1. česká hokejová liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí n. Labem : Šumperk - 11. ledna 2021   16:00

Ústí n. Labem
16:29' Klikorka (Trávníček, Matějček) • 29:19' Trávníček (Severa) • 31:16' Matějček (M. Bláha, Furch) • 35:52' Protasenja (Furch)
4:1
(1:0, 3:1, 0:0)
Šumperk
Šumperk
39:47' Tadeáš Král  (Krejčiřík, P. Kratochvíl)
Bejček, Grech – Flegl, Kokrment
Zimní stadion Ústí nad Labem
Šumperk
Peksa (32. Altrichter) – Záruba, Ševčík, Věntus, Kabelka, Weintritt, Dosek, Viktorin – Jaroš, Milfait, Tjurin – Moučka, Baláž, Blaško – Krejčiřík, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Horký, Spratek, Danielčák.

Slovan Ústí nad Labem získává do tabulky další tři body. V domácím prostředí dokázal Slovan díky povedení druhé třetině vyhrát 4:1. Právě v prostřední dvacetiminutovce se dokázali domácí prosadit hned třikrát. V závěru druhé třetiny se prosadili hosté.

Šumperk nedokázal navázat na předchozí dvě výhry a nyní padl. Naopak Ústí z posledních pěti zápasů vyhrálo tři.
59:12'
Martin Altrichter (Šumperk) musel zasahovat proti střele Klikorky, kterou ještě zkoušel tečovat aktivně hrající Jiří Severa.
59:00'
Poslední minuta hry ve třetí třetině, Slovan míří za ziskem tří bodů.
58:12'
Marek Schwarz (Ústí n/L) měl nyní práci po nepříjemně tečované střele od modré čáry, ale domácí brankář si dokázal poradit.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:23'
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Gólmani momentálně mnoho práce nemají.
56:08'
Slovan se usadil v útočném pásmu, rána od modré čáry byla zblokovaná. Anatolij Protasenja rychle obkroužil branku, ale tentokrát už přesně nezakončil.
55:27'
Ondřej Ševčík (Šumperk) hledal střílenou přihrávkou spoluhráče, ale do pasu vložil hokejku jeden z ústeckých obránců.
54:54'
Martin Altrichter (Šumperk) kryje kotouč do rukavice, buly před jeho brankou.
54:00'
Dominik Sklenář (Ústí n/L) nabral rychlost, dostal se do útočného pásma, ale jeho rána z ostré pozice byla nepřesná.
53:18'
Štěpán Matějček (Ústí n/L) vedl akci dva na jednoho, ale jeho střílená přihrávka na spoluhráče postrádala přesnost.
52:53'
Buly před brankou Slovanu, domácí hokejisté vybojovali kotouč, a tak se směr hry může otočit.
52:03'
Severa se pokoušel rychlou přihrávkou najít spoluhráče před brankou, ale obrana Šumperka si dokázala poměrně snadno poradit.
51:39'
Oba týmy střídají, Slovan rozehrává od své branky.
50:49'
Kotouč vypadl z hrací plochy, skončil na střídačce Šumperka, a tak se bude vhazovat před brankou hostů.
50:36'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Šumperka, který vyhodil přes všechny čáry.
50:01'
Jan Grim po akci Ondřeje Bláhy dobře pálil, ale Martin Altrichter dokázal zastavit pokus soupeře.
49:12'
Vladimír Brož (Ústí n/L) rozehrává od své branky, ale jeho spoluhráči nedokázali nic vymyslet před brankou soupeře.
48:33'
Dva dobré obranné zákroky si připsal Jiří Severa, který nyní pomohl svému brankáři.
48:09'
Jan Blaško (Šumperk) špatně přihrál, a tak akce hostujícího celku končí.
47:43'
Daniel Kabelka (Šumperk) to zkoušel individuálně, přešel přes útočnou modrou čáru, ale nedokázal ohrozit domácí branku.
46:30'
Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Šumperka.
46:17'
Anatolij Protasenja (Ústí n/L) ani Jan Grim (Ústí n/L) nedokázali překonat brankáře Šumperka. Martin Altrichter si dokázal poradit s oběma pokusy domácích.
45:22'
Stanislav Dosek (Šumperk) nahodil kotouč do útočného pásma tak šikovně, aby z toho nebylo zakázané uvolnění, hra tedy pokračuje dál.
44:40'
Bez výraznějších šancí se nyní přelévá hra ze strany na stranu. Tadeáš Jaroš (Šumperk) autorem další střely, ale Marek Schwarz v pohodě zasáhl.
44:06'
Martin Altrichter (Šumperk) rozehrává od své branky, domácí napadali rozehrávku, ale kotouč nedokázali vybojovat.
43:36'
Šest hráčů bojovalo u mantinelu v útočném pásmu Šumperku, ale sudí nepřerušoval hru. Puk získali po velkém boji hosté.
42:55'
Daniel Spratek (Šumperk) dělal problémy domácí defenzivě, ale hostující hráč se po pěkné individuální akci nedokázal dostat do střelecké pozice.
41:55'
Martin Altrichter (Šumperk) krásným zákrokem zastavil střelecký pokus Ondřeje Bláhy. Domácí hráč nedokázal poslat kotouč do horní části branky.
41:35'
Sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu třetí třetiny, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.
41:02'
Domácí brankář si snadno poradil se střelou soupeře, buly v útočném pásmu Šumperku.
40:01'
Úvodní buly třetí třetiny pro hostující celek, ale do útočného pásma se dostali domácí.
40:01'
Čtyři branky jsme viděli ve druhé třetině. Michal Trávníček, Štěpán Matějček a Anatolij Protasenja vypracoval Slovanu čtyřbrankové vedení. V samotném závěru druhé části hry snížil Tadeáš Král. Po 40 minutách platí stav 4:1 pro domácí Ústí.
40:00'
39:47'
Draci právě vstřelili branku!
Situaci dva na jednoho dokázal hostující celek využít. První střelu dokázal domácí brankář vyrazit před sebe, ale zakončující TADEÁŠ KRÁL z druhé vlny měl už snadnou práci. Asistence: Vojtěch Krejčiřík a Petr Kratochvíl.
39:20'
Klikorka s Valou dostali kotouč na Furcha, ale nedokázali výrazněji ohrozit hostující branku.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:28'
Ondřej Bláha (Ústí n/L) mohl zakončovat do prázdné branky, jenže spoluhráčova přihrávka nebyla přesná. Krásná situace Slovanu.
38:15'
Jozef Baláž (Šumperk) pálil z bezprostřední blízkosti, ale nedokázal překonat ani výrazněji potrápit brankáře Slovanu.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:39'
Jan Milfait (Šumperk) hledal na levé straně spoluhráče, Jan Blaško vypálil, ale jeho pokus kryje brankář Marek Schwarz.
36:30'
V poklidném tempu se dohrává druhá třetina tohoto zápasu, který má domácí tým momentálně pod kontrolou.
35:52'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Furch dobře vypálil od modré čáry, jeho ránu zblokoval ANATOLIJ PROTASENJA. Ten získal kotouč za brankou, rychle ji obkroužil k na bližší tyč zakončoval. Jeho přesná rána zapadla do branky. Asistence: Aleš Furch.
35:15'
Marek Voženílek (Ústí n/L) hledal před brankou spoluhráče, ale obrana si dokázala poradit, pokus o útočný výpad, rychlý kontr, byl nepovedený.
34:03'
Jozef Danielčák (Šumperk) vypálil tvrdou ránu z mezikruží, ale domácí brankář pokryl utěsnil prostor mezi svými betony. .
33:52'
Jozef Baláž (Šumperk) pálil z pravého kruhu, Marek Schwarz tak tak vyrazil a poradil si i s dorážkou soupeře.
33:12'
Petr Kratochvíl (Šumperk) se propracoval do střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit domácího brankáře.
32:59'
Jan Grim (Ústí n/L) čekal na pohyb brankáře, ale nedokázal najít prostor mezi betony brankáře. Martin Altrichter snadno zasáhl.
32:59'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Ondřej Ševčík – trestné střílení, sekání). Po faulu na Grima uvidíme nájezd.
32:16'
Slovan má kotouč pod kontrolou ve svém pásmu, následně domácí rychle vyhodili.
32:11'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vladimír Brož – 2 min., podrážení).
31:16'
Střídání v týmu DRACI PARS ŠUMPERK: ze hřiště odchází Marek Peksa, přichází Martin Altrichter.
31:16'
Ústí navyšuje své vedení. Martin Bláha pálil ze střední vzdálenosti a jeho pokus před brankou nechytatelně tečoval ŠTĚPÁN MATĚJČEK. Asistence: Martin Bláha a Aleš Furch.
30:43'
Ondřej Bláha se nabízel spoluhráči před brankou, jenže kotouč na něho nedokázal jeden z domácích hráčů protlačit. Marek Viktorin dobře zblokoval akci.
30:29'
Marek Schwarz (Ústí n/L) kryje kotouč, a tak přerušuje pasáž hry, ve které byl hostující celek aktivnější. Poslední střelu vyslal na domácí branku Jakub Horký.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i tomto zápase. Slovan vede o dvě branky.
29:19'
Slovan navyšuje své vedení, po chybě obrany hostů se k puku dostal Jiří Severa. Ten jej připravil pro MICHALA TRÁVNÍČKA před branku, odkud zkušený hráč poměrně snadno překonal brankáře Šumperka. Asistence: Jiří Severa.
28:39'
Richard Záruba (Šumperk) rozehrává od své branky, rychle se Šumperk pokoušel dostat se do útočného pásma, ale píská se ofsajd.
28:11'
Dominik Vacík (Ústí n/L) pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.
27:18'
Špatná rozehrávka domácích, Vladimír Brož vyhodil přes všechny čáry, vhazovat se bude před Markem Schwarzem.
26:14'
Modrožlutí se už dostali do útočného pásma, ale Drtinova rána od modré čáry byla obránci zblokovaná, a pak vyhodili.
25:46'
Ústečtí hráči hrající v početní výhodě se nemohou nyní dostat do útočného pásma, a tak přišli o cenné vteřiny přesilovky.
25:24'
Slovan už hraje v plném počtu, a tak má nyní možnost zkrácené přesilové hry.
25:20'
24:43'
Hra je přerušena, Slovan se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:35'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Tadeáš Král – 2 min., sekání).
24:10'
Jan Grim (Ústí n/L) se z ničeho nic dostal do brejku, Marek Peksa vytáhl velmi dobrý zákrok hokejkou a kotouč odrazil do bezpečí.
23:50'
Slovan dostal kotouč přes všechny čáry, a tak může rychle vystřídat domácí čtveřice.
23:17'
Šumperk vyhrál buly v útočném pásmu, Jan Milfait hledal před brankou spoluhráče, ale obrana si poradila.
23:15'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Štěpán Matějček – 2 min., hákování).
22:31'
Úvod druhé třetiny vyšel zatím lépe hostům, kteří si vypracovali výraznější šanci, ale nedokázali ji proměnit.
21:50'
Marek Schwarz (Ústí n/L) špatně rozehrál, Jaroslav Moučka měl před sebou odkrytou část branky, ale hostující hráč minul.
21:24'
Slovan bojoval v útočném pásmu za brankou o kotouč, ale obrana Šumperku si dokázala poradit.
20:49'
Tadeáš Jaroš (Šumperk) autorem další střely hostujícího celku. Marek Schwarz byl připravený a dokázal si poradit.
20:24'
Ondřej Ševčík (Šumperk) pálil z ostré pozice, ale domácí brankář si poměrně snadno dokázal poradit. Marek Schwarz si připsal pohodový zákrok.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny pro domácí tým.
20:01'
Karel Klikorka (Ústí n/L) byl autorem jediné branky, která padla v první třetině. Klikorka v 17. minutě využil přihrávku Michala Trávníčka. Po první třetině vede Slovan 1:0.
20:00'
19:40'
19:00'
Poslední minuta hry v první třetině.
18:52'
Jakub Horký (Šumperk) to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se přes dobrou domácí defenzivní hru nedostal.
18:30'
Ústí vyhazuje přes všechny čáry, Slovan tak může zformovat svou obrannou hráz.
18:12'
Marek Schwarz (Ústí n/L) si nyní dokázal poradit s další nebezpečnou střelou soupeře.
17:45'
Hostující celek vypálil od modré čáry, Jozef Baláž poslal tvrdou ránu, kterou zastavila branková konstrukce.
17:40'
Uvidíme druhou přesilovku v tomto zápase, tu první domácí Slovan neproměnil.
17:40'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ondřej Bláha – 2 min., hákování).
17:20'
Šumperk nyní vybojoval útočné pásmo, ale ke střele na branku se hosté nedostali.
16:29'
V závěru první třetiny se Slovan po rychlé akci dostává do vedení. Po pěkné Trávníčkově přihrávce před branku zůstal zcela volný KAREL KLIKORKA. Český reprezentant do dvaceti let dokázal prostřelit z dobré pozice gólmana. Asistence: Michal Trávníček a Štěpán Matějček.
16:00'
Šumperk střídá, na led přichází odpočinutá formace.
15:30'
Havránek se Sklenářem se pokoušeli něco vymyslet v útočném pásmu, ale proti dvojici obránců se nedokázali prosadit. Šumperk snadno získal kotouč, a tak se směr hry otáčí.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, po rychlé akci hostů pálil Jozef Baláž a Marek Schwarz snadno zastavil letící kotouč.
14:27'
Ondřej Ševčík (Šumperk) dostal přihrávku k modré čáře, odkud přišla střela. Brankář Marek Schwarz si snadno dokázal poradit.
14:05'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu, kde byl mohl něco vymyslet.
13:30'
Ústí rozehrává od své branky, Jiří Drtina přenechal spoluhráčům. Karel Klikorka nedokázal zakončit rychlou domácí útočnou akci.
13:03'
12:30'
Šumperk vyhazuje, Richard Záruba (Šumperk) vyhodil přes všechny čáry, hostující čtveřice může vystřídat.
12:06'
Slovan se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.
11:41'
Anatolij Protasenja (Ústí n/L) dostal dobrou přihrávku od Pšeničky, ale nedokázal poskakující kotouč zpracovat a zakončit akci.
11:05'
Šumperk vyhazuje kotouč přes všechny čáry, domácí musí o útočné pásmo bojovat.
11:03'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Dominik Věntus – 2 min., krosček).
10:49'
Štěpán Matějček (Ústí n/L) se dostal do ostré pozice, ale i tak vypáli.
10:04'
Jan Milfait (Šumperk) pálil od modré čáry, jeho rána končí vysoko nad brankou. Následně puk vypadl z hrací plochy, ale bylo to s těčí, a tak se buly bude vhazovat před brankou Ústí.
09:19'
Petr Kratochvíl (Šumperk) nahazoval kotouč na branku od modré čáry, Marek Schwarz snadno přerušil hru. Buly před brankou Slovanu.
08:42'
Oba týmy střídají, Slovan rozehrává od své branky, ale Šumperk vystihl rozehrávku Slovanu, a tak se směr hry rychle otočil. Domácí obrana se rychle vrátila a šanci soupeře eliminovala.
08:00'
Dominik Sklenář (Ústí n/L) měl na hokejce úvodní branku utkání, proti jeho střele z mezikruží si brankář hodně vyjel, ale puk končí vedle branky. Zatím nejvýraznější šance utkání.
07:16'
Martin Tůma mohl přihrávat v situaci dva na jednoho spoluhráči, ale nakonec sám vypálil a jeho pokus dokázal hostující brankář vyrazit.
06:56'
Špatná rozehrávka domácích znamená buly před brankou Marka Schwarze.
06:25'
Jiří Severa a Michal Trávníček se pokoušeli něco vymyslet, ale neuspěli, následně minul branku i Karel Klikorka.
05:47'
Vhazování ve středním pásmu, Ústí vybojovalo puk, nahodilo na útočného pásma, ale k výraznější šanci se Slovan nedostal.
05:20'
Jozef Baláž (Šumperk) to zkoušel individuálně, dostal se do souboje s obránci, ale nedokázal vypálit. Následně vedl útočnou akci Slovanu Aleš Furch, jeho projektil byl zblokovaný nad.
04:42'
Jaroslav Moučka (Šumperk) se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus celkem snadno dokázal zastavit ústecký brankář Marek Schwarz.
04:19'
Bláha s Klikorkou se pokoušeli něco vymyslet v útočném pásmu, ale ani jeden z nich se nedokázal dostat do výraznější střelecké pozice.
03:36'
Severa hledal Matějíčka před brankou, ale přihrávku zastavili obránci soupeře.
03:09'
Trávníček přišel v útočném pásmu o puk, ale do rychlého brejku se tým hostů dostat nedokázal.
02:57'
Štěpán Havránek (Ústí n/L) pálil rychle po buly od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná nad branku. Nyní už mohou oba týmy vystřídat.
02:52'
Zakázané uvolnění, špatná přihrávka Ševčíka znamená buly před brankou Šumperku.
02:30'
Tomáš Pšenička (Ústí n/L) nahodil kotouč do útočného pásma, Sklenář se pokoušel v jeho akci pokračovat, ale neměl dostatek rychlosti, aby vyhrál osobní souboj.
02:12'
Jakub Horký (Šumperk) se dostal do postavení mimo hru, jeho spoluhráč přejel útočnou modrou čáru příliš rychle.
01:50'
Nepřesná rozehrávka Slovanu, zakázané uvolnění se nepíská, obránci Šumperka musí hrát od své branky. Oba celky střídají.
01:21'
Vhazování vyhráli domácí, následně pálil jeden z beků Ústí, ale jeho ránu snadno vyrazil gólman.
01:03'
Slovan znovu rozehrává od své branky, Severa vedl akci svého celku, následně pálil obránce Jiří Drtina od modré čáry. Jeho pokus kryje brankář Marek Peksa. Buly před jeho brankou.
00:30'
David Vala (Ústí n/L) rozehrává od své branky, ale neměl komu, a tak vrátil hru na své spoluhráče. Následně Martin Tůma pálil z ostré pozice, ale neuspěl.
00:01'
Úvodní vhazování pro hosty, utkáni začalo.
00:01'
Utkání brzy začne.

HC Slovan Ústí nad Labem: Schwarz (Hamalčík) – Vl. Brož, Vala, J. Drtina, Š. Havránek, M. Voženílek, Klikorka, Vacík – Tůma, Pšenička, D. Sklenář – Trávníček, Matějček, Severa – O. Bláha, Protasenja, Grim – M. Bláha, Furch.

DRACI PARS ŠUMPERK: Peksa (Altrichter) – Záruba, Ševčík, Věntus, Kabelka, Weintritt, Dosek, Viktorin – Jaroš, Milfait, Tjurin – Moučka, Baláž, Blaško – Krejčiřík, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Horký, Spratek, Danielčák.

Rozhodčí: Bejček, Grech – Flegl, Kokrment.
Poslední ligový vzájemný zápas se odehrál 27. ledna 2016 a domácí Havířov padl v nájezdech 3:4. Za Ústí si tehdy připsal dva body (1+1) Jaroslav Roubík, současný asistent trenéra.
HC Slovan Ústí nad Labem je v tabulce na třinácté pozici, první nepostupové, a na dvanáctý Havířov ztrácí dva body. Slovan z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Havířovem 2:1, Kadaní 8:3 a v prodloužení se Slavií 3:2.
DRACI PARS ŠUMPERK jsou nováčkem této soutěže zatím se jim příliš nedaří. Se třinácti body jsou na předposlední pozici v tabulce, o tři body méně má Kadaň. Poslední dva zápasy ovšem Šumperk vyhrál. Porazil 6:1 Vsetín a v prodloužení 3:2 Havířov.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Chance ligy. V tomto zápase 11. kola proti sobě nastoupí HC Slovan Ústí nad Labem a DRACI PARS ŠUMPERK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.