1. česká hokejová liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vsetín : Kladno - 19. září 2020   17:00

Vsetín
Vsetín
13:30' Pechanec (Gorčík) • 30:49' R. Vlach (Půček, Štach) • 44:49' Březina (Štach, Pechanec) • 61:59' Hryciow (Babka, Rehuš)
4:3
(1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Kladno
Kladno
07:51' Kehar  (Melka, Hlava) • 18:02' Plekanec  (Kubík) • 39:45' Plekanec  (Kehar, Hlava)
Vsetín
Strmeň (Gába) – Štach, Smetana, Kudělka, Bartko, Hryciow, Ondračka, Jenáček – J. Kloz, R. Vlach, Gajarský – Březina, Pechanec, Gorčík – Půček, Rehuš, Babka – Hořanský, Šilhavý, Vítek.
Čech, Šudoma – Komínek, Blažek
Zimní stadion Na Lapači
1660 diváků
Kladno
Brízgala (Košarišťan) – Kehar, Zelingr, Štochl, Mikliš, Ticháček, V. Sorokin – Kubík, Plekanec, Melka – Hlava, Račuk, Bílek – Hajný, Pitule, Š. Bláha – Š. Jelínek, Šapovaliv, Guman – Filip.

61:59'
Vsetín právě vstřelil branku!
Vsetín vítězí. Do přečíslení 2 na 1 se dostali Valaši. Když nádhernou přihrávku umístil trefil přesně a neomylně MICHAL HRYCIOW. Vsetín vítězí 4:3 po prodloužení. Asistence: Babka Jan, Řehuš Branislav
61:32'
Kladenské kleci zvonila tyč po střele Pechance.
60:41'
Na puku se drží hosté, Plekanec přihrál Kubíkovi, ten vystřelil mimo bránu.
60:01'
Ve třetí třetině srovnal domácí David Březina, proto uvidíme prodloužení.

Prodloužení začne přibližně v 19:26.
60:00'
59:11'
Plekancova formace hrozí v obranném pásmu Valachů.
58:40'
Domácí v útočné třetině, pokouší se zacílit na branku.
58:00'
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:14'
U puku domácí, protečovávají jej do útočné třetiny.
56:40'
Odpískán úmyslný off-side.
56:01'
Roman Půček v těsném ofsajdu.
55:51'
Březinova střela končí ve spárech Brízgaly.
54:52'
Domácí tlačí na soupeře a hrozí v gólových šancích, ale bohužel jim ke skórování zatím chybí štěstí.
54:16'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ondřej Mikliš – 2 min., držení).
53:07'
Ve velké šanci se objevila dvojice Hryciow Jenáček, ale jejich pokus Brízgala spolu s obránci zneškodnil.
51:56'
Domácím se nedaří osvobodit. Z bezprostřední blízkosti pálil Bílek, Strmeň má kotouč v náruči.
51:21'
Domácí, kteří byli již značně pod tlakem byli osvobozeni ofsajdem hostí.
50:28'
Hosté mají v přesilovce tlak, po vyhraném buly měli možnost zakončit do prázdné brány.
50:18'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Michal Hryciow – 2 min., sekání).
49:41'
Prudkou střelu z kruhů vyslal na hostujícího brankáře Gorčík.
49:02'
Icing hostí.
48:38'
Domácí bojují o kotouč za bránou.
47:00'
Domácí se dostávají pod tlak, na puku je Kladno, domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
44:49'
Máme opět srovnáno. Přestože hosté byli určitě aktivnější. Domácím se podařilo usadit v útočné třetině. Přihrávka Lubomíra Štacha mířila na DAVIDA BŘEZINU, který nahodil kotouč do horní části branky. Kotouč se zpomalil a zaplachtil za záda Brízgaly. Asistence: Lubomír Štach, Adam Pechanec.
43:22'
Domácí nejsou schopni kvalitní rozehrávky.
41:40'
Nebezpečná střela Hlavy nebyla pod Strmeňovou kontrolou.
40:43'
Ze začátku periody jsou aktivnější hosté.
40:01'
Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky. Nejprve se ke slovu dostali více aktivní Valaši. V přesilové hry snížil na 2:2 Roman Vlach. Dále šlo o velmi vyrovnaný hokej, který se odehrával hlavně v obranných třetinách obou celků nebo ve středním pásmu. Do vedení šli ale nakonec hosté, když se 15 sekund před odpískáním druhé periody prosadil, dnes podruhé kapitán kladenských Tomáš Plekanec. Stav utkání po dvou třetinách je příznivější pro hosty: 2:3.

Třetí třetina začne přibližně ve 18:54.
40:00'
39:45'
Kladno právě vstřelilo branku!
Domácí byli dlouho na ledě a přestali stíhat krok s bruslícími Rytíři. Inkasují pár vteřin před koncem třetiny gól do šatny. Rytíři odskakují o jednu branku, dnes podruhé zásluhou TOMÁŠE PLEKANCE, který vystřelil z pravého kruhu a překonal Strmeně. Asistence: Martin Kehar, Nikolas Hlava.
39:28'
Ke konci periody uvidíme ještě přesilovou hru Kladna.
39:27'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Michal Hryciow – 2 min., držení).
39:07'
Odehrává se poslední minuta druhé třetiny.
38:40'
Filip zkusil prověřit Gábu střelou na tyčku.
37:35'
Před Strmeněm nepříjemně dorážel hlava, domácí gólma, ale puk kryje lapačkou.
37:10'
Hosté opět u kotouče, ale pouze ve své obranné třetině.
36:26'
Rytířům se nedaří přechod středního pásma.
34:04'
Tvrdá střela Pituleho skončila pro dobro domácích naštěstí jen na zadním mantinelu.
33:26'
Domácí hráč nyní velmi tvrdě dohrál jednoho z hostí. Sám hráč s verdiktem nesouhlasí, ale bohužel již nebyl v držení kotouče.
33:21'
Před brankou se vyskytl úplně osamocený Hořanský, který ale ani nadvakrát nedokázal překonat brankáře Rytířů.
32:58'
Nikdo nyní není dominantní. Puky jsou nahazovány z pásma do pásma.
30:49'
Domácí vyrovnávají. Valaši zahájili přesilovkovou akci, na jejímž konci byl ROMAN VLACH. Nejprve se zelo-žlutí usadili v útočném pásmu, zaclonili výhled domácímu brankáři. Roman Půček našel Romana Vlacha a bezmocný Brízgala gólu nedokázal zabránit. Asistence: Roman Půček, Lubomír Štach.
30:24'
Vsetín má šanci na srovnání, v minulé početní výhodě jsme ovšem viděli branku právě do sítě domácích.
30:24'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Štěpán Bláha – 2 min., vysoká hůl).
29:39'
Domácí zadák nestíhal hostujícího Bílka, který prověřil Strmeně.
29:04'
Smetana měl problémy udržet kotouč na své holi.
28:24'
Ke střele se dostal Plekanec, jeho pokus vyráží Brízgala betony.
27:37'
Zakázané uvolnění hostů.
27:18'
Hra se nyní zpomalila, ani jednomu týmu se příliš nedaří přechod přes střední pásmo.
27:09'
Zakázané uvolnění hostí.
25:32'
Na bránu vyrazili tři vsetínští hráči. Ke střele se dostal Gorčík, jehož střelu Brízgala vyrazil na hůl Pechance, ten ale zakončil nad.
22:45'
Domácím se příliš nedaří rozehrávka, mají problémy s přechodem přes střední pásmo.
21:25'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Hajný – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Sebastián Gorčík – 2 min., hrubost).
21:17'
K akci se nyní dostala druhá lajna ROBE, která zahrozila střelou.
20:21'
Domácí mají hned na začátku druhé třetiny možnost na srovnání, zatím se jim ale nedaří založit žádnou akci.
20:21'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Martin Kehar – 2 min., nedovolené bránění).
20:01'
V první třetině jsme viděli tři branky. Do vedení šli nejprve hosté střelou Martina Kehara, poté ale domácí srovnali. V přesilové hře se prosadil Antonín Pechanec. Poté jsme ale viděli sehranost Kladna, kdy Tomáš Plekanec ,,naslepo” obdržel přihrávku od Kubika a překonal Strmeně. Stav utkání je po první periodě příznivější pro hosty.

Další třetina začne přibližně v 17:57.
20:00'
18:02'
Viděli jsme nacvičený signál Kladna. TOMÁŠ PLEKANEC se po kotouči ani nepodíval a vyrazil na branku, kde překonal Strmeně. Asistence: Adam Kubík
16:48'
Valaši mají jednu gólovou šanci za druhou. Nejprve ale Gorčíkovi ujel puk, poté Bartko tvrdou ránu umístil vysoko nad klec Rytířů.
15:53'
Domácí hrozí v útočné třetině, jejich pokusy ale likviduje Brízgala.
14:49'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Nicolas Hlava – 2+2 min, hrubost).
14:21'
Ofsajd domácích.
13:30'
Máme vyrovnáno. Nádhernou střelou nad levé rameno Brízgaly se prosadil ANTONÍN PECHANEC. Asistence: Sebastian Gorčík.
12:59'
Březina se nyní s vervou pokoušel skórovat, najel do brankáře hostí a vznikla potyčka. Dnešní zápas je velmi napjatý.
12:49'
12:23'
Gajarský opět velké šanci přestřelil.
11:46'
Rytíři v postavení mimo hru.
11:40'
Vítek prověřil brankáře Rytířů od kruhů střelou zápěstím.
10:34'
Od modré vystřelil Štach, ale trefil pouze obránce hostí.
09:45'
Hra 4 na 4 je lepší zatím lépe vyhovuje hostů, kteří se drží na kotouči a zakládají útočné akce.
08:46'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Adam Gajarský – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Adam Kubík – 2 min., hrubost).
07:51'
Do vedení jdou hosté. Domácí brankář měl naprosto zacloněný výhled, takže absolutně netušil odkud střela MARTINA KEHARA přijde, ten vystřelil od modré čáry a poslal Rytíře do jednobrankového vedení.
07:30'
Tomáš Plekanec si nyní vyříkává něco s hlavní rozhodčím.
07:30'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Roman Půček – 2 min., příliš mnoho hráčů).
06:42'
Jenáček po přihrávce Gorčíka zkoušel prověřit brankáře Rytířů od modré čáry, ten střelu likviduje.
06:01'
Valaši zatím mají větší tlak, střílí na Brízgalu ze všech pozic.
04:46'
Před kladenskou brankou vznikla menší šarvátka, ale vyloučen nikdo nebude.
03:48'
V přesilovce jsou aktivnější Valaši. nejprve hostujícího gólmana prověřil Rehuš, poté pálil Vlach.
03:14'
03:10'
Kudělkovu ránu od modré likviduje hostující gólman.
02:21'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Matyáš Filip – 2 min., příliš mnoho hráčů).
02:16'
Domácí se v oslabení dostali do úniku, Gajarský ale z předbrankového prostoru nedokázal zakončit. Trefil pouze betony.
01:14'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kudělka – 2 min., podrážení).
01:01'
Kladno se usadilo v útočném pásmu.
00:38'
Do dobré pozice se dostal Račuk, ale kotouč mu ujel.
00:22'
K první střele se dostali domácí.
00:01'
Valachům se na domácí půdě proti Rytířům dařilo i v předchozích letech, budou proti chtít smazat svou poslední porážku z Kolína a před domácím publikem ukázat, že umí porazit jakéhokoli soupeře. Rytíři jim to ale určitě nedají zadarmo. Souboj dvou černých koňů letošního ročníku CHANCE ligy startuje Na Lapači úvodním buly v 17:00!

KOLÍN vs. VSETÍN 3:0
Branky: 11. Šafránek (Jankovský), 36. Husa (Šafránek), 60. Zumr (L. Krejčík). Rozhodčí: Dědek, Ondráček – Zídek, Polák.

Sestava: Gába – Hryciow, Smetana, Kudělka, Bartko, Štach, Jenáček, Ondračka – J. Kloz, Machač, Babka – Březina, Pechanec, Gorčík – Půček, R. Vlach, Rehuš – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

KLADNO vs. SLAVIA 2:4
Branky:32. Š. Bláha (Pitule, Hajný), 41. Melka (Kubík, Kehar) – 8. Kuťák (Kružík, Bednář), 10. Vlček (Vampola, Veber), 19. Vampola (Gaspar, Veber), 60. Bednář (Kružík, Kuťák).

Sestava: Košarišťan – Zelingr, Kehar, Mikliš, Frye, Sorokin, Ticháček, Štochl – Melka, Plekanec, Kubík – Guman, Račuk, Bílek – Š. Bláha, Pitule, Hajný – Filip, Šapovaliv, Hlava.

Rytíři Kladno
Kladenští mají za sebou také dva zápasy. V prvním kole porazili na svém ledě vysoko SC Kolín 7:0. Následně se představili opět doma v předehrávce 6. kola, kdy podlehli pražské Slavii 2:4.

Oba zápasy Středočechů zatím odchytal nováček v dresu Rytířů Andrej Košarišťan. Jeho statistiky nejsou tak hvězdné jako statistiky jeho brankářského oponenta. Košarišťan zatím obdržel 4,25 branky na zápas a jeho úspěšnost je 88,44 %, ale jak moc dobře víme: ,,statistiky zápas nevyhrávají" a slovenský brankář bude určitě chtít proti Valachům svá čísla zlepšit.

V defenzívě Rytířů hráči také zaznamenali zatím pouze po jednom kanadském bodu za asistenci. Jde o: Zacharyho Drye, Matyáše Zelingra, Ondřeje Mikliše a Martina Kehara .

Útočným řadám zatím velí čtyřbodový mladík Adam Kubík 4 (2+2). Následuje ho tříbodový Tomáš Pitule 3 (2+1) a taktéž tříbodový kapitán Rytířů, ikona českého hokeje Tomáš Plekanec 3 (1+2), jehož přítomnost by mohla být pro návštěvníky sobotního utkání značným lákadlem.

VHK ROBE Vsetín
Domácí mají za sebou utkání proti dvěma nováčkům CHANCE ligy. V prvním kole si na domácím ledě poradili se šumperskými Draky 6:0. Na ledě nováčka z Kolína však úspěšní nebyli a podlehli Středočechům 3:0.

V brance Valachů se zatím v obou utkáních představil David Gába. Rodák z Písku obléká dres Valachů již třetí sezónu a po dvou utkáních se zatím může pyšnit výbornými statistikami. Obdržel zatím 1,01 branky na zápas a drží úspěšnost 95,74 %.

V obranných řadách si valašští zadáci připsali pouze jeden bod za asistenci. Tyto statistiky vypovídají o Lubomíru Štachovi, Ondřeji Smetanovi a Janu Bartkovi. Urostlý kapitán Vsetínských Tomáš Kudělka se zatím bodově neprosadil.

Ofenzívě Valachů velí mládí. Nejproduktivnějším hráčem je zatím odchovanec Vsetína Roman Půček 3 (1+2) . Se dvěma body ho následuje další mladík Sebastian Gorčík 2 (2+0). Dvoubodoví jsou zatím také Branislav Rehuš 2 (2+0), David Březina 2 (0+2) a Antonín Pechanec 2 (0+2) .
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.