1. česká hokejová liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Benátky n. Jizerou : Slavia - 15. listopadu 2021   17:30

Benátky n. Jizerou
11:43' Dušek (Rychlovský) • 54:09' Čederle (Žůrek) • 58:10' Klapka (Wiencek)
Slavia

Benátečtí oslavují. Získali totiž důležié tři body, které se jim nesmírně hodí do vyrovnané tabulky.
59:36'
Sám proti Pavelkovi mířil Slavíček, který ale minul branku!
59:23'
Klapka podržel puk na své holi a našel Bukače, jehož tvrdou střelu má Málek ve svém klíně.
58:57'
Domácí drží puk na svých holích a šetří tak čas.
58:10'
Málek se vrací do své branky!
58:10'
Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
Ve středním pásmu příkladně zabojoval Wiencek, který zastavil hostující přihrávku. Puku se chopil ADAM KLAPKA, který ze středního pásma trefil odkrytou branku. Asistence: Petr Wiencek.
57:47'
Další pokus byl sražen nad branku.
57:34'
Knotkovi střela z kruhu příliš nesedla, Pavelka byl u tyčky včas.
57:09'
Domácí vyhodili puk k prázdné brance, až tam ale nedojel.
56:55'
Zelingr vybídl ke střele z kruhu Krejčího, jeho pokus chytá Pavelka parádním zákrokem lapačkou!
56:26'
Po střele z kruhu má Pavelka puk ve svém klíně.
56:23'
Málek spěchá na střídačku!
56:21'
Málek je na půli cesty z branky, hosté ale zatím v pěti.
56:21'
Hosté si vyžádali oddechový čas.
56:16'
Kotouč je mimo kluziště. Poletín se sice rozčiluje, buly ale míří do středního pásma.
55:43'
Nebezpečná střela také na druhé straně, tu vyráží Pavelka svojí vyrážečkou.
55:27'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat opět před Málkem.
55:21'
Klapka opět z pravého křídla prověřil Málka, ten ale kotouč pod rukou udržel.
55:05'
Od modré čáry napřáhl Klapka, avšak Málek srazil své betony včas.
54:09'
Domácí se necelých šest minut před koncem ujímají vedení. Žůrkovu střelu od modré čáry tečoval mimo Málkův dosah SEBASTIAN ČEDERLE. Asistence: Jakub Žůrek.
53:33'
Klapka se prodíral před Málka, který ale stihl přikrýt kotouč.
52:18'
Na druhé straně Šírovu střelu má Málek mezi betony, Dlouhý se k dorážce již nedostal.
51:53'
V další šanci se ocitl Pšenička, jehož pokus vyrazil Pavelka levým betonem.
50:34'
Doležal se ocitl ve velmi dobré šanci, jeho pokus ale vykopl Pavelka!
50:15'
Pabiškova přihrávka prošla až k Čederlemu, který ale netrefil puk tak, jak by potřeboval.
49:36'
Velký závar před domácím brankářem, který seděl na ledě, i přesto ale uhájil svoji svatyni!
49:24'
Bílek zůstal chvíli osamocený před Pavelkou, ten ale puk za svá záda nepustil!
49:10'
Tentokrát zakončoval Bílek, avšak mimo.
48:48'
Brož si velmi dobře najížděl na přihrávku na útočné modré čáře, kotouč ale nezkrotil.
47:52'
Krejčí schoval střelu od modré čáry za bránící hráče, Pavelka si ale poradil.
47:46'
Kotouč je na domácí střídačce, buly před Pavelkou se tak bude opakovat.
47:41'
Zakázané uvolnění domácího týmu. Hra se stěhuje před Pavelku.
46:56'
Knotek, který zatím nebyl příliš vidět, vystřelil z levého křídla, Pavelka kotouč vyrazil.
46:25'
Kunst od modré čáry mířil na vzdálenější tyčku, kterou minul.
45:40'
Domácí byli znovu usazeni v útočném pásmu, kde ostřelovali Málkovu branku. Rozdílový gól ale nevstřelili.
45:17'
Ofsajd hostů byl posouzen jako úmyslný a buly se tak odehraje před Málkem.
43:56'
Hosté byli pod tlakem, proto vyhazují na další icing.
43:48'
Čederle si počkal na přihrávku, poté ale o kousek minul hostující branku!
43:32'
Další icing vrací hru před Málka.
43:01'
Klapka objel branku a dostával puk do brankoviště. Branka hostů byla posunuta.
41:49'
Po Veberově dlouhé přihrávce se píská icing.
41:40'
Slávisté se ale provinili ofsajdem, a tak se do útočného pásma nepodívali.
41:23'
Pabiškova dorážka byla sražena mimo tyče a kupředu mohou hosté.
41:08'
Bukačův pokus z hranice kruhu byl sražen až nad ochrannou síť.
41:02'
Dnešnímu zápasu příhlíží 244 diváků.
40:56'
Šír poté našel Klapku, jehož pokus krotí nadvakrát, s problémy, Málek.
40:51'
Šír zkoušel Málka střelou z ostrého úhlu, ten si prostor u své tyčky pohlídal.
40:24'
Kotouč je mimo kluziště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:01'
Druhá třetina přinesla o poznání vyrovnanější obrázek. Možná to bylo způsobeno i tím, že tentokrát hosté hráli dvě přesilové hry. V té první spálil obrovskou šanci Machač, z protiútoku naopak trefil Šír břevno. Rozlousknutí tak přinese závěrečná část hry, potažmo i prodloužení či samostatné nájezdy, což dnes také určitě visí ve vzduchu.
Další třetina začne přibližně v 19:03.
40:00'
39:12'
Žůrek od modré čáry neprostřelil obranný val před sebou.
38:42'
Ofsajd hostujícího týmu pošle hru do středního pásma.
37:32'
Hamplovo nahození od modré bylo možná tečováno. Puk ale nemířil do brankového prostoru.
37:25'
Domácí podnikli protiútok, který od mantinelu zakončoval Hampl. Málek má puk ve své lapačce.
36:14'
Právě se tak stalo, Benátky jsou v pěti.
36:08'
Znovu je kotouč až u Málka a Dlouhý se chystá do hry.
35:42'
Wiencek nejprve čistě zastavil hosty, a poté dokázal vyhodit.
35:08'
Až nyní si benátecký brankář připisuje zákrok po Krejčího střele od modré čáry.
35:02'
Menší závar před Pavelkou, ten ale zatím nemusel zasahovat.
34:33'
Znovu je kotouč až u Málka.
34:20'
Domácím se riskantně o plexisklo podařilo vyhodit.
34:14'
Vyloučen hostující Adam Dlouhý za podrážení.
33:43'
Ihned po buly napřáhl Dlouhý, jemuž ale střela nevyšla.
33:41'
Po dalším icingu se bude vhazovat před Málkem.
33:29'
Bukačovo nahození od modré čáry se nepodařilo tečovat Špačkovi.
32:49'
Čermák se dostal do útočného pásma, tam mu ale dříve přejel Křepelka, proto se píská ofsajd.
31:17'
Štibingrova střela od modré čáry byla sražena do rohu kluziště.
31:14'
Dlouhý se dostal po závaru k dorážce, kterou ale Málek dokázal zkrotit.
30:49'
Šteiner napřáhl na pravém křídle ke střele, kterou má Pavelka ve svém klíně.
29:21'
Ostře nabito měl Bílek, jehož pokus byl sražen mimo a domácí jsou již v pěti.
28:53'
Wiencek ve spolupráci s Aubrechtem osvobodili svůj tým.
28:28'
Domácí pláchli do přečíslení dvou proti jednomu. Šír si udělal prostor ke střele, kterou orazítkoval břevno!
28:12'
V obrovské příležitosti byl Machač, který teď kroutí hlavou, jak mohl minout!
27:51'
Domácím se podařilo vyhodit a hosté musí rychle dozadu.
27:20'
Potrestán domácí brankář Jaroslav Pavelka za zdržování hry brankáře. Trest odpyká Adam Klapka.
26:59'
Špačkovu střelu od modré se snažil dorážet Rychlovský, což se mu ale nepodařilo.
26:32'
Icing také na druhé straně.
25:50'
Zakázané uvolnění domácího týmu posílá hru před Pavelku.
25:33'
Slavia právě vstřelila branku!
I když byli v úvodu druhé třetiny domácí hráči jednoznačně lepším týmem, hosté snad ze druhé střely na branku vyrovnávají. Na pravém křídle se chopil kotouče JAROSLAV BROŽ, který střelou z ostrého úhlu překvapil brankáře Pavelku. Asistence: Lukáš Žejdl, Radek Havel.
25:10'
Po delší době se podívali hosté před Pavelku, tam byl ale nepřesný Šteiner.
24:40'
Kunstova střílená přihrávka směřovala před branku na Klapku, ten ale puk nezasáhl.
23:52'
Špaček se chtěl prohnat do útočného pásma kolem Dudy, což se mu ale nepodařilo.
23:21'
Před Málkem operoval Kalaj, ten ale také druhou branku nepřidal.
22:59'
Za hostující zadáky se dostával Čermák, ten byl ale eliminován a o puk obrán.
22:27'
Pabiška posunul puk na Čederleho, ten se proháčkoval před Málka, puk ale nedostal za jeho betony!
21:48'
Žůrkovu střelu od modré čáry zastavila Málkova hruď.
21:24'
Šír jemně tečoval střelu od modré čáry, která zamířila na zadní mantinel.
21:03'
Neúspěšný je také výpad hostů na druhé straně.
20:50'
Klapka se protahoval až před Málka, u jeho tyčky ale místo nebylo.
20:01'
V první třetině byl k vidění velmi zajímavý hokej. V úvodu byli opticky mírně aktivnějším týmem hosté. Postupem času se začala hra vyrovnávat. Domácím k tlaku pomohly dvě přesilové hry, byť nemohou mít přívlastek využité. V závěru první třetiny registrujeme šanci hostujícího Hovorky, avšak hned několik velmi dobrých benáteckých příležitostí. Vedení o jednu branku je tak v současné chvíli naprosto zasloužené. Jasným důkazem je i poměr střel na branku – 17:4!
Další třetina začne přibližně v 18:16.
20:00'
19:57'
Klapka mohl postupovat kupředu, hosté jej ale eliminovali a o puk obrali.
19:19'
Tentokrát Málek dobře viděl, a proto vyrazil Štibingrův pokus od modré čáry.
18:58'
Špačkova střela z kruhu minula slávistickou branku.
18:41'
Bukač znovu dostával puk do ohně, ten ale má hostující brankář.
18:36'
Na Bukačův pokus od modré Málek příliš neviděl, puk vyrazil za branku.
18:25'
Wiencek podržel puk na druhé straně a našel Pabišku, který těsně minul!
17:44'
Na kruhu nyní promáchl Pšenička! Akce ale pokračovala. Hovorka se proháčkoval až před Pavelku, puk ale poslal nad břevno!
17:01'
Po dalším zásahu Málka se k puku dostával Šír, puk na branku ale neposlal.
16:53'
Hosté jsou v plném počtu.
16:39'
Žůrkova střela od modré byla nepříjemně tečována, Málek zasáhl vyrážečkou.
16:33'
Dušek našel na kruhu Rychlovského, ten ihned oslovoval Štibingra, jehož pokus byl sražený. Hosté si zhluboka oddechli.
15:54'
Rychlovský nabil na modrou Štibingrovi. Také jeho střelu má Málek v lapačce.
15:48'
Opět od modré střílel Kunst. Málek máchl po puku lapačkou a puk v ní nachází.
15:39'
Klapka si sjel ke střele, kterou ale minul bližší tyčku.
15:25'
Hostům se dvakrát podařilo vyhodit až k Pavelkovi.
15:04'
Kunstovu střelu od modré vyrazil Málek před sebe, domácí se poté k dorážce nedostali.
14:54'
Vyloučen hostující Radek Havel za podrážení.
14:38'
V ponechané výhodě zaútočil Štibingr, který hledal před brankou Špačka, ten ale nezasáhl kotouč!
14:06'
Křepelkova střela z útočného pásma byla sražena do ochranné sítě.
13:37'
Bílek si hledal prostor před domácí brankou, ke střele se ale nedostal. Poté Pavelka našel puk, přikryl ho a přerušil tak hru.
12:49'
Podobně volno měl před sebou Wiencek, jehož střelu Málek neudržel, dorážku už hosté nedovolili.
11:43'
Na pravém křídle se otevřel volný prostor před ANTONÍNEM DUŠKEM, kterého našel přesnou přihrávkou Rychlovský. Jeden z nejzkušenějších domácích hráčů poté pokořil Málka dělovkou na vzdálenější tyčku. Asistence: Jakub Rychlovský.
11:07'
Po pravé straně uháněl kupředu Brož, jeho přihrávka ale nenašla adresáta.
10:56'
Další ofsajd benáteckého týmu, kterého si čárový rozhodčí Štofa povšiml.
10:30'
Čederle za brankou vybojoval puk, který servíroval Pabiškovi, až k němu se ale kotouč nedostal.
9:45'
Zakázané uvolnění benáteckého týmu posílá hru před Pavelku.
8:51'
Rychlý útok hostů zastavil taktéž odpískaný ofsajd.
7:55'
Aubrechtova střela od modré čáry se odrážela před branku, Rychlovský neměl ale klid na zakončení.
7:47'
Hostující hráči jsou na ledě v pěti.
7:30'
Útočnou akci domácího týmu zastavil odpískaný ofsajd.
7:09'
Kunstova střela od modré trefila Málka, Dlouhý puk do branky nedostrkal.
6:47'
Po nepřesné přihrávce domácích je puk ve středním pásmu.
6:28'
Hosté vyhazují kotouč až za Pavelkovu branku.
6:14'
Duška obral o puk Poletín, dál než do útočného pásma se ale nedostal.
5:47'
Vyloučen hostující Lukáš Žejdl za hákování.
4:41'
Pabiškova efektní zadovka směřovala na Wienceka, který ale nedosáhl na kotouč, jinak by postupoval sám na Málka.
4:09'
Hovorka se snažil vystřelit od modré čáry, trefil ale jen bránícího Dlouhého.
3:33'
Po vpádu do útočného pásma zakončoal Veber na vzálenější tyčku, tu ale minul.
2:53'
Dušek se uvolnil v rohu kluziště k nahrávce na modrou na Štibingra.Jeho pokus ale až k Málkovi neprošel.
2:12'
Kotouč je na domácí střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.
1:00'
Po odrazu od mantinelu se před Málkem natahoval po kotouči Wiencek, nedosáhl ale na něj.
0:16'
Hosté se ihned vydali do útočného pásma. Od modré čáry napřáhl Havel, Pavelka byl ale pozorný.
00:01'

HC Benátky nad Jizerou: J. Pavelka (Žajdlík) – Štibingr, Aubrecht, Kunst, Žůrek, Bukač, Hampl, Patzelt – Rychlovský, Dušek, Daniel Špaček – Klapka, J. Šír, A. Dlouhý – Pabiška, Čederle, Wiencek – Křepelka, Kalaj, E. Čermák.

HC Slavia Praha: R. Málek (M. Michajlov) – Zelingr, R. Havel, Veber, Daniel Krejčí, Mikuláš Hovorka, Hejda, T. Duda – Jaroslav Brož, Žejdl, Poletín – V. Bílek, T. Knotek, P. Machač – D. Petrov, Kern, J. Doležal – Š. Slavíček, T. Pšenička, Šteiner.

Rozhodčí: Valenta, Wagner – Beneš, Štofa.
Dobrý den z benáteckého zimního stadionu.

Reprezentační přestávka s účastí českého týmu na tradičním finském turnaji Karjala se dotkla také Chance ligy, která tak měla více jak týdenní volno.

Benátečtí po čtyřech získaných bodech v domácím prostředí padli v Litoměřicích a neúprosná tabulka po odstoupení beznadějně poslední Kadaně hovoří jasně – dva sestupují, dva čeká baráž. A tak je potřeba pravidelně sbírat body, protože vlak, jak je známo, ujíždí vždy velmi rychle. Další šancí bude domácí duel s devátou pražskou Slavií, které se nepovedl začátek soutěže, avšak v posledních pěti duelech zvítězila a vyšvihla se tak v tabulce opět o něco výše.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.