1. česká hokejová liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Šumperk : Frýdek-M. - 3. října 2020   17:00

Šumperk
Šumperk
03:46' Bernovský (Baláž) • 09:48' Baláž (Bernovský, Krejčiřík) • 14:34' Krč (Kučera, Spratek) • 38:34' Baláž (Gewiese, Jaroš) • 41:38' Jaroš (Gewiese)
5:0
(3:0, 1:0, 1:0)
Frýdek-M.
Frýdek-M.
Šumperk
Peksa (Altrichter) – Gewiese (C), Dosek, Kabelka, Nepokoj, Věntus, Weintritt – Jaroš (A), Milfait (A), P. Kratochvíl – Bernovský, Baláž, Krejčiřík – Uhlík, Tadeáš Král, Hroch – Kučera, Spratek, Horký – Krč.
Barek, Šudoma – Bohuňek, Zedník
Škoda aréna, Šumperk
Frýdek-M.
Malík (15. Suchánek) – Haman, Husák, Zahradníček, Hrachovský, J. Michálek, J. Adámek – Kofroň, Mikulík (C), Šedivý – Peterek, R. Veselý, Martynek (A) – Klimša (A), Raška, Tomi – Przybyla, Stuchlík, Kaukič – Matiaško.

To je z mé strany vše. Loučím se s vámi a děkuji za pozornost.
Dnešní zápas ovládli Šumperští po všech stránkách a zaslouženě získávají první vítězství v sezónně. Draci nadělili Rysům pět gólů zásluhou Jana Bernovského, Jozefa Baláže, Tomáše Krče a Tadeáše Jaroše. Diváci mohli vidět povedené utkání ze strany domácích.
59:56'
Možná poslední střelu zápasu má Marek Peksa ve své lapačce a Šumperk dnes zvítězí.
59:21'
59:21'
59:12'
Suchánek zastavil útočný výpad domácích a vhazovat se bude po jeho levici.
58:40'
Kofroň zkusil pozornost Peksy střelou na betony.
57:54'
Patrik Husák kroužil v útočném pásmu při hře čtyři na čtyři. Nic nebezpečného nevymyslel.
57:21'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Tadeáš Jaroš – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Lukáš Kaukič – 2 min., hrubost).
56:56'
Peksa lapačkou zlikvidoval střelu Kaukiče.
56:39'
Poslední minuty se hrají v obrovském tempu.
55:58'
Nejprve Baláž hledal volného Kučeru při přečíslení dva na jednoho. Ten ale neuspěl a Marek Peksa musel být ve střehu.
55:38'
Oddechový čas pro hosty.
55:27'
Teď k dalšímu gólu chyběli snad jen centimetry. Puk se octil před brankovou čárou, ale nikdo ho nedokázal zamést do klece.
55:00'
Draci drží rysi pod tlakem a točí je v jejich třetině.
54:00'
Ondřej Šedivý se nedohodl dobře se svými spoluhráči a ztratil puk ve středním pásmu.
53:20'
Suchánek raději podržel puk, aby mohl jeho tým vystřídat.
52:50'
Lukáš Kučera ukázal svou rychlost a nabruslil velkou rychlostí do útočného pásma. Zde, ale ztratil puk a na druhé straně musel Peksa tasit lapačku.
52:30'
Diváci jsou očividně se zápasem spokojení a stadionem teď zní Šumperská hymna.
50:15'
David Kofroň předvedl krásně sólo, jeho pokus ale skončil mimo.
49:56'
Kabelkova střela skončila na mantinelu za Frýdeckou brankou.
49:43'
48:25'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Tadeáš Jaroš – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jakub Michálek – 2+2 min, hrubost).
48:25'
Velká šarvátka před brankou Suchánka. Po nahození puku na gólmana se opět hráči bili.
48:00'
Gewiese ztratil puk na modré a Draci tak musí zakládat zvovu.
47:43'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Milan Mikulík – 2 min., sekání).
47:32'
Mikulíkova střela končí v ochranné síti.
46:40'
Adam Raška zavezl puk do útočného pásma. Nahrál zpátky na modrou čáru, kde ovšem obránci puk přeskočil hůl a Frýdek musí zakládat útok z vlastní třetiny.
45:15'
Tomáš Krč vyjel z trestné lavice a hned dostal puk. Jel sám na Suchánka, ovšem backhandovým blafákem neuspěl.
45:02'
44:15'
Král se zmocnil kotouče a vyhazuje přes všechny čáry.
43:30'
David Kofroň nepřesně rozehrává a vyhání Rysi z útočného pásma vlastní chybou.
43:02'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Tomáš Krč – 2 min., podrážení).
42:54'
Krč minul prázdnou bránu po přečíslení dva na jednoho.
41:38'
Draci právě vstřelili branku!
Jednu vteřinu před vypršením trestu skóruje TADEÁŠ JAROŠ. Petr Gewiese ho našel volného před brankou soupeře a Jaroš jednoduše zvýšil na 4:0. Asistence: Petr Gewiese.
41:00'
Petr Gewiese nejčastější střelec týmu vyslal dělovou ránu od modré čáry. Suchánek byl připraven.
40:23'
Draci začínají třetí třetinu kombinací v útočném pásmu.
40:01'
Oba týmu už jsou na ledě. Za malou chvíli začneme.
Střely na bránu jsou po dvou třetinách 24:20.
Závěrečná část začne přibližně v 18:45.
Draci budou začátkem třetí třetiny dohrávat přesilovou hrou.
Druhá třetina byla pro diváky rozhodně jedna z nejatraktivnějších, které moli od začátku sezóny vidět. Nejprve Jozef Baláž prosadil v přesilové hře. Poté diváci v Šumperku viděli šarvátku mezi Weintrittem a Tomim. Oba dostali trest do konce utkání. V poslední sekundě před sirénou ještě Tadeáš Jaroš nastřelil tyč.
40:00'
39:59'
Tadeáš Jaroš těsně před závěrečným klaksonem nastřelil pravou tyč Suchánkovi brány.
39:38'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Radek Veselý – 2 min., podrážení).
39:06'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Jiří Weintritt – 5 min. + osobní trest do konce utkání, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Vojtěch Tomi – 5 min. + osobní trest do konce utkání, hrubost).
39:06'
Hosté mají nervy na pochodu. Vojtěch Tomi se porval s Jiřím Weintrittem.
38:34'
Šumperk využívá přesilovou hru. Nejprve měl krátkou přesilovku 5 na 3, kterou nevyužil. Poté Petr Gewiese nahodil na branku a JOZEF BALÁŽ ztečoval puk za Suchánkova záda. Asistence: Petr Gewiese, Tadeáš Jaroš
38:05'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Adam Raška – 2 min., sekání).
37:37'
37:20'
Ve hře čtyři na čtyři jsou zatím aktivnější Draci. Petr Gewiese prověřil Suchánkovu pozornost od modré čáry.
36:17'
Jozef Baláž se dostal do samostatného úniku a Veselý ho musel zastavit nedovoleným způsobem.
36:00'
Rysi si přihrávali přes celé útočné pásmo tam a zpátky. Tuto akci zakončil střelou Mikulík.
35:37'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Jiří Weintritt – 2 min., hákování).
35:27'
Dan Przybyla tvrdě vystřelil. Peksa byl připravený a zatím chytá bezchybně.
34:55'
Vojtěch Tomi, společně se svou lajnou, drží Šumperk v jeho obranné třetině.
34:20'
Rostislav Martynek dostal do šance svého spoluhráče. Ten však přihrávku jen mírně ztečoval do Peksových betonů.
33:20'
Tomáš Krč vyslal jedovatou střelu zápěstím. Suchánek byl ve střehu.
32:36'
Milan Mikulík zachytil šumperskou rozehrávku a puk mají na svých holích hosté.
32:20'
Po naskočení obou potrestaných hráčů na led se píská zakázané uvolnění.
32:05'
31:53'
33:40'
Hraje se spíše v obranné třetině Draků.
30:45'
Šumperk měl obrovskou šanci. Jeden z útočníků minul poloprázdnou bránu.
30:30'
Tu stejnou chybu udělal Jan Bernosvký a hraje se čtyři na čtyři.
30:05'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Jan Bernovský – 2 min., podrážení).
29:53'
Filip Haman se provinil podrážením a posílá svůj tým do čtyř.
29:16'
Petr Kratochvíl ujel Frýdecké obraně a jel sám na Suchánka. Frýdecký gólman si zkušeně poradil a nedal Kratochvílovi nejmenší šanci.
28:40'
Milan Mikulík se snažil zavést kotouč do útočné třetiny, ale marně. Rysi zastavuje offsajd.
28:12'
Hroch s Králem a Uhlíkem předvedli slušný útočný výpad ovšem nazakončili ho střelou.
27:14'
Peska teď musel vytasit svou lapačku proti střele Lukáše Kaukiče. Frýdek drží Draky v jejich obranném pásmu.
26:33'
Bernovský našel Jaroše, ten se bohužel nechal v rozhodující chvíli odzbrojit. Šumperk navazuje na povedenou první třetinu.
25:50'
Gewiesovu střelu od modré tečoval Petr Kratochvíl. Suchánek byl připravený a pokryl všechna volná místa v brance.
25:01'
Šumperský přesilovkový útok nedokázal hosty překvapit a hra pokračuje ve vyrovnaném počtu hráčů.
24:53'
24:30'
Drakům se nedaří a zakázaným uvolněním pomáhají Rysům.
23:17'
Gewiese se dostal ke střele tu mu ale jeden hráč Frýdku zblokoval a Šumperk musí založit nový útok od vlastní brány.
22:53'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Ondrej Šedivý – 2 min., podrážení).
22:46'
Hrachovský tvrdou bombou rozezněl mantinel za Peksovými zády.
22:00'
Lukáš Kučera hledal volného Baláže. Bohužel pro domácí fanoušky nepřesně.
21:30'
Šumperk zakládá útok. Obrana Rysů ho dokázala zastavit a vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:10'
Jozef Baláž začal třetinu útočným výpadem.
20:01'
Hokejisté už vyjeli z šaten na led. Během minuty se začne hrát.
Druhá třetina začne přibližně v 17:50.
Po třetím gólu došlo ke střídání brankářů. Za Frýdek-Místek chytá Suchánek.
První třetinu jasně ovládli domácí hokejisté. O první gól se postaral Jan Bernovský, který tak poslal Draky do vedení. Druhý gól přidal po dorážce Jozef Baláž. A na tři nula zvýšil Tomáš Krč. Druhou třetinu začnou hosté s velkým gólovým mankem. Podaří se jim Šumperský náskok snížit?
20:00'
19:34'
Znovu Adam Raška u kotouče. Tentokrát jeho přihrávka byla ztečována mimo hrací plochu.
18:55'
Adam Raška zkusil štěstí, ale přes Šumperskou obranu se nedostal. Poté zaútočili Draci a píská se zakázané uvolnění.
18:00'
Hroch ujel s Bernovským do přečíslení dva na jednoho. Druhý jmenovaný ale nedokázal zužitkovat přihrávku.
17:43'
17:13'
Stanislav Dosek se zmocnil kotouče a vyhazuje přes všechny čáry.
16:23'
Kofroň ztečoval střelu ze vzduchu, ovšem mimo bránu. Poté se Draci osvobodili.
15:43'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Jan Bernovský – 2 min., příliš mnoho hráčů).
14:34'
Střídání v týmu HC Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Nick Malík, přichází Tomáš Suchánek.
14:34'
Šumperk teď nedává hostům šanci. Prosazuje se z protiútoku. TOMÁŠ KRČ využil přihrávku od Lukáše Kučery a zvýšil tak na 3:0. Asistence: Lukáš Kučera, Daniel Spratek
13:51'
13:10'
Jan Bernovský nahrával před bránu, tam ale jeho přihrávku nikdo nenašel.
12:30'
Radek Veselý zahrozil ve vlastním oslabení, avšak domácí obránce se stihl vrátit.
11:31'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Kofroň – 2 min.).
11:30'
Hrachovský teď minul s dobré pozice Peksovu klec. Frýdek držel asi půl minuty Draky v jejich pásmu.
10:47'
Draci jsou teď jako polití živou vodou. Tlačí Rysi a ti si zatím neví rady.
09:48'
Draci navyšují skóre na dvoubrankový rozdíl. Dominik Věntus nahodil puk od modré čáry a JOZEF BALÁŽ doklepl puk za bezmocného Malíka. Asistence: Jan Bernovský, Vojtěch Krejčiřík
08:58'
David Kofroň prověřil Peksu z velké blízky. Šumperský gólman však stihl včas zacvaknout své betony.
08:20'
Petr Gewiese zachytil rozehrávku hostů a Draci tak můžou založit útok.
06:40'
První útočná formace Draků dělá Rysům velké problémy. Jan Milfait se jednoduše dostává do útočné třetiny.
06:19'
Hra je teď velmi vyrovnaná. Hraje se na obě strany. Diváci se mají na co koukat. Oba týmy předvádí velice slušný hokej.
05:53'
Ondřej Šedivý nebezpečně ztečoval střelu jednoho z obránců a nadělal Peksovi velké problémy.
05:00'
Věntus nahodil puk do útočného pásma kde o něj jel bojovat Jiří Uhlík.
04:34'
Rysi se teď snaží o vyrovnání. Vhazuje se v jejich útočné třetině.
03:46'
Draci střílí úvodní branku. Po krásné nahrávce Josefa Baláže se prosazuje JAN BERNOVSKÝ. Asistence. Josef Baláž
02:45'
Gewiese rozehrál na Kučeru a ten zavezl puk do útočné třetiny. Hosté se osvobodili zakázaným uvolněním.
02:00'
Husák od modré netrefil bránu. Hosté teď na chvíli zavřeli Draky v jejich třetině.
01:42'
Tadeáš Král hledal svého spoluhráče ve středním pásmu. Puk ovšem končí až na zakázaném uvolnění.
00:52'
Martin Nepokoj nahodil od modré puk na Malíka, ten měl velké problémy. Naštěstí mu obránci pomohli.
00:23'
Hosté sice vyhráli úvodní buly, ale byl to právě Šumperk, kdo první zahrozil.
00:01'
Hráči míří na led. Během pár příštích okamžiků začneme.

DRACI PARS ŠUMPERK: Peksa (Altrichter) – Gewiese (C), Dosek, Kabelka, Nepokoj, Věntus, Weintritt – Jaroš (A), Milfait (A), P. Kratochvíl – Bernovský, Baláž, Krejčiřík – Uhlík, Tadeáš Král, Hroch – Kučera, Spratek, Krč – Horký.

HC Frýdek-Místek: Malík (Suchánek) – Haman, Husák, Zahradníček, Hrachovský, J. Michálek, J. Adámek – Kofroň, Mikulík (C), Šedivý – Peterek, R. Veselý, Martynek (A) – Klimša (A), Raška, Tomi – Przybyla, Stuchlík, Kaukič – Matiaško.

Rozhodčí: Barek, Šudoma – Bohuňek, Zedník.
HC Frýdek-Místek

Hráči z Frýdku-Místku se momentálně nachází na osmé pozici v tabulce. Tým vedený trenérem Vlastimilem Wojnarem odehrál čtyři zápasy, z toho prohrál pouze ten první na ledě Benátek. S dalšími třemi soupeři si už poradil. Naposledy Frýdek porazil Sokolov na jejich ledě poměrem 1:5. Jestli tým z Moravskoslezského kraje natáhne vítěznou šnůru, si musíme počkat až do soboty.

Do brankoviště se už třikrát postavil mladičký Nick Malík, který si zatím drží výborná čísla. Pochytal 94,6% soupeřových střel a pyšní se statistikou 1,88 obdržených gólů na zápas. Kanadské bodování týmu vede Ondřej Šedivý s osmi body(4+4). Nejlepším nahrávačem je Patrik Husák a nejvíce času na ledě tráví obránce Filip Haman.
DRACI PARS ŠUMPERK

Domácí Šumperk stále čeká na svou první výhru v sezóně. V šesti odehraných duelech mají skóre 8:25 a s jedním bodem okupují předposlední příčku CHANCE ligy. Poslední zápas Draci prohráli jednogólovým rozdílem s Jihlavou. Šumperským jednoznačně vázne zakončení. Najdou Draci svou ztracenou střeleckou chuť už v tuhle sobotu?

Gólmanem číslo jedna je bezpochyby Marek Peksa. Zatím odchytal 5 duelů s úspěšností 89% a 3,95 obdržených gólů na zápas.
Na čele kanadského bodování týmu je stále Petr Gewiese se čtyřmi body. Zároveň je i nejlepším střelcem a nejvytíženějším hráčem mezi Draky. Nejvíce nahrávek posbíral zatím Tadeáš Jaroš.
Dobrý den, vítáme Vás u sledování textového online přenosu z 8. kola Chance ligy.DRACI PARS ŠUMPERK na svém ledě vyzvou HC Frýdek-Místek. Úvodní buly padne v 17:00.