1. česká hokejová liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vsetín : Poruba 2011 - 3. února 2021   17:30

Vsetín
Vsetín
15:32' Vítek (Kucharczyk) • 27:38' L. Bednář (Štach, Bartko) • 35:38' Kucharczyk (Štach, R. Vlach) • 40:19' Gorčík (Pechanec)
Poruba 2011
Muštukovs (Foltán) – Urbanec, T. Voráček, Kozák, Szathmáry, Slavík, Teper, Žovinec – Špaček, Kanko, Brodek – Pořízek, Korkiakoski, Stloukal – Adam Raška (1994), Hudeček, Sikora – Hotěk, Toman, Endál.

Je dobojováno, Vsetín slaví Jestliže Porubští po dvou třetinách ještě doufali ve zvrat, inkasovaná branka v samém úvodu třetí třetiny jim definitivně vzala vítr z plachet. Zbytek utkání už Vsetín bez větších potíží kontroloval a po velmi dobrém výkonu se nakonec raduje z vítězství 4:1. Roman Stantien tak odstartoval angažmá na Lapači úspěšně. Ze Vsetína přejeme příjemný zbytek večera.
59:49'
Ještě jeden zákrok Muštukovse po pohotové teči Šilhavého.
59:37'
Vsetín se usadil v útočném pásmu, závěr utkání už s přehledem kontroluje.
58:40'
Přeci jen ještě šance Poruby. Hudeček sklepával přihrávku z bezprostřední blízkosti směrem na bránu, Gába ale zastavil touš betonem.
58:08'
Tomanovu střelu od modré Gába vyhlavičkoval, čímž jen dokumentoval svou dnešní pohodu.
57:20'
Kozák pálil od modré tvrdě, domácí svatyni však minul nejméně o metr.
56:29'
Teď ale zaútočil první Vsetínský útok a po Hryciowově nahození tečoval puk Pechanec. Mezi tři tyče ale nezamířil
55:38'
Ofsajd přerušil další porubské snažení.
55:19'
Vsetín už se evidentně soustředí na ubránění náskoku a nutno dodat, že to zatím zvládá na výbornou.
54:49'
Tečované nahození od modré skončilo v Gábově lapačce.
54:03'
Po nahození od modré se snažil dorážet Hudeček, Valaši však byli znovu pohotovější a úspěšně vyhodili puk do bezpečí.
53:05'
Nahození Kudělky v poklidu lapil Muštukovs. Vsetín to však nemusí trápit. Necelých sedm minut před koncem zatím kontroluje hru a Porubští zatím marně hledají cestu k ohrožení Gábova království.
52:42'
Teď je to naopak první útok Vsetína, kdo se na chvíli usídlil v útočném pásmu.
52:11'
Domácí rozehrávají zpoza vlastní svatyně, oba celky zároveň střídají.
51:34'
Až teď si na puk sáhl i Gába, Sikorova střela z pravého křídla však byla spíše z kategorie propagačních.
50:52'
Znovu Vsetín uloupil ve svém pásmu puk dřív, než došlo k ohrožení jeho svatyně.
49:16'
Další hostující akce skončila na holi obránce Štacha. Vsetín dnes zatím odvádí směrem do defenzívy velmi dobrý výkon.
48:16'
Hosté si sice v posledních fázích hry vytvořili územní převahu, k vážnějšímu ohrožení domácí svatyně to ale zatím nevede.
47:25'
Smetana při rozehrávce zlomil hůl, následná Korkiaskiho střela byla ale nepřesná.
46:45'
Na druhé straně Gába neudržel nahození od modré, nikdo z Porubských, kdo by mohl dorážet, se ale v blízkosti domácí klece nevyskytoval.
46:12'
Další zaváhání v hostující rozehrávce. Gorčíkovi však tentokrát střela příliš nesedla a Porubský gólman puk v pohodě vykopl.
45:38'
Vhazování před Gábou.
44:55'
Poruba oslabení přestála bez úhony a může se znovu pustit do boje za snížením ztráty.
44:19'
Znovu Smetana od modré, znovu mimo.
44:10'
Až teď Valaši obsadili útočné pásmo, Smetanovo nahození ale zamířilo mimo.
43:34'
Hosté zatím drží kotouč v bezpečné vzdálenosti od své svatyně.
42:53'
Nápor hostů ukončil zbytečný faul Szathmáryho. Dvě minuty si odpyká za krosček.
42:10'
Žovinec posílal puk na teč. Ta se i dostavila, kotouč odražený od nohy jednoho z hráčů ale nezamířil mezi tři tyče.
40:19'
Vsetín právě vstřelil branku!
Vsetínu se povedl perfektní vstup do třetí třetiny a vede už o tři branky. Pechanec ze vzduchu zastavil hostující vyhození, přistrčil puk na SEBASTIÁNA GORČÍKA a ten v úniku uspěl přesně umístěnou střelou na vyrážečku. Asistence: Antonín Pechanec.
40:01'
Vsetínské převaze vypovídá i poměr střel. Ten je po 40 minutách 25:11 ve prospěch domácích.
Druhá třetina je za námi. Patřila Vsetínu, který ji ovládl poměrem 2:0. Vyrovnaný obraz hry změnila šikovná Bednářova teč ze 28. minuty. Domácí vstřelená branka nakopla a v dalších minutách byli jednoznačně lepším celkem. Nevyužili sice přesilovku pět na tři, v pokračující výhodě pěti proti čtyřem se ale prosadil Radim Kucharczyk. Jeho trefa na 3:1 uzavřela skóre druhé dvacetiminutovky. Vsetín tak má nadějně nakročeno k zisku tří bodů. Dokáže Poruba odpovědět? To se dozvíme ve třetí třetině, která startuje cca 19:07
40:00'
39:51'
Hosté v závěru třetiny hodně přitvrdili, k vidění tak bylo několik ostrých, ale čistých hitů, na šanci už to ale nevypadá.
39:29'
Po nahození na porubskou branku je hra přerušena.
39:05'
Vsetín je kompletní, ani tato přesilovka se Ostravanům nepovedla.
38:28'
Poruba ztratila puk v rozehrávce a domácí tak ušetřili pár cenných sekund.
37:58'
Dvě nebezpečné střely v rychlém sledu vypálil od modré Kozák. Tu první Gába s problémy vyrazil, druhou pak ukryl mezi svými betony.
37:50'
Szathmáryho nahození od modré Gába viděl a bez větších problémů ukryl ve své výstroji.
37:30'
Vsetín se osvobozuje.
37:05'
... tak už ne. Podrážení od Ondřeje Smetany nabízí početní výhodu hostům.
36:24'
Vsetínský tlak i nadále pokračuje...
35:38'
Nakonec se ale Vsetín přeci jen prosazuje. Nejzkušenější člen kádru VHK RADIM KUCHARCZYK to vzal na sebe a po přihrávce Lubomíra Štacha nekompromisní střelou propálil Muštukovse. Asistence: Lubomír Štach, Roman Vlach.
35:20'
Poruba má nejhorší za sebou už je ve čtyřech.
35:00'
Velký závar před svou brankou hosté ustáli.
34:36'
Zakázané uvolnění Vsetína. Domácí se zatím ve dvojnásobné početní výhodě trápí.
34:10'
Bartko nepropálil Muštukovse a následně Poruba vyhazuje.
33:43'
Urbanec ve snaze vyhodit puk podmetl Gorčíka a nabídl tak Vsetínu dlouhou přesilovku pěti proti třem. Valaši tak mohou jít do trháku.
33:06'
Tlak Vsetína ale může pokračovat. Dvě minuty za krosček si totiž odsedí Voráček.
32:56'
Gorčík v dobré pozici minu a až teď se hosté osvobozují a vyčerpaně míří na střídačku.
32:00'
Už nejméně dvě minuty svírají domácí unaveného soupeře.
31:22'
Smetanův projektil z vrcholku kruhu těsně mimo.
30:19'
Štach hledal šikovně Vítka, ten v dobré pozici promáchl puk.
30:09'
Valachy vedoucí branka nakopla a dál svírají Porubu v jejím pásmu.
28:41'
Zeman si vyměnil puk s Garajským a prověřil Muštukovse. Valaši se následně ještě dostali k dorážce, puk ale nezamířil kýženým směrem.
27:38'
A tak je to nakonec Vsetín, kdo se raduje. Lubomír Štach nahodil puk od modré a hlídkující LUKÁŠ BEDNÁŘ jej dokázal tečovat mimo dosah Muštukovse. Domácí tak znovu vedou. Asistence: Lubomír Štach, Jan Bartko.
26:50'
Zcela zapomenutý Korkiakoski dostal puk před Gábu, při zpracování mu ale touš utekl a z tutovky nebylo nic.
26:34'
A jsou to naopak oni, kdo výří puk v útočném pásmu.
25:57'
Až nyní se Porubští osvobozují.
25:19'
Vsetín se teď na chvíli usídlil v útočném pásmu a Zeman se dostal k nebezpečnému zakončení z mezikruží. Brankář Poruby byl ale pozorný.
24:13'
Kucharczyk se tlačil zpoza brány do zakončení, byl však zastaven důrazným zákrokem obránce.
23:51'
I nadále sledujeme urputný bojovný zápas, ve které se ani jednomu týmu nedaří vytvořit si herní převahu.
22:40'
Endál šikovně hledal najíždějícího Kozáka a chybělo málo, hostující bek ale na touš těsně nedosáhl.
21:45'
Hosté jsou na ledě v pěti bruslařích, početní výhoda VHK nevyšla.
21:30'
Teď se to Vsetínu na chvíli povedlo, střela však k vidění nebyla.
21:01'
Vsetínu se zatím nedaří usídlit se v útočném pásmu.
20:10'
Hosté začali druhou periodu v oslabení, úspěšným vyhozením ale ihned posílají puk až z Gábu.
20:01'
Střely na branku jsou po první třetině 7:7 i to vypovídá o dosavadní vyrovnanosti a opatrnosti duelu.
První třetina přinesla vyrovnaný hokej a tomu odpovídá i prozatímní skóre duelu. Až na břevno z hole porubského Tomana jsme dlouho výraznější šance neviděli. Skóre nakonec otevřeli domácí, když se v pětiminutovém oslabení prosadil Vítek. V samém závěru třetiny ale hosté při hře čtyři na čtyři dokázali srovnat, když Gábu propálil Špaček. Do kabin proto celky odcházejí za nerozhodného stavu 1:1
20:00'
19:53'
Poruba právě vstřelila branku!
Jenže Poruba vyhrála vhazování ve vlastním pásmu, vydala se do předu a je z toho gól do šatny. MAREK ŠPAČEK si nabruslil do útočného pásma, tvrdě vypálil a puk zamířil přesně pod víko domácí klece. Bez asistence.
19:42'
Nepovedená pětiminutová přesilovka Poruby končí předčasně. Za vyloučení putuje na lavici hanby Hotěk.
19:01'
Korkiakoski to zkoušel zprava, Gába byl však znovu pozorný.
17:49'
Raškovu střelu z levého křídla Gába vykopl a následně Ostravané znovu přicházejí o útočné pásmo.
17:28'
Hostům zatím dlouhá přesilovka vůbec nevychází. Až teď se na delší čas usídlili v útočném pásmu, k ohrožení Gábovy branky to ale zatím nevedlo.
15:32'
Domácí jdou však v oslabení do vedení. DAVID VÍTEK dostal křižný pas do jízdy, obhodil si brankáře Poruby a z velkého úhlu ještě dokázal puk uklidit za brankovou čáru. Asistence: Radim Kucharczyk.
14:53'
První přesilovka pro Porubu a hned pětiminutová. Berger se ve středním pásmu srazil s Pořízkem a je z toho nešťastná situace pro oba. Rameno domácího útočníka totiž trefilo hostujícího hráče rovnou do hlavy. Výsledek je ten, že Pořízka museli do kabin odvést spoluhráči a domácí Jan Berger v utkání dohrál – dostal trest na pět minut + do konce utkání.
13:32'
Hosté zakládají útok z vlastního pásma, i nadále platí, že příliš šancí jsme v utkání zatím neviděli.
12:39'
Špaček se dostal k puku na vlastní bodré a svedl sprinterský souboj s domácím bekem. Ten byl ale nakonec úspěšnější a hrozící únik překazil.
11:29'
Teď měl ale Muštukovs v Porubské brance i trochu štěstí. Ondračkovo nahození totiž vůbec neviděl, kup si ale hostujícího gólmana setrvávajícího v rozkleku našel.
11:08'
Hosté rozehrávají zpoza vlastní brány, v posledních minutách jsou nebezpečnějším celkem.
10:08'
Vlach teď dokázal holí zastavil přihrávku na najíždějícího Stloukala. Pokud by se mu to nepovedlo, zívala by na hostujícího kanonýra poloodkrytá brána.
09:31'
Na druhé straně zkoušel zahrozit Gorčík, při střeleckém pokusu však zlomil hůl.
08:16'
Bez práce byl Gába i teď, stáli však při něm všichni svatí. Po Tomanově prudké střele zápěstím se domácí muž s maskou jen ohlédl, puk k jeho úlevě však jen orazítkoval břevno.
07:54'
Valaši mají puk častěji na holi, Porubský brankář je však zatím téměř bez práce a totéž platí i o Gábovi.
07:02'
Hra se na chvíli přestěhovala do středního pásma kde oba týmy střídavě získávaly a ztrácely neposedný puk.
06:38'
Valaši chybovali v rozehrávce a Pořízek se dostal k nebezpečnému pokusu z mezikruží. Gába však dokázal zastavit puk mezi rukou a tělem.
05:37'
Kudělkova střela od modré byla zblokována a následně měl domácí bek plné nohy práce aby zastavil hrozící brejk Ostravanů. Nakonec byl ale u puku včas.
05:00'
Hosté už jsou na ledě v pěti bruslařích, domácí toho ve své první početní výhodě mnoho nevymysleli.
03:40'
Pechanec hned dvakrát nahazoval puk na teč, poprvé ale Vsetínští na puk nedosáhli a podruhé z toho byl jen lehce usměrněný touš mířící do Muštukovsova betonu.
03:08'
Domácí se zatím nemohou uchytit v útočném pásmu.
02:39'
První přesilovku si zahrají domácí. Hotěk ve středním pásmu podsekl domácího útočníka a po zásluze míří za katr.
02:08'
Zakázané uvolnění Poruby vrací hru před Muštukovse.
01:01'
První zajímavější akci předvedl Vsetín. Vlach se šikovně vyhnul obránci a v přečíslení hledal Kucharczyka, hostující bek ale dokázal pas překazit.
A hned úvodní buly přineslo velkou přetlačovanou o kotouč, nakonec ho uzmula Poruba, záhy o něj ovšem přišla.
00:01'
Na úvodní buly se staví domácí Pechanec a hostující Toman
Oba celky už nastupují na ledovou plochu, z reproduktorů zní klubová hymna vsetínského celku. Nic zkrátka nebrání tomu, aby bitva mezi Valachy a ostravskou Porubou mohla vypuknout

VHK ROBE Vsetín: Gába (Málek) – Smetana, Ondračka, Bartko, Hryciow, Štach, Kudělka, J. Jenáček – Gorčík, Pechanec, L. Bednář – Kucharczyk, R. Vlach, Babka – Vítek, Šilhavý, Hořanský – Berger, A. Zeman, Gajarský.

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Foltán) – Urbanec, T. Voráček, Kozák, Szathmáry, Slavík, Teper, Žovinec – Špaček, Kanko, Brodek – Pořízek, Korkiakoski, Stloukal – Raška I, Hudeček, Sikora – Hotěk, Toman, Endál.

Rozhodčí: Doležal, Bejček – Novák, Blažek.
Vsetín do utkání nastoupí s novým lodivodem na střídačce. Dvojici Jan Srdínko. Luboš Jenáček totiž doplnila jedna z legend vsetínského hokeje Roman Stantien. Jak dopadne jeho premiéra na střídačce šestinásobného mistra?
Ani VHK Robe Vsetín zatím neprožívá sezónu dle představ. O tom nejvíce vypovídá aktuální tabulkové umístění, Valachům totiž se ziskem 38 bodů patří až 11. příčka. Na druhou stranu, od sedmého Prostějova dělí zelenožluté pouhé tři body a v případě tříbodové výhry se Valaši výrazně přiblíží i svému dnešnímu soupeři. Vsetínští navíc vykazují zlepšenou formu, z posledních čtyř zápasů hned třikrát vyhráli – 2:1 nad Kolínem, 3:2 v Havířově a stejným poměrem zdolali i Slavii. Se stejným soupeřem ale v posledním kolem prohráli – v Edenu podlehli Pražanům 1:3. Z předchozích čísel je zřejmé, kde Vsetínské nejvíce tlačí bota – ve velmi nízké produktivitě. Bodově se totiž v podstatě daří jen prvnímu útoku ve složení Sebastian Gorčík (9+14), Antonín Pechanec (7+16) a David Březina (7+7). Posledně jmenovaný je však aktuálně na marodce. V obraně je zatím nejvýraznější postavou produktivní Jan Bartko (4+15), v brance se střídají David Gába a Jakub Málek, ona s úspěšností zákroků těsně nad 90 %.
Celek RT Torax Poruba před sezónou značně posílil. Není proto divu, že ambice v ostravském klubu mají jen ty nejvyšší. 5. příčka, na které Porubští aktuálně sídlí se tudíž dá považovat za mírné zklamání. Zejména forma z posledních zápasů není příliš povzbudivá, z posledních pěti totiž hned tři prohráli – se Sokolovem, Vrchlabím a Kladnem. Výhry naopak Poruba slavila na ledě Šumperku a v posledním kole si poradila 5:3 doma s Přerovem. Suma sumárum, po pětadvaceti zápasech má Poruba na svém kontě 46 bodů. O osm víc než Vsetín. V nabité ofenzívě je zatím nejviditelnější postavou fin Markus Korkiakoski (12+19). O celých 11 bodů méně nasbíral Tomáš Jáchym (1+19), vidět jsou i Petr Stloukal (8+6) a střelec Lukáš Endál (11+3). Nejvýraznějšími osobnostmi v defenzívě jsem, na Valašsku dobře známý, Jakub Teper (5+9) a Šimon Szathmáry (4+9). Jedničkou v brance Poruby je Ervīns Muštukovs s úspěšností zákroků těsně pod 92 %.
Vsetín a Poruba. Dva celky, které se už víc než deset let potkávají takřka pravidelně v hokejových soutěžích. Mnoho památných bitev oba celky svedly ve 2. hokejové lize, poslední tři sezóny se pak utkávají v CHANCE lize. Nejinak tomu je i letos. Oba celky už se v tomto ročníku utkaly na ostravském ledě a z těsné výhry 2:1 se radoval domácí celek. Podaří se Vsetínu odveta?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.