1. česká hokejová liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Vsetín - 16. prosince 2020   17:00

Vsetín
19:10' J. Kloz  (Kucharczyk, Bartko) • 61:50' J. Kloz  (R. Vlach)
Prostějov
Vsetín

61:50'
Vsetín právě vstřelil branku!
Hosté se z velké šance prosazují a vítězí. JAN KLOZ zakončil rychlou akci hostí svižnou střelou, na kterou už Bláha nemohl dosáhnout.
Asistence: Roman Vlach.
61:19'
Kaut po pěkné samostatné akci našel křížem Drtila. Ten ale netrefil dobře.
60:42'
Gorčík se utrhl na pravém křídle. Střílel na rameno a právě ramenem mu střelu Bláha vyrazil.
60:01'
Prostějov ve třetí třetině vyrovnal zásluhou Drtila. Vsetín poté měl pár šancí, stejně tak i domácí. Produktivita ale dnes není silnou stránkou ani jednoho z týmů. Uvidíme tedy prodloužení.
60:00'
59:58'
Březina ještě prohazuje puk na vzdálenější tyč, míjí však.
59:37'
Sražený puk v ochranné síti, další buly před Bláhou.
59:34'
Střídající hráč vyzkoušel Bláhu dělovkou ještě ze středního pásma. Prostějovský brankář neměl komu rozehrát, a tak raději puk podržel.
58:58'
Na puku hosté.
58:37'
Hrníčko nahrál po sóloakci Drtilovi, jeho střelu blokoval první obránce.
58:00'
Domácí rychle obrátili hru po nepřesné nahrávce Vsetína. Novák ale puk ztratil na posledním bekovi.
57:24'
57:12'
Prostějovu znovu utíká puk z pásma.
56:39'
Matyášova střela zblokovaná, následně Vsetín vyhazuje.
56:00'
Z protiútoku si domácí připsali pokus z kruhu, brankář zasahuje.
55:55'
střelu Machače chtěl dorazit Jenáček. Ale už puk nestihl.
55:38'
Sražená střela Jestřábů. Vhazování u Málka.
55:17'
Dvě minuty dostává Vlach (VSE).
55:12'
střela od modré skončila v náruči povyjetého Bláhy.
54:55'
Hra je teď hodně rychlá. Ale ani nejednomu týmu se nedaří dostat do větší šance.
54:35'
Mrázek prudkou střelou orazítkoval plexi.
53:55'
Střela z úhlu skončila v moci Málka.
53:45'
Hryciow málem dokázal dorazit střelu ze druhého křídla. Jeden z prostějovských ale puk na poslední chvíli srazil pryč.
53:11'
Ofsajd hostí.
53:03'
52:54'
Střela Hrdinky od modré končí v lapačce Málka.
51:50'
Další vyhození.
51:23'
Střela z kruhu neprošla za Málka. Vsetín vyhazuje.
51:18'
Žalčík se chystal na golfák. Ale rozhodčí přerušil hru.
51:16'
Drtil nabil Mrázkovi, ten hned střílel. Puk zůstal ve hře a nyní pálil sám Drtil. Jeho bomba skončila v moci brankáře.
50:57'
Dvě minuty pro Pechance (VSE).
50:24'
Hořanský střílel pod břevno, zde si ale počíhal na jeho střelu s lapačkou Bláha. Ten předvedl famózní zákrok lapačkou. Škoda, že to neviděli diváci...
49:40'
Na puku nyní hosté, kteří se přesunují do pásma.
49:03'
Rozhodčí teď neuznali Prostějovu gól! Staněk nahodil od modré, od mantinelu odražený puk sebral Žálčík, který rychle objel bránu a zakončil.
48:21'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Domácí přeci jen srovnávají. Dvě vteřiny před koncem přesilovky střílel od modré golfákem TOMÁŠ DRTIL. Jeho rána zapadla až za záda doteď stoprocentního Málka.
Asistence: Petr Mrázek.
48:00'
Jestřábi se teď na chvíli v pásmu udrželi a zatlačili. Málek si tak připsal zákrok, bohužel pro Jestřáby úspěšný.
47:31'
Střela Hrdinky sražená bokem. Následně Vsetín vyhazuje.
46:45'
Vsetín zase vyhazuje.
46:28'
Hosté vyhazují.
46:23'
Machač (VSE) dostává dvě minuty, přesilovka pro domácí.
46:18'
Kloz střílel, Machač se snažil najet na dorážku. Bláha ale chytá a zatím je pro tým oporou.
45:47'
Drtil poslal od modré Málkovi puk do betonů.
45:39'
Střela Mrázka z uctivé vzdálenosti. Málek chytá.
44:51'
44:45'
Hosté rozehrávají od své brány.
44:14'
Střela Kloze z úhlu, Bláha si tyčku pohlídal. Pak Prostějov vyhodil.
43:32'
domácí vyhazují.
43:26'
Pechanec se na kruhu vytočil do střely. Bláha s problémy kryje.
42:49'
dvě minuty pro Janduse, který je dnes podruhé na trestné lavici.
42:07'
Šilhavý tečuje před bránou. Ale mířil vedle.
41:58'
Nyní naopak vybojovali pásmo hosté.
41:03'
Jestřábi vybojovali vhazování v útočném pásmu.
40:51'
Kloz se dostal ke sraženému puku. Bláha vyráží u tyče rukou.
40:21'
Hodně nepříjemná teč střely z mezikruží. Bláha zasahuje betonem.
40:07'
Icing domácích.
40:01'
Třetí třetina začne v 18:30.
Druhá třetina branky nepřinesla. Opět byli o něco lepší hosté, kterým navíc pomohla častá vyloučení Prostějova. Vsetín je ale nedokázal využít a tak je stav po dvou třetinách stále 0:1.
40:00'
39:47'
Staněk střílel od modré, padl mu do ní ale bránící hráč.
39:39'
Tečovaná střela Mrázka míří do rohu.
39:05'
Vachutka zachytil puk pro spoluhráče. Před bránu už ho ale domácí nedostali.
38:44'
Nahození Jenáčka čape Bláha. Hra se stěhuje do obranného pásma domácích.
38:01'
Série vhazování v útočném pásmu domácích pokračuje.
37:56'
Málek střelu od modré chytá do náruče. Vhazování po jeho pravici.
37:37'
Březina střílel z úhlu. Bláha si jeho pokus pohlídal.
36:28'
Gajarský se dostal k pěkné střele z osy. Z pokleku posílal ostrou ránu na branku, Bláha připraven.
36:16'
Vsetín se dostává do tlaku.
35:38'
Další rána Piegla od modré. Málek tentokrát musel podržet puk.
35:22'
Kaut poslal puk Pieglovi na modrou, střílí, Málek vyráží.
34:39'
A z protiútoku zahrozili Jandus s Novákem. Jejich důraz donutil Málka k podržení puku.
34:34'
Domácí vyhazují.
33:50'
Smetana z osy střílel po nahrávce z rohu. Rána mu nesedla, Bláha vyráží.
33:33'
Hosté si na modré vyměnili puk a na konci akce byla střela Kloze. Bláha sevřel betony včas.
33:15'
Další vyloučení, nějak se s nimi roztrhl pytel. Staněk (PRO) dostává dvě minuty
33:06'
Střelu od modré Bláha vyráží do rohu.
32:26'
Březina skryl střelu za hradbu těl. Bláha ale vyráží.
31:54'
31:51'
Nahození od modré nepropadlo před Málka.
31:43'
Střela Matyáše od modré. Vachutka a Hrníčko se snažili dorážet, nebylo však co. Puk zůstal ve výstroji Málka.
31:12'
Machač znovu vyhazuje.
30:53'
Jestřábi potřetí přichází o pásmo.
30:34'
Mrázek šel tečovat před bránu nahození, neuspěl však. Puk se dostal do rohu a pak z pásma ven.
29:52'
Vlach (VSE) dostává dvě minuty za hákování.
29:40'
Velká šance hostí! Byl to nejspíš Roman Vlach, kdo poslal puk do brankoviště Prostějova. Dost se tam povaloval Puk), nakonec ho ale domácí poslali do bezpečí.
29:39'
29:14'
Nepřesnost sráží Vsetín. Je tu další vyhození.
27:09'
Od modré si na golfák najel Smetana. Trefil ale jen beton brankáře.
26:37'
Po střele Bartka domácí vyhazují.
26:04'
Po střele od modré se strhlo před Bláhou peklo. Březina chtěl dorážet, trefil jen náruč brankáře.
25:42'
Prostějovu se nedaří vyhodit puk.
25:17'
Prostějov poprvé v nevýhodě. Vyloučen Jandus (PRO).
25:08'
Matyáš zkusil střelu od modré. Proti ní však byla lapačka Málka.
24:32'
Nyní ale domácí už o pásmo přichází.
24:07'
Byla z toho nrpřesná střela od modré. Štach ale vyhodit nedokázal.
23:56'
Prostějov nastěhovaný v pásmu.
23:17'
Další přesilovka pro Prostějov. Vyloučit se nechal Pechanec (VSE).
23:07'
Střelu zpoza obránce vyslal Motloch. Málek připraven, lape.
22:31'
Teď musel zasahovat i Bláha.
21:20'
Střela od Janduse z vytočení míří mimo.
21:01'
Žálčík se vytočil na osu do střely. Ale brankář byl dobře připraven.
20:25'
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:43.
Úvodní třetina je minulostí. Prostějov se v ní moc nepředvedl, mnohem rychlejší a ofenzivnější hru předváděli hosté. A ti se také nakonec prosadili. Necelou minutu před koncem pěknou nabídku Kucharczyka vyřešil přesnou střelou Jan Bartko. Jestřábi tak nejenže musí přepnout na vyšší rychlost ale také stahovat jednobrankové manko.
20:00'
19:10'
Hosté po zásluze neproduktivitu Jestřábů v přesilovce trestají. Kucharczyk si najel k levé tyči brány, míchal zde s pukem a počkal si na najetí JANA BARTKA, který k tyči prostřelil Bláhu.
Asistence: Radim Kucharczyk, David Březina.
18:41'
Prostějov zažil mizernou přesilovku. Nevytvořil v ní vůbec nic.
18:36'
18:09'
Prostějov rozehrává ze svého pásma.
17:35'
Jestřábům se nedaří usadit v útočném pásmu.
16:55'
Prostějov ztrácí pásmo, navíc Šilhavý se málem dostal do brejku.
16:32'
Kucharczyk (VSE) dostává dvě minuty.
16:32'
Rozhodčí přerušují hru. Bude se vylučovat?
16:17'
Ztráta puku Jestřábů ve středním pásmu.
15:58'
Protečovaný puk do pásma. Jestřábi se k němu ale už nedostali.
15:10'
Hosté kompletní.
14:53'
Pěkná kombinace s nahrávkami napříč pásmem končí na betonech Málka. Následně hosté vyhazují.
14:15'
Drtil nabídl na kruh Mrázkovi pěknou nahrávku. Prostějovská čtrnáctka střílela, Málek si ale puk pohlídal.
13:42'
Vsetín vysoko napadá a ztěžuje domácím rozehrávku.
13:27'
Při pokusu o návrat se dostal do ofsajdu.
13:21'
Prostějov přichází o pásmo.
12:58'
Vlach (VSE) odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
12:00'
Střela od modré v podání Vsetína. jeden hráč hostí přejel před Bláhou a snažil se tečovat. Bláha ale byl připraven a viděl dobře, zasáhl tak bezchybně.
11:27'
Nepřesná nahrávka zpoza brány stála Vsetín pásmo.
11:06'
Šilhavý vyslal další nepříjemnou přízemní ránu. Bláha pokryl, i před nepříjemným Gajarským. Ten podle Drtila šel do domácího golmana příliš důrazně a tak si to s ním šel vyříkat.
10:21'
Babka střílel od modré. Puk byl nepříjemně tečovaný, nakonec ale končí v rohu.
09:55'
Zeman střílí z osy, následně střela od modré.
09:40'
Vsetín stále v pásmu.
09:20'
Zeman přízemní střelu na vzdálenější tyč prověřil Bláhu.
08:58'
Staněk poslal puk do útočného pásma. Zde jej ale jeho kolega ztrácí.
08:29'
Štach se dral do šance. Ale zkrátila ji píšťalka rozhodčího, ofsajd.
07:51'
Dlouhá kombinace Prostějova. Vachutka si ještě netroufl na střelu, ale následně už pálil Drtil. Málek si poradil.
06:53'
Hořanský přejel modrou čáru. Nic nevymýšlel a střílel pod břevno. Bláhy jeho ránu vytáhl okrajem vyrážečky. pěkný zákrok.
06:20'
Icing domácích. Hra se vrací zpět k Bláhovi.
05:40'
Žalčík mohl jít do úniku. Nepovedená nahrávka ale úmysl pokazila.
05:17'
Střela od modré míjí pravou tyč prostějovské brány.
04:57'
Nahrávka před bránu od Nováka nenašla adresáta. Hosté obrací hru.
04:29'
Od té doby se Vsetín snažil obranu domácích motat. Nyní už ale získávají puk zpět Jestřábi.
03:55'
Kloz se vymotal do zakončení z osy hřiště. Bláha zasahuje rukou. Následně vyhazuje puk, ale zpět na hokejku Kloze.
03:42'
Domácí zkusili kombinaci, ale za bránou přišli o puk.
03:22'
Vsetín šel do protiútoku, střela z toho nebyla. Na druhé straně po dalším obratu hry byl Vachutka přistižený v ofsajdu.
02:45'
Bartoš se při samostatné akci dostal až do zakončení. Málek zasahuje betony.
02:21'
Icing Vsetína.
02:13'
Smetana uklidňuje hru rozehrávkou.
01:35'
Krátký tlak hostí. Končí nepřesnou nahrávkou Vsetína, která hosty vyhnala z pásma.
01:17'
Hryciow se vydal na kličkovanou, ale nevyzrál na Piegla.
00:56'
Kucharczyk jen protečoval do pásma. Už ale hrají domácí.
00:15'
Vsetín rozjíždí první akci. Ale za modrou se nedostal.
00:01'

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Pěnčík, Matyáš, Piegl, Drtil, Rudl, Staněk, Hrdinka – Vachutka (A), Bartoš, Mrázek – Hrníčko (C), T. Kaut, Motloch – T. Jandus, M. Novák (A), Žálčík – Podlaha, Janeček.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Smetana, Jenáček, Bartko, Hryciow, Jenáček, Kudělka (C), Štach (A) – Gorčík, Pechanec, Březina – Kucharczyk (A), J. Kloz, Machač – A. Zeman, R. Vlach, Babka – Gajarský, Šilhavý, Hořanský..
Mírným favoritem dnešního zápasu je HC Vsetín. Ten je sice pátý, ale na svém kontě má jen o tři body více oproti Prostějovu. Vsetín patří k nejlepším týmům soutěže a k jednomu z adeptů na souboje o extraligu. V posledních zápasech se ale Vsetínu moc nedaří. Z pěti přihrál hned tři, dva z nich ale až v prodloužení. Nejvíce nepochybně bolí porážka od Jihlavy (1:7).

Zdaleka nejproduktivnějším hráčem Vsetína je Sebastian Gorčík (7+10), kterého následují třináctibodový Antonín Pechanec a dvanáctibodový David Březina. Sebastian Gorčík je zároveň nejlepším střelcem i asistentem týmu. Mezi obránci vyniká bodově Jan Bartko (2+9), v bodování +/- je na tom nejlépe opět Sebastian Gorčík: je vidět, že se tato posila z Karlových Varů klubu hodně vyplácí. Mezi třemi tyčemi dostávají zhruba stejně prostoru David Gába a Jakub Málek, paradoxně nejlepší čísla má ale Jan Strmeň (úspěšnost zákroků 92.3%).
Krátce k soupeřům. LHK Jestřábi Prostějov jsou aktuálně desátí se ziskem 22 bodů. Nyní se ale Prostějov může pochlubit velmi solidní formou. Poslední své tři zápasy vyhrál a a v posledních pěti bodoval. Prostějované po pauze například porazili Slavii a pořádně potrápili Kladno, kterému sebrali bod. Jestřábi aktuálně zažívají největší sérii úspěchů v probíhající sezóně.

Produktivitu Prostějova vede aktuálně Petr Mrázek (8+10), kterého s patnácti body následuje David Bartoš a se čtrnácti Lukáš Žálčík. Nejúspěšnějším střelcem je Petr Mrázek, nejlepším asistentem David Bartoš (11 asistencí). Nejčastěji z obránců boduje Tomáš Drtil (2+8), nejlepší +/- statistiku má Petr Chlán. Z brankářů dostává zdaleka nejvíce prostoru Ondřej Bláha (13 zápasů, úspěšnost zákroků 89,2%).
Dobrý den, vítám vás u on-line přenosu z hokejového Prostějova! Za chvíli se zde střetnou týmy domácích Jestřábů a Vsetína.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.