1. česká hokejová liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Poruba 2011 - 3. října 2020   17:00

Přerov
Přerov
07:59' Hajšman (Číp, F. Dvořák) • 13:40' Dostálek (Hrabal, F. Král) • 30:43' Číp (Indrák, Pšurný)
Poruba 2011

Třetí třetina nakonec žádnou branku nenabídla. První formace Přerova mohla na jejím začátku využít přečíslení tří na jednoho, později měl dobrou pozici Petr Kanko. Zubři však dnes podávali velmi konzistentní výkon a po celou dobu soupeře do ničeho většího nepouštěli. Brankář Kacetl vychytal první přerovskou nulu letošní sezony a přispěl tak k zaslouženému zisku tří bodů. Já se s vámi pro dnešek loučím, v pondělním kole zase na počtenou!
59:35'
Pšurný z rohu hledal uvolněného Dostálka na pravém kruhu, tomu ale přihrávka projela pod hokejkou.
59:00'
Hosté hrají s pukem za Kacetlem, zatímco se rozbíhá poslední minuta.
58:36'
Slavík bere rozehrávku na sebe a snaží se dostat do útočné třetiny.
57:43'
Skvělé fair-play gesto. Zubři měli jít za prohřešek proti pravidlům hry na trestnou lavici, jeden z Porubských, pravděpodobně Lukáš Endál, však verdikt rozhodčích odvolal. Pokračuje se tedy v pěti na obou stranách.
57:31'
Slavík po buly svou střelou rozduněl pouze zadní mantinel.
57:03'
Dostálek dobrým napadáním vystrnadil z pásma Voráčka, hosté se musejí přes modrou čáru prodírat znovu.
56:36'
Poruba vyhodila na zakázané uvolnění.
56:19'
Domácí znovu třímají puk v útočné třetině a mnoho nenasvědčuje tomu, že bychom se dnes měli stát svědky porubského obratu.
56:02'
Foltán zasáhl proti střele Matěje Svobody ramenem.
55:32'
Zakázané uvolnění Přerova.
55:18'
Porubský nájezd do útoku byl zbržděn už na modré čáře, Pořízek musí hledat cestu do pásma jinudy.
55:00'
Na prostřídání spoluhráčů za vlastní brankou čeká Marek Slavík.
54:49'
Icing ostravského týmu.
54:14'
Puk vyletěl mimo mantinely i na opačné straně kluziště, buly před Foltánem.
53:27'
Na modré čáře ke střele napřáhl Lukáš Kozák, puk skončil sražen v ochranné síti.
52:58'
Dnešní utkání sleduje 764 diváků.
51:44'
Postavení mimo hru v podání Zubrů.
51:00'
Devět minut před třetí sirénou Kacetl stále drží čisté konto, Porubě se čas na smazání manka rychle krátí.
50:11'
Puk se v útočné třetině odrazil k Pastorovi, ten jej chtěl bez přípravy poslat na Kacetla, ale branku hrubě minul.
49:44'
Stloukal je zpátky na ledě, Poruba hraje v plném počtu.
49:28'
Ofsajd domácích.
49:00'
Zubrům se zatím dobývání porubské obrany v této přesilovce nedaří.
48:27'
Přerov ztratil puk v rohu, Pastor tak mohl vyvézt puk až ke Kacetlovi.
48:12'
Kotouč mimo hrací plochu, pokračovat se bude vhazováním před Foltánem.
47:59'
Hosté uspěli na vhazování a odpalují kotouč na opačnou stranu kluziště.
47:44'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Petr Stloukal – 2 min., nedovolené bránění).
47:35'
A zahrají si přesilovou hru, na straně hostujícího celku je totiž signalizováno vyloučení.
47:12'
Zubři svojí živou hrou znovu tlačí Porubské do úzkých.
46:40'
Aktivnější jsou stále hokejisté Přerova, kteří přecházejí do útočné třetiny.
45:15'
Na prostřídání spoluhráčů čeká za vlastní brankou Pastor.
44:20'
Dvořák vykroužil oblouk podél pravého mantinelu a přichystal pro Foltána práci v podobě prudké střely zápěstím.
43:37'
Špatné rozehrávky Zubrů se snažil využít Korkiakoski, orazítkoval ale pouze brusli couvajícího přerovského beka.
43:10'
Zakázané uvolnění hostů.
42:19'
Kanko měl velkou šanci na snížení! Puk se odrazil přímo k němu, tak zvolil střelu nápřahem, která skončila na Kacetlově masce!
40:55'
První formace Přerova ujela do přečíslení 3 na 1! Dostálek na středu zvolil přihrávku do strany Pšurnému, ten ale puk netrefil ideálně!
40:20'
40:04'
Na vhazování byla úspěšnější Poruba.
40:01'
Poruba se pokoušela do druhé části vstoupit nanovo, přesto se ale ke snížení nedopracovala. Přesilovka se jí vůbec nepovedla, naopak sama málem inkasovala v protiútoku od Doležala, který nastřelil tyč. Od ubráněného oslabení se pak Přerov vrátil zpátky do své role a v signalizované výhodě soupeře vydatně ostřeloval. Mohutný tlak Hanáci zužitkovali, když z předbrankového prostoru přesně střílel Radek Číp. Domácí tým ubránil i druhé oslabení a po dvou třetinách tak vede zaslouženě 3:0. Třetí třetina začne přibližně v 18:41.
40:00'
39:11'
Jáchymova střela vyletěla do ochranné sítě po zásahu jednoho z bránících Zubrů. Buly po levici Kacetla.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:42'
Proti hostujícímu celku byla odpískána přihrávka rukou.
38:13'
Kozák položil hokejku do střely jednoho ze spoluhráčů, čímž jej poslal do protisměru pohybu Kacetla. Zubři defenziva ale zafungovala znovu tak, jak má v popisu práce.
37:52'
Kacetl se nenechal překvapit Kankem, který zkoušel střílet z ostrého úhlu.
37:21'
Hra se přelévá ze strany na stranu, gólmani při tom mají chvíli k oddechu.
36:18'
36:03'
Hra i po skončení Pšurného trestu ale zůstává v pásmu domácích, kde se bojuje o puk u mantinelu.
35:34'
Domácí se úspěšně ubránili i podruhé.
35:14'
Zubří defenziva funguje na sto procent, ke zblokovanému puku se dostal Hajšman a vyhodil ho až k Foltánovi.
34:40'
Kacetl má další zásah, bez problému si teď poradil se střelou Korkiakoskiho.
34:10'
Přerov odpaluje kotouč pryč z vlastního pásma.
33:56'
Žovincův nápřah vyrazil Kacetl do rohu kluziště.
33:34'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Daniel Indrák – 2 min., podrážení).
32:30'
Jiří Brodek zavezl puk do pásma podél pravého mantinelu, teď je však centrem dění v přetlačované v rohu kluziště.
30:43'
Přerov právě vstřelil branku!
Pětka Poruby měla velmi dlouhé střídání a mohutný nápor Přerova nakonec neustála! Zubři se zaslouženě dostávají ke třetímu gólu, když se před brankou uvolnil RADEK ČÍP a prostřelil Foltána! Domácí zapisují druhou branku v signalizované výhodě. Asistence: Daniel Indrák, Roman Pšurný.
30:14'
Zubři Porubu vydatně ostřelují a poloprázdná MEO Aréna burácí! Hostující hráči už jsou na ledě velmi dlouho a doslova tahají nohy!
29:46'
Přerov Porubu tlačí v jejím pásmu a hraje v signalizované početní výhodě.
28:51'
Hrabal hledal Matěje Svobodu před brankou, puk ale vyletěl do vzduchu a Foltán jej polapil.
27:19'
Domácí oslabení ubránili bez chyby, nyní se jejich první útočná formace mohla podepsat pod třetí branku, Doležal ale trefil pouze tyč!
26:54'
Její další útočné snahy brzdí ofsajd, který byl posouzen jako úmyslný. Hra se tak stěhuje k Foltánovi, přičemž z trestu Pšurného zbývá už jen 11 sekund.
26:35'
Z početní výhody Poruby zbývá půlminuty, zatím v ní nepředvedla zhola nic.
26:01'
Sám proti čtyřem teď velmi dobrou práci odvedl Indrák, když podržel puk v rohu kluziště.
25:40'
Puk je až za Foltánem, Zubři v oslabení šetří cenné vteřiny.
25:27'
Přerov vyhodil puk pouze na střídačky, buly v jeho obranném pásmu.
25:16'
Poruba neudržela puk v útočném pásmu a Radek Číp tak mohl uhánět směrem k Foltánovi. Jeho branku nakonec přestřelil.
25:05'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Roman Pšurný – 2 min., podrážení).
23:51'
Indrák z ostrého úhlu zkoušel prostřelit Foltána, ten si ale bližší tyč pohlídal.
23:23'
Porubě odpískán ofsajd.
23:00'
Ostravané poprvé v zápase pobyli delší dobu v útočném pásmu a dostali Zubry pod tlak, jejich snahy ale ke kýženému gólu nevedly.
22:22'
Kanko nebezpečně tečoval ránu Pastora, puk ale proletěl vedle Kacetlovy branky.
20:54'
Kacetl raději přikryl kotouč lapačkou, vhazovat se bude po jeho pravici.
20:14'
Vhazování ve středovém kruhu dopadlo lépe pro Zubry, ti se ale rázem dopouštějí zakázaného uvolnění.
20:01'
Větší aktivitu mohli diváci zkraje utkání pozorovat na Zubrech, což si ověřil i brankář Foltán, který už po minutě málem lovil skákající kotouč z branky. Přerov byl živějším týmem, za což v 8. minutě sklízel ovoce. Rychlý přechod do útoku řídil Číp, když nic neuspěchal a ve správný moment našel hokejku rozjetého Kamila Hajšmana. Tomu se podařilo Foltána překonat mezi betony. Velké šance měli zanedlouho Toman s Kučeříkem, skóroval ale až o něco později Vlastimil Dostálek, který ukončil přesilovku přesnou střelu z mezikruží. Druhá třetina začne přibližně v 17:52.
20:00'
19:28'
Kacetl schoval ránu Dušana Žovince s klidem do své lapačky, bude se vhazovat po jeho pravici.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:16'
Zbořilova střela po buly to neměla od Foltána daleko, Porubští reagují rychlým vyhozením na zakázané uvolnění.
17:28'
Porubské výpady zatím mnoho nebezpečí pro modrožlutou defenzivu nepřinesly, větší živo je po celou dobu třetiny na opačné straně kluziště.
16:16'
Po delší době zasahuje i Kacetl, betonem vykopl střelu Hlinky.
15:16'
Indrák přenechal za vlastní brankou puk Královi, který nyní vyčkává na lepší pohyb spoluhráčů pro rozehrávku.
14:40'
Hanáci si zatím se soupeřem z čela tabulky vědí rady a příliš prostoru ke hře mu nedávají.
13:40'
A přesilovka Zubrů opět nepokračovala déle než 10 sekund, jelikož končí využitím! VLASTIMIL DOSTÁLEK, jenž neuspěl v předešlé situaci, se nyní nejrychleji zorientoval v prostoru mezikruží a přízemní střelou poslal puk k Foltánově tyči! Asistence: Josef Hrabal, Filip Král.
13:31'
Přesilovka je Přerova je rozkouskovaná úspěšnými zákroky soupeřova gólmana. Nyní si poradil s otočkou Dostálka, jenž se pohyboval poblíž levé tyče.
13:18'
Rychlá střela přichází i po dalším buly, teď ostravský brankář vychytal Hrabala.
13:11'
Zubři rozehráli přesilovku střelou zápěstím od Filipa Krále, Foltán zasáhl lapačkou.
13:01'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Petr Stloukal – 2 min., hákování).
12:12'
Hrabal sklidil aplaus za skvělou práci s hokejkou, kdy uchránil puk ve svém držení i proti třem hokejistům Poruby. I díky tomu se mohl po levém křídle do pásma prodrat bekhendem zakončující Hejcman.
10:26'
Kučeřík špatně trefil kotouč ve vlastním pásmu a do brejku se tak rychle hrnul Toman, který ale střelou k zadní tyči minul! Rázem se karta obrátila a podobný průnik na opačné straně zahrál právě Kučeřík! Foltána si v nájezdu šikovně rozhýbal, ani jeho kotouč se ale nevlezl pod horní část brankové konstrukce!
09:53'
Puk sražen v ochranné síti v pásmu Poruby, kde hra bude po buly pokračovat.
09:03'
Jáchymovi se odrazil puk do jízdy v mezikruží, střelou bez přípravy se ale do statistik nezapsal.
08:43'
Vhazování po Foltánově pravé ruce.
07:59'
Po téměř osmi minutách hry Zubři pohlednou akcí otevírají skóre! Rychlý přechod do útoku režíroval Radek Číp, který na pravém kruhu nic neuspěchal a do jízdy předložil na střed puk KAMILU HAJŠMANOVI, jenž si i přes hákování soupeře se zakončením mezi betony Foltána poradil! Asistence: Radek Číp, Filip Dvořák.
07:20'
Filip král, obránce v přerovském dresu, naznačil jemnou kličku před levým kruhem a zápěstím poslal puk do Foltánovy lapačky.
06:31'
Porubskému brankáři se nakonec žádné práce nedostalo, naopak z protiútoku se pokoušel zahrozit Pořízek.
06:05'
Indrák do útočné třetiny úspěšně protečoval Královo nahození přes celé hřiště, čtvrtá lajna Zubrů se stěhuje před Foltána.
05:03'
Série nepřesností na obou stranách zdržela hru ve středním pásmu, nyní už z něj směrem dopředu ale vyváží puk Matěj Svoboda.
04:13'
V pásmu Zubrů se dlouho nehrálo, puk znovu končí na zakázaném uvolnění.
03:55'
Odpískán druhý icing, tentokráte na straně Přerova.
03:45'
Hejcmanovu ránu zablokoval bruslí Marek Špaček.
03:28'
Zubři se ale v pásmu usídlit nestihli, soupeř, jakmile se zmocnil puku, vyhodil na zakázané uvolnění.
03:12'
Roman Pšurný vyváží puk z vlastního pásma.
02:15'
Zubři jsou zatím dost aktivní, na porubskou branku se pokusili vyslat už pět střel, většina ale kontaktu s hostujícím brankářem nenabyla.
00:58'
První nahození mohlo hned skončit ve Foltánově brance! Dostálek puk poslal na bránu obloučkem od modré čáry a ten nabral teč na dvojici hráčů v mezikruží. Poté se šťastně odrazil od Foltánova ramena mimo tři tyče!
00:06'
Z mely po úvodním vhazování vytěžili kotouč Zubři.
00:01'
Hráči obou mužstev už jsou nastoupení na ledové ploše. Domácí Zubři budou svůj stánek hájit v modrých dresech, hosté z Poruby dnes oblékají trikoty bílé.

HC ZUBR Přerov: Kacetl (Holík) – F. Král, Hrabal, Kubeš, Zbořil (A), Dřímal, Kučeřík, Gréč – Dostálek, Pšurný (A), T. Doležal (C) – Číp, Hejcman, Hajšman – Süss, F. Dvořák, Matěj Svoboda – Fencl, Indrák, Dobša.

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Muštukovs) – Žovinec, Teper, Slavík, Kozák (C), Pastor, T. Voráček, Rudl – Pořízek, T. Jáchym, Špaček – Endál (A), Korkiakoski, Stloukal – Toman, Kanko, J. Káňa (A) – Hotěk, M. Hlinka, Brodek.

Rozhodčí: Fiala, Ondráček – Komínek, Blažek.
Přerov vs. Poruba
Se Slavií Praha, na jejímž ledě ve středu těsně padl (2:3), se loni Přerov utkal šestkrát. Nejinak tomu bylo i se sobotním soupeřem z Poruby. Ta totiž, stejně jako aktuálně, zažila povedený vstup do soutěže a vybudovala si dostatečný bodový polštář, aby se i přes pozdější kolísavé výsledky udržela v horní osmičce. Zatímco Zubři si ve druhé části přišli na skvělých 48 bodů, Ostravané na elitní společnost spíše ztráceli a vybojovali jich „pouze“ 29 – v konečném výsledku osmé místo a se Zubry nerozhodná bilance tří výher a tří proher.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.