1. česká hokejová liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Šumperk : Jihlava - 28. září 2020   17:00

Šumperk
Šumperk
14:59' Spratek (Jaroš, P. Kratochvíl) • 52:20' Gewiese (Jaroš, Spratek)
2:3
(1:1, 0:1, 1:1)
Jihlava
Jihlava
18:00' T. Černý  (Čachotský, Illéš) • 30:58' M. Zadražil  (Illéš, Čachotský) • 48:20' Eliáš
Šumperk
Dědek, Fiala – Hranoš, Gančarčík
Škoda aréna
Jihlava

Jihlava ve třetí periodě odskočila do vedení 1:3, poté co Filip Eliáš dokázal přebruslit Věntuse a následné bekhendové zakončení skončilo v síti. Šumperk ještě dokázal snížit stav utkání, v přesilové hře se prosadil Petr Gewiese. O vyrovnání se Draci snažili při závěrečné power-play, gól z toho ale nebyl a tak si Jihlava ze Škoda arény odváží tři body. Draci stále čekají na svou první výhru.
59:41'
Jarošovu střelu tečoval před brankou Král, Fučík zasahovat nemusel.
59:15'
Domácí kombinují v útočném pásmu...
58:50'
Peksa odjíždí na střídačku, domácí to zkouší se šesti hráči v poli.
58:30'
Hroch nahodil kotouč na Fučíka, ten ho vyráží za svou branku.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:04'
Do Nepokojové střely se položil Jiránek, ten následně s bolestivou grimasou odjíždí střídat.
56:12'
Jihlava se drží v útočném pásmu, ke střele je ale domácí nepouští.
55:00'
Krejčiřík střelou zpoza obránce prověřil pozornost Fučíka, ten jeho pokus vyráží betony.
53:29'
Útočnou akci Šumperka zastavuje odpískaný ofsajd.
52:20'
Draci právě vstřelili branku!
Šumperk využívá přesilovou hru a snižuje stav utkání na 2:3. Tadeáš Jaroš poslal kotouč mezi kruhy na PETRA GEWIESEHO, který střelou k levé tyči překonává Tomáše Fučíka. Asistence: Tadeáš Jaroš, Daniel Spratek.
52:01'
Bernovský nepřesně přihrál na modrou, Draci musí opustit útočné pásmo.
51:34'
Jihlava vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
51:27'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jakub Černohorský.
51:11'
Pekr obral Gewieseho o kotouč, následně ho přihrál před branku Fronkovi, který ale nedokázal ideálně zakončit.
50:50'
Řezáč dostal pukem do obličeje, rozhodčí přerušuje hru. Na ledové ploše po něm zůstává krev.
49:46'
Po buly se kotouč dostal k Danielu Krenželokovi, který svou střelu namířil na připraveného Peksu.
48:20'
Dukla právě vstřelila branku!
Jihlava odskakuje do dvoubrankového vedení. FILIP ELIÁŠ dokázal ujet Dominiku Věntusovi a bekhendovým pokusem pak překonal Marka Peksu. Bez asistence.
47:05'
Nepřesná přihrávka v podání Stanislava Doska, píská se zakázané uvolnění.
46:32'
Puk vylétl po teči jednoho z hostů mimo ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
45:31'
Jiránek nabil kotouč Fronkovi, jeho tvrdou střelu z mezikruží vyrážel Peksa betony.
44:38'
Proti Čachotského střele tasil Marek Peksa svou lapačku.
44:11'
Nepřesná rozehrávka domácích, píská se zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Peksy.
44:01'
Kabelka zpracovával kotouč vysokou holí, hra se stěhuje před Peksu.
43:05'
Lichancovu střelu z modré tečoval před brankou Mareš, domácí gólman zasahovat nemusel.
42:30'
Šumperk vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.
42:16'
Fronk přihrál puk před branku na Pekra, proti tomu se skvěle vytáhl Marek Peksa, který jeho pokus zneškodnil betony.
42:01'
Mareš poslal kotouč před branku, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a tak se puku zmocnili domácí.
41:21'
Z modré střílel Eliáš, Peksa jeho pokus vyrazil před sebe.
40:59'
Zadražilova střela proletěla brankovištěm.
40:37'
Bilčík na ledě, hosté jsou kompletní.
40:01'
Ve druhé třetině se dokázala prosadit pouze Jihlava, která tak otočila vývoj zápasu na svou stranu. O branku se postaral Matěj Zadražil, který využil nahozeného kotouče před branku. Druhá perioda se pak nesla hlavně v duchu vyloučení. Celkem bylo ve druhé třetině rozdáno šestnáct trestných minut, oba týmy si vyzkoušely i dlouhou dvojnásobnou přesilovku, góly jsme v nich ale neviděli.

Střely na branku po 2. třetinách: 13:21
40:00'
39:48'
Kratochvíl nabil kotouč Kabelkovi, jeho tvrdá střela pak vypadla Fučíkovi z výstroje čímž si zadělal potíže, před brankou se pak o několik dorážek postarali další hráči, úspěšní ale nebyli.
39:05'
Bernovského střela proletěla těsně vedle levé tyče Fučíkovy branky.
38:41'
Hosté vyhráli buly a ihned vyhazují kotouč za Peksovu branku.
38:37'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vlastimil Bilčík – 2 min., nedovolené bránění).
38:18'
Scheuter vyhazuje kotouč do středního pásma, domácí čtvrtá lajna už potřebuje vystřídat.
37:29'
Řezáč poslal kotouč na Horkého, jeho střelecký pokus poté postrádal přesnost.
37:01'
36:48'
Bernovského střela mířila mimo.
36:30'
Gewieseho střela z modré byla zastavena prvním bránícím hráčem.
35:45'
Šumperku zatím přesilovka moc nevychází, nedokáže se trvale usadit v útočné třetině.
35:06'
Krenželok po buly vyhazuje kotouč do středního pásma.
35:01'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Jiránek – 2 min., podrážení).
35:00'
Jaroš s Lichancem jsou na ledě.
34:44'
Mareš zpoza branky nabil kotouč mezi kruhy Pekrovi, proti tomu se v brance skvěle vytáhl Peksa.
34:18'
Kabelka nejdříve dokázal vystihnout rozehrávku hostů, při následném rychlém pokusu o založení akce ale poslal kotouč na hostující střídačku.
33:00'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Peter Lichanec – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Tadeáš Jaroš – 2 min., sekání).
32:44'
Puk se ocitl mimo hrací plochu, vhazovat se bude před Peksou.
30:58'
Jihlava otáčí vývoj zápasu na svou stranu. Hosté se nejdříve dostali do přečíslení a už to vypadalo že ho domácí přečkají bez úhony. Pak ale Jakub Illéš poslal kotouč zpět před branku, kde se o gólovou dorážku postaral MATĚJ ZADRAŽIL. Asistence: Jakub Illéš, Tomáš Čachotský.
30:03'
Gewiese si s kotoučem nabruslil až do útočného pásma, následná střela byla sražena nad branku.
28:33'
Kabelka nahodil kotouč na Fučíka, ten si ho raději ponechal ve své lapačce.
28:00'
Odpískaná přihrávka rukou domácího mužstva, vhazovat se bude ve středním pásmu.
27:46'
27:29'
Bilčík na ledě, hosté hrají ve čtyřech.
27:10'
Kabelkova střela byla zblokována, hosté následně vyhazují kotouč.
27:05'
Šumperk kombinuje v útočném pásmu...
26:38'
Gewieseho střela končí na horní tyči.
26:24'
Gewiese křižnou přihrávkou poslal kotouč na Bernovského, ten ale nedokázal kotouč v dobré pozici ideálně trefit.
26:12'
Gewiese střílel z mezikruží, jeho pokus byl ale sražen mimo tři tyče.
25:46'
Také Šumperk si zahraje dlouhou přesilovku pět na tři. Michal Poletín dostává dvě minuty za pozdní dohrání.
25:28'
Nyní si zahrají přesilovou hru domácí. Vlastimil Bilčík si jede odsedět dvě minuty za podrážení.
24:39'
Dosek a Kabelka jsou na ledě, Draci zvládli dlouhé dvojité oslabení.
24:20'
Šumperk vyhazuje kotouč do středního pásma.
23:53'
Pekr dostal nabito na modrou, jeho tvrdou střelu drží Peksa ve své výstroji.
23:31'
Pekrova střela z modré mířila vedle pravé tyče.
22:35'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Stanislav Dosek – 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Daniel Kabelka – 2 min., podrážení).
22:02'
Fučík odjíždí na střídačku, hostům je ponechána výhoda.
20:46'
Matěj Pekr se s kotoučem prokličkoval až před branku, tam ale ztroskotal na Peksovi, který jeho pokus drží ve své výstroji.
20:01'
Zadražil vyhrál úvodní buly druhé třetiny, o založení první akce se tak budou snažit hosté.
20:01'
Je za námi první třetina utkání ve které jsme mohli vidět dvě branky a to jednu na každé straně. Nejprve se do vedení dostali Draci, když Jarošovo nahození dokázal před brankou zužitkovat Daniel Spratek. Šumperk se z vedení ale dlouho neradoval, po třech minutách dokázal stav utkání srovnat Tomáš Černý, který překonal Peksu střelou pod horní tyč. Draci se pak mohli dostat znovu do vedení. Bernovský byl v samostatném úniku faulován a následně tak bylo nařízeno trestné střílení, které ale domácí hráč neproměnil.

Střely na branku po 1. třetině: 7:15
20:00'
19:58'
V posledních vteřinách se ještě musel Peksa vytáhnout proti střele Krenželoka, který dostal dobrou přihrávku od svého spoluhráče.
19:28'
Marek Peksa drží kotouč v lapačce po střele Daniela Krenželoka.
19:12'
Jaroš přenechal kotouč Spratkovi, ten lehkou střelou prověřil pozornost Tomáše Fučíka.
18:43'
Bernovský se snažil dostat kotouč mezi Fučíkovy betony, ten byl ale pozorný a včas je dokázal scvaknout k sobě.
18:43'
Bernovský jel sám na branku a byl faulován. Rozhodčí nařizuje trestné střílení.
18:00'
Šumperk se z vedení dlouho neradoval.
Tomáš Čachotský poslal kotouč do jízdy na TOMÁŠE ČERNÉHO, který střelou do horní části branky překonává Peksu. Asistence: Tomáš Čachotský, Jakub Illéš.
17:34'
Kratochvíl si s kotoučem nabrusil v útočném pásmu do střelu hřiště, odkud poté vyslal střelu na Fučíka, ten musel zasahovat betony.
16:50'
Chlubna poslal kotouč před branku na Fronka, toho dokázal o puk připravit jeden z domácích hráčů.
14:59'
Šumperk se ujímá vedení. Tadeáš Jaroš nahodil kotouč před branku, kde se dokázal nejlépe zorientovat DANIEL SPRATEK, který dokázal dopravit kotouč za Fučíkova záda. Asistence: Tadeáš Jaroš, Petr Kratochvíl.
14:07'
Bernovský si s kotoučem nabruslil mezi kruhy, odkud poté taky vyslal svou střelu. Ta skončila na horní tyči Fučíkovy branky.
13:45'
Filip Eliáš vyslal na Peksu lehkou střelu, domácí gólman ji vyrazil do rohu kluziště.
11:35'
Hosté nezachytili kotouč v útočném pásmu a do rychlého protiútoku se hnal Jozef Baláž. Ten se pak v obraném pásmu hostů napřáhl ke střele, která skončila vedle pravé tyče.
11:01'
Odpískáno zakázané uvolnění Šumperka.
10:51'
Bernovský byl v útočné třetině tvrdě odstaven od kotouče, do útoku se tak nyní rychle ženou hosté.
10:00'
Geweise poslal kotouč Kabelkovi na modrou, jeho tvrdá střela mířila vedle pravé tyče.
08:35'
Po delší době jsme mohli vidět střelecký pokus, o ten se postaral hostující Fronk, který ale nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.
07:52'
Na obou stranách jsme teď mohli vidět řadu nepřesných přihrávek.
06:33'
Eliáš nabil kotouč Černému, jeho pokus pak skončil na prvním bránícím hráči.
05:53'
Marek Peksa si připisuje další úspěšný zákrok, tentokráte čelil střele Poletína, který pálil z mezikruží.
05:22'
Poletín vyhrál buly na Krenželoka, ten střelou z modré prověřil domácího gólmana.
04:51'
Fronkova střela z modré končí na betonech Marka Peksy.
03:50'
Po střele Čachotského se rozezněla horní tyč domácí svatyně.
03:29'
Čachotský se snažil prokličkovat útočným pásmem, poté však narazil na Gewieseho, který ho výstavním bodyčekem odstavil od kotouče.
02:37'
Šumperk si vytvořil tlak před brankou hostů, ti pak celou situaci uklidňovali vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.
02:02'
Kabelka se na modré napřáhl ke střele, jeho pokus dokázal pak ještě před brankou tečovat jeden z jeho spoluhráčů. Hostující gólman Fučík byl ale pozorný a puk vyrazil do rohu kluziště.
01:41'
Dosek dostal kotouč na modrou, jeho následný pokus byl ale sražen mimo tři tyče.
00:55'
Šumperk vyhazuje kotouč až na zakázané uvolnění, vhazuje se po levici Peksy.
00:46'
Peksa si připisuje první zákrok, když dokázal vyrazit střelu Koláře.
00:33'
Nepokoj zastavil Illéšovu střelu z modré.
00:09'
První pokus o útočnou akci Jihlavě nevyšel, píská se zakázané uvolnění.
00:01'
Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali hostující hráči.
00:01'

DRACI PARS ŠUMPERK: Peksa (Altrichter) – Nepokoj, Gewiese, Dosek, Kabelka, Řezáč, Weintritt, Věntus – Hroch, Tadeáš Král, Uhlík – Bernovský, Baláž, Krejčiřík – P. Kratochvíl, Spratek, Jaroš – Horký, Scheuter, Kučera.

HC Dukla Jihlava: Fučík (Jan Brož) – D. Krenželok, D. Kolář, T. Černý, Eliáš, Bilčík, Mareš, Černohorský – Čachotský, M. Zadražil, Illéš – Jiránek, Fronk, Pekr – T. Harkabus, Poletín, Chlubna – T. Havránek, Lichanec, V. Brož.

Rozhodčí: Dědek, Fiala – Hranoš, Gančarčík.
HC Dukla Jihlava

Dukla si v úvodních pěti duelech připsala tři výhry, dvakrát pak z ledu odcházela jako poražena. Tři body si Jihlava připsala postupně proti Prostějovu, Ústí nad Labem a Kadaní. S prohrou se musela smířit na ledě Benátek a naposled pak svěřenci Viktora Ujčíka nestačili na svém ledě Sokolovu, kterému podlehli v prodloužení 2:3. Z pěti zápasů si tak Jihlava připsala deset bodů, za což ji v tabulce náleží třetí pozice.

Dukla zatím nemá v brankovišti stálou jedničku. Ve třech duelech se v brance představil Tomáš Fučík s úspěšností zákroků 93,02%. S horšími čísly se prezentuje jeho kolega Jan Brož, který se mezi třemi tyčemi prezentoval ve dvou duelech s úspěšností 86,05%.

Jiří Fronk, Jakub Illéš a Matěj Zadražil. To je trojce hráčů, kteří si hned v úvodu sezóny připsali na svá konta již šest kanadských bodů. Fronk dokázal svým soupeřům vsítit pět branek a na jednu pak přihrál. Zbývající dvojce vstřelila shodně po třech brankách a na stejný počet dokázala asistovat.
DRACI PARS ŠUMPERK

Šumperk se v úvodu sezóny zatím bodově trápí. Z pěti duelů dokázal vybojovat jeden bod a to ve svém prvním utkání před vlastními diváky, kde Draci padli proti Havířovu až v prodloužení. Výkony mužstva ale nejsou špatné, jenže v koncovce svěřenci Martina Sobotky tápou, o čemž svědčí jen šest vstřelených branek v pěti zápasech. A tak tým z podhůří Jeseníků stále na svou první výhru v sezóně čeká.

Jedničkou mezi třemi tyčemi je Marek Peksa, který se v brance objevil ve čtyřech z pěti úvodních duelů Jeho procentuální úspěšnost se drží pod devadesáti procenty, konkrétně tedy 88,44%. Do posledního zápasu zasáhl mladíček Martin Altrichter, ten podal v brance proti silné Porubě sympatický výkon, na body to však Šumperku nestačilo.

Kanadské bodování Draků vede obránce Petr Gewiese. S jednou vstřelenou brankou a dvěma asistencemi má na svém kontě celkem tři body. Zajímavostí taky je, že Gewiese je nejčastěji střílejícím hráčem celé soutěže. Celkem na své soupeře vyslal již dvaapadesát střeleckých pokusů.
Dobrý den, vítáme Vás u sledování textového online přenosu z 6. kola Chance ligy. DRACI PARS ŠUMPERK na svém ledě přivítají celek HC Dukla Jihlava. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.