1. česká hokejová liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Prostějov - 9. prosince 2020   17:00

Slavia
Slavia
01:30' J. Doležal (Kuťák, Gaspar) • 22:57' Kafka (Vampola)
2:3
(1:0, 1:2, 0:1)
Prostějov
Prostějov
28:28' Bartoš  (Vachutka, Mrázek) • 35:06' Mrázek  (Bartoš, Janeček) • 51:49' Piegl  (Staněk, M. Novák)
Slavia
Čáp, Grech – Hnát, Komárek
Prostějov

Třetí dvacetiminutovka a nakonec i celý zápas dopadl lépe pro hostující Prostějov. Přestože Jestřábi ve druhé části prohrávali o dvě branky, dokázali ještě do konce prostředního dějství srovnat. Před poslední dvacetiminutovkou tak bylo jasné, že každá branka už může být pro osud utkání klíčová a to se i potvrdilo. Osm minut před koncem totiž napálil puk pod horní tyčku René Piegl a poslal Jestřábi do vedení. To už si hosté i přes drobné zmatky v poslední minutě nenechali ujít a z Prahy si tak odvezou všechny tři body!
59:56'
Po zmatcích se ještě kotouč odrazil k Novákovi, jehož ránu zastavil Bláha a následně puk udržel pod svoji lapačkou.
59:29'
Bednářovi puk přeskočil hokejku, slávisté tak musí do středního pásma.
59:19'
Slávisté už se po závaru na brankovišti radovali z vyrovnání, jenže rozhodčí gól neuznává! Podle všeho byl puk za brankovou čáru dopraven kopnutím!
58:39'
Málek zůstává na střídačce, Slavia to zkouší v šesti!
58:39'
Pražané si berou oddechový čas.
58:03'
Z levé strany pálil Hrníčko, dorážka Motlocha byla sražena do rohu.
57:22'
Slavii se stále nedaří usadit v útočném pásmu, hosté se brání bez větších potíží.
55:49'
Pražané se snaží rychle otáčet hru, aby se co nejrychleji dostali do útočného pásma. Tentokrát jim to ale nevyšlo, puk totiž doklouzal až na zakázané uvolnění.
55:22'
Bednář se proháčkoval až do dobré střelecké pozice, ranou po ledě ale Bláhu překonat nedokázal.
54:57'
Z úhlu zkusil štěstí Bartoš, Málek si tentokrát se střelou pod horní tyčku poradil.
54:41'
Znovu to zkoušel Kuťák a následně se ještě snažil dorážet Doležal, jenže proti Bláhovi neuspěl.
53:59'
Kuťák se obtočil kolem branky, jenže kotouč poslal skrz brankoviště těsně vedle.
52:57'
Slavia se snaží o rychlou odpověď, jenže přes pozornou obranu hostů se zatím do žádné šance nedostala.
51:49'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Prostějov se prosazuje potřetí v zápase a osm minut před koncem se dostává do vedení! Staněk si vzal puk v rohu kluziště a nahrál ho najetému RENÉ PIEGLOVI, který nic nevymýšlel a opřel se do puku z voleje! Jeho rána byla natolik přesná a razantní, že prolétla nad Málkovým ramenem až do sítě! Asistence: Robin Staněk a Matěj Novák.
51:38'
Staněk se vrátil na ledovou plochu.
50:47'
Prostějovu se podařilo vyhodit přes celé hřiště.
50:10'
Kafka našel křižným pasem Vampolu, jehož ránu zastavil pohotový Bláha.
49:38'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Robin Staněk – 2 min., držení).
48:41'
Hrníčko se tlačil kolem obránce před branku, jenže Málek včas svojí hokejkou soupeři vypíchl puk.
46:49'
Dvakrát zůstal sám před brankou Mrázek, v obou případech ale na Málka nevyzrál! Nejdříve mířil těsně vedle, následně svému brankáři pomohli slávističtí obránci, kteří volný puk na brankovišti za jeho zády dokázali dostat včas do bezpečí!
46:27'
Barákova rána z pravé strany nebyla přesná, Bláha se po puku jen ohlížel.
44:47'
Po nečekaném odrazu těsně před Málkem raději Hejda odpálil kotouč na zakázané uvolnění.
44:23'
Barák se protáhl až před branku soupeře, bekhendem ale mířil o kousek mimo.
43:59'
Na pravé straně měl hodně prostoru Kružík, jehož prudkou střelu dokázal Bláha zastavit. S dorážkou ještě přispěchal Novák, jenže byl už příliš blízko brankáři, a tak trefil jen hostujícího gólmana.
42:48'
Vlček dostal přihrávku před zcela odkrytou klec, jenže byl bráněný protihráč, a tak dokázal puk namířit jen do tyčky!
42:18'
Z levé strany to zkusil Vachutka, se střelou doprostřed branky ale neměl Málek problém.
41:19'
Bekhendem to zkusil Kružík, připraveného Bláhu ale nepřekvapil.
40:22'
Vampola poslal puk na modrou čáru Hejdovi, jehož střelu v poklidu schoval Bláha do lapačky.
40:01'
Po čtyřiceti minutách je stav nerozhodných, třetí část tak nabídne zajímavou podívanou v boji o vítězství. Přestože slávisté vedli už o dvě branky, když se v oslabení trefil po Vampolově přihrávce Petr Kafka, nakonec o slušný náskok přišli. Nejdříve snížil z pohotové dorážky mezi betony David Bartoš, na kterého o sedm minut později navázal střelou za bezmocně se přesouvajícího se Málka Petr Mrázek. Třetí dějství začne přibližně v 18:47.
40:00'
39:15'
V posledních minutách druhé části hrají oba týmy na jistotu, nikdo se tak moc nedostává do střeleckých příležitostí.
37:51'
Málek si mezi clonícími hráči našel rychlý pokus Piegla a schoval kotouč do své výstroje.
36:37'
Hrníčko to zkusil z rychlosti z levé strany, Málek musel vytáhnout pohotový zákrok ramenem.
35:49'
Málek měl hned další práci, tentokrát si se střelou ze strany poradil.
35:06'
Necelých pět minut před koncem druhé části hosté srovnávají! Bartoš byl s pukem na levé straně a v ideální moment nahrál přes brankoviště volnému PETRU MRÁZKOVI, který nedal rychlým zakončením Málkovi šanci! Asistence: David Bartoš a Michal Janeček.
34:01'
Z voleje pálil Matěj Novák, mířil ale příliš vysoko.
33:27'
Prostějovští se sami připravili o možnost jít do přečíslení, když se při přechodu útočné modré čáry dva hráči nedohodli a byl jim odpískán ofsajd.
33:21'
Tentokrát to ihned po buly zkusil Krejčí, jenže se stejným výsledkem jako jeho spoluhráč.
33:16'
Kružík si počkal na přihrávku na vrcholu pravého kruhu, svoji okamžitou střelou ale mířil jen do připraveného Bláhy.
32:13'
Střelu Gaspara se snažil tečovat Šteiner, jenže letící puk vůbec nezasáhl. Prostějovský gólman měl tak lehkou práci.
31:52'
Všetečka dostal puk mezi kruhy, a přestože v souboji ztratil stabilitu, zvládl ještě vystřelit. Bláha si ale s jeho pokusem poradil.
30:27'
Novákova střela sice Bláhovi vypadla z výstroje, včas ale volný puk přikryl pod svoji lapačku.
29:25'
Z otočky to zkoušel Hrníčko, Málek puk našel u svého levého betonu.
28:28'
Hosté snižují po rychlém protiútoku! Vachutka si navedl puk na střed a prověřil Málka, který ale puk jen vyrazil před sebe, kde se jako první zjevil DAVID BARTOŠ a pohotovou dorážkou mířil přesně mezi betony slávistického brankáře! Asistence: Daniel Vachutka a Petr Mrázek.
27:00'
Slávisté hrají v plném počtu.
26:52'
U levé tyčky se zjevil volný Hrníčko, který se po vlastní střele snažil ještě o rychlou dorážku, Málek si ale s oběma situacemi poradil bez problémů!
26:41'
Rudl zkusil překvapit Málka nenápadnou střelou od modré čáry, gólman Pražanů si poradil.
25:53'
Slávisté měli další velkou příležitost ve vlastním oslabení a znovu to byl Kafka! Ten dostal přihrávku od Vampoly, ale tentokrát se Bláha vracející se do branky po rozehrávce stihl natáhnout a udržet puk ve své výstroji!
25:00'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tadeáš Hejda – 2 min., vysoká hůl).
24:14'
Vlček je zpátky na ledě.
23:47'
Matyášův pokus od modré čáry prolétl jen těsně vedle Málkovy klece.
22:57'
Slavia právě vstřelila branku!
Vampola v oslabení vybojoval puk a včas ho předložil bekhendem zcela volnému PETRU KAFKOVI, který si počkal a jen zasunul kotouč za přesouvajícího se Bláhu! Asistence: Petr Vampola.
22:43'
Barák okamžitě po zisku puku vyhazuje o mantinel.
22:26'
22:14'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Filip Vlček – 2 min., vysoká hůl).
21:22'
Veberovu střelu vyrazil Bláha vyrážečkou, následně hosté vyhazují.
20:46'
Slávisté se sami vyhnali z útočného pásma, následně navíc poslali puk až na zakázané uvolnění.
20:26'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jakub Matyáš – 2 min., hákování).
20:01'
První třetina se o trochu lépe vydařila domácím, kteří se poměrně rychle dostali do vedení, když se trefil z mezikruží do odkryté klece Jiří Doležal. Zbytek první dvacetiminutovky už ovšem další velké příležitosti nepřinesl. Hrálo se hodně u mantinelu v soubojích a ani brankáři nemuseli řešit větší množství těžkých situací. Druhá perioda začne přibližně v 17:49.
20:00'
19:27'
Staňkovu střelu od modré čáry zastavil bruslí Bednář, Málek zasahovat nemusel.
18:13'
Kafka nezachytil těžkou přihrávku letící poměrně vysoko, a tak se píská zakázané uvolnění.
17:34'
17:13'
Bednář zpoza branku našel Doležala, jehož střelu z první vytáhl Bláha levým betonem.
16:46'
A znovu se podařilo hostům velmi rychle vyhodit.
16:25'
Slavii se zatím moc nedaří usadit v útočném pásmu, Bláha je zatím bez práce.
15:34'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Michal Janeček – 2 min., hákování).
14:21'
13:48'
Znovu to od modré čáry zkoušel Drtil, tentokrát si slávistický brankář připsal pohotový zákrok vyrážečkou.
13:30'
Střelu Drtila Málek dobře viděl, a tak včas zasáhl.
12:58'
Mrázkovi střela z první vůbec nesedla, puk ani nedolétl k Málkovi.
12:21'
Slávisté jsou potrestání za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odpyká Jaroslav Bednář (SLA).
11:49'
V posledních minutách se ani jeden z týmů nedokáže udržet delší čas na kotouči, hraje se tak bez šancí.
10:42'
10:07'
Kaut to zkoušel z mezikruží z voleje, jenže střela mu vůbec nesedla a ještě byla zablokovaná domácí obranou.
09:20'
Prostějovu se zatím nedaří usadit v útočném pásmu, slávisté se brání bez větších problémů.
08:42'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Filip Kuťák – 2 min., hákování).
08:30'
07:42'
Slávisté se neustále snažili přihrávat křížem přes osu hřiště, což jim ale soupeř vystihl a vyhodil kotouč až za Málkovu branku.
06:51'
Střelu Vampoly od modré čáry spacifikoval Bláha až na druhý pokus.
06:30'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Matěj Novák – 2 min., držení).
06:02'
Prudká přihrávka zpoza vlastní klece domácích skončila až na zakázaném uvolnění.
04:32'
Trochu krkolomná kombinace se dostala až ke Kafkovi, který zakončoval z levé strany bekhendem! Bláha na poslední chvíli dokázal secvaknout betony, aby puk zvládl zastavit před brankovou čárou!
04:19'
Vampola přišel v obranném pásmu poměrně hladce o kotouč, čehož chtěl využít Novák, jeho střelu si ale Málek nadvakrát pohlídal.
03:07'
Tomica si najížděl za obranu na dlouhou přihrávku, ta byla ale sražena mimo dosah slávistického veterána.
02:32'
Bláha musel volný puk přikrýt pod lapačku před napadajícím Slavíčkem. Pražané mají vhazování v útočném pásmu.
01:30'
Slávisté se poměrně hladce dostali do útočného pásma po levé straně. Ke střele se odhodlal Kuťák, jehož ránu vyrazil Bláha mezi kruhy na hůl JIŘÍHO DOLEŽALA, který okamžitě mířil do odkryté klece! Asistence: Filip Kuťák a Michael Gaspar.
01:04'
Barák dostal přihrávku od Bednáře, jenže rychlou střelou mířil jen do clonícího protihráče.
00:35'
Jako první musel zasahovat Málek, proti střele Bartoše předvedl pohotový zákrok lapačkou.
00:01'

HC Slavia Praha: Málek (Michajlov) – Hejda, J. Novák (C), D. Krejčí, Barák, Gaspar, Veber, T. Duda – Kafka, Vampola, Všetečka – Tomica, Jaroslav Bednář, Šteiner – J. Doležal (A), Kuťák, Kružík – M. Ondráček, Slavíček, Vlček.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (Wolf) – Matyáš, Pěnčík, Drtil, Piegl, Staněk, Rudl, Vosátko – Mrázek (A), Bartoš, Vachutka – Motloch (C), T. Kaut, Hrníčko (A) – Žálčík, M. Novák, T. Jandus – Podlaha, Janeček.

Rozhodčí: Čáp, Grech – Hnát, Komárek.

HC Slavia Praha

Slávisté si po restartu poradili s Jihlavou a jednoznačně i s Třebíčí, naposledy se ale z ledu Frýdku-Místku vrátili s prázdnou. V nadcházejícím utkání tak mají co napravovat. Pražané jsou v tabulce sice až na 8. místě, jenže mají také méně zápasů než ostatní celky. Po restartu soutěže se bodově daří zejména Filipu Kuťákovi, který v posledních třech zápasech posbíral šest bodů za tři góly a stejný počet asistencí. Celkově má jedenáct bodů a o bod před Vampolou a Šmerhou vede i klubové bodování.

LHK Jestřábi Prostějov

Jestřábi zažívají povedený návrat po restartu. Ze tří zápasů dokázali vybojovat šest bodů, když porazili Litoměřice a po prodloužení i Frýdek Místek. Kromě toho ale Prostějov držel krok i s Kladnem, kterému po boji podlehli až po prodloužení. Díky tomu je tak na 9. příčce pouhé dva body za svým dnešním soupeřem. Nejvíce se Prostějovští spoléhají na bodové příspěvky Petra Mrázka, který se se šestnácti body dělí o druhou pozici v kanadském bodování. Jen o dva body méně posbíral Lukáš Žálčík, který tak navazuje na předešlé dvě sezony, kdy pokaždé zvládl nasázet přes třicet branek. V dobrém světle se jeví i jednadvacetiletý Petr Chlán, který si drží průměr bodu na zápas.

Vítejte u sledování textového on-line přenosu z 16. kola Chance Ligy mezi týmy HC Slavia Praha a LHK Jestřábi Prostějov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.