálky nečekal a okamžitě odpaloval odražený kotouč do levého horního rohu! Stezka se štěstím zasáhl vyrážečkou!
16:43'
Süss šikovnou tečí pozměnil trajektorii Krislovy střely, Stezka ale zasáhl bez větších obtíží.
16:24'
Icing hostů.
15:48'
Havířov v přesilovce téměř nic nepředvedl, dobrou střeleckou pozici promáchl Rudovský, proto se Jiří Goiš vrací na led po odpykání celého trestu.
15:00'
Číp velmi dobře vybojoval puk po zblokované střele a ujížděl do přečíslení se Zbořilem, kterého těsně před Stezkou vyzval k zakončení! Skákavý puk ale proletěl pouze do rohu kluziště.
14:23'
Zubři vyhozením kotouče šetří cenné vteřiny v oslabení, Havířov se zatím v útoku neposkládal do svých pozic.
13:48'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Goiš – 2 min., podrážení).
13:37'
Zakázané uvolnění Havířova.
13:01'
Přerov se trochu otřepal a v útočném pásmu soupeře uzamknul. Z ofenzivního pobytu však pro AZ nevyplynulo žádné nebezpečí.
12:25'
Z přetlačované nakonec vydolovali kotouč Slezané, puk je ale brzy zpátky na přerovských holích, které se snaží těžiště hry přesunout blíže ke Stezkovi.
12:05'
Situace 2 na 2 probíhá v rohu havířovského pásma.
11:21'
Domácí, byť v pozici papírového favorita, zatím působí dosti bezzubě směrem do útoku, chaoticky pak v ohledech defenzivních.
10:08'
Zajímavou pozici měl u pravého kruhu opět Jakub Doktor, který po dobrém napadání svých spoluhráčů získal odražený puk k dorážce.
09:01'
Havířov právě vstřelil branku!
Hosté hrají evidentně s větší pohodou a navyšují svůj náskok o druhou branku! Na přesnou střelu JAKUBA DOKTORA brankář Dvořák zřejmě příliš neviděl, a proto nestihl zareagovat! Druhý bod večera si za nahrávku připisuje Procházka. Asistence: O. Procházka.
08:21'
Za útočnou modrou se ale spíše podařilo usadit Zubrům. Jejich pobyt však skončil Černého pokusem, který neprošel přes napadajícího hráče Havířova.
07:31'
Stezka přibrzdil puk za brankou pro Ševěčka, hosté se pokusí dostat do útočného pásma.
06:34'
Matěj Svoboda se ve středním pásmu šikovně vyhnul Mrowiecovi, záhy ale puk ztratil u mantinelu za Stezkou.
05:29'
Zubrům se nepodařilo dostat puk ven z pásma, jelikož jej stihl dobruslit Rašner. Ten ihned střelecky ozkoušel pevnost Dvořákova levého betonu.
05:10'
Hrabalova střela končí sražena v ochranné síti.
04:09'
Po čtyřech minutách se nám otevírá skóre utkání, v němž se jako první vedení ujímají hosté! Kloz z rohu pásma nabruslil na hranici kruhu, odkud přesně našel hokejku JANA RUDOVSKÉHO! Ten pohotovou střelou zápěstím překonal Daniela Dvořáka. Asistence: J. Kloz.
03:51'
A dalším zakázaným uvolněním přerušují hru Přerovští.
03:47'
Ofsajd hostů.
03:38'
Přerušení po úspěšném zákroku přichází i na opačné straně. Buly v pásmu domácích.
03:24'
Stezka si připisuje zákrok, když utěsnil všechny volné prostory mezi jeho tělem a pravou tyčí. Buly se odehraje po jeho pravé ruce.
02:25'
Icing domácích.
02:07'
Havířovská pětka je vysunutá daleko do pásma Přerova a činí mu problémy se založením rozehrávky.
00:45'
Azet se po necelé minutě hry dostává do dobré šance! Ondřej Procházka v přečíslení volil nahrávku z levé strany na druhé křídlo, tento pas však skončil na brusli jednoho z hráčů a k zakončení tak vůbec nedošlo. Hostující útočník měl přitom dobrou střeleckou pozici.
00:10'
Po úvodním buly hrají s pukem na svých holích domácí.
00:01'
Přerov vs. Havířov
Osm zápasů v řadě. Tak dlouho se přerovským Zubrům dařilo bodovat až do doby, než se poprvé v letošní sezoně utkal s Havířovem. V polovině prosince za šest tříbodových výher, další výhru a prohru v nájezdech Přerov zapsal červený výsledek 2:4. Havířovské vedení se mu sice dvakrát podařilo srovnat, v 54. minutě však rozhodující branku zapsal Jakub Kotala (8+2) a pojišťující trefu do prázdné branky přidal Antonín Bořuta (3+7).

Poslední vzájemný zápas těchto družstev byl pro Slezany přesně na měsíc posledním vítězstvím. Během tohoto intervalu sice AZet nastoupil pouze do pěti zápasů, v nich ale znova nepotvrdil předsezonní odhady, které Havířov pasovaly na jednoho z širšího okruhu favoritů soutěže. Bez bodu odjížděl ze Sokolova (3:4), pouhý jeden vydoloval na svém ledě proti outsiderovi ze Šumperka (2:3p) a spokojenost nemohla panovat ani po duelech s Třebíčí (1:2) a ve Vrchlabí (3:5). V posledním kole už ale svěřenci hlavního kouče Jiřího Režnara ubránili hubené vedení 1:0 proti Kladnu. Aktuálně jim s 25 body náleží 13. místo.

To Zubrům se daří o poznání lépe, když v pěti duelech nového kalendářního roku padli pouze dvakrát. S prohrou se musel Přerov smířit ve Vrchlabí (2:5), poté ale vyzrál na silné Kladno (4:3sn) s Prostějovem (4:2). Venku neuspěl proti dalšímu nováčkovi (2:3), což však odčinil naposledy ve Vsetíně (3:2). Devětatřicet bodů na kontě mu zatím stačí ke 4. příčce v tabulce.
Zdravím všechny hokejové příznivce z přerovské MEO Arény. Dnes je na plánu utkání 22. kola mezi domácím výběrem HC ZUBR Přerov a celkem hostů AZ Heimstaden Havířov. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.